Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) King Unique válasza szabonagyur (#1844) üzenetére


King Unique
titán

Meg pláne ezek miatt sem ami gondolom a W11 Enterprise LTSC-nél is érvényes lesz, de persze csak akadnak mindig akik otthon a fotelból jobban tudják. :D :))

(#1852) pusihusi válasza Doky586 (#1850) üzenetére


pusihusi
addikt

Windows 11 Client Insider Preview - Build 22000.132 English Ezt telepítettem tisztánútána frissült a 22449.1000rs-re utána raktam át Dev csatornára, s vissza bétára!

Üdv. Feri!!

(#1853) Geth válasza pusihusi (#1852) üzenetére


Geth
addikt

Szóval unatkoztál :DDD

(#1854) mefistofeles válasza pusihusi (#1852) üzenetére

Az nem jelent problémát, hogy (ha jól értettem) most béta csatornán vagy egy olyan buildel ami ott még nem is "létezik"?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1855) pusihusi válasza mefistofeles (#1854) üzenetére


pusihusi
addikt

Ezek szerint , igen!
Geth:Igen ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#1856) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Volt valakinek gondja az új dev nél a wi-fi vagy böngészővel nekem nem ment a tvgo visszaálltam beta ra itt minden jó nem szakadozik a tvgo dev nél pár percenként megszakadt.

Asus tuf gaming FX506 laptop.

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1857) BiP válasza mefistofeles (#1854) üzenetére


BiP
nagyúr

Miért lenne gond?! Ha felteszel egy dev buildet, majd átállsz betara, akkor ugyanez a helyzet van. A következő betara frissül majd. (Hogy a buildszám nagyobb legyen a frissítéshez, nem tudom, hogy követelmény-e)

(#1858) st3v3np3t3r válasza Hofeher (#1856) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia.Na, ezt este kipróbálom :))

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1859) mefistofeles válasza BiP (#1857) üzenetére

Jelen pillanatban dev-ről nem lehet átállni bétára, csak mondom......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1860) BiP válasza mefistofeles (#1859) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, értem. akkor ezért volt érdekes. Eddig lehetett járkálni. Gondolom most az új build óta nem.

(#1861) peterxxx


peterxxx
csendes tag

Sziasztok,

Ha van egy a hivatalos microsoft.com-os accounttal vett Win 10-em akkor az aktuális letölthető telepítő onnan "átalakul" majd Win 11-es telepítőre amikor megjelenik?

Ingyenesen upgradelik a korábban vett lincencet, vagy a Win 11-et mindenképp meg kéne venni újra egy új vásárlással? (ha legális szeretne maradni az ember..)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1862) lck


lck
senior tag

Na azért mégis léteznek lehetőségek a kompatibilitási megkötések kikerülésére !
:) :) :)
Remélhetőleg a végleges is hasonló szisztémával fog működni.

(#1863) King Unique válasza peterxxx (#1861) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "hivatalos microsoft.com-os accounttal vett Win 10-em" normál esetben azt jelenti, hogy pl. a Microsoft webáruházból vásárolt, az hogy Microsoft-fiókhoz van kapcsolva a digitális licenc, nem jelent semmit a tekintetben hogy honnan lett vásárolva.
Nem, nyilván nem alakul át a W10 telepítője W11-re - nem világos ez mégis honnan jött és mi köze az aktiváláshoz... - , max. a W10-nél már meglévő termékulccsal, digitális licenccel ingyen aktiválódik a W11 is, sőt akár W7, 8,1 esetében is, ami eddig is köztudott volt. Azaz nem, nem feltétlen kell külön megvenni a W11-et az adott PC-re, ha van már meglévő W7/8.1/10 termékkulcs illetve az utóbbinál digitális licenc...

(#1864) King Unique válasza lck (#1862) üzenetére


King Unique
titán

Eddig is kb. köztudott volt, hogy a nem támogatott hardverkonfigurációkon is megoldható ilyen és olyan trükközéssel a W11 telepítése, + az új hírek szerint pl. nem támogatott CPU-knál akár anélkül is működhet tiszta telepítést alkalmazva, nem újdonság... Ahol az utóbbi vélhetően az októberben megjelenő "végleges" W11-nél is marad, ellenben ha nem fog működni a nem támogatott hardverkonfigurációkon a Windows Update, illetve nem kapják meg az azokra az előzetes tájékoztatás és intelmek ellenére csak azért is felerőszakolt W11 rendszernek a szükséges biztonsági és egyéb frissítéseket, akkor az szép lesz. :))

