Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Van olyan NON-TPM verzió aminél enged Win10 alól frissíteni? Egyet próbáltam ott kulcsot akart amit nem tudok, mert MS fiókhoz kötött a telepítés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1352) Krisztianby válasza #11493888 (#1350) üzenetére


Krisztianby
tag

Ezután neked nem dob fel semmi sallangot hanem azonnal be tudsz jelentkezni?
Szóval úgy hozza be neked a képernyőt 1:1 ben ahogy mutattad?

Először nekem a helyi gépre akar bejelentkezni (nyilván nem tud).
Majd át kell váltanom hogy MS fiókot szeretném. Viszont csak a helyi fiokban jegyzi meg a nevet a MS-ben nem.

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1353) #11493888 válasza Krisztianby (#1352) üzenetére


#11493888
törölt tag

ha az sallang hogy hibás jelszó adja meg a jelszavát akkor sallangot dob fel. de csak azzal tudsz belépni nincs pin.

(#1354) BiP válasza Louro (#1343) üzenetére


BiP
nagyúr

8.gen i5, ssd-s laptopot már lehet 150-ből kapni, (ez alá nem is adnám) azt meg már támogatja a Win11

(#1355) Krisztianby válasza #11493888 (#1353) üzenetére


Krisztianby
tag

Ez is tök jó megoldás lenne de ugyan úgy hozzá ad felesleges interakciókat.
Csak ki szerettem volna kísérletezni van e olyan ami tényleg minden megkerül és csak a be jelentkezés marad hátra oda ahova kell. ( Tudom hogy magamat szopatom ezzel de érdekelt :) )

Nem kötekedni szerettem volna ha úgy jött le. Csak kíváncsi voltam van e más megoldás és köszönöm a segítséged :R

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1356) BalanceR


BalanceR
addikt

Nemrég feldobtam a 11et, szép, meg minden, csak nem funkcionális így, ahogy van.
Van jópár idegesítő hülyeség, amit szeretnék megszünteti , ha valakinek van megoldása ezekre, ne tartsa magában:

Tálcán jobklikk menüt vissza lehet varázsoln a régire? (pl feladatkezelő, ikonok, zárolás...,)

Tálcán az appok közötti "vágólap" megszűnt?
Ha pl egy képet be akarok húzni egy mappából mondjuk a photoshopba, ami a tálcán van, nem engedi mappából a tálcán lévő ikonra húzni, fókuszban kell lnnie a cél appnak , rohadt idegesítő. (más app / fájl kombóval sem működik :W ) ezt meg lehet valahogy oldani?

Jobklikk bármilyen fájlon mappán:
Át lehet valahogyan kapcsolni, hogy alapból a régi, (jelenleg "további lehetőségek" ) opció ugorjon fel?
:R :R :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1357) zolee001 válasza BalanceR (#1356) üzenetére


zolee001
őstag

"ha valakinek van megoldása ezekre, ne tartsa magában"
Használj Windows tizet és minden kivánalmad teljesült

(#1358) Pyttawrx válasza BalanceR (#1356) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A feladatkezelő: windows gombra jobb klikk

(#1359) BalanceR válasza zolee001 (#1357) üzenetére


BalanceR
addikt

Ilyen alapon XP-t nem? :DDD
Jó lenne, ha fejlődne a rendszer, de nem visszafele.
Kb MacOsre butítják, hogy az egybites usert ne zavarja a sok opció.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1360) Floyd80 válasza BalanceR (#1356) üzenetére


Floyd80
addikt

Jobklikk bármilyen fájlon mappán:
Át lehet valahogyan kapcsolni, hogy alapból a régi, (jelenleg "további lehetőségek" ) opció ugorjon fel?

Elvileg mappa beállítások, mappabeállítások külön folyamatban, de nekem nem működik, lehet restart után.

How to Get Classic Context Menu of File Explorer Back in Windows 11 - All Things How

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1361) Cs1csó válasza BalanceR (#1359) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "kötekedésed" nem helytálló: Az XP-t már vagy 7 éve nem támogatják, a Windows 11 HIVATALOSAN pedig még meg sem jelenet.
Tehát jelenleg a Windows 10 a hivatalosan támogatott, és kiadott legutolsó Windows verzió.

