Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) King Unique válasza ricsi99 (#1050) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak aki most fordítva ül a lovon, az nem a fórumtárs. :N :))
Az meg ugye alap, hogy a W11-ből is majd a leghamarabb valamikor az év vége felé megjelenő végleges változatot, hivatalos kiadást javasolt majd hosszabb távon használni, nem egy korai Dev buildet, meg nyilván bekapcsolt frissítések mellett, nem fog semmi "olyat" művelni a géppel, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1052) King Unique válasza makoj30 (#1042) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván csak Insider Dev Channel buildek ezek, mivel az első - a W11-nél is ugye lesznek majd később funkciófrissítések, új verziók - hivatalos végleges leghamarabb október 20-án vagy később jelenhet meg, a Windows Update-en pedig majd csak 2022-től lesz elérhető.

(#1053) ricsi99 válasza King Unique (#1051) üzenetére


ricsi99
addikt

Azt megértem ,hogy a win10 topicban csak kizárólag istenfélő naprakészre-frissitett ,eredeti win10-el lehet létezni, de ez a topic még egy félkész rendszerről szól nem? Ahol mindenki aki kipróbálja ,tesztei az esetleg a véleményét is leírhatja, ha tévedtem szólj és lelépek innét.

A "javasolt" kifejezést hogy is értelmezed? Egy béta állapotú cuccot akkor ne is próbáljak ki? + a megérzéseken (+hiszek a Microsoft mindenhatóságán) kívűl mire alapozod ,azt hogy pl olyan deviáns egyedeknek ,mint én jó lessz?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1054) King Unique válasza ricsi99 (#1053) üzenetére


King Unique
titán

Nem kell félremagyarázni, te írtad az előbb az alábbit és alapvetően arra vonatkozott a megjegyzés, szvsz jogosan. ;)
"lehet nem is váltok majd a véglelegesre amit teleraknak kizárólag a "mi érdekünkbe" mindenféle telemetrikai jóságokkal....(iso elmentve , max kilövöm a frissitéseket és csók)"
Vagy talán tudsz mutatni olyan hivatalos - nem otthoni fotelszakértést - ajánlást akár Microsofttól, akár biztonsági szakértőktől, ami azt taglalja, hogy a megjelenés előtti, tesztelésre szánt korai Dev buildet kell majd véglegesként használni a hivatalos megjelenésre kiadott helyett, meg letiltott frissítések mellett? Ha nem, akkor mégis miről is beszélünk? Ja, megvan, semmiről... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1055) BiP válasza ricsi99 (#1050) üzenetére


BiP
nagyúr

Számomra pedig egy alap rendszer kell ami alkalmas az álltalam használt alkalmazások futtatására.
Akkor nem tudom, mi bajod volt a 10-zel. Mondjuk erre a fent említett célra valóban jó eséllyel tényleg elég volt a 7-es, ahogy elég lett volna a 8.1-es, vagy a 10-es is. De akkor meg nem értem a 11-re váltás korai szükségességét. Mert alkalmazásfuttató alap rendszerként bármelyik jól működik.

(#1056) ricsi99 válasza King Unique (#1054) üzenetére


ricsi99
addikt

Értem.
Mondom én, számodra kizárólag a végleges??? (ms-nél, épp a napi verzió az :D ) verzió ami biztonságos.
Semmi gond ha a "szakértelmed" idáig terjed..

"nem otthoni fotelszakértést" ...ez aranyos...

Részemről téma off, ha személyeskedésen kívűl nem tudsz a topichoz szólni ,mármint a win11 per pillanatnyi állásához ,akkor nyugodt szívvel átgörgetem a hsz-eid.
Kösz az építő tanácsokat :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1057) King Unique válasza ricsi99 (#1056) üzenetére


King Unique
titán

Ha ennyire nem tudsz szöveget értelmezni, az már a te problémád... Nem arról volt szó, hogy most nem lehet használni a korai Dev buildeket tesztelésre, meg amikor amúgy sincsen más lehetőség, hanem arról, hogy ha majd megjelenik év végén a hivatalos kiadásra szánt végleges verzió, akkor értelemszerűen azt kell használni, arra upgrade-elni ha lehet, azt telepíteni tisztán stb., nem a korai Dev buildet, meg pláne nem EOL/EOS státuszban.

