Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) ricsi99 válasza cellpeti (#4000) üzenetére


ricsi99
addikt

Win valószínű sutyiban telepített/frissített audió drivert
Nézd meg a verziószámot a drivernél ,hogy az e amit te telepítettél ,illetve az alapértelmezett hangeszköz a megfelelő e.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#4002) dannyl válasza GoodSpeed (#3995) üzenetére


dannyl
addikt

Ez most mire jó tulajdonképp?

(#4003) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok,

Képmetsző alkalmazást kivették a win11-ből??? Kár pedig hasznos volt :(

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#4004) Cs1csó válasza zolokas (#4003) üzenetére


Cs1csó
félisten

ShareX, GreenShot, PicPick csak a fontosabbak, magam részéről a PicPick-et használom, mindig fut - a tálcán van egy tetszetős kis ikonja - tud késleltetett képmetszést és egyéb nyalánkságokat.
A Windows-t érdemes "CSAK" operációs rendszernek tekinteni: csak arra használni hogy saját programjaidat telepíted és futtatod.
A saját programjai sokszor hiányosak, pl. az éjszakai módját is kenterbe veri az F.lux alkalmazás, de a filmlejátszójánál is jobb a méltán legnépszerűbb VLC de akár a Pot Player is jó választás.
Még biztonsági programok terén hiába jó a Defender a béna GUI és a fájlelérés lassítása miatt is vannak vállalható ingyenes alternatívák pl. Kasperksy Free, Avast Free (1-2 hetente dob fel reklámot a jobb alsó sarokban, hogy vedd meg kb. ennyi ezt el lehet viselni a Kaspersky még ennyivel sem zavar)

(#4005) gduck válasza zolokas (#4003) üzenetére


gduck
addikt

Nekem megmarad frissítés után, picit dizájnosabb kivitelű a Win11-es verziója :)

(#4006) zolokas


zolokas
aktív tag

A másik fura hogy a tálcát nem lehet kissebre csinálni, vagy még nem találtam meg a opciót rá?

Semmi köze ennek már a windowshoz tiszta linux utánzat

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#4007) FoLey-v válasza zolokas (#4006) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen ezt én is hiányolom. Meg a jobb oldali kis okonok megjelenítése hogy az összes megjelenjen és ne külön.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#4008) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Nekem eddig tetszik a rendszer. Kivancsi leszek, ha megerkezik a win 10 kulcs, aktivalhato lesz-e, mert addig sok beallitast nem is enged kezelni sajnos.
Tegyuk fel, sikeres lesz az aktivalas. Milyen parancs kell, hogy megnezzem, retail kulcsom van-e, illetve hogy teljes erteku?
Valaki korabban irta, hogy nincs drag and drop. Ha egymas mellett van a ket ablak, akkor mukodik.

(#4009) King Unique válasza Jack Oneill (#4008) üzenetére


King Unique
titán

Így lehet megnézni + az előző válaszban már le lett írva, linkelve a lényeg a licencre vonatkozóan.

(#4010) Mizol29 válasza FoLey-v (#4007) üzenetére


Mizol29
senior tag

A jobb alsó sarokban lévő ikonokat ki lehet rakni egymás mellé, csak megfogod őket és sorba kiteszed.

(#4011) Jack Oneill válasza King Unique (#4009) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Koszonom. Csak azt nem ertem, hogy az elozo gepen retail win10 volt, megsem tudom atvinni uj gepre, amin win11 lett telepitve.
Most varok turelmesen, mig kihozzak a kulcsot, mert nem emailben kuldik.
Aztan lehet, a regi gepet osszerakom es valamit megorobalok rajta bohockodni.

(#4012) FoLey-v válasza Mizol29 (#4010) üzenetére


FoLey-v
addikt

Arra már rá jöttem,de ha új programot teszek fel akkor minden alkalommal ezt kell csinálnom? Bár ha ez a megoldás akkor együtt élek ezzel.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#4013) BiP válasza Laccoss (#3973) üzenetére


BiP
nagyúr

Az AMD "lassulásra" meg is vannak a patch dátumok. [link]
Az L3 cache lassulásra már megvan a patch, várhatóan okt.19-én adja ki a MS
A core-ütemező javítás meg okt.21-én várható az AMD-től.

