Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) katt777 válasza bon (#41150) üzenetére


katt777
félisten

MS driverek sajna (főleg VGA-nál) sokkal lassabbak a gyáriaknál.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#41152) t72killer válasza peestike (#41134) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is hasonló cipőben járok egy eeepc 1001P-vel. Bezzeg leformázni engedte a win7-es képernyőt, úgyhogy mostmár nincs rajta semmi :W.

Megpróbálok ultraiso-val dvd-t csinálni és külső dvd-olvasóról telepíteni, de elég szkeptikus vagyok. Kéne egy normális BIOS erre a gépre...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41153) bon válasza katt777 (#41151) üzenetére


bon
őstag

Azért mert az Microsoft driverek azért vannak, hogy műkődjön a hardver, míg a gyártó azért szokot optimalizálni. Én pl. nem használom az update-ről elréhető drivereket a negatív tapaszalatok miatt. Kivétel ha nincs más.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#41154) Katumoto712 válasza rgeorge (#41089) üzenetére


Katumoto712
tag

Azt írja,hogy a rendszerem 64bit-es,de minden programom 32bit-es,legalábbis ezt írja.
Saját gépben is alapból x86-os mappát csinált és ide telepitett mindent.
Már csináltam egy x64es mappát,de nem tudom,hogy ettől 64bit es lesz e a program ha ide telepitem.

(#41155) Katumoto712 válasza Drenadar (#41091) üzenetére


Katumoto712
tag

Nem tökmindegy,mert egy 32 bit es program nem használja ki a gépet ugy mint egy 64bit es.
Vagy tévedek?

(#41156) rayoliviero válasza Katumoto712 (#41154) üzenetére


rayoliviero
veterán

Program Files mappaba teszi a 64 bites programokat magatol, nem neked kell mappat csinalnod. A 32 biteseket a program files x86 mappaba teszi.

(#41157) t72killer válasza Katumoto712 (#41155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha sok (2+GB) memóriára van szükség, akkor tényleg ez a helyzet. Ha nem kell ennyi, akkor bőven jó a 32bites is, semmi hátránya nincs.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41158) Katumoto712 válasza micafighter (#41093) üzenetére


Katumoto712
tag

Igen,de nekem minden programomat 32 bit es verzioban telepitette,tehat a vga drivertol kezdve,jatekokat,mindent.
Azért érdekel csak ,mert pl videovégéshoz nagyon erös gép kell és nem hiába vettem ezt a kis erőmüvet,tehát ezért bosszant a 32bit,ha ez nem okoz teljesítmény csokkenest akkor nem érdekel,de azt olvastam hogy igen.
Megoldás ha minden programot ami 32es ujratelepitem 64esre?

(#41159) Katumoto712 válasza rayoliviero (#41156) üzenetére


Katumoto712
tag

Hát ez az ,hogy x86 os mapába tett mindent.

(#41160) rayoliviero válasza Katumoto712 (#41159) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hat azert mert a programok 32 bitesek, amiket telepitettel. Ha 64-eset teszel majd fel, azt majd a program files mappaba teszi.

[ Szerkesztve ]

(#41161) Katumoto712 válasza t72killer (#41157) üzenetére


Katumoto712
tag

Magyarul,hogy olyan programot használok pl:videovágo program,erősebb gépigényu jatek akkor kell a 64 bit.?
Egyszerre tud a gép 64 és 32 bit es programokat is kezelni,tehát megoldás az ujratelepités?
Játékinstalnál miért 32 bitesbe teszi,illetve miért nem volt 64 bit es mappám,ha ilyen a rendszer?

(#41162) Drenadar válasza Katumoto712 (#41161) üzenetére


Drenadar
veterán

a sima program files a 64 bit, ami mögött az van hogy 32 az 32 bites.

és azért nem a 64 bitesbe tette, mert nem 64 bites... de ez egyértelmű neked is, nem?

