Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Geth válasza attilav2 (#1744) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom milyen videóról van szó, én a partícionálást a hivatalos leírás alapján scripteltem le. Ott egyértelmű miket kell létrehozni, a hivatalos telepítő is pont ezt csinálja.
Semmi trükk és tákolás nincs benne :)

#1750 Kupszi
Már nincsenek és nem is használunk lassan 32bites appokat, jó persze van aki használ, de minek?
Most akkor nincsenek vagy vannak? Egy tipp, hogy miért használ valaki ilyet: mert nincs az adott progiból 64 bites változat.
Mi lesz ha rájössz, hogy nem csak a ProgramFiles van megkettőzve :D
Ha uncsi ez a kettőzés, azt tudom javasolni, hogy ne foglalkozz vele.

[ Szerkesztve ]

(#1752) pzstm


pzstm
titán

Microsoft has started kicking unsupported PCs out of Windows 11 testing. A new warning message recommends that Windows 11 testers reinstall Windows 10 if they don't meet hardware requirements.

Microsoft is kicking unsupported PCs out of Windows 11 testing - The Verge

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1753) zolee001 válasza Kupszi (#1750) üzenetére


zolee001
őstag

Az Itanium rendszert ajánlom neked,ott nem zavarna össze a x86 os támogatás mivel nincs
Sok rálátásod nincs egy oprendszer müködéséröl ugyanakkor irigylem,hogy ez a legnagyobb problémád

(#1754) MasterDeeJay válasza Kupszi (#1750) üzenetére

Vannak olyan progik amikből van 32 és 64 bites verzió is. Telepítéskor mindkettő a %program files%-ot hívja meg. Ha külön van válaszva akkor mindkettő verziót feltelepíthető az adott programból. (hibakeresési célból pl)
Illetve a legfontosabb dolog hogy 32 bites program csak 32bites dll-eket tud betölteni, ezért abból is van a windows könyvtáron belül több helyen, arról nem is beszélve hogy futtatókörnyezetekből is van 32 és 64 bites is (visual c, .net stb)
Elég sok 32bites progi van még, sőt igazából rengeteg. Gondolj pl számviteli programokra, vagy akár milyen olyan programra ami régebből gyökerezik és sokba kerülne átírni 64 bitesre.
Meg persze le merem fogadni hogy maga windowsban is vannak ilyenek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1755) King Unique válasza makoj30 (#1741) üzenetére


King Unique
titán

Az UUP dump amihez az útmutató linkelve lett, ellenben a screenshoton a WZT-UUP van, de normál esetben mindkettőnek működni kell. Ha esetedben nem, akkor az max. átmeneti zavar lehetett és újra kellene próbálni.

(#1756) BiP válasza King Unique (#1755) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, azt linkelted, de említettem neki a másikat is, (bár mindenki az uupdumpot favorizálja) mindkettőt próbálta, de ma pl. egyik sem működött a .168-as builddel. Se az WZT-féle UUP oldal, se az UUPdump. Most épp az előbbiről tett be screent.

[ Szerkesztve ]

(#1757) makoj30 válasza BiP (#1756) üzenetére


makoj30
aktív tag

Így igaz,mindkettőt próbáltam :)

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1758) Doky586 válasza makoj30 (#1741) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Dehát ott a képeden a link (*.cmd)
Vagy a Core 2 Duo nem bírja..? Vagy a jelenleg rajta levő XP? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1759) King Unique válasza BiP (#1756) üzenetére


King Unique
titán

Te is említetted, igen, az egy dolog, én meg külön is mivel a választ is nekem címezte. Az meg hogy jelenleg nem működik, max. átmeneti zavar lehet és nem végleges állapot, mit már említve lett.

(#1760) BiP válasza King Unique (#1759) üzenetére


BiP
nagyúr

így van.(lásd #1748).
Mindössze azért válaszoltam, mert csodálkoztál, hogy a másikból van a screen. És azért, mert próbálta ezt IS, és most épp innen rakott be screent. Nem azért, mert az uupdumpot ne próbálta volna, vagy a te útmutatódat nem követte volna.

