Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) DJGABI válasza macilaci78 (#26097) üzenetére


DJGABI
addikt

sniper mellé oldalfegyvernek mennyire overkill egy smg? végülis összesen "csak" 3 kiló súly, az pont egy fullfém ak :DDD más kérdés hogy milyen ha az emberen 2 fegyver is lifeg (gondolom nem túl kényelmes)

pisztolyból ha aep mellé tenném a voksomat a TG-s Cyma-k vállalhatóak akkor?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#26102) DNReNTi válasza DJGABI (#26101) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha tudsz hozza szerezni, vagy hegeszteni, valamit, amibe bele tudod tenni magadon, akkor jo lehet, mer' nem log rajtad. Egy MP7 vagy UZI replika szerintem belefer valami nagyobb fajta AK-s molle-s tarzsebbe. ;) Akkor lehet, talan, hasznalhato kombo lenne. Amugy a CYMA AEP, vallalhato kategoria. A hopup szar, de lehet rajta reszelni, egeszen magabiztos fegyo utana.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26103) Thome


Thome
addikt

Na, A&K Masada megvéve.

Patent, szép hangja van, látszik hogy már nem alap, Chaoli motor, Airsoftpro kamra. Gb-be nem jutottam be.

Úgy vettem hogy a jobb oldali tűzváltó csak lifegett. Gondoltam hogy fordítva volt belerakva.
De gyerekek, ebbe belerakni a tűzváltót, tömény szopás. Az alábbi videó (Klikk ide) alapján próbáltam belerakni hogy mindkét oldalon jó legyen a tűzkapcsoló, sikerült is a selector plate-t félberepeszteni... Így most inkább kivettem a fogaskerekeket, s csak a baloldalon van tűzváltás.

Ebbe sima M4 selector plate belemegy? Nem merek kísérletezni, mert sehol nem találtam A&K Masada selectort.

Macilaci: Kötve hiszem, de hátha... Találkoztál már A&K Masadával vagy tudsz megoldást a tűzváltó behelyezésére?

(#26104) jozsi252


jozsi252
veterán

Na találtam egy ilyen cikket a Keleti Blokk oldalán.

A fém üdítős vagy sörös doboz a mérni kívánt fegyverrel kb 4 cm-ről történő 0.20 –as 6 mm-es BB –vel történő meglövését követően amennyiben a golyó, az alábbi részen lyukasztja a dobozt a fegyver hozzávetőleg az alábbi Fps-t tudja.

One Side 290+FPS (egy oldal)

Both Sides 340+FPS (mindkét oldal)

Bottom Center 385+FPS (alja közepe)

Bottom Edge 450+FPS (alja széle)

Top Center 470+FPS (teteje közepe)

Top Edge 500+FPS (teteje széle)

Sajnos csak 0.25g-os BB van itthon, így az érték nem hiteles. De egy Gösser-es sörös dobozon próbálgattam az M4-es fegyómat.

Igazából átvitte simán mindkét oldalt, az alját középen, tetejét középtájon is átvitte simán. De ugye mivel 0.25g-os BB-vel lőttem, így hát nem tudok viszonyítani.

Ugye a lövedék sebessége kisebb a nagyobb súlyú BB miatt, viszont az erő nagyobb mert nehezebb a BB.

iPhone 13 Pro Max

(#26105) Thome válasza Thome (#26103) üzenetére


Thome
addikt

Azért csak megoldottam a tűzváltó problémát... :)

(#26106) macilaci78 válasza Thome (#26105) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem ismerem a Masadákat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26107) apollo12


apollo12
veterán

helló van egy ak beta AEG-m gaerboxot már felújítottam, hop-up vásárlás előtt állok milyen fajtát érdemes venni ? 380fps körül tud a fegyver