(#1362) niof válasza Pyttawrx (#1358) üzenetére


niof
addikt

Vagy ahogy ezer éve elérhető, Ctrl+Shift+Esc...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1363) Storms


Storms
őstag

Végre sikerült a tálca ikonok összevonását is kikapcsolni, és a start menü is újra a régi :)
Még egy kicsit lehetne keskenyebb a tálca szélességének a mérete és akkor jó is lesz.
Remélem azért trükkök nélkül is visszakerül majd a tálca összevonás kikapcsolás, meg a klasszikus start menü.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#1364) kleinguru válasza Storms (#1363) üzenetére


kleinguru
addikt

Mit kellett csinálni, hogy ne legyen összevonás :F

A többivel nekem nincs bajom.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1365) Storms válasza kleinguru (#1364) üzenetére


Storms
őstag

Ezzel csináltam: [link]
Itt pedig a leírás hozzá [link]
:)

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#1366) kleinguru válasza Storms (#1365) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi :R

Szerintem barátkozok tovább a jelenlegi megoldással bízva abban, hogy ez nem marad így végleg.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1367) #11493888


#11493888
törölt tag

Elgondolkodtam a 10 visszarakásán mert nem ment a forza horizon 4 a windows 11 alatt és mindenfele fórumokon ugyan ezt szajkozzák de azért csak sikerült megoldani hogy menjen. Winfos11 ….. így de csak is így maradhat… :DDD

(#1368) BiP válasza #11493888 (#1367) üzenetére


BiP
nagyúr

A winfosozást hagyjuk meg a pöcegödör fórumoknak, itt semmi szükség rá. Köszi.
Mivel a Forza sorozatot a Microsoft adja ki, és a Store-juk húzóterméke, biztosan megoldják majd. De ez egy béta rendszer, nem megy minden tökéletesen. Türelem.
De ha meg van rá workaround, akkor meg pláne nincs ok az aggodalomra.

Engem sokkal jobban zavarnak a tálca funkcióinak szándékos(nak mondott) visszabutításai. Amit vagy megoldanak vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#1369) #11493888 válasza BiP (#1368) üzenetére


#11493888
törölt tag

A jelző nem a fórumot minősítette. Én minősítettem vele a microsoftot, és nem ok nélkül ugyan is átvertek lehúztak fehérgallérosok ezek is csak. A windows xp dobozos verzióját vettem meg annó 113 ezer ft ért hogy legálisom legyen és fizessek a munkájukért mert ez így korrekt. Csak hogy az volt a marketing szövegük hozzá kérlek szépen, hogy ez azért 3x annyi mert 3 gépre fel kehet tenni, egy otthonira egy munkahelyire és egy laptopra. Nagy boldogan vittem haza és fel is suhant a gépemre beaktiválás telefonon minden pöpec. Na mondom a nejemnek a tied lesz a munkahelyi gép és elkezdtem arra is feltenni. Aktiválás hoppá ez a termék már aktiválva van. Hívom a microsoft supportot és mondom mi van. A válasz: - ja? Ha ezt a terméket másik gépen is akarja használni le kell szedni az előzőről! :o Köszi sikerült bevinniük az erdőbe1x! Soha többet.

(#1370) zolee001 válasza #11493888 (#1369) üzenetére


zolee001
őstag

"Csak hogy az volt a marketing szövegük hozzá kérlek szépen, hogy ez azért 3x annyi mert 3 gépre fel kehet tenni, egy otthonira egy munkahelyire és egy laptopra."

Ezt honnan vetted?
Mert ilyen licenc nem létezett
2001-ben már volt telefon és internet ,kellett volna használni a vonal tulvégén nem a bulvár hanem maga a gyártó

(#1371) BiP válasza #11493888 (#1369) üzenetére


BiP
nagyúr

Én sem a fórumot, hanem a jelződet. De annak itt nincs helye. Ha a csalódottságodat ilyen módon szeretnéd kiírni, akkor lehet keresni pöcegödör fórumokat, ahol lehet ilye stílusban.
Nem védeni akarom a MS-ot, de a winfosozás tök óvodás.
És akkorát mégsem csalódhattál, ha XP óta még mindig Windowsozol, és még a bétát is próbálgatod.

