Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) koby11h


koby11h
aktív tag

ReviOS Win10: ismerős használja fél éve, 2 mag, 4GB, csak alap dolgokra. Semmi gondja vele, stabil azóta is, elfogadhatóan gyors. Laptopon van fent, mivel annak a dedikált videokártyája tönkrement, letiltani nem lehet és a hivatalos megvásárolt Windows 10 mindig lefagy amikor ide ér a driver frissítés miatt. Vagy ez volt, vagy a Linux, ami távol állt Tőle. Szóval nincs vele gondja, ha muszáj, akkor használható. Persze Ő sem használ pl. netbankot ezen a laptopon, biztos ami biztos alapon.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#1452) #11493888 válasza szabonagyur (#1446) üzenetére


#11493888
törölt tag

Megismeri pl az új menürendszert gépházat meg minden változtatást amit elkövetnek benne pl hogy csak egyet említsek. Nem is sorolnám tovább. Tehát mindent megismer minden ,rendszerspecifukusat’ amit az új rendszer hoz.

(#1453) #11493888 válasza zolee001 (#1448) üzenetére


#11493888
törölt tag

Milyen kontároktól tanulni ?
nem figyeltél, en eddig csak az autodidakta tanulásról beszéltem. Vagy az szted nem is tanulási folyamat?

(#1454) zolee001 válasza #11493888 (#1453) üzenetére


zolee001
őstag

Lehet félreértettem de a szövegkörnyezetböl az jött le,hogy a tákolt OS-ekröl van szó
Egyébként MS Press ha öneröböl szeretnél tanulni

(#1455) szabonagyur válasza #11493888 (#1452) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mindegy hagyjuk, ha szerinted okés felrakni tákolt hulladékot (amiben minden új ki van véve meg kapcsolva) mert abból lehet megismerni meg rendszergazdává válni akkor okés. (Nem mintha ez a rendszergazda kifejezés érne valamit).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1456) #11493888 válasza szabonagyur (#1455) üzenetére


#11493888
törölt tag

Te sem olvastad vagy értelmezted megfelelően az egész leírást. Nem a herélt windowsnól való tanulásról beszéltem hanem a w11 ről. A herélt windows okbol pont azt írtam ha rendesen elolvastad nem érdemes feltenni. Én se fogom soha többet.

(#1457) szabonagyur válasza #11493888 (#1456) üzenetére


szabonagyur
félisten

És végig erről volt szó, hogy gyenge gépre ezeket fogják felrakni mert milyen jól "optimalizált".

És Te jöttél azzal, hogy de megismerésre milyen jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1458) Cs1csó válasza Doky586 (#1417) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lutri. Egy 14 ezer fős városban lakom inkább egy nagy falu, nemrég csak egy bazi nagy PING-es - 40-es ping 8/2-es ha jól emlékszem - lassú adsl net volt trékomos. Aztán jött az EU-s pénzből indított Szupergyors Internet Program - SZIP - és behálózták a várost FTTH optikával.
2-es Ping 60/20

Sajnos a sávszélt a DIGI-től bérlik (a DIGI főkábelére csatlakozott rá ez a cég aki a SZIP program után üzemeltetni kezdte a optikai netet és persze tévé is van csupa DIGI adóval DVB-C ami szintén jó mert nem kell set top box ha a tévé tudja.) ezért nem adnak gigabitet csínján bánnak a sávszéllel de 60/20 kb. mindenre - is - elég.

Tehát oda akartam kilyukadni, hogy szerencse kérdése, hogy ahol laksz ott hajlandó e kihúzni egy normális szolgáltató egy optikát és nem egy gagyi rézdróton csüng az egész utca ami 15-20 éve nem volt gond mert nem volt még okostelefon, és internetezni is kevesebben interneteztek de ma már a legcsóróbbaknak is van okostelefonja és egész nap azt nyomkodja, és a család minden tagjának van telefonja és mindenki nyomogatja.

Nálam egy lakás keresésnél (saját vagy bérlés mindegy) a top 5 feltételben benne van, hogy legyen optikai internet és lehetőleg FTTH. Oda nem is költöznél ahol csak rézdrót van. A hitegetésekben pedig nem hiszek tehát ez a "jövőre bekötik az optikát az utcába" jellegűekben nem hiszek.

