Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) DNReNTi válasza [hun] warhea (#25200) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha 3/4-es hengered van az még a 363mm-hez talán éppen elég. Határeset. Ki kellene próbálni egy 4/5-össel, aztán megnézni nem e lesz nagyobb szórása a fegyvernek. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25202) macilaci78 válasza [hun] warhea (#25200) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fentebb már írtam pedig.
A lényeg, hogy a henger űrtartalma nagyobb legyen, mint a csőé. Persze, ha túl nagy, akkor a BB után jövő nagy nyomással áramló indokolatlanul nagy mennyiségű gáz okozhat gondot. Nem törvényszerű, de elcsavarhatja a BB-t valamelyik irányba.

Kiszámolod a henger és a cső térfogatát. A csőét könnyű, mert adott a hossza és a belső átmérője.
A hengert mérni kell, méghozzá rajta lévő hengerfejjel, de egy tolómérő ehhez bőven elég.

A BB-t a mögötte lévő túlnyomás tolja előre. Ha a cső és henger térfogata azonos, akkor a cső végén a BB előtt és mögött megszűnik a nyomáskülönbség, tehát a BB-t csak a csőben megszerzett mozgási energiája viszi ki a csőből. Úgy érdemes megcsinálni, hogy a cső végénél is legyen még egy kis nyomáskülönbség.

Sokan nem vesznek figyelembe egy dolgot. Nem csak az számít, hogy milyen erős a rugó, hanem az is, hogy milyen gyors. Elvégre a henger térfogata adott, így a kipréselendő levegő mennyisége is. Vagyis csak a kipréselés sebességével tudsz játszani. Nyilván egy M150 gyorsabban kipréseli, mint egy M100, de M100 és M100 között is van különbség. Egy Marui M100 pl olyan 320 fps-t ad abban a fegyverben, amiben egy Guarder M100 340 fps-t. Na persze azt feltételezve, hogy sikerült kétszer tök ugyanúgy összerakni a GB-ot. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25203) kiki22


kiki22
senior tag

[ez ] vagy [ez] melyik a normalisabb marka? Tuzgyorsasagra es pontossagra amugy hol helyezkedik el ez a fegyo?

(#25204) Kobe


Kobe
veterán

valaki pesten tudna kolcsonozni egy chronot 1-2 napra? :)

Illetve aimdotok közül melyik ajánlott, melyik használhatóbb a legjobban ? M2, elcan, holosight ? Theta optics M2-n gondolkodom, nincs rossz ára és optikus cég gyártja, gondolom jobb lehet mint a kinai sörösüvegaljából készült :)

(#25205) [hun] warhea válasza Kobe (#25204) üzenetére


[hun] warhea
tag

Mire akarod hasznalni, sokban fugg tole a dolog. Mozgasban levo celra akarsz loni, vagy allora, kozelre, kozeptavra vagy tavolra es sorolhatnam. egy kis segitseg a valasztashoz: [link]

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25206) [hun] warhea válasza Kobe (#25204) üzenetére


[hun] warhea
tag

meg annyit, hogy az elcan nem red dot (ha ezt erted aim dot alatt)

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25207) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Udv. Van lehetoseg EBB atalakitasra egy replikanal??

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#25208) DNReNTi válasza gerenda110 (#25207) üzenetére


DNReNTi
őstag

Úgy érted egy nem EBB-ből EBB-t csinálni? Szerintem az esetek túlnyomóan nagy részében nincs erre lehetőség, de nem is látom értelmét.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25209) macilaci78 válasza gerenda110 (#25207) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van, de nem gazdaságos.
Az EBB-nél is egy súlyt mozgat a rendszer, hogy legyen hátrarúgás a fegyverben. A GB-ot, és megfelelő alkatrészeit ki lehet cserélni, de a súly jellemzően a felhúzókar, például AK-n.
Tehát kell cserélni: GB-házat, dugattyúfejet, felhúzókart és testet.
Vegyél egy gyárilag EBB fegyvert.