[ Szerkesztve ]

(#4014) st3v3np3t3r válasza BiP (#4013) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem kapkodják el

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#4015) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Jelenleg dev build-en vagyok, tiszta telepítéssel akarok áttérni a hagyományos kiadásra, viszont a bootolt telepítő nem enged tovább kompatibilitási problémák miatt, amik egyébként nincsenek. Mi lehet a megoldás? Köszönöm!

PSN ID: marquuard

(#4016) Toth_Jani válasza EnterR (#4015) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Csinálja Rufus bétával egy olyat ami nem foglalkozik vele, meg esteleg nézz utána van-e Bios frissítésed, az ASUS sok laphoz kiadott olyat amivel már megy.

(#4017) EnterR válasza Toth_Jani (#4016) üzenetére


EnterR
veterán

Érdekes. Frissítettem a BIOS-t (új feature, hogy a TPM automatikusan be van kapcsolva - de eddig is aktív volt), ugyanúgy kompatibilitási problémát ír.

Ha Rufus-szal kikapcsolom, akkor utána nem lesz probléma? Kapni fogom a frissítéseket és nem fog rinyálni inkompatibilitás miatt? A gép amúgy kompatibilis.

PSN ID: marquuard

(#4018) csixy válasza zolokas (#4003) üzenetére


csixy
addikt

Irfanview, irfanview plugins, +magyar nyelvi fájl,
Olyan képmedtsződ lesz, hogy ihaj-csuhaj!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4019) csixy válasza zolokas (#4006) üzenetére


csixy
addikt

Inkább csak egy felpuffasztott windows vista aero nélkül halvány láthatatlan pasztell színekkel és funkciócsökkentésekkel.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4020) csixy válasza FoLey-v (#4007) üzenetére


csixy
addikt

Az eldugott ikonokat egyenként ki tudod húzogatni belőle a tálca jobb oldalára és a végén eltűnik az a brontos eltökítő menü.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4021) kefe13 válasza zolokas (#4003) üzenetére


kefe13
tag

Nekem benne van :)

(#4022) arcitec válasza kefe13 (#4021) üzenetére


arcitec
addikt

Na de hol? Ő nem találja. Kérlek elmondani hol van eldugva..

(#4023) Xelo válasza EnterR (#4017) üzenetére


Xelo
addikt

én lenovo laposra telepítettem windows 11et, proci hivatalosan nem kompatibilis (i7 7700hq), de tpm 2.0 van, és kapom a windows frissítéseket. cimbimnél i7 4770-es asztali gépen van, nincs tpm, és neki is frissít. bat-fileos buherával készítettük a telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#4024) Pokesz007 válasza zolokas (#4003) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Nekem mindig is benne volt.
Képmetsző ,ìrd be a keresőbe.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#4025) Doky586 válasza Xelo (#4023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2évig kapja, utána nem. Akkor tiszta install fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#4026) kefe13 válasza arcitec (#4022) üzenetére


kefe13
tag

Nekem ott van :)

(#4027) Xelo válasza Doky586 (#4025) üzenetére


Xelo
addikt

tiszta telepítés történt, csak a hw checket kikerülő bat fileal készítettük az isot.

(#4028) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egy egész érdekes videó arról, hogy miért kell a win 11hez secure boot és tpm2.0: [link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#4029) csixy válasza arcitec (#4022) üzenetére


csixy
addikt

Kék ablakra katt, katt a minden alkalmazás címszóra és már ott is van a lenyíló menü.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4030) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#3995) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Szóval az van, hogy amennyiben átdugom a monitort az alaplapi Displayportra akkor dolgozik Windows 11 alatt is a HD 630, sőt Filmorában meg az 1060-as van munkában. Viszont együtt nem igazán melóznak. A kérdés, így van e értelme a 630-ast aktívnak hagyni?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#4031) EnterR válasza Xelo (#4023) üzenetére


EnterR
veterán

Legacy BIOS volt a gebasz, már megy is fel. :R

PSN ID: marquuard

(#4032) Mizol29 válasza FoLey-v (#4012) üzenetére


Mizol29
senior tag

Igen, de mennyiből tart ezt megcsinálni? :D Egyszer megcsinálod utána megjegyzi a rendszer.

