Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) pete_21 válasza fauv (#2897) üzenetére


pete_21
addikt

Elvileg ezzel a parameterrel:
Mbr2gpt.exe /disk:3
Itt megtalalod a lehetséges paramétereket: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/mbr-to-gpt

Probald meg a /validate kapcsolot is, tét nélkül ellenorzi, hogy menne-e a konvertalas :)

(#2902) st3v3np3t3r válasza King Unique (#2900) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Akkor írok talán még viccesebbet...
Viszonylag modern laptop, a gyárilag felhúzott Windows 10 Sata mode: IDE mode-ban lett felrakva ACHI mode helyett...

Egy ismerősöm 4éve vett egy Aspire laptopot, az akkut sose használta hozzá. Egyik nap kapcsolná be, aztán kiírja a laptop, hogy No bootable device... Messengeren keresztül segítettem neki konfigolni a Bios-t, hogy elinduljon... akkor szembesültem vele...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2903) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. A magelkülönítést hogyan tudom ellenőrizni, hogy be van-e kapcsolva? Mert nálam nem tölti be clean installos win 11-nél a másik kérdésem, hogy itt már nem lehet jobb oldalt ahol a hangerő van meg ilyenek megjeleníteni az összes futó alkalmazást hanem marad az, hogy én állítom be mit jelenítsen meg? Túlcsordulás a tálcán menübe nem talált ilyen beállítást sajnos :(

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#2904) King Unique válasza szotadi (#2877) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak akkor gond, ha pl. a Rufus UEFI-NTFS beállítással írják ki az ISO-t pendrive-ra, akkor ehet szükség a Secure Boot kikapcsolására, ami ebben a topikban is már kismiliószor el lett magyarázva, ahogyan az is hogy ha támogatja a PC BIOS/UEFI szinten az NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozóról a bootolást, akkor nem probléma a 4+ GB-os install.wim, + egyéb módszerrel is megoldható NTFS alapon...

"mi értelme van"

Igen, mi értelme van, ha adott az MCT a kisebb méretű (~ 4,04 GB ISO, install.esd = 3,37 GB) ESD ISO letöltéséhez és telepítési adathordozó készítéséhez is? :))

[ Szerkesztve ]

(#2905) viperabácsi válasza Gubu0101 (#2854) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem is értem minek olyan " segéd programot " kiadni ami nem műkodik ! :W

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#2906) modd3r


modd3r
őstag

Könyörögve kérdezem, ezt az ocsmány jobbra kitolt órát -akár vmi mókolással- középre lehetne helyezni? Köszi! :W [link]

[ Szerkesztve ]

(#2907) fauv


fauv
őstag

Köszi a helpet Urak, feladtam, csinálok egy teljesen új telepítést UEFI módban.
Ismerve magam, tuti nem fog simán menni, majd jövök kérdezni :D
Annyit kérdeznék még, hogy telepítéskor akkor a CSM supportot alpjáraton tegyem disable módba?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2908) King Unique válasza fauv (#2907) üzenetére


King Unique
titán

Pedig megoldható, sőt más módszerrel is az MBR2GPT-n kívül, de mindegy.
Tudatosan kellene telepíteni, ha UEFI szerinti a cél, akkor értelemszerűen az annak megfelelő bootolási módot beállítani UEFI szinten, POST után az annak megfelelő boot eszközt kiválasztani F12/egyéb billentyűvel előhívható menüben a telepítéshez, stb.

[ Szerkesztve ]

(#2909) fauv válasza King Unique (#2908) üzenetére


fauv
őstag

:D Az unokámnak mutogattam mit csinálok, látta milyen bosszus vagyok, erre csak annyit mondott, hogy papa hagyd ezt, te nagyon buta vagy. :D
Hallgatok rá :D

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2910) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok,Az miert van,hogy nekem elo sem jon a Win 11 frissites,pedig a cumulative az telepult?? :F

(#2911) arcitec válasza modd3r (#2655) üzenetére


arcitec
addikt

És még azt sem írja ki, hogy Hétfő?

