Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) #11493888 válasza szabonagyur (#1550) üzenetére


#11493888
törölt tag

ismered a mondást, van aki a szarból is várat csinál.

Merci beaucoup, monsieur, cependant, la vue.
شكرا جزيلا لك ، يا سيدي ، ولكن على مرمى البصر.
Ευχαριστώ πολύ, κύριε, ωστόσο, τα μάτια μας.
非常感謝您,主席先生,但是,看不到。
Большое спасибо, сэр, однако, взгляд.
Muchas gracias, señor, sin embargo.

(#1552) niof válasza #11493888 (#1549) üzenetére


niof
addikt

Majd idővel rájössz, hogy ezeknek nem sok értelme van. Nyilván nem azért van ilyen géped, hogy malmozzon a CPU. Ha innen nézzük, mi a fenének használod egyáltalán, ha épp nem a dara programjaidat futtatod? Mert ha azokat elindítod, akkor a szipi-szupi optimalizálásodat fel is teheted a polcra. De ha téged ez bármilyen szinten megelégedéssel tölt el, akkor csináld csak... :U
Mondjuk ez is totál felesleges, hogy a feladatkezelőt bámulod, semmi különös értelme nincs. Ha el akarsz mélyedni a folyamatokban, inkább használd ezt és ezt. Nekem is hasonló gépem van mint neked, csak 10600K van benne, de a 32GB RAM és a 2060 OC stimmel. Játékra bőven elég ez is, és csak akkor nézek feladatkezelőt, ha valamivel valami gondom van, meglehetősen ritkán. Nincs hozzápiszkálva a rendszerhez, egy sima samu 850 Pro-n van a rendszer, és kösz szépen, pattogós, gyors. Gyorsabb, mint a 10. Eleinte azt hittem placebo, de még mindig gyorsabbnak tűnik, pedig a kezdeti "varázs" már rég elmúlt...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1553) zolee001 válasza #11493888 (#1547) üzenetére


zolee001
őstag

Egy üres járatu oprendszer i9 anyámkinjával ..bravo
Igaz ez egy server és nemtom kiterjed e a diplomád erre ,hogy megértsd az általa hostolt szerepköröket

(#1554) #11493888 válasza niof (#1552) üzenetére


#11493888
törölt tag

niof:
win11-et tesztelgetünk ismerkedünk vele. minek nincs értelme?
csak azt nem értem ha amit más csinál az neked is csak felesleges akkor mit kerestek itt a haverjaiddal együtt?
mert sztem ez az ami totál felesleges.

zolee:
kiterjed.
a contabonál több szerverünk is van amit üzemeltetek sőt levelező rendszereket is.
csak azokba több a ram :) ha már itt tartunk...

de a telefonomon is van hogy valamelyik servert kell istápolgatom rd cilentel...
mert megesik hogy néha a csiga is elesik...

az meg hogy mire terjed ki a diplomám sztem nem volt ilyen kérdés.

(#1555) #11493888


#11493888
törölt tag

lemaradt a lényeg...

(#1556) zolee001 válasza #11493888 (#1554) üzenetére


zolee001
őstag

Nézd,persze azzal ütöd el a szabadödet amivel akarod de 67-es születési évedhez mérten bohócot csinálsz magadból,persze jogod van hozzá
Az eddigi posztjaid a build number harácsoló vérpistikék szintüek és semmi szakmaiságot nem tükröz amint páran posztolták is,kolega is irta nekünk nem a fö cél a taskmgr bámulása,ebben az eserben ha unatkoznak a magok akkor hasznos feature a core parking..oops

"azokba több a ram :) ha már itt tartunk.."
Látod ezt sem érted pedig az optimalizálás mestere vagy,enyhén unsupported hardwaren 2GB rammal üzemel évek óta és nem Core I9-cen bámulom a 0-s cpu használatot üresjáratnál