[ Szerkesztve ]

(#1761) King Unique válasza BiP (#1760) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a másikról (WZT-UUP) voltak screenshotok és eleve arról volt szó abban a hsz-ben, ezért nem meglepő, ha meg lett említve az UUP dump is, meg pláne hogy ez volt ajánlva eredetileg nem a másik. :))

(#1762) attilav2 válasza Geth (#1751) üzenetére


attilav2
őstag

Igen, többek közt az msr és egyéb esetleg szükséges partíciók miatt gondoltam hogy win10 telepítővel partícionálom a lemezt, majd a parancssoros dism-es módszerrel a win11 telepítő alól felmásolom a rendszert és az efi-t a megfelelő partíciókra. Ha van kész scripted ami parancssorból futtatva megcsinálja a korrekt partícionálást, kérlek oszd meg. Így ki tudnám hagyni a win10 telepítő kört.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1763) Geth válasza attilav2 (#1762) üzenetére


Geth
addikt

A winpe-be pakolok powershell-t (semmit tákolás, ADK-val), így a telepítőm is powershell-ben van írva. Így is jöhet? :)

Más:
Ebben a pillanatban futott le egy uupdumpos .168-as iso-t kiköpő .cmd, semmi probléma nincs vele.

(#1764) makoj30


makoj30
aktív tag

Újrainditva a Routereket,elkezdte letölteni nekem is végre a .168 ISO fájlt. Azért nem volt újraindítva mert ezt leszámitva ment minden.

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1765) zolee001


zolee001
őstag

Elvileg ez az insider neveztü maszlag azért lenne,hogy kiadás elött teszteljék és a visszajelzésekböl (amire xarik az Ms) tanuljanak és kijavitsák a hibákat (nem sok sikerrel)
Na most akik egy oprendszert képtelenek telepiteni akkor ezektöl ugyan milyen hasznos infót tudna begyüjteni az MS?

(#1766) BiP válasza zolee001 (#1765) üzenetére


BiP
nagyúr

jobban tükrözi, leképezi egy átlag user képességeit, szokásait, stb. :)

(#1767) zolee001 válasza BiP (#1766) üzenetére


zolee001
őstag

Ha telepiteni sem tudja a nyomorult akkor hogy küld visszajelzést amiböl az MS leképezi a user képességeit,szokásait?
Kakas+varázsgömb?

(#1768) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Az Androidos appok futtatása az most hogy áll? Nem igazán jöttem rá, hogy hogy kellene csinálni.

(#1769) sniper112 válasza zolee001 (#1765) üzenetére


sniper112
aktív tag

azért van az hogy az insider alapból gyűjti a statisztikát, infót, log-okat, amihez adod is a hozzájárulásodat , azért is lökik ki ezeket a béta dolgokat, ebből javítják a hibákat és a többit, mivel tudják hogy a legtöbb user nem küldi a hibákat.

(#1770) zolee001 válasza sniper112 (#1769) üzenetére


zolee001
őstag

Köszi a felvilágositást de nem érted,ha telepiteni is képtelen..
Régen a Beta programokba (megboldogolt Ms Connect,elötte Technet Beta) egy kompetencia felmérös szürön kellett átesni a jelentkezöknek,agyhalottak nem kerültek be a programba

(#1771) BiP válasza zolee001 (#1770) üzenetére


BiP
nagyúr

Aki nem tudja feltenni, az gyakorlatilag most se kerül be, hiszen nincs rendszere :)

(#1772) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Olvastam hogy Október 5-én teszi elérhetővé a Microsoft az új operációs rendszerét. Én csak annyit láttam a közlönyben hogy ingyenes frissíthető lesz a rendszer azok számára, akiknek van eredeti Windows termékkulcsuk. Nem egyértelmű számomra, de Október 5-én lesz ehhez a rendszerhez is egy Media Creation Tool? Én mindenképp egy tiszta telepítést szeretnék, tudom hogy jó megoldás frissíteni is, de szeretnék egy tiszta telepítést. Valaki esetleg tud valamit erről, hogy aznap lesz .iso fájl is?

