Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) ricsi99 válasza attilav2 (#1647) üzenetére


ricsi99
addikt

Még jó ,hogy az én gépem nem tud olvasni... már lassan 1 hónapja megy rajta a 11.. és ma is frissített...
ennél már csak az lehet rosszabb ha azt hiszed ,hogy a napi frissitések megóvnak bármitől...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1652) attilav2 válasza ricsi99 (#1651) üzenetére


attilav2
őstag

Az origó és a theverge cikk a végleges változatról szól! Annak telepítési és frissítési feltételeiről. A végleges változatnál elképzelhető hogy a követelményeknek nem megfelelő gépre telepítve nem kap további frissítéseket. A dev/beta még szép hogy frissül bármilyen gépen, hiszen ezeknél a tesztelők tapasztalatainak megszerzése a lényeg a microsoftnak, hogy minél több hibát javíthassanak.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1653) ricsi99 válasza attilav2 (#1652) üzenetére


ricsi99
addikt

"végleges változatnál elképzelhető "
ja , találgatásokra lehet alapozni...
"A dev/beta még szép hogy frissül bármilyen gépen, hiszen ezeknél a tesztelők tapasztalatainak megszerzése a lényeg a microsoftnak, hogy minél több hibát javíthassanak."
Milyen infó kellhet egy nem támogatott gépről? Pár sort kellene átírni és mindenre lehetne ez esetben telepíteni...
Véleményem szerint amit nem tudnak megoldani attól elrettentik az egyszerűbb népet...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1654) Doky586 válasza Doky586 (#1634) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kitettem újra torrentként a kis méretű 3.52GB-os win11 22000.168 -as iso-t, hogy fat32-n is elférjen sima másolással is. [link]
magnet:?xt=urn:btih:e0f09507ea5d4adfc2ed46565c9d42e830a12c18&dn=win11&tr=udp%3a%2f%2ftracker.openbittorrent.com%3a80%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.torrent.eu.org%3a451%2fannounce

[ Szerkesztve ]

(#1655) Geth válasza ricsi99 (#1653) üzenetére


Geth
addikt

Ha nem a telepítőt használod, most is és a jövőben is kicsomagolható bármilyen gépre a .wim :)

(#1656) zolee001 válasza ricsi99 (#1653) üzenetére


zolee001
őstag

Itt van a kutya elásva
Össze -vissza kommunikál az MS az elsö perctöl fogva,most éppen szemt fog hunyni a nem támogatott rendszerekre történö W11 telepitével kapcsolatban

(#1657) rétisün


rétisün
veterán

Sziasztok,

eddig asztali gépen használtam a 11-est, de kíváncsiból feltettem a laptopra is (amin elvileg nem nagyon kéne működnie):

Működik, csak éppen a hibernálás funkciót nem találom. Nem hiszem, hogy amiatt lenne, hogy a laptop nem teljesen kompatibilis a win 11-el, létezik, hogy egyszerűen ebben már nincs is hibernálás?

Próbáltam neten keresgélni, de úgy látszik eddig ez senkinek nem hiányzott. :F

Tudja valaki, hogy lehetne hibernálni a gépet? Alvó funkció van, de az nem igazán jó, eddig se használtam.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1658) zolee001 válasza rétisün (#1657) üzenetére


zolee001
őstag

Mivel automatikusan megteszi x idö után...
Deha annyira hiányzik akkor:
https://gearupwindows.com/how-to-enable-and-add-hibernate-to-the-start-menu-in-windows-11/

(#1659) Geth válasza rétisün (#1657) üzenetére


Geth
addikt

Mi a gond az altatással? Én kb. mindig az altatást választom. Laptopon be van állítva, hogy x idő múlva le is hibernál, ha mégse kapcsolom vissza. Asztalin meg hibrid alvás és soha nem hibernál.

(#1660) rétisün válasza zolee001 (#1658) üzenetére


rétisün
veterán

köszönöm! :R

(#1659) Geth: az, hogy hibernálva tovább tart az akksi (ritká(bba)n használt laptop) illetve hogy altatásból jelszót kér, ami azért fura, mert egyébként nem kell jelszó a win indulásakor.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1661) Pokesz007 válasza Doky586 (#1654) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Köszönöm fáradozásod, de sajnos nem indul meg nekem :R :)

Más
Vega 56 -os kártyával használ valaki Windows 11 -et ? Melyik drivert fogadja el? vagy régebbi build számoknál volt, gond a driverrel ?