(#1372) #11493888 válasza zolee001 (#1370) üzenetére


#11493888
törölt tag

A hősök terénél volt szembe egy software bolt ott vásároltam a nejemmel együtt mentünk. Kettő egy licences volt a terv de az eladó beszélt rá a dobozosra mert azt három gépen lehet használni csak azt elfelejtette mondani hogy nem egyszerre. Létezett ilyen licenc mert a microsoft support is megerősítette telefonon csak nem úgy ahogyan árulták.

(#1373) #11493888 válasza BiP (#1371) üzenetére


#11493888
törölt tag

Most kellene befejezned nagyuram. A winfosozás óvodás mondatoddal te meg éppen engem kezdesz minősíteni amire felhivtad a figyelmem hogy pöcegödör fórumokon van ilyesmi. Szóval akkor ha jól látom éppen te kezded ezzel az attitűddel azzá tenni nem igaz? Nagyúr.

(#1374) BiP válasza #11493888 (#1369) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt a 3x-os dolgot a MS mondta vagy a kereskedő/bolt vezetett meg?

(#1375) zolee001 válasza #11493888 (#1372) üzenetére


zolee001
őstag

Igen köszönöm,ismertem az FPP konstrukciót
Akkor miért az MS-t szidod,ök adtak kamu infót vagy a ratyi eladó?

(#1376) Geth válasza #11493888 (#1373) üzenetére


Geth
addikt

Ööö Te írtad először, Ő csak szóvá tette. Szóval Te "kezded" perpill :)

(#1377) #11493888 válasza zolee001 (#1375) üzenetére


#11493888
törölt tag

Igazad van abban hogy nem tudom lehet csak a bolt vezetett meg engem és jó pár embert akivel ezt így egy ilyen dumával meg lehetett vetetni. A Microsoft abban hibás ha 1 nem tájékoztatta megfelelően az eladóját aki a termékét árulta, 2 a terméket nem lehetett sem vissza adni sem becseréltetni mert aktiválva lett. Mintha a fizetés után a usernek semmi joga se maradna. Szerinted ez így akkor rendben van? Egyébként tervezem ennek ellenére a 11 megvásárlását ha megjelenik de, …. … azért sokkal körültekintőbben.

(#1378) Geth válasza #11493888 (#1377) üzenetére


Geth
addikt

A Microsoft abban hibás ha 1 nem tájékoztatta megfelelően az eladóját aki a termékét árulta,
Én erre azért nem vennék mérget...

Onnan hogy megvetted boltból, miért az MSnek kéne korrigálnia?

[ Szerkesztve ]

(#1379) #11493888 válasza BiP (#1374) üzenetére


#11493888
törölt tag

Igen a ms vezetett meg. Telefonon a support elmondta. Igen ezt a terméket 3 gépre fel lehet tenni de nem egyszerre. Vagyis? Akkor nem lehet feltenni csak egyszerre egy gépre, ergó? Hazudtak.

(#1380) szabonagyur válasza #11493888 (#1379) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fel lehet tenni, de egyszerre, aktivaltan hasznalva nem. Ez le volt irva akkor is mindenhova. Az, hogy az elado megvezetett, vagy nem jol ertelmezted nem az MS sara.

user jogok mind benne vannak a szerzodesben, el kell olvasni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1381) zolee001 válasza #11493888 (#1379) üzenetére


zolee001
őstag

"Igen a ms vezetett meg. Telefonon a support elmondta. Igen ezt a terméket 3 gépre fel lehet tenni de nem egyszerre." aktiválás

Szövegértelmezés hiányának sem az MS az oka

Egyébként emlékeim szerint nem volt 3 gépes korlát,annyiszor telpithetted amennyiszer akartad valami limit volt a havi vagy 3 havi aktivációval

A lényeg,az FPP licenc átvihetö másik gépre mig az OEM csak azon az eszközön használható amin aktiválva lett

