Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) MasterHUn válasza Thome (#25350) üzenetére


MasterHUn
senior tag

vettem 3 kazal bb-t hogy locsolni fogok, de sajna erre csak 1x volt precedens :/ amikor hassan kávézóban razziáztunk :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#25352) Thome válasza MasterHUn (#25351) üzenetére


Thome
addikt

Mi ketten fél zacskó bb-vel mentünk, és hoztunk haza 2 tárnyit, nem sokat lőttünk el :D

(#25353) L4mie


L4mie
veterán

POLICE ftw! :)

Konkrétan három midcapnyi BB-t lőttem el, egyiket kivégzésekre,
Másikat este szegény milíciára, mert a vezetésünk nem tudta eldönteni, hogy most átmehetnek-e vagy sem, volt is egy necces eset ebből amikor szegényeket csőbe húzta a rajunk :P
Egyet pedig éjszaka közepén amikor valaki a bokorból villogás meg minden nélkül elkezdett lőni én meg taxpajzs mögött kiteknősöztem elzavarni őket, belehaltam, de elmentek :P

Ami vicces volt, hogy meg lett beszélve a securityvel, hogy fél 10 kor rámegyünk a pmc-re közösen, aztán hagytuk a security-t had menjen, közben üresen maradt a bázisuk el lett hozva két zászló az összes pénzük, gyémántjuk, náluk volt az ISAF betegeinek az ellenszere, meg a gépágyú az ajtóból. :D
Szerintem a játék végéig azt hitték náluk van az ellenszer, közben már az ISAFfal meg a doktorral lecsencseltük jó kis zsíros zöldhasuakért a cuccot.
Aztán elkaptam 3 emberünket 2 meghalt egyért meg visszacseréltük a cuccokat :D

Összességében igazi LARP, igazi korrupt szemeteket játszottunk :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#25354) Thome válasza L4mie (#25353) üzenetére


Thome
addikt

Tapasztaltuk, kaptuk az áldást... :DDD
Szerencsétek volt, hajnalban megakartunk rakni mindenkit, de bealudtunk... :D

Mindenki korrupt szar volt, nekünk suttogó volt a szővetségesünk, de mégis kaptuk onnén is a támadást, ráadásul még ellenségei is lettünk, mert hajnalban nem mentünk támadni vele... :))

(#25355) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!Egy hete megvettem lct as-valt .kellet egy kis butitas neki,mert 420 fps volt.Kapott egy gumi cseret systema gumit meg h lenyomot,hezagolast plussz egy 3/4 es cylindert.tuzgyorsasag novekedett azt eszrevettem de a lotav mintha csokkent volna.Mondjuk 380-390 fps kozott van most.Valamit esetleg lehetne kezdeni vele,h javuljon a lotav?

(#25356) macilaci78 válasza kiki22 (#25355) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze, tedd vissza a régi rugót! :D
Milyen BB-vel használtad gyengítés előtt és után?
A lőkép is változott? Milyen a szórása? Ha 50 méteren mellalakon pontos, akkor nem éri meg többet foglalkozni vele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25357) kiki22 válasza macilaci78 (#25356) üzenetére


kiki22
senior tag

0.25 os madbull.ma tobb idom volt foglalkozni vele.hat a lokep nagyon romlott.40 meteren osszevissza mennek a golyok egyes lovessel.valamelyik jobbra csavarodik 30cm a masik mar balra .pedig olyan jo volt gyarilag a pontossag.

(#25358) kovacszk válasza kiki22 (#25357) üzenetére


kovacszk
senior tag

H lenyomót dobd ki a picsába, rakd vissza a gyári lenyomót.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#25359) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Hobbi célra keresek pisztolyt. Hétvégente szeretnék a kertben céltáblára lődözni
Az alábbi modellt néztem ki:
Cyber Gun S&W M&P 9C GreenGas
http://gunfire.pl/product-eng-1152201537-S-W-M-P-9C-GreenGas-pistol-replica.html

Mi a véleményetek róla?

Üdv, M.

(#25360) macilaci78 válasza Milán13 (#25359) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Cybergun csak átcsomagol, nem gyárt. Kérdés, hogy itt mit csomagolt át?
A fegyver maga kicsi, rövid a markolata, csak egy kecses női kéz tud rámarkolni minden ujjal.
Arra, amire szeretnéd, jó lesz, de arra KJW Berettát, P226-ot, Hi-Capát is találni olcsóbban a fém szánas GG GBB mezőnybent.
Taiwangunt is nézd meg

Ha kis méretű maroklőfegyvert keresel, akkor KJW G26.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25361) kiki22


kiki22
senior tag

Az aksiknal mit takar 20c,40c jelzes?