(#1865) Doky586 válasza peterxxx (#1861) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"telepítő onnan "átalakul" majd Win 11-es telepítőre"
Úgy gondolod hogy az asztalfiókban levő pendrive elkezd sisteregni felfénylik és csillagokat szór miközben a tartalma és a rá írt felirat is megváltozik..? :))
Ha ebben hiszel szerintem csalódni fogsz. De mindkettő letölthető lesz és 10-ről szabadon (ingyen) válthatsz 11-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#1866) lck válasza King Unique (#1864) üzenetére


lck
senior tag

MS nyüglődés és ijesztegetés, kb. hogy új hardvert vegyél.
Biztos vannak valamiféle biztonsági szempontjai is a követelményeknek, de ez azért is röhelyes mert pl. ezen a gépen nálam hibátlanul, tökéletes sebességgel fut a rendszer.

(#1867) King Unique válasza lck (#1866) üzenetére


King Unique
titán

Ez sem újdonság, hogy részben a hardverpiac fellendítése lehet ezzel a cél, másrészt meg a biztonság és stabilitás növelése. Viszont másfelől ha előre tájékoztatják a usert hogy mik a hardverkövetelmények és milyen hátulütője lehet annak ha nem támogatott hardverkonfigurációra erőszakolja fel a rendszert, akkor onnantól már a user felelőssége, meg ha nem fog működni a WU vagy egyéb problémája lesz, akkor értelemszerűen ne a Microsoftra mutogasson hiszen ők tájékoztatták előre. :B
Az meg a másik, hogy attól hogy most októberben megjelenik a W11, nem muszáj rá azonnal váltani, 2025-ig használható a W10 is meg pláne a nem támogatott hardverkonfigurációkon, majd mire annak támogatása véget ér, addigra úgyis hardvert fejleszt / cserél / eleve újat vesz a user. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1868) st3v3np3t3r válasza lck (#1866) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem csak a megfelelő teljesítmény miatt kell a minimálisan ajánlott hardver, hanem a szükséges biztonsági háttér miatt is, ugyanis a MS szerint a kompatibilis CPU-k rendelkeznek a megfelelő biztonsági funkciókkal a rendszer biztonságosabb működéséhez. A nem kompatibilis CPU-kon is elfuttatható, csak azokon a gépeken a biztonság sokkal de sokkal gyengébb lesz. Egyelőre a trükkök még működnek, de valószínű, hogy előbb vagy utóbb megszűnnek a kiskapuk.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1869) st3v3np3t3r válasza Hofeher (#1856) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Kipróbáltam.
Matebook D15 R7(2020) RX Vega 10, RS_Pre, MS Edge, Wifiről Viasat3HD akadásmentesen fut...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1870) peterxxx válasza Doky586 (#1865) üzenetére


peterxxx
csendes tag

Köszi, igen erre voltam kíváncsi :DD

(#1871) peterxxx válasza King Unique (#1863) üzenetére


peterxxx
csendes tag

Köszi az infókat! :)

(#1872) Hofeher válasza st3v3np3t3r (#1869) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Se tvgo se hbogo nem volt jó nem lényeg egyelőre visszaléptem 1 -et átraktam betara így jó működik mindkettő.

De lehet hogy konfig függő hiba 4600H + 1650 Ti

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#1873) st3v3np3t3r válasza Hofeher (#1872) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én ma jelentettem egy hibát más okból, a Messengeren ezt írták hardver követelménynek a webes Telekom TV-hez(anno TVGO).
Operációs rendszer: Microsoft Windows 7 vagy újabb (Windows 7 csak Chrome böngészővel támogatott)
Processzor (CPU): Intel Core i3 (1.5+ GHz)
Memória (RAM): minimum 4 GB
Videokártya: Directx 9 kezelésére képes videokártya (minimum 64 MB grafikus memória), WebGL képességgel, WebGL képesség aktívált állapotban kell legyen
Minimum felbontás: 1280 x 720 DPI
Javasolt böngészők:
Chrome v73.0.3683
Internet Explorer v11
Edge v44.17763
Safari v12
Firefox v78

Szerintem a géped megfelelhet ezeknek.

