Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1505) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Fejezzétek be!

(#1506) BiP válasza #11493888 (#1490) üzenetére


BiP
nagyúr

a feltelepítéskor ha mindent pipát defaulton hagysz és csak a szokásos tovább gombokat nyomogatod,
Na, ilyet nem szabad. Egyre több program - főleg a freeware cuccok - tesznek fel reklámcélból egyéb programokat, szóval a next-next-finish telepítések ideje lejárt, érdemes elolvasni, mit is rak fel az ember telepítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#1507) Armagedown válasza #11493888 (#1490) üzenetére


Armagedown
őstag

Találtam valamit, amivel jól meg tudod optimalizálni a Windows 10et :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1508) #11493888 válasza Armagedown (#1507) üzenetére


#11493888
törölt tag

sokkal egyszerűbb egy új mappa az asztalon aminek a neve:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

[ Szerkesztve ]

(#1509) Pyttawrx válasza Armagedown (#1507) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nekem nem jött be, attól még lehet jó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1510) zolee001


zolee001
őstag

Windows optimalizálás?
Group policynak hivják

(#1511) Armagedown válasza zolee001 (#1510) üzenetére


Armagedown
őstag

Én tudom, és használom is, de a fórumozók közül van olyan is, aki nem.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1512) King Unique válasza Armagedown (#1507) üzenetére


King Unique
titán

Csak ez meg a Windows 11 topik, a Windows 10 másik, amely utóbbiban már volt téma az ilyen vackok. :D

(#1513) Predatorr


Predatorr
őstag

Sziasztok! Az alábbi problémákra keresek megoldást:
1: Windows 11 RTM (.160) 5 éves laptopra (6300HQ, 970M) simán felmegy, nV vezérlőpult viszont nem működik, Intel vezérlőpult nem is meri fel a dedikált kártyát, eszközkezelőben OK. 3D-ben vezérlőpult híján nem tudok váltást kényszeríteni.
2: Alig 3 éves (2600X, RTX2080) PC-m "nem alkalmas" W11 futtatására. TPM-et már váltottam firmware-re, kulcsokat töröltem, semmi változás.
Bármelyik problémára megköszönnék bármilyen működő megoldást. (Az nem ér, hogy vegyek új gépet vagy cseréljem Intel-re.)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1514) szabonagyur válasza Predatorr (#1513) üzenetére


szabonagyur
félisten

2-nál nézd meg a Whynot11 részt, hogy mit ír ki pl. valami csak nem okés neki.

1. Win11 RTM, nem korai még? Itt szerintem driver gondok lesznek, lapos témájában nem írnak semmit rá, hogy melyik driver okés? Amikor nekem volt ilyen váltható VGA-s gépem akkor ott sem volt egyszerű a Windows váltás, sokszor a driver sorrend is fontos vot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1515) zolee001 válasza Predatorr (#1513) üzenetére


zolee001
őstag

1,RTM nincs,majd 1-2 hónap mulva jelenik meg
RTM=released to manufacturers
Várd meg amig a gyártók kiadnak megfelelö drivert (ha adnak)
Beta programnál nem meglepö ha valami nem müködik föleg ha az MS elöre bejelenti hogy a kiadott build eleve hig fos
"Microsoft says new Dev Channel Windows 11 builds will be much more unstable"
[link]

(#1516) King Unique válasza Predatorr (#1513) üzenetére


King Unique
titán

1. A Windows 11 jelenleg még dev/béta állapotú, leghamarabb október körül jelenhet meg a végleges, nem világos honnan jött az RTM. :F + Pont abból adódóan, hogy még dev/béta állapotú a rendszer, nem meglepő az ilyen-olyan probléma, beleértve driveres, stb.