(#2912) mrazgabor válasza arcitec (#2911) üzenetére


mrazgabor
tag

Kedd :DDD legalábbis akkor már ne hétfőt írjon már kedden ::DD de nem ír ki ilyet max ha ráhúzod at egeret

Nekem jobban hiányzik a második monitorról az óra :((

és nincs is tervben :(

[ Szerkesztve ]

(#2913) BiP


BiP
nagyúr

Nézem, hogy PH-n semmi hír a mai Win11 megjelenésről, pedig azért mégiscsak egy techportál vagy mi.
Aztán azóta -ha késve is-, de csak megjelent a hír így a munkaidő végére :)
Elérhetővé vált a Windows 11

(#2914) Buckey válasza st3v3np3t3r (#2898) üzenetére


Buckey
senior tag

:C
Ez is egy nézet!
És az is, hogy valahogy el kell adni az új hardwereket! :K
Mert egy i7 7700 Processzor még manapság is megfelel sok embernek, és legalább 2-3 évig el lenne vele, de a win11 szerint már elavult. Mihez? Netezéshez? Szövegszerkesztéshez?
Már nem biztonságos a Win11 szerint! De Win10 szerint meg igen?
Ez is a pénzről szól, a többi meg le van sz@rva! Hogy sok lesz a [hulladék] ? Ezeket nem érdekli.
Vagy a nép használja ugyanúgy a Win10-et (ami már nem biztonságos) és különben is, mind meghalunk, nem számít.

(#2915) Heroes fan válasza Buckey (#2914) üzenetére


Heroes fan
őstag

Szerintem a Microsoft úgy érti hogy elavult, már 5 generációval el van maradva és kiadási dátum szerint is réginek számít.

(#2916) Buckey válasza Heroes fan (#2915) üzenetére


Buckey
senior tag

Ez igaz, de ha 5 generációval ezelőtt csúcs volt, akkor még most is használható nem kevés dologra. És azért kidobni, mert egy op. rendszer szerint elavult, ami egy hasonlón jól muzsikál, ez szerintem igencsak pazarlás.
Divatosan környezetszennyezés! :K
Vagy, már akkor sem felelt meg a biztonsági előírásoknak, amit akkor elhallgattak, vagyis megtévesztették a vásárlókat! :((
Akkor meg kérem vissza a pénzem!

(#2917) keIdor válasza Buckey (#2916) üzenetére


keIdor
titán

Miért kéne kidobni? A Win10 megy még rajta.
"Netezéshez? Szövegszerkesztéshez?" amúgy is minek a Win11. Tök mindegy.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2918) Morris


Morris
veterán

Akinek hibára fut rendszerindító usb-re való letöltéskor, az futtassa rendszergazdaként a MediaCreationToolW11-et.

(#2919) King Unique válasza BiP (#2913) üzenetére


King Unique
titán

Ja megjelent, meg a sok "okos" hsz, pláne amikor a másik platform trolljai is odatalálnak... :DD

(#2920) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. Néztem a Windows 11 supported Intel processors listet és látom hogy 8600kra lehet és 8700kra már nem lehet felrakni a w11et? WTF? :(( :(
Nekem 7700kra vajon egyszer elérhető lesz?

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#2921) Buckey válasza keIdor (#2917) üzenetére


Buckey
senior tag

Azért "kéne kidobni", mert a user win11-et szeretne, szeretne modern, friss op.rendszert használni. És az ilyen húzások siettetik az elavulást (akkor is, ha még nem is annyira elavult).

[#2919King Unique] , most célozgatunk? :DD
Mert én voltam az egyik "troll" a "szomszédban". :DDD ;]
Hiába, nem én tehetek róla, hogy Linuxot kell használnom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2922) GoodSpeed válasza nesh_019 (#2920) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

7700K-ról írok :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2923) keIdor válasza Buckey (#2921) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem akit érdekelnek az újdonságok, most épp esetünkben a Windows 11, annak friss hardvere is lesz alá. Én az összes Skylake-et meghagytam volna még a Microsoft helyében, csak a Broadwell-től lefele engedtem volna el a többit, de így döntöttek, ez van.
4 éves a Coffee Lake, az se friss már... mégis támogatott. Telefonoknál, az Apple-t leszámítva ennyit se kapsz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2924) King Unique válasza Buckey (#2921) üzenetére


King Unique
titán

Mármint milyen userek, amikor pont nem olyan régen volt arról hír, hogy a többségben lévő átlagos felhasználók egyelőre nem is hallottak a W11-ről és nem is érdekli őket? :)) Meg nyilván nem kötelező senkinek most azonnal W11-re váltani, 2025-ig a W10 támogatásának végéig bőven vehet vagy összerakhat kompatibilis PC-t, új PC-t W11-gyel előtelepítve, stb.