Köszönöm.

(#1773) King Unique válasza tothjozsi96 (#1772) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég volt arról szó, hogy igen, valószínűleg lesz W11-hez is MCT, de ez egyelőre csak tipp, biztos információ felől értelemszerűen a Microsoftnál kellene érdeklődni, vagy kivárni azt az 1 hónapot és majd ide kattintva megnézni.
De egyébként ha esetleg nem lenne, vagy nem pont október 5-én, az sem probléma, akkor is letölthető lesz egyéb módon az ISO és megoldható a clean install, ahogyan eddig is. ;) + Attól, hogy állítólag idén október 5-én megjelenik a W11, nem feltétlen jelenti azt, hogy akkor egyből telepíteni kell, ráér 6-án vagy később, sőt akár 2025 október 5-én is ami után a W10 támogatása megszűnik a Home és Pro kiadásoknál. :))

[ Szerkesztve ]

(#1774) attilav2 válasza Geth (#1751) üzenetére


attilav2
őstag

Átnéztem ezt az ms partícionálási útmutatót, elsőre nehéznek tűnt, de jobban megnézve pofonegyszerű, példa parancsok is vannak a szabványos ms gpt partíciós séma létrehozásához. Vboxban meg is csináltam ez alapján kézzel w11 telepítő alól parancssorból azt a partíciós sémát amit a telepítő csinál, majd a dism el helyére másoltam a rendszert bcdboot-al pedig az efi-t és indult a rendszer. A kézi telepítés abszolút járható útnak tűnik. Erről a videóról írtam, itt kissé elnagyoltan végigvezet a kézi telepítésen, ez alapján kezdtem gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1775) szabonagyur válasza pzstm (#1752) üzenetére


szabonagyur
félisten

És tényleg, meg is jött az üzenet nekem is a gépre ami tudom, hogy hivatalosan nem támogatott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1776) Jarod1


Jarod1
addikt

intel i3110M procijú laptopra vajon felmehet a w11? jelenleg win7 van rajta.

(#1777) King Unique válasza Jarod1 (#1776) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt nem világos mégis mi tart vissza attól, hogy megnézzed a CPU kompatibilitási listát és a rendszerkövetelményeket, + speciális célprogramokkal (pl. WhyNotWin11, ReadySunValley) hogy megfelel-e a laptop a rendszerkövetelményeknek, meg hogy ne másoknak kelljen találgatni és külön rákeresni arra amit marad is megnézhetsz... :F :B
Másrészt a nem támogatott hardverkonfigurációkon eddig is megoldható volt ilyen és olyan trükközéssel a W11 telepítése, + az új hírek szerint nem támogatott CPU-knál akár anélkül is működhet majd bizonyos megkötésekkel (pl. tiszta telepítés, frissítések hiánya) stb., ahol már most is adott lehetőség kipróbálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1778) DellFan


DellFan
csendes tag

Megjelent több helyen, hogy a MS nem akadályozza meg a Windows 11 nem támogatott hardverre történő telepítését. Gondoltam teszek egy próbát, végülis van TPM 2.0, secure boot, directx 12 a CPU viszont csak 7. gen Intel.
Hát NEM hack nélkül nem megy fel a legfrissebb gyári ISO-val jelenleg sem!

[ Szerkesztve ]

(#1779) vlevi válasza DellFan (#1778) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont tegnap volt szó róla, az Insider topicban, hogy a Microsoft elkezdte kidobálni az Insider programból azokat, akiknek a gépe nem felel meg a 11-es követelményeinek.
#2559 norti

(#1780) pzstm válasza DellFan (#1778) üzenetére


pzstm
titán

Majd a vegleges megjelenest kell megnezni

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1781) DellFan válasza vlevi (#1779) üzenetére


DellFan
csendes tag

Természetesen tiszta telepítés lett volna, eszem ágában nincs belépni az Insider programba.