(#41163) Katumoto712 válasza rayoliviero (#41160) üzenetére


Katumoto712
tag

De pl egy játék mitől lesz 32 bites?
Hogy kerül a 32 bites mappába?
Köszi a turelmet...;)

(#41164) Taifa Díaz válasza Katumoto712 (#41163) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

32 bitre megírt exe file van hozzá, azért. Egyre több játékmappában lehet látni mostanában 32 és 64 bites végrehajtható állományt is, azt hiszem, a Crysis 2 vagy 3-nál fedeztem fel talán először...?
A 32 bites programok mappája ez: Program Files (x86). Én még nem láttam olyan játékot, ami ne ebbe a mappába települt volna alapértelmezésben.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#41165) peestike válasza t72killer (#41152) üzenetére


peestike
senior tag

teljesen szánalmas a májkroszoft....... :(((
feldobtam egy 7est, majd arra a 8.1et úgy ment.
sehogy máshogy nem sikerült. 7es legalább nem szarakodott.
jobb ötletem nem volt, de legalább kipróbáltam a 8.1et. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#41166) Katumoto712


Katumoto712
tag

Win 7 64 bites rendszerem volt elozoleg.
Nem is volt x86 os mappám csak x64 es,mindent ide tett.
Ezert nem ertem

(#41167) Drenadar válasza Katumoto712 (#41166) üzenetére


Drenadar
veterán

szerintem rosszul emlékszel...

egyszerűen nincs minden egyszerű kis program megcsinálva 64bitesre...

tedd fel újra és csinálj screen shotot :D

(#41168) rgeorge válasza Katumoto712 (#41166) üzenetére


rgeorge
addikt

A 64 bites rendszerben van egy "Program Files" és egy "Program Files (x86)" mappa a rendszermeghajtón. Első a 64 bites, második a 32 bites programoké, általában.
Tiszta telepítés után is lesz mindkét mappa, mert a 64 bites Windows 7 is tartalmaz 32 bites komponenseket, az egyik ilyen az Internet Explorer, de pl. a Wordpad is 32 bites. Ha nem volt "Program Files (x86)" mappád, akkor az 32 bites Windows volt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41169) bakos1


bakos1
tag

Sziasztok. Van ötlete vkinek, hogy a npctrl.dll engedélyezése üzenetre mi a megoldás?Van hátránya, ha letiltom? Vagy mi a frászt csinál, ha engedem minden webhelynél?Köszi.Üdv. :F

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#41170) Katumoto712 válasza rgeorge (#41168) üzenetére


Katumoto712
tag

Tehát akkor a gyengébbek kedvéért,azaz miattam...
Van egy 64 bit es rendszerem,de a programjaim többsége a 32bites mappában van,pl:google chrome és játékok is,most tettem fel egy játékot direkt a program files konyvtarba(ezek szerint a 64 bitesbe) és a feladatkezelo azt irja hogy 32 bites a program.
A kérdésem az hogy mivel a 32 bites rendszer csak 3,5 gb ot tud használni,de nekem 8gb om van,attol fuggetlenul hasznalja e a 8gb ot,hogy 32bites a program,mert ugye a rendszerem 64 bites.

(#41171) vlevi válasza Katumoto712 (#41170) üzenetére


vlevi
nagyúr

A rendszer természetesen képes felhasználni a teljes 8GB-ot, de egy-egy 32 bites alkalmazás ebből maximum 4G-t használhat, egyszerűen azért, mert a 32 bites azt jelenti, hogy a megcímezhető teljes memória az 4Giga. Még akkor is, ha a rendszerben 64Giga ram van, akkor is.
Ezt a 64 bites OS úgy oldja meg, hogy a 32 bites alkalmazásokat 1-1 elkülönített keretben futtatja, ahol rendelkezésre áll a maga kis 4Gigás világa.
Például a minap a Firefox (32 bites) elkezdte felzabálni a memóriát. 2.8Gigánál pusztult el, de csak a Firefoxon vettem észre, mert 8G RAM van a gépben, a maradék 5-el teljesen jól elvolt a gép. Ellenben, ha a Firefox is 64 bites lett volna, elképzelhető, hogy felzabálja az egész gépet.

(#41172) Katumoto712 válasza vlevi (#41171) üzenetére


Katumoto712
tag

ÍDehét akkor a játékok ezek szerint max 3,5 gb ot tudnak használni fuggetlenul attol,hogy 500 giga ram van a gépemben?

(#41173) Sub-ZeRo válasza Katumoto712 (#41172) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

500 giga ram??!! Szerveren játszol?! Esetleg 500 gigabájt merevlemez, ami nem egyenlő a rammal... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41174) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Ma 3-szor is találkoztam egy olyan problémával hogy a gép bekapcsolásakor amikor kijön a windows logo akkor ott befagy a bootolás és újra kell indítani, de akkor már működik rendesen. Ez mitől lehet?