(#1382) #11493888 válasza szabonagyur (#1380) üzenetére


#11493888
törölt tag

Kedves szabóbagyur:
Ha az eladó közölte volna hogy egyszerre egy gépen lehet használni a softwaret meg se veszem mert eleve 2-ért mentem be és a hülye se fog fizetni 3x os árat egy olyan programért ami csak egy példányban használható egyszerre..
de tisztázzuk le ezt a kérdést mert úgy látom nem világosak itt a felállások.
Ha te 2 gépre szeretnél softwaret és meg akarod venni azért akarod mert 2 gépen akarod használni egyszerre aktiváltan! kifizeted a 80 at amennyi be került és viszont látásra van.
Azt mondják vedd a dobozost mert azt 3 gépre is felteheted és olcsóbb is mint ha 3 at vennél igaz laptopod még nincs de tervezed hogy lesz és jól fog akkor jönni.
Majd otthon kiderül hogy aktiválva vagyis használva csak egy gépen lehet, akkor te hány licencet vettél valójában? Mire fizettél hátromszoros árat? akárhogy számolom ez egy db liszensz, amit vagy ezen a gépen használsz vagy azon vagy amazon. (nem a harcos amazon :) )
ha veszel 3 példányt és egyesével el kezded feltenni egy othonira, egy munkahelyire, és egy laptopra, az a 3 példány mind müködni fog aktiváltan is sőt tovább megyek arra rakod őket egyesével amire akarod akár laptop bármelyik vagy akár mind a 3 az vagy mind a 3 pc teljesen mindegy.
És nem volt leíva ez sehova a neten is olvasgattam ott is 3 gépről beszéltek mindenhol ami valójában egy gép aktiváltan használva.
Elmondanád nekem azt ha szépen megkérlek hogy hol van az az ember aki bármikor kifizetne azért 3x os árat egy példányért hogy aktiváltan egyet használjon, kettőt meg aktiválatlanúl azaz használhatatlanúl?
csak mert nagyon érdekelne.

(#1383) UnSkilleD válasza #11493888 (#1382) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

figyelj téged átvertek, tájékozatlan voltál, ez van, erről nem a MS tehet, lehet menni a boltba reklamálni

ezt kár cifrázni

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#1384) King Unique válasza #11493888 (#1367) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a Windows 11 nagyközönségnek szánt "végleges" változata még ki sem lett adva, hanem jelenleg csak Dev/béta állapotú, ezért nincs min csodálkozni. Azon viszont igen, hogy egyesek úgy telepítgetik és használják itt, mintha már végleges lenne, meg mintha az életük múlna rajta... :D

A licenc témát meg inkább hagyjuk, mivel egyrészt XP-ről volt szó ami totál nem kapcsolódik a W11 témához, másrészt az nem a Microsoft hibája, ha a sarki bazári boltban átcseszi a laikus vásárlót egy eladó, meg ha nem hivatalos Microsoft viszonteladóról van szó, akkor pláne nincs miről beszélni. :B A Retail licenc meg alapesetben egyszerre csak 1 db PC-n használható, bár pl. a W10-nél is van/volt olyan MSDNAA Retail licenc, ami egyidőben 2 db PC- n is használható.

(#1385) Pyttawrx válasza #11493888 (#1382) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mikor kézbevetted nem nézted a dobozt? Azon ott kell lennie 1pc... stb. Mi volt rajta? Mert za számít, nem az amit az eladó mond

(#1386) #11493888 válasza Pyttawrx (#1385) üzenetére


#11493888
törölt tag

Már úgy is mindegy. De elkanyarodtam a fórum témájától aszem úgy korrekt ha vissza kanyarítom a rendes mederbe. Van infója valakinek mennyibe fog kerülni majd a windows 11 ? És lehet tudni valamit arról milyen verziók lesznek majd? Mert a bétában se ultimate se a többinek még se híre se hamva csak a home meg a pro bukkant fel tesztelésre…

(#1387) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Tudja valaki mikor jelenik meg ismét a win11 kompatibilitás ellenőrzés? Itt folyamatosan az van, hogy "hamarosan".
Van egy Z390 alaplap + i9-9900K CPU, ezzel gondolom nem lesz baj.
Kérdéses:
* X79 (LGA 2011) alaplap + Intel Core i7-4820K CPU
* Dell Inspiron 7537 lapos, talán Intel Core™ i5-4200U CPU
Szóval utóbbi 2 "őskövület" kompatibilitására lennék kíváncsi...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1388) Pyttawrx válasza VGYke (#1387) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amit linkeltél az alján ott a kompatibilitási lista

(#1389) BiP válasza VGYke (#1387) üzenetére


BiP
nagyúr

Utóbbi 2 biztosan kiesik a rostán.
Nem tudjuk, mikor kerül vissza az ellenőrző program a MS oldalára. Viszont addig itt egy másik [WhynotWin11] , ez ráadásul részletesebben, tételesebben jelzi, melyik elemnek mi a státusza.

