Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) drzozo válasza DNReNTi (#26950) üzenetére


drzozo
senior tag

Szekrény teteje? :D Oda semmi nem megy fel. Ha csak nem valami pitont veszel...

[ Szerkesztve ]

(#26952) macilaci78 válasza DNReNTi (#26950) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az akkut ne vidd ki a fűtetlen garázsba, a többit használat előtt egy nappal hozd be a lakásba, hogy átmelegedjen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26953) macilaci78 válasza apholyon (#26948) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De rövid az eszed...[link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26954) DNReNTi válasza drzozo (#26951) üzenetére


DNReNTi
őstag

Sok a cucc, kicsi a lakas, csak a mellekepulet megoldas. :( Amugy piton helyett gyerek lesz. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26955) apholyon válasza macilaci78 (#26953) üzenetére


apholyon
aktív tag

Igen, ezeket néztem, de ugyanúgy nem takarja a tárkioldót... vagy rosszul látom? :F

@Renti: gratulálok.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26956) drzozo


drzozo
senior tag

Na valaki Taiwangun rendelés? :)

(#26957) apholyon válasza drzozo (#26956) üzenetére


apholyon
aktív tag

Én múlt héten csatlakoztam unokaöcsémhez, legközelebb már az S24-et rendelem majd. Azért ha rendelnétek, előtte szóljatok! :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26958) macilaci78 válasza drzozo (#26956) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mennyi a híja?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26959) drzozo válasza macilaci78 (#26958) üzenetére


drzozo
senior tag

Az ingyé rendelésnek? Elég sok, a határ nem lesz meg. :) A szállítási költségen való osztozkodás miatt kérdem, mert pár eurós tételeket rendelnénk.

(#26960) macilaci78 válasza drzozo (#26959) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezeknek látnám értelmét: big utility pouch, medic pouch, IFAK, mag holster lámpatartónak. És mindegyik nélkül megvagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26961) drzozo válasza macilaci78 (#26960) üzenetére


drzozo
senior tag

Nekem a zöld mollés mellény mindenképpen kell, mert 50%-os. Plusz venni akarunk Thundert, 2 pack-kel. Hozzám meg tudjuk rendelni az irodába, ha úgy van, a Jászain vagyok.

(#26962) DNReNTi válasza drzozo (#26961) üzenetére


DNReNTi
őstag

Megtalaltad a lebutitott Thundert a multkor? Valamelyik nap lattam egy Fb-os airsoft csoportban, fembol keszult Thunder hejakat, lehet arra gondoltal?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26963) drzozo válasza DNReNTi (#26962) üzenetére


drzozo
senior tag

Gumiból készül az alja, de egyébként fém a tok, és Thunder szettre épül. Lesz kontakt a sráchoz az Airsoft Bázisos játék szervezőjén keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#26964) DNReNTi válasza drzozo (#26963) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kivancsi leszek a tapasztalatokra. Ha fasza es hasznalni is engedik engem is erdekelne. Gondolom a fem hejat nem viszi szet a 'robbanas', szoval ujrafelhasznalhato is. Amugy hulye keredes lehet, de mivan akkor amikor a Thunder nem mukodik el? Mit lehet azzal csinalni olyankor? Mer mondjuk nem orulnek neki ha felvennem es a kezemben durran el 3 perccel kesobb. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26965) drzozo válasza DNReNTi (#26964) üzenetére


drzozo
senior tag

A butítottat engedik használni mindenhol, csak be kell mutatni. A héjat nem viszi szét, csak a gumi pukkan a héj alján.

Fingom nincs, reménykedem majd, hogy eldurranjon mindig, mert ahhoz én se fogok hozzányúlni. :D

(#26966) Nereyn válasza drzozo (#26965) üzenetére


Nereyn
tag

El fog durrani ha jól rakod össze attól nem kell félni :D
Haveromnak kiesett a tartó zsebból a Thunder, nem pukkant el csak akkor mikor már a kezében volt. A kesztyűje bánta meg a legjobban szerencsére, de azóta kb beleköti a zsebébe :D

(#26967) DNReNTi válasza Nereyn (#26966) üzenetére


DNReNTi
őstag

Gondolom kibirta rohoges nelkul. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26968) Nereyn válasza DNReNTi (#26967) üzenetére


Nereyn
tag

Mindenki röhög rajta mindig mikor meséli :D főleg hogy abban a kesztyűben is játszik általában amit szétvitt :D
de amúgy nagyon király a Thunder, kéne is csak feleslegesen minek porosodjon, ha sehol nem engedik használni...

