Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) GoodSpeed válasza BiP (#2094) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Azért konzolt is gyártanak. Pont AMD-s részegységekkel.
Láttuk 2018-ban mi történt. Kénytelenek voltak a Windowsba beépíteni az inteles sebezhetőség miatti szoftveres foltokat, amik lassították nem is kevéssel a Windowst. Ilyen téren tehát ki vannak szolgáltatva. Ha nem építi bele, akkor sérülékenyek maradnak ezek a rendszerek, ha meg beleépíti akkor meg lényegesen lassabbá válnak. Saját hardvernél ez annyiban módosulna, hogy nem más cég elbaltázott CPU dizánja miatt szívnának. Mivel most nagyjából minden Intel CPU-t ami 2-3 generációnál régebbi kihúzott, illetve azzal fenyeget, hogy nem érkezik rá automatikus Windows Update, így ennél a pontnál már csak egy lépés lenne kizárni az Intelt teljesen.

Szerk: az Apple éppen ezt csinálja most az M1 CPU bevezetésével.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2102) BiP válasza GoodSpeed (#2101) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért konzolt is gyártanak. Pont AMD-s részegységekkel.
Azért egy kütyüt megtervezni, és összelegózni alkatrészekből nagyon nem egy súlycsoport az x86-os procitervezéssel egyre kisebb nanométeren, még akkor sem, ha egyedi hardverelemek vannak, a gyártókkal közösen tervezve, (nem polcról levett cuccok).
Főleg ekkora versenyben, ahol mostanában minden generációnál, azaz 1-1,5évente illik gyorsulni 2számjegyű százalékot. Párhuzamosan futtatni több generációt a tervezésben.
Konzoloknál meg van ~5éves termékciklus, és kb. eggyel előre elég gondolkodni, és ebben benne van a ráncfelvarrás is.
MS egyszerűen belebukna. Még a saját Windows update ciklusukat sem tudták időben betartani, minden féléves update csúszott, aztán át is tértek inkább az éves ciklusra.
A Nokia bekebelezést átéltem, teljesen máshogy működik egy szoftvercég. Egyszerűen az MS másban jó, a proci/videokártya biznisz szimplán nem az ő területük.

"minden Intel CPU-t ami 2-3 generációnál régebbi kihúzott" ?
8.gentől támogatott, az 4 gen (8-tól 11-ig), és nyakunkon a 12.gen intel, elvileg még idén jön. Tehát megjelenéskor inkább 5 generációt fog lefedni a Win11.

Szerk: az Apple éppen ezt csinálja most az M1 CPU bevezetésével.
Az Apple az a kivétel, ami pont erősíti a szabályt. Más körülmények vannak, saját ökoszisztéma, korlátozott hardverkörnyezet, specializált OS, ők meg tudták ezt lépni.
Egy közös van bennük, a korlátlan erőforrás és az amerikai cégkultúra.

[ Szerkesztve ]

(#2103) GoodSpeed válasza BiP (#2102) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Bocsi, rosszul fogalmaztam. A 6600K-t 2016-ban vásároltam újonnan a boltból, a 7700K-val vártam elég sokat, így 2018 elején szintén újonnan a boltból, tehát nem generációt kellett volna írnom, hanem évet. 3-4 éves CPU, de inkább 4 éves.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2104) BiP válasza GoodSpeed (#2103) üzenetére


BiP
nagyúr

Sajnos ettől még még több generációt le kell fednie, mert a Win10 támogatást még biztosítja egy jópár évig. Tehát ez sem tereli a procigyártás felé.

De ezt a részét sokszor átrágtuk. Fura, hogy így oldja meg az MS, de ez van.
Én azt tudom javasolni, hogy amíg aranyáron mennek a használtpiacon ezek a még teljesen jó procik, addig érdemes váltani. Memória ugyanaz, gyakorlatilag egy alaplap+proci cserével megvan a platformváltás. És mivel a legkisebb i3-10100 is kb.hozza a 7700k teljesítményét, (F 30-35ezer, sima 45e), az alaplapcsere meg bár drágább, de együtt kvázi ingyen kihozható a váltás az újabb, jövőtállóbb platformra.
De ha macera belevágni, akkor meg ott a Win10 még 4 évig, azalatt el lehet dönteni, vagy a (jelenlegi álláspont szerint) nem automatikusan frissülő Win11. Aztán ki tudja, hogy enyhít-e a MS a megjelenés után, amikor a vártnál kevesebben fognak/tudnak váltani.