A másik elvi lehetőség, hogy nem a testen lévő valamilyen mozgó alkatrészt mozgat a rendszer, hanem valamit belül. Ésszerű megoldásnak tűnik a dugattyúfej mögé, a tengelyvonalban üregesre hagyott rugóvezetőn keresztül a tusban mozgatni valamit. Ennek csak annyi akadálya van, hogy a tus vagy ide van rögzítve (Pl M4 tube), vagy a behajtható tus (pl AK) agyonüti az elképzelést.

Ha életszerű AEG-et szeretnél, akkor gondolkozz GBB puskában. Egy rakás M4/16, AK, Mp5 variáns van már GBB kivitelben, csörög, csattog, mint az igazi, ahogy azt a pisztolyoknál megszokhattuk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25210) gerenda110 válasza macilaci78 (#25209) üzenetére


gerenda110
aktív tag

értem, csak felmerült bennem a kérdést, mert haverom átakarja alakítani a fegyverét:)

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#25211) [hun] warhea válasza macilaci78 (#25209) üzenetére


[hun] warhea
tag

Genuine GBB tarak arahoz kosd fel a nadragszijat :)

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25212) macilaci78 válasza [hun] warhea (#25211) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hát nem tudom. Egyedibe legyártatni egy testet csak azért, hogy EBB legyen egy AEGből, az sem olcsó mulatság. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25213) [hun] warhea válasza macilaci78 (#25212) üzenetére


[hun] warhea
tag

jaa, neem. nem arra reflektaltam, csak kiegeszitettem, hogy a gbbnel a tarak ara azert borsos tud lenni. ezt is csak azert irtam mert itthon leginkabb arorientalt a dontes.

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25214) macilaci78 válasza [hun] warhea (#25213) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Máshol is megnézik, mire adnak pénzt. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25215) [hun] warhea válasza macilaci78 (#25214) üzenetére


[hun] warhea
tag

nem ugy ertem, hanem itthon ahogy latom a minoseg nagyon hozza van allva az itthoni atlagkeresethez. persze, hogy megnezik, de en kint valahogy nem talalok jingjong vagy mi markakat es inkabb kiadnak tobb penzt egy megbizhatobb, minosegibb replikara mint itthon. persze ez is visszagyuruzik a budget-hez amibol az atlag magyar ember gazdalkodhat.

egyszeruen ertelmes szervizt sem talaltam itthon eddig :( igaz lehet nekem kellene nekiallnom dolgoknak, csak nem vagyok tulsagosan ilyen beallitottsagu ezert inkabb fizetnek, ha tudom, hogy valaki biztonsagosan tudna atalakitani a dolgokat amiket szeretnek.

ellenben ahogy latom szinte minden szerviz negativ kritikakkal rendelkezik (ezl ehet az is, hogy csak fikazzak oket vagy nem tudom) de igy nem nagyon merem elvinni a replikakat.

[ Szerkesztve ]

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25216) macilaci78 válasza [hun] warhea (#25215) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, az is hozzá tartozik a külföldi helyzethez, hogy a kereskedő sem hoz be alacsonyabb nívójú terméket, mert azon egyrészt kevesebb a haszna, másrészt elbírja a kereslet a drágább terméket is. Nézd a dolog jó oldalát, kevesebb ifj. Weér István szaladgál fegyverrel. :D

Szervizről meg annyit, hogy ha van egy jól sikerült munkájuk, akkor az ügyfél elégedetten távozik. Ha valami balul sül el, akkor az ügyfél minden lehetséges módon próbál hangot adni elégedetlenségének. És itt jön a képbe az, hogy a szerviz munkája mellett a kiindulási alap és az elvárás sem feltétlen áll harmóniában.
Nálam is volt olyan megkeresés, hogy JG G36 C-ből építsek 550+ fps DMR-t, mindezt kb 7-8 éve. Akkor sem volt lehetetlen, de néhány alapfegyver árát rá kellett volna locsolni és nem volt megnyugtató az a tudat, hogy ez a fegyver fog majd rám meredni szigorúan sorozatlövéssel az 5 méterre lévő bokorból... :W

