Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) shapphire


shapphire
tag

Nos, volt egy kis időm erre a Legacy->UEFI konvertálásra, hátha valakinek segít.
Kiinduló pont King Unique hsz.
Módszer (opt 2): [link]
és (opt 2)
[link]
Előbb mbr2gpt /validate, aztán mbr2gpt /convert.
De ahogy a korábbi hsz-ben írtam, volt olyan video ahogy hibát írt ki konvertálásnál. Lett is. [link]
"Call WinReReaip to repair WinRE
MBR2GPT: Failed to update ReAgent.xml, please try to manually dis and enable WinRE."

Ezzel most mit lehet/kell csinálni? Kell valamit?
Eszerint a tutorial szerint semmit nem kell, ha rendszerbe érkezés után a reagentc /info parancs szerint enable a WinRE.
Rendszerinformáció szerint BIOS mód UEFI, lemezkezelő szerint GPT a partíció típusa.

PC Healt Check már csak a TPM 2.0 ért nyafog. Azt meg BIOS-ban beállítom még.

[ Szerkesztve ]

(#2252) King Unique válasza pengegyerek (#2248) üzenetére


King Unique
titán

How to Enable TPM on MSI Motherboards Featuring TPM 2.0

A leírás kellően egyértelműen szemlélteti hol és mit kell beállítani BIOS/UEFI szinten, illetve Intel platformon PTT néven kell keresni (példa).

Igen, gyorsabb lehet, bár olyan sokkal azért nem, legalábbis nálam W10 & W11 dual bootnál jelenleg nem, meg ugye esetedben ott van a clean install is. :))

(#2253) King Unique válasza shapphire (#2251) üzenetére


King Unique
titán

How to Enable or Disable Windows Recovery Environment (WinRE) in Windows 10
Boot to Advanced Startup (WinRE) in Windows 11

Megnézed hogy be van-e kapcsolva a WinRE és abba bootolva ténylegesen működik-e. Ha igen és maga a BIOS/MBR —► UEFI GPT konvertálás is sikeres volt, akkor nem kell foglalkozni azzal a hibaüzenettel.

(#2254) shapphire válasza King Unique (#2253) üzenetére


shapphire
tag

reagentc /info parancs szerint enable a WinRE. Utána speciális rendszer indításnál megjelenik a Rendszer-visszaállítás menü (lépkedve), ki is választottam, újraindult a gép, ment volna tovább, de kiléptem elfelejtett jelszóval. :)
Akkor így elvileg ez rendben. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#2255) Doky586 válasza pengegyerek (#2245) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"egyszer visszaléptem és utána tudom folytatni a telepítést"

Ugyebár pont ezt kértem a blogbejegyzésemben:
"Notepadot és cmd-t bezárva ha ezután újra a telepítés ikonra kattintasz akkor tovább fog menni."
:B

(#2256) pengegyerek válasza King Unique (#2252) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Na igen ezeket természetesen én is láttam illetve a legújabb firmware van fent az alaplapnak de nekem nincs olyan lehetőség/menüpont, nem tudom miért holnap még kutakodom kicsit de sanszos, hogy kell a TPM modul és csak úgy fogja feldobni a lehetőséget, hogy bekapcsolhassam

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#2257) pengegyerek válasza Doky586 (#2255) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Igen de a bejegyzésben az volt, hogy kilépek notepad illetve cmd és aztán mehet a tovább, na nekem egyet a telepítés menüpontban is vissza kellett lépnem aztán engedett tovább, ez viccelt meg engem 😅

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#2258) Doky586 válasza pengegyerek (#2257) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK, tettem be róla képet hogy mi az a "telepítés ikon"... :B

(#2259) csgabee


csgabee
tag

Az én gépemben egy Intel Pentim G4560 processor van,ami sajna valamiért nem támogatott.Pedig az I3 szinten van. Nem lehet valahogy megoldani a win 11 feltelepítést proci csere nélkül?

(#2260) karldergroße


karldergroße
senior tag

Állítólag a következő feature-k tűntek el a Windows 11-ben a Windows 10-hez képest. Ha valaki ezt a fejlődés jó irányának tartja, lelke rajta. Hihetetlen, hova "fejlődnek" a dolgok...

