Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) Sonja válasza rgeorge (#41500) üzenetére


Sonja
veterán

Kezdőképernyőn nincs, de az alkalmazások alatt ott van (a második az), lásd a képet. Innen ki tudom tenni a kezdőképernyőre, de ha ott a jobb gombbal kattintok rá, akkor nincs eltávolítás opció.

(#41497) micafighter: "Program eltávolítása vagy módosítása" az a menű, ott kerestem először, de ott nincs.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41502) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Megtudja valaki mondani, hogy honna lehet egy Windows 8.1 preview-t letolteni? Teszteleshez kellene...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#41503) szabonagyur válasza BenJoe80 (#41502) üzenetére


szabonagyur
félisten

Már csak 8.1 Enterprise érhető el, méghozzá innen: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41504) BenJoe80 válasza szabonagyur (#41503) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Koszi szepen. Azt meg hagy kerdezzem meg, hogy a Win 8.1-nek milyen fajtaji vannak es melyiket erdemes otthoni hasznalatra megvenni?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#41505) p87 válasza Sub-ZeRo (#41499) üzenetére


p87
senior tag

Vírusirtó lefutott nem talált semmit, Norton és Malwarebytes.
De úgy néz ki nem csak egér lagg, hanem az egész gép belaggol, mert gyorsan megnyitottam a böngészőt és indítottam egy youtube videót és mikor jön a lagg a videó is szaggat, a hang viszont nem.

Asztalra töltődés után indul a 8gadget és utána jön a lagg.
Visszarakom a Solutot és megnézem hátha, ha más nincs megpróbálok egy rendszer visszaállítást tegnapra.

(#41506) Taifa Díaz válasza szabonagyur (#41503) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem tudod véletlenül, hogy ez jövőre is működni fog még ugyanúgy 90 napig a telepítés után?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#41507) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. A következő lenne a problémám. 2 monitor van a gépre kötve, az elsődlegesen játszok a másodlagoson pedig film megy/menne...Amikor elindítom a játékot a médialejátszó egyszerűen fogja és kilép/megfagy/laggol... Próbáltam már kmplayert, vlct, windows mediaplayert és egyikkel se tudom megoldani azt, hogy játék közben menjen a film a másik monitoron.... win 7 alatt semmi problémám nem volt,de win8 on az istenért sem akar működni... Tudnátok valami megoldást erre a problémára?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#41508) p87 válasza Sub-ZeRo (#41499) üzenetére


p87
senior tag

Ahhh megvan a hiba. A csodálatos AMD Catalyst okozza...
Mégpedig akkor ha be van dugva egy másodlagos kijelző is a hdmi-portba, kihúztam és a lagg eltűnt.
Hogy erre nem jöttem rá win 7-es időkben. :W

Azért köszi a segítséget! :R

(#41509) szabonagyur válasza BenJoe80 (#41504) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8/8.1 esetében már nincs olyan sok verzió mint pl. Win7 esetében. A típusok összehasonlítását itt láthatod: [link]

Ahogy láthatod a 8.1 Pro bővített szolgáltatásokkal jelentkezik, ez által drágább is, szerintem otthoni használatra a Windows 8.1 bőven elegendő, de ha használod valamelyik extra funkciót is amit a Pro nyújt akkor az.

@(#41506) Taifa Díaz: tudtommal fog működni, legalábbis Win7 esetében így van, bár a letöltés lehetőségében nem vagyok biztos. Ha kijön a 8.2 akkor gondolom annak is lesz ilyen 90 napos kiadása.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41510) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos az energia séma problémámra még mindíg nincs semmi megoldás van valakinek valami ötlete??????????????? szeretnék fényerőt meg mindent állítani de nem tudok pedig rendszergazdai fiókkal vagyok.

[link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41511) Sub-ZeRo válasza Pityu. (#41510) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

sfc/ scannow parancs lefuttatása?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41512) DS39 válasza Pityu. (#41510) üzenetére


DS39
nagyúr

írtam tegnap, vagy egy rendszer-visszaállítás, vagy telepítővel javítás szerintem megoldja.

(#41513) Taifa Díaz válasza szabonagyur (#41509) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Kösz, akkor a legjobb, ha letöltöm még most a telepítőt.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#41514) Pityu. válasza Sub-ZeRo (#41511) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi most megpróbálom ezt ha véletlenül nem járok eredménnyel meg meg próbálom DS39 amit mondott

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41515) micafighter válasza BenJoe80 (#41504) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezeket nézd meg: [link], [link]. Amit szabonagyur kolega linkelt az igen érdekes, 8.1 és 8.1 N nem ugyanaz, ott meg egymás alá van írva.. Van benne logika de inkább hagyjuk.