Igen, az valóban aranyos, hogy az általad leírt, illetve idézett butaságokat nyilván nem tudod szakmai alapon semmivel alátámasztani - na ez a fotelszakértés kategória - , majd amikor erre felhívják a figyelmed, akkor még neked áll feljebb és nekiállsz személyeskedni, stb. :B Ha csak erre futja, akkor valóban kár volt itt hozzászólni és megosztani eme magvas gondolatokat... A topik témájához kapcsolódó hozzászólásokat meg aztán végképp ne emlegesd, mert ha jól tudom előbb és több témába vágó hsz-t írtad ide, mint te eddig. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1058) ricsi99 válasza BiP (#1055) üzenetére


ricsi99
addikt

Win11 feladat ütemezője ami megfogott a jelenlegi állapotban.
Egyszálas alkalmazásokat szerintem jobban kezeli.
Gépem is csendesebb (nem karbantart állandóan a rendszer)

+a 7es már necces víruskergetők szempontjából is.. van hogy napi több adatmentést is végzek és ott fontos ,hogy semmi "extra" program ne kerüljön a gépemre menet közben.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1059) Geth válasza ricsi99 (#1058) üzenetére


Geth
addikt

Ha "menet közben" kerül valami a gépedre, az már régen rossz :)) és esélyes, hogy nem sok köze van a konkrét OShez...

(#1060) -Skylake- válasza ricsi99 (#1050) üzenetére


-Skylake-
addikt

[ReviOS]

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1061) sniper112 válasza -Skylake- (#1060) üzenetére


sniper112
aktív tag

valaki tesztelte már ezt a reviost ? mert én nem de jó lenne tudni hogy milyen, csak hát hogy nincs rajta tűzfal és vírusirtó .

(#1062) -Skylake- válasza sniper112 (#1061) üzenetére


-Skylake-
addikt

En ezt hasznalom most kb 1 hete, teljesen jo. Nemcsak virusirto nincs rajta hanem kb semmi, ures rendszer. Aki ennyire retteg annak jo valasztas.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1063) ricsi99 válasza -Skylake- (#1060) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi, nekem a cégnél "nod" van... igaz kissé lassúcska de bevált

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1064) makoj30 válasza -Skylake- (#1062) üzenetére


makoj30
aktív tag

Én kipróbáltam,gyorsnak gyors de bizonyos programok nem futnak rajta. (EA App,etc)

Azért a WU benne van,mondjuk kell is mert ha teljesen le lenne belőle törölve akkor megborulhat a rendszer. Mondjuk a másik ilyen W10 LITE aminek a pontos nevét nem tudom,abban nincs benne a WU.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1065) pajorgergo válasza mefistofeles (#819) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

melyik insider csatorna volt kiválasztva neked, hogy felajánlotta a frissítést?
Szintén 2400G-m van és régóta Insider-es verziók futnak rajta de valamiért nem akarja felajánlani.

(#1066) mefistofeles válasza pajorgergo (#1065) üzenetére

Tudtommal csak a Dev csatornásoknak hozza frissítésben
De ott nem volt semmi gebasz. Az igaz, hogy kiírta (és kiírja most is), hogy a gépem nem felel meg a win 11 minimális hardverkövetelményeinek de ettől függetlenül felajánlotta és minden további nélkül szépen fel is ment az első build és azóta is minden.
A procin kívül nálad nincs valami más hasfájása is?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1067) pajorgergo válasza mefistofeles (#1066) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

procin kívül nincs más

(#1068) mefistofeles válasza pajorgergo (#1067) üzenetére

Akkor nem létezik, hogy nem működik. Próbáld meg, hogy kilépsz az insiderségből, aztán vissza. Nálam is felment és semmiféle humbug, trükközés nem volt, ezeket nem is szeretem.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1069) makoj30


makoj30
aktív tag

Másnál is lassabb a "legújabb" W11 mint az egyel korábbi? Mintha lasabban kezelné az internetet,meg a reakció is kicsit lassúcska.