(#25362) DJGABI válasza kiki22 (#25361) üzenetére


DJGABI
addikt

drónos topicból:
"25C – A névleges kapacitás 25-szeresét képes leadni rövid ideig. 0,7*25=17,5 Amper!!!"

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25363) kiki22 válasza DJGABI (#25362) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszonom.tovabbi szep estet!

(#25364) Milán13 válasza macilaci78 (#25360) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm a tanácsot! M.

(#25365) macilaci78 válasza DJGABI (#25362) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahogy én tudom, a 20C-vel folyamatosan terhelhető, 40C-vel csak rövid ideig.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25366) DJGABI válasza macilaci78 (#25365) üzenetére


DJGABI
addikt

azt hittem általánosságban kérdezte.
de amúgy ja, csak pl azt a turnigy akksimon kötőjellel jelölik, lehet az zavart meg engem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25367) kiki22 válasza macilaci78 (#25365) üzenetére


kiki22
senior tag

Szoval akkor a lenyeg,h 20c legyen az akksira vesve?:-)marka szamit valamit?

[ Szerkesztve ]

(#25368) macilaci78 válasza kiki22 (#25367) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A márka a megbízhatóságot jelenti inkább.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25369) kiki22 válasza macilaci78 (#25368) üzenetére


kiki22
senior tag

Es milyen markakat erdemes nezni?

(#25370) kiki22 válasza macilaci78 (#25368) üzenetére


kiki22
senior tag

[ez] vallalhato kategoria?

(#25371) sss válasza kiki22 (#25370) üzenetére


sss
senior tag

Én a helyedben hobbykingen nézelődnék. Személy szerint én turnigy-ket használtam, nem volt velük baj.

(#25372) kiki22 válasza sss (#25371) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszi.nagyon jo aron vannak az aksik.Kb mennyi ido mire megerkezik innen a rendeles?

(#25373) sss válasza kiki22 (#25372) üzenetére


sss
senior tag

Ezer éve rendeltem utoljára. Ha nincs EU lerakatuk, akkor 3-4 hét. Hogy van-e nekik... az jó kérdés.

(#25374) macilaci78 válasza sss (#25371) üzenetére


macilaci78
nagyúr

+1 :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25375) DJGABI válasza kiki22 (#25372) üzenetére


DJGABI
addikt

a 20 eurós postát is beleszámoltad? :DDD inkább nagy tételben/közösen éri meg innen, szvsz

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25376) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Egy ideje nem követtem a témát és most, hogy lett volna dolgom veszem észre, hogy FB-on megszűntek az Airsoft csoportok, valamint kicsit halott a SoftAir is, ahová régen pötyögtem (a pláne, hogy valamiért törölték a felhasználói fiókomat is).
Ha lenne kérdésem egy GBB problémáját illetően, hova írjak, ahol van közönség? Ti foglalkoztok ilyennel itt?

Köszi.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#25377) macilaci78 válasza Darko_addict (#25376) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Foglalkozunk, tehetségünktől függően. :D

A Softair-en az inaktív tagokat időről időre kipurgálják. Ha senki más nem vette hsználta el a régi nick-ed, akkor azzal egyszerűen újra tudsz regisztrálni. Gyakori a panasz, hogy 10 hsz kell egy ott feladott hirdetéshez, és nehéz összeszedni, mert szakmai topikban gyakran törlik a hozzászólásokat, mert már korábban kivesézték a témát. Tehát Softair-en elvileg minden kérdésedre választ találsz, ha mégsem, akkor meg felteheted őket. :)

FB-csoport azért szűnt mert változott a FB szabályzata. Erről meg itt volt néhány szó pár hete. Ennek folyományaként indult egy új online portál airsoft piac fő csapásiránnyal. De a 6mm.hu is megy még.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25378) Darko_addict válasza macilaci78 (#25377) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszönöm az infókat, akkor kezdek itt! :)

