Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) LLKobe válasza McW1 (#2843) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem win98-ról simán ment, te bénázol valamit... :U

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#2852) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy mi az új neve a képmetszőnek? Windows 11 beta fenn volt, és ott megtaláltam, most újratelepítettem iso-val, és nem találom sehol :F

más..
Xbox fiókot hol lehet cserélni? Próbáltam kijelentkezni az alkalmazásban, de a bejelentkezésnél rögtön belép az alap fiókomba.

[ Szerkesztve ]

(#2853) BiP válasza szabonagyur (#2814) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez igaz.

Mondjuk baszki, végig arról beszélt MS, hogy idén nem jön Update-ként, erre a megjelenés napján dobálja fel az embereknek.
Aztán arról is volt szó, hogy nem támogatott konfigra saját felelősségre fel lehet majd tenni ISO-ból, csak le kell okézni.
Erre van olyan nem támogatott gép, amire felmegy gond nélkül, valamire meg blokkolja.

Jaaa, most olvasom, hogy Insider Beta-ban dobta fel . Az úgy más, akkor nem szóltam.
(az, hogy a fórumozók nem bírnak fontos részleteket leírni, az más kérdés)

(#2854) Gubu0101 válasza viperabácsi (#2774) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ezzel a telepítővel én is csak 70%-ig jutottam,próbáltam vagy 4x de mindig ott hibára futott,pedig a gépem megfelelt a követleményeknek.Aztán én is úgy telepítettem,ahogy te,az sima volt.
Majd tőlem is kap egy teljes újratelepítést,nem mintha így bajom lenne vele.
Kicsit még érdekes a rendszer,de szokható.
Amit észre vettem,hogy gyorsabban betölt a rendszer 0-ról :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#2855) GoodSpeed válasza BiP (#2853) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a laptopnál a lergjobb a helyzet, mert ott tényleg nincs újratelepítés 2018 eleje óta :D Szóval ott nincs ilyen gond, felment így, innentől frissül és + 5 év... azaz 10 év összesen.

PC-nél meg megint évekig nyúzok egy telepítést :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2856) noxon válasza Tomko78 (#2807) üzenetére


noxon
őstag

Szia, tudsz segíteni ebben? Nekem is ugyanaz a gond mint Neked, uefi marhaság. Írtad, hogy találtál egy oldalt, melyiket? :)

Köszönöm

We live in a simulated world...

(#2857) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Nekem jött egy bios frissítés és nem kell semmit beállítanom...
MSI Z490 Pro:

(#2858) ScomComputer válasza TechN7ne (#2857) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem csak neked.... :P

(#2859) Tomko78 válasza noxon (#2856) üzenetére


Tomko78
őstag

ezt követtem :) [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#2860) noxon válasza noxon (#2856) üzenetére


noxon
őstag

Már sikerült, köszi.

Már csak a TPM van.

We live in a simulated world...

(#2861) st3v3np3t3r válasza makoj30 (#2850) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem a sebességgel, hanem a processzorból hiányzó biztosnági elemekkel van a gond, azért húzták meg a határt a listán szereplő típusoknál.

Mivel már kint van a végleges, így a minimális követelményt nem hiszem, hogy fogják módosítani.

Vélemény:
Bizonyos frissített biztonsági funkciók miatt kell ez a szint.

A Kusztom Edisön-ökkel meg az lesz a gond, hogy az oprendszer és az adatok biztonságát teszik majd kockára!
Az ilyen Kókányolt-Mókolt oprendszerek sosem lesznek biztonságosabbak. Inkább javasolt a hardverfrissítés annak, aki szeretné normálisan használni a Windows 11-et, mint sem majd elárasztani a fórumak a sok panasszal a mókolt oprendszerekről.

Egy vallási idézet/ Ami majdnem passzol is a dologhoz/
Máté 7:24-27
Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát: És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; de nem dőlt össze: mert a kősziklára építtetett. És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, a ki a fövényre építette házát: És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; és összeomlott: és nagy lett annak romlása.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2862) niof válasza FattyDove (#2846) üzenetére


niof
addikt

Konkrétan úgy felröhögtem ezen, hogy a szomszéd irodából szóltak, hogy megijedtek. :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2863) Drachoo válasza szabonagyur (#2826) üzenetére


Drachoo
senior tag

Elhiszem, de ettől még drága egy olyan konfigért (pláne egy egy I5-7300U-ért). :)) Zárom, ne offoljuk szét...

