Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Cathfaern válasza Djuree (#11250) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

shift + klikk az itemre, akkor szét tudod szedni.

(#11252) H.O.D. válasza Djuree (#11250) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Hmm, ha a kenyeret lehetne AH-ba tolni, jól élnének a mágusok :D

Where do you want to go today?

(#11253) Wolverine válasza SzlobiG (#11249) üzenetére


Wolverine
félisten

Dmg-re cseppet sem árt; no meg az expertise csökkenti az ellenfél dodge/parry esélyét is; mivel pala és warrior tud 100%-os avoidance-et csinálni enélkül is, nekik nem annyira lényeges. (ha minden igaz, 76 expertise a cap, afelett már pocsékba megy a stat)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11254) sasa311 válasza Wolverine (#11253) üzenetére


sasa311
veterán

khm.. miről beszélsz?
Expertise-nak a világon semmi köze az avoidancehoz...

Az expertise a mob esélyét csökkenti, hogy dodgeoljon és parryzzon. Alapvetően DPS stat.
Tankoknak azért jó, ha van, mert
1., Többször talál = több aggro
2., Kevesebbet parryzik a mob = kevesebbet is üt

az expertise cap meg attól függ mit nézel:
Raiden melee DPS hátulról üti a mobot, ami így csak dodgeolni tud, parryzni nem. Tank szemből üti, parryzni is tud.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11255) Wolverine válasza sasa311 (#11254) üzenetére


Wolverine
félisten

Többet kéne aludnom :( nem is értem, hogy jött ide az avoidance o_O

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11256) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kössz a felvilágosítást, ezek az új tank cuccok elég sokat adnak, jobban örülnék ha inkább mást adnának, na de mind1.

(#11257) sasa311 válasza SzlobiG (#11256) üzenetére


sasa311
veterán

Hidd el, hogy a DPS klasszok jobban örülnek neki, hogy ezt adnak :)
2000+os DPS-t mert izzasztó betankolni...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11258) Wolverine válasza SzlobiG (#11256) üzenetére


Wolverine
félisten

A def és az armor is cappelt, ha elérted, valami mást kell a cuccokra tenni :U Szvsz az expertise über stat.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11259) Djuree válasza Cathfaern (#11251) üzenetére


Djuree
félisten

kösz

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11260) Xelo


Xelo
addikt

emberek, egy ideje nagyrabecsült exrugó-barátommal egy sword-sub builden dolgozunk nekem. erre jutottunk: [vélemény?] kell valamit változtatni rajta?

(#11261) Djuree válasza Xelo (#11260) üzenetére


Djuree
félisten

nagyjából jó lesz :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11262) Nevar válasza Xelo (#11260) üzenetére


Nevar
aktív tag

Mivel deep sub gondolom pvp-re kell, az meg poison talent nélkül felejtős. 20/0/41. Bár setuptól is függ...

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Bloodscalp&n=Nevar

(#11263) Xelo válasza Nevar (#11262) üzenetére


Xelo
addikt

pvpre és pvere egyaránt használnám, bár tudom fő erőssége a buildnek pvpben mutatkozna meg.. poisont nem nagyon szeressük :(

[ Szerkesztve ]

(#11264) sasa311 válasza Xelo (#11263) üzenetére


sasa311
veterán

Ez PVE-re egész biztos semmit sem ér.

PVP-re én meg a maradék 20at biztos assára tenném.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11265) arpi6k válasza Xelo (#11263) üzenetére


arpi6k
addikt

Ez PVE-re használhatatlan. :(

Intel & ATI

(#11266) Xelo válasza arpi6k (#11265) üzenetére


Xelo
addikt

ez nem teljesen igaz, akivel összedobtuk ezt 70re végig subbuildel tolta a kariját, ill egy másikat 49ig, meglátása szerint ha valaki jól játssza és szereti a sub buildet akármire lehet használni. de nem tudom, ő ezt gondolja, neki sikerült is, de én magamban már ennyire nem bízok :D lennénak apróbb finomítások amivel pve-képesebbé tehetnénk? neten sok szintező build van, esetleg azok közül bökjek rá egyre aztán majd retalentelek?