(#26969) apholyon


apholyon
aktív tag

Miskolc / Eger / Hatvan / Bp. környékén mik az ajánlott rendszeresen szervezett játékok / helyek?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26970) macilaci78 válasza apholyon (#26969) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hatvan mellett Nagygomboson van egy nagy, komoly pálya, sűrűn vannak ott szervezett játékok 100-300 főre.
Budapest belterületén pár pincepálya van, inkább az agglomerációban vannak pályák.
Miskolcon is tudok aktív airsoft-életről, de hogy pályájuk van-e, nem tudom.
Eger passz.

Összefoglalóban linkelve van a Softair fórum, mint a hazai játékok átfogó lelőhelye. Van ott településenkénti topik is helyi kisebb csapatokkal. Facebook csoportokat érdemes még keresni.

Manapság már minden játék 2-3 ezres részvételi díjjal van szervezve, sokan sportegyesületként adnak nyugtát. BIO BB, arcvédelem, sárga találatjelző kendő alapelvárások közé tartoznak már az egyértelműeken felül.
Mivel valamilyen gazdasági szervezet szervezi a játékot, fegyverbérlés, sallangok vételezése is a lehetőségek közé tartozik.
Jönnek a hidegek, bográcsos tea, virsli szezonja ez.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26971) DNReNTi válasza macilaci78 (#26970) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nagygombos-ra jo lenne mar elmenni egyszer nekem/nekunk is, de azert az komoly turne Debrecenbol. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26972) macilaci78 válasza DNReNTi (#26971) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi Szegedről mentünk... De ha a kérdezőnek Hatvan még opció, akkor Nagygombost kár nem megemlíteni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26973) DNReNTi válasza macilaci78 (#26972) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mi is voltunk mar pl Bukk-franctudja hol, idoben az sem volt rovidebb mint Nagygombos. Na majd egyszer mindnekeppen. Eleg jo hire van a helynek. De az igazan kemeny a Mrcara Milsim lenne, de hat az egy nyaralas kb. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26974) drzozo


drzozo
senior tag

Nagygomboson bizontosági okokból sajnos már sok épület nem játszható, olyan szar állapotban vannak. Többnyire erdős pálya, néhány épülettel, de amúgy alapvetően kva nagy és kva jó. :D

(#26975) apholyon


apholyon
aktív tag

SoftAir-ről lőttünk eddig is játékokat, de elég szegényes mostanság (Ózdra nézünk el párszor). Hatvanban dolgozom... ráadásul ismerem a nagygombosi játékok szervezőjét is :B - viszont sajnos nekem a hc milsim nem nyerő annyira... azért kérdeztem, hátha esetleg tudtok rejtett kincsekről :U Ezek a helységek nekem mind 2 órán belül vannak...

De nekem még az is játszik, hogy egy távolabbi városba lenézni egy hétvégére, unokaöcsémmel meg a két asszonnyal. Egyik nap pár óra játék, a fennmaradó időben meg városnézés, kirándulás... :R

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26976) DNReNTi válasza apholyon (#26975) üzenetére


DNReNTi
őstag

Itt keleten, Nyiregyen vannak meg normalis jatekok, ha az utba esik. A Nyirsoft SE oldalan szoktak hirdetni oket. A regi palya nagyon kiraly volt, de az onkormanyzat elvette a szervezoktol, most uj helyszinen szerveznek. Szombaton pont oda megyek lonni, megnezem az uj palyat. Miskolcon asszem ket garda is csinal jatekokat. Az egyik a DAM teruleten, a masik a Bosch mellett. A DAM full urban palya, a masik vegyes, nekem bejott mindketto. Van meg Csengos fent a Bukkben, nehezen megkozelitheto de jo palya, jo jatekok. Debrecen sajna eleg halott, de van remeny.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26977) Picturemaker válasza DNReNTi (#26926) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Írtad, hogy 11mm-es rugó kell az S24-be. Pont ekkora átmérő kell, vagy kisebb is jó? Vagy az nyeklik-nyaklik benne? 9mm-est találtam.

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26978) Picturemaker válasza drzozo (#26956) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha még nem ment el a TG-s rendelés, akkor én is beszállnék pár aprósággal.

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26979) DNReNTi válasza Picturemaker (#26977) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az nem a belso atmero veletlen? Azzal is szamolj, hogy ra kell menjen a rugovezetore. Ha a kulso atmero 9mm, mennyi a belso? Sajnos nem emlekszem, hogy mekkora a gyari rugo atmeroje. De egyebkent en nem talaltam olyan rugot ami 11mm vagy kisebb kulso atmeros es erossebb mint a gyari. A gyari kb M140-145.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26980) Picturemaker válasza DNReNTi (#26979) üzenetére


Picturemaker
őstag

Elbizonytalanodtam. Ez egy M160-as Airsoftpro rugó.