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1070) kory24


kory24
őstag

Eddig minden Windowst úgy használtam, hogy tálcán kiirva programok neve és nem csak ikon.

11-ben erre van lehetőség? Ha nincs nyilván meg fogom szokni ikonok, de hátha csak én nem találtam... (külső programos megoldás nem akarok)

(#1071) mefistofeles válasza makoj30 (#1069) üzenetére

Maga a win 11 nálam gyors, viszont a böngészők és az internetes lapok néha tényleg kis "köhögés" késés után töltődnek be. de ez csak tizedmásodperceket jelenthet kb.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1072) mefistofeles válasza -Skylake- (#1062) üzenetére

Ha nincs rajta "semmi" akkor én inkább attól rettegnék. Külsős vírusirtót, tűzfalat stb. sem használsz?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1073) makoj30


makoj30
aktív tag

Ha rámentek a titkositott-ra akkor lassabb lesz a net+gép müködése,kikapcsolva ismét pörög minden. A harmadik nem tudom mit akar csinálni.

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1074) -Skylake- válasza mefistofeles (#1072) üzenetére


-Skylake-
addikt

Gyarilag nincs rajta semmi.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1075) mefistofeles válasza -Skylake- (#1074) üzenetére

Az rendben van, hogy "gyárilag" nincs rajta semmi, de azért a netre felkapcsolódsz nem? és akkor már valami tűzfal és/vagy vírusirtó kell nem?
egyébként ez nem windows 11 topic téma.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1076) BiP válasza kory24 (#1070) üzenetére


BiP
nagyúr

Jelenleg nincs erre opció. (én is így használnám, de sajnos nincs).

(#1077) -Skylake- válasza mefistofeles (#1075) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez mostmar kezd fajni. Fogod es felraksz egy virusirtot. Amilyet akarsz. Igy oke ? ... :F

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1078) zolee001 válasza makoj30 (#1073) üzenetére


zolee001
őstag

Pedig ékes magyarsággal van odairva

(#1079) mefistofeles válasza -Skylake- (#1077) üzenetére

Ez eddig oké, de felraksz egy vírusirtót, egy tűzfalat, egy torrent klienst egy böngészőt stb. és komolyan aszt hiszed, hogy akkor "biztonságban vagy"? Jobban mint egy "valódi" windowsal?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1080) Smiley válasza mefistofeles (#1079) üzenetére


Smiley
őstag

Minek tuzfal belso halozatra? Vagy kozvetlenul public ip-n van a geped? Ha nincs akkor a tuzfalnak sincs sok ertelme.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#1081) mefistofeles válasza Smiley (#1080) üzenetére

Nem rólam volt szó, hanem a ReciOS használókrol.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1082) westlake


westlake
félisten

(#1083) Floyd80 válasza westlake (#1082) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi, már frissül is, elég erős csomag.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1084) Doky586 válasza westlake (#1082) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez még mindig 'csak' Dev Channel build..

(#1085) westlake válasza Doky586 (#1084) üzenetére


westlake
félisten

Írtam, hogy nem az? Azt ellenben már leírtam többször is, hogy hivatalosan októberben jelenik meg a Windows 11. Tehát addig még lesz körülbelül tíz Insider build. Nyugodtan készülj fel rá, mert legközelebb sem fogom leírni, hogy nem Dev build... és azután sem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1086) Doky586 válasza westlake (#1085) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem te írtad, hanem itt írták: [link]
"Windows 11 is coming to the Beta channel this month. Unlike the Dev channel, the Beta channel is tied to a specific feature update. While the Dev channel is supposed to be in a perpetual state of prerelease, at some point, those builds split off into a release branch, and that’s what ends up in the Beta channel. This is what used to be known as the Slow ring."

[ Szerkesztve ]

(#1087) BiP válasza Doky586 (#1086) üzenetére


BiP
nagyúr

This month.
Majd valamikor a hónapban. Addig még van pár nap.
De még buildszámot se ugrottunk.

