Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) GoodSpeed válasza DrDobos (#2500) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Attól is függhet, mennyire régire... Egyébként szerintem a véglegesben is úgy lesz, hogy saját felelősségedre telepítheted, be is fogja aktiválni, és menni fog a Windows Update is, mert különben nagyobb botnet lenne belőle mint az XP-s gépekből volt :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2502) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat.

https://www.coreinfinity.tech

(#2503) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje használom már, eddig kb minden szép és jó, rendesen működik, nem volt vele semmi gondom egyáltalán, viszont 1 dolog baromira zavar... az új helyi menü. Valaki tudja / egyáltalán lehetséges visszarakni a win10 (és korábbi) állapotra?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#2504) szabeska válasza racskobalazs (#2503) üzenetére


szabeska
addikt

Engem a kinézete nem zavar, csak az, hogy a "Továbbiak"-ra kell kattintani, ha mindent látni szeretnék (winrar kicsomagolás, nvidia vezérlőpult stb...) Elég gáz megoldás...

F1

(#2505) vlevi válasza szabeska (#2504) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem se a legkirályabb megoldás, olyan, mintha az egybites usereket nem akarnák összezavarni azzal, hogy 1-nél több dologból is lehet választani a popup menüben...

(#2506) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

A gépem nekem is elkezdte reklámozni a Windows 11-et, hogy hamarosan jön, és ellenőrizzem. A korábbi infók alapján már morcos voltam, hogy mi a bánatért kell a 8. generációnál meghúzni a vonalat Intel szinten miért nem jó a 7. Aztán később jött a hír, hogy ettől még korábbi vasakon is tesztelik.

Na már most ma letöltöttem a kompatibilitás ellenőrzőt, amely szerint csak! a processzorom ami egy Intel Core i3-7020U nem kompatibilis. Még a sarkalotos TPM 2.0 is benne van és be is van kapcsolva.

A kérdés az, hogy merjek frissíteni, és később talán bekerül ez is a listába, vagy egy idő után nem fog rá érkezni semmi Win11 alatt csak Win10 alatt. Édesanyám gépében egy Intel Core i5-7200U van. Ott ugyanez a helyzet.

Előre is köszönöm a segítséget!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#2507) King Unique válasza Gery1987 (#2506) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg mi lenne, ha megvárnád az alig 1 hét múlva esedékes hivatalos megjelenést, az október 5-ét amikor a Microsoft majd vélhetően több információt közül ez ügyben és tisztázódik, hogy pontosan mi, merre és hogyan? Sőt, ha pl. 2022 szeptember 30-án vagy akár 2025 szeptember 30-án áll neki ezen töprengeni a user, még akkor sincs elkésve... :))

Egyébként meg lásd alább, ott a hivatalos és bárki számára elérhető lista a kompatibilis Intel CPU-kkal, lehet nézegetni.

Windows 11 supported Intel processors

[ Szerkesztve ]

(#2508) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hehe :)

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2509) Heroes fan


Heroes fan
őstag

XDXDXD procicsere lesz ottan nagyon.

(#2510) makoj30 válasza GoodSpeed (#2508) üzenetére


makoj30
aktív tag

Már van WDDM 3 is?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#2511) Doky586 válasza GoodSpeed (#2508) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

tudtommal TPM 2.0 kell, nálad 1.x van csak. Nem tudom miért nem jelzi pirossal. :F

[ Szerkesztve ]

(#2512) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Hatalmas marketing lesz ez, ugyebár sok ember szeretne windows11-et, de ugye van egy nagy réteg aki emiatt cseréli is a prociját. Kicsit megmozgatja most a piacot a win11. Csak itt nehogy beleessünk a félvezető hiányba és akkor a CPU drágulást is lesz mire kenni. lassan eljutunk oda hogy egy középkategóriás PChez kell 1 millió forint.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#2513) Beaumont válasza Kupszi (#2512) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Ha a videokartya arakat nezzuk, lassan ott leszunk...

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#2514) Heroes fan válasza Kupszi (#2512) üzenetére


Heroes fan
őstag

Dehogyis, egy 6900xt-vel kicsit lépnénk túl csak az 1 millát monitorral együtt 4K-ra és ha nem rakunk bele minden csilli villi szart.