Mit szeretnél átalakítani?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25217) DNReNTi válasza [hun] warhea (#25215) üzenetére


DNReNTi
őstag

Én kimondottan szeretem a saját fegyverem bütykölni, igaz máséhoz nem nyúlnék hozzá. Jobb a békesség. Viszont a sajáttal szivesen mókolok bármikor, mondjuk volt már hogy elk*rtam valamit, tanulópénz, de még mindig jobb ha nekem nem sikerül valami, mintha szerviz szúrja el. :) Érdekelt is a kezdetektől, hogy mi hogy működik, hogy lehet kihegyezni, minőségre, tartósságra, pontosságra. Ha belevágsz első alkalommal horror lesz ezt már most garantálom, de szerencsére a youtube tele van dis/assembly videókkal, nagy segitség.

Illetve még egy paraszt tipp: amikor a GB-t rakod össze gyorskötözővel, vagy szigszalaggal rögzitsd a hengert, majd mikor betolod a rugót rugóvezetőt, rögzitsd azt is a GB végén hasonló paraszt módon. Igy nem fog szétugrani akármit is csinálsz, a tetejét rá lehet tenni, összecsavarozni annyira, hogy még el tudd vágni, ki tudd húzni a "rögzitéseket". Ezzel órákat és rengeteg ideget lehet megspórolni. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25218) [hun] warhea válasza DNReNTi (#25217) üzenetére


[hun] warhea
tag

koszi a tippet?

Tamiya-t hogy szoktatok leszedni? lattam erre kulon toolt de itthon nem tudok sehol venni. pedig a 416c ki van drotozva kivulre es ahhoz hogy szetkapjam le kene vennem a csatit.

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25219) [hun] warhea válasza macilaci78 (#25216) üzenetére


[hun] warhea
tag

nozit hengert es rugot szeretnek cserelni a 416c-ben

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25220) [hun] warhea válasza [hun] warhea (#25219) üzenetére


[hun] warhea
tag

plusz nagyjabol a gagyi alkatreszeket kicsit komolyabbra. a vfc gearbox belulrol elegge fos tobben is tanacsoltak, hogy a legtobb alkatreszt benne erdemes kicserelni. gondoltam megfogadom a tanacsukat.

[link]

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25221) macilaci78 válasza DNReNTi (#25217) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Órákat? :D Az első M4-et kb 2 óra alatt szedtem szét és raktam össze. Az utolsót 25 perc alatt. A gyorskötözős módszerről sosem hallottam.
Berakom a hengert, dugattyút, rátolom a rugót a rugóvezető seggébe dugott csavarhúzóval, amit lefelé feszítek és nem ugrik szét semmi. A GB másik felét ráfordítom, a hengernél kivágott ablakon benyúlva újjal lenyomom a hengert és megint nem ugrik szét. Egy vékony lapos csavarhúzóval helyére lehet piszkálni a fogaskeréktengelyeket és visszaforgásgátlót.
A Marui GB még egy Guarder M130 FTK-val sem feszül semennyire, a GB másik felér a kertkapuból rádobva is összepattan a két fele. :D

[hun] warhea: azért ez egy elég alap feladat kéne lenni. nózi+hengerfej+henger+dugattyúfej, ezek passzoljanak egymáshoz. ha a 4-ből csak kettőt cserélsz, adódhatnak gondok a tömítéssel.
A Tamya csatit szintén ezzel a pici csavarhúzóval szedem szét: be lehet hajlítani a kis vállait. De egy vékony szívószállal, vagy fültisztító pálcika közepével is megteheted. Több gyártónál az a megoldás, hogy a csatlakozó és a GB között van egy toldás pici kábelsaruval, ami zsugorcsőbe van zárva. A kábelsaru apa része már átfér a test nyílásán.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25222) DNReNTi válasza macilaci78 (#25221) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jóóóvan hát nem mindenki születik műszerésznek. :D Az én szintidőm is sokat javult, ha igy haladok lassan meglesz a 2 óra. :DDD Egyébként először én is igy csináltam ahogy mondod, de nekem valami mindig szétbukott, legrosszabb esetben a rugó, szóval innovativ lettem és feltaláltam ezt a csodás módszert, azóta jobban alszom. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25223) macilaci78 válasza DNReNTi (#25222) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó, én egy évig szervizes voltam. :D
Nekem a visszaforgásgátló volt a bosszantó, meg az elsütőbillentyű akart nehezen a helyén maradni összerakáskor, ha ki kellett venni előtte. A Ver3-ban nem igaz, hogy 3 alkatrész kell az elsütéshez! :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25224) [hun] warhea válasza macilaci78 (#25221) üzenetére