(#41175) rgeorge válasza Rexcor (#41174) üzenetére


rgeorge
addikt

Eseménynaplóban bármi?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#41176) sutyesz96 válasza Katumoto712 (#41172) üzenetére


sutyesz96
őstag

:Y

jó lehet.. :DDD

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#41177) Rexcor válasza rgeorge (#41175) üzenetére


Rexcor
őstag

Nem nagyon találtam ezzel kapcsolatosat.

(#41178) Katumoto712 válasza Sub-ZeRo (#41173) üzenetére


Katumoto712
tag

Természetesen egy direkt tulzás volt,hogy akkor ezzel az erövel bármennyit tehetek a gépbe,de 8gb van a gépemben.
Ilyenkor mennyit használ?
3,5 gb-ot mindenkinél aki játszik?

(#41179) micafighter válasza vlevi (#41171) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, néhány esetben jobban jár az ember x86os programokkal, még ha van is x64 belőle..

(#41180) TRob1 válasza micafighter (#41179) üzenetére


TRob1
veterán

És konkrétabban melyek ezek a "néhány esetek"? (Csak azért kérdem, mert évek óta mindenből 64est használok ha van, és még sosem volt semmi gondom velük)

¤ R'n'R ¤

(#41181) vlevi válasza Katumoto712 (#41178) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, max annyit tud kihasználni egy 32 bites alkalmazás. De ha a rendszered 32 bites lenne, akkor az egész gép tudna 3.5Gigát kihasználni, és ebből 1-1 alkalmazás max 2 gigát kaphatna.
Igazat megvallva, otthoni felhasználásra nincs olyan szoftver, amihez kell a 8-16-satöbbi giga RAM. Játékokból is csak elvétve van 64 bites. Ami használná a 64 bitet, és az azzal elérhető végtelen memóriamennyiséget, az pl. videóvágó szoftverek, vagy, ha photoshopban plakátokat szerkesztesz a bérház falára 600dpi-ben. Esetleg, aki sok virtuális gépet futtat vmware-ben, annak jól jön. De az otthoni használatban nem jellemző.

(#41182) Elrood


Elrood
őstag

Erre valakinek van ötlete?

Remote Desktoppal kapcsolódok egy win8.1 pro x64 gépre és a desktopon minden nagyobb fehér felületen azok a windows feliratok vannak. Win8.1 sima x64 alól próbálok kapcsolódni.
Akármilyen beállítást próbáltam, ilyen maradt.

Próbáltam másik gépről kapcsolódni (szintén win8.1 sima x64) azon viszont tökéletes.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#41183) evo86


evo86
tag

Lenne egy kérdésem gépet álltalában net, film,zene, illetve játékra használom elég a síma 8.1 vagy érdemes 8.1prot megvenni? Van-e a 2ő közt akkora különbség hogy kiadjon az ember +10e ft-ot?

(#41184) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok, a problémám az lenne hogy valamilyen oknál fogva mostanában gyakran előfordul hogy a hálózaton a külföldi oldalak (.com, .net ) nem jönnek be, (valamint ilyenkor pl a viber se működik) egyszerűen egyik böngésző se tudja betölteni őket, de a .hu végű oldalak tökéletesen betöltődnek, ennek mi lehet az oka? :F

(#41185) drkbl válasza Bavid (#41184) üzenetére


drkbl
őstag

DNS?

Milyen hálózat, a szolgáltató DNS szerverét használod?

(#41186) tomp


tomp
félisten

Ma kifagyott a mindig tv app és azóta a csatornák műsorlistája nem jön be.
pl rámegyek az M1-re majd a logo-n kívül üres a lap.
Másnál megy? Újratelepítettem, win restart is volt, de semmi. :(

(#41187) t72killer válasza evo86 (#41183) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljesen jó leszel a simával, nem muszáj a pro.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41188) Bavid válasza drkbl (#41185) üzenetére


Bavid
senior tag

Telekomot használunk, DNS automatikusra van állítva, most 192.168.1.1

[ Szerkesztve ]

(#41189) drkbl válasza Bavid (#41188) üzenetére


drkbl
őstag

Azaz NAT router mögött vagy? Vagy náluk volt gond, vagy a router DNS szervere nem továbbította a kérést.

Magától oldódott meg a probléma?