(#1557) #11493888 válasza zolee001 (#1556) üzenetére


#11493888
törölt tag

Ti kezdtétek el a farok összeméregetést, és ha már itt tartunk az én lehülyézésemet is ami folyamatosan megy.
részemről a fáklyás menet , kisbarátom mert te még kattogós falepkével szaladgáltál mikor én már windowsra irtam java scripteket html-ben leprogramozva, amikor pl. a kütyük nagy divatja elindult a vista korszakában. Igen a névnapi gadget az én írásom volt több 100 ezren leszedték és használták a többivel együtt. És mindezt ingyen a jó nép szórakoztatására mert igazad van hülye vagyok.
Mást se hallok csak hogy itt mindenki mekkora penge. de nem látok semmit amit lerakott volna az asztalra egyikőtök sem.
Úgy hogy,, nincs is miről sztem tovább beszélni.-
további kellemes win11 béta tesztelgetést, a továbbiakban privátba leszek csak elérhető.
alá szolgálja.
:K

UI:
Mellesleg nem vagyok az optimalizálás mestere,
de mindenki az lesz aki időt szán rá magának és esetleg majd foglalkozik vele.
mert érdemes...

(#1558) zolee001 válasza #11493888 (#1557) üzenetére


zolee001
őstag

Tévedsz,nem mi rakosgattunk ki taskmgr képet,nem mi hadováltunk revos vagy mi a francról valamint power isot sem mi használunk 2021 ben stb

Ha már szakma: a QUIC protokolról semmi valamint az uj GP beállitásokról?

A szakmai multad nem ismerem csak az itteni posztjaidat de pl [ITT] nagyobb sikereket érhetsz el

Több 100.000 Vista névnapi (vagyis hungarian only) gadget?
Szólni kell az Ms -nek,hogy magyarországon mennyire népszerü volt Vista
Én nem hülyéztem és stb amugy 70-es születésü vagyok

Optimalizálás ,konfig az esetemben kimerül a username /password beirásból és leszedi a GP-t

(#1559) zolee001


zolee001
őstag

Ez a szép uj világ,fejlesztés néven a kivezetés és a user szivatás
MS Feedback= Mondjad mondjad de mi leszarjuk
https://www.windowslatest.com/2021/08/26/microsoft-confirms-windows-11-does-not-support-these-taskbar-features/

(#1560) niof válasza #11493888 (#1554) üzenetére


niof
addikt

Szerintem a Win11 "tesztelgetés" nem arról szól, legalábbis az én esetemben nem, hogy bármilyen módszerrel ekecseljem a rendszert. Rohadtul nem kell ehhez mérnöki diploma, egyszerű bugvadászatról van szó. A magam részéről eddig 1db hibába futottam bele az általam használt szoftverek közt (a Riva Tuner dob egy hibát induláskor, de ettől függetlenül teljesen hibátlan működés közben).
Ha meg a M$ trehány munkájára akarod felhívni a figyelmet, azt lehet nem jó helyen teszed. Lehet, hogy a tapasztalataidat le kéne írni nekik, van erre az insidereknek lehetősége, igazából részben erről szól a dev channel.
A másik része meg, hogy nem tudom minek hozod ide a szerver üzemeltetést. Mi köze van az egészhez? Mi is üzemeltetünk jópárat, de egyelőre semmi köze a W11-hez. Az meg, hogy az otthoni hobbigépét ki hogy használja, persze magánügy, de totál felesleges dolgokat kényszerítesz ki a HEDT gépedből, így értelmét veszti az optimalizálási elgondolás maga. Ennek akkor lenne értelme, ha egy low budget PC-n érnéd el ugyanezt úgy, hogy nem okozol a rendszerben működési és stabilitási problémákat. De jelenleg azt mutatod be, hogy egy tuning Ferrari-val hogy kell menni 10-el. Itt a hiba a mondanivalódban. De persze a saját géped, azt csinálsz vele, amit akarsz. Nekem az is mindegy, ha kiviszed az udvarra, felgyújtod, aztán esőtáncot jársz körülötte. Ha neked ez a jó!...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1561) niof válasza zolee001 (#1559) üzenetére


niof
addikt

Még a jobb klikk funkciók hiányát benyelem valahogy, az app összevonás meg számomra nem zavaró, mert a 10-et is így használtam már. Na de a drag and drop az miért? Ez olyan alap, hogy ennek a kinyírását a legnagyobb baromságnak tartom. Mégis mivel magyarázzák ezt? Sokszor jól jön(ne), ha valamit egyik programból át kell húzni egy másikba. Pl. egy fájlt behúzni böngészőben a NAS-ra, vagy egyéb online tárhelyre, stb...
A widgetek, hírek, vagy a naptár engem nem érint, sosem használtam őket, a naptáraimat a telefonom tökéletesen lekezeli.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1562) #11493888 válasza niof (#1560) üzenetére