Nekem speciel inkább 10perc lejátszás után 4-44-104-es hibakódot dobott

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1874) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Szeretném próba ssdre telepíteni a win 11et, de valami driver betallózását kéri!?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1875) Visormail válasza zorzy4 (#1874) üzenetére


Visormail
addikt

Attól függ milyen géped van. Kérheti pl az alaplapi sata vezérlő driverét (pl ahci floppy driver néven szokott lenni), vagy pl a VMD Intel(R) Rapid Storage Technology Driver-t [link] (F6flpy nevű zipben).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1876) Armagedown


Armagedown
őstag

Hogyan törölhetőek a gyári appok?
Powershellből nem lehet, nem működnek a Windows 10ben használt parancsok.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1877) zorzy4 válasza Visormail (#1875) üzenetére


zorzy4
őstag

köszönöm

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1878) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Azt szeretném kérdezni hogy a Dev illetve Beta lesz-e az ami majd megjelenéskor frissül-e a végleges Windows 11-re? - vagy mindenfélképp újtelepítés lesz?

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#1879) zolee001 válasza Armagedown (#1876) üzenetére


zolee001
őstag

jobb gomb ,uninstall

(#1880) Armagedown válasza zolee001 (#1879) üzenetére


Armagedown
őstag

Ez működik egyes alkalmazásoknál, másoknál viszont nem.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1881) zorzy4 válasza Visormail (#1875) üzenetére


zorzy4
őstag

Sajnos nem ezeket kéri. 9.gen i5 gépem van, ASRock H310CM-HDV alaplap, legfrissebb biosal. . Mi nem elég jó neki rajta?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1882) King Unique válasza zorzy4 (#1874) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez így nem túl informatív esetleírás... Nem derült ki milyen buildszámú + honnan letöltött W11 ISO-val és pontosan hogyan történik a telepítés, ha pendrive-ról akkor az milyen típusú USB-porthoz van csatlakoztatva, másik pendrive-val és másik porton próbálva volt-e, stb.

Ha drivert hiányol a telepítő és nem jelenik meg a meghajtó (SSD), akkor lásd a W10 mintájára egy másik válaszban leírtakat. Ahol azt már értelemszerűen neked kellene tudni, megnézni, hogy ezen módszerek megoldják-e, vagy pl. Intel RST lévén esetedben is le kell tölteni és be kell tallózni a szükséges drivert vagy kikapcsolni BIOS/UEFI szinten azon funkciót mint nemrég másnak.

[ Szerkesztve ]

(#1883) szabeska válasza Kupszi (#1878) üzenetére


szabeska
addikt

Ez engem is érdekelne, ha most bétáznék, utána nem szívesen telepítenék újra véglegeskor, ha működik minden.

F1

(#1884) Pokesz007 válasza Armagedown (#1876) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Geek Uninstaller Free program
Nézet\Windows Store Appok

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1885) zorzy4 válasza King Unique (#1882) üzenetére


zorzy4
őstag

Dvdről próbálom, a meghajtók megjelennek, a buildszám talán ez 21996.1.210529-1541.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1886) Visormail válasza zorzy4 (#1885) üzenetére


Visormail
addikt

Nem gondoltam, hogy van még olyan aki nem pendriveról telepít. Ilyen problémám nekem is volt, hogy sata-s dvdről nem talált semmit, mert a sata vezérlő ahci-n van. Szokott lenni a biosban olyan, hogy az utolsó 2 sata csatlakozónak külön lehet állítani a módját. Ugyanaz mint a többi, vagy pedig native ide, az utóbbiban jó lesz, persze arra is legyen kötve.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1887) Geth válasza Visormail (#1886) üzenetére


Geth
addikt

Van. Hálózatról :DDD

(#1888) Doky586 válasza Visormail (#1886) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az 1.44-es Floppy telepítő készlet már nagyon rég került elő.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1889) Visormail válasza Doky586 (#1888) üzenetére


Visormail
addikt

A W11-et kiadják floppy-n? Hány db-os lesz a telepítő? Kérem helyezze be a 110-es lemezt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1890) st3v3np3t3r válasza Visormail (#1889) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ja...6GB-os telepítőméret esetén kb.4285db 1.44MB-os floopy kéne hozzá... :DDD és mekkora szívás lenne ha az a 110-es lemez meg hibás lenne :DDD

Elunná az ember a maradék életét is mire feltelepítené...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1891) Doky586 válasza zorzy4 (#1885) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#1892) King Unique válasza zorzy4 (#1885) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben optikai lemezről bootolva is működnie kellene. De ha esetedben nem, akkor lehet nem ártana kipróbálni pendrive-ról is - ami azért nem akkora extra manapság - a linkelt útmutató alapján, sőt lehet újabb ISO sem ártana, mivel a 21996.1 a legelső publikus/kiszivárgott build és azóta már számos újabb megjelent. ;)

