Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) ricsi99 válasza pusihusi (#2200) üzenetére


ricsi99
addikt

Startmenü , windows eszköszök ,vagy valahol keresd ki a "parancssort" , ezt jobb klikk-el rendszergazdagként futtasd
Meg fog nyílni egy fekete"Dos" ablak... ide ird be
powercfg -h off
, utánna nyomj egy entert és bezárhatod az ablakot
igy kikapcsolod és magától törölni fogja a win is
visszakapcsolni a
powercfg -h on
parancsal tudod
a win10 ugyan ez ebből a szempontból

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2202) pusihusi válasza ricsi99 (#2201) üzenetére


pusihusi
addikt

Köszönöm! Szerinted elég amit a Windows letölt illesztő programokat, v. esetleg valami programmal keressek? PL. Driver booster?

Üdv. Feri!!

(#2203) BiP válasza ricsi99 (#2197) üzenetére


BiP
nagyúr

"Nem értem miért támogatod ennyire az uefi-t..."
Nem értem miért ragaszkodsz ennyire a legacyhoz.

Mióta is van uefi? Mióta van GPT? 10éve? Ennyi idő alatt azért csak áttér az ember. Nem feltétlenül az előnyei miatt, hanem mert kényelmesebb, kevesebb gondot okoz. Már emiatt érdemes (lett volna), hogy ne szopjon vele az ember, ha nem muszáj.

#2202 pusihusi : A Driver Booster és társai legyen az utolsó megoldás.
Tedd fel, amit a Windows ajánl. Lehet, hogy a Windows Update-ben az opcionális frissítések között látod csak.
Ha valami nincs meg, akkor a gyártó oldaláról tedd fel a maradékot. (laptopnál ez egyszerűbb, ott a típus támogatói oldalán fent vannak egy helyen).
Ha valami még így sincs meg, akkor érdemes vadászni. De az ilyen drivergyűjtő progik általában traktálnak valami egyéb segédprogrammal, vagy feltesznek olyan nem kívánt cuccokat is,amiket utána meg lehet irtani. Nem ér annyit.

[ Szerkesztve ]

(#2205) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Próbálgattam itt visszaolvasni, de nem teljesen tiszta. Melyik windows 11 verziót pakolgatjátok fel? Az már valamennyire végleges verzió?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2206) niof válasza ricsi99 (#2199) üzenetére


niof
addikt

Nem tudom megcsinálni, mert nincs olyan gépem már, ami ne uefi lenne. De ahogy felettünk is írták, a megfelelő kulcsszavakra keresve kismillió találatot ad a Google, minimális angol tudással az egész művelet nem lehet több 15 percnél. Harmadik fél appjával pedig még annyi sincs. Pl.: [link]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2207) niof válasza V.Stryker (#2205) üzenetére


niof
addikt

Nekem az egyik gépemen insider beta van, a másikon meg dev. Egyelőre ezek vannak. Elvileg az októberi kiadáshoz a jelenlegi beta channel verziója áll legközelebb. Verziószámot most nem tudok, majd a többiek megírják.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2208) Doky586 válasza V.Stryker (#2205) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

22000.160 ami az UUPdump.net-ről letölthető. Beta.

[ Szerkesztve ]

(#2209) BiP válasza V.Stryker (#2205) üzenetére


BiP
nagyúr

Dev csatornán 22463-as build van, de ez a majd csak a jövőre érkező verzió fejlesztői csatornája (22H2), ezzel nem érdemes foglalkozni, ha a Win11 kipróbálása a cél.

Beta és Release Preview csatornán meg a most megjelenő Win11 előzetesei vannak, jelenleg a 22000.194, ahogy niof is írja, ez van jelenleg a legközelebb az október 5-ére tervezett Win11-hez. (szándékosan nem írok véglegest :) )

#2208 Doky586 : Miért szórakoznál UUPdumppal, amikor a Microsoft oldaláról letölthető a 22000.194-es hivatalos ISO-ja?

De a .194 fent van az adguard-os uup oldalon is. [link] (fura, hogy uupdump-on még nincs fent)

szerk: most látom, fent van az, csak ahogy a másik oldalon is update-ként, úgy az uupdumpon is updateként van fent. [Cumulative Update 22000.194]

[ Szerkesztve ]

(#2210) mika55555 válasza King Unique (#2193) üzenetére


mika55555
csendes újonc

Ebben az esetben vajon mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#2211) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindenkinek, azt hittem már van valami RC kiadás, de akkor várok még.

