Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Krisztianby


Krisztianby
tag

Bejelentésesnél valahogy nem lehet ki hagyni ezt a pin kódos hülyeséget?
Egy idő után unalmas 200x kinyomtam mert nem érdekel de minden bejelentésesnél azért felhozza :))

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1302) #11493888 válasza Krisztianby (#1301) üzenetére


#11493888
törölt tag

Helyi fiókkal ha nem adtam jelszót nem kellett sem pinkóddal bohóckodni se nem volt indulásnál zárolt képernyő. azzal csak az a baj hogy a widgetek letíltódnak ha helyi fiókra váltasz de lehet más szolgáltatások is.

makoj30:
feltolom én ahova mondod, nem tudtam hogy lehet vele probléma bocsi.
:R

(#1303) makoj30 válasza #11493888 (#1302) üzenetére


makoj30
aktív tag

Most hogy segítettek a mega downloaderrel így sikerült letöltenem és felraknom a gépemre. :R

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1304) Doky586 válasza makoj30 (#1303) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszerűbb ha az UUP ról magadnak töltöd le. [link]

(#1305) #11493888


#11493888
törölt tag

megoldás az automata bejelentkezésre nekem az első is működött.
kiveszed a pipát és a felugró ablakban beírod a microsoft fiókos jelszavadat 2x.
[link]
ez pedig egy alternatív letöltési link a 132-es ISO-ra akinek a mega nem működik.
[link]
:R

(#1306) makoj30 válasza Doky586 (#1304) üzenetére


makoj30
aktív tag

Már fent van:

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1307) -Skylake- válasza makoj30 (#1306) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem te vagy az egyetlen ember a föld bolygón, akinek tálcára van pinelve a defrag. Ezt komolyan gondolom.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1308) Cs1csó válasza -Skylake- (#1307) üzenetére


Cs1csó
félisten

Régi szép idők amikor én is imádtam játszadozni a Diskeeper progival, szerencsére már leszoktam róla.
(annyira trendi voltam, hogy még a beépített sem volt elég nekem külső kellett)

[ Szerkesztve ]

(#1309) #11493888 válasza -Skylake- (#1307) üzenetére


#11493888
törölt tag

Mi az a defrag?

Minden esetre egy jó hír amit még bétában nem is nagyon láttam:
Ezek mind működnek... kivéve a forza horizont 4 az valamiért nem indult el... :(

[ Szerkesztve ]

(#1310) makoj30 válasza -Skylake- (#1307) üzenetére


makoj30
aktív tag

Időnként lefuttatom a nosztalgia miatt ;)

Ahhoz képest milyen gépem van,elég fürge a W11 és még a játékok is mennek. Igaz 1366x768 tolok mindent.

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1311) makoj30 válasza #11493888 (#1309) üzenetére


makoj30
aktív tag

Defrag a töredezettség mentesítő angol neve.

Minek 3 böngésző?

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1312) Doky586 válasza -Skylake- (#1307) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD :)) :DD

(#1313) #11493888 válasza makoj30 (#1311) üzenetére


#11493888
törölt tag

Tudom mi az a defrag :DDD de már az ssd megjelenése óta nem használom nem hogy az NVME alatt... :D

még belebotlok időnként egy--egy helyen böngészős problémába és akkor az alternatívok jól jönnek, alapban chrome megy és ha azzal nem volna jó ott a másik kettő. volt már rá példa.
:K

(#1314) makoj30 válasza #11493888 (#1313) üzenetére


makoj30
aktív tag

Elvileg a W8 óta az SSD és NVME eszközökön optimalizációt csinál a "defrag" ;) Nem gondolom ha 1x-1x lefut bajt okozna. Az automatikus futtatás persze ki van kapcsolva.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1315) Doky586 válasza makoj30 (#1314) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Az automatikus futtatás persze ki van kapcsolva."
Hát akkor kapcsold be, és leveheted a tálcáról.. :U

Egyedül az NVME SSD-nek nem kell, de ha van a gépben sata hdd vagy ssd (is) akkor az igényli! :K

[ Szerkesztve ]

(#1316) makoj30 válasza Doky586 (#1315) üzenetére


makoj30
aktív tag

Jó helyen van ott.

