Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) westlake válasza Doky586 (#1098) üzenetére


westlake
félisten

Egy folyamatról beszélünk, tehát hiába is várna bárki is bármilyen "nagy ugrást". Persze, majd ha az októberi verziót összehasonlítjuk a mostani verziókkal, akkor el lehet mondani, hogy milyen nagy a különbség. Valaki vagy teszteli folyamatosan az Insider verziókat (teljesen mindegy, hogy Dev, vagy Beta csatorna), vagy nem. Aki teszteli, annak nem fog feltűnni a "végső" változás. Aki meg nem teszteli, annak meg mindegy is, hiszen ő (minden bizonnyal) csak akkor fog először találkozni a Windows 11-gyel, amikor már megjelent hivatalosan.

Play nice!

(#1102) mefistofeles válasza Dawide@axele (#1097) üzenetére

A kettő között nincs egyenes összefüggés.
Attól, hogy valamit nem támogat, vagy nem talál megfelelőnek a gépedben, még simán települhet.
A surface nem megfelelősége meg ugye, windowsos szermmel kényes téma, szóval lehet, hogy időközben meggondolták magukat....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1103) Doky586 válasza westlake (#1101) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem mást értünk az 'ugrás' szón...
De emiatt felesleges volt rám rontanod.. :(((

(#1104) Armagedown


Armagedown
őstag

Mi lesz a Windows 10 Enterprise LTSB/LTSC verziókkal, támogatni fogják őket a megadott időpontig, vagy a Windows 11 megjelenése miatt hamarabb leállnak vele?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1105) King Unique válasza Armagedown (#1104) üzenetére


King Unique
titán

Rákeresel és láthatod, hogy meddig támogatott a Windows 10-nél a 2015 LTSB, 2016 LTSB és 2019 LTSC, valamint konzumer vonalon a Home és Pro kiadások. Ahol téged otthoni felhasználóként max. az utóbbi érint és ott is 2025-ig szól a támogatás, az előbbiek használata normál esetben szervezeti/vállalati szinten reális. :))

(#1106) Armagedown válasza King Unique (#1105) üzenetére


Armagedown
őstag

NEM az volt a kérdés, hogy merre reális ezen verziók otthoni használata.
Ezért tettem fel a kérdést, mert nem találtam rá választ, hogy változik-e valami a 11 megjelenésével.
A cikkek mind a Win11 bejelentése előttről vannak.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1107) olasz61 válasza Armagedown (#1106) üzenetére


olasz61
tag

(#1108) King Unique válasza Armagedown (#1106) üzenetére


King Unique
titán

A reális használat csak mellékesen lett megemlítve és amúgy teljesen jogosan, mert nyilván nem otthoni célra való az LTSB/LTSC és ott nem is legális, ezen nagyon nincs mit ragozni. Egyébként meg kaptál a kérdésedre választ és a linkelt microsoftos források világosan szemléltetik a Windows 10 LTSB/LTSC kiadások fix életciklusát, amihez pont semmi köze a Windows 11 megjelenésének, épp ezért nem is kellene ennek kérdésnek lenni normál esetben. :B Az meg amúgy nem világos mégis mi köze van a Windows 10 életciklus témának a Windows 11 topikhoz, az előbbinek van külön topikja, eleve ott kellett volna feltenni az ilyen kérdést, nem itt... Itt max. az vág a témába, amit a másik válaszban linkeltek a leendő Windows 11 Enterprise LTSC kiadásról.

[ Szerkesztve ]

(#1109) BiP válasza Armagedown (#1106) üzenetére


BiP
nagyúr

A King Unique által linkelt termékoldalakon mindig az aktuálisan érvényes infók vannak, ha változás van, azok aszerint frissülnek.
De a hivatalos MS termékoldalaknak sem hiszel?
Amúgy a bejelentés utáni cikkek is ugyanezeket a dátumokat erősítik meg.
De kerestem neked egyet, a cikk alján említik az LTSC-t.
[link]

(#1110) Armagedown válasza BiP (#1109) üzenetére


Armagedown
őstag

Köszönöm a választ!