(#1459) #11493888 válasza szabonagyur (#1457) üzenetére


#11493888
törölt tag

Azt is meg kell ismernie hogy hogy herélje ki a feleakott win11 et. Én is herélem rendesen abból tanulok pedig semmi szükség nem lenne 10 mag 20 szállal dé én jobban szeretem ha csak az fut szolgáltatásokban amit akarok az indul el automatikusan amit engedek stb. Kiherélés optimalizálás az teljesen mindegy. És megismeri. Felfoghatatlan dolgok ezek mi? - neked :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1460) szabonagyur válasza #11493888 (#1459) üzenetére


szabonagyur
félisten

Légyszives a személyeskedést ezzel zárd le, újoncként rád is ugyanúgy vonatkoznak a szabályok ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1461) mefistofeles válasza #11493888 (#1459) üzenetére

Szerintem a "kiherélés" és az optimalizálás, nagyon különböző dolgok de ezen nem fogunk összeveszni. Arról már nem is beszélve, hogy te lehet, hogy rendelkezel a megfelelő tudással, de sokan, nagyon nem. Az ilyen pedig jobb ha nem áll neki, mert abból nem miskárolás, legfeljebb újratelepítés lesz.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1462) totron válasza mefistofeles (#1461) üzenetére


totron
addikt

Aki rendelkezik az hogyan kezdte?

(#1463) Geth válasza totron (#1462) üzenetére


Geth
addikt

Én pl. powershellel, dism-mel, ms oldaláról a kapcsolódó doksikkal.
Servicekből pl. soha semmit nem kapcsolgatok, kivéve az 1 szem openssh agentet be :)
Telepítés előtt pakolom ki a dolgokat az imageből, nem telepítés után...

[ Szerkesztve ]

(#1464) savior


savior
őstag

Amd videókártyámhoz suttyomban felrakott valami drivert, majd közölte, hogy nem megfelelő a kártyámhoz.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1465) #11493888 válasza mefistofeles (#1461) üzenetére


#11493888
törölt tag

Ha beírja valaki a googléba win 10 optimalizálás, azért még magyar találatban sem kevés ami van. Ha egy kicsit meg az angolt is pedzegeti ki is nyílik minden tudás ami ehhez kell. Nincs semmi varázslás.

[ Szerkesztve ]

(#1466) Hofeher válasza savior (#1464) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Azt közli hogy nem egyezik a catalist verziójával így nem nyitja ki szerintem pár nap és jön a frissités catalisthoz is.

Azt tudja valaki hogy a storenál miért nem jelemik meg a apps, games és enterment igon a home ikon alatt.
Ha átállitom brit vagy német nyelvre akkor ott vannak de magyar nyelvnél nem.

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1467) Geth válasza #11493888 (#1465) üzenetére


Geth
addikt

Beírtam, de első ránézésre vagy nyilvánvaló dolgokat felsoroló találatokat ad be (kint van a felületen, ezen nincs nagyon mit tanulni), vagy bullshit találatokat.
Tudnál kicsit pontosítani? :B

(#1468) #11493888 válasza Geth (#1467) üzenetére


#11493888
törölt tag

A nyilvánvaló neked nyilvánvaló. Van mindenkinek mit tanulni. Ha elég időt áldoz rá az ember nem kell ennél pontosabban fogalmaznom sem. A bullshit meg csak nézőpont kerdése mert van akinek a defragment a mai napig jobbá teszi a rendszerét még az ssdk világában is szóval nem tudhatjuk. A saját szempontjából mindenkinek igaza van. Ami az egyiknek segítség a másiknak kín. :K

(#1469) King Unique válasza #11493888 (#1465) üzenetére


King Unique
titán

Inkább ne írja be és ne kövessen ész nélkül random leírásokat, pláne ha nem tudja pontosan mi mire való azokban... Meg ugye ezek az "optimalizálások" többnyire csak opcionálisak és nem okvetlenül szükségesek, nyilván működik azok nélkül is megfelelően a rendszer és nem véletlenül nem találni ilyeneket pl. a Microsoft kötelező ajánlásával. :))

[ Szerkesztve ]

(#1470) zolee001 válasza #11493888 (#1468) üzenetére


zolee001
őstag

"mert van akinek a defragment a mai napig jobbá teszi a rendszerét még az ssdk világában is szóval nem tudhatjuk"

Ilyen okosságokat "tanulsz"?