#11493888
törölt tag

az optimalizálásom amit bemutattam nem arról szólt hogy a 10900k-s procis gépekkel ezt kell csinálni. Neked nem ment át a mondani valója? pont hogy azoknak szól akiknek nem ilyen erős a gépük, és vagy dadogásokkal, lagokkal, micro lagokkal fut a rendszerük.
A rendszerszintű anomáliák kezelése nem egyszerű ugyebár mert rendszerszintűek.
Erőfeszítéseink dacárasem kiszűrni nem lehet őket, sem megszüntetni, de kezelni igen.
A Másik minden kód tartalmaz hibákat olyan nincs hogy nem. Aki kódolt valaha egy sort is az tudja ezt. És az hogy a hiba mikor üti fel a fejét csak idő kérdése.
Másképpen mondva: programozás, építkezés, akármi.... egy 75% os minőségre viszonylag hamar el lehet jutni. egy 85% os minőséghez már 2x annyi idő kell mint az egészhez. a 90% os minőség 4x annyi időbe kerül és innen 1-esével dupplázódik is az szükséges idő tartama, de ami a lényeg, a 100% ot sohasem éred el.
Nem kell optimalizálni az operációs rendszert?
-De igen!
Nem kell optimalizálni a softwarek futását?
-De igen!
Nem érdemes mellőzni a nem szükségszerű programok futását?
-De Igen, mert kevesebb nem szűkségesen futó program, kevesebb hibalehetőség, simább gördülékenyebb munka.
És ezek a tapasztalatok nem a microsoft mérnökeinek szólnak mert azok tisztában vannak ezekkel, hanem pl ezt a fórumot olvasó tapasztalatokat gyűjtő ifjoncoknak a legjobb értelemben.
ÉS rosszúl teszem amit teszek valóban, mert ha egy magadfajta tanult embernek csak amiket leítam megfogalmaztam és megmutattam az optim részből annyi ment csak át hogy tuning ferrári meg hogyan kell 10-el menni akkor vagy nagyon hülyén csináltam ezt, vagy te nem tudtad rendesen elolvasni.
mindegy, ezt majd az utókor eldönti.

[ Szerkesztve ]

(#1563) #11493888 válasza zolee001 (#1558) üzenetére


#11493888
törölt tag

Te meg, ha már linkelsz valamit légysz olyat amiből lehet tanulni is még akkor is ha valaki nem érti a nyelvet mint pl ebből mert ennek több értelme van:
[link]

és ugye milyen érdekes?
csak 1100 an tekintették meg de évekre való tanulni való akad benne vagy elsajátítható dolog azokkal szemben amit több milliók néznek vagy néztek...

[ Szerkesztve ]

(#1564) King Unique válasza #11493888 (#1562) üzenetére


King Unique
titán

Ha itt "optimalizálás" alatt nem az általános beállítások értendők gépházban és csoportházirendben, hanem a folyamatok és egyebek erőltetett megnyirbálása egyéb módon - lásd pl. "Lite Windows" szintű tákolások - , akkor az utóbbi nyilván pláne nem kötelező, nem "kell" alapon megy, hanem max. csak opcionálisan és az is észszerű keretek között + saját felelősségre, ami egyszer már ki lett tárgyalva itt és továbbra is érvényes, ennyi.