Amúgy ez a hardverkövetelmény kicsit vicc. Értem mindkét oldalát, de 4 éves (értsd tavaly járt le a garija) üzleti notira, ami több, mint fél milla volt és nem lehet feltenni... i5, 16gb ram, ssd...az kicsit necc. Mármint,hogy fel lehet tenni, megkötésekkel.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2212) BiP válasza V.Stryker (#2211) üzenetére


BiP
nagyúr

Az Insider program óta már nincs olyan RC kiadás, mint régen szokott lenni.
Release Preview csatorna van helyette. Az ott szereplő build (22000.194) a legfrissebb.
Ha biztosra akarsz menni, akkor 2 hét múlva okt.5, akkor kiderül, melyik build az "RTM".

(#2213) ricsi99 válasza pusihusi (#2202) üzenetére


ricsi99
addikt

Én mindig a gyári oldalon keresgélek illesztőprogramokat....
Driver boster meg utolsó utáni megoldás ha égen földön sehol nincs driver

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2214) pzstm válasza V.Stryker (#2211) üzenetére


pzstm
titán

Proci nem eleg neki vagy mi? 7th gen a proci vagy mennyi?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2215) pusihusi válasza BiP (#2203) üzenetére


pusihusi
addikt

:R
ricsi99 :R

Üdv. Feri!!

(#2216) V.Stryker válasza pzstm (#2214) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah, meg a tpm is csak 1.2. Nem értem a dell-t miért nem frissíti. Mindegy.
Elvileg fel fog rá menni a tegnapi hírek alapján, csak kevesebb frissítést fog kapni, ami most már inkább előny, mint hátrány. :D

Amúgy ezek a buildek mennyire stabilak, mennyi hiba van bennük?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2217) szabonagyur válasza V.Stryker (#2216) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melyikben van 1.2 TPM? Az enyém mondjuk picivel fiatalabb de TPM2.0

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2218) V.Stryker válasza szabonagyur (#2217) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

E7450 Közben megnéztem, némileg elnéztem, 2016-os gyártású a gép.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2219) niof válasza ricsi99 (#2213) üzenetére


niof
addikt

Mi bajod a Driver Booster-el? Évek óta előfizetője vagyok, és rohadt sokszor segített olyan helyzetben, mikor egyszerűen egy eszköznek sehol nem volt fent a drivere, és hw azonosító alapján sem találtuk meg.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2220) ricsi99 válasza niof (#2219) üzenetére


ricsi99
addikt

Nálam több esetben ,lefrissitett olyan driver-t is amit nem kellett volna.
De ízlések és pofonok.. Én pl az Ashampoo-t favorizálom.
Mezei usernek ,mindig a gyári programokat/drivereket ajánlok... külsős rendszermachináló programot csak a legvégső esetben

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2222) niof válasza ricsi99 (#2220) üzenetére


niof
addikt

Persze, nincs olyan, ami tökéletes, de 1-2 hiba miatt nem írom le. Nálam is volt, hogy nem lett jó valami, előfordul. Visszavontam, vagy letöröltem, és annyi. De összességében sokkal többször segített, mint nem. Mondjuk 100-ból 1*, ha előfordult. De persze a te dolgod...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2223) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért javaslom csak az telepítsen hosszú távra win11-et nem támogatott processzorra aki magához akarja édesgetni a Meltdown és Spectre alapú kártevőket.. :B

(#2224) szabonagyur válasza Doky586 (#2223) üzenetére


szabonagyur
félisten

Add fel szerintem, én is felraktam anno mert kíváncsi voltam a rendszerre, de ment a Win10 vissza pedig ment minden.

Majd felmegy a támogatott gépemre a végleges, mivel az munka eszköz is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2225) King Unique válasza mika55555 (#2210) üzenetére


King Unique
titán

Előtte a validálás (mbr2gpt /validate) lefut külön? Ha nem, akkor volt akkor akinél a C manuális zsugorítása oldotta meg, + másik opció a telepített Windows alóli futtatás helyett külön a telepítőről boootolva megpróbálni. + Következő lehetőség az MBR2GPT használata helyett a manuális átkonvertálás, lásd az előzőleg linkelt microsoftos útmutatót.