(#2105) GoodSpeed válasza BiP (#2102) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

" Még a saját Windows update ciklusukat sem tudták időben betartani, minden féléves update csúszott, aztán át is tértek inkább az éves ciklusra.
A Nokia bekebelezést átéltem, teljesen máshogy működik egy szoftvercég. Egyszerűen az MS másban jó, a proci/videokártya biznisz szimplán nem az ő területük."

Szoftveres téren sem pengék, ékes bizonyítéka a Windows Update-es kálváriák, de az I-n a pont az Edge böngésző ami az ősellenségük a Google Chromium motorját használja immáron...

A Googlenek sem megy a külön utazás: https://www.google.com/chromebook/

Amikor megjelent ez a Windows 11-es szívatás. Felmerült bennem, hogy Apple-re térek át. De sem játék téren nem éri meg, sem áttanulás téren :( Anyagilag meg pláne. Veszek majd ha normalizálódnak az árak, egy új alaplapot + CPU-t a 32 GB RAM-om mellé, és nincs gond, megvan kb 160-200K-ból.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2106) BiP válasza GoodSpeed (#2105) üzenetére


BiP
nagyúr

Szoftveres téren sem pengék
Vannak hibák, de nem akartam MS fikázásba átmenni, azért fogalmaztam óvatosan :)

"majd ha normalizálódnak az árak, "
Az se most lesz :(

[ Szerkesztve ]

(#2107) GoodSpeed válasza BiP (#2106) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát nem, de 5-én letöltöm az ISO-t. Csinálok a Windows 10-ről egy blokkszíntű biztonsági mentést, aztán felrakom a 11-et... ha felmegy :D Utána csak az kell, hogy aktiválja magát, a manuális Windows 11 frissítéseket benyelem, de a TPM 1.2 miatt (pedig a CPU-ban van TPM 2.0, csak az ASUS Z170-A az egyetlen olyan Z170-es ASUS alaplap, amely nem kapott BIOS frissítést a gyártótól) ha nem lesz OneDrive, BitLocker akkor lehet maradok a Windows 10-zen, addig ameddig nem lesz megfelelő az ár, vagy nem kezdik a DDR5-ös RAM-os alaplapok felváltani a DDR4-eseket.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2108) BiP válasza GoodSpeed (#2107) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt olvastam, elég szívás/kiszúrás, hogy frissítenek 207 modellt, ez meg kimarad.
Nem lehet amúgy, hogy ott az opció, csak nincs bekapcsolva? (elvileg a bios frissítés erre szól, hogy bekapcsolják, hogy az egységsugarú usernek ne kelljen vesződni vele).
Mondjuk hülye kérdés, biztos megnézted már.
szerk1: tényleg nincs. tárgytalan.

szerk2: redditen is írnak róla. [link]
És úgy tűnik, megoldható. [link] #12-es hsz. Valakinek működik ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#2109) DellFan


DellFan
csendes tag

Végre kitették a magyar oldalra is a Windows 11 kompatibilitás ellenőrzőjét a PC Health Check-et [link]

[ Szerkesztve ]

(#2110) lumpy95


lumpy95
tag

Sziasztok,

Nem dől össze a világ, ha win10-nél maradok, de érdeklődni szeretnék, hogy azt lehet tudni, hogy i5-7300hq processzor miért nem támogatott? Lenovo y520-as laptopom van, és csak ez az egy dolog amin "elhasal" a laptop, követelmények terén.

(#2111) Zsombors97


Zsombors97
tag

Kíváncsi leszek, hogy mennyire lesz stabil az OS október 5-re. Vannak kétségeim azért, de ettől függetlenül alig várom... :D

(#2112) BiP válasza lumpy95 (#2110) üzenetére


BiP
nagyúr

A miértre senki nem tudja a választ. Valahol meghúzták a határt, és a 7.gen a másik oldalra esett.

[ Szerkesztve ]

(#2113) szabonagyur válasza Zsombors97 (#2111) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel a mostani verzió is elég stabil, így teljesen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2114) DellFan válasza lumpy95 (#2110) üzenetére


DellFan
csendes tag

Szia,
A 7 gen. CPU miatt nyugodtan felteheted, úgy látom a TPM 2 megléte lesz itt a vízválasztó...

