Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Pityu. válasza BenJoe80 (#41719) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Miért nem használsz sumatra pdf et sokkal jobb kisebb helyet foglal kevésbé macerás nem foglal annyi erőforrást,én ezt használom már jó ideje windows 8.1 re hibátlanul felment és működik is.

[link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41752) King Unique válasza vlevi (#41735) üzenetére


King Unique
titán

Igen lehet jobb lett volna, de ezen már kár filózni, amire szükség van, azt manuálisan se olyan nagy nyűg azért kirakosgatni :N Aztán ott a remek csempekészítő, az Oblytile, amiben telepített programok is megjelennek és könnyedén kipakolható azzal is, bár ezeket jobb inkább simán windows alól. :K

(#41753) Pityu. válasza csaba1203 (#41744) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Úgy csináltad ahogy kell internetbeállítások ott be írtad a lap nevét aztán alkalmaz és ok?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41754) csaba1203 válasza Pityu. (#41753) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen úgy és mégis mindig üres oldal fogad nem értem.

(#41755) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

A Win 8.1 Enterprise x64 energiagazdálkodási funkciója teljes sz@r. A most összerakott gépemet teljesen bezavarja. A Fast Bootot és az Intel Smart Energy Technology programot le kellett állítanom, mert a leállítás gomb nem működik, ha nem tettem volna meg, akkor nem lehet sehogy lekapcsolni a gépet. A következő, letölt a gép és beállítom neki, hogy ne rakja alvó állapotba, de mégis berakja, majd nem lehet feléleszteni, csak resettel, most már a monitort is beállítottam, hogy ne kapcsolja ki, remélem nem kavarja tovább a sz@rt. Win 8 x64 nem csinált ilyeneket.

(#41756) micafighter válasza Pityu. (#41751) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ugyanezt akartam írni. (#41747) AtHoS kollégának is igaza van. Még annyit tennék hozzá, hogy adobe reader sebezhetőségre rengeteg vírus épít = pl. sumatra pdf biztonságosabb is.

(#41755) HoReSz1975: Biztos, hogy a Win a ludas? Én 8.1 x64 Enterprised használók már egy ideje és ilyen problémám sose volt.. De nekem nincs semmi intelligens intel energiám sem hasonlók. Ki kéne próbálni egy csupasz telepítést, ha van rá lehetőséged, hogy úgy is csinálja-e a Win, ha nincs semmi telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#41757) BenJoe80 válasza AtHoS (#41747) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hibajelenség? Nem települ. A telepítő indításakor elindul a művelet, de még csak odáig se jut el a dolog, hogy a licenc-szerződést tudassák velem. Aztán megáll és még a telepítő fájl is eltűnik a merevlemezről.

Különben leírtam, meg be is linkeltem még egyszer...

Az általad említett programokat nem ismertem.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#41758) HoReSz1975 válasza micafighter (#41756) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Azt sem értem, hogy miért van az, hogy 96-97% memoriahasználat van hirtelen és semmit nem tudok csinálni, megnézem a feladatkezelőt és ott sem látszik brutális memoriahasználat :Y :O

(#41759) szabonagyur válasza BenJoe80 (#41757) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melyik verziós Adobe Readerről van szó?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41760) viktor82 válasza HoReSz1975 (#41758) üzenetére


viktor82
őstag

Ezt a memória használatot már én is tapasztaltam viszont én sem láttam mi okozza a feladat kezelőben egy restart megoldja a problémámat nekem viszont 1-2 nap múlva megint előjön! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#41761) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok

vettem egy gépet win8-al így nagyon idegen nekem mert eddig win7tet használtam. A kérdésem az hogy beállítottam az email címemet de most mindenhol az szerepel felhasználó ként, plusz a kezdőn is az szerepel jobb felül. Hol tudom átírni ezt módosítani, mert az online fiókomban átírtam de itt nem módosult.

