Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) macilaci78 válasza Kobe (#25550) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szóval egy nagy katyvasz az egész. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25552) Thome


Thome
addikt

Normál dugattyú van benne, nem félfogazású, de ha nagyon szabványosítani akarom, Gunfire-n található 13 euróért komplett kit amivel a levegős rész szabvány lesz. De már tárgytalan, olvasd tovább:

Kicseréltem a kamrát, ugyanaz a hiba. Áttettem a Cymába, de ott se akart szuperálni, bár ott szorult meg minden kiskutyafasza volt, szóval hagytam.

Összehasonlítottuk a rofot a 2 M4 között, az enyém nagyon durván varrógép a másikhoz képest (Metro játékon is megjegyezték, tényleg kurtagyors, így utólag belegondolva).

1-es lövésben hibátlanul lő...

Egy ismerős megkért, hogy töltsem fel a 7,4-es lipoját... adta magát a lehetőség... ezzel hibátlanul feladagol. Szóval nem keresem tovább a megoldást: Túl nagy a rof.

Le kell cserélni a 11,1-es akkut, nincs mese.

380FPS-t nyom a cucc, ennek függvényében kérem a tanácsotok:

1.: 7,4-es lipo, 16:1-es fogaskerékszettel szerintetek megközelíti egy átlag 9,6v-os 18:1-es áttételű sebességét?

2.: High-speed motor ehelyett a nyomaték A&K helyett + 7,4v lipo?

3.: Lifepo 9,9v akku, és marad a jelenlegi konfig.

A tökéletes sebesség a 9,6-10v közötti érték lenne, mert ez a 11,1 túl gyors, de a 7,4 alapjában lassú.

(#25553) macilaci78 válasza Thome (#25552) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt kéne tudni, hogy az egyes akkuknál terhelés esetén mennyi a feszültségesés. A terhelésre leesett feszültség-hez keresel akkut, azt meg itt szerintem egyikünk sem tudja megmondani.
Akkus topikban tudnak szerintem segíteni, de mérd ki, hogy a számodra megfelelő működésű fegyveren tüzelés közben mennyi feszültség esik az akkun és milyen akkun. (Cellák típusa, darabszáma is számíthat egy hozzáértőnek.)

Á, le sem írom, hogy gányolnám a 11,1 V-os akkupakkot 7,4 V-ra... :DDD

Viszont sosem éreztem magam hátrányban alacsonyabb ROF-fal. Mindig csak az első lövésig eltelt idő számít, az azt követő BB-k követési ideje annyira nem fontos szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25554) kiki22


kiki22
senior tag

Ak -hoz akkor a prowin kamra a legjobb?itthon belehet valahol szerezni?

(#25555) Thome válasza macilaci78 (#25553) üzenetére


Thome
addikt

Na a kimérés érdekes lesz, nem tudok rá megoldást, szóval pudingpróba lesz, mindig bejött az ilyen próba eddig... :DDD

Akkut meg nem gányolok (főleg ilyen sérülékeny veszélyeset), szóval új 7,4 + motor vagy fogaskerék. Csak 380fps mellé nem tudom hogy a hispeed motor alkalmas lenne, vagy a fogaskerekeket cseréljem.

(#25556) macilaci78 válasza Thome (#25555) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A G&P a saját high speed motorját 120-as rugóig ajánlja.
Nekem a Guarder végtelen nyomatékú is elég sebességben, M150-nel is megvan 12-15 rof 9,6 V Ni-Mh akkuval.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25557) Thome válasza macilaci78 (#25556) üzenetére


Thome
addikt

Lehet kerékcsere lesz... de most ugrott be, hogy nincs a sector gearen delayer. Na ezt kéne most hirtelen beszereznem, mert ha ez megoldja a gondot, akkor már kutya bajom nem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25558) Thome válasza macilaci78 (#25556) üzenetére


Thome
addikt

Most olvasom, M150-nel 15 rof? Nem sok az kicsit a 9,6-tal? :)

Sajna a DIY delayer sem oldotta meg a dolgot. Vagy nem volt jó a formája, vagy tényleg a mumus bújt el a fegyverben. :DDD
Szerintem 7,4v lipo + high speed motor lesz a megoldás.

7,4-gyel alaphangon megvan a 10-12 RPS, ammeg hi speed motorral megint túl lenne tolva. Talán a 16:1-es fogaskerék a megoldás...