(#1471) #11493888 válasza zolee001 (#1470) üzenetére


#11493888
törölt tag

Itt a fórumon csinálja valaki és lehet neki is igaza van ki tudja?

(#1472) #11493888 válasza King Unique (#1469) üzenetére


#11493888
törölt tag

De írja be és kövesse ha akarja. Tapasztalja. Aztán majd maga eldönti az ő számára ebből mi az ami hasznos mi szükségtelen és mi a bullshit. Sokan élnek tévedésben és gondolják magukról azt majd Ők megmondják mert jobban értenek hozzá. Én meg azt mondom hogy ez koránt sem biztos. Még magam sem tarthatom szakértőnek majd 30 év tapasztalatával mert olyan szinten más a világ hogy ami még tudás annó aranyat ért ma már szart sem ér. De alapnak viszont jó.

(#1473) Fire/SOUL/CD válasza King Unique (#1469) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az optimalizálást először is az MS-nek kellene kezdenie, kezdve azzal, hogy végre valóban egy natív x64-es rendszert(értsd: nem fut alatta x86-os progi, nem kell azokat felügyelni és nem kis erőforrást erre elpazarolni stb stb) dob a piacra (mint anno az XP x64 volt), ha már egyszer olyan hardverkövetelményeket ad meg, amihez egy belépő szintű gamer konfig kell...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1474) zolee001 válasza #11493888 (#1471) üzenetére


zolee001
őstag

Fórumhuszár vs minden gyártó és a komplett IT szakma
Melyik a hitelesebb?

(#1475) zolee001 válasza Fire/SOUL/CD (#1473) üzenetére


zolee001
őstag

"mint anno az XP x64 volt"
Sima 64 bites XP volt az a WS2003 kernelével,kevered az Itaniummal amin valóban nem futott X-86 szoftver és az csak tisztán 64 bites volt
Nagy sikert ért el,épp a napokban döglött ki végleg

Nem lenne visszafelé kompatibilitás? Windows RT,Windows S mint példa amik szintén óriási sikereket értek el

(#1476) King Unique válasza #11493888 (#1472) üzenetére


King Unique
titán

Itt pont az a nagy helyzet, hogy ameddig maga a Microsoft nem javasol okvetlenül és nem tesz közzé útmutatókat ilyen-olyan optimalizálásokhoz, speciális beállításokhoz az alapértelmezett beállítások használata helyett a saját maga készítette OS-hez, addig azok élnek tévedésben akik azt állítják okvetlenül szükséges a megfelelő működéshez az alapértelmezettől eltérő optimalizálás, meg gondolják magukról helytelenül azt majd ők megmondják otthon a fotelból, mert azt hiszik jobban értenek hozzá, holott nem feltétlen... :DD :B :))

[ Szerkesztve ]

(#1477) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#1473) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondolom a sok X86 only miatt van még mindig így.

Múltkor néztem és asszem az SAP kliens is még mindig 32 bites only.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1478) Geth válasza #11493888 (#1468) üzenetére


Geth
addikt

Azt hittem írsz majd valami konkrétumot is. Kár.

(#1479) King Unique válasza Fire/SOUL/CD (#1473) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz először értelemszerűen x64 only programok kellenének Windows platformon, ameddig az nem teljesül, addig nem meglepő, ha a 64 bites Windowsokban is ott van még a 32 bites programok támogatása... De mondjuk másfajta lépés már történt 64 bit only ügyben, a W11-ből ugye csak 64 bites változat lesz, a 32 biteset kukázták. :D

(#1480) Fire/SOUL/CD válasza zolee001 (#1475) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Mezei" XP Pro x64(64bit Edition ha így jobban tetszik) SP2 volt(dolgoztam alatta).
Kár, hogy annó elmeszelték (nem most "döglött ki"(mármint maga az OS), hogy idézzelek, hanem vagy 15 éve, utoljára kb. akkor kapta meg az utolsó SP2-es csomagot is egyben), mert ezelőtt 20 éve a nagy szoftvercégek nem tudtak alá írni kódot (meg nem is akartak)