(#2115) lumpy95 válasza DellFan (#2114) üzenetére


lumpy95
tag

Pedig az is megvan... :)

(#2116) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! lehet, hogy kinevettek, de lenne egy kérdésem: A Windows 11 insider dev verzióról át tudok majd térni a hivatalos (10.05-én) megjelenő Windows 11 kiadásra, és ha igen, hogyan? Előre is köszönöm a választ.

(#2117) Tappancs2001 válasza Tappancs2001 (#2116) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Érvényes Windows 10 pro digitális licensszel természetesen rendelkezem.

(#2119) DellFan válasza Tappancs2001 (#2117) üzenetére


DellFan
csendes tag

Az első kérdés az, hogy mit keresel a dev-en, gyúrsz 2022 októberre?
Mivel a magasabb verzió számról az alacsonyabb számra nem lehet visszalépni, ezért csak egy tiszta telepítéssel tudsz az októberi kiadásra átállni (természetesen ha az akkori követelményeknek megfelel az eszköz, különben vissza kell tenni a 10-et).

[ Szerkesztve ]

(#2120) yuri90


yuri90
tag

Letöltöttem a Win 11 Health Check progit, feltelepül rendesen, de hiába akarom elindítani nem történik semmi. A Feladatkezelőben pedig ott van, hogy fut de a képrenyőn nem történik semmi. Mi lehet a gond?

(#2121) DellFan válasza yuri90 (#2120) üzenetére


DellFan
csendes tag

Ha az újraindítás nem segít rajta, akkor marad a "repair" a vezérlőpultról indítva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2122) szabeska válasza King Unique (#2118) üzenetére


szabeska
addikt

Mit jelent a "before"? Én is szeretnék frissíteni bétáról a véglegesre tiszta telepítés nélkül, mikor iratkozzak le a további bétákról? Vagy még nem lehet tudni?

F1

(#2123) King Unique válasza szabeska (#2122) üzenetére


King Unique
titán

Ezt + ezt a cikkben. :))
Október 5-én jelenik meg a W11 (első) végleges verziója, a kiadás előtti csatorna meg a release preview.

[ Szerkesztve ]

(#2124) GoodSpeed válasza BiP (#2108) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen ezt néztem, csak még nem vágtam bele, mert megvárom, hogy mi lesz az RTM Windows 11 reakciója, addig nem kockáztatok. Az is érdekes, ha ennyi a megoldás, akkor az ASUS miért nem csinálja meg? Ráadásul egy régebbi BIOS-t moddoltak.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2125) szabeska válasza King Unique (#2123) üzenetére


szabeska
addikt

:R Sikerült megfejteni (az angol jól megy, nem azon múlt :P ), tehát kikapcsoltam a cikk szerint az előzetes verziókat, ha jön az októberi végleges build, azt kapom majd automatikusan, nem a további insider bétát, ha jól értem.

Más: a korábbi 500mb-os helyreállítási partícióm elé létrejött egy másik, gondolom ez lett az aktív win11 alatt, a régivel mi lesz? :DDD Kell egyáltalán? Vagy csak futtassak egy lemezkezelőt és eltünteti? Bántja a szemem ;]

[ Szerkesztve ]

F1

(#2126) BiP válasza szabeska (#2125) üzenetére


BiP
nagyúr

"ha jön az októberi végleges build, azt kapom majd automatikusan"
Ha végig bétán voltál, (nem mentél át devre), tehát valami 22000-s builden vagy épp, akkor igen, majd a végleges fog jönni legközelebb. Igaz, nem októberben, majd valamikor év elején.

Aki kicsit türelmetlenebb, annak érdemes Release Preview-ra váltani, ott előbb megjön az végleges előzetese. (bár jelenleg a betan és a RP-n ugyanaz a build van)

(#2127) Doky586 válasza szabeska (#2125) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én azért a fél GB tárhely vesztés miatt a kisujjamat nem mozdítanám... :B
(majd törlöd a kovetkező tiszta reinstallnál pár év múlva)

[ Szerkesztve ]

(#2128) King Unique válasza szabeska (#2125) üzenetére


King Unique
titán

Ha kikapcsolod az Insider Preview buildek fogadását, akkor értelemszerűen az nem jön tovább, ahol ha Beta / Release Preview csatornán voltál és 22000.xxx build van jelenleg telepítve nem pedig a Dev 22458 és társai, akkor működhet elvileg a W11-re upgrade WU-n keresztül.