(#41762) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

most meg azzal szórakozik, hogy nem enged be a külső HDD -be, nem ad engedélyt, akármit csinálok, mi a sz@r ez már megint :F megadom neki a rendszergazda csoportot és semmi, azt írja ki, hogy hiba :Y :F :O :((( :((

[ Szerkesztve ]

(#41763) cattus válasza Romeo619 (#41761) üzenetére


cattus
őstag

Ki-, majd bejelentkezést próbáld meg.

Do the thing!

(#41764) Johnny194 válasza AtHoS (#41749) üzenetére


Johnny194
aktív tag

újabb kékhalálok, most egyáltalán nem enged be, állandóan összeomlik

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#41765) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#41762) üzenetére


HoReSz1975
őstag

azzal szórakozik, hogy nem tudja megjeleniteni a tulajdonost és mappámként kell megadni, mi ez a sz@r :Y :((( :o

(#41766) Romeo619 válasza cattus (#41763) üzenetére


Romeo619
senior tag

már újra indítottam de maradt :S:S

(#41767) Johnny194 válasza Johnny194 (#41764) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Ez a része lemaradt:

Mi lehet a gond?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#41768) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!

Mitől lehet az felrakom a W8/8.1-et teljesen jól működik 1 hétig de van úgy hogy 1 napig se megy rendesen mert belassul olyan szinten,hogy használhatatlan lesz.A hiba jelentkezett w7 alatt is de az a torrent progi volt.
Maga a gépe egy HP pavilion dv6 AMD A8-al 8GB ddr3 ram,1Tb hdd.

(#41769) micafighter válasza BenJoe80 (#41757) üzenetére


micafighter
nagyúr

Valoszinüleg semmi köze a Winhez a jelenségnek. Ez alapján nekem úgy hangzik mintha egy AV leállítaná a folyamatot és kukába vágná utána a telepítőt. Próbáld ki az említett programokat, mert jók. Ha ki akarod deriteni az elözö jelenség okát, kérdezz rá az AV-d topicjában, vagy a nagy vírusirtó topicban.

(#41770) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ahhoz hogy energia gazdálkodásban tudjam állítani laptopon a fényerőt fel kell rakni a chipset drivert?Utóljára 2010 es frissítés a chipset driver az lehet nem lenne jó win 8.1 re?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41771) xors


xors
senior tag

Sziasztok! Adott egy Lenovo G580 -as laptop. A probléma annyira nem veszélyes, csak hátha tudtok rá megoldást, néha kicsit zavaró. Mikor alvó módból térek vissza (lehajtott képernyőt felnyitom) akkor automatikusan elindul a kamera (kis led világít). Persze ezt ki tudom kapcsolni egy Fn+Esc gombkombóval, csak érdekel hogy miért indul el, és hogy ezt ki lehet -e kapcsolni valahol.
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#41772) viktor82


viktor82
őstag

Itt van nálam a laptop előre telepitett win 8 van rajta viszont nincs aktiválva tudnám aktiválni az asztali gépemen mert win7megy fel a laptopra :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#41773) cattus válasza viktor82 (#41772) üzenetére


cattus
őstag

Már egyszer kérdezted, de meg is válaszolták.

Do the thing!

(#41774) viktor82 válasza cattus (#41773) üzenetére


viktor82
őstag

Akkor ügy tudtam ,hogy aktiválva van,de most néztem és nincs!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#41775) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy felraktam a laptopomra a 8.1-es windows-t és gépelés közben vagy ha megnyomok egy gombot pár másodpercre letiltja a touchpadot, ha folyamatosan gépelek akkor addig van letiltva amíg nem fejezem be. Hogyan tudnám ezt kikapcsolni, hogy gépelés közben is működjön?

(#41776) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom akadt, hogy nem működik a keresés opció az áruházban. Amint elkezdem beírni a keresett szót, azonnal bezáródik az egész. Más funkciója működik, de kereső nélkül nem sokat ér, van valami megoldás erre?