(#1782) pzstm válasza DellFan (#1781) üzenetére


pzstm
titán

Veglegesnel nezz majd vissza ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1783) DellFan válasza pzstm (#1782) üzenetére


DellFan
csendes tag

Köszi, rendben, nem sürgős.

(#1784) Armagedown válasza DellFan (#1778) üzenetére


Armagedown
őstag

Tiszta telepítéssel próbálkozz, a telepítőről bootolva, ne a Windowson belüli frissítéssel.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1785) MasterDeeJay

Nekem skylake van ami 7 gen de a xeon verzió az támogatott. (bár tény hogy újabb a xeon mint az asztaliak)
Írtam a lapom supportjának hogy legyenek szívesek belerakni a PPT támogatást a biosba mert a proci tudja csak nem aktív, esélyes hogy megcsinálják. TPM modult meg nem szeretnék venni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1786) DellFan válasza Armagedown (#1784) üzenetére


DellFan
csendes tag

Hát nem hagyott nyugodni a dolog, úgyhogy megfogadtam a tanácsodat és feltettem penről.
Így már valóban simán ment és nem akadékoskodott semmiért.
Már látom, hogy teljesen más élmény mint a 10.
Köszi!


(#1787) mrazgabor


mrazgabor
tag

Érdekes mód nekem eddig megfelelt a rendszerkövetelményeknek a pc-m, de ez fogadott ma.
Alapból amúgy bétára volt beállítva a rendszer.. Fura

(#1788) zolee001 válasza mrazgabor (#1787) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.windowslatest.com/2021/09/01/microsoft-is-kicking-unsupported-windows-11-pcs-out-of-dev-channel/

Olvasott embernek nincs párja

(#1789) Doky586 válasza mrazgabor (#1787) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És mit mutat a whynotwin11?

(#1790) mrazgabor válasza zolee001 (#1788) üzenetére


mrazgabor
tag

Tehát ha eddig minden rendszerkövetelmény elegendő volt hardveressen (tpm is aktiv) akkor mi változott, lehet én vagyok értetlen de a cikkben azt írják, hogy ami nem felel meg a követelményeknek.

(#1791) mrazgabor válasza Doky586 (#1789) üzenetére


mrazgabor
tag

Elvben minden ok

(#1792) pzstm válasza mrazgabor (#1791) üzenetére


pzstm
titán

dobjál neki egy Device ID-t Feedback hubból és megnézi:
Jason Howard (@NorthFaceHiker) / Twitter

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1793) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Most töltöm le :

Windows 11 Insider Preview 22449.1000 (rs_prerelease)

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1794) pzstm


pzstm
titán

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22449 | Windows Insider Blog

ha DEV channelen vagy a CPU és TPM követelmény továbbra is figyelmen kívül lesz hagyva.....6th gen CPU-s Surface-re feldobta a 22449-et :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1795) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

BETA channelen 22000.176-ra frissült.

Érdekes, hogy a processzorom nem támogatott, mégsem dobott ki az Insider programból.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1796) savior


savior
őstag

Helló.
A 2.1 hangzást hogy lehet win 11 alatt beállítani?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1797) Cs1csó válasza pzstm (#1794) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt már "értem" tehát a registry trükköt vagy azt a másolós izét, de a kérdés továbbra is adott, ha engedi, hogy hivatalosan felfrissítsem a Windows 10-emet, Windows 11-re, és ha ez sikerül akkor utána jönni fognak e az update-ek mert én frissítések nélkül nem szívesen használnám a Windows-t azt pedig, hogy minden pach kedd után újrahúzzam még nekem is nonszensz.

(#1798) Geth válasza Cs1csó (#1797) üzenetére


Geth
addikt

Vagy felrakod manuálisan a patchet. Nem kell folyton a legrosszabb végletben gondolkodni.

(#1799) Cs1csó válasza Geth (#1798) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszönöm! Microsoft Update Catalog-ból?

(#1800) pzstm válasza Cs1csó (#1799) üzenetére


pzstm
titán

igen. Véglegesnél nem tudom mi lesz, most dev channelen van ez...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.