(#26108) macilaci78 válasza apollo12 (#26107) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hop up kamrát, vagy hop up gumit akarsz venni?
Melyik gyártó gyártó AK Betája?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26109) apollo12 válasza macilaci78 (#26108) üzenetére


apollo12
veterán

Hop up gumit, cyma ak47 böl lett átalakitva

(#26110) macilaci78 válasza apollo12 (#26109) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A puha gumi jobban tapad még ilyen hidegben is, cserébe jobban is kopik. Egyes lövéshez, rövid sorozatokhoz való.
A kemény gumi ridegebb, tartósabb, de ilyen hidegben amíg fel nem melegszik, kevésbé érvényesül a hop up hatás. Hosszabb sorozatokhoz jobb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26111) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Holnap iden eloszor gameday! Megint fasza ido lesz rank... :DDD
Valaki esetleg jon innen, Nyiregyhaza, CTF?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26112) Thome


Thome
addikt

Na, mostmár merem mutogatni az eszközöket, így hogy készem vannak.
Harcikellékek: Ágyban, párnák közt... :)

Most nézem, trágya a képminőség, sorry!

[ Szerkesztve ]

(#26113) DNReNTi válasza Thome (#26112) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szipek! :C Na aztan jatekra is jussanak el!
Mi a konfiguracio ha nem titok? Inkabb a belsosegekre gondolok.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26114) Thome válasza DNReNTi (#26113) üzenetére


Thome
addikt

A Masada még szűz, vidzont a másik már aprított. :)

Mindkettő A&k:

M4: Hézagolva, tömítve, 100-as rugó benne, 12:1-es kerékszett, a levegős rész gyári silent boreup. Guarder 50-es gumi, CA 6,03-as acél cső. 330 +-1Fps

Masada: hézagolva, tömítve, alap belső, chaoli motor. Airsoftpro kamra, G&G zöld gumi, gyári cső. 315-320 Fps.

Kimondottan pontos mindkettő, 50-55 méteren mellalak megvan az M4-gyel, a Masadával ez "csak" 45-50 körül.

(#26115) turbokappa


turbokappa
senior tag

Sziasztok
Van egy mp5- e a fiamnak,de egyik nap nem akart működni,ezért szétszedtem. A gearboxban a tappet plate füle le volt törve. Szeretnék hozzá rendelni ezt,meg csapágyakat ( csapágyak is 1500-3000 ft- ig,sikló,görgös,stb.
A neten láttam 1000- 3000 ft között,nem tudom mi a különbség,melyiket lenne érdemes. Ezenkîvűl keresek O gumigyűrűt a dugattyú fejbe,nem ami a hengerben tömít,hanem a homlok részben tompítja az ütést. Tudnátok ajánlani vmi jó terméket ,köszi.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#26116) DNReNTi válasza Thome (#26114) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kiraly! En is gondoltam mar ra hogy az CYMA AK (048) kamrat CNC-re csereljem, epp AirsoftPro-t neztem en is, nem is volt horror ara, de meg nem szantam ra magam, mert a gyari is fem. Jo lenne tudni, hogy barmi eszreveheto elonye lenne e a cserenek, vagy csak elkoltenek 6-7 ezer forintot es elmondhatnam, hogy az van benne. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26117) macilaci78 válasza turbokappa (#26115) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A görgős csapàgy gyorsabb, de mondjuk 400 fps-ig jó, afölött siklót érdemes.
Tappet plate, avagy adogatólap. Az Mp5-ök zöme Ver2, de az K és PDW Ver3. Fontos különbség. Ha a markolatot csak a motor kivétele után tudod levenni a gb-ról, akkor Ver2 van.
Van "silent" szett: henger, hengerfej, dugattyúfej. A hengerfej belseje és a dugattyúfej sapkája puha gumi, egymásba illő forma. Mindkettő szépen tömít a hengerrel. Lehet külön is venni ilyesmit, de a tömítettség kérdéses lehet.