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1111) mefistofeles

Még csak kb. fél napja használom, de az új build (22000.100) óta érezhetően felgyorsult az eddig sem lassú edge! Villámgyors!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1112) westlake válasza mefistofeles (#1111) üzenetére


westlake
félisten

Az Edge mióta operációs rendszer specifikus? Egyébként pont tegnap jelent meg a 92.0.902.55 -ös verzió. Nem éppen azért lett gyorsabb, mert frissült?

Play nice!

(#1113) mefistofeles válasza westlake (#1112) üzenetére

Hol írtam, hogy operációsrendszer specifikus. :F
Ha valami nem OP specifikus annak működése nem javulhat a rendszer frissülésével?...
Egyébként ez egy egyszerű tényközlés volt.
Nem tudtam, hogy frissült az edge is de nálam az az elsőszámú böngésző. A rendszer update után tapasztaltam a gyorsulást. kb. ennyi...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1114) Visormail


Visormail
addikt

Egyébként én is kipróbáltam a ReviOS 10-et és tényleg jónak tűnik az fps :). Szinte minden benne van ami a simába, áruház is, tudok xbox passt is használni.

A tűzfal is benne van (lehet egy korábbiban nem volt, vagy nem tudom miért mondták ezt, én a legújabbat töltöttem le) csak a vírusirtó nincs.

Illetve nem tudom milyen EA app nem működik benne.

Ha valakinek van róla kérdése, nekem is jöhet priviben.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1115) makoj30 válasza Visormail (#1114) üzenetére


makoj30
aktív tag

Ez nem megy nálam ReviOS alatt:

[link]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1116) Visormail válasza makoj30 (#1115) üzenetére


Visormail
addikt

Mondtam, hogy privátba, mivel nem ide tartozik, legalább tedd offba. Feltettem, ez a szutyok még béta, de eléggé működőnek tűnik. [kép]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1117) seger


seger
addikt

Tapasztaltatok olyat, hogy asztalon klikk egy ikonra, de a mellette (Bal oldalon) lévő ikon jelölődik ki?

(#1118) MasterMark válasza seger (#1117) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, nálam is volt ilyen. Sőt olyan is hogy intézőben nem tudtam rámenni valamire mert az alatta vagy a fölötte lévőt jelölte ki.

Switch Tax

(#1119) pzstm válasza seger (#1117) üzenetére


pzstm
titán

nekem alatta lévő az eggyel korábbi buildnél.

Asztalon F5 megoldotta

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1120) ironer23


ironer23
csendes tag

Helló mindenkinek!
Lehet volt már róla szó, ha igen akkor elnézést!
A tálcán az ikon összevonásos történetet nem lehet valahogy kikapcsolni? Gondolok arra hogy szélesen jelenitse meg a megnyitott alkalmazásokat

(#1121) kleinguru válasza ironer23 (#1120) üzenetére


kleinguru
addikt

Sajnos nem, de nagyon hiányzik másnak is itt a csoportban.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1122) Zsolty20 válasza ironer23 (#1120) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Valószínűleg a véglegesben fog visszaköszönni ez az opció. :)

(#1123) kleinguru válasza Zsolty20 (#1122) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyon nagyon várjuk :K

Nyilván megszoktam, így használom (ezért nem térek vissza a w10-re), de akkor is idegtépő, hogy az 5db commandline ablak közül melyiket szeretném megnyitni. Ráadásul böngésző ablakoknál vettem észre, hogy 2db van nyitva és 3 opcióból tudok választani (a középső megjeleníti egymás mellett a 2 ablakot (ez alapvetően jó ötlet), de ezt sem segített a megszokásban).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1124) szaniszlokar válasza ironer23 (#1120) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Ezt már én is kérdeztem, de nem kaptam kaptam választ. Engem is zavar az összevonás.

Minden ellenállás hasztalan.