2 db WinRE partíció korábban pl. a W10-nél is akkor volt UEFI/GPT szerinti telepítésnél, ha még a régi séma szerint lettek létrehozva, ellenben 20H1 verzió óta már eleve a C után van a WinRE és szükség esetén a C-t zsugorítva növeli a méretet, nem pedig újat hoz létre. De ezek szerint akár az utóbbi is még előfordulhat, amivel különösebben nem kell foglalkozni, nem sok vizet zavar ott az az 500 MB. Na meg védett partíció lévén Windows alól a lemezkezelőben eleve nem is lehet törölni, max. parancssorban és külső programmal (bővebben). A lemezkezelő futtatása meg gondolom csak elírás volt, de ha a lemezkarbantartóra értendő még akkor sem stimmel, mivel utóbbival sem lehet törölni. :N

[ Szerkesztve ]

(#2129) szabeska válasza King Unique (#2128) üzenetére


szabeska
addikt

Lemezkarbantartó, igen. Pár napja frissítettem w10-ről beta channelen w11-re, 22000.xxx van most fent, és most kikapcsoltam az Insider Preview buildek fogadását. Remélem így jó lesz. :R

[ Szerkesztve ]

F1

(#2130) SirRasor válasza szabeska (#2125) üzenetére


SirRasor
őstag

Ha zavard, töröld diskpart-tal (start-ba gépeld be, hogy diskpart):
list disk (megnézed melyik lemez, ha van több..) Megvan a szám?, akkor:
select disk SZÁM (pölö select disk 0 ha csak 1 háttértárad van, nem is lesz más)
list partition (megintcsak megnézed melyiket szeretnéd törölni
select partition SZÁM
delete partition override
kész :)

Amúgy azért kukkantottam be, hogy a TPM és CPU korlátozást hogy lehet megkerülni. Találtam egy leírást, ami kicseréltetett egy DLL-t, de továbbra se jó. Majd visszaolvasok, hátha van egy betonbiztos módszer.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#2131) Doky586 válasza SirRasor (#2130) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#2132) ricsi99 válasza Doky586 (#2131) üzenetére


ricsi99
addikt

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

erre kibővíthetnéd az írásod ,hogy ne kelljen az uefi-vel bohóckodni
Igy simán felmegy olyan gépre is amin nincs uefi

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2133) Doky586 válasza ricsi99 (#2132) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amelyik gép nem tud uefi-ben bootolni arra nem érdemes win11-et telepíteni mert 10 éves kivénhedt gép.
Ez a kulcs csak a usereket verné át és nem vennék észre hogy hibásan telepítették a rendszert legacyban. (korszerű uefis gépre is)
Ezért nem támogatom.

[ Szerkesztve ]

(#2134) King Unique válasza ricsi99 (#2132) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk olyan PC-re ami még legacy BIOS, vagyis már bőven de bőven muzeális, nem feltétlen kellene modern OS-t telepíteni, sőt már rég cserélni kellett volna az olyat, de mindegy, hasznos lesz, meg WU nélkül kb. ugyanott lesz a delikvens mint XP-vel vagy 7-tel. :DD :))

(#2135) ricsi99 válasza Doky586 (#2133) üzenetére


ricsi99
addikt

Miért is nem érdemes szerinted?

Miért is hibás a telpítés? A tpm-hack az persze nem , vagy az ms support?
Jaj szegény userek... de azért a kmspico bejátszik nem? Az persze nem hiba....
Miért is kell egy windowsnak uefi? Ja az 500-as hdd nek amit szét tud tekergetni a win10?

10 éves kivénhedt gépre akkor mit is telepitsenek amivel még használható jelenleg?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2136) ricsi99 válasza King Unique (#2134) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem hinném ,hogy a win11 teszelgető userek a családi fotóalbumukat/banszámláikat/ egyetemi vizsgamunkáikat tárolgatnák a teszt gépen... vagy te igen? Biztonság szempontjából aki csak a napi agyon pachelt win-ben hisz ,az ne is nézegessen/tesztelen semmit... minek?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2137) Cs1csó válasza ricsi99 (#2135) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyenge gépre - nem is az életkor számít - valamilyen Linux disztrót. Böngészni, filmezni, szöveget szerkeszteni, zenét hallgatni még lehet majd vele.