Hazai, vagy külföldi bolt, új, vagy használt alkatrész kell?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26118) Thome válasza DNReNTi (#26116) üzenetére


Thome
addikt

Szerintem mókusvakítás egy ak-nál a cnc kamra, szóval oda nem kell, ha csak nincs adogatási gondod vagy iszonyat nagy fps szórásod. :)

Más: megjött a drón 1-2 hete, irányíthatatlan mobilról, el is adtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26119) turbokappa válasza macilaci78 (#26117) üzenetére


turbokappa
senior tag

Szia
Ver2 a gearbox,meg az adagolóra is rá van írva.
Amúgy jó drága az alkatrész hozzá. Nézegettem hogy hol,mennyi az alkatrész,és 6500 alatt nincs ( csapágy,hézagoló,adagoló).
Nemrég jött meg a DE 56 mdl,pár shell után szokásosan kilazult a 6- os imbusz,majd ha lesz időm teljesen szétszedem,aztán átnézem.
Visszatérve a gearboxra az akasztó helye szépen kikopott,mondjuk nem véletlen,hogy spiáter....ha kitörik,ott is kap egy 7- es siklócsapágyat,és nem kell eldobni.A dugattyúfejre nem lehet külön kapni gumit,úgyhogy majd lyukasztóval lesz megcsinálva,nem nagy kunszt,aztán ragasztóval rögzítem.A hop- up kamra gyári ahogy néztem,fekete gumival,a rúgó vmi erősebb,de nem tudom milyen,rohadt erős
A fiam (9 éves) fegyvermániás,ha nagyobb lesz biztosan megy majd egy csapatba.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#26120) macilaci78 válasza turbokappa (#26119) üzenetére


macilaci78
nagyúr

majd lyukasztóval lesz megcsinálva, ... ragasztóval rögzítem - aha. Nem lepődnék meg azon, ha párezer lövés alatt leesne róla.

A dugattyúfej előre menet tömít, hátrafelé pedig átengedi a levegőt. Muszáj átengednie, hiszen a nózi felől a hop up, a BB lezárja a levegő útját. Ha ezeket a lyukakat is leragasztod, veszítesz teljesítményt (kevesebb levegőt préselsz össze), de legalább a rendszert pluszban terheled (a rugó mellett még a nyomás ellen is dolgoznia kell).
Ha a lyukakat ki akarod hagyni, praktikusan kisebb gumikarikát vágsz oda, a középpontos lyukkal rendelkező hengerfejbe szépen bele fogja verni a rugó, ma nem is esik le, egy idő után szart sem fog érni, de legalább jó eséllyel a dugattyúfej éles pereme elnyírja.

Nem véletlenül, hogy egy silent rendszer szettben van árulva, mint ahogyan a kinézete és az ára sem.

Nincs gyerekem, ugyanakkor engem apám 12 évesen volán mögé ültetett, előbb vezettem Wartburgot, mint gokartot... Nem biztos, hogy jól csinálni, de vezetni megtanultam. 14 év alatti gyerek számára nincs jogi környezet, hogy légfegyvert, tűzfegyvert a kezébe vehessen, nem véletlenül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26121) turbokappa válasza macilaci78 (#26120) üzenetére


turbokappa
senior tag

Hi
Értem én hogyan működik,de egy ütéselnyelő gumi miatt most nem fogok kiadni pénzt. Egyszerűen itt is arról van szó,hogy fogyassz. A gumit vagy gyárilag ragasztják,vagy fém alkatrész esetén rásütik. Gyanítom,hogy alu alkatrész esetén itt is ragasztással oldják meg. Próba,aztán ha igazad lesz,akkor komplett csere.
Sőt,van még ötletem😉

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#26122) turbokappa válasza turbokappa (#26121) üzenetére


turbokappa
senior tag

Erről beszéltem.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#26123) macilaci78 válasza turbokappa (#26122) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez hengerfej, nem dugattyúfej. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26124) turbokappa válasza macilaci78 (#26123) üzenetére


turbokappa
senior tag

Bocsi,rosszùl îrtam. :))

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#26125) turbokappa


turbokappa
senior tag

A gyerek panaszkodott,hogy az új shotiból esetenként kiesnek a BB- ék,mérgeldődtem egy sort,aztán nekiálltam megvizsgálni. Kiderült állítható a hop- up,tekertem egyet rajt,meg a tusban lévő csavart meghúztam,most van 'e- öröm,e- bodottá'.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#26126) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok.

