Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Cs1csó válasza Kupszi (#1948) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 én nem akarok csalni, ergo nem érdekel semmi ilyesmi. Ez olyan mint aki a traffipax miatt aggódik, egyszerű, mindenütt a megfelelő sebességgel kell közlekedni és akkor akár kilométerenként is lehet traffipax.

(#1952) Kupszi válasza Cs1csó (#1951) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ha egy gyorsan hajtó jármű miatt baleseted lenne, hidd el más lenne a szempont. Amíg nem károsít meg téged az illető addig nincs gond, de ha igen akkor már problémás.

Ugye vegyük alapul a warzone-t ingyenes, bárki jöhet. Ha csal, kap bant majd visszatér. Akkor már ne is beszéljünk a rejtett csalókról, akik évekid huzzák, mert csak pont annyi csalásuk van hogy lássák hol az enemy. Szóval..

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#1953) Cs1csó válasza Kupszi (#1952) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, de én nem arra gondoltam, hogy nem kell traffipax, sőt engem az sem zavarna ha a nagyobb forgalmú utakon automata traffik lennének.
Hanem arra, hogy ha te betartod a sebességkorlátokat akkor nem lesz bajod abból ha traffipax van az úton ahol épp elhaladsz.

(#1954) jimmy399 válasza King Unique (#1899) üzenetére


jimmy399
senior tag

Én is sokáig legacy/CSM-et használtam de most ez év elején én is beadtam a derekam, és UEFI módban tettem fel minden rendszert, mert adott volt a lehetőség végre.
Nemsoká egyre jobban elkezdek elmélyedni az UEFI shell-ben is.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#1955) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok!

Hol a k.... a..... tudom leszedni a win11 beta iso-t? 3 órája bolyongok a retek microsoft oldalán, már az összes insider loginba belogoltam, de iso sehol nincs.. Csak és kizárólag frissiteni akarja a gépem..... Help valaki pls!
Csak a microsoft oldalról töltött iso érdekel, semmi külsö oldal..

Köszi

(#1956) st3v3np3t3r válasza rsanya87 (#1955) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Itt próbáltad? [link]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1957) attilav2 válasza jimmy399 (#1954) üzenetére


attilav2
őstag

Engem az Arch linux vett rá az UEFI használatára mert kíváncsi voltam az uefi-s systemd-boot -ra, rájöttem hogy ez valójában egy nagyon jó és egyszerű bootolási módszer, azóta a windows is uefi-ben megy, szerencsére pár éve be tudtam újítani egy uefi képes vga-ra, így a csm módot a biosban ki tudtam kapcsolni. A secure boot-ot és a tpm-et a linux miatt nem támogatom, csak megnehezítik linux alatt az életet.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1958) rsanya87 válasza st3v3np3t3r (#1956) üzenetére


rsanya87
tag

Igen. De iso sehol nincs... Elöször updatelni akarja a gépem.. Friss installt akarok csinálni, felesleges most 1 óra update után újrahuzni az egészet....

(#1959) st3v3np3t3r válasza rsanya87 (#1958) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Le lehet tölteni az ISO-t

Belépsz, lejjebb tekersz, ott lesz kék szövegdobozban, hogy "ISOs", arra klikk, majd lehet megkér az újra belépésre, utána az oldal alján ott lesz, hogy "Select Edition", kiválasztod melyiket szeretnéd, Confirm...Kiválasztod a nyelvet, Confirm... és meg is kell jelennie a letöltési lehetőségnek...

Ha a hivatalos oldaról nem sikerül letöltened, próbáld meg innen [link]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1960) niof válasza rsanya87 (#1958) üzenetére


niof
addikt

Egyszerűbb lenne, ha amúgy is friss installt akarsz, hogy upgradeled, majd ha minden megvan, csinálsz egy alaphelyzetbe állítást, a személyes adatok megtartásával, vagy anélkül. Ez is teljesen jól működik, visz mindent, mint a piros hetes. ;) Gyakorlatilag egy friss rendszered lesz utána.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1961) bon válasza niof (#1960) üzenetére


bon
őstag

Nem friss, ISO telepítés a nulláról az friss.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1962) Doky586 válasza rsanya87 (#1955) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A teljesen hivatalos iso-t október 6.-án reggel letöltheted (linux alól) az MS honlapjáról. Ott megtekinthető az SHA ellenörzőösszeg is, amiről tudod hogy a máshonnan letöltött eredeti-e. Utólag itt is ellenőrizhető ha megbízol bennük: [link]

Addig is ott az UUPdump.net ahol írják hogy a MS szervereiről tölt. [link]

(#1963) King Unique válasza rsanya87 (#1955) üzenetére


King Unique
titán

Download Official Windows 11 ISO file from Microsoft
UUP Dump - Download Windows Insider ISO