(#1088) Doky586 válasza BiP (#1087) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt mondom én is. Ez még nem az (a nagy ugrás)..

(#1089) westlake


westlake
félisten

Doky586, BiP, se a "nagy ugrást", se a buildszámos dologot nem értem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1090) BiP válasza westlake (#1089) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy értem, még mindig a 22000-s builden vagyunk, felesleges bétának hinni a dolgot.
Nem hiszem, hogy majd ami a beta channelre jön majd, valamikor a hónap végén, az is ugyanez a fő build lesz.

(#1091) pzstm válasza BiP (#1087) üzenetére


pzstm
titán

nem is fogunk ;)

CU-kal jönnke új feature-ök, új design stb. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1092) BiP válasza pzstm (#1091) üzenetére


BiP
nagyúr

Közben leesett nekem is, hogy valószínűleg így is marad.(ha már szép kerek a szám)
Érdekes megoldás, de végeredmény szempontjából mindegy, ugyanoda jutunk. Viszont így valóban kisebb lehet az update, nem kell minden kiadásnál egy full buildet letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#1093) attilav2


attilav2
őstag

Most újratelepítettem a 11-et egy általam készített az UUP-ről letöltött telepítőkészlettel. Ezúttal a Pro N változatot tettem fel. Működött a tpm bypass reg fájl, nem kellett parancssoros telepítéshez folyamodnom. A trükk az hogy miután megtörtént az "egyesítés" be kell zárni a "gép nem elégíti ki a rendszerkövetelményeket" ablakot, ezzel visszajutunk az előző ablakhoz onnan újrakezdve a telepítést már nem jön fel a "gép nem megfelelő" ablak, hanem simán továbbenged és felkúszik a rendszer. Bekapcsoltam a Win10-ben az insider-t, de csak Win10 preview buildek elérhetők a gépem "inkompatibilitása" miatt, úgyhogy marad az UUP-ről készített iso. Az iso amiről telepítettem 22000.71-es, a rendszer viszont frissült 22000.100-asra :K Nem tudom a Radeon Andrenalin drivert(RX550) fel merjem e tenni, bár nem játszok, úgyhogy felesleges. Esetleg még a realtek drivert lehet felpakolom hogy a kikapcsolás után is villogó lan ledet (a WOL-t) kikapcsoljam.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1094) pzstm válasza BiP (#1092) üzenetére


pzstm
titán

jóval kisebb és jóval gyorsabb nálam. 5-10 perc alatt mindig megvolt a legelső kivételével

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1095) attilav2


attilav2
őstag

A béta channelre csak új iso generálásával és tiszta telepítéssel lehet majd áttérni? Vagy a jelenlegi Dev channel telepítésemet át tudom konvertálni bétára, ha megjelenik a béta?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1096) BiP válasza attilav2 (#1095) üzenetére


BiP
nagyúr

Insiderben aktív lesz a beta channel, fogod, letöltöd az update-et, ennyi.

(#1097) Dawide@axele


Dawide@axele
aktív tag

Sziasztok!Kellemes meglepetés ért ma reggel.Tegnap még nem volt támogatott a Surface pro 3 készülékem a windiows 11-re ma mg az insider feltelepítette.Valami változott azóta?

Playstation 4 , Iphone 7 Plus , Iphone XR 128GB, Iphone 12 mini, Iphone 14, Appe Watch, XBOX Series S, Surface Pro, Steam Deck 512

(#1098) Doky586 válasza westlake (#1089) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ez a 3 nagy ugrás van egy szoftver 'életében':
- amikor fejlesztői verzióról betára ugrik
- amikor betáról kiadás előttire lép
- és amikor kiadják.

A win11 még legalul van [kép]

[ Szerkesztve ]

(#1099) Zoz válasza Doky586 (#1098) üzenetére


Zoz
őstag

+1: amikor kijön a patch a kiadáskor benne maradt hibákra, amiket amúgy már bétánál jeleztek a tesztelők...

(#1100) Doky586 válasza Zoz (#1099) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A kiadott windowsra természetesen még pár évig jönnek havonta a frissítések. De bolhából ne csináljunk már elefántot. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.