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1317) #11493888 válasza makoj30 (#1314) üzenetére


#11493888
törölt tag

én azt olvastam az SSD megjelenése óta, hogy a defrag használata fordított hatást ér el, nem hogy semmit se gyorsít rajta a állandó írás olvasás a rendrakásnál nem kíméli az eszközt sőt csökkenti az élettartamát. NVME dettó. A mechanikus Millisecundumos vinchestereknél persze számít, de ma már a szinte nanosecundumos háttértárolók világát éljük ugyebár és nálam a mechanikus vinyóból nincs is a gépemben egy se. de nem vitatom hogy adattárolásra még lehet létjogosultsága. Minden esetre ha gyorsítani akarsz az op rendszeren én a lapozó file-al játszok még és az egyik NVME-n van az oprendszerem a másikon meg a lapozó file-ja, ez még biztos hogy jobbá és kíméletesebbé teheti a rendszert, de ma már régi mechanikus vinyóra nem is javasolnám senkinek az OS telepítését.

(#1318) Doky586 válasza #11493888 (#1317) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Látom féltucat év is kevés a régi téves hiedelmek eloszlatásához.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1319) vlevi válasza Doky586 (#1318) üzenetére


vlevi
nagyúr

Több az :)
Már a win7-ben lévő lemez optimalizáló sem hajtotta végre a defragot az SSD meghajtókon.
Ott az optimalizálás mást jelent, leginkább a trim lefuttatasat.

(#1320) #11493888 válasza vlevi (#1319) üzenetére


#11493888
törölt tag

vagy lehet csak nem hallott róla:
[link]

(#1321) Doky586 válasza vlevi (#1319) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van, több.. :B
Igazából arra céloztam hogy az ssdk a 2010-es évek elején kezdtek el tömegesen elterjedni. Persze mindenkinél máskor és máskor.
Akkoriban még én is hittem az ilyen városi legendáknak, de azóta beláttam hogy a MS minden default beállítása optimális az ssdkhez is. Nem kell okosabbnak képzelni magunkat és elállítgatni őket, mert annak csak negatív lehet a végeredménye. :U
Mind win11 mind win10 mind win8.* mind win7 esetén.

(#1322) King Unique válasza #11493888 (#1320) üzenetére


King Unique
titán

De hisz a linkelt leírásban pont az szerepel, hogy a korábbi téveszmék okán eszközölt felesleges letiltásokra, áthelyezésekre stb. az SSD kímélése végett pont nincsen okvetlenül szükség, ami korábban a társtopikban is már el lett magyarázva. :)) Meg ugye Windows 8 óta a meghajtóoptimalizáló SSD-knél trimmelést végez ami a futtatásnál is látszik, pont ezért felesleges és indokolatlan letiltani. Bár a W10 2004-es verziónál volt korábban egy bug, ami miatt standard defrag is gyakran futhatott, de egyrészt attól még tönkre nyilván nem ment az SSD, másrészt már rég javítva lett és már eleve nem aktuális, meg a W11-nél sem.

(#1323) #11493888 válasza King Unique (#1322) üzenetére


#11493888
törölt tag

A defrag nálam még egy manuálisan indítható vinyó buzerátor program ami a szétszórt adatokat szépen összepakolta és szöszmötölt vele egy órát is. Winxp óta sztem már mem is használtam. Közben átalakult és az ssd ket trimmeli hetente egyszer default beállításon gyárilag a háttérben amit észre sem veszel és a leírás szerint nem is számít a mai ssd- ken mert nem olyan romlékonyak mint a régiek. Ettől függetlenül ezt az opciót jó magam a windows feltelepítés után mindig kikapcsolom.

(#1324) King Unique válasza #11493888 (#1323) üzenetére


King Unique
titán

De hisz pont az a lényeg, hogy egyrészt elintézi SSD-ken a trimmelést a Windows beépített alkalmazása is és csak ezért felesleges külső programot telepíteni, másrészt ha csak trimmelés futtatása történik, akkor felesleges és értelmetlen letiltani. :))
Azért a régi SSD-k sem feltétlen voltak olyan "romlékonyak", meg pláne MLC alapon nem, nem kellett annyira kímélgetni azokat, csak ugye hosszabb távú tapasztalat híján elterjedtek a kezdeti időkben azok a fals tanácsok amik az ellenkezőjét szajkózták, tiltsunk le mindent stb., holott nem volt arra okvetlenül szükség, meg pl. már a W7 is fel volt készítve az SSD-k kezelésére.

[ Szerkesztve ]

(#1325) Krisztianby válasza #11493888 (#1302) üzenetére


Krisztianby
tag

Szia ezt eddig is tudtam viszont ha már be szereztem egy eredeti Windowst és be is aktiváltam akkor nem local accounttal fogok bohóckodni. Viszont nem találok megoldást arra hogy ki skippelhessem a pint. Vagy ez már ilyen kötelező dolog?