Szerintem kellően egyértelmű a leírások alapján, hogy honnan és hogyan lehet letölteni a W11 ISO-fájlt, illetve annak jelenlegi dev/béta verzióját, hajrá. + Ha megvárod szépen a hivatalos megjelenést, azaz az október 5-ét, akkor addigra a Microsoft konzumer szoftverletöltőoldalán ott lesz a végleges W11 ISO. ;)

(#1964) niof válasza bon (#1961) üzenetére


niof
addikt

Próbáltad? Csak mert én igen (nem is egy esetben), és gyakorlatilag mindent darál, kivéve a személyes mappáid dolgait.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1965) Doky586 válasza niof (#1964) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Meghagyja az elrontott particionálásod, pl mind a három különböző helyen levő msr partíciót, a két kiterjesztett partíciód, a csm módot stb.. :(((

(#1966) Gerr0XL


Gerr0XL
csendes tag

Sziasztok. Az lenne hozzátok a kérdésem, hogyha Windows 10 -et Windows 11 beta telepítővel újrahúzom kapok hozzá licenszet vagy esetleg a Windows 10 -es kulccsal tudom aktiválni a rendszert? Próbálta már valaki? Köszönöm szépen.

(#1967) Kupszi válasza King Unique (#1963) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Amúgy furcsa hogy itt nincs magyar nyelv a beta-ban.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#1968) Zoz válasza Gerr0XL (#1966) üzenetére


Zoz
őstag

Még Win7-es kóddal is megy az aktiválás. Amúgy úgyan az igaz rá, mint a 10-es újratelepítésre: ha már volt a gépen 10-es aktiválva, akkor nem kell kódot beírni, majd automatikusan aktiválja magát az alaplap alapján

(#1969) King Unique válasza Gerr0XL (#1966) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy korábbi kérdésre adott válaszban leírtakat. Ahol a lényeg az, hogy a W10-nél meglévő termékkulccsal beaktiválódik a W11 is ingyen, sőt ha a W10-nél már van digitális licenc, akkor automatikusan aktiválódik a W11 azon kiadása (Home/Pro/egyéb) is azzal és még termékkulcsot sem kell megadni, stb.

(#1970) niof válasza Doky586 (#1965) üzenetére


niof
addikt

Miért lenne elrontott a partícióm?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1971) Doky586 válasza niof (#1970) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Annak 1001 oka lehet.. Nem mutattad így én se tudhatom mi van nálad.
De az a lényeg hogy az a különbség hogy a tiszta install esetén rendbehozható. Upgradenél nem.

[ Szerkesztve ]

(#1972) pergabb


pergabb
senior tag

Vki tapasztalta már win11 béta esetén, hogy a processzor sokkal jobban melegszik?
Eddig ha szétpörgettem az i7 10700k-t, akkor volt olyan 60 fokom max win 10 alatt, most simán a win11 menüjében kolbászolok és már közben is lazán felkúszik 80fokra, míg valóban hardverigényes feladat közben nem.

(#1973) Drachoo válasza pergabb (#1972) üzenetére


Drachoo
senior tag

Nem. Nézd meg mi terheli a procid.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#1974) Drachoo válasza Drachoo (#1973) üzenetére


Drachoo
senior tag

Bocsi, helyesen a válaszom: Én nem. :DD

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#1975) pergabb válasza Drachoo (#1974) üzenetére


pergabb
senior tag

nem terheli semmi, pont ez az :)
Köszi a választ.

(#1976) Synaptic


Synaptic
senior tag

Miért nem akar lemászni az insider-en keresztül sem a dev. sem a beta ?

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#1977) Drachoo válasza pergabb (#1975) üzenetére


Drachoo
senior tag

Valaminek pedig kell, másképp nem melegedne! Folyamatkezelő/Erőforrás-figyelő-t nézd át, ott valaminek látszódni kell... :K

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#1978) pergabb válasza Drachoo (#1977) üzenetére


pergabb
senior tag

Mondom, hogy nincs semmi :) Jó, ha 1-2%-on megy, míg a feladatkezelővel és chrome fülekkel szórakozik.
Amúgy megnézem feladatkezelőben, akkor azt látom, hogy a valós magokat használja a win 11, a szálakat nem igazán, amikor programokat használok, akkor persze már pörög a 16 szál.

update: mconfig, 16-ra állítottam a szálakat, így már megy az összes a feladatkezelőben :) cserébe a 4.8ghz all core helyett, 4.7 lett.

[ Szerkesztve ]

(#1979) ricsi99


ricsi99
addikt

Ma megpróbáltam a legfrissebb iso-t innét leszedni
De ebbe futok bele....