(#1125) niof válasza kleinguru (#1123) üzenetére


niof
addikt

Terminal-ban már lehet füleket nyitni, miért nem azt használod?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1126) Smiley válasza kleinguru (#1123) üzenetére


Smiley
őstag

Használj iTerm-et. Ott van normális Fullscreen és splitview.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#1127) seger


seger
addikt

Úgy vettem észre, akku kezelés is jobb. Legalábbis ezt tapasztaltam a laptopomon.

(#1128) Johnny001 válasza szaniszlokar (#1124) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Amit egy kupacba rakott, húzd ki az alsó csíkra! :))
Már írtam.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#1129) niof


niof
addikt

Éjjel jött a mail értesítés, hogy a béta channel-re is tölthető a preview.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1130) makoj30 válasza niof (#1129) üzenetére


makoj30
aktív tag

Gondolom 1-3 nap múlva lesz letölthető ISO is.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1131) savior


savior
őstag

Beakartam állítani a beta channelt az insider menüben, de a Win közölte, hogy a gépem nem felel meg a minimum követelményeknek. 1 éves gamer gép egyébként.
Mostmár akkor nem kapok majd frissítéseket?
Egyáltalán mivel van a problémája?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1132) savior válasza savior (#1131) üzenetére


savior
őstag

Valószínűleg azzal van baja, hogy ryzen 1600as procim van.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1133) hiperzupa válasza savior (#1132) üzenetére


hiperzupa
újonc

Nekem is ryzen 1600as van, kapcsold be a biosban a tpm-et utána engedni fogja a frissítést, nekem is sikerült.

(#1134) savior válasza hiperzupa (#1133) üzenetére


savior
őstag

Neked lehet 1600af van. Nekem meg a régebbi verzió.
Amúgy bevan kapcsolva tpm meg secure boot is.
Az az érdekes, hogy eddig minden rendben volt.
Ha így marad akkor megy vissza a 10es vagy valami mókolt 11es.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1135) szaniszlokar válasza Johnny001 (#1128) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Hi!
Milyen alsó csíkra? Nem értem, bocsi.

Minden ellenállás hasztalan.

(#1136) BiP válasza niof (#1129) üzenetére


BiP
nagyúr

Titkon reménykedtem, hogy új build is jön mellé.

(#1137) Johnny001 válasza szaniszlokar (#1135) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

A tálcára gondoltam, de csak a jobb felén működött, az Office-ből nem sikerült kirakni így. Egyelőre ez van.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#1138) mefistofeles válasza savior (#1131) üzenetére

Nekem is ezt írta, sőt most is ezt írja, de engedte a dev chanelt és le is jön minden. Nekem is a Ryzen procim a nyűge.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1139) westlake válasza savior (#1131) üzenetére


westlake
félisten

Gondololm azért azzal te is tisztában vagy, hogy nem az a lényeg a Windows-nak, hogy mikor vásárolták az adott gépet. A Ryzen 1600-at négy évvel ezelőtt adták ki.

Egyébként a Windows-on belüli ellenőrzéssel nem lehet majd semmit kezdeni, viszont nekem is ugyangy lejött az összes frissítés, mintha "megfelelő" gépem lenne. Ha mindenképpen szeretnéd használni az újabb buildeket, akkor ISO-ból még mindig tudsz frissíteni.

#1136: Talán ma lesz új build (22000.111).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1140) bzoley válasza westlake (#1139) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy olvastam, gondok voltak vele, így a héten elmarad.
(vagy igaz, vagy nem)

[ Szerkesztve ]

(#1141) savior válasza bzoley (#1140) üzenetére


savior
őstag

Egy másik oldal cikkében az áll, hogy vizsgálják, hogy 7.gen intel és zen 1 proci is megfelelő lehessen.
Nekem a laptopban 7.gen intel van, a gépben meg zen 1.
Szerintem mindkettőt kapni lehetett, amikor megjelent a win 11 tesztje. Pláne amikor elkezdték fejleszteni.
Minden esetre a remény hal meg utoljára.