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1326) Pyttawrx válasza Krisztianby (#1325) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most tettem fel w11-et. Nem kötelező semmi. Ne legyen netre kötve telepítés alatt, és skippelhető

(#1327) King Unique válasza Krisztianby (#1325) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a W10 mintájára hogyan lehet kikapcsolni, nem újdonság.

(#1328) Geth válasza Pyttawrx (#1326) üzenetére


Geth
addikt

Sőt, net mellett is.

(#1329) Pyttawrx válasza Geth (#1328) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, csak nem bonyolítom, amikor ez sok usernek egyszerűbb. :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#1330) #11493888 válasza Krisztianby (#1325) üzenetére


#11493888
törölt tag

Én is adtam feljebb a pin skipre linket abban vannak képek is :DDD

(#1331) Krisztianby válasza #11493888 (#1330) üzenetére


Krisztianby
tag

"megoldás az """automata bejelentkezésre""" nekem az első is működött.
kiveszed a pipát és a felugró ablakban beírod a microsoft fiókos jelszavadat 2x.
[link]"

Ez minden csak nem az :) Én továbbra is azt keresem hogy csak a jelszavamat kérje és PIN létrehozás lehetőséget minden bejelentéses elött ne dobja fel. Ha meg auto-logolnák minek használnák jelszót? MC fiókomat szeretném használni jelszóval PIN nélkül nem pedig auto logint keresek.

#1327King Unique
Továbbra sincs Remove gomb.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1332) Krisztianby válasza Krisztianby (#1331) üzenetére


Krisztianby
tag

ui: Külön semmilyen beállítást nem enged míg nem hozom létre a PIN-t. Ezért kérdeztem hogy kötelező dolog e vagy valahogy ezt meg lehet kerülni. Nem találok róla infot.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1333) King Unique válasza Krisztianby (#1331) üzenetére


King Unique
titán

Akkor rámész a beállításra és ott megnézed, meg ha van/lesz a screenshoton lévő alsó opció, akkor azt kikapcsolod.

(#1334) #11493888 válasza Krisztianby (#1331) üzenetére


#11493888
törölt tag

Az meg a gépház fiókbeállításiknál van

(#1335) Geth válasza Pyttawrx (#1329) üzenetére


Geth
addikt

Nyugodtan bonyolíthatod. Akinek bonyi, kér segítséget vagy megoldja máshogy :)

(#1336) Pyttawrx válasza Geth (#1335) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jobb az egyszerűbb megoldás, minek bonyolítani, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#1337) Geth válasza Pyttawrx (#1336) üzenetére


Geth
addikt

Nem jobb. Egyszerűbb. Ez két külön dolog.

(#1338) Pyttawrx válasza Geth (#1337) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Legyen igazad, bonyolítsd, én írom az egyszerűbbet, lapozzunk

(#1339) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Most készülök laptopot venni. Igaz használtat. Legális OS pártján vagyok, de ez a TPM őrület szerintetek nagyon kőbe vésett lesz? Szerintem csak emiatt nem fognak az emberek gépet cserélni, hogy legyen TPM modul, így a Win11 piaci részesedése nem lesz erőteljes megérzésem alapján.

Vagy várjak ki inkább és nézzek TPM-es laptopot már?

Mess with the best / Die like the rest

(#1340) Cs1csó válasza Louro (#1339) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használt notebook-nál szerintem kevés a TELJESEN Windows 11 kompatibilis ugye a CPU-val is van probléma - nem tudom melyik generációtól támogatott és ugye azt sem, hogy notebook CPU-k esetén mi a helyzet -
Amúgy még kb. 4 évig támogatott a Windows 10, tehát ha veszel egy 4-5-6 éves notit az bőven az életkora vége felé fog járni mire jön a nagy váltás.

Plusz még mindig nincs teljesen tisztázva mi a helyzet.