2. Ahhoz nem ártana tudni, hogy miért "nem alkalmas" W11 futtatására az a hardverkonfiguráció, lásd nemrég más esetét.

(#1517) Predatorr válasza szabonagyur (#1514) üzenetére


Predatorr
őstag

TPM hiányzik vagy letiltva. Nem értem, mert biosban ott van (Prime X470 Pro), letiltani nem is lehet. :F Minden más zöld. A linken azt írják, firmware TPM-mel mennie kellene.
Tárhely 50GB, de nem jutok el addig, hogy módosítsam, laptopon elvan 17GB-on.
Sosem volt gondom optimussal, sőt, annak idején mi is volt (ajaj), még asztali PC-n i5-2600, az is működött, pedig sokan azt írták, hogy nem megy.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1518) Predatorr válasza Predatorr (#1517) üzenetére


Predatorr
őstag

Időközben megnéztem, az X470 chipset is támogatja a TPM2.0-t. :U Kézikönyv szerint külön megvásárlandó a modul (alaplapi csati van). WTF? :F Ezt kellene megvennem? Pedig OS már fizetve...
Ja, és laptopon nem ismeri fel a külső HDR monitort az Intel driver sem. Jó kis rendszer ez, pont azért kellene (többek között), hogy ne kelljen a képernyő tulajdonságokat kapcsolgatni játék előtt/után)

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1519) King Unique válasza Predatorr (#1518) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnézed az előbb linkelt esetet, akkor láthatod más hogyan kapcsolta be a TPM támogatást PTT néven az UEFI-ben, + hogy akár anélkül is megoldható a telepítés...

[ Szerkesztve ]

(#1520) Predatorr válasza King Unique (#1519) üzenetére


Predatorr
őstag

Köszi, olvasom. Bios a legfrissebb. Az én lapom biosa kicsit más, van TPM menü. Tisztán akarom telepíteni, nem kell az upgrade kavarás és helyzabálás. :B

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1521) Predatorr válasza King Unique (#1519) üzenetére


Predatorr
őstag

Az egyesítésre azt írja, hogy nem lehet importálni, nem beállításjegyzéki parancsfájl, csak bináris fájlokat importálhatok. :W

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1522) Predatorr válasza King Unique (#1519) üzenetére


Predatorr
őstag

OK, találtam megoldást, kézzel beírtam registrybe.
Köszönök szépen minden segítséget! :R

Zolee001: insider preview rtm final release, amelybe már csak update-ek kerülnek, azokat integrálva töltöttem le. Nem béta.
A meghajtók már kompatibilisek, az előző 2 nV is az volt. Állítólag.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1523) King Unique válasza Predatorr (#1521) üzenetére


King Unique
titán

How to install Windows 11 without TPM 2.0

Akkor a telepítőben betallózod a reg fájlt és leokézod, lásd a linkelt leírást, + vannak egyéb módszerek is, nem újdonság..

(#1524) Predatorr válasza King Unique (#1523) üzenetére


Predatorr
őstag

Ezt módszart nem fogadta el.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#1525) King Unique válasza Predatorr (#1524) üzenetére


King Unique
titán

Komplett leírások, útmutatók vannak erről, ami ha esetedben nem működött, akkor nem feltétlen azért mert nem lehet úgy megoldani és nem működik az a módszer, hanem lehet azért mert valamit nem megfelelően csináltál. ;) Vagy másik lehetőség, hogy a Microsoft az újabb verziójú W11 Dev ISO-kban időközben végleg "elvágta" a TPM hack lehetőséget, de akkor meg eleve nem települt volna, hacsak nincs valamilyen újabb módszer ami működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#1526) BiP válasza Predatorr (#1518) üzenetére


BiP
nagyúr

nem kell venned külső modult, meg trükközni is tök felesleges, elvileg az alaplap +proci párosod támogatja a TPM 2.0-t, csak fTPM néven. (Intel procikban van PTT néven).
Ha a WhynotWin11 azt írja, hogy disabled akkor valahogy mégsincs jól bekapcsolva.

Nekem B450 lap van, persze, hogy 2 helyen kellett beállítani, hogy valóban aktív legyen. És persze, hogy el volt dugva máshova, mint ahol elsőre logikus lett volna.
De neten biztos van leírás/videó arra, hogy a te lapodban hogyan lehet ezt bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1527) bebeago


bebeago
tag

A PC Windows 11 kompatibilitásának ellenőrzéséhez:
ReadySunValley - HU
Virustotal: 0/69

[ Szerkesztve ]