(#4033) Csupingo válasza GoodSpeed (#4030) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a multi igp be van kapcsolva a biosban, akkor érdemes 1 kijelzőt az alaplapra kötni, egy másikat meg a dvga-ra, így azt a gpu-t fogja használni, aminek a kijelzőjén indítottad a programot. Sok értelme nincs, max tényleg annyi, ha olyan dolgot csinálsz, amire kell a gpu erő (gtx 1060) és mondjuk mellette a tv-n filmet néznél, ami a hd630-ra van kötve. Így nem terheli pluszban a filmlejátszás az 1060-at.

Mondjuk valami olyan is rémlik, amit már a win10 is tudott, hogy meg lehetett adni némelyik programnál, melyik gpu-t használja.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#4034) King Unique válasza Jack Oneill (#4011) üzenetére


King Unique
titán

Ha a konkrétumok - pontosan hogyan történt az aktiválás és mi volt a hibakód, az előzőleg linkelt módszerekkel ellenőrizve tényleg Retail a termékkulcs vagy pl. MAK, honnan és mennyiért lett vásárolva a termékkulcs - eleve nem derültek ki, akkor mégis honnan tudja bárki hogy miért nem sikerült másik PC-n az aktiválás? :))

[ Szerkesztve ]

(#4035) Jack Oneill válasza King Unique (#4034) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Korabban, igaz, nem most volt, mar reggebben beszeltunk errol,hogy a ti modszeretekkel leellenorizve retail volt a kulcs. Ezt a kulcsot akartam beirni win 11 friss gepre telepiteskor. Nem fogadta el. Mar nem emlekszem, mit irt ki.
Ma otthon eltavolitom a kulcsot a leirt modszerrel a regi gépről, kiprobalom utana, hogy beirom az uj gepre telepitett win 11-re. Ezenkívül megjott a vasarolt reatil kulcsom is, szoval van mivel probalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#4036) King Unique válasza Jack Oneill (#4035) üzenetére


King Unique
titán

Ez a korábban nem mond semmit, ilyenkor linkelni kellene hogy miről van szó. :)
Megjött, na és le is ellenőrizted, hogy valóban W10 Retail termékkulcs, ShowKeyPlus annak írja? :))

[ Szerkesztve ]

(#4037) Jack Oneill válasza King Unique (#4036) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Win10 topikban volt. Bocs, de en mar vissza nem keresem. Tiszta Retail volt, meg orultem is neki, mint majom a....
A most jott kulcsot nem tudom megnezni, mert dolgozom. Elso dolgom ugyis a regi gepen levo kulcs eltavolitasa lesz.

(#4038) FoLey-v válasza Mizol29 (#4032) üzenetére


FoLey-v
addikt

&csixy Igazatok van. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#4039) Ananta


Ananta
újonc

Szerintem akad olyan olvasó akit a forrás is érdekel és az is, hogy ő hogyan tudja megcsinálni...
Úgy tűnik, itt csupa zseni szórja a sót és... alig van érdemi információ.

Magyarul teljesen hivatalosan és mindenféle segédlettel letölthető Windows 11
Telepítési támogatás és segédinformációk Windows 11 ISO

Ha valaki ezek olvasása után sem képes rá, akkor a gépe alkalmatlan...

(#4040) Jack Oneill válasza King Unique (#4036) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na vegigcsinaltam a regi gep sorozatszam eltavolitast. Aztan uj gepen tovabbra sem fogadta el a retail kulcsot. Azt irta, nincs ervenyes digitalis licenc a gepen.
Aztan eltavolitottam ezt is, majdbeirtam az emagon vasarolt retail kulcsot, aktivalva, leellenorizve es retail.
Szoval boldogsag van 🙂

[ Szerkesztve ]

(#4041) King Unique válasza Jack Oneill (#4040) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor ez még a jobbik eset ha tényleg Retail és nem MAK mint másnál, meg ha ugye érvényes a termékkulcs, akkor nyilván tudni kell azzal aktiválni a megfelelő kiadást. :K

(#4042) Jack Oneill válasza King Unique (#4041) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Azzal a programmal is megneztem, amit itt mondtatok, meg a parancssorban is.

