Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) norba69 válasza 5leteseN (#16997) üzenetére


norba69
senior tag

A felhasználó home könyvtárának nevében nincs valami spéci ékezetes, külföldön nemszeretett karakter?
A praxisomban már ilyennel volt probléma, még az abevjava sem bírta.

[ Szerkesztve ]

(#17002) 5leteseN válasza norba69 (#17001) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nincs ékezet használva, a nagybetűvel kezdés nem hiszem, hogy probléma.

Nem értem ezt a gondot. Nincs bitlocker, nincs bekapcsolva egyik meghajtóhoz se cache, emlékeim szerint a BIOS-ban sem!
:F :F :F

Esetleg ezt a cache dolgot hogyan lehet megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#17003) carl18 válasza Zoz (#16999) üzenetére


carl18
addikt

Igen, ő is pont így járt hogy nem csinált egy Microsoft fiókot és ez miatt nincs neki Bitlocker kódja se. Vitte két helyre hogy kezdjenek vele valamit, azóta odáig fajult a tőle hogy "telepítő" alatt kékhalálozik. :U

Az a gond hogy a szakszervíz hívatalos lenovoba mondták neki bontot a gép meg kékhalálozik. Így nem tudom az első szaki okozott-e valami hardveres sérülést ami miatt ez a kék halál történik. :(

Köszönöm a választ, ez új hogy Windowson keresztül még a BIOS update is lehetséges.
Nem tudtam ilyen veszélyes lehet a Bitlocker a felhasználóra nézve.
Ha a random egy update után ez összejön komoly galibát okozhat.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#17004) Geth válasza carl18 (#17003) üzenetére


Geth
addikt

Nekem ez nem automatikus titkosításnak tűnik.

(#17005) Kugyi


Kugyi
csendes tag

Sziasztok!
Valami megkergült a felhasználói fiókok felügyeleténél, több program inditásánál az ablakban nincs "igen" gomb.

Defy MB525 Bayer; Galaxy S III; Galaxy S V, Galaxy S 7, Galaxy S 10, Galaxy S 23

(#17006) BigManus válasza Kugyi (#17005) üzenetére


BigManus
addikt

Biztosra mennek :DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#17007) hockeyapu


hockeyapu
aktív tag

Kis segítség ! Hogy tudok az ondrive-tól megszabadulni ! :Y

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#17008) Jarod1 válasza hockeyapu (#17007) üzenetére


Jarod1
addikt

ne használd...

(#17009) Doky586 válasza hockeyapu (#17007) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Óra melletti ikonján jobbegérgomb.
Automatikus indulást kikapcsolod majd leállítod. Ennyi.

(#17010) D@niel


D@niel
addikt

Üdvözlet,
feldobott egy ilyet:
2023-11 Halmozott frissítési előnézet a(z) Windows 11 Version 23H2 rendszeren a(z) x64-alapú rendszerekhez (KB5032288)
Erről lehet tudni valamit?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#17011) King Unique válasza D@niel (#17010) üzenetére


King Unique
titán

Igen, eleve megnézhető a Microsoft weboldalán a Windows 11, version 23H2 update history szekcióban, hogy milyen fejlesztéseket és javításokat tartalmaz a KB5032288 számú kumulatív frissítés.
Ezek a választható "C" / "D" kumulatív frissítések előzetes terjesztésre és egyfajta tesztelésre szolgálnak, meg akkor óérdemes ezeket telepíteni, ha a felhasználó hamarabb akar megkapni bizonyos újításokat és hibajavításokat, máskülönben várni kell 1 hónapot a következő "B" kumulatív frissítésig, ami minden hónap 2. keddje helyi idő szerint 19 órától. A következő patch kedd 12.12., ami 4 nap múlva lesz, vagyis ennyi erővel akár már azt is meg lehetne várni, hacsak nem sürgős XY fejlesztések és javítások miatt a KB5032288 telepítése.