KJW M700 ba szeretnék valami jó kis prec csövet.
Action army CO2 tárral használom.
kerül bele egy nine ball hop gumi

viszont valami pofás kis csövön is gondolkodom.

Tudtok ajánlani valami jó kis AEG prec csövet? 610MM től?

Válaszokat előre is köszi :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26127) macilaci78 válasza MasterHUn (#26126) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Prometheus 6.03 mm
PDI 6.01 mm
Tanio Koba huzagolt 400 fps felett rosszabbul teljesít, mint a huzagolatlan.
Guarder 6.03 mm
Classic Army 6.04 mm

A fent leírtaktól precíziós cső esetén sokkalta fontosabb a BB minősége is. Oké, hogy 6 mm mind, de azért egy szar BB 5,9-6,2 mm között szór, esetleg sorjás, egy Madbull precíziós BB meg mondjuk 5,97-5,98 mm. Ezt még egy alap 6,08 mm-es csővel is észre veszed.

Nem szeretem a teflonbevonatú csöveket, könnyen sérül egy-egy kosszemcsétől, vagy épp a tisztítástól. Viszont a polírozott acél csecse.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26128) MasterHUn válasza macilaci78 (#26127) üzenetére


MasterHUn
senior tag

GG és guarder bb-t használok mást nem :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26129) MasterHUn válasza macilaci78 (#26127) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Modify hibrid csőről mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26130) MasterHUn válasza MasterHUn (#26129) üzenetére


MasterHUn
senior tag

illetve találtam egy Swiss Arms csövet is

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26131) macilaci78 válasza MasterHUn (#26130) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem ismerem őket, de a Modify tuning alkatrészek terén azért hozza a kötelezőt. :K
Viszont az aluban nem bíznék, nem tudom, mely részei vannak aluból. Ha a belső fele, akkor elengedném.

Swiss Arms: hát, nem tudom, borsos az ára, hasonló áron már a PDI is megvan ugyanúgy 6,01 mm-rel. Ráadásul a kinézett cső hosszabb is, a kép pedig csak illusztráció. SVD-fegyverhez, de hogy gázos, spring, vagy aeg, milyen kamrával kompatiliblis, az kérdés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26132) MasterHUn válasza macilaci78 (#26131) üzenetére


MasterHUn
senior tag

nekem olyan kellene amin ilyen bemarás található és AEG cső. csak hogy szűkítsük a kört. 630MM még nem lóg ki viszont 610nél nem lehet kisebb sajnos.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26133) macilaci78 válasza MasterHUn (#26132) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Miért ne lehetne kisebb? És milyen hop up gumit használsz, hogy kell az a bemarás?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26134) MasterHUn válasza macilaci78 (#26133) üzenetére


MasterHUn
senior tag

NINE ball hop gumi vége így fest. sorry paint nem erősségem mostanában :D

kisebb 610nél azért nem célszerű mível a cső végén van egy "adapter" ami megtartja a cső végét. a 610mm-es kb 3 cm-ert ül be ebbe a vég darabba a külső cső végén. ezt a megoldást szeretném továbbra is megtartani.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26135) csoola


csoola
tag

Fogdostam kicsit az A&K SPR-t, amit hozott a Jézuska, feltűnt, hogy a forward assist (nem tudom mi magyarul) nem csinálja amit kell (lehet nyomodni a gombot, de nem ugrik a helyére a szerkezet - talán reteszelésnek kellene mondani, ezt sem tudom). Ez gond szerintetek?