(#41501) Sonja: Program eltávolítása vagy módosítása -> nem erre gondoltam, ez a vezérlő pultban van, és a Win Store alkalmazásokat nem mutatja. Én azt írtam, hogy a gépházban nézz szét, erre gondoltam:

Itt tudsz törölni alkalmazást:

A gépházból tudod elérni.

[ Szerkesztve ]

(#41516) tomp


tomp
félisten

Megkérdezte. a MinDig Tv fejlesztőit, hogy miért nem megy a 8.1-en az app. Kíváncsi vagyok mit írnak vissza. :-)

(#41517) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

A windows 8.1 felrakható szűz gépre is vagy csak windows 8-ra áruházból? :B

Oppo Find X5 PRO

(#41518) King Unique válasza samgar (#41517) üzenetére


King Unique
titán

Fel, ha van ISO és licensz hozzá . :K

(#41519) samgar válasza King Unique (#41518) üzenetére


samgar
őstag

Igen van, köszönöm :)

Oppo Find X5 PRO

(#41520) szabonagyur válasza micafighter (#41515) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, hogy nem ugyanaz a sima meg az N, de utóbbit nem nagyon veszik, illetve a cikkben van egy link, hogy mit is jelent az N, de igazad van nem ugyanaz, a te linked jobb, de a fő különbségek az enyémen is látszódnak :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41521) samgar válasza King Unique (#41518) üzenetére


samgar
őstag

Lehet hülyén fogalmaztam, windows 8-hoz van licenszem. Tehát először fel kell tenni a 8-at majd frissíteni? (PRO) Vagy a 8-as licensz jó a 8.1-hez is?

Oppo Find X5 PRO

(#41522) micafighter válasza samgar (#41521) üzenetére


micafighter
nagyúr

Fel teheted a 8.1-et helyből, viszont egy ún. generic kulcsot kell használni telepítés közbe, ha kódot kér, (tőlem sose kért), ugyanis telepítés közben nem fogadja el a Win 8-as kódot. Ha feltelepült, a gépházban megadod a Win 8 kódodat, és müködni fog. Ebbe nincs semmi illegális, mivel ha van Win 8-ad, akkor neked ingyen jár a 8.1. A Microsoft oldotta így meg a telepítést..

Keress rá itt a témában, írtak már a kolegák ilyen generic kódot a telepítéshez. Kelleni fog hozzá egy 8.1 ISO fájl is, amit fájlmegosztó helyekről be tudsz szerezni, általában a Microsoft MSDN rendszeréből letöltött ISO fájlokkal lehet találkozni, amit természetesen a fentebb leírt módon tudsz majd legálisan aktiválni.

Fel lehet úgy is tenni, ahogy te írtad, vagyis Win 8 telepítése, aztán frissíteni mindent a Win Update-ben, és a Store-ban akkor megjelenik a 8.1 frissítés ingyenesen letölthetőként.

Én az első megoldást javaslom, vagyis a 8.1 telepítését.

(#41520) szabonagyur: nem teged akartalak minősiteni :). Segíteni próbáltál te is, csak én tudtam egy jobb összehasonlítást :P

[ Szerkesztve ]

(#41523) Sonja válasza micafighter (#41515) üzenetére


Sonja
veterán

Már ezt is néztem, de nekem itt nincs semmi.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41524) samgar válasza micafighter (#41522) üzenetére


samgar
őstag

Köszi szépen, talaltam is egy oldalt ahol generic kódok vannak fent.

Oppo Find X5 PRO

(#41525) micafighter válasza Sonja (#41523) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hmm ez érdekes, mint látod nekem ott vannak a Win Store-os alkalmazásaim, azon keresztül törölni is tudom őket. Nem tudom, neked miért nincs ott. Lehet megérne egy googlizást, hogy miért nincsenek ott.

[ Szerkesztve ]

(#41526) BAPTI


BAPTI
csendes tag

Helló!
Melyik a legjobb reklám blokkoló hosts forrás? Ezt használom, de elég ritkán frissítik.

(#41527) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
A tálca nem jelenik meg ha lehúzom az egeret.Vezérlőpult Tálca és navigáció nem reagál.Mit kell csinálnom ,hogy jó legyen.(WIN 8.1)

(#41528) baboss válasza baboss (#41527) üzenetére


baboss
őstag

Megoldottam. :R

(#41529) drkbl válasza baboss (#41528) üzenetére


drkbl
őstag

Esetleg a megoldást is megosztanád?