Ezt írják: Diameter: 9mm

Utána meg ezt: Compatible with pistons with holes at least 13mm in diameter.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26981) DNReNTi válasza Picturemaker (#26980) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Compatible with pistons with holes at least 13mm in diameter"
Tehat nem lesz jo, 11.5 mm az S24 dugattyu belso atmeroje, olyan nagyra szerintem fel se tudod marni, mert nagyon elvekonyodna a fala. Ami meg szamitasba johet az egy aftermarket VSR dugattyu beszerzese, amibe belemennek a 13mm-es bikabb rugok. Ezek elvileg kompatibilisek az S24-el, de en nem vallalnam az anyagi kockazatot azert a par FPS-ert. Mar csak azert sem mert az S24 es a VSR elsutoszerkezete mas, tehat arra is oda kell figyelni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26982) drzozo válasza Picturemaker (#26978) üzenetére


drzozo
senior tag

Tegnap elment sajnos. :(

(#26983) apholyon válasza DNReNTi (#26981) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ez jó lehet? Igaz, per pillanat out of stock...

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26984) DNReNTi válasza apholyon (#26983) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez jo lehet, de a merete rosszul van irva. Nekem is ez van es ez 11.5mm-es. ;) Bar lehet van mar belole keskenyebb valtozat, passz.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26985) DNReNTi válasza DNReNTi (#26984) üzenetére


DNReNTi
őstag

En innen vettem pontosan ezt, es az AA hivatalos oldalan is csak egy M170-es VSR10 rugo van, B01-005 termek szammal. Ez pedig tapasztalatobol, pontosan 11.5mm.

Szerk:

Talaltam ket kepet a telefonomban, a gyari S24 rugo meretrol:
Kulso: 11.06 mm
Belso: 7.77 mm

Az enyem ezzel a rugoval most:

De ovatosan azert az FPS hegyezessel, mert a hetvegi jatekon, az ottani Xcortech X3200 e helyett 585 FPS-t mert, ami azert eleg kritikus. De bevallom jol esett az a sok remult tekintet mikor meghallottak. :DDD

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26987) DNReNTi válasza drzozo (#26986) üzenetére


DNReNTi
őstag

Eleg meno lesz! :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26988) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

V3-as gearbox-ban milyen a henger típusa? Type-0?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26989) DNReNTi válasza Picturemaker (#26988) üzenetére


DNReNTi
őstag

A belso cso hosszatol fugg. Teli henger a hosszu belso csovekhez van, pl AK replikak.
Kis cheat sheet:

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26990) Picturemaker válasza DNReNTi (#26989) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez nagyon jó, köszönöm.

Akkor nekem elég lesz a Type1/A (vagy csak beragasztom a mostanin a lyukat :) ).

A külső mérettel ezek szerint nem gondom.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26991) apholyon válasza DNReNTi (#26985) üzenetére


apholyon
aktív tag

Na akkor inkább rájuk írok majd... ennyi fps tökéletes, elég erős és 30-as különbség nincs általában... :K

@Zoli: jól néz ki ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26992) macilaci78 válasza DNReNTi (#26989) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Haver összerakta a rövid csövű M4-et. Minden klappolt, de ereje nem volt. Hát nem fordítva tette be a hengert? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26993) macilaci78 válasza apholyon (#26991) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kronók általában nem fix értékkel mérnek mellé, hanem arányosan. Tehát ami 300-400 fps közt mér 30 fp-sel más értéket, az 500-600 fps közt már 50 fps-sel is mellé mérhet. És mint tudjuk, a bíró órája a pontos. :o

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26994) apholyon válasza macilaci78 (#26993) üzenetére


apholyon
aktív tag

Igen, de nekem nem volt még soha 5-10 fps-nél nagyobb eltérés, igaz, csak 400 alatti fegyvereim vannak...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26995) DNReNTi válasza macilaci78 (#26992) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nice, ez olyan mint mikor en egyszer forditva kotottem be a motort, es csodalkoztam, hogy csak erolkodik, de nem huzza fel a dugattyut. :U Noob.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26996) apholyon válasza DNReNTi (#26995) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ezt unokaöcsém is eljátszotta, aztán majdnem a kukában landolt az M4 :D

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#26997) DNReNTi válasza apholyon (#26996) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, meg lehet vele fingatni a motort. Szerencsere en egybol rajottem hogy balfasz vagyok. :DDD Igy nem lett baj.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26998) macilaci78 válasza DNReNTi (#26997) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Biztosíték? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26999) DNReNTi válasza macilaci78 (#26998) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szerintem ez ellen nem ved, de nem vagyok egy nagy "villanyAsz". En itt arra gondoltam, hogy abba hal meg a motor hogy eroltetve van, es a visszaforgasgatlo miatt meg se moccan. Lehet rosszul gondolom.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.