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1662) makoj30 válasza Pokesz007 (#1661) üzenetére


makoj30
aktív tag

Amikor fent volt a W11 beta akkor egy R7 360 kártyával menni ment,csak a játékok kilépésekor nekem vibrált mindig a kép. (21.5.2 Legacy)

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1663) Geth válasza rétisün (#1660) üzenetére


Geth
addikt

Azon a 20 perc (annyira állítottam) alváson kb. semmi nem múlik :) De ahogy látom pont annyi beállítani mint 10-esen.

(#1664) gya/352


gya/352
tag

Üdv mindenkinek. Kipróbálnám a 11-et és örömmel láttam hogy ISO-ról történő tiszta telepítésnél állítólag már nem olyan szigorúak a hardverkövetelmények. [link]
Le is töltöttem az Insiderről a legújabb dev chanel ISO-t (Windows11_InsiderPreview_Client_x64_en-gb_22000.iso), ventoy-al el is indul, de asszongya nem telepíthető mert a gép nem felel meg a minimum követelményeknek.
A gép egy Fujitsu Esprimo E900 E90+, I3 2100 proc, 8 GB RAM, TPM 1.2
Mi lehet a gond?

(#1665) King Unique válasza gya/352 (#1664) üzenetére


King Unique
titán

Hát ránézésre a TPM 1.2 is mivel 2.0 a követelmény, amúgy meg értelemszerűen megnézed arra való célprogrammal (pl. WhyNotWin11) hogy mi nem stimmel, lásd nemrég más esetét. Ha nem támogatott hardverkonfigurációra akarod feltelepíteni illetve felhackelni (...) a W11 dev/beta verziót, akkor meg lásd az alábbi útmutatót.

Windows 11 telepítési gyors segédlet

[ Szerkesztve ]

(#1666) gya/352 válasza King Unique (#1665) üzenetére


gya/352
tag

Köszi. Tiszta telepítés lett volna, nem upgrade. Mint ahogy a linkelt cikk és még más cikkek is írták a napokban az ISO-ról történő tiszta telepítésnél nem kizáró ok a gyengébb processzor és a TPM1.2 sem.

(#1667) Doky586 válasza Pokesz007 (#1661) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elnézést, nem tudom mi az oka, nem jöttünk rá..
Tőlem csak egy ember tudta letölteni, de a többség nem. De a progi már azt mutatja hogy hárman seedeljük.

Egyébként ott az UUPdump és bárki le tudja generálni magának a <4GB iso-t, így bármely gépen SecureBoot-al be tud rá bootolni. (mivel ez nem egészen igaz a többi módszerre (pl rufus, ventoy)).

[ Szerkesztve ]

(#1668) makoj30 válasza Doky586 (#1667) üzenetére


makoj30
aktív tag

Megoldható hogy ismét MEGA töltöd fel a W11 iso fájlokat? A mega download dologgal simán letudok tölteni nagy fileokat is. Sajnos ezt a torrent fájlt nem inditotta el nálam se.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1669) Doky586 válasza makoj30 (#1668) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nagyon kell akkor ott a blogban írt FTP szerver, töltsd le onnan. :U

[ Szerkesztve ]

(#1670) Pokesz007 válasza Doky586 (#1667) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Semmi gond..megoldjuk :) :R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1671) rétisün


rétisün
veterán

na most kérném valaki nagyon hozzáértő segítségét.

hogy van az, hogy ugyanaz a win 11 (tényleg ugyanaz, macriumos mentést tettem át asztali gépről laptopra) asztali gépen nem kér jelszót altatás/hibernálás utáni induláskor, laptopon meg kér? laptopon induláskor nem kér jelszót, altatás/hibernálás után viszont igen. hogy lehetne erről leszoktatni?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1672) seger válasza rétisün (#1671) üzenetére


seger
addikt

Gondolom hardver változás miatt változtak az energiaellátási beállítások

(#1673) rétisün válasza seger (#1672) üzenetére


rétisün
veterán

változtak, persze, de ettől miért kér jelszót hibernálás után?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1674) BalanceR


BalanceR
addikt

Továbbra is keresek tanácsot/megoldást a következőre:
Bluetooth egér / bill használata esetén ha a gép, vagy a periféria standbyba megy, lecsatlakozik.
Win 10 en ez még nem volt gond, volt az értesítési panelon egy csatlakozás kapcsoló, ami visszahozta.
Win 11en viszont ez már nincs, minden alkalommal el kell távolítani a bt eszközt újrapárosítani, újra csatlakoztatni.
Másnál ez nem gond? Ötletek?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#1675) gya/352 válasza King Unique (#1665) üzenetére


gya/352
tag

Megpróbáltam felhackelni a registry buherálással, de úgy sem megy. A termékkulcs bekérése, utáni ablak már arról szól hogy a számítógép nem alkalmas a win11 futtatására. Úgy látszik. hogy mégsem csak úgy simán az 1GHz proc, 4 GB ram, TPM1.2 kell neki, mint ahogy a hírekben írják.