(#1528) pete_21 válasza Fire/SOUL/CD (#1480) üzenetére


pete_21
addikt

Felhasznaloi szempontbol egyetertek Veled. Azonban ceges kornyezetben tenyleg nagyon sok olyan alkalmazas van, amibol 32 bites verzio van csak. Nemreg irtak, hogy az SAP kliens is csak 32 bites... meg is lepodtem...
A Microsoft nem hiszem, hogy megteheti, hogy egy uj Windowsbol kivagja a 32 bites tamogatast, mert a cegek nem tudnanak migralni uj oprendszerre a kompatibilitas miatt. A regi alol pedig ugye x ev utan kiveszik a tamogatast.
Persze lehet, hogy a software vallalatokat ezzel rakenyszeritenek, hogy nativ 64 bites programokat irjanak. De nem tudom, hogy sulne el... Egyreszt a cegek sem mindig kapkodnak a legujabb softwareket hasznalni, szoval szerintem ez ceges kornyezetben joval osszetettebb problamakor.

(#1529) zolee001 válasza pete_21 (#1528) üzenetére


zolee001
őstag

64 bit only????
A jézus szive könyvelö irodák tömege dos programmal dolgozik

(#1530) E.Kaufmann válasza pete_21 (#1528) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Olyan régóta benne van már a WoW64, most már ne szedjük ki :D ha eddig nem ment. Nem baj, ha 32 bites egy alkalmazás, legalább addig se tudja felzabálni az összes RAM-ot ;] , kivéve, ha úgy trükközik több folyamattal, mint pl a Chrome ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#1531) Doky586 válasza pete_21 (#1528) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg azt nem értem miért lenne jobb bizonyos programoknak ha csak 64 bites verziójuk lenne? Vegyük példának az SSDOK programot. Mit nyerne vele ha nem 32 bites hanem csak 64 bitesre fordította volna le a készítője..? :B

(#1532) E.Kaufmann válasza Doky586 (#1531) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Elvileg az lehetne az értelme, ha mindenki mindent lefordítana 64 bitre, hogy a Windows kisebb lehetne és kevesebb biztonsági frissítés kellene, ha nem kell a 32 bites rendszereket is támogatnia. Úgy rémlik, Server Core esetén el is lehet hagyni a WoW64-et,(esetleg már rendes szervernél is), egyébbként, mivel X86-os környezetben a proci natívan támogatja a 32 bitet, ezért lehet, hogy még gyorsabb is 32 biten hagyni a programot, bár DDR3-4 dual channel esetén nem hiszem hogy észlelhető különbség lenne ilyen kis programoknál (memória sávszelet mondogatták régen hátránynak, hogy esetleg jobban foghatja egy program 64 bites változata, de nem hiszem, hogy ne tudnák kioptimalizálni azóta).

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#1533) mefistofeles

Urak, ez mi?
Ma jelent meg és minden bekapcsoláskor feldobja. ....

Microsoft fiókot használok és PIN-el lépek be.
Ja és ha megadom a jelszavam, a telószámomat is kéri......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1534) E.Kaufmann válasza mefistofeles (#1533) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Biztos újra be kéne jelentkezni. Én meg azt vettem észre, az egyik frissítés rezetelte újraindításnál az fTPM-et.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#1535) mefistofeles válasza E.Kaufmann (#1534) üzenetére

Biztos újra be kéne jelentkezni.
Rögtön bejelentkezés után? :F

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1536) E.Kaufmann válasza mefistofeles (#1535) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pinnel lépsz be a gépbe, amihez ugyan hozzá van társítva a Microsoft fiók, de valamiért a tárolt hitelesítő adatok már elavultak vagy törődtek és lehet, hogy pl a felhős szolgáltatások már nem is tudnak szinkronizálni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#1537) zolee001 válasza E.Kaufmann (#1532) üzenetére


zolee001
őstag

2009 óta Windows Serverek csak 64 bites kiadásuak ami nem azt jelenti,hogy ne lehetne futtatni 32 bites programot

(#1538) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Valaki esetleg használja a jelenlegi Beta build-et találkozott hasonlóval, hogy egy bizonyos idő eltelte után ha idle-ben van hagyva a gép (nállam lévő esetben laptop) akkor egyszercsak kapok egy fekete képernyőt, se kurzor, se billentyűzetre nem reagáll, csak teljes kikapcsolás segít rajta. :U Kikapcsolni nem kapcsol maga a kijelző, csak fekete kép van.

