Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

Nah mai játékon két kilőtt tár után megállt az SLR az új lipo akksijával. Kíváncsi vagyok mi adta meg magát. :))

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10002) Kornel213 válasza sptkyle (#9995) üzenetére


Kornel213
tag

Én pl kezdőként használt fegyvert vettem, mert megvolt benne minden csinálva, akkor lett hézagolva, zsírozva új hop-up stb! Új fegyverbe is kilehet fogni szart ugyanúgy mint használtan.

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#10003) sptkyle válasza Kornel213 (#10002) üzenetére


sptkyle
senior tag

Én első fegyvernek ujat szoktam ajánlani a tapasztalatlanság miatt. Anno én megszívtam az első fegyvervásárlással legalábbis.
(sőt .. már így "öreg" fejjel is. :D Onnantól nem hiszek el olyat, amit az eladó állít, csak azt amit látok.. bizalmatlanná tettek :( )

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10004) Kornel213 válasza sptkyle (#10003) üzenetére


Kornel213
tag

Ja akkor megértem :))

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#10005) stefanitsr válasza Kornel213 (#10002) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Őszintén szólva az átlag magyar airsofter elsőként boyi m4-et, vagy JG mp5-öt, m4-et vásárol. Ezeknek azért nem szokott ártani egy teljes hopup revízió + a box átnézése sem. Hopup mókolással egész sokáig el tudnak menni, de tipikusan igen gyorsan nálam kötnek ki a frissen vásárolt jószágok.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10006) Kornel213 válasza stefanitsr (#10005) üzenetére


Kornel213
tag

Ez így van, de még nagyon sokan vesznek AK-t is, de az átlag valóban m4-et vesz!
Az biztos :D

[ Szerkesztve ]

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#10007) stefanitsr válasza Kornel213 (#10006) üzenetére


stefanitsr
senior tag

És általában az övék a gondtalan használat örömének nagyobb része. :DDD

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10008) szbalogh válasza sptkyle (#10003) üzenetére


szbalogh
őstag

Én eddig csak az AK-vételben csalódtam :DDD
Elvileg az is kikenve kifenve volt. De nem :(((
Mindegy, mostmár rendben van a kenés, o-gyűrűk meg a hézagolás és a csapágyak úton vannak :DDD
Ha szerzek még egy normális gumit akkor megint szétszedem és cserélem ezeket is.

Nick: HE_Storm

(#10009) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Egy kis problémával küzdök.A golyó érdekesen megy,csumira hátrahúzom a kart a hop up álllítónál,de a golyó még mindíg lefele megy a végén.Eddig ez nem volt így.A hop up szarul lenne rajta a csövön vagy mi?

(#10010) stefanitsr válasza HollyBoni (#10009) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Sajna már láttam olyat is hogy a kamrában eltört a lenyomó kar, és csináltál akármit nem volt hop-up hatás. Ott cserés a lenyomó kar, vagy ha meg lehet ragasztani akkor ragaszd meg.

Van egykét kiszerelt boyi kamrám ha kell donornak.

Szerk:

SLR-ben a tűzkapcsoló raplizott. Azt hiszem rakok bele egy fetet, meg áthúzom a vezetékelés box felőli részét, amit már egy ideje halogatok...

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10011) HollyBoni válasza stefanitsr (#10010) üzenetére


HollyBoni
veterán

Majd meg meglesem,bár a hop up-hoz nem nagyon értek..Na mindegy majd megnézem..Mondjuk ígyis ellő 40 méterig. :)

[ Szerkesztve ]

(#10012) Kornel213 válasza HollyBoni (#10011) üzenetére


Kornel213
tag

Nem tudom olvastad-e de ha nem, akkor mindenképp :))

[ Szerkesztve ]

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#10013) HollyBoni válasza Kornel213 (#10012) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jaja olvastam,majd megpróbálom.