[hun] warhea
tag

Nekem a rekurziv fuggvenyek, a json, az objektumorientaltsag (es sorolhatnam) ami alapveto :D Neked pedig ex szervizes-kent ez :P

De lasd a pozitivumot, hogy probalok nyitni :D

koszonom a tippeket amugy! :) Segithetnetek majd, ha szabad ilyet kernem, hogy milyen alkatreszeket ajanlotok / ajanlasz

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25225) DNReNTi válasza [hun] warhea (#25224) üzenetére


DNReNTi
őstag

Én gépkottázó vagyok, ez ne tartson vissza. Szeggyedszijjel! ;) :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25226) [hun] warhea válasza DNReNTi (#25225) üzenetére


[hun] warhea
tag

:D:D:D:D:D:D:D :C

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25227) macilaci78 válasza [hun] warhea (#25224) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt olyan, hogy valaki szatyorban hozta be az AK-t, mert szétszedni sikerült neki, de összerakni már nem. Szóval ne csüggedj, mindenre van megoldás! ;]

A rekurzív függvények szépek. Van, aki halmozza az élvezeteket, én élvezem a halmazokat. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25228) [hun] warhea válasza macilaci78 (#25227) üzenetére


[hun] warhea
tag

:D

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25229) DNReNTi válasza macilaci78 (#25227) üzenetére


DNReNTi
őstag

Első alkalommal én is majdnem kivágtam az ablakon. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25230) [hun] warhea válasza DNReNTi (#25229) üzenetére


[hun] warhea
tag

valoszinuleg en is ki fogom :D

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25231) Thome válasza macilaci78 (#25227) üzenetére


Thome
addikt

Dettó jártam már így, hogy a kezembe adtak egy szatyor ak-t... :DDD

Hozzáteszem, a kis low budget műanyag cyma m4 gb-je nem ugrik szét, visszaforgásgátló a helyén marad, piszok jó szerelési szempontból.

Ellenben az A&k m4-em többször kib*sznám, kb rugó nélkül is szétakar repülni szereléskor a belsőség... :D

(#25232) szabog4 válasza macilaci78 (#25223) üzenetére


szabog4
aktív tag

" ...Nekem a visszaforgásgátló volt a bosszantó, meg az elsütőbillentyű akart nehezen a helyén maradni összerakáskor, ha ki kellett venni előtte. A Ver3-ban nem igaz, hogy 3 alkatrész kell az elsütéshez! :W "

Ezzel pont ugyanígy voltam/vagyok. Márkásat könnyebb összerakni sokkal, mint az alsó kategóriásokat, azoknál valahogy nem akar a visszapörgésgátló megmaradni a valagán! :DDD

HUN_Thorpedo

(#25233) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Na Az UMP tuningról letettem csapat érdek miatt.. maradt a Ak74 be is szerzek egy APS ASK205a EBB-t. Remélem nem bánom meg:D