[ Szerkesztve ]

(#17012) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

Van egy i7 7700K-ás configom amire jelenleg a Windows 10 update menüben azt írja a Windows 11 nem telepíthető (nincs bekapcsolva az UEFI boot csak ezért?).

Azt kérdezném, hogy végül a Windows 11 telepítése mennyire lehetséges a régebbi generáció Intel i5, i7-eken? Egyáltalán nem lehet, vagy van valami mód felrakni?

Ha igen, feltudám úgy rakni, hogy a Windows 10 jogtiszta aktiválásommal térjek át Windows 11 licenszre?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#17013) hockeyapu válasza Doky586 (#17009) üzenetére


hockeyapu
aktív tag

Na ez az ! Nincs olyan, hogy automatikus indulás ! :F

[ Szerkesztve ]

"Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben" Galactica Enciklopédia...

(#17014) Zoz válasza Livius (#17012) üzenetére


Zoz
őstag

Akár Core 2-re is simán felrakható.
Legegyszerűbb ha Rufus-szal csinálsz módosított telepítőt, amiből ki van szedve a követelmények ellenőrzése.
Mondjuk 7. genre szerintem felmegy a gyári telepítő is szó nélkül, ha megfelelőek a BIOS beállítások (TPM (Intel PTT) bekapcsolva, és UFEFi&Secure boot engedélyezve). 6-7-genre sokan írták már itt, hogy simán felment, ha a CPU-n kívül a többi követelmény rendben volt.

Ha a jelenleg telepítésed legacy/MBR-es, ezért nem muszáj újratelepíteni, konvertáld át a lemezt MBR2GPT-vel, aztán kapcsold be az UEFI és Secure bootot, utána próbáld futtatni a telepítőt frissítéshez. (Vagy ott a Rufus-szal készíthető megoldás.)

Ha már volt 10-es aktíválva azon az alaplapon, az érvényes 11-re is, telepítéskor nem kell termékkulcs, és aztán alaplap alapján aktíválja magát.

(#17015) Kbali válasza Livius (#17012) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van valami nyomós indokod a váltásra?

(#17016) boborján2


boborján2
tag

Asus gamer noti w11 pro esetén azt lehet/kell állítani melyik vga-t használja egy játék?

Amd és rtx3050 van benne.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#17017) Livius válasza Zoz (#17014) üzenetére


Livius
őstag

Külső TPM modulom nincs, ahhoz hogy a gyári telepítő a 7gen-es i7-re felmenjen, kéne szereznem egyet? Vagy csak a BIOS-ban végig kell kapcsolgatni a dolgokat?

Amúgy ezt találtam a legjobb leírásnak a neten, tehát a telepítő közben a regedit-ben át lehet állítani hogy ne kérjen semmi TPM vagy CPU függőséget.
https://pureinfotech.com/install-windows-11-unsupported-pc/

Amúgy én még a mai napig a legacy/MBR-es boot híve vagyok otthonra desktop PC-hez. Semmi szükségem szuper titkos C:\ meghajtóra, hogy amikor bebukom valamiért a rajta lévő Windows-t akkor ne tudjam a kritikus dolgokat lementeni róla egy másik gép segítségével egyszerűen.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#17018) Livius válasza Kbali (#17015) üzenetére


Livius
őstag

Haladni kell a korral, és már be lett jelentve, hogy 2025-től a Windows 10-re nincs többé frissítés és support.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#17019) Zoz válasza Livius (#17017) üzenetére


Zoz
őstag

Nézz körül a BIOS-ban, van olyanod, hogy Intel PTT (Platform Trust Technology)? Ha igen, akkor van integrált TPM-ed, nem kell venni semmit.

Na ezt a regedites mókát csinálja meg a Rufus két kattintással, hogy egyszerűbb legyen. (A másik meg a 0 bájtos appraiserres.dll, ami a frissítő telepítés esetén megoldás.)
Ha MBR módba írod ki Rufus-szal, akkor telepíthetsz MBR-es Win11-et is, ha azt szeretnéd.