(#2515) GoodSpeed válasza Doky586 (#2511) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

a CPU-ban benne van, csak nem tudja kiolvasni BIOS frissítésig. Viszont szerintem el fogja fogadni az 1.x-et is, most is van BitLocker, OneDrive minden :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2516) racskobalazs válasza Kupszi (#2512) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Remélhetőleg idáig nem jutunk, elvégre épülnek az új gyárak úgyhogy lassan csak-csak rendeződik a dolog. Elvileg már rég nem gyártottunk eleget világszinten csak a covid betette az utolsó szöget.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#2517) varmi2


varmi2
nagyúr

Tudtok adni egy letöltési linket a win11-hez?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2518) syIex válasza BiP (#2488) üzenetére


syIex
veterán

Mindent beállítottam és még mindig ugyan az a helyzet.. 100/100-on van lockolva... :W

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2519) varmi2 válasza varmi2 (#2517) üzenetére


varmi2
nagyúr

És még egy kérdés, működik a win10-es licence-el?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2520) Doky586 válasza varmi2 (#2517) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#2521) BiP válasza varmi2 (#2517) üzenetére


BiP
nagyúr

Próbáltad a hivatalos MS oldalt?
Esetleg visszaolvasni kicsit? :) ;]

Letöltés: [MS Windows Insider letöltő oldal] - Microsoft login szükséges hozzá.
Licensz: Igen. részletek: #2409 ( King Unique )

[ Szerkesztve ]

(#2522) Garada


Garada
őstag

Sziasztok,

Dolgozós géphez használnám a jövő héten megjelenő Win 11-et.
Használt már valaki távoli asztalt az eddigi 11-es verziókban kipróbálva?
Távoli asztalt használok a Home Office során, ha frissítek szerintetek minden probléma nélkül lehet a hozott windows 10-es beállításokkal dolgozni tovább? :D

[ Szerkesztve ]

(#2523) BiP válasza Garada (#2522) üzenetére


BiP
nagyúr

Személyes vélemény: dolgozós gépen én kivárnék.
Alapelv: ami jól működik, azt ne változtasd meg.
Annyira talán nem sürgős a váltás. Lehet, hogy jól menne, de előfordulhatnak a legelején kompatibilitási problémák. Szóval nem erőltetném.

Amúgy arra tippelek, hogy jó eséllyel működne, bár én VNC-t használok, nem a beépítettet, azzal nem volt semmi változás.

(#2524) varmi2 válasza BiP (#2521) üzenetére


varmi2
nagyúr

Köszönöm a linket, de úgy látom, hogy magyar nyelvű nincs, így megvárom a megjelenést.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2525) Doky586 válasza varmi2 (#2524) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Magyart linkeltem..

(#2526) makoj30


makoj30
aktív tag

Közben meglett a Lenovo T400 laptop,és fel is pattintottam rá a W11-et,szerintem a gép korához képest jól megy. Persze lesz 8GB RAM-ra bővités. (Core 2 Duo P8400,120GB SSD,2GB DDR3 RAM,INTEL GMA 4500MHD,ATI Mobility Radeon HD3400 256MB DDR3)

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#2527) niof válasza syIex (#2518) üzenetére


niof
addikt

Utolsó mentsvárként Driver Booster?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2528) pete_21 válasza syIex (#2518) üzenetére


pete_21
addikt

Feltettel minden drivert, egy ismeretlen sincs Device Managerben? Lasd elozo hsz-em. :)

(#2529) szabonagyur válasza makoj30 (#2526) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kb. nulla értelme volt a Win11-nek rá (ugyanilyen hardverrel szerelt gépem van itthon, csak más gyártó).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2530) syIex válasza pete_21 (#2528) üzenetére


syIex
veterán

Ah, azokat elfelejtetettem. Leszedek mindent az Asus oldaláról aztán fel dobom, mert még azok ott vannak.

Szerk.: Feltettem mindent amit tudtam, de még mindig ott vannak... Valakinek volt hasonló probléma és sikerült megoldania? :F

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2531) pete_21 válasza syIex (#2530) üzenetére


pete_21
addikt

Intel chipset driver se oldja meg?

(#2532) szabonagyur válasza syIex (#2530) üzenetére


szabonagyur
félisten

Állítsd be a WU-t hogy ajánljon fel más termékekhez is frissítést, pluszban nézd meg az egyebek között a driver frissítéseket, nekem talált már ilyet így.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2533) syIex válasza pete_21 (#2531) üzenetére


syIex
veterán

Az sem...

#2532; Beállítottam és felajánlott párat aztán most települnek. Egyebek között azt pontosan hol gondolod?

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2534) szabonagyur válasza syIex (#2533) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom most megmutatni, mert ezen a gépemen nincs ilyen rész most. De kb opcionálisan között keresném és ott lesznek driverek melyek nincsenek kijelölve sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2535) karldergroße válasza keIdor (#2401) üzenetére


karldergroße
senior tag

Hogy a Windows 11 és a hozzá kapcsolódó változások - start menü, tálca, stb. (legalábbis számomra) ellenszenvesek és csak megnehezítik a gép használatát.