(x64 8.1)

(#41777) szabonagyur válasza viktor82 (#41772) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8 kulcsod van hozzá? Ezt kérdeztem tőled múltkor is... mert legtöbb esetben a Win8 laptopok esetében a BIOS-ból olvassa ki az adatokat az aktiváláshoz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41778) szabeska válasza szabonagyur (#41777) üzenetére


szabeska
addikt

Nem a vizbül veszi ki? A 'zoxigent :DDD

F1

(#41779) #93794560 válasza AthlonXP (#41776) üzenetére


#93794560
törölt tag

Van egy aktivátor, ami hibásan működik, és ezt a hibajelenséget produkálja. Amíg a windows-t próbaverzióként használod, ez a kereső funkció jól működik. Amint "aktiválod", jön is a hiba. :((

(#41780) AthlonXP válasza #93794560 (#41779) üzenetére


AthlonXP
őstag

THX! Az én hibám akkor...

Igen a Win nem eredeti valóban, de tavasz környékén erőteljes gépújítás következik ( az alap és ramok már megvannak ), ahhoz szeretnék venni egy eredetit mindenképp. :K
Már azt hittem ez egy win bug, ami néha előfordulhat egyeseknél, de így már megnyugodtam. :R

(#41781) #93794560 válasza AthlonXP (#41780) üzenetére


#93794560
törölt tag

Használhatod úgy is, hogy próbaverzióként használod, és 30 naponként a parancssort adminként futtatod, és az slmgr.vbs /rearm paranccsal újra visszaállítod 30 napra az érvényességet. Ezt egy ideig el lehet így játszogatni.

(#41782) viktor82 válasza szabonagyur (#41777) üzenetére


viktor82
őstag

Kipróbáltam,nem fogadja el. :(

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#41783) AthlonXP válasza #93794560 (#41781) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ezt úgy tudom 5x lehet megcsinálni, nem? Akkor az kb 5hónap lenne, illetve +1 az alap telepítés..
Ez működik a 8.1-ben is, van ennek valamilyen hátránya, pl bizonyos funkciók nem működnek, stb?

(#41784) vlevi


vlevi
nagyúr

Az enterprise eval az 90 napos. Ezido alatt minden fukcioja korlatozas nelkul hasznalhato. Azt nem tudom, hogy az slrmgr mukodik-e rajta, vagy pedig utana kuka. De ha tavasszal lesz a tervezett gepcsere, akkor addig pont kihuzza. Hacsak nem majus 31-t ertesz tavasz alatt :-)

[ Szerkesztve ]

(#41785) #93794560 válasza AthlonXP (#41783) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Vistán 3-szor lehetett megcsinálni, 7-en ötször. Ha részletesen meg akarod tudni, akkor az slmgr.vbs /dlv parancsot add ki parancssorban! Itt a felbukkanó panel alján mutatja, hogy hányszor lehet még visszaállítani a próbaidőszakot.

(#41786) AthlonXP válasza #93794560 (#41785) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, a 7-es alapján gondoltam, ott olvastam, hogy 5x lehet.

Végül is annyira nem lényeg, mert ha esetleg kifutnék az időből, max újratelepítem.
Tavasszal tervezem, de ugye még nem tudom, hogy alakul a pénz addig, így lehet benne csúszás..
Először a hardver legyen meg, aztán jöhet a többi. :)

(#41787) slice14


slice14
veterán

Szerintetek miért állt be a telepítése?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#41788) #93794560 válasza AthlonXP (#41786) üzenetére


#93794560
törölt tag

Azért az slmgr.vbs /dlv parancsot próbáld ki! Ez részletesen kiírja, hogy mennyiszer lehet még megcsinálni.
A parancs kiadása után egy kis időt várni kell, míg a panel megjelenik.

(#41789) r0by


r0by
addikt

Sziasztok!