(#17020) Zoz válasza Livius (#17018) üzenetére


Zoz
őstag

Három évvel meghosszabbítja a Windows 10 támogatását a Microsoft: [link] (várható volt, hogy ez lesz :) Fizetős, de XP és Win7 esetén is könnyen megoldható volt...)

(#17021) Geth válasza Livius (#17017) üzenetére


Geth
addikt

A BIOS/UEFI és az MBR/GPT váltásnak semmi köze a titkosításhoz.

Ha pedig a teljes disk titkosításra gondolsz, a recovery key birtokában zéró gond lementeni másik gépen az adatokat.

(#17022) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok!
W11 Pro van a gépemen, január óta, azóta jól is működik. Illetve működött tegnapig. A gépben nem történt hardverváltozás, nem telepítettem semmit.
A w11 indulási után nem lehet programokat elindítani. Ami elindul, az a fájlkezelő és a start menü. De ebben már a menük nem működnek, pl a kikapcsolás sem.
A tálca értesítési területén az ikonok működnek, pl a hőfokot jól mutatják, de a kapcsolódó alkalmazás nem indul el.
Még tegnap nagy nehezen felment rá két frissítés, utána működött is rendesen, gondoltam valami frissítés ragadt be.
Aztán egyszer csak megint behalt minden, azóta is ugyanez van.
Az ssd 95%-os. Hardverhiba nem hiszem, mert van egy Debian is a gépen másik ssd-n, az jól működik.
Járt valaki így?
A legújabb frissítések fent vannak.

[ Szerkesztve ]

(#17023) Csorbi válasza Livius (#17017) üzenetére


Csorbi
addikt

Kicsit kevered a dolgokat...egy kicsit :))

(#17024) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Miért van az ha kirakom a "felhasználói fájlai" ikont az asztalra, akkor kisebb mint a többi?

Nem jöttem rá hogy tudom átállítani (nézetbe nem tudom, újraindítás már volt...).

[ Szerkesztve ]

(#17025) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Rufussal még megoldható olyan win 11 pro usb telepítő létrehozása ami nem kompatibilis gépre lehet telepíteni ? Vagy már nem muködik ? Régen csináltam és most szeretném de már sokkal újabb verziós win 11 pro van .

(#17026) King Unique válasza Imi1981 (#17025) üzenetére


King Unique
titán

(#17027) Imi1981 válasza King Unique (#17026) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Valami más leírást találtam egy sokkal régebbit. Ezzel most elkészítem kösz! :R

(#17028) Doky586 válasza Imi1981 (#17025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell ezt túlmisztifikálni.
Bármelyik usb-n le lehet cserélni a \sources\appraiserres.dll filet egy 0byte-osra és már nincsenek is korlátozások. Ez még MCT-vel is müxik. ;]

(#17029) Janika--1982 válasza Is-tee (#16973) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Az sajnos nem működik,van átvihető kulcs is. :(

Nagy János

(#17030) ratracer válasza gilfoyle (#17022) üzenetére


ratracer
csendes tag

Szia!
Ugyanígy jártunk, két külön asztali gépen. Kb. 2 napja jelentkezett kollégánál.

Kollégám gépét Safe mode-ban tudtunk csak használni. Ott netkapcsolattal is minden hibátlanul futott. Normál módban egyszer sikerült eljutni az ideiglenes fájlok kidobásáig, utána helyreállt a dolog. Egészen ma reggelig, jelenség ugyanaz.

Az én gépemen tegnap este jelentkezett ugyanez. Nálam semmi nem segített átmenetileg sem. Mivel mindenünk szerveren van, így bátran nyomtam egy windows újrahúzást.