[ Szerkesztve ]

(#11267) sasa311 válasza Xelo (#11266) üzenetére


sasa311
veterán

szintezés =I PVE

PVE = insta

Szintezéshez nagyon is jó a sub, bár én így szinteztem:
[L:http://www.wowhead.com/?talent=fbe0oZ0xVZxMjohuRoxsx][/L]
assa ág volt a végén rakva.

Szóval szintezi jó a sub rugó is, de raid környezetben kb semmit se ér.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11268) Petie válasza Xelo (#11266) üzenetére


Petie
veterán

hát nemtom, én rugomat 2 sword és deep combat ággal toltam.sub-ra csak azután kezdtem el tenni miután megvolt minden combaton.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#11269) Ptech válasza Xelo (#11266) üzenetére


Ptech
őstag

Most PvE alatt mit értesz? Mert szintezni akármivel lehet, rugó PvE viszont a DPS-ről szól, mert mást nem tud a class.

ez nem teljesen igaz, akivel összedobtuk ezt 70re végig subbuildel tolta a kariját, ill egy másikat 49ig, meglátása szerint ha valaki jól játssza és szereti a sub buildet akármire lehet használni.

Akármire lehet, csak nem lesz jó soha sem, ill kb 1.5x annyi sebzést lehet csinálni Combat/Assa builden. Láttam már ilyen rugókat tanknél kevesebb DPSt csinálni. Sub egyszerűen nem PvEre lett kitalálva, túlélési, energiahatékonysági talentekkel egész egyszerűen nem lehet annyi DPS-t csinálni, mint a Combat nyers DPS talentjeivel.

PvE: Combat, PvP: Sub, ennyi.

(#11270) Cathfaern válasza Xelo (#11266) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Személyes vélemény, hogy ha tényleg csak szintezésről van szó (azaz semmi instázás, csak questelés meg farmolás), akkor úgy igazán nem lehet rossz talent buildet csinálni, legfeljebb kicsit nehezebb lesz bizonyos mobokat ölni, vagy más (macerásabb) stílusban kell ölni, mint a "fő" pve buildekkel. Persze ha az ember úgy van, hogy ez a 200. karaktere és unott pofával nyomkodja a gombokat csak lépjen már szintet, akkor persze minen másodperc és könnyebség számít...:)
Viszont ha instázni is szeretnél, akkor nem megfelelő pve builddel jó eséllyel nem vesznek majd be.

Mod: látom lassan gépeltem, mások már leírták ugyanezt :B

[ Szerkesztve ]

(#11271) Xelo


Xelo
addikt

hú thanks a millió reakciót. PVE alatt szintezést értem, illetve eddig én szó szerint értelmezve mind a kettőt egy csoportba soroltam :D igen azt természetesen értem hogy amire jó instában az a sebez, és ha nem maxdmgre megyek rá akkor nem én leszek a legjobb parti... akkor tanulság levonása: pvp/szintezés jöhet, instát hanyagolni kell az összerakott builddel :K
köszönöm
szerk: raiden még nem töröm a fejem, jussak el 70ig ;)

[ Szerkesztve ]

(#11272) sasa311 válasza Xelo (#11271) üzenetére


sasa311
veterán

szintezés közbe 5 fősbe menjél vele egész nyugodtan.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11273) Djuree válasza Cathfaern (#11270) üzenetére


Djuree
félisten

habár nem régóta játszok de sztem is pve-re bármilyen build jó. legfeljebb kicsit nehezebb lesz. de direkt úgy van összerakva a játék hogy a kezdők is boldoguljanak pve-ben, bármire is rakják a talentpontokat. nekem nincs problémám, nagy tapasztalat van ilyen téren. diablo2-őt máig tolom, abban is vannak ilyen talentek, elég hasonló a dolog, az is blizzard játék, sok talnet abból van átemelve.
pvp-nél más a helyzet, ott már gondolkodni is kell, de nem is minden kezdő jut el pvp-ig, ill. nem érdekli sokunkat csak a pve. habár majd egyszer ha elérem a 70-et én is pvp-znék szivesen.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11274) Petie válasza Djuree (#11273) üzenetére