(#1676) Doky586 válasza gya/352 (#1675) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Leggyakoribb hiba hogy Legacy-ban bootolsz, nem UEFI-ben.
Ha 10+ éves a gép (ezért nem tud uefi-t) akkor inkább ne is rakd fel rá. :)

(#1677) makoj30 válasza gya/352 (#1675) üzenetére


makoj30
aktív tag

Ezt a .reg kell alkalmazni és menni fog ;)

[link]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1678) szabonagyur válasza gya/352 (#1675) üzenetére


szabonagyur
félisten

i3-2100-n megy nekem is, más kérdés, hogy az alaplapom tudja a secure bootot stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1679) Zoz


Zoz
őstag

Párszor már írtam, hogy a legegyszerűbb módszer a 10-es telepítőbe másolt 11-es install fájl. Bármire felmegy, amin a 10 elfut, nem kell se UEFI, se TPM, se egyéb, és reg fájllal se kell szenvedni.

(#1680) gya/352 válasza Doky586 (#1676) üzenetére


gya/352
tag

A BIOS elvileg tudja az UEFI boot-ot. Gondolom ha a telepítőkészletet az ISO-ból kimásolom a pendrive-ra és onnan tud bootolni akkor tudja az UEFI-t. Vagy rosszul gondolom?

(#1681) Doky586 válasza gya/352 (#1680) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te tudod mit választottál.. [kép]

(#1682) King Unique válasza gya/352 (#1675) üzenetére


King Unique
titán

Itt most nem mindegy, hogy azért nem megy mert nem megfelelően lett végrehajtva, vagy azért mert már nem működik az és az egyéb / egyéb módszerek, + az sem derült ki pontosan milyen buildszámú W11 Dev ISO-val lett próbálva. Meg ugye azért is érdekes amit írsz, mert az aktiválás ablak után jön a nem alkalmas a futtatásra, ami nem támogatott PC-nél normális és akkor kellene alkalmazni azt a módszert. :)
Másik opció értelemszerűen nem erőltetni olyan hardverkonfigurációra olyan OS telepítését, ahol az előbbi nem felel meg a utóbbi rendszerkövetelményeinek, használható rajta 2025-ig a W10 is és ráér addig fejleszteni/cserélni, nem teljesen világos ez az erővel tákoljuk fel akármilyen unsupported szutyok PC-re a modern W11-et misszió, de mindegy. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#1683) gya/352 válasza Doky586 (#1681) üzenetére


gya/352
tag

Na igen.
Ha Ventoyt rakok egy pendrive-ra és ahhoz felmásolom az iso-t, akkor bootoláskor van sima meg UEFI-s pendrive a választó menüben. (egyébként ha itt UEFI-t választottam akkor sem ment a telepítés) Viszont ha csak a telepítőkészletet másoltam fel a pendrive-ra az ISO-ból akkor nem volt csak egy pendrive a menüben és nem volt elé írva semmi.
Ez mondjuk furcsa volt nekem is. De úgy gondoltam, ha bootol a felmásolt telepítő fájlokkal akkor UEFI lehet.

(#1684) gya/352 válasza King Unique (#1682) üzenetére


gya/352
tag

Igazad van az erőltetéssel kapcsolatban, de mivel megjelentek olyan hírek hogy szutyok PC-n is futhat ha tiszta telepítéssel rakjuk fel, így kezdtem el foglalkozni/próbálkozni vele, egyébként eszembe sem jutott volna.

(#1685) King Unique válasza gya/352 (#1683) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik topikban kifejtve hogyan kellene UEFI szerint, meg tudatosan telepíteni és nem random módon, ahogyan éppen sikerül. :)) + Magához a telepítéshez itt is linkelve lett már többször leírás, + a külföldi W11 fórumon is van már ehhez útmutató.
A Ventoy meg alapvetően multiboot boot device létrehozásához való, + ott a Secure Boot támogatást külön kell bekapcsolni, anélkül alapesetben nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#1686) Doky586 válasza gya/352 (#1684) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"olyan hírek hogy szutyok PC-n is futhat ha"...
De azért egy bizonyos színvonal alá ne menjünk :D
Nem megy fel az 1995-ben vásárolt gépedre, akkor lehet toporzékolni. ;]

(#1687) MasterDeeJay

Mondjuk a win10 igen elavult hardveren is (core2duo elötti) futtatható grafikus gyorsítással (dx9 sm2 azért kell neki!) is igaz csak a 32bites verzió. Leglassabb gép amin próbáltam Celeron M410 + X200M. (azaz Core1, és dx9-es ati radeon 9xxx széria butább tagjával)