Mindkét gép teljesen le volt frissítve. Szoftverek jogtiszták, W11, Adobe CC, Office 365

(#17031) Nyíl


Nyíl
tag

Helló mindenki!
Az érdekelne, hogy a W11 biztonságos, normális működéséhez mennyi szabad lemezterületre van szükség? Van erről valamilyen adat, vagy mi a tapasztalat?

(#17032) gilfoyle válasza ratracer (#17030) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nálam tegnap du. óta megy rendesen (kopp-kopp-kopp). USB-ről javítás, majd a legutolsó minőségi frissítést leszedtem, újraindítás után letiltottam a frissítéseket egy hétig.
Meglátom meddig bírja így.

(#17033) Janika--1982 válasza Nyíl (#17031) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szia,100 Gb elég kell hogy legyen. :F

Nagy János

(#17034) Doky586 válasza Nyíl (#17031) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gugli 1. találat
Storage: 64 GB or greater available disk space.

De én már nem vennék 64 GB os hdd (vagy ssd) -t, inkább 100GB partíciót adnék neki legalább.

(#17035) Nyíl válasza Janika--1982 (#17033) üzenetére


Nyíl
tag

Már telepített W11-re gondoltam, ~50GB-om maradt szabad, és az érdekelne, hogy meddig mehet le... :)

[ Szerkesztve ]

(#17036) gilfoyle válasza ratracer (#17030) üzenetére


gilfoyle
őstag

Azt nem is kérdeztem, hogy az újratelepítés megoldotta? Minden frissítés felment?

(#17037) Janika--1982 válasza Nyíl (#17035) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Az már határeset,nem venném kissebbre. :N

Nagy János

(#17038) 5leteseN válasza Nyíl (#17035) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Lehetnek segítő ötleteink, ha tudjuk mennyiből maradt az 50GB és ha tudjuk, hogy ebből közelítőleg mennyi maga a W11(vagy a a másik út: közelítőleg mennyik a programok).

(#17039) Nyíl válasza 5leteseN (#17038) üzenetére


Nyíl
tag

Egy 512 GB-s SSD-m van (1 partíció), ebből a Windows mappa ~19 GB (naprakész 23H2), pár program és játék van fenn, azokkal együtt az előbbi Windows mappát is beleszámolva ~32 GB, a többi foglalt terület torrent-ezésből van és így maradt ~50 GB-om szabad, és mint már említettem az érdekelne, hogy kb. mennyi szabad helyet hagyjak ebből a Windows-nak, hogy pl. a Win update stb. normálisan működjön?

(#17040) razor1010


razor1010
tag

Sziasztok!

Malwarebytes telepítése után az eseménynaplóban a security fülnél minden port kötési engedélyezést naplóz, kb fél másodpercenként. Ezt hogy tudom kikapcsolni? MB törlése nem oldotta meg.

(#17041) King Unique válasza Nyíl (#17039) üzenetére


King Unique
titán

Az 50 GB szabad terület elég lehet a Windows 11-nek a további megfelelő működéshez, az alá már nem kellene menni, meg az SSD-nél az Over Provisioning (OP) miatt sem, lásd a "Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?" bejegyzés 3. pontjában a szabad terület kérdését.

Egyébként másik belső vagy külső HDD / SSD nincsen, amire lehetne X 100 GB-okat vagy akár TB-okat torrentezni, mindenképpen muszáj a rendszermeghajtót csaknem teljesen teletorrentezni? :D

[ Szerkesztve ]

(#17042) 5leteseN válasza Nyíl (#17039) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha jól értem, akkor az 512GB SSD-n a Windows mellet a másik nagy tétel a torrent-állományok, és jelenleg 50GB körüli szabad hely van, ami lassan kritikusan kevés lesz a W11-nek. Mivel gondolom, hogy továbbra is torrenteznél, ezért úgy legetne hosszútávra megoldani a dolgot, hogy a torrent-letöltéseknek másik meghajtót vennél igénybe. Mivel ezek sebességigénye(nagy méretű adatok, videók tipikusan) tudomásom szerint nem igényli az SSD sokszoros tudását, ezért egy pár TB-os HDD bőven elegendő és sokkal gazdaságosabb, mint az SSD-s megoldás. Azt is lehet következő tárolónak, egyéni döntés kérdése. A legolcsóbb új SSD a "Kikötőben" 30€ körül van, ennyiért sokszoros méretű HDD-k vannak.
Nagyjából...