Most, így 20 év elteltével illene már kiirtani a 32 bites kódok futtatását/felügyeletét stb egy 64 bites OS alól, nem? Egyből "harapósabb" lenne Windows is.
(Az XP x64 a 32 bites társához képest, még az akkori konfigokkal mérten is látványosan gyorsabb, pörgősebb, hatékonyabb volt...Akkoriban 1 értelmes fájlkezelő volt alá, a SpeedCommander, meg az alatt tömörítettünk, mert cefet gyors volt stb stb)

King Unique és szabonagyur
Így, 2021-ben engem rohadtul nem érdekelnek azon cégek, akik nem tudnak 64 bites verziókat legyártani, avagy ami még bosszantóbb, hogy "papíron" 64 bites programokat adnak ki, de közben meg 32 bites folyamataik/moduljaik csücsülnek a háttérben... :W

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1481) #11493888 válasza King Unique (#1476) üzenetére


#11493888
törölt tag

Viszont emlékezz visssza az intel hibára nem is olyan rég amit a HT szálak használatával a windows futtatása alatt lehetett szépen adatokat lopni. Az egyetlen akkori azonnali drasztikus megoldás erre a problémára ami megoldotta a hyper trading kikapcsolása volt a biosban. Azt sem javasolta sohasem sem a microsoft sem az Intel holott megoldotta a problémát azonnal, de nem is cáfolta hogy ne oldaná meg. A Másik: -Miért javasolna bárki a saját termékéhez egy jobb opciót, szelektálást vagy akármit? nem tudhatja az adott környezet hogyan tevődik össze mit javasolna? Pl az összes szolgáltatás ami a nyomtatással kapcsolatos ugyebár mindenkinél fut holott akinek van nyomtatója oda az szükséges is akinek meg nincs annak ez felesleges de azért foglalja a processzor teljesítményt ramot stb még ha csak 1% al is. Ezek az operációs rendszerek a rengeteg szolgáltatással az én meglátásom szerint mindenkire megpróbálják rászabni magukat csak ezzel a lépéssel senkire se fogják magukat jól rászabni. Az alapértelmezett beállítástól való eltérés valóban nem szükséges. De egy személyre szabásra se mondanám azt hogy szükségtelen vagy felesleges. ezt mindenki maga döntse el, az elért esetleges eredmények alapján ahogyan én is.

(#1482) #11493888 válasza Geth (#1478) üzenetére


#11493888
törölt tag

Legyen bár nem szívesen mert támadási felületet adok vele azoknak akikne eltérő véleménye van pl egy konkrét lépésre.
A superfetch kikapcsolása régebben nem kevés teljesítmény növekedést okozott.
azután a windows 10 ben eltűnt ez a név a leállítható szolgáltatások között, biztos kivették gondolná bárki.
Nem vették ki, átnevezték. és a win11 ben is benne van !!!

(#1483) zolee001 válasza #11493888 (#1481) üzenetére


zolee001
őstag

hyper trading?
ma is ujat tanultunk
Legalább olvasnál elötte a témáról mielött irsz,legalább a nevet vagy copy-paste

(#1484) #11493888 válasza zolee001 (#1483) üzenetére


#11493888
törölt tag

olvastam eleget, nem copy paste-zom
hyper threading
elírtam megáll az eszem még ebbe is belekötnek.

(#1485) Geth válasza #11493888 (#1481) üzenetére


Geth
addikt

Az egyetlen akkori azonnali drasztikus megoldás erre a problémára ami megoldotta a hyper trading kikapcsolása volt a biosban.
Nem kell feltétlen a biosban, van rá featuresettingsoverride.

Azt sem javasolta sohasem sem a microsoft sem az Intel holott megoldotta a problémát azonnal
De, egyes esetekben csak így lehet teljesen mitigálni, javasolták is: [link] (persze más kérdés, hogy én ezért biztosan nem kapcsolnám ki, túl nagy a perf impact). Inteles linket is keresek, ha szeretnéd.

akinek van nyomtatója oda az szükséges is akinek meg nincs annak ez felesleges
Sokszor mentett már s*gget a pdfbe nyomtatás :) Inkább nem érdemes hozzányúlni. Az az 1% inkább mérhetetlenül kicsi lesz (az 1% az rengeteg).