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#2864) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#2844) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Már csak olyas valaki hiányzik aki bevállalja a Win 3.11-ről upgradet Windows 11-re :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2865) GoodSpeed válasza st3v3np3t3r (#2861) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Csak nem beszéltek erről. Meg most sem beszélnek. Sőt, ha szoftveresen védhetetlenek, akkor a Windows 10 is képtelen megvédeni....

Persze lehetne azt mondani, hogy kigaznéztak a 10-ből minden 8 alatti CPU-hoz járó microcode-ot, de akkor megint nem kellene hallgatni, és akkor kevesebben telepítenék.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2866) Geth válasza GoodSpeed (#2865) üzenetére


Geth
addikt

Pl. itt beszéltek (random gugli találat).

(#2867) GoodSpeed válasza Geth (#2866) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Liuxéknál miért nem rezeltek be? Arról nem beszélve, hogy semmi sem zárja ki egy újabb ilyen sérülékenység-szökőár megismétlődését pl jövőre. Akkor majd a W12-t lengetik be megoldásként? :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2868) Doky586 válasza niof (#2862) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos mert ki volt írva az ajtódon:
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni hall, mentsen!

[ Szerkesztve ]

(#2869) Geth válasza GoodSpeed (#2867) üzenetére


Geth
addikt

Passz. Én csak cáfoltam egy 2 másodperces kereséssel, hogy nem beszéltek róla :)

(#2870) fauv


fauv
őstag

Üdv !
Urak, segítsetek már pls.
10400f, Giga b460 ds3h, 1060 3GB
Szeretném a win 11-et felrakni a nagy gépre / a laptopra simán felment /
de a biztonsági indítási követelményt nem tudom beállítani. A TPM 2.0-át sikerült beállítani a biosba, de ezt nem.
Mit kell hozzá átállítani?

Köszi előre is.
Néztem videókat, a secure boost mode , ott kellene lennie, hogy legacy vagy UEFI,/ más lapoknál / de nekem ez van.

Létezhet hogy ez hardveres és nem szoftveres gond?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2871) Vasder


Vasder
csendes tag

Nekem kiadta magától a frissítést, kérte hogy a Health Checkerrel nézzem meg hogy állok, minden pipa, majd utána olvastam hogy az nem elég, a whynotwin11 program pontosabb, viszont ott is minden pipa, de a frissitésnél azt írja hogy nem felel meg a Win 11hez. Mi okozhatja ezt? Minden pipa mindenütt zöld, viszont a Win még azt jelzi hogy nem felel meg. Nem akarok tiszta telepítést külső pendriveról, ha nem a cuccaim megtartásával csak egy frissítést amit itt az originál Windows kínál.
Van valakinek ötlete mi lehet a gond?


(win11 - Képküldés - Képfeltöltés (kepkuldes.com)

[ Szerkesztve ]

(#2872) rento válasza GoodSpeed (#2847) üzenetére


rento
őstag

Nálad, hogy ment fel frissítés alól a 7100u procira?

(#2873) Tomko78 válasza fauv (#2870) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem ezt a csm ki kellet kapcsolni most csináltam egy tiszta telepítést , és mikor on volt a csm akkor mindig azt írta a gép nem alkalmas a win 1 1 re :DDD

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#2874) Zoz


Zoz
őstag

Az Install fájl cserés trükk még mindig működik, úgy fel megy bármire amin a 10 elfut, mindenféle pampogás nélkül, akár frissítésként is.

(#2875) pete_21 válasza fauv (#2870) üzenetére


pete_21
addikt

Nekem is Gigabyte alaplap van, ezekkel a lepesekkel sikerult:
MBR2GPT converterrel tedd at GPT particioba (ha meg nem vagy ezen tul)
UEFI bootot allitsd be (2. kepen helyesen van: Windows 8/10)
CSM Support Disable (nagyon fontos, enelkul nem megy a secure boot)
Secure boot control: UEFI (ugy latom, ez be is van allitva)
Ha a CSM support-ot disbabled-re teszed, akkor egy secure boot menupontnak meg kene jelennie. Itt a lenyeg, hogy a secure boot-ot bekapcsold, illetve "Install default keys" vagy hasonlo menupontban a secure boothoz szukseges kulcsokat telepitsd!
Ha elakadsz, kuldj nehany screenshotot es segitunk. :)

(#2876) Ronam


Ronam
addikt

Képmetszőt még mindig nem találom.. milyen néven kéne keresnem? Ezt írják a microsoft oldalán: egyetlen alkalmazásba lett összevonva, megtartva a megszokott Képmetsző nevet.
Ilyen néven viszont sehol nincs.

