Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Geth válasza zolee001 (#1200) üzenetére


Geth
addikt

Dehogy happy. Pl. dism cmdlet-nél nem találtam meg, hogy lehet megadni hogy melyik dism verziót használja, ha több is van (adk). De már elmúlt :)
Üzemeltetés is akad, csak nem win...

(#1202) pzstm válasza Sweet Lou 6 (#1199) üzenetére


pzstm
titán

az az egy amit tervezek letiltani akár powershell-el akár másmivel :DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1203) Sweet Lou 6 válasza pzstm (#1202) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

vállalati környezetben érthető :)
de pl tableten meg tudná dobni a használhatóságot szerintem.

sweetlou6.wordpress.com

(#1204) pzstm válasza Sweet Lou 6 (#1203) üzenetére


pzstm
titán

Otthonra gondolom a tiltast :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1205) Smiley válasza Sweet Lou 6 (#1199) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig egyszeru a keplet, mi egy fel evvel visszatartjuk a WSUS-ban a win verziokat, azon kivul meg johetnek a security update-ek. Full stabil a win10... nem is nagyon emlekszem, hogy az utobbi 3-4-ben kellett-e sw hiba miatt gepet ujrahuzni, vagy egyaltalan taknyolni. Rendes hw-t kell ala venni aztan mehet a melo. Mondom ezt ugy, hogy en csak muszajbol hasznalok win-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#1206) Sweet Lou 6 válasza Smiley (#1205) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Win10-el ez a képlet általában működik, a kiszolgálói oldalon kevésbé. Nemrég voltam olyan cégnél, ahol csak security update-ek mennek fel, azok is késleltetve meg külön tesztelve és így is állandóan megborítanak bizonyos szervereket (2016 és 2012 R2).

sweetlou6.wordpress.com

(#1207) zolee001 válasza Sweet Lou 6 (#1206) üzenetére


zolee001
őstag

+1
lásd printing nightmare patch ami hazavágta a nyomtatást vagy a PetitPotam lyuk amire az MS kb xarik

(#1208) pzstm


pzstm
titán

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22000.120 | Windows Insider Blog

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1209) vlevi válasza zolee001 (#1197) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a baj, hogy a Windows insider blogban tényleg csak ezeket emelik ki újítások gyanánt, meg az új kaki emojit.
Az, hogy kernel szinten mi módosul (ami a bajt okozza), arról nem nagyon tudunk.

(#1210) zolee001 válasza vlevi (#1209) üzenetére


zolee001
őstag

Ezek a fontos dolgok manapság (MS Teams Mobile App)

(#1211) makoj30 válasza pzstm (#1208) üzenetére


makoj30
aktív tag

Hosszú a changelog,akkor ez már a beta build?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1212) BiP válasza makoj30 (#1211) üzenetére


BiP
nagyúr

A .100-as volt már beta build volt. De ezt is publikálták a Beta csatornán is.

[ Szerkesztve ]

(#1213) makoj30 válasza BiP (#1212) üzenetére


makoj30
aktív tag

Köszi. :R

Megvárom a Release Previewet.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1214) attilav2


attilav2
őstag

Sajnos nem tudok béta csatornára váltani mert win11 alatt is azt mondja az insider hogy a gépem nem kompatibilis ezért korlátozottak a csatorna lehetőségek, nem is enged win11es csatornákra váltani, semelyikre sem. Úgyhogy kiléptem az insiderből egyelőre és újra raktam a Dev csatornás win11-t, a frissítések jönnek szépen, megkaptam a .120-ast is. Az uupdump-on csak a Dev csatornás win11 telepítő érhető el, tudtok valami trükköt amivel béta csatornára lehet váltani inkompatibilis gépen?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1215) mefistofeles válasza attilav2 (#1214) üzenetére

Ezt most nem pontosan értem..
Ha fent van a legfrissebb win 11 build és kapod a frissítéseket is akkor nem mindegy, hogy insider vagy e?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1216) attilav2 válasza mefistofeles (#1215) üzenetére


attilav2
őstag

Beta channel-re akarok váltani Dev-ről. Most Dev channel-es win11 van fenn. Van valami érdemi különbség a beta és a Dev channel között? A beta jobb mint a Dev ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1217) BiP válasza attilav2 (#1216) üzenetére


BiP
nagyúr

[csatornák]
Jelenleg most mind a kettőn ugyanaz a build van. Általánosságban és pongyolán: a dev-re jön minden build, de több hiba lehet benne, a betan elvileg a stabilabbak.