(#10014) szbalogh


szbalogh
őstag

Nem a lángrejtő miatt visz jobbra úgyhogy maradhat :DDD
Kronóztam... a sörös oldalait simán átviszi. Az alját kilyukasztja de épp nem megy át a BB. Olyan 350-re saccolom. Pont amennyi kell :DDD
Közben újítottam egy sima 1x30-as konzervdotot... alig várom hogy megkapjam.
És alakul a mid-cap tár beszerzés is.
Csak közben kiderült hogy nem tudok menni a következő helyi játékra :O
ja meg az hogy valószínűleg szereléskor elhagytam a hopup lenyomót :B

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10015) HollyBoni válasza szbalogh (#10014) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elhagytad?Az szívás!Én most tudtam szerezni sima 47 hicap tárat,fém,70-es 1500 darabja.Szerintem megéri.A keletiben még van 150-es 2500-ért.

(#10016) sowi válasza HollyBoni (#10015) üzenetére


sowi
őstag

joaz lowcapnek is ;)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10017) HollyBoni válasza sowi (#10016) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hoppáka. :D

(#10018) stefanitsr válasza szbalogh (#10014) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Vezeték darabbal tudod pótolni.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10019) szbalogh válasza stefanitsr (#10018) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi :R
Csak az volt a fura hogy Beszerző féle esztergálton pont merőlegesen volt az a kettő pecek ami lenyomja a gumit. Utána néztem emg youtubeon hogy az tartja a lenyomót :B
Most nem szedem szét... 4/5 állásban pont elég a hop.
Ha megjön a többi cucc lehet hogy a gumival kapok lenyomót is.
Egyébként mennyivel jobb a H lenyomó mint a sima csődarab? Keletifronton csak 70-es gumi van de elvileg 350-től az is jó. Viszont ahhoz ha jól emlékszem nem H lenyomó van.

Nick: HE_Storm

(#10020) stefanitsr válasza szbalogh (#10019) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ha beszerző véle lenyomó karod van, akkor abba nem kell lenyomó gumi.

70-es gumi nekem gyakorlatilag AK-n kívül semmiben nem vált be. A kedvenceim a kék madbull, a Guarder 50-es, és a gyári systema ehobbyról. Még a gyári Cyma hopkamrában leledző gumit is komázom (!!), nagyon jó (A külön vásárolható, fém cyma hopkamrára gondolok). :)

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10021) szbalogh válasza stefanitsr (#10020) üzenetére


szbalogh
őstag

Ja nem nem olyanom van. Nem tudtam hogy az más és nem is kerestem a lenyomót amikor szétszedtem :B

Nick: HE_Storm

(#10022) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A delayer pontosan mire is szolgál?Gugliban valami olyasmit olvastam hogyha high speed motorod van és nem adagol akkor arra jó.Ez pontosan hogy is van?

(#10023) sptkyle válasza HollyBoni (#10022) üzenetére


sptkyle
senior tag

Delayer , másszóval fogaskerék-késleltető. Kb így néz ki [link] és a sector gear-en a helye. De innentől idéznék, mert nincs kedvem feleslegesen átfogalmazni (és értelme se lenne)

"Forgáskor hamarabb elkezdi hátrahúzni a tappletplate-t, emiatt a nózi korábban ad szabad utat a BB-nek a hopupkamrában.

Nagy tűzgyorsaságnál elengedhetetlen, mert gyakorlatilag a két lövés között nem lenne ideje a BB-nek a tárból a hopupkamra megfelelő részébe jutni...

Újabb JG-kben gyárilag sokszor látni és nem ritkák azok az újabb kínai kerékszettek sem, amiknél a sectoron az adagolólapkát mozgató fémrúd nagyobb keresztbetszetű a jobb adagolás érdekében..." (by tomeKK)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10024) stefanitsr válasza HollyBoni (#10022) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Egyszerűen elmagyarázva a gearbox ciklusban hosszabban tartja hátul a nózit.