(#41530) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Windows 8.1 nek milyen változatai vannak enterprise,és professional?Van még más?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41531) xxSanchez válasza Pityu. (#41530) üzenetére


xxSanchez
őstag

Windows 8.1
Windows 8.1 Pro
Windows 8.1 Enterprise

Illetve a Windows RT 8.1, de az nem asztali gépekre van.

Heyho.

(#41532) samgar


samgar
őstag

Szorosan nem ide tartozó kérdés, szerettem volna egy tiszta telepítést egy Samu NP535 ativ book 5-ön. Próbáltam volna a pendrive-rol bebootolni de úgy néz ki sehogy nem lehet. Ez tényleg lehetséges? 8 éves latopon is tudok.

Oppo Find X5 PRO

(#41533) xxSanchez válasza samgar (#41532) üzenetére


xxSanchez
őstag

Szerintem biztos, hogy tudnia kell. Próbáld meg Windows 7 USB/DVD download tool-t használni.

Heyho.

(#41534) Pityu. válasza xxSanchez (#41531) üzenetére


Pityu.
nagyúr

a sima 8.1 az olyan mint mondjuk a win7 home premium?Gondolom a professional az az ultimate az enterprise akkor butított?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41535) king101


king101
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Felraktam az ubuntut a win8.1 mellé és azóta nincs hang a fülesen windows alatt. Elvileg szól, ugrál a kis zöld kukac a sarokban, a jack kimenet is működik mert ubuntun minden ok. Megtudná vki mondani h mitől lehet ez? :W Am k53ta laptopról van szó.

(#41536) xxSanchez válasza Pityu. (#41534) üzenetére


xxSanchez
őstag

8.1 < Pro < Enterprise

A 8.1 leginkább az otthoni, egyszerű felhasználóknak szánt változat, a Pro már ennél egyel nagyobb és tartalmaz több hasznos funkciót is amelyet egy haladó felhasználó fog használni, Enterprise pedig üzleti verzió, így egyértelműen ez tartalmazza a legtöbb funkciót.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#41537) Pityu. válasza xxSanchez (#41536) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi az infót

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41538) samgar válasza xxSanchez (#41533) üzenetére


samgar
őstag

Azzal tettem fel a rendszert a pendrive-ra. Alaplap setupban nem lat pendriveot.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#41539) baboss válasza drkbl (#41529) üzenetére


baboss
őstag

A PC rá van kötve a TV-re és amikor bekapcsoltam a TV-t ott megjelent az asztal.Tálca - tulajdonságok - tálca megjelenítése minden kijelzőn pipa ki.

[ Szerkesztve ]

(#41540) szabonagyur válasza Pityu. (#41537) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pár hozzászólással a tied felett is ez volt a téma, hogy melyik mit tud és mi a különbség, ott találhatsz linket róla, hogy melyik Win8.1 mit tud stb

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41541) drkbl válasza baboss (#41539) üzenetére


drkbl
őstag

Köszönöm a következő, hasonló problémába ütköző nevében is ;)

(#41542) micafighter válasza samgar (#41538) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ugyanazt a "kiírást" másik gép érzékeli? Esetleg meg kéne próbálni másik programot, nekem win 7 usb download tool nem volt jó a végleges 8.1-hez. Ajánlják itt a kolegák a rufust, de nekem speciel a wintoflashel sikerült feltelepíteni a 8.1 végleges verzióját.

(#41543) Sub-ZeRo válasza samgar (#41538) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbálj meg másik pendrive-ot hátha az a baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41544) Mardel válasza BAPTI (#41526) üzenetére


Mardel
őstag

Bongeszo: Firefox/Opera/Chrome es AdBlock Plus + Ajnasz filtere [link]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#41545) pzstm


pzstm
titán

Csőd szélén a Microsoft..

hogy is van? idén lesz linux éve, saját sírjukat ássák és lassan csődbe mennek...kihagytam valamit? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41546) Mardel válasza pzstm (#41545) üzenetére


Mardel
őstag

[link]

Ballmer se veletlenul mond le.
Xbox es a mobil reszleg is egyarant veszteseges.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#41547) Pityu. válasza Sub-ZeRo (#41511) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Sajna ez nem vált be

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41548) bon válasza pzstm (#41545) üzenetére


bon
őstag

Na ezen jót röhögtem. Mármint a link címén :)

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#41549) Sub-ZeRo válasza Pityu. (#41547) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Dvd telepítő be és onnan javítás?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41550) bon válasza Mardel (#41546) üzenetére


bon
őstag

Android-tól nem tartok asztali fronton, mert dolgozni nem lehet android-on.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.