(#1218) isti732712


isti732712
aktív tag

A tálca minimalizálás hiánya nekem nem tetszik! Remélem ezt orvosolják valahogy,mert így olyan vastag a tálca, hogy órmótlanul néz ki, és sok helyet foglal a képernyő alján!
Bár ez személyes vélemény,de szerintem vagyunk még páran akiknek ez így nem tetszik!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1219) Sweet Lou 6 válasza isti732712 (#1218) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

az még hagyján, de én win7 óta bal oldalra rendezem a tálcát a nagyobb vertikális hely miatt, de jelenleg azt sem lehet átállítani... remélem lesz rá valami hack vagy plusz program, mert 10+ éves izommemóriát nem szeretnék sutba dobni.

sweetlou6.wordpress.com

(#1220) wjbhbdux válasza attilav2 (#1216) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A dev előbb-utóbb át fog váltani a jövő évi 1. nagy frissítésre , míg betan az idén ősszel megjelenő változatot finomhangolják majd.

/s

(#1221) Zsolty20 válasza Sweet Lou 6 (#1219) üzenetére


Zsolty20
senior tag

A kisujjam körmének egy részét tenném rá, hogy lesz ilyen opció is! :D

(#1222) isti732712 válasza Sweet Lou 6 (#1219) üzenetére


isti732712
aktív tag

Így tudom a tálca méretét variálni,de ha a legkisebb keskeny tálcát állítom be akkor meg a jobb sarokba szétesik minden internet ikon stb meg pl a dátumot nem is látom :W
Szóval ez így egyáltalán nem jó....

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1223) Zoz


Zoz
őstag

Vissza lehet hackelni a hagyományos tálcát.
Innentől kezdve nekem nincs bajom a 11-el :D

(#1224) King Unique válasza Zoz (#1223) üzenetére


King Unique
titán

Azért várjuk meg vajon a nagyközönségnek szánt "végleges" verzióban is működni fog-e, mert pl. a classic Start menü registry hack már el lett kaszálva, szóval csak körültekintően a 11-gyel. :))

[ Szerkesztve ]

(#1225) Krisztianby


Krisztianby
tag

First world problem.
Hogy tudom a Windows áruházon belül telepített alkalmazásokat kitenni az asztalra?

- Kihúzni a start menüből nem engedi.
- AppData\Local-ban nem találok exe-t amiből csinálhatnák parancsikont..
Spotify/Netflix

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1226) lck válasza Krisztianby (#1225) üzenetére


lck
senior tag

Ne közvetlenül a kinyíló Startból tedd ki, hanem a start menüjében a "Minden alkalmazás" ikonjai közül húzd ki az asztalra.

(#1227) Floyd80


Floyd80
addikt

ASUS TPM útmutató:

[Motherboard] Which ASUS model supports Windows 11 and how to setup TPM 2.0 in BIOS? | Official Support | ROG Global

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1228) ForRedGlory válasza Krisztianby (#1225) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Esetleg a program indítása után a tálca ikonján jobb klikk, kitűz.

(#1229) Fred23


Fred23
nagyúr

Printscreen + Paint-be beilleszt és ment alacsony felbontású monitoron (1366x768) mindenkinél ilyen hatalmas fehér ürességgel működik?:

:DDD :(
Ahol alul a fehér rész jön, ott ugye semminek se kéne lennie...

[ Szerkesztve ]

(#1230) szabonagyur válasza Fred23 (#1229) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amikor beilleszted a képet érdemegy Cropot nyomni és akkor amikor elmented nem lesz alsó sáv.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1231) lck válasza Fred23 (#1229) üzenetére


lck
senior tag

Beillesztés előtt. Paint -ban az üres felületet ( vásznat ) átméretezed a beillesztendő kép méreténél kisebbre. Beillesztéskor automatikusan megnöveli a beillesztett kép méretére.
Nem lesz alul üres fehér terület.
( Ez ezer éves paint-es dolog, semmi köze a W11-hez )

[ Szerkesztve ]

(#1232) Fred23 válasza szabonagyur (#1230) üzenetére


Fred23
nagyúr

& lck:
Köszik, mindegyik megoldás működik!
De Win10-en ilyenre mintha nem lett volna szükség, ez 99%. Se crop, se átméretezés, csak beilleszt és ment.

[ Szerkesztve ]

(#1233) Armagedown válasza Fred23 (#1229) üzenetére


Armagedown
őstag

Le kell vágni IrfanView-el és akkor nem lessz ott a fehérség.
A Paint nem jó semmire.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#1234) King Unique válasza Fred23 (#1232) üzenetére


King Unique
titán

Ez nagyon nem újdonság, ugyanúgy volt/van XP, Vista, W7, W8,1, W10 esetében is s beépített Paint használatánál, ahol csak annyi a teendő, amit nemrég más leírt és azt is elég 1x kell beállítani, ennyi. :))