Előjött egy számomra nagyon kellemetlen probléma 8.1 alatt.
Hálozaton keresztül másolnék nagy fájlt másik gépre (csak ezen esetekben jelentezik a probléma).
Elég sűrűn a másolás x%-nál elmegy a hálózat, előjön a kékhalál.
Ha nincs kékhalál, akkor a Windows hálózati diagnosztikát lefuttatva Az alapértelmezett átjáró nem érhető el problémát észleli, melyet az A(z) Ethernet adapter alaphelyzetbe állítása művelettel meg tud oldani, és minden megy tovább.
Kákhalálnál a k57nd60a.sys fájl a ludas, ami a Broadcom Gigabit Ethernet drivere.

Az alábbi verziókat próbáltam, de sajnos egyik sem segít (a verziószám nélküli az alap windows telepítővel érkező driver):

Win8 és Win7 alatt ezzel nem volt gond. Win8.1 mellett futó Ubuntuval sincs semmi gond.
A gép egy Lenovo Y570.
Valakinek van ötlete, esetleg más is járt már így?

Köszönöm előre is :R

(#41790) AthlonXP válasza #93794560 (#41788) üzenetére


AthlonXP
őstag

Okés..

Ja és még valami:
Ha ezt választom, akkor hogyan telepítsem majd fel?
Úgy értem, hogy ez csak offline telepítéssel ( tehát helyi account ) működik vagy mehet nyugodtan online MS fiókkal is?
Az élő csempék, meg az áruház is csak online működik, nem? Azért kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#41791) kaszaf válasza r0by (#41789) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Ismerős gépe ugyan Acer de szintén broadcomos lannal. Ha be van dugva a kábel rögtön bootoláskor kékhalál van. Win 8 pro. Nem kínlódtunk vele, de valószínű drivert kell hozzá keresni ami működik. Én itt kezdeném: [link]

(#41792) r0by válasza kaszaf (#41791) üzenetére


r0by
addikt

Köszi a választ :R
Sajna ezen már túl vagyok, ez volt az első és egyetlen, amit kipróbáltam. A legújabb a 15.6.0.10 verziószámú, sajnos itt is előjön a bug :W

(#41793) Sub-ZeRo válasza r0by (#41792) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És tudod win7 kompatibilis módban felrakni a drivert?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41794) r0by válasza Sub-ZeRo (#41793) üzenetére


r0by
addikt

A driver az 3 fájlból áll, .cat, .inf és .sys kiterjesztésűekből.
Erre hogy tudok kompatibilitási módot adni? Gondolom az csak a futtatható fájlokra vonatkozik.

(#41795) kaszaf válasza r0by (#41792) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Érdekes, hogy két különböző gyártó gépén is előjön a hiba. Esetleg a beállításokkal próbálkozhatsz. Pl. green ethernet kikapcsolása, sebesség fixen gigabites full duplex legyen, ilyesmik.

(#41796) AtHoS válasza Johnny194 (#41767) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha nincs tuning, akkor valamelyik meghajtóprogram lehet a ludas.

read-only mode on the forum

(#41797) Sub-ZeRo válasza r0by (#41794) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor igen, nem megy a kompatibilis mód. Hát várnod kell, míg a 8.1-es driver kész nem lesz. Ha persze megcsinálják.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41798) puma72 válasza r0by (#41789) üzenetére


puma72
tag

Szia
Ha Win 7 alatt ment és felrakod win 7-re a Drivert Ezzel ki tudod menteni és win8-ra bemásolni.
Nekem is volt e-féle problémám, de megoldotta.

Számom +36205747193

(#41799) Joker88


Joker88
őstag

Most raktam fel a Windows 8-at.
Először szedjem le az áruházból a 8.1-et miután települtek a frissítések, aztán jöhetnek a driverek/vírusírtó? Vagy fordítva hogy elöször driverek,aztán frissítés 8.1-re .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#41800) viktor82 válasza Joker88 (#41799) üzenetére


viktor82
őstag

Először a frissitést telepisd! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.