Ha a gép újraindítása után, akkor érdemes lehet a hálózat helyreállító varázslót futtatni, vagy a hálókártyát letiltani/engedélyezni, vagy rendszergazdai parancssorból ipconfig /renew, amikor fennáll a probléma.

Ha ez oldja meg, lehet, hogy hálókártya driver. Ha nem, DHCP leasing-on (mennyi ideig érvényes a DHCP által a gépednek osztott cím) állítottál?

(#41190) tlac


tlac
nagyúr

az összes metro-s app eltávolítása egyszerre

1-2 eltávolíthatatlan ott marad, de azért jó munkát végez

[ Szerkesztve ]

(#41191) micafighter válasza TRob1 (#41180) üzenetére


micafighter
nagyúr

A kolega által említett böngészős eset talán az egyik legjobb példa. Igaz, mostanában ezt nem figyeltem, de Win 7 és Win 8-on is az volt a módi, hogy egy idő után elkezd feltornázódni Chrome, IE, FF böngészők memória fogyasztása. Nagyon idegesítő dolog, mert hiába csukod be az összes tab-ot, sokszor nem adja vissza a böngésző a memóriát, amig le nem állítod a folyamatot. A 32-bites böngészőnél pedig van egy ilyen "természetes korlát", aminél feljebb nem tud menni.

Egy másik jó példa az Office alkalmazások. Microsoft a honlapján az x86-osat ajánlja, mert hogy az kompatibilisebb.. Volt egy szép hosszú iromány is hozzá, hogy mi miért, amiből az ember kb nem ért semmit, de a lényeg szerintem az, hogy Microsoft nem ajánlja az x64 Office-ot, vagyis az x86-ot ajánlja helyette :DDD Kivétel, hogy ha pl extranagy méretű fájlokat akarsz kezelni, tehát például 4 GB feletti excel fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#41192) bolyhos bari válasza TheProb (#41144) üzenetére


bolyhos bari
tag

Köszi szépen!

(#41193) bolyhos bari


bolyhos bari
tag

Hali!

Majdnem kiment a fejemből! Kodek problémám van. Mit tehetek, hogy a Jetaudio ezen oprendszer alatt is lejátssza az mkv fájlokat? (Problémája akad még az mp4-gyel és az flv-vel is.) Ragaszkodom a Jetaudióhoz, nem akarok mást. Kodek-pakkot szintén nem szeretnék.

(#41194) Sub-ZeRo válasza bolyhos bari (#41193) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Társírsd hozzá, a fájlt a programhoz. Legalább le is tudja játszani a program az mkv-t?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41195) bolyhos bari válasza Sub-ZeRo (#41194) üzenetére


bolyhos bari
tag

Szia!

Hozzá van. Hajszál pontosan ezt látom, ha elindítom a lejátszást, de hang van. Ez most épp egy mkv, de a másik kettővel is hasonló a helyzet.

Menet közben olvasgattam. Az ffdshow segíthetne? Vagy az is egy pakk? Azt se tudom, 8.1-re van-e.

[ Szerkesztve ]

(#41196) Sub-ZeRo válasza bolyhos bari (#41195) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia

Még mindig nem tudok írni. :W :DDD

Nem tudom, lehet win7 kompatibilis módban kellene felrakni a programot. Nem használok ffdshow-t, mert aimp3 és mpc-hc-t használok zene/filmre.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41197) bolyhos bari válasza bolyhos bari (#41195) üzenetére


bolyhos bari
tag

Időtúllépés, elnézést!

Most néztem, és van egy wmv formátumú HD-m is, azzal is pont ezt csinálja. Eddig minden avi filmet lejátszott rendesen, bár nem is volt sok, csak 1-2-t néztem. Még nem volt időm beleásni magam a filmnézésbe.

Szerk.:

Ne aggódj, majd belejössz! :D

Lehet, hogy meg kell válnom a kedvenc filmnézős progimtól? Bárkinek bármi ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#41198) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Üdv
Rendszer alatt azt írja nekem, hogy:

Telepített memória (RAM): 6,00 GB (2,72 használható)

win8

Ez miért van?

(#41199) sutyesz96 válasza tomp (#41186) üzenetére


sutyesz96
őstag

Detto :(

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#41200) Sub-ZeRo válasza -secret- (#41198) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bios, remap engedélyezése, meg start, msconfig és ott kellene megnézni, mennyi ram van engedélyezve.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.