(#2138) King Unique válasza ricsi99 (#2136) üzenetére


King Unique
titán

Miért, szerinted talán aki Windows 11-et akar majd használni napi szinten, az csak tesztelési céllal és egy külön teszt PC-n, meg majd Insider Preview verziót akar használni a végleges helyett, meg pláne az átlag userek, vagy mi?
Ha a Microsoft jó előre világosan közli, hogy a nem támogatott hardverkonfigurációkra nem telepíthető a Windows 11 illetve max. clean install módszerrel de akkor a Windows Update frissítések nélkül, akkor miért is akarja a user erővel felerőszakolni egy olyanra, amikor 2025-ig használhat Windows 10-et is?
Biztonság, na igen, szerinted van bármilyen észérv egy nem támogatott illetve W11-nél nem támogatott hardverkonfiguráción Windows Update biztonsági és egyéb frissítések nélkül az éles, online használatnak, talán maga a Microsoft vagy egyéb hozzáértők is ezt javasolják hivatalosan? Ha nem felel a muzeális PC a W11 hardverkövetelményeinek, akkor miért is akarjon erővel azt telepíteni rá a user és miért nem jó a W10 vagy akár W8.1, amik inkább feltelepülnek és azoknál vsz nem kellene trükközni sem, meg 2025-ig és 2023-ig aktívan támogatottak? + Ott a Linux, ha csak netezésre stb. kell a gép és nem létszükséglet adott usernek a windowsos szoftverkörnyezet, akkor az is megfelelhet.
Ha annyira muzeális és hardveresen gyenge az adott PC, akkor miért akarjon a user arra pl. egy lightos Linux helyett olyan modern Windowst telepíteni aminél eleve magasabb a hardverkövetelmény és ennek okán nyilván nemcsak az UEFI és TPM, hanem egyéb hiányosság is lenne?

"10 éves kivénhedt gépre akkor mit is telepitsenek amivel még használható jelenleg?"

Ha CPU stb. felől adott a támogatás, akkor adott az aktív életciklusú W8.1 és W10 használatának lehetőésge, ha nem, akkor meg valamilyen desktop Linux, szóval van választási lehetőség a W11-en kívül is. ;)

Egyébként meg nyilván nincs miről beszélni, adott az előbbi kérdésekre a reális válasz, az otthoni fotelszakértést meg inkább hagyjuk, köszi. :B

[ Szerkesztve ]

(#2139) ricsi99 válasza Cs1csó (#2137) üzenetére


ricsi99
addikt

Hadd döntem már el pls , mire mit teszek.
S ha meg merem osztani a nagyérdeművel ,hogy gyengébb gépen is fel lehet tenni ,akkor ne vegyétek a fejem.
Ha meg szerintetek tpm-hack az károsabb mint az uefi trükk ám legyen.
Pont lejjebb van ,hogy nyúlj bele a win telepítőbe...az jóvanazúgy...
De meg ne lássam tőletek ,hogy nem naprakész jogtiszta windows 10-ről gépeltek :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2140) Doky586 válasza ricsi99 (#2135) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"10 éves kivénhedt gépre akkor mit is telepitsenek "

Javaslom a Linux Mint -et, vagy a win10-et (a 11 helyett)... :K

[ Szerkesztve ]

(#2141) niof válasza ricsi99 (#2139) üzenetére


niof
addikt

Végül is ebben van ráció, egyet kell értsek veled. Semmiben nem más megkerülni ezeket, mint warezolni, tulajdonképpen. Mert hát gyakorlatilag "meghekkeled" a rendszert, akárhogyan is nézzük.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2142) vlevi válasza Cs1csó (#2137) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért a Linux változatok tömkelege közül eléggé meg kell válogatni, mit teszel rá, amit még elbír.
Volt egy core2-es gépem, amin a W7 wigan elfutott, de amikor raktam az Ubuntu, akkor a 2 processzor mag közül az egyik folyamatosan ment, és ha valamit akartam csinálni, akkor a másik is. Szóval használhatatlan volt.