Petie
veterán

persze hogy minden jó, sőt talentezés nélkül is el lehet érni lvl70re, csak kérdés hogy mennyi idő.
talentnél is az a lényeg hogy egy mobot mennyi idő alatt versz le és érsz el a következőig, regenerálódással egybekötve.
rugoval deep combaton két karddal, 2 percenként leversz 2 azonos szintű mobot egyszerre (BF). nem kell pöcsölni a helyezkedéssel karddal mint daggerrel.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#11275) sasa311 válasza Petie (#11274) üzenetére


sasa311
veterán

ja csak veled egyszintű mob 2 km-ről meglát stealthbe meg leveri rólad a fél hp-d mire megölöd.

Én is ebbe a hitbe éltem lvl 60ig, hogy combat potencyvel majd milyen jó lesz szintezni aztán nagy büdös frászkarikát. Lolstepes rugóval kb 2x olyan gyorsan lehet haladni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11276) Petie válasza sasa311 (#11275) üzenetére


Petie
veterán

micsoda.lol. hogy látna meg 2 kmről, amikor reagál hogy ott vagyok már cheap shot repül. akkora a távja.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#11277) Djuree válasza Petie (#11274) üzenetére


Djuree
félisten

ezt a mage-el is megcsinálom :) rámjön 2, egyiket már távolról leírtom, a másikat meg befagyasztom és azt is leírtom :) aztán kenyérevés meg itóka ivás és fél perc alatt max mana meg hp, lehet megint írtani.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11278) sasa311 válasza Petie (#11276) üzenetére


sasa311
veterán

nekem 8..

de ha még nem húztad fel a rugódat próbáld ki a hemot, ég és föld lesz a különbség.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11279) Petie válasza Djuree (#11277) üzenetére


Petie
veterán

mage az megint más :)
fire-rel gyorsabban lehet nyomni csak veszélyes halál szempontból. frost meg lassabb de biztonságosabb.
én fire-rel lépkedtem szintet.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#11280) Petie válasza sasa311 (#11278) üzenetére


Petie
veterán

70en van már rugo feljebb nem lehet még huzni :)
1-60 bc előtt volt meg. és combattal mentem. 60-70 meg nem emlékszem :(
de most meg hemo pvps :P

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#11281) Luos válasza Petie (#11279) üzenetére


Luos
tag

En frosttal toltam, egyszer lvl 40 körül attalentoztam firere hogy kipróbáljam (ugye repkedtek már a shatter crittek ;) nagyon jo volt a frost), meglőttem egy mobot és kb nem tudtam semmit csinalni olyan gyorsan lekapott, frost sokkal kényelmesebb szerintem, + water elemental amid ha megvan kb lehetetlen meghalni. Persze mindenki azzal szintezik amivel akar, megszokás kérdése, 70en fire vagyok, attalentoztam egy kicsit frostra, olyan szokatlan az egész..

(#11282) Petie válasza Luos (#11281) üzenetére


Petie
veterán

én tűz párit vagyok, jobban szeretem mint a hideget :D ezért nyomtam végig fire-rel.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#11283) Luos válasza Petie (#11282) üzenetére


Luos
tag

Igazából en mindhármat kipróbáltam, eléggé lehet vele aprítani már karában is, csak curator mivel arcane immune ezért eléggé nem szerencsés, frost elég jó de kevés dps, max az aracne frost (bar nemtudom az icy veins mit változtatott ezen), fire elég brutális, nekem vlt 33% self fire crittem (ami nem olyan sok) csak a sok resist megölte az egészet :)