A jelentősége nagy tűzgyorsaságnál jön elő, ahol a felgyorsult ciklus mellett amúgy lerövidülne az adagolásra szánt időtartam.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10025) HollyBoni válasza stefanitsr (#10024) üzenetére


HollyBoni
veterán

Áh kösz mindkettőtöknek a választ,mostmár felfogtam. :))

(#10026) szbalogh


szbalogh
őstag

Srácok nektek hány méter után kezd lefelé kanyarodni a BB?

Nick: HE_Storm

(#10027) HollyBoni válasza szbalogh (#10026) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem most éppen kb 40 méter,de valami van a hop up-al.

(#10028) stefanitsr válasza szbalogh (#10026) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ha 35-40 méter körül kezd el picit emelkedni majd esni az szvsz teljesen jó.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10029) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

Mai nap szépsége: szektor kerék tengelye negyedrészt kifelé figyel a boxból a csapágyon kersztül, golden eagle m4 s-systemben. :DDD

(Hozzáteszem az olcsó m4-ek közül a golden eagle az egyik kedvencem, sokkal inkább mint a boyi)

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10030) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

jáá.. nem gondoltam, hogy PH!-n airfos topikba botlok... :C
oszt amúgy mi a helyzet? :)

(#10031) rainmen válasza stefanitsr (#10029) üzenetére


rainmen
aktív tag

Műanyag csapágynál elmegy, fémnél kissé gáz. :D

(#10032) sowi válasza rainmen (#10031) üzenetére


sowi
őstag

nemhiszem, hogy az uj JG-ben muanyag csapagy van, de M4-M4, en most olyan AK projekten melozok, be fogtok szarni :)

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10033) szbalogh válasza stefanitsr (#10028) üzenetére


szbalogh
őstag

Háát. nekem az 25-30 inkább :B
Mondjuk nincsen lenyomó meg xar a gumi

Van valami megoldás arra hogy tárcserekor ne potyogjon el 4-5 BB? Valami kis rugós kallantyú mondjuk ami csak felfelé engedi a golyót vagy mittomén? Nagyon idegesítő :(((

Amúgy kicsit megtekertem a külső csövet az első célgömbnél fogva és most a célgömbben levő pálcika mellé megy jobbra a golyó nem a célgömbön kívűlre. Még a belső csövet majd megigazítom kicsit és pontos is lesz.
Minden nap gyakorlk vele kicsit. 15 méterről a sörösdoboz kapáslövéssel 5/10 :DDD

Nick: HE_Storm

(#10034) HollyBoni válasza sowi (#10032) üzenetére


HollyBoni
veterán

Arra nagyon kiváncsi leszek.Esetleg nem osztassz meg pár titkot milyen is lesz? :DDD

(#10035) szbalogh


szbalogh
őstag

Egypontos szíjat rá tudom valahogy erősíteni a tus elejére? Az eredeti szíjakasztóra nem merném tenni :DDD
Létezik valami ilyesmi cucc amit a tus elejére tudok erősíteni és rá tudom kapcsolni a szíjat?Vagy varrjak magamnak? :DDD

Nick: HE_Storm

(#10036) HollyBoni válasza szbalogh (#10035) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én elég érdekesen oldottam meg,de tart.
[link]

Ui.:A "lángrejtőt" ne nézzétek,csak átmeneti. :DDD

(#10037) sowi válasza szbalogh (#10033) üzenetére


sowi
őstag

a madbull m4 kamraja ilyen cucc, abbol nem esnek ki a golyok

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10038) rainmen válasza sowi (#10032) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nem tudom, a golden eagle-t nem ismerem, a hiba mindenesetre hajmeresztő.