Ezt az SSD és NVMe dolgot már többször olvasom itt, ahol nyilván mindkettő SSD, van mSATA, 2,5" SATA, valamint M.2 SATA és PCIe NVMe/AHCI. :))

[ Szerkesztve ]

(#1565) zolee001 válasza #11493888 (#1562) üzenetére


zolee001
őstag

"pont hogy azoknak szól akiknek nem ilyen erős a gépük, és vagy dadogásokkal, lagokkal, micro lagokkal fut a rendszerük."

Amennyiben ilyen áll fenn akkor debuggolni szokás,kideriteni az okot majd elháritani
Felénk ezt nem a futo processek,sevice-ek számának a csökkentésével szoktuk és nem a task managerrel

(#1566) #11493888 válasza King Unique (#1564) üzenetére


#11493888
törölt tag

így van és egyet említsünk is meg a példa kedvéért, a gépház alkalmazások speciális fülén pl
nálam az "energia takarékos ajánlott" helyett a soha lett beállítva.
habár nem lett kitárgyalva csak utalva rá.

(#1567) King Unique válasza #11493888 (#1566) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem az ilyen alap beállításokra, ilyen szintű "optimalizálásra" céloztam a gépházban, hanem pl. amit nemrég linkeltek.

(#1568) Pyttawrx válasza #11493888 (#1563) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

több mint 1 év alatt 1100?? Hát az nem sok :)
Remélem te sem ebből tanultál Ennyi bizi után?

(#1569) #11493888 válasza Pyttawrx (#1568) üzenetére


#11493888
törölt tag

pedig de. És hogy csak egyet említsek belőle, amikor 5.4 ghz en elkezdett kifagyogatni több beállatással is hányan csinálták volna meg azt, ? Hogy még tovább emelte 5.6 ghz ig és stabilizálta. A legtöbben velem együtt 5.4 körül be is fejeztük volna a mutatványt.

(#1570) BiP válasza zolee001 (#1559) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor részemről visszamegyek Win10-re. Ha később sem kerülnek vissza, ez nálam showstopper.
Mert oké, együtt lehet élni vele, valaki biztos meg is tudja szokni, de nekem nagyon kényelmetlen. (a drag and drop hiánya és az összevonás, csak ikonok (nincs szöveg))

(#1571) Pyttawrx válasza #11493888 (#1569) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amúgy tényleg nem értem, hogy mit és miért akarsz bizonyítani a részedről, és ezért mindenkivel szembe mész és bizonygatni próbálod magadról, hogy mekkora a tudásod.
Nem sértésnek vagy minősítésnek szánom ne úgy vedd kérlek.
Részemről belefáradtam. Szép napot

(#1572) attilav2


attilav2
őstag

Az általában mini-pc-kkel foglalkozó ExplainingComputers csatorna kitért a windows11 bemutatására, új telepítő registry hackeket mutat be(a már ismert tpm bypass-en kívül) hogy nem támogatott gépre is felmenjen a win11. Érdemes átfutni a videót az új reg hackek miatt, ha valakinek a már ismert tpm bypass ellenére sem menne fel a 11.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1573) #11493888 válasza Pyttawrx (#1571) üzenetére


#11493888
törölt tag

Nem az én tudásom itt a lényeg, és nem is azt bizonygatom ne állíts ilyet mert akkor mindent félre értettél, hanem a tudás ami igenis létezik. ÉS a módszert is leírtam ahogy el lehet jutni hozzá. Az azonban igaz hogy a legtöbben megelégednek azzal a bizonyos 75% al. És ha valaki egy témában azt állítja majd hogy azt nem lehet, vagy felesleges, a 75-ösök ebbe szépen bele is nyugszanak, akik meg tovább mennének azt mondják majd hogy ez koránt sem biztos....
Valóban ebbe bele lehet fáradni, de mint motiváció nem olyan rossz, mert ez lenne a versenyszellem.
Szép napot.