(#4043) King Unique válasza Ananta (#4039) üzenetére


King Unique
titán

Azt eddig is tudtuk honnan és hogyan letölteni a Windows 11 ISO-t illetve a Microsofttól hogyan, majd telepítési adathordozót létrehozni, aztán közvetlen in-place upgrade-et és tiszta telepítést csinálni, akár nem támogatott hardverkonfigurációra telepíteni ilyen és olyan trükközéssel, stb., amikhez érdemi információ gyanánt komplett leírások illetve útmutatók, videók lettek linkelve, szóval nem újdonság a mostaniak. :))

[ Szerkesztve ]

(#4044) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Feltettem a win 11 -et win 10 ről frissítve és mivel a regedit nem működött ráengedtem így mondom ha baj lesz újra rakom a 10-est.

Eleinte nyávogott a a processor miatt és az én felelőségem ha elromlik a gépem stb stb.. de felment szépen és le is aktiválta magát.

Kérdésem az ha egy tiszta telepítést csinálnék akkor is nyávogna vagy így már jó lesz?

Ha letöltöttem az isot és egy hordozót szeretnék csinálni a sources mappába berakom az ei cfg-ét akkor kilistázza a fajtákat home pro stb ez is mint a 10-es?

A másik vettem egy pedrivot neki és és kézzel parancssorból csináltam egy telepítőt parancssorból rendszergazdaként.

Így:

1 diskpart
2 list disk
3 select disk " itt nyiván azt választjuk ahol a pendrivunk van" Pl: select disk 1
4 clean
5 create partition primary
6 select partition 1
7 active
8 format quick fs=fat32
9 assign
10 exit

De hibát ír a másoláskor gondolom az UEFI- s Fat 32 re formázott 16 g pendrive miatt , az iso win 11 4,99 gb
nem engedi felmásolni.

Ti ezt hogy csináljátok most? Ha meg ntfs-re fomázom akkor az Uefit nem tudom telepíteni.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4045) Ananta válasza King Unique (#4043) üzenetére


Ananta
újonc

Akkor az én tekintetem bizonyára átsiklott fölöttük...
Ámde és azonban sohasem lehet semmit elégszer megismételni! :K

(#4046) kippedli


kippedli
tag

Sziasztok.

készítettem egy win 11 telepítő USB-t. Amikor kezdem telepíteni azt írja nincs meg a minimális rendszerigény. A config: 2070, i7 10700k, 32gb ram, 1tb ssd.

Mi lehet a gond?

(#4047) King Unique válasza Angel2014 (#4044) üzenetére


King Unique
titán

Lásd az imént linkelt egyik korábbi választ, azaz a FAT32 alapon is használható kisebb méretű ESD ISO letöltéséhez adott az MCT + azzal pendrive-ra is írható, a Rufus 3.16-os verziójával létrehozható olyan telepítési adathordozó amivel nem támogatott hardverkonfigurációra is lehet Windows 11-et telepíteni és közvetlen in-place upgrade-hez is használható, stb.
Ha támogatja az UEFI firmware, akkor de, lehet akár NTFS fájlrendszerű is a telepítési adathordozóként használt pendrive.
Az ebben a válaszban említett EI.cfg and PID.txt módszer akkor kell, ha gyárilag Windows 10/11 rendszerrel előtelepített pl. a laptop és az OEM licenctől eltérő kiadás telepítése a cél, egyéb esetben felesleges, mert eleve kiválasztható a telepítésnél a megfelelő kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#4048) Angel2014 válasza kippedli (#4046) üzenetére


Angel2014
addikt

Most írtam menj tovább nyugodttan.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4049) kippedli válasza Angel2014 (#4048) üzenetére


kippedli
tag

Sajnos engem nem is enged a továbbra menni.

(#4050) King Unique válasza kippedli (#4046) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen megnézed melyik követelménynek nem felel meg a PC-d, esetedben is opció lehet a Rufus + az imént egy másik válaszban linkelt opciók, stb., kismilliószor ki lett már tárgyalva itt. :B

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.