Ami plusz érdekes, hogy egyszer sem találtam az újraindítás után az Eseménynaplóban semmit, szerintem nem logol semmit ilyenkor vagy nem tudom. :F

Először azt hittem a GPU (Radeon Driver) okozza, de friss újratelepítés után is előfordult ma mégegyszer ez a jelenség. :F
Jelenlegi legfrisebb Beta (22000.160) van telepítve. Ryzen 5 3500U, Vega 8 APU, Lenovo lapos.
Az asztali gépemen is ugyanez a build fut, igaz az NVIDIA/Intel, ott semmi ilyesfajta gond nincs.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#1539) E.Kaufmann válasza zolee001 (#1537) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én a WoW64 alrendszeről beszéltem,ami biztosítja a kompatibilitást a 32 bites programokkal.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#1540) zolee001 válasza E.Kaufmann (#1539) üzenetére


zolee001
őstag

Ahogyan én is

(#1541) E.Kaufmann válasza zolee001 (#1540) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem úgy tünt, hogy nem érted, mi a WoW64.
Idézet:
WoW64 (Windows 32-bit on Windows 64-bit) is a subsystem of the Windows operating system capable of running 32-bit applications on 64-bit Windows...

Lényegében a C:\Windows\SysWOW64 könyvtár meg az apró, ami a nevével ellentétben pont a 32 bites alrendszert tartalmazza.
A C:\Windows\System32 a 64 bites rendszerkönyvtár x64-es Windows-on.
Microsoft hülyeség, de így müxik.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#1542) zolee001 válasza E.Kaufmann (#1541) üzenetére


zolee001
őstag

Köszönöm szépen de mint elsöre is irtam erre gondoltam mivel a servert illetve a server core-t mondtad,hogy esetleg nincs benne
De benne van és gondolom még sokáig fogják tartalmazni a windowsok

(#1543) Doky586 válasza E.Kaufmann (#1541) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem miért pont ez szúrja annyira a szemedet..

(#1544) E.Kaufmann válasza Doky586 (#1543) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mert nem csak annyi, hogy ott van, hanem azt is patchelni, frissítgetni kell a Microsoftnak, és van még külön Program Files (x86) könyvtár is. Meg gondolom még a WinSXS-nek is van plusz dolga vele, ahelyett, hogy csak az x64-es rendszerállományok különböző verzióit pátyolgatná.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#1545) zolee001 válasza E.Kaufmann (#1544) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor ott van neked az Itanium,azzal nem lesz ilyen problémád

(#1546) Hofeher válasza savior (#1464) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Ma jött ki a 8.2 radeon driver

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1547) #11493888


#11493888
törölt tag

na, ez a winoptim nekem így akkor meg is felelne...
(lehet íberelni)

135-150 folyamat helyett 113...
és a kihasználtság 1% és 0% között ugrál...

nem értem miért nem lehet ezt majd így kiadni... így nagyon odaver pattog nincs dadogás, se lagg, ...

mind-1

szóvalk a konklúzióm: nevezzük akárminek, kiherélésnek, optimalizálásnak, személyre szabásnak, sztem ez használ és nem árt.
kevesebb fogyasztás, optimális kihasználtság, kevesebb hőtermelés.
a fák meghálálják majd.

kérem jól fontolja meg, hogy kinyomtassa-e ezt a hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

(#1548) szabonagyur válasza #11493888 (#1547) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezzel mit is akarsz mondani? Egy i9-ről beszélünk... i3 2100-n nem dadog a rendszer SSD-vel :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1549) #11493888 válasza szabonagyur (#1548) üzenetére


#11493888
törölt tag

még egy i9-en is dadoghat néha.
és nekem dadogott is cine közben pl, előfordult hogy megált a rendering képe és pár másodperc mulva előre ugrott ahol tartott... 10 ből 1x
mitől?
a háttérben futó alkalmazásoktól amik semmi processzor és ram időt nem használnak, (egyesek szerint) még high priority alatt is.
és nem csak ssd-vel hanem nvme-vel is.

(#1550) szabonagyur válasza #11493888 (#1549) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaja biztos olyan jól optimalizáltad, hogy ez számított :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.