Megvan, metszet és vázlat (store-ban), utána már képmetsző néven van, de alapból nem volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#2877) szotadi


szotadi
tag

Üdv.

A Microsoft oldalán mi értelme van a "A Windows 11 lemezképének (ISO) letöltése" opciónak, ha a letöltött lemezkép mérete ~5,3 GB (install.wim 4,5 GB)
az UEFI még rendben, de a Secure Boot nem fog működni. UEFI, biztonságos rendszerindítás követelmény ha jól tudom. :F

(#2878) Geth válasza szotadi (#2877) üzenetére


Geth
addikt

A lemezkép mérete és a Secure Boot között nincs összefüggés.

#2874 Zoz sőt, a telepítő sem szükséges :)

(#2879) Doky586 válasza szotadi (#2877) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert az emberek többségénél olyan bios (uefi) van ami tud ntfs / exFat -ről is bootolni, és az iso tartalmát simán rámásolod filekezelővel a pendrivera..

[ Szerkesztve ]

(#2880) zseko


zseko
veterán

Mi mást is vártam...

Frissítésként hogy lehetne feltenni? Egy sima rendszertelepítéssel még nem lenne bajom, de az összes többi egyebet semmi kedvem újratelepíteni és beállítgatni.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#2881) Gubu0101 válasza zseko (#2880) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ezzel nem is igen fog sikerulni,ha igy akarod telepiteni,akkor isoban letoltod es mehet is.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#2882) niof válasza Doky586 (#2868) üzenetére


niof
addikt

Nem vagyok az, de közel ülök hozzá... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2883) Fire/SOUL/CD válasza Ronam (#2876) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Még nem pakoltam fel a végleges W11-t, de talán metszet és vázlat néven fut, de ha nem is ez a neve, akkor is a WIN+SHIFT+S bill. kombóval előcsalhatod.

ui: Ja, most látom közben szerkesztetted a hozzászólásod...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2884) zseko válasza Gubu0101 (#2881) üzenetére


zseko
veterán

És iso-ban hogy? Kiírom pendrive-ra, vagy becsatolom a képfile-t, és felajánlja, hogy frissít, nem újratelepít?

HR24.hu

(#2885) wetsom


wetsom
tag

Kösz, hogy itt is emlékeztetsz . :DDD

(#2886) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Én felraktam tegnap éjjel, megmondom őszintén nekem a Windows 10 sokkal jobban tetszett, mint ez az új rendszer. Grafikailag is rengeteg olyan dolog van benne ami még nem kiforrott, több ablak egymás mögött olyan ronda kontúros árnyékot vet, mondjuk 3 ablak pont egymás mögé téve, nagyon ronda. Illetve csomó minden olyan félig késznek tűnik nekem. Csak én vagyok így ezzel?

(#2887) Gubu0101 válasza zseko (#2884) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha pendriverol telepited,akkor minden elvesz.Csatolod es telepited,akkor csak lefrissit.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#2888) zseko válasza Gubu0101 (#2887) üzenetére


zseko
veterán

Hát, nem sieti el... húsz perce a frissítéseket keresi, 16%-nál áll azóta.

A pendrive-ot úgy értettem, hogy ugyan kiírom arra, de nem bootolok vele, hanem ugyanígy csak elindítom a telepítőt mint a csatoltból, de akkor végülis jobb a csatoltból indítva.