(#1341) King Unique válasza Louro (#1339) üzenetére


King Unique
titán

Ha igazak a hírek, akkor nem fog engedni a rendszerkövetelményekből a Microsoft a Windows 11 "végleges" verziójánál. Ahol a TPM 2.0 azért nem akkora nagy extra manapság, ha most veszel egy modern, Windows 10 kompatibilis vagy eleve azzal előtelepített laptopot, akkor annál jó eséllyel eleve adott lesz.
Nem is feltétlen kell az embereknek azonnal gépet cserélni, az inkompatibilis PC-ken 2025-ig használható a W10 is és nem muszáj egyből W11-re váltani, + jelenleg is fel lehet tákolni azokra TPM 2.0 hiányában a W11-et és elképzelhető hogy a végleges verzióhoz is lesz működő hack. Akik meg szükség esetén 2025-re sem fejlesztenek vagy vesznek új, kompatibilis hardvert, azok magukra vessenek és k.n.sz.le, ennyi. :D Akik új belépők és eleve csak mostanában vagy pár év múlva vennének új alaplapot illetve asztali PC-t, laptopot, ott meg eleve nem lesz téma, mivel azok vsz alapból W11 kompatibilisek lesznek. :))

[ Szerkesztve ]

(#1342) Cs1csó válasza King Unique (#1341) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen itt a kérdés ki épp milyen évjáratú konfigot hajt, nekem egy 2015 tavaszán összerakott konfigom van ami pont 10 éves lesz mikor jön a váltás tehát ha addig húzom vele bőven váltás érett lesz.

(#1343) Louro válasza Cs1csó (#1340) üzenetére


Louro
őstag

Én is abban bízok, hogy 4-5 évig kihúzná asszony a másik laptoppal Win10-zel, majd később váltanánk 11-re.

Aztán valószínűleg már a használt piacon is több lenne a TPM-es laptop.

: A keret miatt újban nem gondolkodok. (150k max.) Ha 5 évet kihúz az új - azaz használt - , én már annak is örülök. Persze a mostani is lassan már 7 éves. Zsanért meg nem lehet már hozzá kapni. Szervízben sem. :/ Emiatt a váltás. A nem összecsukható laptop nem igazán hordozható :D

Mess with the best / Die like the rest

(#1344) ricsi99 válasza Louro (#1343) üzenetére


ricsi99
addikt

Profin meg lehet ragasztani a kitört zsanérokat :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1345) Louro válasza ricsi99 (#1344) üzenetére


Louro
őstag

Neten néztem mindenfélét, de lehet több kárt csinálnék. Szakembert is kérdeztem, aki pont zsanérokra van specalizálva. Ő se merte bevállalni. Ezért maradt a csere. Pedig amúgy még maradna 2-3 évig legalább a jelenlegi.

No de ez más téma.....

Mess with the best / Die like the rest

(#1346) Hofeher válasza Louro (#1343) üzenetére


Hofeher
aktív tag

én a szétört ház miatt zsanér szorult meg átfurtam 3 mm csavar tartja most csanér lazitanni igazgatni kellet de még így használható igaz hogy van kb. 1-2mm eltérés a 2 oldala közt magyarul kicsit ferde maradt jobban nem lehet beállitanni a törött ház és a ferde zsanér miatt eredetileg a 2 oldala közt 1.5 -2 cm volt emmiatt nem volt szívem leselejtezni dell n5110 kb. min 10 éves

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1347) Pyttawrx válasza Louro (#1345) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szakembert is kérdeztem, aki pont zsanérokra van specalizálva.
Akkor vagy nem jó szaki, vagy 1-2 típusra van specializálódva. Am milyen típus a noti? A burkolati csavarhelyek éppek? Esetleg kép? Csak gyere át ide.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1348) #11493888 válasza Krisztianby (#1331) üzenetére


#11493888
törölt tag

ja értem, nos akkor annyi van csak nem írod be a felugró ablakba a jelszavadat egyszer sem...
És akkor a windows indulásnál fogja kérni.

[ Szerkesztve ]

(#1349) Krisztianby válasza #11493888 (#1348) üzenetére


Krisztianby
tag

Igazából csak furcsáltam mert ahogy néztem Windows10 nél bejelentkezésnél nem erőltette a PIN-hülyeséget. Próbáltam gpedit.msc/Registry-ben ki iktatni de nem lehet. Vagy nem találom ..passz. Szóval ezt csak azután lehet ki iktatni ha valóban létre hoztál egy pin-t vagy különben mindig fel fog jönni :DD

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1350) #11493888 válasza Krisztianby (#1349) üzenetére


#11493888
törölt tag

nem tudom most már végleg mi nem jó neked.
netplwiz a parancs

a számítógép használatához.... pipa kiszed és alkalmaz gomb


a felugró ablakba nem írod be a jelszót hanem üresen hagyod... és ok


bejelentkezésnél kéri a jelszót de a pint majd nem...
nem ezt akartad?

persze ha beírod a második képnél 2x a jelszót automata beléptetés lesz amit én akartam, de neked az volt a vágyad hogy pin ne legyen, hanem csak jelszó nem?

tessék.. ott van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.