As always Windows team takes a good step forward (New Design, store, settings, etc) with Windows 11 and then takes two steps back. Here are some of the lost features from Windows 10

Start Menu
Live tiles replaced with boring grid of icons
No option to choose different App Icon sizes and end less customization options available in tiles grid
No App Folders
No option for Named Groups
No way to resize start menu
No option for full screen start menu
No show more apps option (Current view displays only 18 apps without scrolling)
Ability to remove pinned apps and show all apps view only
Usability - Not mouse friendly, lot of mouse travel for every action. No way to remove recommended section, app and all apps buttons are far away from reach. Also you need additional click to reach All Apps. Even for touch users it is very difficult to reach new start menu or apps in two handed mode.
No badges in start menu
No option to pin settings to start menu

Task Bar
Drag and drop files to running apps
Cannot drag and drop app icons to pin to task bar
No option to choose task bar location
No option to choose task bar size
Never Combine Labels options missing
No option to turn system icons on/off in tray
No clock on secondary monitor
System time doesn't show seconds
Task bar context menu only settings option. No option to launch task manager, etc
No toolbars in taskbar. Cannot add Address, Links, Desktop and Custom folders to Task Bar
No screen snip in quick actions menu
Shift + Click - No longer open new instance of an app
No option to quickly change Power Mode (Best Battery Life, Best Performance, etc) from task bar
Apps can no longer customize areas of the Taskbar
Cannot view or add Calendar events from Taskbar
People bar has been removed

Windows Explorer
No refresh option in context menu, there are many instance where explorer fails to auto refresh.
Context menu is missing many options like shortcut, send to, share with, restore previous version and 3rd party customizations (Windows has poor history of developers embracing new platform features, so not sure when Devs will add these to new menu)
Quick access toolbar has been removed. So no option to pin my favorite commands like copy path
Missing thumbnail previews for folders

General/Settings
Extremely difficult to change default apps
Cannot setup Windows 11 Home with local account
Cannot setup Windows 11 Home without internet connection
Desktop wallpaper cannot be roamed to or from device when signed in with a Microsoft account.
Timeline has been removed
No show windows stacked option
No option to disable all background apps
Win + K no longer works for Bluetooth devices(Even new quick settings also missing Bluetooth connection options similar to WiFi)
New touch gestures doesn't work well when holding tablet with two hands. Swipe from left edge has been replaced with widgets, switching apps now requires 3 finger gestures.
When "Turn off the store application" and "Disable all apps from Microsoft store" group policies are configured, basic windows apps like notepad, mspaint, etc will not work. This also blocks users from launching cmd or powershell from Windows + X menu

(#2261) makoj30 válasza karldergroße (#2260) üzenetére


makoj30
aktív tag

Megválaszoltad a kérdésem a tálcával kapcsolatban (Nem lehet a méretét meg a helyzetét átállítani+stb dolgok),nem biztos hogy fogok váltani W11-re,lehet áttállok a szebbik oldalra a Pingvinekhez.

Azt hittem a végleges verzióba már lehet+a jobb gombos menü alján még mindig ott van az a menüpont hogy a régi menüre is lehessen menni?

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#2262) zolee001 válasza karldergroße (#2260) üzenetére


zolee001
őstag

Egyetértek,én is felhivtam már a figyelmet az uj "fejlesztési" irányra

(#2263) pengegyerek válasza Doky586 (#2258) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Tehát nem tudtam jól elmondani :D
A képen feltüntetett vissza nyílra kellett kattintanom mivel a notpados móka után ugyan úgy inaktív maradt a Telepítés ikon és ez viccelt meg engem :D Vissza léptem egyet és utána egyből tudtam telepíteni tovább és ne kérdezd nem tudom miért xD

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#2264) Pirosász válasza pengegyerek (#2248) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Most már csak az a kérdés, frissít e a 22000.194-ről.
Én is fent hagyom a nem támogatott gépen egy időre. Kíváncsi vagyok mi lesz.
Mindenesetre a 194-hez tartozó minden frissítést leszedett.
Gyakorlatilag csak az Insidernél reklamál, hogy felejtős.

(#2265) Doky586 válasza pengegyerek (#2263) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az értesítő ablakok tartalma nem változik meg sose. Csak be kell zárni őket. Mondjuk a jobb felső sarokban található piros X el.. [kép]
Aztán ott találod magad ahol kell [kép].

(#2266) DellFan válasza makoj30 (#2261) üzenetére


DellFan
csendes tag

"a jobb gombos menü alján még mindig ott van az a menüpont hogy a régi menüre is lehessen menni?"

Még mindig ott van, csak a "további lehetőségek megjelenítése" menüpont alatt. Mintahogy megvan a "Másolás elérési útként" az "Új parancsikon létrehozása" és a "Korábbi verziók visszaállítása" sem tünt el!


[ Szerkesztve ]

(#2267) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Követem a topikot, szinte mióta elindult. Na szóval nekem nem égető érzés a váltás, el vagyok a 10-essel ahol kell. De előbb utóbb a környzetemben lesznek olyan gépek, amik alkalmasak Win11-re. Haladni is akarok majd a trenddel ezeken a gépeken.
De jól megnyomkodnám kompromisszumok nélkül az új rendszert, hogy mire a váltásra kerül a sor, képben legyek.
Jó stratégia, ha kivárom a hivatalos meg jelenést és abból VBoxban ránézek?
Nem óhajtok nem támogatott HW-ekkel mókolni. Fejlesztünk, ha kell.