Konklúzió: Krvára nem tudom, melyik verzió lenne a jobb. :U

[ Szerkesztve ]

(#25559) macilaci78 válasza Thome (#25558) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Guarder M150 FTK + infinity torque up motor.
Persze a MASZ egy másik dolog. Mit akarsz, az 900 RPM. :D
Összeraktam, 20 fős tingli-tanglin a többiek hozzájárulásával kipróbáltam. Sniper mellett spotterként. :))

Aztán tettem bele egy 110-es rugót.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25560) kiki22


kiki22
senior tag

Hali!Sopron kornyeken tudtok valami jo aeg szerelot?

(#25561) .45 válasza kiki22 (#25560) üzenetére


.45
csendes tag

Maniac Man / Szivós Balázs. Softair.hu-n keresd

(#25562) kiki22 válasza .45 (#25561) üzenetére


kiki22
senior tag

Köszönöm

(#25563) Thome válasza macilaci78 (#25559) üzenetére


Thome
addikt

Ja hogy úgy már más. :)
Mondjuk a maszlag eddig sem érdekelt, szóval nálam az fps nem számít, ha ésszerű keretek között mozog. :K

Még mindig zavar, hogy mi a baja a fegyvernek, és nem megoldás a rof lassítás, szóval ma gb csere, cyma be az a&k-ba, ha megjavul, akkor a gb-n belül van a kaki.

Ezt követi a levegős rendszer csere a cymából nózival együtt, ha meggyógyul akkor ott a hiba, és gunfire-ről kell majd valahova becsapódnom, 12,5 €a szabványosító kit.

(#25564) macilaci78 válasza Thome (#25563) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fegyver használhatósága az, ami nekem számít.
Vittem kültéri, nagy nyílt részekkel rendelkező pályára 3 lövetű shotit és GBB pisztolyt. A shotit csak ráemeltem a 3 fős raj első emberére és a másik kettő is felrakta a kezét. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25565) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kell, ide vele! :DD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25566) Thome válasza macilaci78 (#25564) üzenetére


Thome
addikt

Bekaksi. A Cyma GB-vel is szar volt. Aztán betettem a Cyma hopup kamrát és egyből lőtt.
Itt valami méretbeli szopóka van, gondoltam.

Aztán ragasztottam a Cyma GB orrára egy kis szigszalagot, ami elnyomja az A&K hopup kamrát előre. Egyből adagol, hibátlanul.

Na akkor A&K gb vissza, oda is ragasszunk néhány réteg szalagot. Ezzel is adagol. Bakker, komolyan mondom beszarok, hogy öntési hibás mind a gb, mind a kamra. Ideiglenesen jó az a szigszalag,na de majd kap majd valami réteget a gb eleje, azt letudva a probléma. :U

(#25565) macilaci78: Aztadurva mindenit! :Y + Jó áron merik mérni!

[ Szerkesztve ]

(#25567) macilaci78 válasza Thome (#25566) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kétkomponensű ragasztóból, amit méretre csiszolsz.

Van ott még jóság. Nem kell mindennek megfizethetőnek lenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25568) Thome válasza macilaci78 (#25567) üzenetére


Thome
addikt

Ez lesz, de szerintem lassítom is a fegyvert.

Újabb hiba, most a cymánál.
Totál letekert hopup, ténylegesen le is van tekerve (nincs leakadva),3 méter után felcsavarja, mind a 25-ös, mind a 28-as bb-t. Alap gyári cső, gyári kamra, Guarder 50-es gumi. 390-et lő a fegyver. Mitől lehet ez? Nem találok rá értelmes magyarázatot.

(#25569) DNReNTi válasza Thome (#25568) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hopup gumi nincs beszakadva/repedve picit? Jártam már így én is, szétszedtem és akkor láttam, hogy egy nagyon kicsit meg van sérülve a gumi, kicseréltem és jó lett.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25570) Thome válasza DNReNTi (#25569) üzenetére


Thome
addikt

30 méter akart lenni az a 3... De mindenképp checkolom, de nem nagyon szabadna bajának lenni. :)

(#25571) macilaci78 válasza Thome (#25570) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Túl erős a hop up. Ha tényleg nullán van, akkor a lenyomó a nagy. Az 50-es Guarder kimondottan puha gumi, rendesen meg tudja tekerni. Én is azt szerettem.
Ha volt valami gond, az AUG-ból egy mozdulattal kivettem a csövet, belenéztem és szemre állítottam be. :D De ez az AUG volt...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25572) Thome válasza macilaci78 (#25571) üzenetére


Thome
addikt

Gyakorlatilag 0,5 mm-t lóg be a kamrába, de 1. lenyomót cserélek, 2. ha ez nem oldja meg, leellenőrzöm a gumi épségét.