A superfetch kikapcsolása régebben nem kevés teljesítmény növekedést okozott.
2021 van, nem vettem észre mérhető különbséget ha buherálom.

Elsőre ennyit sikerült, de jöhetnek még a tippek :B

[ Szerkesztve ]

(#1486) King Unique válasza #11493888 (#1481) üzenetére


King Unique
titán

Itt a Windows beállításairól volt szó, nem a BIOS/UEFI, meg nem világos mégis mit igazolna az említett példa az előbbi vonatkozásban, meg pláne úgy hogy hivatalosan pont megemlítette a Microsoft is. :))

Miért javasolna a Microsoft a saját termékéhez adott esetben egy kétes vagy felesleges beállítási opciót, szelektálást vagy akármit, meg pláne általánosan, az összes felhasználóra vonatozóan? Nyilván nem fognak, nem véletlenül, az meg hogy otthon a VérPistik ezzel játszadoznak, az már egyéni hóbort, de nem általánosan követendő példa, ennyi. :B Ja, és még mielőtt sikerülne félreértelmezni nem, nem arról van szó, hogy szükség esetén és igény szerint ne lehetne pl. a rendszer megjelenését testre szabni pl. a gépházban, vagy ugyancsak gépházban, csoportházirendben ne lehetne egyes alapértelmezett beállításokat megváltoztatni, hanem az ész nélküli tiltsunk le mindent, "heréljük ki" a rendszert, mert otthon a fotelból jobban tudjuk mint a Microsoft hogyan működik a Windows, minek kell benne lenni, milyen folyamatoknak kell futni, stb hozzáállásról. :B Pont mint az anno az SSD témánál, holott a Microsoft már bő 10 éve leírta, hogy a W7 is fel van készítve a kezelésére és nem nagyon kell semmit matatni, erre sorra jöttek a tiltsunk le, helyezzünk át kb. mindent és optimalizáljuk meg jól a rendszert SSD-hez cikkek, mert egyesek jobban tudták otthon a fotelból, utólag meg helyesbíthették, hogy nem feltétlen szükségesek ezek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1487) #11493888 válasza King Unique (#1486) üzenetére


#11493888
törölt tag

Rengeteget olvastam anno a HT kikapcsolásáról az adatlopás megelőzése miatt Microsoft és Intel álláspontokat amin foshabbá röhögtem magam állandóan mert mintha egy politikus válaszát kaptam volna csak állandóan útmutatásnak.
"A HT kikapcsolását nem ellenezzük, de nem is javasoljuk"
"A HT kikapcsolása teljesítrménycsökkenést okoz, de az adatlopás lehetősége miatt Megfontolandó"
És az egyenes kérdésekre adott válaszaik pl: -Most kikapcsoljuk? vagy nem?
"NemIgen" :DDD

Azóta eltelt idő óta javították hardwaresen ezt a problémát, és talán most már mindenki nyugodtabban alhat bekapcsolt HT -el. bár kitudja?

mindegy.

Az Optimalizálásról meg az én véleményem az, ezt mindenki maga döntse el meddig mit és minek OP rendszer szinten.
Ha tulzásba esik, eljuthat egy ReviOS szintig is, ha meg bele se kezd, a kezdetben gyors pattogós operációs rendszer, szép lassan be fog lassulni ez a rendszer is ahogyan a többi is, mert nincsenek csodák, és a feltelepített szükséges egyéb programjaink is lezabálják az erőforrásokat, tele aggatják a rendszert szükséges és szükségtelen memóriában futó programokkal, és szépen ezennel búcsút is intettünk a kezdetben feltelepített friss pattogós windows-unknak, és marad a kezdeti gyors rendszer utáni sóvárgás, vagy a "buherálás, optimalizálás, kiherélés" hogy ezt a kezdeti állapotot visszakaphassuk... -a számunkra szükségesen feltelepített sazükséges programjainkal együtt... -én pl ezért teszem.
(sztem)

(#1488) #11493888 válasza Geth (#1485) üzenetére


#11493888
törölt tag

A superfetch kikapcsolása régebben nem kevés teljesítmény növekedést okozott.
2021 van, nem vettem észre mérhető különbséget ha buherálom.