Csak a tények lettek közölve. ;) Azt meg nem világos minek oda beírni, hogy nem használom és bezzeg a Linux, pont zéró értelme volt, erről beszéltem. :D :B

[ Szerkesztve ]

(#2925) nesh_019 válasza GoodSpeed (#2922) üzenetére


nesh_019
senior tag

Nekem is 7700km van, Windows Updaten keresztül raktad fel? Mert nekem ott azt írja h nem felel meg a gépen a rendszer követelményeknek.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#2926) zseko


zseko
veterán

Ekkora egy ótvar fost. Elindítottam a telepítőt, nagy nehezen eljutott odáig hogy letölti a fájlokat a netről, ellenőrzi minden oké-e, aztán fennakad azon, hogy a VirtualBoxal nem lesz kompatibilis, törölni kell, mert addig ba.zik továbbmenni. Magától persze nem tudja megtenni, manuálisan kell. Oké, letörlöm, meg a szarjait is amit otthagyott, mehet a tovább gomb. Gondoltam naivan. Mert nem működött. Oké, visszalépés, újra, ekkor letörölte a letöltött fájlokat, és elkezdte letölteni újra. :U Majd eljutott megint oda, hogy a VirtualBoxal nem kompatibilis... :U Gépújraindítás, aztán saját hülyeségem okán véletlenül a telepítővarázslót indítottam el, ami letöltötte az 1.7GB-ot, majd törölte, majd újra letöltötte, majd törölte, majd újra elkezdte... ekkor vettem észre a hülyeségemet, leállítottam, elindítottam az iso-ból a setupot, ami persze most meg nem tölt le semmit, nem csinál semmit, így indíthatom újra megint a gépet, viszont, az elmúlt tíz perc alatt képtelen volt letörölni a saját szarjait amit létrehozott, hogy be tudjon záródni...
Kész röhej, kétszer frissítettem fel ugyanígy a win7-et win 10-re, ami mindkétszer simán meglépte ezt probléma nélkül.

HR24.hu

(#2927) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Lehet volt mar kerdes, de visszaolvasva nem talalom es nem ertem a dolgot :N Tehat a pc health check szerint telepitheto a win 11, viszont a windows update-ben azt irja, hogy ez a pc nem felel meg a win 11 kovetelmenyeinek :F Frissiteni szeretnem, nem clean install. Otlet valakinek? Koszonom :R

(#2928) Buckey válasza keIdor (#2923) üzenetére


Buckey
senior tag

Így van, akinek sok pénze van, az vesz új gépet pár havonta, évente és lesz neki új rendszere is. Aki meg másra költené a pénzét, az meg marad a régi, de még jó gépen és a régi op rendszeren.
Nem mindenki szórja a pénzt feleslegesen.
Az, hogy a telefonokkal megtették, hogy 1 évesen már frissítés sem jön rá, azt az elején meg is lehetett érteni. De manapság egy 3 éves, akkor csúcs telefon még vígan elfutna a legújabb Androiddal is. De nem, vegyen a paraszt másikat, a mindennapokban nem is észrevehetően erősebbet. Lassan PC fronton is ide jutunk.

[#2924King Unique] , ennek a win11-nek is annyi értelme van, mint ahogy én (is) odaírtam, hogy linuxot használok. Maradhatott volna win10, és nem ilyen szigorúan, értelmetlenül lekorlátozni a processzorok számát.
Mert a többség még nem hallott róla, de majd fog. És mi lesz a nem kompatibilis hardverek sorsa? Megy a kukába, mert majd senkinek sem kell!

(#2929) Morris válasza fojtviki (#2927) üzenetére


Morris
veterán

Még várni kell arra.