A nagy rof problémát pedig megoldom egy állítható rof-os fettel. Kézcsók. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25573) bru


bru
csendes tag

Sziasztok! El szeretném adni az airsoft fegyveremet valamint kiegészítőit, érdeklődni szeretnék hogy tudtok e valamilyen lehetőséget ahol érdemes lenne bereklámoznom/ hírdetnem, lehetőleg Pécsett és környékén.
De távolabbi lehetőségeket is köszönöm szépen.

Üdv Gábor! ;)

(#25574) DNReNTi válasza bru (#25573) üzenetére


DNReNTi
őstag

Volt korábban linkelve ez az oldal. Nem tudom működik e, vagy hogyan használható, azóta se használtam, szét is nézek rajta. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25575) DJGABI válasza bru (#25573) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] meg [link] legalábbis amikor én fegyvert vettem itt nézelődtem

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25576) macilaci78 válasza bru (#25573) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Topikösszefoglalót olvasni luxus?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25577) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Softairen hirdetnek egy mesterlövész fegyvert a megfelelő topikban.
Jó tuningalap, mert V2-es gearbox van benne -> :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25579) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A KJW fém pisztolyok 25-35 között mennek pl Softairen, mindegy, hogy Beretta, Sig, vagy Colt klónok.
Jön az ősz, hagy alább a szezon, a GG fegyverek hatásfoka, használhatósága is csökken.

Azért az M9 Beretta széles körben rendszeresített fegyver, gyakorlatilag bármilyen US haderőnél előfordulhat. Én szerettem a Berettát, kényelmes fogás, meggyőző súly.

Lehet, a hirdetés szövegén kéne valamit dolgozni, extrák, pl póttár, tok, táska, lőszer, gáz van-e hozzá, vagy több, jó minőségű fotó, vagy van-e hibája... Esetleg máshol hirdetni, pl softairen.

Ez a jelenlegi hozzászólásod sajnos hirdetésnek minősül, így erre kértem moderációt.
Benne volt, hogy mit kínálsz eladásra és mennyiért. Ezt itt nem lehet.
:R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25580) sss válasza macilaci78 (#25579) üzenetére


sss
senior tag

Öööö topikgazda tud törölni, nem? :)

(#25581) radi8tor válasza sss (#25580) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Attól még kérhet segítséget. ;)

⭐ Stella

(#25582) Darko_addict válasza macilaci78 (#25579) üzenetére


Darko_addict
őstag

Oké, ha ez a szabály, ez a szabály. :)
A tanácsot köszi!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#25583) macilaci78 válasza sss (#25580) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A topikgazdáknak adható eszközök változatosak, nem mindenki birtokolja mindet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25584) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Na, akkor csatlakozom az AS társasághoz. :D

Bullpup mániás vagyok, eredetileg Famas-t akartam, de arról annyi rosszat olvastam, hogy letettem róla. Az APS UAR meg kb. csak saját magával kompatibilis, így azt is kilőttem. Az L85 meg piszok drága. :DDD

Így végül egy JG AU-4G (vagy AUG A4, mindenhol máshogyan írják) lett belőle, jó cucc lesz, ha lesz pénzem a rávalókra, mert gyárilag meglehetősen kopasz, még irányzék sincs rajt'. :D
Először azt hittem, hibás, mert az elsütőbillentyű - nincs tűzválasztó - egyes lövésnél "megakadt", aztán kiderült, hogy csak emberesen meg kell nyomni a sorozatlövéshez (állítólag ez ilyen, több helyen olvastam). :)

(#25585) macilaci78 válasza NeoPampalini (#25584) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Aug-ok ilyenek. Picit húzod, egyes lövés, nagyon húzod, sorozat.
Nekem CA AUG A1 van, szerintem minden rajta van, ami kell. :P
Az elnevezések érdekesek tudnak lenni. A legtöbb esetben a név licenszdíjas, csak pénzért lehet használni. Ezért nincs pl AR16-os a Classic Army-nál, csak AR15.