(#1574) niof válasza #11493888 (#1562) üzenetére


niof
addikt

Az én tapasztalatom azt mutatja, hogy a számítógépet használók igen nagy százalékát ez a téma egyáltalán nem érdekli. ~75%-uk bekapcsolja gépét, használja, és ha gond van vele, keres egy ismerőst, vagy elviszi szervizbe, ahol rendbe rakják. ~20% akik mondjuk a saját gépeiket építik, már jobban belemerülnek a témába, és kb. 2-3 év alatt eljutnak oda, hogy átesnek ezen az optimalizálásos marhaságon, és rájönnek, hogy eleget lehet nyerni azzal bőven, ha az automatikusan induló, de felesleges alkalmazások indulását megfékezik, illetve nem futtatnak olyan alkalmazásokat a háttérben, amire nincs okvetlenül szükség. A maradék ~5% meg már az "expert" kategória, nekik meg általában komolyabb problémáik vannak, mintsem kisimítsanak egy CPU kihasználtsági görbét. IT osztályon dolgozom, 500+ gépet üzemeltetünk (+ hálózati infrastruktúra építés és karbantartás), szóval az hiszem meglehetősen képben vagyok a témával kapcsolatban.
Amit említesz, hogy valakinek dadog a rendszere, nagy többségben HW problémára visszavezethető, vagy arra, hogy nem olyan dologra használja a gépét, amire annak az erőforrásai "elegendők". Vagy mint jó pár esetben, van egy ~10 éves, "megkímélt, jó állapotú" gépük, csak kicsit már lassú, de nem szeretnék lecserélni, vagy "fejleszteni", mert anno sokba került, és tulajdonképpen működik, csak csináljunk vele valamit. (Te jó ég, mennyi ilyen van!... :U)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1575) -Skylake- válasza niof (#1574) üzenetére


-Skylake-
addikt

Teljesen egyetertek. En is ossze vissza basztattam anno a gepet, mindent is csinaltam, sajat windows build meg joisten tudja. Most meg van ket gepem, a ceges (DBA vagyok, szoval van "nemi" kozom az IT-hoz) meg az otthoni es mindketton az a nagy hack, hogy vettem/kaptam egy rendes gepet. 10th gen, sok ram, rendes ssd (ceges ugyanez, t14gen2) es telibe leszarom mi fut vagy mi nem, bekapcsolom azt megy. Aki akar nyugodtan szorakozhat, hogy hogy lehet i3-4100-on annyira szetrakni a wint, hogy ertelmesen fusson, vagy el lehet menni up to date hw-t venni az up to date OS ala es meg van oldva a problema. Ezek ilyen ezer eves berogzodesek meg xp-vista korszakbol, nehez komolyan vennem hogy 2021ben valakik meg mindig ilyen varosi legendakban hisznek, hogy a windows nem jo out of box. Teljesen hibatlan out of box, ami rossz benne az rossz marad tweak utan is. A 10 is gyak atomstabil volt, a 11-nek mar az insidere is nagyon stabil es 1-1 olyan probelma van csak vele, amit egeszen biztosan javitanak (pl nekem jobbsarokba az ertesites neha kilog a kepbol , stb).
.
Szumma, ha azt erzed, hogy szar a win akkor a geped szar nem a rendszer. Vegyel rendes hw-t es legyel boldog.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1576) Pyttawrx válasza #11493888 (#1573) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Felesleges amiket írsz. Most írták le előttem, h miért

(#1577) -Skylake- válasza #11493888 (#1569) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tudod mi a megoldas arra, amikor oc-zni akarsz ? Veszel erosebb procit. Ha keves a az i5, veszel egy i7-et, ha az is akkor egy i9-et, ha az is akkor egy ryzen 9-et, ha meg az is akkor meg egy threadrippert. Ha a threadripper is keves akkor meg az vagy user error, vagy epitesz tobbutas szervert. Problem solved, szivesen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1578) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak érdekességképpen: épp most telepítettem fel a W11 Pro-t egy Acer Aspire 5735Z őskövület laposra. :DDD
W11 rendszerkövetelményeinek kb. egyikének sem felel meg a vas...
# Legacy BIOS only (ergo Secure Boot sincs)
# TPM sincs
# A CPU nem támogatott
# RAM is kevesebb
# VGA nem kompatibilis DX 12-vel
# nincs MS fiók (bár ez csak HOME esetén számít, PRO-nál nem, ha jól tévedek)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1579) Cs1csó válasza Fire/SOUL/CD (#1578) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt tudtuk, hogy kb. bármire lehet telepíteni. A kérdés az, hogy fut e a gépen a 11 mint a 10?