2015. 10. hónapjában vettem egy [M9 Vertec] full metal GBB pisztolyt. Főképp dísznek, meg mert szeretem a fém hideg tapintását. Ezidáig ellőttem vele egy fél palacknyi green gas-t és kb. 4 hónapja nem is töltöttem újra (legutolsó pötyögtetés után hagytam benne némi gázt).
Most kicsit kedvet kaptam csattogtatni, és ugyanúgy rádugtam a tár alsó szelepére a gázpalack vékony csövét, mint bármikor korábban. Hallatszott a sziszegő hang: hangos (normális) volt, majd 2 mp múlva elhallgatott, de tartottam még rajta egy kicsit, hogy menjen bele. A tár nehezebb lett, érződött, hogy valami ment bele. 4 golyó után viszont elfogyott, kiment belőle minden gáz. Ezt megismételtem még kétszer és hasonlóan jártam, 3-5 golyó kijött, de ki is purcant minden gáz, ami belement. Eresztést nem hallottam, nem sziszegett a tár se önmagában, sem a pisztolyba téve.

Mit gondoltok erről, hol lehet a bibi? Harmadjára már tovább tartottam a palackot, de akkor se tudott kilőni több golyót. Kihasználatlansága miatt gondolkodom az eladásán, és jó lenne tudnom, mi a hézag, ha van...

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#25379) macilaci78 válasza Darko_addict (#25378) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, a tár seggel felfelé áll, a gázpalack meg csőrrel lefelé. :U

A 4-5 BB után a tár kiengedő szelepét könnyen be tudod nyomni, nem kemény? Ha benyomod, egy kis tompát szisszen csak, vagy rendesen kifúj?
A gázpalackban van rendesen anyag? Amikor vízszintesen tartva jobbra-balra rázod, akkor érzed, hogy lötyög benne?
A tárból az utolsó kilőtt BB-nél nem fúj ki a gáz indokolatlanul nagy mennyiségben?

Ha töltöm, néha függőlegesen rázom együtt a palackot és tárat, kicsit több megy bele. Esetleg 10-15 mp-ig tartsd össze őket.
Télire vetetd, hidegben. A hideg tárba több gázt lehet tölteni, nem tágul a melegtől. (Persze meleg tárba is egy tárnyi BB-hez elvárható mennyiségű gáznak kéne mennie.) Tedd be a tárat a hűtőbe egy órára és utána töltsd meg, majd hagyd kicsit melegedni.
Ahogy látom, szögedi kötődésű vagy, van ott pár aktív airsoftos, esetleg egy másik palackból próbálni egy töltésnyi gázt, vagy másik tárral próbálni a pisztolyt.

Gyanúm szerint szimplán csak többet lőttél el vele, mint fél palack. :)) Esetleg a palack engedte el a nyomást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25380) kiki22


kiki22
senior tag

Ez a pellets markaju bb mennyire szamit jonak amit a taiwangunrol lehet rendelni?

(#25381) DJGABI válasza kiki22 (#25380) üzenetére


DJGABI
addikt

öö... a pellet magát a lövedéket jelöli. mögötte, zárójelben van a márkája (mint minden másnál taiwanon). az olcsókat (P&J) nem ajánlják ha jól emlékszem

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25382) kiki22 válasza DJGABI (#25381) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszonom.mar latom igen pj marka.

(#25383) kiki22


kiki22
senior tag

Jo reggelt!Az lehetseges ,h a cso minimalis mozgasa miatt csavarodnak a golyok ugy 30-40. Meteren egyszer jobra 30 maskor 40 cm balra?Bar azt neztem mas replikakban is van minimalis csomozgas.Vagy is egyben neztem az enyemen kivul :-)

(#25384) DNReNTi válasza kiki22 (#25383) üzenetére


DNReNTi
őstag

Előfordulhat igen, erre a legegyszerűbb megoldás, a paraszt prec cső: szigetelőszalaggal 10-15 centinként tekersz 2-3 menetet a csőre, hogy tökéletesen passzoljon a külső csőbe, így ez a minimális elmozdulás megszűnik, a szórás kissebb lesz. Nekem is igy van "tuningolva". :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25385) Darko_addict válasza macilaci78 (#25379) üzenetére


Darko_addict
őstag

Macikoma!

Úgy tűnik, felhasználói problémába ütköztem.
Nagyon alaposan felráztam a gázpalackot, síkban fejjel lefelé tartottam a tárat, és tartottam vagy 10 másodpercig. Teli is töltötte! :)
Én voltam a béna.