Az AUG jó konstrukció, erős ver3 GB, hosszú cső, precíz hop up, piszok kényelmes a fogása, hátul van a súlypontja, nem fáradsz el. Persze, piszok ronda. :D

Egy tanács: belső akkut használj, az a szép. Csak gányolva lehet az AUG esetében kívülre vezetni az akkut. 2 cellás pici lipo, pillangóakku megy bele. Nekem van egy pakkom 14 db Ni-Mh mini cellából.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25586) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Mit tudtok, Green Gas-t fel lehet adni a Postan?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#25587) macilaci78 válasza Darko_addict (#25586) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, de nem szabad.
Ha teljesen hivatalos akarsz lenni, akkor beballagsz a postázni kívánt termék 3 évnél nem régebbi biztonsági adatlapjával (MSDS) és ez alapján elbírálják, hogy egyáltalán hajlandóak-e átvenni a csomagot és milyen díjazás mellett szállítják ki.
Hova tovább, lehet, hogy ADR-es a hajtógáz, így meg speciálisan felkészített autó és sofőr kell hozzá.

Na, a hogy szabad dolgokat nagyjából átbeszéltük, a hogy lehet részét meg nem tolerálja a fórumszabályzat. ;)

Nyugodtan tedd bele egy cipősdobozba, béleld ki papírral, a közleménybe meg írd bele, hogy hajlakk. Az is hajtógázas, gyúlékony aeroszol.

Ja, hivatalosan légfegyvert sem szabad postai úton küldeni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25588) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Taiwangun rendelésbe beszállnék.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25589) Darko_addict válasza macilaci78 (#25587) üzenetére


Darko_addict
őstag

Értékelem, köszönöm! :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#25590) NeoPampalini válasza macilaci78 (#25588) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha nem sürgős, akkor okt. 5. körül fogok rendelni pár cuccot onnan. :)

(#25591) macilaci78 válasza NeoPampalini (#25590) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ráér, köszi. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25592) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Gondolkodom egy kompaktabb AEG beszerzésén, mert épületekben nem olyan király a majd 1 méteres AK74-el rambózni. :DDD Két kiszemelt példányom van:
MP5 vs M4 CQB

Melyik lehet jobb választás? Külsőre az M4 nekem tetszetősebb lenne, illetve mellette szól a gyors rugócserés GB és a hosszabb belső cső, de az MP5 kompaktabb, és valahogy kevesebb előítéletem van vele szemben, ráadásul olcsóbb. Szerelékekkel szerintem mind a kettő jól és könnyen csinosítható. Esetleg tapasztalat velük?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25593) macilaci78 válasza DNReNTi (#25592) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van betolható, behajtható Ak is, kicsi, rövid... Pl AK Beta. Nem kell új tárakat beszereznek, hozzá málhát, stb.
Ha már az Mp5 szóba jött, akkor Mp5K, vagy PDW. Rövidebb még a fentitől is, van rövid tár is hozzá és kakukktojás az Mp5-ök közt a Ver3 GB-szal.

Épületharcnál sem a csőhossz, sem az fps, sem a rof nem számít, ami fontos, hogy ki adja le az első lövést. 300-320 fps-sel vígan el lehet lenni 20 méterig.

Mit akarsz rajta pimpelni? Kapáslövések kellenek leggyakrabban. Egy reflex irányzék, esetleg red dot, meg egy jó szíj és egy marék tár. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25594) DNReNTi válasza macilaci78 (#25593) üzenetére


DNReNTi
őstag

Köszi a választ. Az AK szériát most szándékosan nem is kerestem, mert már van, nem szeretnék még egyet, nem azért mert nem jó (kiváló cucc), inkább csak a változatosság végett gondolkoztam ezúttal kizárólag nyugati vonalban. Az MP5K/PDW viszont jól hangzik, akár még másodfegyó is lehet belőle nagyobb játékon az AK74 mellett. A pimpelés meg ahogy te is írtad, kimerülne egy red/holo/reflex sight, elemlámpa, és vertical grip kombóban, ettől többre nem igen lenne szükségem.

Közben látom az M4 CQB készlet ismét elfogyott. :(

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#25595) macilaci78 válasza DNReNTi (#25594) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mp5K része egy pici kis vertikális markolat, és lehet hozzá PDW tust tenni. Softairen most is van pár hirdetés.
Rúdakku kell bele, ami AK tokfedél alatt elfér 2 cellás lipo, az ebben is.
Lámpa... Hát, erre nemigen van hely, hacsak nem tudod feltenni az optika mellé egy 45°-os mountra.