(#1893) Doky586 válasza King Unique (#1892) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam és nálam DVD-ről is tökéletesen bootol a w11.
Igaz nekem csak USB-s DVD íróm van, satásal nem tudom tesztelni, a lényeg hogy uefi módban bootoljon rá (ne legacy-ban)
(ezeket inkább zorzy4-nek mondtam)

[ Szerkesztve ]

(#1894) ricsi99


ricsi99
addikt

Akinek nem megy az usb telpítő .az próbálja már meg 2.0-ás usb portban... vagy a 3.0-ás verziót a biosban butitsa le addig....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1895) zolee001 válasza Visormail (#1889) üzenetére


zolee001
őstag

Az örökzöld

(#1896) makoj30 válasza ricsi99 (#1894) üzenetére


makoj30
aktív tag

Vagy AHCI sata+UEFI módba rakni a BIOS-t+a pendrive is legyen megfelelően megcsinálva. Elég rámasolni az ISO fájlt kicsomagolva a pendrive-ra és úgy is fel lehet rakni.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1897) King Unique válasza makoj30 (#1896) üzenetére


King Unique
titán

Ezek kb. evidens, mármint hogy alap az AHCI + UEFI és nyilván nem az elavult IDE és legacy/CSM módokat kell erőltetni, meg ha amúgy is az UEFI-s telepítés a hivatalos követelmény, + hogy működik a telepítési adathordozó elkészítésnél a sima fájlmásolásos módszer is. Az a hsz inkább erre vonatkozott, de ugye az elavult W7-tel ellentétben a jóval modernebb W10 és a W11 rendszereknél általában adott a natív USB 3.X támogatás, ezért azoknál kevésbé téma ez.

(#1898) ricsi99 válasza ricsi99 (#1894) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez arra a hibára vonatkozik amikor a telpítő drivert kér..
, na pont azt nem írja ki hogy usb-hez... :D

King Unique:
Uefi mert újabb nem mindig jobb... régebbi vasak jobb szeretik a legacy módot.
Azon felül a win belet tud nyúlni/frissiteni a biost... ami szinén halálos is tud lenni...

Win95 -óta nem sikerült az Ms-nek az usb-t rendesen kezelni... ha udná nem kellene rögtön chipset drivert telepíteni sok gépen...
ahogy írtad... "álltalában"... de nem teljesen

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1899) King Unique válasza ricsi99 (#1898) üzenetére


King Unique
titán

Egy modern, UEFI-s PC-n modern OS-t nyilván UEFI módban célszerű telepíteni - meg ha ugye a W11-nél az hivatalos követelmény - , nem az elavult legacy/CSM módot erőltetni, a legacy BIOS only muzeális PC-ken meg nyilván nem opció az UEFI-s telepítés, de az olyan őskövület vackokra eleve nem is kellene modern, magasabb hardverigényű OS-t erőltetni...

Az USB driverről most a telepítő pendrive-ról történő bootolása kapcsán volt szó, ahol W8 óta adott a natív USB 3.0 támogatás a legtöbb vezérlőnél ami W10 és W11 esetében elvileg még tovább fejlődött, vagyis azoknál alapesetben nem kell okvetlenül USB 2.0 porthoz csatlakoztatni a telepítésnél használt pendrive-ot, meg BIOS/UEFI szinten az XHCI Hand-off beállítást piszkálni. A chipset driver nem világos hogyan kapcsolódik az előbbihez, amikor azt a már telepített Windowsra telepíti a Windows Update vagy a user manuálisan, vagy nem telepíteni külön, mivel akár anélkül is működhetnek kapásból az USB 3.X portok ha adott a natív támogatás, de mindegy. :))

[ Szerkesztve ]

(#1900) kammler


kammler
senior tag

Heló!

Valaki estleg nem járt úgy, hogy nem tudott szolgáltatásokat hozzá adni a Win11-hez? Vezérlőpult-->programok--> szolgáltatások be és kikapcsolása. Egyik gépemen simán jó minden, újraindul, ok. A másiknál is látszólag megcsinálja, újraindítást kér, aztán windows logó megjelenik, újraindul kétszer. Aztán hogy akkor indítás javítás. Amit persze nem tud megcsinálni. De a rendszer visszaállítás se működik, mert az se sikerül neki. Aztán rájöttem, hogy ha csökkentett módban indítom el, akkor közli, hogy akkor mégse sikerült a funkció hozzáadása, visszacsinálja. Aztán akkor már elindul normál módban.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.