Köszönöm! :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#25386) macilaci78 válasza Darko_addict (#25385) üzenetére


macilaci78
nagyúr

User error, kérjük, javítsa, vagy cserélje. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25387) boskorelli


boskorelli
tag

Sziasztok!

Valaki esetleg ismeri a: GFC GUNS nevű márkát? Ha igen akkor érdemes-e foglalkozni vele?

Üdv!

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#25388) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Találtam egy hirdetést az egyik hazai airsoft piacon.
Eladnám vadiúj, 0 km-es G&P hosszúnyakú ultra custom high speed (nagynyomatékú) motoromat.

Beraknám a viccrovatba, de ott kevesen értenék. Talán mégis. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25389) gabe_ válasza macilaci78 (#25388) üzenetére


gabe_
őstag

Ja, High speed nemegyenlő nagy nyomaték? :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#25390) DNReNTi válasza macilaci78 (#25388) üzenetére


DNReNTi
őstag

+1 :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25391) twi452


twi452
senior tag

Sziasztok
Sikerült beszereznem otthonra csak célba lövésre a kertben egy rugós Smith & Wesson m&p 40-et..
Nem gondoltam, hogy ez ilyen brutális szerkezet :) soha nem volt még dolgom airsoft fegyverrel úgyhogy meglepett.. Kb 10 lépésről átküldte a kartondoboz falát.
Ahogy nézegettem a boltban a komolyabb fegyvereket már értem, hogy lehet ebbe a hobbiba beleszeretni :) Azok a finom gázos pisztolyok hű.. Igencsak szép darabok voltak :)

(#25392) macilaci78 válasza twi452 (#25391) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Védőfelszerelést vettél-e? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25393) twi452 válasza macilaci78 (#25392) üzenetére


twi452
senior tag

Van jópár darab kemény munkavédelmi szemüveg itthon gondolom azokat nem csapja szét ha visszapattanna valahogy :)

(#25394) macilaci78 válasza twi452 (#25393) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha az F kategóriát elér, akkor nincs gond. Vagy próbáld őket 1 méterről direkt lövéssel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25395) twi452 válasza macilaci78 (#25394) üzenetére


twi452
senior tag

Majd letesztelem otthon, egyelőre csak kipróbáltam egy raktárban a dobozon.
Azért nem veszem félvállról eleget riogattak anno faipari suliban évekig h vigyázzunk magunkra meg kinőttem már a nagyon felelőtlen tinikort :)

Mondjuk az eladó srácnak rossz napja lehetett mert nagyon morcos volt és nem is próbált semmit "rámsózni" mint kezdőnek csak nehezen de megmutatta amit kértem.

(#25396) macilaci78 válasza twi452 (#25395) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor meglett az első AEG-em, akkor pizzásdobozzal próbálgattam. Egyes lövéssel 4 sobozt is átvitt. Egy highcap tárnyi sorozattal a 9 dobozt egymás mögé rakva akkor lyukat ütöttem, hogy a macska átfért rajta. :D

Neten találni ilyen kókány csőtorkolati energiamérési módszereket, pl 0,33-as kólásdobozt átviszi-e?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25397) twi452 válasza macilaci78 (#25396) üzenetére


twi452
senior tag

Én annak is örülni fogok ha eltalálom a célpontot majd :)
Mondjuk lehet, hogy a colt-ot kellett volna választani mert az súlyra jóval kevesebbnek tűnt és azért célzáshoz biztosan kellene tartani :) na de majd belenövök amúgy sincsenek hatalmas céljaim vele csak otthoni szórakozás

Persze majd elkap a gépszíj mi? :D

(#25398) DNReNTi


DNReNTi
őstag

En azon sz*rtam be, amikor az akkor zsir uj CYMA AK-m szetcsapta a sorosuvegeket. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25399) macilaci78 válasza twi452 (#25397) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Puska, karabély kb 3-3,5 kg tömeggel kényelmes célozni, pirsztoly 1-1,1 kg körül.
A könnyebb puska csak bólogat a kezedben, a nehezebbel meg folyton csak korrigálsz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25400) twi452 válasza macilaci78 (#25399) üzenetére


twi452
senior tag

Jó én ehhez még nem vagyok hozzászokva.
Utoljára 20 éve tizenéves koromban volt kezemben fegyver akkor is csak ilyen papírszalagos puffogó játékpisztoly :D
Nekem ez a 700g is olyan volt h hű milyen komoly van benne anyag érzés fogott el amikor először kézbe vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.