Ezért tartom feleslegesnek hogy elkezdjek itt tippelgetni.
Régen a superfetch azért lassítottal a rendszer futását mert a klasszikus winchestereket teljesen le tudta terhelni. Ma már az SSD-k, NVME-k világában nem számít hogy fut e vagy nem. Megint egy örökölt szolgáltatás amit csak azért nem vesznek ki, mert nem biztos hogy mindenhol ssd van. és ez "csak egy példa" volt szintén.

(az 1% az rengeteg)
önmagában én se vagyok hülye és tudom hogy 1% nem sok.
de összeadódva a többi 1% os 30-40 kisbarátjával, bizony már beleszól a rendszer müködési sebességébe, futásába, folyamatos terhelésébe. Ezt sztem te is tudod.
Az persze más kérdés, hogy ez valakinek gond? vagy nem gond?
És megint egy végtelennek tűnő újabb vita téma.

(#1489) szabonagyur válasza #11493888 (#1487) üzenetére


szabonagyur
félisten

ha meg bele se kezd, a kezdetben gyors pattogós operációs rendszer, szép lassan be fog lassulni ez a rendszer is ahogyan a többi is, mert nincsenek csodák, és a feltelepített szükséges egyéb programjaink is lezabálják az erőforrásokat, tele aggatják a rendszert szükséges és szükségtelen memóriában futó programokkal, és szépen ezennel búcsút is intettünk a kezdetben feltelepített friss pattogós windows-unknak,

Hülyeség ebben a formában. A feltelepített program alapból nem zabál erőforrást csak úgy. Akkor lesz ebből gond ha a USER telesz@rja mindenféle optimalizáló meg bloatware cuccal és ezek megeszik a memóriát.

Attól, hogy fel van rakva normális programból több, mint a kezdetekkor nem lesz lassabb a rendszer. Nem kell, hogy a programok mind induláskor memóriában legyenek, akkor milyen erőforrást használnak szerinted :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1490) #11493888 válasza szabonagyur (#1489) üzenetére


#11493888
törölt tag

egyetlen egy példát hozok fel neked egyetlen egyet amire épp csak ránéztem a monitoron.
Poweriso.
a feltelepítéskor ha mindent pipát defaulton hagysz és csak a szokásos tovább gombokat nyomogatod, szépen beépül egy kis program a rendszerhéj figyelésbe és már is ott van egy újabb kis alkalmazás ami folyamatosan sasolja pásztázza a rendszeredet, és még egyet betesz egy virtuális meghajtónak amivel egyel több hardware lesz emulált dvd olvasóval folyamatos figyeléssel rendszer használai 1% al, memória használattal.
Ezek a plusz betelepített dolgok nélkül is rendesen fut a program, a + ok használata számomra teljesen felesleges. És zabálják a teljesítményt, még a memoriát is.
Arról meg nem is beszélve, hogy a rendszer indításba fűzött + új szolgáltatások is szépen elkezdenek hízni használatuk azt átlag userek számára szinte észrevehetetlen, sőt sokan talán nem is tudnak róla.. Nagyrészük létjogosultsága nélkülözhetetlensége simán megkérdőjelezhető.
És tovább folytatva, ehhez egy általad említett "optimalizáló meg bloatware" dolgot sem kellene megemlítenem!

Attól, hogy fel van rakva normális programból több, mint a kezdetekkor nem lesz lassabb a rendszer. Nem kell, hogy a programok mind induláskor memóriában legyenek, akkor milyen erőforrást használnak szerinted :F

Attól hogy felvan rakva normális programból több, mint a kezdetkor, tehát lassabb lesz a rendszer, a programok mind induláskor a memóriában lesznek és összeadódva nem kevés processzor és memória erőforrást használnak.

(#1491) szabonagyur válasza #11493888 (#1490) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az emberek 99%-nak semmi szükséges PowerISO szintű lomra, ezzel magadat tudod max igazolni, hogy milyen jól "optimalizáltad".