[ Szerkesztve ]

(#2226) DellFan válasza V.Stryker (#2218) üzenetére


DellFan
csendes tag

Szia,
Az E7450-ben még 5. gen. Intel CPU van de ez a kisebb gond, a nagyobb hogy sem TPM chip nincsen benne, sem a processzor nem támogatja a TPM 2.0-t. Ezekben a rendszerekben a CPU-k megelőzik az Intel PTT-t (amely egy CPU-alapú TPM-kód).

[ Szerkesztve ]

(#2227) V.Stryker válasza DellFan (#2226) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Értem, köszi. Mondjuk TPM chip pont van benne, bios engedi bekapcsolni és ez a check progi is írja,hogy TPM 1.2 -t lát. Na mindegy. Max linux lesz. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2228) szabonagyur válasza V.Stryker (#2227) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win10el bőven jó gép az is még, mire Win10 kifut addig a gépet is cserélni fogod (nálunk most hullanak a 7450-ek sajna rendesen).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2229) pengegyerek válasza ElektrikusDE (#1988) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Hali.
Neked, hogy sikerült telepíteni a win11-et? Most próbálgatom, secure boot van tpm nincs, megcsináltam a jegyzettömböt amivel elvileg kikerülhető a tpm kérdés mégsem múködik :F

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#2230) Laccoss válasza pengegyerek (#2229) üzenetére


Laccoss
addikt

Biosban próbáld bekapcsolni a TPM-et. Egyébként 2 hét múlva elvileg megjelenik a végleges verzió, felesleges addig telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2231) Doky586 válasza pengegyerek (#2229) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű nem uefi módban bootoltad a pendriveot.

(#2232) savior


savior
őstag

Valahogy kilehet kapcsolni, hogy a win ne frissitse a videokartya drivert?
Mindig valami regit tesz fel az altalam felinstallalt legujabb helyett.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2233) Geth válasza savior (#2232) üzenetére


Geth
addikt

Attól függ. Pl. Intel laptopokban előszeretettel szokták az OEM-ek tiltani a lehetőségét, hogy a stock (és gyakran frissebb) Intel drivert lehessen használni. Hiába szeded le bárhogy (DDU, Intel által javasolt lépések, stb), boldogan felmegy amit az OEM engedélyezett :(

(#2234) pengegyerek válasza Laccoss (#2230) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Nos sajnos most jött el a pillanat, hogy telepítenem kell így gondoltam kipróbálom a win11- et ha bejön 2 hétig van időm tesztelni, majd megy fel a végleges. Egyébként nekem sehol nincs TPM funkció mivel utólag lehetne chipet betenni az meg nincs. Ugyebár msi z77a gd65+i73770 kombó

Doky586: UEFI módban indítottam pedig.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#2235) karldergroße


karldergroße
senior tag

Az élő csempék eltüntetését még úgy ahogy el tudnám fogadni, bár nekem tetszett a 10-es start menüje. De az, hogy a tálcát nem tudom bal oldalra rakni, ahogy az xp óta használom, az azt jelenti, hogy maradok a Windows 10-nél...

(#2236) karldergroße válasza karldergroße (#2235) üzenetére


karldergroße
senior tag

Még annyit: nem értem, miért az a jó, ha mindig újabb beállítási és személyre szabási lehetőségeket veszünk el a júzerektől. Állítólag például az Android 12 nem fogja engedni, hogy a felhasználó megváltoztassa a készüléke betűtípusát. a Windows 11 meg nem engedi, hogy a tálcát oldalra rakjuk, ha nekünk az úgy kényelmes. Van erre valamilyen racionális magyarázat, miért ez a trend? (És ugye azért sem érdemes frissíteni, mert - gondolom - egy csomó 3rd party program még nem működik, amire az embernek szüksége van. - Nekem például zeneszerkesztő illetve ID-tag vágó programok, a képmetsző eltüntetése is szar ügy és sorolhatnám. Csak csillivilli legyen, de a felhasználó egyedi igényeire nem gondolnak. Illetve leszarják.)

(#2237) ricsi99 válasza pengegyerek (#2229) üzenetére


ricsi99
addikt

Hol akadtál meg?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2238) ricsi99 válasza szabonagyur (#2228) üzenetére


ricsi99
addikt

Most csak kérdem ... ha annyira jó a win10 miért vagy itt a 11-ben?
Esetleg segíteni tanácsokat adni... vagy ilyesmi?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2239) Pyttawrx válasza szabonagyur (#2228) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mi a hibájuk?