(#1580) Fire/SOUL/CD válasza Cs1csó (#1579) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Még nem tudom, mert WU-ról szedi a cuccost, meg indulgat újra. Majd ha befejezte, írok...
A telepítés tovább tartott egy kicsivel, de annak az lehet az oka, hogy erre a régi masinára csak 32 bites WIN-t szoktam pakolni, nem 64 bitest, mint most. (mert az ilyen régi laposokon, a 32 verzió látványosan jobban pörög, mint 64 bites tesója)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1581) BiP válasza Fire/SOUL/CD (#1578) üzenetére


BiP
nagyúr

Az kemény. Ilyen gépre én már 10-et sem raknék. Core2-esekre inkább 8.1-et. (Win7-et jobban szerettem régen, de az már nagyon régi, nem támogatott, és a 8.1 kicsit pörgősebbnek hat).

(#1582) Pyttawrx válasza BiP (#1581) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ssd-vel egy erősebb c2d még bőven életképes lehet alap dolgokra w10-el

(#1587) BiP válasza Pyttawrx (#1582) üzenetére


BiP
nagyúr

(SSD nélkül én már szóba se állok egy géppel :) )
Nem azt mondom, hogy nem fut vagy nem használható. Csak azt, hogy szerintem egy ilyen gépen a 8.1 fürgébb. Legalábbis pár éve, (Bár azóta lehet, hogy sokat optimalizáltak a 10-en is.) amikor egy T7300-as Lenovo T61-re raktam rendszert, akkor a 10 érezhetően lassabb volt, így inkább 8.1 került fel.
Mondom ezt úgy, hogy itthon a J5005-ös NAS-on (ami egy core2quad szintű 4 magos Atom [link] ) Win10 van, és jó eséllyel a 11-et is megkapja majd. Bár főleg az egyszerűség miatt.
Ha a sebesség vagy az optimalizálás lett volna az legfőbb prioritás, akkor valami egyszerű linux ment volna rá.

Fire: a kíváncsiság meg van bocsátva :)
Az aktuális vitapartnertől megtudtuk, hogy ebből is csak tanul és épül az ember, úgyhogy ez mindenképp hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#1588) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#1580) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyan "lomha" kb. mint a W10 x64. Ha lenne W11 x86, azt szívesebben kipróbálnám, mert a W10 x86 lényegesen jobban megy az x64-nél...

BiP
Persze, W10 sem ilyen gépre való(bár, mint írtam, x86-os verziók jobban mennek rajta), pusztán kíváncsiságból pakoltam fel egy ilyen régi vasra... (W8.1 meg lényegesen fürgébb...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1590) zolee001 válasza #11493888 (#1563) üzenetére


zolee001
őstag

"Te meg, ha már linkelsz valamit légysz olyat amiből lehet tanulni is"
vs
"csak 1100 an tekintették meg de évekre való tanulni való akad benne vagy elsajátítható dolog azokkal szemben amit több milliók néznek vagy néztek..."

Na most melyiket jelölöd meg,jót küldtem vagy sem?
Ha a második akkor örülök,hogy hasznos "tananyagot" tudtam adni a számodra,posztjaid tudása is hasonló helyekröl származhat :)

(#1591) Pyttawrx válasza BiP (#1587) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én 8 meg 8.1-et nem tennék fel, de ismétlem ez én saját elvem (vagy hülyeségem, én azoktól a csempéktők menekülök), igen tudom van arra is start menü.. stb, de én ha lehet nem teszek 8-al kedődő OS-t semmire. :) Ettől még az jó természetesen, ez az én saját butaságom lehet. :)

(#1592) Pyttawrx válasza -Skylake- (#1589) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :K