(#11284) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Szeintetek hogy fog alakulni a játék csomagjai és árai a Lich King megjelenése után? Lehet majd kapni külön sima wow-ot meg BC-t, vagy egyberakják és csak együtt lehet megvenni majd még olcsóbban, mint most a Battlechest? :U

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#11285) Xelo válasza Rizzo (#11284) üzenetére


Xelo
addikt

idővel biztos kiadnak egy mindentbelepackot, de nem hinném hogy kevesebbért fogják adni mint a battlechestet (azért 3in1 vs 2in1)

(#11286) Xelo


Xelo
addikt

de felhúzött egy nyomorék.. 10es vagyok, nincs sok pénzem.. de viszonylag segítőkész vagyok.. 16szilvám volt, jön egy csávó könyörög hogy adjak 10et.. mondom neki hogy menjen questelni.. de csak könyörög: jólvan, igaz hogy még 2es szintű sz@rokat használok, odaadom neki a pénzt. én rendezgetem ui-emet, eltelik fél óra, megint jön hogy tudnék-e itemeket adni mert nagyon szegény. mondom most adtam neki pénzt, ő válaszol hogy tudja de neki itemek kellenének igazából. nahh akkor felháborodtam!! elküldtem az anyjába questelni, szal a szokásos "i don't give a ***k to you go and do quests beggar" szöveg.. csak egyszerüen annyira ideges lettem, ilyen 10éves csövesek takarodnának el a játékból a fenébe. ezekután ismeretlennek az életbe nem segítek anyagiakban.. semennyit.

(#11287) sasa311 válasza Xelo (#11286) üzenetére


sasa311
veterán

én az ilyeneknek frankón mondom, hogy adok, aztán szivatom egy negyed órát ;]

Ahogy a can you boost me in xy? című kérdésre automatice megy a válasz, hogy sure 100g / run, nem is whisperel többet :DD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11288) Ptech válasza sasa311 (#11287) üzenetére


Ptech
őstag

Én berakom trade ablakba az összes pénzem a mainemen (cca 20k) és megnézek egy filmet ;] :DD

(#11289) Xelo válasza Ptech (#11288) üzenetére


Xelo
addikt

aztán nehogy jöjjön a barátnő aki az emailjeit szándékszik megnézni, és ránézve a monitorra a leggyorsabb kilépési utat az ok/accept gomb megnyomásának hiszi :D a gyerek tuti örökké hálás lenne neked

(#11290) Vistaboy válasza Xelo (#11289) üzenetére


Vistaboy
veterán

Csak a barátnő nem értené meg, hogy miért kapott szegény infarktust ilyen fiatalon, amikor meglátta hogy mi történt. :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11291) Xelo válasza Vistaboy (#11290) üzenetére


Xelo
addikt

jahh leültetnék gyilkosság vádjával :D

(#11292) macy49


macy49
tag

Kedves Uraim! Igazán nem tudom, hogy jó helyen érdeklődöm, de azért mégis leírom a kérdésemet, amelyre szeretnék választ kapni. Az elkövetkező hetekben szándékozunk a gyermekkünknek megvenni a WoW-ot. Kérdésem az lenne (mivel hosszas kutakodás után sem találtam rá választ), hogy milyen gép igénye van ennek a játéknak. A "cuccok" között megtalálható a mostani gépünk adatai. Tájékoztatásul: a gyermek már vagy 2 éve nyúzza a Warcraft 3-t, ami stabilnak mondható módon fut. Köszi a választ. :F

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#11293) whitezo88


whitezo88
nagyúr

kiesett a guild 2. azzinothja, a MH, így meglett az első setes :) még nem frissült, de [link]

(#11294) Wolverine válasza macy49 (#11292) üzenetére


Wolverine
félisten

1024*768-ban medium beállításokkal simán el kell futnia. A RAM kevés lesz, erősen ajánlott az 1 GB a játékhoz; a videokártya is gyengécske már...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11295) Luos válasza macy49 (#11292) üzenetére