(#2536) karldergroße válasza szabeska (#2426) üzenetére


karldergroße
senior tag

Az nevetségesebb és rendkívül siralmas, hogy az egész tálcát nem lehet oldalra tenni.
Majd akkor fogom feltenni a Windows 11-et, ha többet tud, mint a 10 és nem kevesebbet...

[ Szerkesztve ]

(#2537) GoodSpeed válasza karldergroße (#2535) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Azt én is bírom, hogy valamelyik elmebeteg kitalálta ezt a dinamikusan mozgó start gombot... még az sincs, ami 1995 óta fix, hogy jobb sarok helyett, legalább középen fix, mert megnyitsz több alkalmazást, már elmozdul.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2538) niof válasza GoodSpeed (#2537) üzenetére


niof
addikt

Ez mondjuk jogos, lehetett volna fixen középen, de akkor meg hová teszi a megnyitott appokat? Köré? És melyik oldalon kezdje, és merre haladjon? ;]
De a viccet félre téve, szerintem nem olyan rossz ez, csak nem ezen szocializálódott a dózer felhasználók 99,99%-a, és most fura. De ott az opció, hogy a klasszikust használd.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2539) Geth válasza niof (#2538) üzenetére


Geth
addikt

Minden rosszabb, mint a sarkok. Ha egér van épp a kezemben, egyetlen mozdulattal pozícionálható a kurzor, nincs szükség finommotoros mozgásra, pontosan tudom, hol fog landolni és ott mi történik kattintásra.
(Btw ugyanezért rossz a fenti tálca, ott az ablakok címsávjának elérését lassítod, ugyanez a probléma, csak nem sarokkal, hanem "szélével".)

(#2540) keIdor válasza karldergroße (#2536) üzenetére


keIdor
titán

Engem nem zavar, kell a változás.
Elvileg vissza lehet tenni balra, de nem próbáltam, nekem tetszik középen, szerintem zseniális, nekem kényelmes, kézre áll…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2541) syIex válasza keIdor (#2540) üzenetére


syIex
veterán

Vissza lehet, nekem első dolgom volt, mert állandóan automatikusan oda húztam az egeret. :DDD
Tálcabeállítások->A tálca működés->A tálca igazítása

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2542) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Arról van már esetleg információ hogy október 5-én hány órától lesz elérhető az új OS?
Nem Windows Update útján szeretnék frissíteni, hanem az ISO fájl érdekel és tiszta telepítés.

Köszönöm.

(#2543) GoodSpeed válasza niof (#2538) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi az ötletért, nem találtam elsőnek rá opciót, de így már frankó :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2544) Doky586 válasza niof (#2538) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem sokan nam találták hogy a két balkezük közül melyik oldalán lesz..
A 'közép' az jobban megtalálható számukra is. :D

(#2545) beteg válasza Garada (#2522) üzenetére


beteg
őstag

Lehet, nálam simán csatlakozott, de sokkal lassabb lett. Ahogy én is, mert irgalmatlan sok időt elvesz, hogy örökké keresgélni kell a tálcán a szükséges ablakokat. Tragédia. Ez egy zsákutca.

Csak futni kell!

(#2546) varmi2


varmi2
nagyúr

Feltettem ezt az új windowst. Eddig jónak tűnik, meg a játék is meg a bánya is hiba nélkül. És a win10-es licence-el sikerült aktiválni is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2547) karldergroße válasza keIdor (#2540) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem lehet visszatenni. Az ikonokat lehet csak balra tenni, magát a komplett tálcát a monitor bal oldalára nem, ahogy a 10-ben használom. Elég sokan háborognak is miatta, mert egy széles monitoron a tálca jobban kézre is esik, mint az egeret mindig lehúzkodni. Az oldalra tett tálcán több gomb fér el, mivel a gombok téglalap alakúak.

Amíg ez nem változik, nem frissítem. Másik a start menü kinyírása és az "ajánlott programok" című értelmetlen dolog bevezetése, valamint ennek gyakorlatilag teljes testreszabhatatlansága.

[ Szerkesztve ]

(#2548) Boonen007


Boonen007
őstag

Ebben az esetben van esély Win11-re? :D Pedig nem is lassú. :O

(#2549) GoodSpeed válasza Boonen007 (#2548) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Próbáld ki még ma :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2550) Zoz válasza Boonen007 (#2548) üzenetére


Zoz
őstag

Van, akár egy Core2-n is elfut.
Az Install fájl cserés trükkel bármire felmegy, amin a 10 elfut.
Meglátjuk a véglegesnél mennyire kell trükközni majd, állítólag ott egy figyelmeztetés után tovább lehet majd lépni ha nem tetszik neki a gép. Legrosszabb esetben marad az említett trükk :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.