(#2268) Cs1csó válasza májkimiki (#2267) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még kb. 4 évig támogatott a Windows 10 a WIndows 11 pedig csak október elején jelenik meg. Ne siesd el, ráér. Amit nézz meg, hogy VAN E olyan új funkció vagy szolgáltatás ami téged nagyon érdekel és ha van akkor nézz utána, hogy mennyire jól működik stb. és akkor amint lehet válts.
DE ha nincs ilyen funkció akkor fölösleges ugyanis nem más ez a rendszer mint az elmúlt kb. másfél két év visszatartott Windows 10-es fejlesztéseink összegzése.

Már nekem is gyanús volt egy ideje, hogy build-ről build-re SEMMI újítást nem hoznak se kisebbet se nagyobbat és így utólag összeállt a kép érett a WIndows X amit végül kaszáltak mint opció és elnevezés de végül nem "ömlesztették" az újításokat egy új rendszerbe ahogy illett volna hanem átnevezték a Windows X-et Windows X(I)-re tehát Windows 11-re, nesze neked fogd meg jól.

(#2269) májkimiki válasza Cs1csó (#2268) üzenetére


májkimiki
őstag

Hát csak azért érdeklődtem, mert a Ryzen 5-ös root fiókjában már ott van a Upgrade pont exe. Érdekes, hogy a Ryzen 3-asokra még nem érkezett meg. Ezért nyomkodnám meg szívesen, fájdalom mentsen.
Át kell állnunk kétségtelen, friss hardvereket vettünk. Nem most éps nem is holnap. De hülyén se akarok a dolgokhoz állni majd.
Lassan 10 éve linuxozom, nem dőlök a kardomba konfig váltáskor, vagy ha valami nem ott és nem úgy van ott, ahogy eddig volt.
Csak felesleges köröket nem akarok futni.

(#2270) szabonagyur válasza májkimiki (#2267) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tedd fel vbox/vmware-ban, erre vannak ezek kitalalva :K

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2271) májkimiki válasza szabonagyur (#2270) üzenetére


májkimiki
őstag

Na ez jó hír, ha kompromisszum mentesen megy VBox-ban. Az nekem elég.
Köszi szépen.

(#2272) szabonagyur válasza májkimiki (#2271) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kompromisszum max a hardver amit alá raksz, de gondolom ezt tudod Te is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2273) májkimiki válasza szabonagyur (#2272) üzenetére


májkimiki
őstag

Hogyne, persze. Natívan kell, bohóckodás nélkül.

(#2274) szabonagyur válasza májkimiki (#2273) üzenetére


szabonagyur
félisten

A vbox hardverregondoltam, hogy ott mit raksz által

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2275) májkimiki válasza szabonagyur (#2274) üzenetére


májkimiki
őstag

Hát ami rendelkezésre áll, az akuális VBox-t tekintve. Nyomkodni nekem az is megfelel. A rendes vasak mind supportáltak, ami nem. Az addigra úgy is csere érett lesz.
Nekem fontos legfőbbként az új környzet miatt. Hogy hová nyúljunk, ahová eddig és inentől kezdve máshová.
Remélem így már kerek a történet.
Én akarom kiismerni az új rendszert, majd anno oda adni a usereknek.

(#2276) szabonagyur válasza májkimiki (#2275) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én értem, de csak írtad, hogy nem kompromisszumos e a dolog vboxban. Erre írtam, hogy hardver legyen alatta és nem gond.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2277) májkimiki válasza szabonagyur (#2276) üzenetére


májkimiki
őstag

Az van. :)

(#2278) dancsuri


dancsuri
veterán

(#2279) niof válasza dancsuri (#2278) üzenetére


niof
addikt

Továbbra is azt mondom, erős összefonódást érzek a M$, és a HW gyártók közt. Új W kell? Vegyél új HW-t! $$$$$ :W

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2280) Cs1csó válasza niof (#2279) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Gondolkodj, még minimum 4 éven keresztül támogatott lesz a Windows 10. Nem kell aggódni. Ha már most egy közel 10 éves konfigod van az akkor már közel 15 éves lesz. Tehát csoda ha bármi fut majd rajta, nemhogy a Windows 11.

DE ha jól értem telepítheted, használhatod és ha szépen fut akkor örülsz. Ennyi. A frissítések érkezése kérdéses lesz.