Még a P90 egy nagyon jó fegyver épületharcra, lámpával, optikával is fel lehet díszíteni és a vertikális fogás szintén adott.
Az AUG is jó, a 9 mm-es csővel kb 60 cm a teljes hossza, de a normál változat is csak 80 cm.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25596) nullstring


nullstring
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, ha netán olyan jellegű a kérdésem, amire megtalálnám a választ, ha kicsit visszaolvasnék. Telefonról kezdtem el olvasni a fórumot, és nem realizáltam időben, hogy lassan 26.000 hozászólás van, így az elejéről kezdtem el olvasni. Most tartok 1456-nál, és kicsit megcsömörlöttem, nem kezdenék neki a visszafelé olvasásnak :D
Már csak azért sem, mert már lassan kiégeti az agyam a rengeteg infó. Párhuzamosan ovlasok rendgeteg magyar, külföldi fórumot, cikkeket véleményeket, nézek youtube review-kat, és gyakorlatilag szöges ellentétekbe ütközök mindenhol.

A rövidke felvezetés után, engedjétek meg, hogy rátok zúdítsam a problémámat, mivel úgy látom, Ti már eléggé belemásztatok a technikai részletekbe, így biztos vagyok benne, hogy a tapasztalati háttér nem fog hiányozni a válaszok mögül :)

Tehát, vettem én magamnak egy Well gyártmányú L96 MB01C-t, gyárilag alu cuccokkal és M160-as rugóval tuningolva

Nagyon tetszik a fegyó, szerintem gyönyörű az L96. Viszont marha nehéz. Még ugyan csak a kertben lövöldözök különböző célokra 20-50 méterre, de szeretnék majd elmenni játszani is. Ahhoz viszont ez az 5 kilós állat sok lesz, hogy ott rohangáljak vele. Ezen felül a pontosságával is problémáim vannak. 15-20 méteren még csak-csak elmegy, legalább a céltáblán marad a szórás, viszont ezen távolság fölött már gyakorlatilag a szerencsén múlik, hogy mikor találom el a pizzásdoboz méretű célt.

Ezen dolgok összessége miatt kezdtem el nézelődni Tokyo Marui irányba, azon belül is most leginkább a VSR-10 G-Spec amit nézegetek. Mi mást.. Viszont van nekik L96 fegyójuk is, ami jóval könnyebb , mint az enyém, a tár is jobb helyre van rakva, és a hop up is kényelmesebben állítható.

Mivel az esetek többségében csak gyermeki áhitattal dícsérik és magasztalják a TM-eket, nyilvánvalónak tűnt, hogy azt fogok venni. Viszont az elmúlt néhány napban egyre több helyen olvasom azt is, hogy a TM túl van árazva és hájpolva. Van aki azt is írta, hogy out of box nagyon játék szerű a fogása. (wtf?)

Sok helyen dícsérik a JG BAR 10 puskát is (itt is olvastam róla jókat ha nem tévedek), de erősen tuningolandó ahogy lejött nekem.

CYMA legtöbbek szerint nagyon kínai, de sokak úgy vélik, már nem annyira, mint régen, és egész jó fegyókat csinálnak már. (Ez azért is fontos, mert CYMA gyárt M24 formájú csúzlit. Lásd lent.)

Tanakáról nem igazán írnak, ARES, Classic Army, Well és Snowwolf-ról nagyon vegyes írásokat találok, miközben Novritsch is kínál ezekhez tuning kit-eket, ami lehet, hogy nem jelent semmit, csak üzletről szól.

TM-en felül azért is nézegetem a fent felsorolt gyártókat, mert (bár tudom, hogy elég kicsi a különbség a VSR-10hez képest) az M24 forma nekem jobban tetszik, attól függetlenül, hogy az is M700 alapokon nyugszik, és a leglátványosabb különbség csak az álíltható tus, és a nyílt irányzék.

Jelenleg még a céllövészet dominál, ehhez viszont jó lenne minél erősebb és minél pontosabb fegyót találni. Természetesen úgy, hogy később (valszeg már csak jövőre) játékba is be tudjak állni, ergo ne legyen túl nagy FPS, de legyen precíz és vigyen messzire.

Otthonra valami high fps lenne jó ha jól sejtem, meccsekre viszont pl. egy TM az alacsony fps és jó hopup kombó miatt.

Nem szereték újra feleslegesen költekezni, de nem tudok dönteni több napos kutakodás után sem. Lassan már aludni sem tudok :D Pls help. Mi a véleményetek a fentiekről? Gyártókról, precizitásról, távolságról, játékstílus vegyítésről (kert vs airsoft party) stb.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#25597) macilaci78 válasza nullstring (#25596) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha az M24 tényleg tetszik, akkor A&K gyártó. :K
Kompatibilis nagy nevű cégek tuningszettjeivel és BST (Beszerző által gyártott) cuccokkal is. Softairen is van fent pár darab.