(#2240) szabonagyur válasza Pyttawrx (#2239) üzenetére


szabonagyur
félisten

Alaplap, fokkal jobb, mint a 7440 es sokkal jobb, mint a 7470-ek. Utobbibol 3 db maradt csak tobbit visszaadtuk hamar.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2241) szabonagyur válasza ricsi99 (#2238) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem hagyjuk beken a masikat, ugysem akarsz megerteni. :R

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2242) pengegyerek válasza ricsi99 (#2237) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Kiírja, hogy a gépem nem megfelelő mindezt tiszta telepítésnél.
Megcsináltam a notepad-os szerkesztést logoutos cikk alapján de én nem tudok így sem a tovább gombra menni.
Most már GPT partícióra formázva, secure bekapcsolva, UEFI- ben indítva. TPM ugye nincs így nem is tudok mit bekapcsolni illetve a proci csak i3770 amivel ugye nem kompatiblis de ezzel úgy tudom nem is kell semmit sem csinálnom, fel kellene települnie :F

[ Szerkesztve ]

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#2243) BiP válasza karldergroße (#2236) üzenetére


BiP
nagyúr

A usernek ez nyilván nem jó.
A cégnek jó, mert kevesebb beállítási lehetőség => kevesebb hibalehetőség => olcsóbb support
A felhasználó igényei meg le vannak szarva. Ja, és kellően magasról.

(#2244) V.Stryker válasza szabonagyur (#2228) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Csak kifejezetten utálom a win10-et. Egy ballaszttal tele lévő rakás fos. Mindent meg lehet vele csinálni, de olyan, mintha úgy futnál maratont, hogy téglák lennének a nyakadba kötve. Mindig van egy kis nyögés, egy kis lag. Biztos az én hibám,hogy megszoktam az osx-et, de azért bakker, ennyire nem kéne.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2245) pengegyerek válasza pengegyerek (#2242) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Vicc de épp most oldottam meg xD Megcsináltam a notepados egyesítést amikor kiírja, hogy a telepítéshez nem megfelelő a gépem, egyszer visszaléptem és utána tudom folytatni a telepítést ha esetleg valaki ugyan itt akadna meg :DDD

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#2246) Laccoss válasza pengegyerek (#2234) üzenetére


Laccoss
addikt

Mivel az alaplapod támogatja a TPM-et (van lehetőség rádugni) így gondolom a biosban is van lehetőség bekapcsolni. Modul nem kell, én is csak bekapcsoltam, és a PC Health check látja is a TPM-et, pedig nincs modul a lapon és a prociban sem..

[ Szerkesztve ]

(#2247) Cs1csó válasza karldergroße (#2236) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Firefox is ezt csinálja, van egy olyan opció, hogy az új (Proton) kinézetet letiltsd " disabled" persze ez már az újabb kiadásokban nem működik, de az opció továbbra is ott van csak ugye nem működik, igazi zsenik.

[ Szerkesztve ]

(#2248) pengegyerek válasza Laccoss (#2246) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Nos én nagyon sokat kerestem hol kell bekapcsolni és sehol nem találtam szóval valószínű én vagyok a béna, seetleg valaki tudna ebben segíteni? :(
Egyébként ezt az üzenetet már a win 11- ről írom, alapból minden drivert felismert és brutál gyors a win 10- hez képest eddig számomra. Még tesztelgetem de szerintem már megérte váltani és tiszta telepítést csinálni :C

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#2249) ricsi99 válasza pengegyerek (#2242) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbáld meg ezzel
Bejön az első nyelválasztó menü
Shift+f10
notepad +enter
Notepaddal ugye az egyesítés/merge funkció.
Ha jó akkor kiirja hogy a regeditbe bemásoltad
simán bezárod a notepadod /parancssort , és telpítesz mint egy win10-et

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2250) karldergroße válasza Cs1csó (#2247) üzenetére


karldergroße
senior tag

A Firefox-ot ezért dobtam, egyre rosszabb lett, 12-13 évvel ezelőtt csak azt használtam . Utána jött az Opera, azt is tönkrevágták... Na mindegy. A Windows 10 se tökéletes, messze nem, de legalábhb működik és be van állítva. Úgyhogy amíg lehet, marad. :W

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.