(#1390) BiP válasza #11493888 (#1386) üzenetére


BiP
nagyúr

Árat még nem tudni, de ezek lesznek a Bluetooth SIG által nyilvánosságra hozott lista alapján:
[link] [link]
Windows 11 Pro, Windows 11 Home, Windows 11 Pro for Workstations, Windows 11 Pro Education, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Education, Windows 11 Mixed Reality.
ill. az MS életciklus oldalán is szerepelnek már a Win11 kiadások. [link] (igaz, itt még nincs Mixed Reality verzió, viszont ott van egy IoT Enterprise)

[ Szerkesztve ]

(#1391) King Unique válasza #11493888 (#1386) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan már írták előttem, nem meglepő módon kb. ugyanazok a kiadások lesznek a W11-nél is mint a W10-nél és vélhetően hasonló/megegyező árazással, meg pláne hogy a W11 is lényegében csak egy átnevezett W10X. Ultimate kiadás meg nyilván nem lesz, olyan a W7-nél volt.
Az ISO-fájlban lévő kiadások meg függ attól is, hogy pontosan milyen ISO, pl. a W11 21996-os Dev build ISO azokat a kiadásokat tartalmazta, amik a W10 konzumer standard (nem MCT-s ESD) ISO-nál is vannak. + Attól, hogy pl. az UUP dump esetében alapértelmezetten nincs integrálva minden kiadás az ISO-ba, az még nem feltétlen jelenti azt, hogy csak Home és Pro (és azok N-es változatait) kiadást tartalmazó ISO létezik, az additional editions opciót választva egyéb kiadások is hozzáadhatók, ami ugyanúgy működik a W10-nél is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1393) #11493888 válasza BiP (#1390) üzenetére


#11493888
törölt tag

Kedves BiP és King Unique
:R :R

Nagyon szépen köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1394) westlake


westlake
félisten

Windows Update - 22000.160

Play nice!

(#1395) Hofeher


Hofeher
aktív tag

jön nálam is

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1396) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok! :K
Tegnap este alvó állapotba tettem a gépet (ahogy mindig szoktam általában), de rá pár másodpercre magától bekapcsolt vissza.
Ezután megpróbáltam mégegyszer, de ugyanúgy visszakapcsol rövid időn belül. :U
Az eseménynaplóban ennyit találtam ehhez kötődően:

"A rendszer kis energiafogyasztású állapotból tért vissza.
Felébresztés forrása: Eszköz -Realtek Gaming GbE Family Controller"
Ezután az Eszközkezelőben kivettem a pipát amellől, hogy ez a Network kártya felébreszthesse a gépet, utána már nem kapcsolt vissza magától.

Viszont ma rápróbáltam, hogy vissza kapcsolom ezt, de ugyanúgy jól működik, akkor pontosan mi lehetett az ok egyáltalán, vagy másnak is volt már ilyen?
Esetleg valami frissítést végezhetett és amiatt? :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#1397) #11493888


#11493888
törölt tag

Ismét a lustábbaknak a 2 link remélhetőleg jól sikerült 22000.160 as :

Mega:
[link]

Alternatív:
[link]

Legjobbakat.

(#1398) BalanceR


BalanceR
addikt

Azt tudja valaki, hogy a connect (csatlakozás) tab hová tűnt?
BT egeret használva win 10-nél, csak rákattintottam a csatlakozás tabra az értesítési fülön, és kapcsolódott, de 11ben nincs ilyen.
A BT eszközök között ott van a párosított egér, de csak eltávolítani lehet, csatlakoztatni nem. :W

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1399) Doky586 válasza #11493888 (#1397) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább ne szivasd az embereket letölthetetlen fileokkal, és generálj <5GB iso-t... :U

(#1400) zolee001


zolee001
őstag

Van hivatalos letölthetö ISO is annak aki szivatni akarja magát

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.