Mit rontok el?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1980) BiP válasza ricsi99 (#1979) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó kérdés, nálam most megcsinálta rendesen. De nem tudjuk, Te hogyan futtattad.
Csináltam gyorsan Magyart is, angolt is. (x64 persze). Csináltam egy Professionalt, meg próbaképp egy All editiont, mert úgy látom, a screenedet, hogy minden edition esd-jét megcsinálta.
Tehát most 4 félét kipróbáltam, egyikkel sem volt gond.
Mindegyiknél ISO creatoros linkkel. És abból is a sima, nem a multi.

Bár a zöld résznél egyszer sem láttam ilyen hexa kódos sorokat.

[ Szerkesztve ]

(#1981) King Unique válasza ricsi99 (#1979) üzenetére


King Unique
titán

(#1982) Doky586 válasza ricsi99 (#1979) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én is most generáltam le a blogomba [ezt] és mire feltelepült (VB alá) már [erre] frissült...

(#1983) BiP válasza ricsi99 (#1979) üzenetére


BiP
nagyúr

Sikerült 1x előidéznem a jelenséget, kitöröltem 1 esd filet az uup mappából.
Megoldás: törölj ki még párat, és indítsd újra a cmd-t. akkor megpróbálja újra leszedni a hiányzó file-okat. Nálam ekkor simán továbbment.

[ Szerkesztve ]

(#1984) ricsi99 válasza Doky586 (#1982) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi
ftp-n már szedem is
:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1985) ricsi99 válasza BiP (#1983) üzenetére


ricsi99
addikt

vagy 5* próbáltam mindent (is) törölni 2 gépen is
Lehet 11 alatt nem megy?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1986) BiP válasza ricsi99 (#1985) üzenetére


BiP
nagyúr

11 alól (.184) csinálom én is.
Fura. De ha sehogy se akarja, akkor próbáld meg a másik uup-s oldalt, az uupdumpot, amit King Unique is írt.

[ Szerkesztve ]

(#1987) Drachoo válasza pergabb (#1978) üzenetére


Drachoo
senior tag

Továbbra sem tudok mást mondani, ha 20 fokkal melegebb a procid, akkor valami használja. Csak úgy magától nem fog jobban melegedni, ennek oka van. Esetleg keress rá valami külső alkalmazást, amivel tudod ellenőrizni a futó folyamatokat, jobb ötletem nincs. Esetleg még kérdéses, hogy amivel méred, jól méri e. Részemről zártam.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#1988) ElektrikusDE válasza Doky586 (#1982) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Köszi!

Sikerült nekem is telepíteni, egyelőre nagyon jól működik!

ASUS P5Q deluxe, C2Q Q6600, 8GB Ram, HD6970 (2GB)

Ui:
Nincs TPM modulom. és SecureBoot-tom sincs! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1989) Beaumont válasza ElektrikusDE (#1988) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Azt a mindenit. Egy egykori nagypalyas gep. :)

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#1990) applause


applause
aktív tag

Tettem TPM modult a szg-be. Mit kellene tapasztalnom, mit csinál?

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#1991) Cs1csó válasza applause (#1990) üzenetére


Cs1csó
félisten

Te semmit sem fogsz érezni ebből :DDD nyugi nem fog fájni.

(#1992) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Ez se semmi... A legfrissebb rc_prev(22458) totál leoffolta az Eset Security-t :(((
De olyan szinten, hogy még rendszergazdaként futtatva sem indul el :(((

Gondoltam újratelepítem... Erre a telepítő hibát ír :((( eltávolításkor

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1993) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#1992) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

RevoUninstallerrel sikerült leszednem az Eset-et... a maradványok törlese után az újratelepítés sikerült, de az Eset Valós idejű védelmében kritikus hiba lépett fel és a program újratelepítését írta... :((( szupper :C

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1994) niof válasza st3v3np3t3r (#1993) üzenetére


niof
addikt

Van az ESET-nek valami parancssoros eltávolítója, csökkentett módban kell futtatni, az gyalul mindent. Itt megtalálod: ESET Uninstaller.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1995) st3v3np3t3r válasza niof (#1994) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Mint írtam, a revouninstaller lekaparta a gépről, de így maga a hiba nem szűnt meg, mivel nem épül be a rendszerbe megfelelően...

Más: A WinDefender mappahozzáférés védelemben beállított program és applistát lehet exportálni?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1996) Szirtimorc válasza Drachoo (#1987) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Esetleg ha a rendszer nem jól állít be valami feszültség vagy vagy órajel értéket, pl. akkor is turbóban megy, amikor 2% a terhelés, az nem tud ilyet csinálni? Talán a BIOS frissítés megoldaná.

(#1997) dancsuri


dancsuri
veterán

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1998) Doky586 válasza dancsuri (#1997) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] (160-al kezdtem az installt és 184 lett)

[ Szerkesztve ]

(#1999) dancsuri válasza Doky586 (#1998) üzenetére


dancsuri
veterán

Nekem frissítésként települt az Insideren keresztül.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#2000) DellFan


DellFan
csendes tag

Új build a bétában [link] 22000.194 (devre nem jött most).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.