De persze esélyes hogy régebbi procikon/videókártyán is menne de ezt csak poénból próbáltam meg. Legutóbb AGP-PCI-PCIe adapterrel a 64bites is ment Fx5600-as kártyával, tehát a dx9 a Win10 minimum igénye (és WDDM), ennél lejjebbi videókarira nem találtam drivert.
Szóval ha azt vesszük Win10 igen sok hardveren futott, és valahol meg kell húzni a vonalat még ha mesterségesen is gerjesztve teszik azt.
Igazából ha nem lennének ezek a limitek akkor Win11 esetében is hasonlóan gyenge gépen menne (nyilván 64bites proci kell)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1688) szabonagyur válasza gya/352 (#1684) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt melyik "szutyok" oldalon olvastad?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1689) Doky586 válasza gya/352 (#1683) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Viszont ha csak a telepítőkészletet másoltam fel a pendrive-ra az ISO-ból akkor nem volt csak egy pendrive a menüben és nem volt elé írva semmi."

Ez azért lehetett mert az (uefi)biosod nem ismeri az ntfs (vagy exfat) filerendszert (csak fat32-t ismerne) amire a pendrive formázva volt, így csak a legacy módot kínálja fel.

(#1690) gya/352 válasza szabonagyur (#1688) üzenetére


gya/352
tag

https://pcworld.hu/pcwpro/regebbi-processzorokkal-is-hasznalhato-lesz-a-windows-11-298746.html

(#1691) vlevi


vlevi
nagyúr

Már van akinek szól a Windows Update, hogy gépe kész a Windows 11 telepítésére
PC Fórum
Azon Windows 10-felhasználók egy része, akik gépe megfelel a Windows 11 minimális hardverkövetelményeinek, a héten egy új üzenettel találhatják szembe magukat ha felhívják gépükön a Windows Update szolgáltatás

u.i.: Én felhívnám, csak nem tudom a számát...
Micsoda fordítás ez?

(#1693) vlevi válasza zolee001 (#1692) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem írom ide, mit gondolok rólad, mert kitiltanak...

(#1694) zolee001 válasza vlevi (#1693) üzenetére


zolee001
őstag

Nyugodtan,bár szived joga és és tulmutat az érdeklödési körömön a véleményed
Egy kamu forum ahol nem lehet ellentmondani az irni-olvasni képtelen "föszerkesztönek" merttörlik a nekik nem tetszö hozzászólásokat?
Hajrá,ott a helyed,próbáld ki
Amugy közérdekü adatok,szal.....
Magyarország legnagyobb de inkább legszarabb megoldástárának a szakijai nem tudják,hogyan kell egy domain mögül kiszedni a privát adatok publikálását az adatbázisokból?
1.0 alatti szakmaiság,erröl ennyit

(#1695) vlevi válasza zolee001 (#1694) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem az oldalról, hanem inkább a stílusodról lett volna véleményem...

(#1696) zolee001 válasza vlevi (#1695) üzenetére


zolee001
őstag

Értettem elsöre is,ellenben minden kijelentésem valós,valamint semmi "olyat" nem irtam ami kifogásoható lenne (szerintem)

"zolee001zolee001válasza Sting (03:07) részére2021.07.28. 12:07 Az a baj,hogy tul sokat voltál vidéken és nem fejlödött ki az agyad klasszikus jut eszembe erröl a maszlagról

Mielött meggyanusitasz ime itt a"szemtöl-szembe posztom az "illetönek"

(#1697) zolee001


zolee001
őstag

itt lehet okosodni akiket zavar a password,élö MS event
https://passwordlessfuturedigitalevent.eventcore.com/auth/login

(#1698) gya/352


gya/352
tag

Doky586, King Unique: köszönöm a segítséget. Ma IS tanultam tőletek, függetlenül attól, vagy éppen azért, mert semmilyen módon nem ment fel a gépre.

(#1699) attilav2 válasza gya/352 (#1698) üzenetére


attilav2
őstag

Az ExplainingComputers videója több telepítés alatti registry trükköt is bemutat a már ismert tpm-bypass-on kívül, a ram méret ellenőrzésének és a secure boot meglétének ellenőrzését is ki lehet kapcsolni. Csináld meg azokat a registry trükköket amiket a videóban mutat, hátha akkor feltelepül.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1700) makoj30 válasza attilav2 (#1699) üzenetére


makoj30
aktív tag

Fentebb linkeltem egy új .reg filet ami ezeket is tartalmazza így biztosan települni fog.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.