HR24.hu

(#2889) fauv válasza pete_21 (#2875) üzenetére


fauv
őstag

Sajnos az első lépcsőnél megakadtam, mert beírtam MBR2GPT.exe-t, végig ment, de az utolsó sorba azt írta, hogy nem talál OS particiót.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2890) Gubu0101 válasza zseko (#2888) üzenetére


Gubu0101
veterán

En siman isobol telepitettem,ugyan az csak nem kell tokoreszni meg a pendriveal,kellett neki azert ido,jo 20 percet biztos el volt vele.Pendriverol kicsit gyorsabb a tiszta telepites.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#2891) pete_21 válasza fauv (#2889) üzenetére


pete_21
addikt

Disk managerben nezd meg, hanyas szamu a rendszer. Alapesetben 0,es ez a mbr2gpt is ugy kezelne. Ha mas számú, akkor sincs baj, csak be kell parameterezni az mbr2gpt-nel :)

(#2892) JamesHun válasza westlake (#2740) üzenetére


JamesHun
addikt

ha jól látom akkor az "ezt a gépet frissíteném" opció most nincs itt, csak az iso vagy az usb kulcs van.
Ha az ISO-t simán megnyitom, úgy fel lehet telepíteni, vagy mindenképp ki kell írni DVD-re, vagy egy pendrive ra?
Meghajtó nincs a gépemben, pendrive om meg nincs itthon ami ekkora :D

SeriesX: JamesSHun

(#2893) szabessz válasza Gubu0101 (#2887) üzenetére


szabessz
tag

Sziasztok!
Hogy kell telepíteni ne vesszen adat és programok újra tlepítése nélkül?
Itt 3 módszert ír melyik a legjobb?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2894) King Unique válasza JamesHun (#2892) üzenetére


King Unique
titán

Upgrade to Windows 11

(#2893) szabessz:
Neked is Upgrade to Windows 11, ahol értelemszerűen Windows alóli in-place upgrade kell a telepített alkalmazások és személyes megtartásához, már ha megfelel egyáltalán a PC a követelményeknek, máskülönben ez lehet...

[ Szerkesztve ]

(#2895) zseko válasza pete_21 (#2891) üzenetére


zseko
veterán

Nálam is 2-es volt, de nem kellett paramétereznem, magától megtalálta. És ha jól emlékszem nem árt rendszergazdaként indítani a parancssort, nekem nem csinálta meg anélkül.
Arra jól emlékszem, hogy a /validate paranccsal le lehet tesztelni, megnézi meg tudja-e csinálni, anélkül hogy ténylegesen hozzányúlna?

HR24.hu

(#2896) Gubu0101 válasza szabessz (#2893) üzenetére


Gubu0101
veterán

Eddig az iso letoltes-es modszer mukodott (3).Letoltod,csatolod es inditod a mappabol a telepitest.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#2897) fauv válasza pete_21 (#2891) üzenetére


fauv
őstag

Azt írja lemez 3 . a " C " ez a csak be kell parameterezni az mbr2gpt-nel :) ez hogyan ? :D

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2898) st3v3np3t3r válasza GoodSpeed (#2865) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Vélemény:
A Windows 11 fejlettebb védelemmel lett ellátva a 10-hez képest, amit a 10 nem kap vagy nem fog megkapni. Így remélem érhetőbb.

Tehát 11-be beletett fejlesztések igénylik az követelményt...
Az, hogy a 10 miért nem kap vagy kapott ebből semmit, arról az MS-t kellene megkérdezni.

De nyilván oka van mindennek, ez egyfajta kényszerítés szerű viselkedés, a modernebb és újabb hardverek irányába.
Sok az öreg és biztonságilag elavult hardver az embereknél.

Megint csak idézném azt a vallási idézetet amit korábban írtam, de ugye feleseges lenne.
Meg nem utolsó sorban igoványos talajra nem szabad házat építeni, mert összedőlhet.

Mondjuk úgy, hogy az MS kizárt minden olyan hardvert, amely a felépített biztonsági mechanizmust nem tudja stabilan tartani.

Ez van, haladni kell a korral és lépést kell tartani a technikai fejlődéssel.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2899) st3v3np3t3r válasza Zoz (#2874) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Elképzelhető, de a későbbi frissítéseknél jelentkezhetnek problémák.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2900) King Unique válasza fauv (#2870) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy korábbi válaszban leírtakat hogyan lehet szükség esetén a legacy (CSM) szerint telepített (modern PC és OS párosításnál eleve vicc kategóra...) Windowst utólag UEFI-sre konvertálni, Secure Boot opciót bekapcsolni UEFI-ben, stb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.