(#1235) Krisztianby válasza lck (#1226) üzenetére


Krisztianby
tag

:R
Nem értem ez miért nem valósítható meg első menüben :DDD

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1236) Fire/SOUL/CD válasza Fred23 (#1232) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A PrintScrenn gomb mindig is (a kezdetektől) a teljes képernyő tartalmát másolja a vágólapra, magától nem fogja körbevágni a nem szükséges területet (ALT+PrintScreen meg az aktív alkalmazás ablakot teszi vágólapra)

W10-ben még volt a Snipping Tool (Képernyőmetsző) Ill. Screen Sketch (WIN+SHIFT+S), W11-ben előbbi Tool nem tudom, hogy bent maradt-e (mert nem tesztelem W11-t egyelőre), de utóbbi Spin & Sketch néven továbbra is van. Ezekkel meg egyből, segédprogi nélkül tudsz képernyőmetszetet is kijelölni ill. menteni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1237) pzstm válasza Fred23 (#1232) üzenetére


pzstm
titán

100% ezer eve igy van. Amugy snipping tool mar idotlen idok ota ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1238) BalanceR


BalanceR
addikt

Olyannal találkozott már valaki, hogy notin, win 11-re való update után elszállt a fedél szenzor?
Nem érzékeli, ha lecsukom vagy felnyitom a notit. minden driver a legfrisebb, de próbáltam a noti alap drivereivel is. Sajnos ugyan az a hiba.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1239) adika4444 válasza Krisztianby (#1225) üzenetére


adika4444
addikt

Futtatásba: shell:AppsFolder, jobbklikk az APP-ra, parancsikon létrehozása.

üdv, adika4444

(#1240) Fire/SOUL/CD válasza BalanceR (#1238) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem lehet esetleg, hogy az energiagazdálkodási beállításoknál, a főkapcsoló funkciójának megadása opción belül átállította a fedél lecsukásakor történő eseményt nincs műveletre? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1241) Doky586 válasza BalanceR (#1238) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"elszállt a fedél szenzor"
Én ha veszek/kapok új laptopot akkor ez az első amit kikapcsolok rajta.. :K :U
Altatásra ott a bekapcsológomb, ébresztésre pedig elég bármely gombot megnyomni ha a fedélnyitás nem ébresztené fel.

(#1242) BalanceR válasza Doky586 (#1241) üzenetére


BalanceR
addikt

Közben megoldódott, nem Win / Sw hiba volt...
Valószínűleg, amikor szétszedtem takarítani, a csavarhúzó mágneses feje hozzáért a szenzorhoz, és az zavart be.
Áthúztam párszor a szenzoron egy bitang nagy neodimium mágnest, azóta megy.
( Nekem létfontosságú , hogy, ha lehajtom, menjen sleepbe, így nem kell naponta tölteni.)

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1243) niof


niof
addikt

Nekem megoldódott a hang "probléma". Az történt, hogy a Windows egy olyan drivert húzott le, ahol a beállításokon belül valamiért megjelentek a surround csatornák hangerő sliderei is, és fel voltak húzva maxra. Lehúztam és némítottam őket, így helyrejött a hang. Na most ez azért érdekes, mert ugyanazokat a progikat használtam W10 alatt is, és ott sztereó módban működött a hang (meg sem jelentek a surround sliderek), itt meg full surround-ban. Az is kérdéses, hogy hogyan lehetne teljesen sztereó módba állítani a W11 hangkezelését, mert az, hogy a térhangzás csatornái le vannak némítva, az még nem jelenti azt, hogy a hang is sztereó lett...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1244) Doky586 válasza BalanceR (#1242) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Nekem létfontosságú , hogy, ha lehajtom, menjen sleepbe, így nem kell naponta tölteni"
Én pedig el tudom dönteni hogy mikor menjen sleepbe, ezért választottam az említett "nincs művelet" beállítást. Nem kell viccesen nyitott laptoppal kolbászolnom az irodai megbeszélések közt. :B

(#1245) Geth válasza Doky586 (#1244) üzenetére


Geth
addikt

Becsuk, kolbászol, kinyit. 1-2 másodperc.

(#1246) Doky586 válasza Geth (#1245) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem tudom miért futkároznak vele nyitottan? :Y

Gondolom a VPN nem tolerálja az altatást :U mert megszakad.

(#1247) Geth válasza Doky586 (#1246) üzenetére


Geth
addikt

Passz, itt ébresztés után magától visszamászik.

(#1248) Csengődi


Csengődi
csendes tag

Most olvasom a W11 cpu listát hát még Ryzen 2-sek is megszívták !!!
Nekem 1-es szériám van így én is szívok. Elmehetnek az anyjukba !!!

(#1249) Zoz válasza Csengődi (#1248) üzenetére


Zoz
őstag

Ha a topicot is olvasnád, akkor láthatnád, hogy még Core2-re is simán felmegy, szóval nem kell pánikolni :)

(#1250) niof válasza Zoz (#1249) üzenetére


niof
addikt

Szerintem nem ezért írta...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.