Amit képet beraktál és kikapcsoltad is max egy 10+ éves de inkább még öregebb hardver esetén tudod csak kimutatni, hogy milyen negatív hatással van a rendszer indításra.

Ha már annyira optimalizálni akarod akkor kapcsold ki a mindenféle hőfok figyelést a tálcán mivel normál embernek semmi szüksége a hőfok, meg feszültség állandó kijelzésére. :F

De hagyom inkább, mert nem nyugszol míg igazat nem ad neked mindenki és követik a gondolataidat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1492) Geth válasza #11493888 (#1488) üzenetére


Geth
addikt

Ezért tartom feleslegesnek hogy elkezdjek itt tippelgetni.
Szerintem nem csak Te.

önmagában én se vagyok hülye és tudom hogy 1% nem sok.
És ezt arra írod, ahol azt írtam, hogy az 1% az erős túlzás...

de összeadódva a többi 1% os 30-40 kisbarátjával,
Azok nem 1%-ok, így a 30-40 kisbarátjával pont egy maszatot tesznek ki.
Arról a fogalomról hallottál, hogy premature optimization? Mert lehet, hogy tudtodon kívül, de pont ezt csinálod.

#1487: amit én olvastam cikkeket ott nem volt ilyen. Miket olvastál Te? :DDD
Világosan le volt írva, hogy milyen hardvert érint, mindenki el tudta dönteni, hogy ennek megfelelően milyen lépéseket tesz.

#1490 tl;dr: ne rakj fel minden szutykot, és legfőképp ne ész nélkül.

Attól hogy felvan rakva normális programból több, mint a kezdetkor, tehát lassabb lesz a rendszer, a programok mind induláskor a memóriában lesznek és összeadódva nem kevés processzor és memória erőforrást használnak.
A "tehát" itt helytelen. Nem lesz minden felrakott program a memóriában induláskor. Ha nem fut, processszort sem használ.
Ahogy a képet elnézem, azon rendszeren tényleg szükség lehet az általad említett "optimalizálásra" :(

[ Szerkesztve ]

(#1493) totron válasza zolee001 (#1475) üzenetére


totron
addikt

Azt szerettem telepíteni, mindig kerestem az alkalmat rá, jó volt a telepítő színvilága: szürke.

(#1494) King Unique válasza #11493888 (#1487) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan már írták, nem kell összevissza minden szutyok programot feltelepíteni, automatikus futáson hagyni és akkor nem lesz teleszemetelve a rendszer, nem fog emiatt belassulni, ennyi. + Itt attól, hogy fel van telepítve x db program, még nem feltétlen lesz lassú a rendszer működése, pláne ha nem is indulnak a Windowszal együtt, nem futnak a háttérben, vagy ha fut is némelyik akkor kemény 0%-os terheléssel, szóval erről is ennyit. Meg ugye milyen érdekes, hogy pl. nekem is vannak több éves Windows-telepítéseim, amik a mai napig pattogósan működnek úgy, hogy nem volt közben semmilyen erőltetett "buherálás, optimalizálás, kiherélés", szóval ennyit az utóbbi szükségességéről. :)) + Szükség esetén adott a rendszer-visszaállítás, rendszermentés és visszaállítás, alaphelyzetbe állítás stb. lehetősége, nem feltétlen kell nekiállni összevissza fabrikálni a rendszert. Vagy ha már valaki annyira az utóbbit akarja, akkor az ilyeneknek lehet jobb, ha inkább a ReviOS és társai tákolmányokat használják, aztán akkor örömködhetnek. :DDD
A lényeg továbbra is az, hogy amiről itt beszélsz "optimalizálás" néven, az általában csak opcionális és nem általánosan, kötelező jelleggel alkalmazandó minden felhasználónak, meg pláne hogy maga a Windows is karban tartja magát, futtathat a háttérben az is optimalizálást (pl. automatikus karbantartás, takarítás), pont ezért nem feltétlen szükséges egyéb módon belepiszkálni. Ha szerinted ez nem így van, akkor kérnék hivatalos, microsoftos cikket az ellenkezőjéről, ha nem sikerül ilyet felmutatni, akkor meg nem kellene tovább feszegetni a témát, ennyi, köszi. ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.