szbalogh: BB elpotyogás ellen tegyél valami kis "akadályt" a hopupkamra bevezető csövének az aljába. Elég annyi, hogy a BB önsúlytól ne essen ki, de a tár adagolórugója azért át tudja nyomni! :D
Szíjakasztó: az AK testen van valami téglalap alakú nyílás, kb 3*12 mm lehet, ott belülről kifelé valami omega formájú lemezt behajtogatsz, aminek a kifele eső részébe befűzöl egy karikát és kész is! Esetleg megfúrod a tust és beroppantasz egy szegecsanyát, de ezt halkan mondom, mivel kevesen ismerik a technológiát és még azt hiszik, anyázok. :B

(#10039) sowi válasza rainmen (#10038) üzenetére


sowi
őstag

nem kell nagy csodakat varni, golden eagle = jing gong

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10040) rainmen válasza sowi (#10039) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ma ismét tanultam valamit, ezekkel sosem vagyok tisztában. :R

(#10041) stefanitsr válasza rainmen (#10040) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Egész pontosan a JG "tuning" márkája, alapból fém csapágyak, pl ebben acél egyeslövés alkatrész (!!), meg általában erősebb rugók, fém rugóvezető, 400 fps körüli teljesítmény dobozból, erősebb, kék fenekű motor, stb.

Lehet kapni hasonló név alatt M93 nevű hosszú nyakú motort, no az viszont valami brutális jószág.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10042) szbalogh válasza rainmen (#10038) üzenetére


szbalogh
őstag

Á köszi erről nem is tudtam :R
Bár kicsit félek hogy a műanyag ház el fgoja-e bírni az egész súlyt :F

Nick: HE_Storm

(#10043) stefanitsr válasza stefanitsr (#10041) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Olláláá :DDD

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10044) Hurkaleves válasza stefanitsr (#10041) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nekem beszart a gyári motor és újat akartam venni, de előtte szétszedtem és kipucoltam meg "elmostam" és teljesen új erőre kapott... :K meglepően gyorsabb lett!
egyébként az erősebb motorok jobban is fogyasztanak? gondolom igen...

ha valakit érdekel a moddolt fegyóm akkor bemutatnám.. már cseréltem benne jópár dolgot...

ez meg én volnék csak kicsit felturbóztam a képet... (grafikus mivoltamból..)

(#10045) rainmen válasza stefanitsr (#10043) üzenetére


rainmen
aktív tag

:Y
Ezen vagy hézagolólemez nincsen, vagy beette magát a váll a csapágyba vagy a csapágy ette meg a vállat. Esetleg ezek kombinálva.

(#10046) sowi válasza Hurkaleves (#10044) üzenetére


sowi
őstag

meglehetosen ruhellem az fn2000-et de ez nagyon jol nez ki

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10047) Hurkaleves válasza sowi (#10046) üzenetére


Hurkaleves
őstag

thx! elég ritkaság... az alkatrészekkel is bajban vagyok néha..
mondjuk nálam csak a bullpup rendszer jöhet szóba... rövid fegyver, jó mozgási, manőverezési lehetőség viszont a csőhossz egyezik a többi karabélyéval (sőt egyesekétől hosszabb)...ezáltal a pontosság is marad.
ez szerintem nagyon jó ötlet volt attól aki anno kitalálta...

(#10048) stefanitsr válasza rainmen (#10045) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Szétszedés után derült ki, hogy a sector kerék tengelye eddig sosem tapasztalt szabadságfokkal bír a kerék furatában, avagy jár oda-vissza mint a azok a bizonyosok a gőzben. :D Kereket kicseréltem egy másik sectorra, most megy szépen.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10049) stefanitsr válasza Hurkaleves (#10047) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Csőhossz nem feltétlen jelent airsoftban nagyobb pontosságot. Egyébként nekem egy ares tavorom van a bullpup kategóriában. A hosszú csövű. :))

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10050) Hurkaleves válasza stefanitsr (#10049) üzenetére


Hurkaleves
őstag

na az az egyik kedvencem! elég durván össze lett rakva!
grat, hogy meg tudtál venni egy olyat! nem olcsóak... nekem egyelőre csak álom.. :O :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.