Luos
tag

En csak azt tanacsolom hogy ha nincs a gyerek még 15 és nincs legalább alapszintű angol tudása: 1. menjen a bloodscalpra :) 2. lehet nem a wowwal kéne játszania :) (bár volt nekem is guild társam 8ikos srác (konkrétan ő volt a main tank, és jól tolta)

amugy nekem 2,4es celeronon, gf 2-vel siman futott ;)

ja és próbáljátok ki a trialt, hátha nem is tetszik a srácnak a játék, és hogy megy-e a gépen:
http://media.wow-europe.com/bctrial/splash_en.html
original trial

[ Szerkesztve ]

(#11296) Xelo válasza macy49 (#11292) üzenetére


Xelo
addikt

illetve tudod-e hogy ez ilyen havonta fizetős móka :D
szerk: nem tudjátok hogy lehet Perl classicban az összes cuccát "látható" tenni mint X-Perlben? hogy tudjam tologatni őket a megfelelő helyre :D

[ Szerkesztve ]

(#11297) Viktor77 válasza macy49 (#11292) üzenetére


Viktor77
titán

Így van, ahogy írták már elöttem, az első hsz-ben van link a trial verzióhoz, próbáljátok ki.

Illetve nagyon figyelj arra, hogy a játék bődületesen addiktív. Ha a legkisebb jelét látod annak, hogy a gyerek bármi más helyett szívesebben játszik vele, azonnal állítsd fel a géptől.
Tudom, furcsa lehet ez, de komoly.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11298) macy49 válasza Luos (#11295) üzenetére


macy49
tag

Köszönöm a gyors és kimerítő tájékoztatásokat és válaszokat.
Wolverine:én is úgy gondoltam, hogy mind a memória, mind a videókari már gyengécske. Az a helyzet, hogy nekünk (szülőknek) a munkájához és az átlagos netezéshez még megfelel ez az összállítás, és úgy gondoltuk, hogy majd a gyerek és a játékok fejlődésével fogjuk bővíteni illetve cserélni. Sajnos a játékgyártók gyorsabbak ,imt a mi anyagi lehetőségeink fejlődése.
Luos:A helyzet a következő: a gyerek ép most lessz 13 éves (pont szülinapra találta ki ajándéknak), 1-ső elemi óta iskolai (nem emeltszintű) angol oktatásba részesül, tehát gondolom, hogy azért elboldogulna vele. Tudom, hogy ez angol nyelvű játék. A másik gond az, hogy már több osztálytársának is már közel egy éve megvan, és játszanak vele. Ebből eredően a gyerek is bír már valami alapműveltséggel a működéssével kapcsolatban, mivel szokott menni a haverokhoz. Én bizony azért kérdeztem, a minimális gépigényt, hogy valami megmagyarázható kibúvót találjunk arra, hogy miért nem most kapja meg. A válaszokból azt hiszem összetudom Neki hozni a választ.
Xelo:Arról tudok, hogy ez havonta négyezerbe kerül, de remélem most még sikerül ezt a plusz kiadást elkerülni.
Viktor77:Ezt már a War3-nál is sikerült megtapasztalni, (lehet, hogy egy alaplap bánta/kikapcsolás nélküli game ower) de köszönöm a figyelmeztetést.
Köszönök minden hozzászólást és támogató javaslatot. :R

[ Szerkesztve ]

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#11299) Xelo válasza macy49 (#11298) üzenetére


Xelo
addikt

ha tudsz online fizetni (dombornyomatú kártyával rendelkezel) akkor 13$ havonta, ami nincs 2500Ft :) gamercard pedig 8K/2hónap, de nincs havi kártya.

(#11300) macy49 válasza Xelo (#11299) üzenetére


macy49
tag

A kártyás fizetésnek interneten nem vagyok híve és kerülni is fogom, még akkor is, ha ilyen kedvezményes árat tud hozni. Én a négyezret úgy számoltam, hogy a 8000-t osztottam 2 hónapra. Köszi a tanácsot.

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.