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#26136) csoola válasza csoola (#26135) üzenetére


csoola
tag

Közben felfogtam, hogy ez elvileg arra van, hogy ha kilőttem a csőből a maradék BB-t, akkor a lenyomásával feszteleníteni lehet a rugót.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#26137) macilaci78 válasza csoola (#26136) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy éppen csak dísz, ott van, mert az eredetin is, mozog, mert az eredetin is. ;)

Fesztelenítés: tár nélkül 2-3 egyes lövés, majd akkucsatit széthúz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26138) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék "liposítás" ügyben van egy kiszemelt Specna Arms fegyver ami alapból nimh aksis.
Ezt szeretném lipo-val hajtani ami elfér a stock tube-ban.
Csinált valaki ilyet esetleg vagy mennyire kivitelezhető az ötlet?
Ha lipositok akkor minden képpen kell fet-et is rakni a fegyverbe?
A SA-ascu2 az ajánlott kategôria?
Valamint milyen töltőt ajánlanâtok?

Üdv! Gordon

(#26139) MasterHUn válasza Gordon32 (#26138) üzenetére


MasterHUn
senior tag

lipó hozza max 163mm hosszú
ajánlott töltő IMAX B6AC vagy IMAX B6
7.4es akkunál fölösleges, 11.1v-os akkunál pedig csak akkor ha DMR lessz belőle(akkor is csak ha nagyon szeretnéd) 2 év folyamatos 11.1v-os akku használat mellett van rá esély hogy elkezd szenesedni a tűzkés és kontaktos lessz de más baja nem lessz. (szerelőtől tudom)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26140) Gordon32


Gordon32
tag

Köszönöm a segítséget!
Amúgy ajánlott az SA vagy ebben az arkategoriaban mas marka?

Üdv! Gordon

(#26141) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

jó áron van:)

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#26142) macilaci78 válasza MasterHUn (#26139) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kell ahhoz 2 év, és akár 8,4 V Ni-Mh akkunál is előjön.

A FET azt csinálja, hogy a tűzkapcsolótól csak a jelet kapja és a tűzkapcsolót áthidalva direktbe küldi a nagy áramot a motorra. Mivel a feszültség kis szóráson belül van (7,4-12 V névleges feszültség), az áramerősség viszont tág határok között mozog (4 Ah 25/50C Li-Po akku rendeltetésszerű használat mellett is elviseli tartósan a 200 A-t), a kapcsolókés hamar meg tud égni.

A FET-től fontosabb a helyesen méretezett biztosíték. Ennek az a szerepe, hogy a fegyver elektromos rendszerének sérülését megelőzze. Ha nincs, zárlat keletkezhet, és egy Li-Po akku sok csúnyaságra képes. Persze, vannak védőáramkörrel rendelkező cellákból épített akkupakkok, de azok rendszerint drágábbak. És egy stock tube-ba rakott akkunál nyíródhat a vezeték.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26143) Gordon32 válasza macilaci78 (#26142) üzenetére


Gordon32
tag

És ez a biztosíték hol található a fegyverben?
Milyet,hol érdemes venni?
7,4 v-os 12-1400 amh-s lipoval lehet biztonságosan,megbízhatóan üzemeltetni egy fegyvert fet,biztositek,vezetek csere nélkül?

Üdv! Gordon

(#26144) macilaci78 válasza Gordon32 (#26143) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A biztosíték rögtön az akkucsatlakozó után szokott lenni, az akku után a piros vezetéken ez az első elem. Sokan csinálják azt, hogy lényegesen nagyobb biztosítékot tesznek be, pl 16 A helyett 40 A-t. Ezzel az a gond, ha túl nagy a biztosíték, nem ő lesz a leggyengébb láncszem, és nem ő fog előbb tönkremenni, hanem másik elem. Ha alul méretezik, akkor pedig hamarabb old le, mint szükséges lenne, viszont ez az eszköz használhatóságának rovására megy. Biztosíték majdnem minden AEG-ben gyárilag van.