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#25234) DNReNTi válasza szabog4 (#25232) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az elsütő engem is kiakaszt, mire minden a helyén van, és már csak össze kellene csavarozni, akkor veszem észre, hogy az a sz*r szétborult, és kezdhetem előről az egészet. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25235) macilaci78 válasza szabog4 (#25232) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hoztak egy KWZ USP-t, hogy eltört az elsütőbillentyű, szétszedték, esztergáltak egy újat, összerakták és nem lő. Szétszedtem, összeraktam, semmi nem feszül, de mégsem lő úgy, ahogy kéne.
Nagy kínok árán kerítek hozzá robbantott rajzot (, mert ugye csupaszon hozták be), megint szétszedem, kiterítem fehér lepedőre, és bizony 3 alkatrészt bekarikázok a robbantott rajzon, hogy ezt még keressék meg. :D Ilyen golyóstollhegynyi csap, meg rugó, amit külön, de még tuningszettben sem adnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25236) [hun] warhea válasza macilaci78 (#25235) üzenetére


[hun] warhea
tag

:D :C

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25237) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!revolvereket vissza lehet butitani alacsonyabb fpsre?

(#25238) .45 válasza kiki22 (#25237) üzenetére


.45
csendes tag

Dan Wesson? Kakasrugót kell megvágni

(#25239) macilaci78 válasza .45 (#25238) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy a szelepet kicserélni.
De van GG is, nem csak CO2.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25240) [hun] warhea


[hun] warhea
tag

@macilaci, ha nem eri vegig a belso cso a silencer-t teljesen az nagy gond? marmint modosit a lovedek fizikajan?

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25241) macilaci78 válasza [hun] warhea (#25240) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az enyém sem éri végig, kb 12 centi híja. Nincs vele semmi para, szépen lő.
A lényeg, hogy a belső cső és a hangtompító középtengelye azonos legyen. (Nálam nem volt az és a hangtompítóban pattogtak a BB-k, míg meg nem oldottam.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25242) [hun] warhea válasza macilaci78 (#25241) üzenetére


[hun] warhea
tag

hmm... ez mas szemszogbe helyezi a leanyzo fekveset :D

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#25243) kiki22 válasza .45 (#25238) üzenetére


kiki22
senior tag

Colt pytont szeretnek.csak nemvagom ,h mikyen markat.vagy ennek csak egy gyartoja van?

(#25244) macilaci78 válasza kiki22 (#25243) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van green gas és CO2 változat is. Előbbi tuti 400 fps alatt van, utóbbi van alatta és felette is. Egy szelepcsere , vagy a kalapácsrugó mókolása gyengíti. Előbbi stabilabb eredményt ad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25245) kiki22 válasza macilaci78 (#25244) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszonom.amugy magyar oldalak kozul melyikrol erdemes beszerezni a fegyverket? Ahogy olvastam kulfoldrol rendelt fegyok felakadnak a vamon.Vagy ez nem igaz?

(#25246) sss válasza kiki22 (#25245) üzenetére


sss
senior tag

EU-n belül nincs vám. Én személy szerint inkább a lengyel webshopokat szoktam preferálni, taiwangun, gunfire, stb gyakran szállítással együtt is olcsóbban jön ki mintha helyben vennéd meg.

(#25247) macilaci78 válasza sss (#25246) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ennek 2 fő oka van: alacsonyabb ára és nincs bevizsgált.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25248) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Annak a "játék"-nak a nevét keresem, ami olyasmi mint a paintball, azonban lézeres technológiával működik. (nem, nem olyan lézeres... :U) Ahol a másik fej / karpántját kell eltalálni.

Köszi,
Bocsi az offért.

(#25249) sss válasza customer114 (#25248) üzenetére


sss
senior tag

Lasertag. :)

Macilaci: jó hát az a bevizsgálás ami itt van...

[ Szerkesztve ]

(#25250) macilaci78 válasza sss (#25249) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annak a rákfenéje is csak az, hogy PKL Kft monopóliuma ezt megtenni, nincs piaci verseny, csak szabott ár. + a gravírozás és egyéb nyalánkságok.
De legalább van valami jogi környezete az airsoftnak, 10 éve még ez sem volt. Akkor elkobozta a rendőr, megszakértette, majd visszaadta, kb 2 hónap alatt, de hogy abból még egyszer lőképes fegyver nem lett, az is biztos. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.