(#2143) King Unique válasza vlevi (#2142) üzenetére


King Unique
titán

A standard Ubuntu mindig is az egyik, ha nem a leghardverigényesebb volt az összes disztro közül, annál annyira nem meglepő, de bőven van egyéb lightos Linux, amik erőforrásigénye eleve kisebb. ;)
Sőt, ha valakinek nem támogatott PC-re (Windows 10-hez és) Windows 11-hez hasonló OS kell, akkor adott Linux alapon a Windowsfx 11. ;] :))

(#2144) SirRasor válasza vlevi (#2142) üzenetére


SirRasor
őstag

Ez már rettenet off, de régi Core2-es gép van apósnál HDD-vel, 4 GB RAM-mal.
Linuxok közül vagy 4 félét próbáltam (lightos verziókat) és nem voltam elégedett. Win7 meg már régi. 10-ből akkor jött ki a 18xx build és szvsz lassú volt.
Tettem neki 2016-os LTSB-t. Repeszt vele :D
Gyenge gépekre mind ezt teszem és eddig még nem volt panasz.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#2145) King Unique válasza SirRasor (#2144) üzenetére


King Unique
titán

Akkor valószínűleg nem a megfelelő disztrókkal próbálkoztál, mert van több olyan lightos Linux is - lásd az előbb linkelt példákat, meg főleg az elején lévőket - amik hardverigénye eleve kisebb, mint akármilyen W7, W10 Home/Pro/Enterprise LTSB/LTSC rendszernek. :)
Az Enterprise LTSB/LTSC szép és jó, csak az ugye hivatalosan sem általános használatra való, meg mezei home user szinten a használata nyilván nem éppen legális... :B

[ Szerkesztve ]

(#2146) JamesHun


JamesHun
addikt

érdemes win 11 et már M2-es SSD re rátenni?
Az új alaplapomon már van ilyen opció, de van látható különbség egy átlag SSD vel szemben?
30-at nem szívesen adnék ki, ha épp hogy észre vehető a sebesség különbség.
MSI B550-A PRO az alaplapom. Elvileg szépen viszi a gyorsabb PCIE 4-es SSD ket is, de azok bitang drágák.
Ki mit használ ami be is vált neki?

SeriesX: JamesSHun

(#2147) King Unique válasza JamesHun (#2146) üzenetére


King Unique
titán

M.2 SSD alatt értendő M.2 SATA és M.2 PCIe AHCI/NVMe típus is, ahol esetedben ha már az M.2 megnevezésből nem is, de a "PCIE 4-es" alapján gondolom az utóbbiról lehet szó. :))

Az M.2 PCIe NVMe SSD-k leginkább szekvenciális olvasás - írás terén gyorsabbak jóval a SATA-s változatoknál, ellenben az OS futtatásánál főleg a random (4K) olvasás - írás és az elérési idők számítanak nem a szekvenciális olvasás - írás, vagyis adott a kérdésre a válasz, azaz hiába PCIe 4.0 NVMe SSD, nem lesz arról a SATA-shoz viszonyítva 10x olyan gyors a W11 működése.

Ettől függetlenül ha adott a lehetőség és belefér az anyagi keretbe, akkor lehet venni és használni akár NVMe SSD-t is rendszermeghajtónak, de nem lesz sokkal illetve annyival gyorsabb arról a W11 működése (sem) mint amennyivel szekvenciálisan gyorsabb az NVMe SSD a SATA-s változatoknál.
A milyen SSD-t vegyek témának meg amúgy van külön topikja "Milyen SSD-t vegyek?" címmel, azt értelemszerűen ott kellene tovább ragozni.

[ Szerkesztve ]

(#2148) JamesHun válasza King Unique (#2147) üzenetére


JamesHun
addikt

elég sok változás van a win11 ben, ezért gondoltam hátha jobban kijön az nvme meghajtó előnye, de akkor sok előre lépés nincs a win10 hez képest

SeriesX: JamesSHun

(#2149) King Unique válasza JamesHun (#2148) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az az elég sok valójában nyilván nem annyira sok, pláne hogy a W11 lényegében csak egy átnevezett W10X.
Másrészt nem azon van a lényeg, hogy melyik használja ki jobban, hanem hogy maga a PCIe NVMe SSD főleg csak szekvenciális (nagy méretű fájlokkal végzett műveletek) olvasás és írás tekintetében gyorsabb jóval a SATA-s változatoknál, ellenben az OS minél gyorsabb futása/működése pont nem attól függ.

(#2150) Cs1csó válasza ricsi99 (#2139) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próba csersznye, egy a lényeg, ne elavult rendszert használjon az ember tehát Fel lehet tenni a legfrissebb stabil Windows 10-et, ki lehet próbálni a Windows 11-et és persze a Linux topikban érdeklődni, hogy adott konfig leírása után mit ajánlanak.
Aztán amelyik az adott feladatok futtatás mellett beválik azt kell használni, de lehetőleg ne Windows 7 vagy még régebbi rendszer legyen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.