Lehet persze minden biztonsági intézkedés és funkció kiiktatása mellett is megbízhatóan üzemeltetni egy fegyvert. Olyan ez, mint be nem csatolt biztonsági övvel közlekedni: az emberek zömének így sem lesz baja, mert vagy nem szenved balesetet, vagy ha mégis, kisebb sérülésekkel megússza. A probléma csak a többi ember számára áll fenn.

Kihagytad azt a lehetőséget, hogy védőáramkörrel rendelkező akkumulátor...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26145) Gordon32 válasza macilaci78 (#26144) üzenetére


Gordon32
tag

Köszönöm az infókat még jövök párszor szerintem :)

Az itt lévők merre szoktak játszani?

Üdv! Gordon

(#26146) macilaci78 válasza Gordon32 (#26145) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Zömmel Magyarországon... :U

Softair fórumon van játékszervezés és települések szerinti lebontás is. Utóbbi csak belépés után látszik. E mellett facebook tele van airsoft csoportokkal, csapatokkal, akikhez lehet csapódni akár szervezetten, akár ad hoc jelleggel.
Azért a Softiar lejáratta magát az évek alatt, kevés az aktív, nem lekezelő fórumozó, viszont hatalmas tudásanyag van leírva a szaktopikokban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26147) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Az alabbi problema merult fel a hetvegen:
Egyik koma elhozott egy gazos pisztolyt, kiprobaltuk a kertbe. Gondoltam ha mar ugyis lovoldozunk, eloveszem en is az arzenalt oromkodni egy kicsit. Meglepetesemre az AK (CM048) eppen csak megnyekkent, es annyi. Gondoltam pont lemerult az akku, amit beletettem, kicsereltem, azzal is csak kattant egy kicsit, hallott, hogy erolkodik, de semmi. Na mondom csodas, ket hete meg jatekon volt, hibatlanul. Szetszedem, latom a dugattyu teljesen hatul van, a rugo meg megfeszulve. Mintha felakadt volna. Szetkaptam a gb-t osszeraktam, jo lett. Csodalatos, orulok. Ma delutan raprobaltam nem e romlott meg megint allo helybe, es lass csodat: DE! Kezdtem megint elorol, lebontottam az egeszet, de ugyan ugy nem talaltam semmit. Eredmeny: ugyan az. Arra gondoltam lehet lefott a motor, es nem birja felhuzni a rugot. Vegso elkeseredesemben allitottam a motormagassagon, levettem minimumra, es meglepve tapasztalom: mukodik, de csak sorozatloves modban. Olyan mintha valami megszorulna, de nem tudom mi lehet, osszeraktam csak a fogaskerekekkel is, szepen meglovi a motor, nem hallik hogy szorulna. Elkepzelheto hogy megis a hezagolas van elcseszve es emiatt reked meg a felhuzas? Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26148) Thome válasza DNReNTi (#26147) üzenetére


Thome
addikt

Dugattyú széle le van törve (szedve) 45 fokos szögben belülről? Esélyes hogy az miatt akad fenn.

(#26149) DNReNTi válasza Thome (#26148) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem tudom mire gondolsz pontosan, de egyebkent nem nincs semmi gond vele, 2 dugattyuval is probaltam, nekem is volt egy olyan bizar otletem, hogy felakad valami miatt ami benne van. :/

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#26150) macilaci78 válasza DNReNTi (#26147) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fesztelenítés: tár nélkül 2-3 egyes lövés, majd akkucsatit széthúz.

Bármikor hátra tudom akasztani a dugattyút akár ver2, akár ver3 GB-ban. Kell egy bikamotor és egy bika akku, vagy szétszeded... Én a nózin keresztül egy hosszú csavarhúzóval segítek a motornak hátrahúzni a dugattyút.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.