(#1593) BiP válasza -Skylake- (#1589) üzenetére


BiP
nagyúr

:R

Amúgy egyetértek #1574+#1575-tel is.
Régen az XP idejében, amikor bármitől képes volt belassulni, behalni, valóban tweakelni kellett, volt értelme. (és persze a sok tweakeléstől is össze tudott omlani :) )
Vagy a Vistánál, amikor a vanilla Vista az akkori hardvereken lassú volt, és volt csomó felesleges task, volt értelme szanálni. No meg fiatalok voltunk és lelkesek, rá tudtuk költeni a sok időt.
Ma meg egy modern Win10 mellett nekem már drágább is annál az időm, meg a várható nyereség is kisebb, így ilyen 0-1% közötti változásért neki sem állok, ahogy a userek említett legalább 75%-a sem. Egyszerűen nincs értelmezhető benefitje egy mai rendszeren/mai konfigon, felesleges pöcsölni. Azt az időt másra fordítom. Akár a családra (ami az XP korszakban még nem volt), akár valami hasznosabb, piacképesebb tudásra. Mert ez a Win10 tweakelés nem igazán az, mégha ez is egyfajta tudás.
Persze ha valaki ebben örömét leli, rajta.
Vagy ha régebbi konfigra teszi, és ettől remél javulást, tegye. De pont azért tanultam és dolgoztam, hogy megtehessem azt, hogy ne szar cuccból kelljen tweakeléssel kihozni valami használhatót, hanem megvehessek egy használható configot, ahol már nem vagyok rászorulva ilyenre. De ahogy említettétek, egy mai Win10 tök jól megy out of the box, ami megfelel a userek >90%-ának.

(#1594) #11493888 válasza -Skylake- (#1589) üzenetére


#11493888
törölt tag

Az ssd is megoldás de csak ideiglenes ha tele volt a gép minden szarral és 12 14 perc volt egy boot. Alap esetben egy 5400 rpm en is egy perc alatt felállt a 10 de anno nálam még a vista is. Ha az ssd vel le is optimalizálnád csodákra készülhettél volna fel amit láthatsz. :D
stewen evangéliuma 2/9/c

zolee
a te linkedből tanulni nem sokat lehetett egy kezdő strimmelő első szárnypróbálgatásai, de ki tudja lehet lesz a srácból egyszer valami. Majd figyeld a karrierjét kövesd a mondani valóját a youtuber barátodnak!
stewen evangéliuma 32/11/b

[ Szerkesztve ]

(#1595) BiP válasza Pyttawrx (#1591) üzenetére


BiP
nagyúr

:) én is utálom a csempéket. De a Win7-hez szokott családot nehezebb lett volna átszoktatni a Win10-re, így ment fel a 7-esnél újabb, de a Win10-nél gyorsabb 8.1 egy Start menü progival. Még az elején mókoltam AeroGlassal is, laikus meg nem mondta volna, hogy nem Win7. Azóta utóbbit elhagytam, maradt a StartMenü program, tökéletesen bevált. Így kényelem szempontjából egy 4.gen core i Pentiumra is ez került a 10 helyett. De mivel ott van Win10-es laptop is, lehet, hogy idővel le fogom cserélni, hiszen napi használatban kb. mindegy, a böngésző ugyanúgy nyílik meg, ha meg valami gond van a géppel, úgyse mernek belenyúlni, mindegy, hogy 10 vagy 8.1.

Hogy ON is legyek kicsit: ezért lesz furcsa majd a Win11-re áttérítés, mert ott is a leglátványosabb változás a külalak, és az egyszeri user azt szokja meg a legnehezebben.

(#1596) Pyttawrx válasza #11493888 (#1594) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Egyet írunk pedig:
Alap esetben egy 5400 rpm en is egy perc alatt felállt a 10. Ez igaz. Viszont már manapság rengeteg idő. Egy SSD-vel optimalizálás nélkül is gyorsabban fog a rendszer felállni, mint egy szarrá optimalizált HDD-n. Azaz itt jön be amit írtam

(#1597) Pyttawrx válasza BiP (#1595) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen az egyik notin az van már próba képpen csak, nekem bejön a kinézet, de ugye a használhatóság lesz majda lényeg nem a kinézet, azért ezt még szokni kell. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.