(#2930) King Unique válasza zseko (#2926) üzenetére


King Unique
titán

Az nem feltétlen a Windows hibája, ha user ótvar szoftverkörnyezetet generál, összevissza telepít mindenféle inkompatibilis programot és amiatt fut hiába az upgrade. :B Ahol ha ilyen probléma volt, akkor a LiLi is érintett, amit már használni sem kellene, évek óta nem fejlesztik...

(#2931) King Unique válasza Buckey (#2928) üzenetére


King Unique
titán

Azzal egyetértek és nem újdonság, hogy ez a mostani W11 eredetileg W10 21H2 akart lenni, illetve a W10X átnevezve marketing és egyéb okból W11-re, ilyen formában valóban felesleges volt ez a húzás.
Az új hardvert kell venni havonta, évente az új Windows miatt mantráddal viszont nem, mert nyilván nem kell ilyen gyakran és amelyik több ponton sem felel meg most a W11 hardveres követelményeinek, az attól még használható marad W10-zel, de már amúgy is fejleszteni vagy cserélni kellett volna. Ja, és előbb-utóbb mindenképpen cserélni kell majd, mivel tönkremehet vagy totál elavulttá válhat, ez nem újdonság. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2932) zseko válasza Buckey (#2928) üzenetére


zseko
veterán

De manapság egy 3 éves, akkor csúcs telefon még vígan elfutna a legújabb Androiddal is. De nem, vegyen a paraszt másikat, a mindennapokban nem is észrevehetően erősebbet.

Igaz már valóban réginek mondható a tabletem, mivel 2014-ben vettem, és az akkori legjobbnak mondható volt, viszont az elmúlt három évben egyre inkább megérezni a kevés hardvert a weblapoknak 'hála'. Amióta áttért a PH és lapcsaládjai az új dizájnra, szar használni az oldalt vele. Lassan tölt be, akadozik, sőt van, hogy nem az a link nyitódik meg amire kattintok... Ha kép is van a fórumban (például állati vicces képek), akkor még inkább döcög mire betölt. Hálistennek a logoutot nem állították át, így ott továbbra is normálisan lehet használni a fórumot. És egyre több weblapnál jön elő ez, ahol régebben nem volt probléma. Plusz az appoknál is kezd begyűrűzni.. Szóval lehet hogy az Android elfutna rajta, de attól még a net ugyanúgy megfogná.

HR24.hu

(#2933) keIdor válasza Buckey (#2928) üzenetére


keIdor
titán

Azért sem értem a problémádat, mert vannak itt képek, hogy felmegy Kaby Lake-re is. Tehát megoldható.

Ingyenes frissítés lehetősége adott, ingyen hardvert ne adjanak véletlen? Mennyibe kerül ma egy i3-8100? Naugye…

Mellesleg azon kívül, hogy sokkal szebb a UI, szépek az animációk, mást nem venni észre. Azaz semmi hátránya nincs egyelőre egy W10-nek sem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2934) st3v3np3t3r válasza Buckey (#2914) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

arra a 2-3évre még a mostani Win10 verzió is jó lesz ;] :P :))

Szerintem tuti van benne valami marketing háttér is az új hardverekre.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2935) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Üdv Urak.

Mi a legfrissebb build ami már ugye tölthetö is ? Én még frissített win1-en vagyok 22000.194-el :R

(#2936) JamesHun válasza King Unique (#2894) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi, közben megtaláltam én is. rémlett, hogy volt amikor külön app volt rá és meglett

más:
szuper lett a frissítés. 1 gondom van, hogy az SMB1 hiába van feltéve, nem tudok csatlakozni smb1-es tárolóhoz.
Ha egy új usert csinálok azzal megy. valami ötlet?

SeriesX: JamesSHun

(#2937) zseko


zseko
veterán

Eszem megáll.

Azért állt meg a telepítő és nem volt hajlandó továbbmenni, mert az asztalon volt egy portable virtualbox mappa a portable LiLi USB Creator alatt. Átmásoltam másik meghajtóra, most már települ :W

HR24.hu

(#2938) kefe13 válasza fojtviki (#2927) üzenetére


kefe13
tag

Nekem pendrive-ról ment telepítés elején felajánlotta hogy update legyen vagy "tiszta" telepítés.