Most nézem, hogy még mindíg kapni, tehát nem egy kifutott prociról van szó.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#1142) pzstm válasza bzoley (#1140) üzenetére


pzstm
titán

Hivatalos hogy elmarad az eheti

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1143) pearce1644 válasza King Unique (#1108) üzenetére


pearce1644
újonc

Szerintem meg az egyetlen élhető változata a Win10-nek az LTSC; Candy Crush, Brick Breaker és egyéb nyalánkságok nélkül, egy működő oprendszer ami nem kapcsolja be az éjszaka közepén a táskába csomagolt laptopot frissíteni, irgalmatlan venti zúgással ébresztve hogy majd' elolvadt az egész táska.
MS oldalról is vizsgálnám mennyire legális nemkívánatos appokat telepíteni a userek gépére, illetve forceolni a telemetriát egy fizetős szoftvernél :)

(#1144) King Unique válasza pearce1644 (#1143) üzenetére


King Unique
titán

Ez szép és jó, csak ott bukik nagyot, hogy egyrészt hivatalosan sem otthoni, általános használatra való az Enterprise LTSC kiadás, hanem speciális környezetbe, meg otthonra nyilván elég a Home és Pro kiadás. Másrészt a licencelés, mivel ugye az Enterprise LTSC kiadás otthoni felhasználók számára normál esetben nem éppen reális és legális, pont ezért nincs miről beszélni... :B
A Candy Crush és társai mantra megint nem feltétlen ok, pláne hogy azok alapesetben csak placeholder appok és nem sok vizet zavarnak, szükség esetén gépházban 1 kattintással tiltható a futásuk, beállítható Start menüben megjelenjenek-e vagy sem, + szükség esetén gépházban / PowerShellben / 3rd party programmal eltávolíthatók Home és Pro kiadások esetén is. Az meg nem feltétlen csak a rendszer hibája, ha a user olyan lusta és tájékozatlan, hogy havonta 1x nem képes eleve ismert időpontban menetrendszerűen frissíteni, vagy ha épp nem alkalmas neki, akkor a gépházban a szüneteltetésre nyomni, vagy aktív időszakot beállítani stb., ami megint adott Home és Pro kiadásoknál is, ehhez nyilván nem kell Enterprise LTSC kiadás. :B Aztán ha megvan a diagnosztika/telemetria fogalma, akkor adott, hogy az valahol szükséges az OS, a Windows fejlesztéséhez, ahol már a telepítésnél és utólag a gépházban is szkippelhető sok minden ezzel kapcsolatos dolog, az alap telemetria meg csak minimális alap információkat gyűjt és nem kötelező a teljes használata, gépházban a diagnosztikai adatok megtekinthetők és törölhetők + Microsoft-fiók használata esetén abba belépve szintén, stb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1145) pearce1644 válasza King Unique (#1144) üzenetére


pearce1644
újonc

Természetesen rohadjak meg hogy a napi munkám mellett éppen nem volt kedvem/időm a Windows Update végtelenül fontos frissítéshalasztási folyamatán végigmenni, ami még véletlenül sem tud megjeleníteni egy olyan single-click gombot hogy köszi de most hagyjál békén (mint pl egyes linux disztrók), hanem majd ő okosban megoldja a frissítést.

Kicsit a hozzáállással van a baj, egy alsó hangon 40ezres szoftvernél nem okvetlenül powershell scriptekkel szeretnék indítani telepítés után hogy kiírtsam a bloatwaret. Ugyanez igaz a telemetriára, érdekes módon az ingyenes ubuntu megkérdezi hogy szeretnék-e bármilyen adatot visszaküldeni a Canonicalnek, ha nem akkor köszi szépen a kooperációt, nem leszel béta tesztelő és nem egy Teljes és Minimális adatgyűjtés között kell választani. Régen valahogy enélkül is sikerült a Microsoftnak oprendszert fejleszteni, nem is értem hogyan