Az L96-ból is lehet jót csinálni, csak nehezebben. Az, hogy 30 méterre lévő pizzásdobozt már kihívás eltalálni, gond. Egy játékon ennek a feladatnak 50 méterről is magabiztosan kell mennie. 160-as rugóval főleg.

Egy kézből leadott pontos lövés leadásához az ideális fegyver súlya kb 3,5 kg. A TM VSR 10 jó fegyver, de alapon kb 300 fps, ami snipernek nevetséges és a fegyver árát mégegyszer rá kell költeni, hogy jó sniper legyen. JG Bar 10 ennek a koppintása, olcsóbb alap, ami több cserélendő alkatrészt jelent.

A legjobb ár-érték arányt az A&K M24 adja. Van vele tapasztalat, alkatrész, kiegészítő rogyásig, jól használható a súlya, állítható a tusa.

Ha játékra mégy, készülj fel, hogy a sniper mellett legyen valami oldalfegyver is, pisztoly, vagy valami kis méretű AEG.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25598) .45 válasza nullstring (#25596) üzenetére


.45
csendes tag

Én is az A&K M24-et javasolnám kezdésnek. Nehéz, a tárai konnyen tornek, nem lehet kulon kapni oket, és a hop up kamra is toros. Viszont megvétel után csak finomhangolni kell, új hop up gumit belerakni és mehet játékra. Veszel mellé még valamilyen másodlagost mert kozelre is kell valami.
Aztán ha tényleg bejon a mesterlovészkedés /kezdésnek nem szokták javasolni/, akkor johet a BAR. Manapság már a tuning se drága hozzá, ráadásul a Mancraft és a Wolverine gyárt HPA/CO2 átalakítót, amivel sokkal élvezetesebb a játék. Veszel hozzá m40-es tust és máris nem olyan ronda. Vagy akár fafaragóval gyártatsz rá L96 típusú tusát. De ezt nem javaslom, mert nehéz egész nap a fegyvert hurcibálni+ felhúzni a 150+-os rugót.

VSR nem éri meg az árát, úgyanúgy cserés benne minden mint a BAR-ban.

[ Szerkesztve ]

(#25599) nullstring


nullstring
csendes tag

Sziasztok,

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!
TM-et kilőttem a véleményetek alapján.

A&K-t viszont lehet, hogy kihagynám a lépcsőből .45 írása és egyéb fórumok diskurzusai alapján, és egyből a BAR 10-nek ugranék neki. A sniperkedéssel, tuningolással nem lesz gond úgy vélem, bár tudom, mindenki ezt mondja, aki még nem volt terepen. Mindenhol ezt olvasom, hogy beletörik az emberek bicskája.

Azt olvastam mostanság, hogy a Javelin Gun Works M24-e nagyon jó, és a BAR 10-zel szemben inkább azt ajánlják (Ahogy ez a fickó is: https://www.youtube.com/watch?v=kmSpAC4LDaw ). Róla (mármint nem a fickóról, hanem a fegyóról :D) mi a véleményetek? Ha van.

Másodlagosom már van egy 1911 colt formájában, amit imádok, bár valószínüleg jön mellé egy KJ Works M9 Vertec, mert az is nagyon tetszik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25600) .45 válasza nullstring (#25599) üzenetére


.45
csendes tag

Boltosnak nem hiszunk :)
Én a helyedben maradnék a BAR-nál, az M24-hez csak AEG gumit használhatsz,de csak akkor miután veszel PDI féle kamrát, ami szintén nem olcsó ha találsz egyáltalán raktáron. Ěs akkor csak van egy kicsit losz távolabbra mint egy átlagos AEG-es, mert a vékony gumi nem tudja rendesen megporgetni a nehezebb BB-t. Pontosságod is csak egy kicsivel lesz jobb. Egy kicsit tapasztaltabb játékos egyszeruen kilocsol sorozattal ez elso kontaktnál.
A legtobbet a VSR platformból lehet kihozni. Ha bármi mással játszik az ember, akkor az már legtobbszor a játékélmény rovására megy. Ha rejtozkodni akarsz és ghilie ruhába nyomni akkor nem annyira fontos a fegyver, de ha a tobbiekkel egyutt akciózni akkor ott minden méter számít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.