Közben más is erre lehetőségre gondolt! Lassan gépeltem, + még a kávé is lassan főtt! :))

[ Szerkesztve ]

(#17043) Nyíl válasza King Unique (#17041) üzenetére


Nyíl
tag

Értem, és köszönöm mindkettőtöknek a választ King Unique és 5leteseN. Van egy külső HDD-m amin biztonsági mentéseket tárolok (és emiatt csak alkalmanként csatlakoztatom), majd átmozgatok oda pár dolgot, hogy meglegyen az a 15% szabad hely bőven az SSD miatt mint ahogyan azt a linkelt cikkben is írják, csak próbáltam minél több torrentet seed-ben tartani... :D Másik belső SSD/HDD nincsen, laptopom van és ez az 512 GB nekem elég, "nem fő profilom a torrentezés" :) , csak azt nem tudtam, hogy mennyi szabad helyet hagyjak a Win-nek és az SSD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#17044) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Win11Pro 23H2 rendszeren vagyok.
Hogyan tudom Win11 alatt megjeleníteni nagyobb méretben az órát, úgy mint a Windows 10-zel bezárólag, hogy a(z alapértelmezetten alul a jobb oldalon) a tálcán lévő órarára bal gombbal kattintva előállt?

Most nincs ott óra megjelenítés.
Ezt miként, milyen korekcióval tudom előhozni vajon?

(#17045) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Nnnnamég1x: Néhány(több) program a saját magának, programon belül indított letöltését soha nem fejezi be jól. Változó méretű hiányzó(pár száz kb) résszel fejeződik be a program saját letöltése. Ugyanezeket az állományokat a Firefox/Chrome/más böngészők hibátlanul letöltik, a program működik is ezekkel. Olyan, mintha valami közbenső fázisban a program és az op-rendszer között a letöltési folyamat végén nem hajtódna végre az utolsó adat-csomag átadása. Valami cache ???
Hardveres nincs, kikapcsoltam a BIOS-ban.
Milyenek vannak még?
Lehet valami más is. W11, AHCI+SSD, DELL T5810, driverek(elméletileg) jók. Mit nézzek?

(#17046) ratracer válasza gilfoyle (#17036) üzenetére


ratracer
csendes tag

Igen, frissítések lefutottak, nem korlátoztam semmit.

(#17047) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ha jól olvastam utána, akkor az intel 8. generációs (i3/i5-8xxx) cpu-it támogatja a w11. [link]
Viszont a kiszemelt pc-m egy dell optiplex 3050 micro i5-7500t cpu-val (nincs a fenti listában). A gép leírása alapján tpm 2.0-ás (4. Táblázat).

Vajon "mókolás" nélkül telepíthető és a jövőben használható lenne a fenti gépen a windows?

(#17048) Janika--1982 válasza Sanyi.mTs (#17047) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szia,próbáljad meg,szerintem lehet,ha nem akkor kell kicsit álogatni. :F

Nagy János

(#17049) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
WIN 11 HOME vagy megéri a plusz pénzt a PRO ???
Köszönöm!

Csorbi: Igen ezt megnéztem! Azért kérdeztem hátha van még vaami más különbség is a kettő között!? :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17050) Csorbi válasza KAMELOT (#17049) üzenetére


Csorbi
addikt

Megnézed a különbségeket, és eldöntöd melyikre van szükséged. Ez ennyire egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.