(#2939) King Unique válasza zseko (#2937) üzenetére


King Unique
titán

Akkor eltaláltam és inkább törölni kellett volna azt az ótvar programot, mert kb. semmi értelme nincsen manapság a használatának. :))

[ Szerkesztve ]

(#2940) King Unique válasza fojtviki (#2927) üzenetére


King Unique
titán

(#2941) fojtviki válasza kefe13 (#2938) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom. Bar azert ez vicces picit :DDD :

(#2942) Buckey


Buckey
senior tag

Nyugalom uraim, én nem akarom feltenni a win11-et (és a win10-et sem), csak arra céloztam, hogy már ezen a téren is igen csak felgyorsították, felgyorsítják az amortizációt, hogy nem támogatják a még jól használható gépeket.
De a lényeg, hogy vegyünk új gépet pár százezerért, ami ki tudja mikor, talán 2-3 év múlva ismét a kukában végezheti. Vagy nem végzi, csak éppen régi op. rendszert használ, ami ugye nem lesz "biztonságos" (mert ugye most erről szól a mese).

(#2943) fauv


fauv
őstag

Köszi Urak, csináltam egy UEFI-s telepítőt, felraktam utána egyből züld pipa lett minden, a win 11 szépen feltelepült .
Még egyszer köszi :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2944) zseko válasza King Unique (#2939) üzenetére


zseko
veterán

És mivel csinálnál akkor inkább Live Linuxot? (Munkahelyi gépet próbálnám kicsit élhetőbbé tenni, bár azon szerintem már semmi nem segít...)
Egyébként mekkora egy fos telepítő ez, még abszolút megérteném ha a telepített programok között találja, de egy sima mappában lévő sz.ros file megakasztja??
Egyébként most is megállt 68%-on már vagy tíz perce... Utoljára a Win98 telepítése volt ennyire tré nálam.

HR24.hu

(#2945) makoj30


makoj30
aktív tag

[link]

Ha ez igaz akkor gratulálok Microsoft....minek van az Insider preview ha ilyen hibák maradnak a véglegesnek nevezett változatban? Azért ez az intéző memória hiba elég durva.

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#2946) satee76 válasza Buckey (#2916) üzenetére


satee76
aktív tag

...vagy használhatod a win 10-et még 5 évig és akkor lecseréled a 10 éves hardvert.

(#2947) zseko válasza King Unique (#2939) üzenetére


zseko
veterán

Jah, és ez is vicces mire hivatkozik, melyik rendszerrel nem kompatibilis :)) :U

Egyébként a letöltött win11 telepítési segéd futó szálát megnézve (persze csak ha nem néztem be nagyon) szintén win10-et ír a tulajdonságoknál... :)

HR24.hu

(#2948) szabonagyur válasza makoj30 (#2945) üzenetére


szabonagyur
félisten

Reddit cikket megnézve azért ez az issue sem jön elő csak úgy:
For example: When I turn on my pc, Windows explorer uses 60mb, and then when I open a random folder, it reaches 80, and when I close the same window, it only drop to 70mb, not 60. and after I open and close a folder multiple times, it reaches a 1 GB!!

Aki ennyit nyitja zárja az ablakot, hogy a 60MB-t feltornázza 1 GB-ra lehet jobban jár egy fejlettebb filekezelővel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2949) karldergroße válasza pigatt (#2835) üzenetére


karldergroße
senior tag

Pont ez a probléma, hogy ilyen téren a 11 sokkal vacakabb, kevésbé testreszabható, mint a 10.

(#2950) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Dell 9020-as gépem, 4.gen intel i5 procival... bekapcsoltam a TPM-et a BIOS-ban, de ugye az csak 1.2-es. Erre így fel tudna menni a W11 clean installal, vagy neki se álljak a dolognak?

Ha GPT partíció kell neki a rendszer SSD-n, akkor vegyem ki és egy másik gépben formázzam/partícionáljam le arra, vagy boot ezen valami live OS és úgy? mi a legegyszerűbb megoldás? Illetve ez egyáltalán kell? A W11 telepítő ezt nem tudja megcsinálni, vagy ezen elakad? Vagy valamit nagyon félre olvastam itt? :D

előre is köszi :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.