(#1146) King Unique válasza pearce1644 (#1145) üzenetére


King Unique
titán

Le lett írva az előbb világosan, hogy adott a gépházban a szüneteltetési / szüneteltetési lehetőség, ott van a gomb évek óta csak rá kellene bökni szükség esetén, + hosszú éve óta minden hónap 2. keddje a patch kedd helyi idő szerint 19 órától, tényleg roppant nehéz, ja bocs, egyáltalán nem az. :N :))
Aztán az is le lett írva az előbb világosan, hogy a preinstallad UWP appok futása 1 kattintással tiltható a gépházban, szükség esetén (már aki annyira akarja) van amelyik ott közvetlenül el is távolítható és PS sem feltétlen kell hozzá stb., ezen megint nincs mit magyarázni. Ahogyan azon sem, hogy a diagnosztika adatok valahol szükségesek, korábbi Windowsokban is van/volt, a W11-ben is van/lesz, de szükség esetén beállítható az alap szint, diagnosztikai adatok megtekinthetők és törölhetők, stb.
A pingvines messiás hittérést meg lehetőleg nem ebben a topikban kellene elkezdeni, itt kb. senkit nem érdekel mi van azon platform rendszerereinél, itt a Windows 11 a téma és nem a Linuxok, meg amúgy nem is Windows 10, vannak az utóbbiaknak külön topikjai, köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1147) pearce1644 válasza King Unique (#1146) üzenetére


pearce1644
újonc

Távol álljon tőlem bárki megtérítése, tőlem mindenki azt használ amit akar, engem csak az érdekel hogy a MS miért nem tudja úgy csinálni mint ahogy régebben csinálta/mások most is csinálják ezt a frissítés dolgot. Tisztában vagyok a frissítések késleltetésének módjával, a kérdésem az, hogy miért nem tudom azt mondani hogy köszike majd jelentkezek ha alkalmas lesz, miért kell kötelezően sorszámot húznom a mindenhato MS-nél a frissítésre. Az Uwp bloatware kiírtásának tudom kb az összes módszerét, itt is azt szeretném megtudni hogy egy 40ezres szoftvernél miért kell foglalkoznom a candy crush eltüntetésével, akár placeholder akár nem

(#1148) King Unique válasza pearce1644 (#1147) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak ez megint ott hibádzik, hogy ezeket nem feltétlen itt kellene kérdezni és feleslegesen traktálni a jónépet, hanem értelemszerűen a Microsofttól, + ha számodra ennyire nem felel meg a jelenlegi működés és beállítási lehetőségek, akkor lehet akár más desktop OS-t is használni, ennyi. ;) Hát a leírtak alapján nekem nem úgy tűnt hogy annyira tiszta minden, pont ezért véltem jobbnak inkább elmagyarázni. :B UWP téma, igen, már aki annyira foglalkozni akar azok gyomlásával, mert ugye nyilván nem minden user, nem mindenki kerít ennek ekkora jelentőséget, meg nyilván sehol nincsen az előírva, hogy azokat kötelezően el kell távolítani, lehet attól még használni a rendszert + egyéb programokat telepíteni és alapértelmezettként beállítani stb., pont ez a lényeg. :))

[ Szerkesztve ]

(#1149) ricsi99 válasza pearce1644 (#1147) üzenetére


ricsi99
addikt

Csak is kizárólag a te érdekedben :D
A juzerek 99%-ának arra van szüksége ,hogy legyen varázsló mindenhez.
Szal a win átment digitális asszisztensbe.
S azért kell sorszámot húzni ,hogy láthassák ,hogy az userek épp mit igényelnek.
Win10 meg a végleltekig agyonpachelt bughalmaz... amíg (szerintem sose) nem lesz moduláris rendszer addig csak hízni fog minden olyan dologgal ami a kényelmet szolgálja ..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1150) pearce1644 válasza King Unique (#1148) üzenetére


pearce1644
újonc

Jogos, természetesen nem ez a fórum fogja megoldani ezeket a problémákat :) Céges környezetben sajnos nem rajtam múlik a dolog, egyébiránt megoldottam az ilyen jellegű problémáimat. Sajnálom, mert óriási fan voltam korábban, de mostanában szerintem nem jó irányba halad a MS. Design szempontjából tetszik a W11 is, ha megtolnák a backendet is egy kicsit jobban akkor lehet hogy vissza tudnának csábítani, sajnos eddig nem sok esélyt látok rá :((

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.