(#2281) Doky586 válasza niof (#2279) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már nem emlékszel? 2018 januárjában durva bug-ot találtak minden prociban (AMD és Intel) az utána megjelent procikban már a gyártók kijavították e hibát. De az előtte tervezett procik hardver szinten hibásak. Ezt a Microsoft bevállalta hogy szoftveresen pathcheli a processzorgyártók elfuserált processzorait (Win7-től 10-ig). De ez teljesítménycsökkenéssel jár. Na de az újabb processzorokban minek kéne feleslegesen visszafogni a teljesítményt? Ezért kiveszik a hw patcheléseket a win11-ből. Emiatt felgyorsul a működés, viszont a régi processzorokon ekkor újra elérhetővé válik a hw bug okozta biztonsági rés.

Hogy milyen biztonsági rések vannak régi (nem támogatott proci) + win11 párossal az nézzen utána a Meltdown és Spectre sebeszhetőségnek 2018-ból..
Örülj hogy nem kellett kidobni már akkor minden processzort... :U

[ Szerkesztve ]

(#2282) ricsi99 válasza Doky586 (#2281) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezekre a hibákra gondolsz?
Nekem haswell procim van ami úgy tudom érintett.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2283) Laccoss válasza ricsi99 (#2282) üzenetére


Laccoss
addikt

Ezt hol tolod? Win10en vagy win11en?

(#2284) niof válasza Cs1csó (#2280) üzenetére


niof
addikt

Ez pusztán vélemény. 2 vasam van itthon, amire feltettem a 11-et. Az egyik mindenben megfelel, a másikban csak a proci hibádzik, kb. 3 éves, egy Shuttle DH170, benne egy G4600-al. Ez utóbbin van a Dev., a másikon beta. Mindegyiken tökéletesnek tűnik.
Továbbra is azt mondom, hogy van összefüggés, és szándékosan húzták meg ilyen magasan a vonalat. Bár, október 5-ig még változhatnak a dolgok, de nem hinném, hogy fognak.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2285) niof válasza Doky586 (#2281) üzenetére


niof
addikt

Ha jól rémlik, ezek elég speciális hibák, és gyakorlatilag fizikailag hozzá kéne férni a vashoz (de ebben lehet tévedek), hogy bármit lehessen velük kezdeni. Szerintem a világon nincs olyan, aki ezek miatt bármit is kidobna. Csak el akarták érni, hogy tedd meg. Ez nem jött be, így most húztak egy merészebbet. Én így látom.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2286) ricsi99 válasza Laccoss (#2283) üzenetére


ricsi99
addikt

11

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2287) attilav2 válasza ricsi99 (#2282) üzenetére


attilav2
őstag

Spectre ellen nem vagyok védett az app szerint(X4 860K):

[Link]

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2288) Pyttawrx válasza Doky586 (#2265) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem ezután sem enged tovább. P8400 a cpu

(#2289) szabonagyur válasza Pyttawrx (#2288) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azon a gépen a 10 ment egyáltalán? Volt egy ilyen laptopom és már a 8.1 sem ment fel, Win8 volt az utolsó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2290) Pyttawrx válasza szabonagyur (#2289) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen simán fut rajta.

(#2291) tlac válasza attilav2 (#2287) üzenetére


tlac
nagyúr

kíváncsi lennék, hogy 10-en mit mondana arra a gépre

(#2292) ScomComputer válasza attilav2 (#2287) üzenetére


ScomComputer
veterán

Felejtsétek már el ezt a régi progit,már több éve nem frissítik,nem működik már... ;)
#2291tlac:
Ugyanezt,leírtam miért... :K

(#2293) szabonagyur válasza ScomComputer (#2292) üzenetére


szabonagyur
félisten

10 alatt kiirja, hogy spectretol vedett es, hogy lassitott mod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2294) ricsi99 válasza Pyttawrx (#2288) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbáld meg ezzel
2249-hsz

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2295) ricsi99 válasza ScomComputer (#2292) üzenetére


ricsi99
addikt

Miért?
Napi update nélkül nem megy a progi?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2296) ricsi99 válasza attilav2 (#2287) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem adtak ki az alaplapodhoz Bios frissitést erre? (régiekre csak Beta-st adtak ki )

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2297) icp1970 válasza isti732712 (#198) üzenetére


icp1970
senior tag

Nem semmi hír :Y Hogy miért lövik ki majd a külső web cam használati lehetőséget,nem értem.

(#2298) Pyttawrx válasza ricsi99 (#2294) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A linkre nem jön semmi, de a notepados modszer az megvolt.

(#2299) attilav2 válasza szabonagyur (#2293) üzenetére


attilav2
őstag

Aha, akkor lehet hogy ezért sokkal gyorsabb a 11 nálam mint a 10.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2300) attilav2 válasza ricsi99 (#2296) üzenetére


attilav2
őstag

Sajnos nem, 2016-os a leguccsó bios. Asus A88X Plus

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.