Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Pyttawrx válasza ricsi99 (#2294) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Zoz módszerével sima ügy volt. :) :R

(#2302) pengegyerek válasza Pyttawrx (#2298) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Próbáld ki te is a notepados módszer után amikor bezárod a cmd- t illetve notepad- ot nem a tovább gombra kattintasz hanem a vissza nyílra bal felül, nekem azzal ment tovább xD

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#2303) Pyttawrx válasza pengegyerek (#2302) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

az megvolt, az egyértelmű volt, szerintem a 2gb ram és a p8400-es cpu nem tetszett neki. :)
Már fut rajta. Ki akartam próbálni, mert egy ismerős nagyon be van zsongva, de nincs tpm neki, tesztelni akartam hogy tehető fel ilyenre is. :) :R

(#2304) Doky586 válasza Pyttawrx (#2303) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2GB ramra én inkább 32bites rendszert tennék.. :(((

(#2305) Pyttawrx válasza Doky586 (#2304) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nyilvánvaló, de ismétlem teszt volt csak. Amire megy majd abban minimum 4GB lesz.
Azért köszi ;)

(#2306) zseko válasza ricsi99 (#2199) üzenetére


zseko
veterán

Öt másodperc volt megkeresni 🤷‍♂️ két perc mire végzett.

HR24.hu

(#2307) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok,

adott a leírásomban szereplő PC konfig, a PC health check progi azzal riogat, hogy a windows 11-el nem kompatibilis a CPU-m, és a TPM2.0 chip hiánya is halálos probléma neki.
Ezek tudatában valószínűsíthető, hogy nem kapnám meg automatikus frissítésként az új verziót, vagy van valamilyen mód, hogy ezek mellett is telepíthető legyen ez a csudajó OS?

Előre is köszi a válaszokat! :R

Közben persze 5 perc kereséssel megtaláltam, hogy nem fog akadályt állítani elém a telepítéskor, de ettől még mi várható ilyen téren? Nem sok PC alaplap van még tudtommal TPM chippel szerelve (vagy tévedek?), egy Ryzen 5 1600X pedig nem tudom miért régi CPU neki...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2308) Pyttawrx válasza Tsebacsi (#2307) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem ezzel sikerült.
[link]
régi c2d, tpm nélküli gép

(#2309) zseko válasza Tsebacsi (#2307) üzenetére


zseko
veterán

Az alaplapodnál nagy valószínűséggel az Advanced > AMD fTPM-et elég engedélyezni a TPM-hez, nekem legalábbis ennyi elég volt hozzá (és youtube videó alapján úgy néz ki a tiédben is benne van), az én lapom is B350-es, csak ASRock, és még 2017-ben vettem.
Lehet utána még valamit engedélyezni kell a winen belül, már nem emlékszem, hónapokkal ezelőtt szórakoztam vele sokat.

Aztán a rendszerlemeznek GPT-nek kell lennie MBR helyett és UEFI-módban kell induljon, erre pár órája szántam rá magamat, mert újratelepítésre nem fűlt a fogam, így csak most konvertáltam át. Most már azt jelzi, hogy Win11 kompatibilis, igaz kb. másfél-két éve lecseréltem az 1300X-et egy Ryzen 5 2600-ra.
Így valószínűleg nálad az egyedüli ami 'kevés' az a processzor.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#2310) Pyttawrx válasza zseko (#2309) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mbr-be tettem fel a win11-et. És nem kevés a cpu neki max azt írja, hogy jelenleg nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#2311) PuMbA válasza Tsebacsi (#2307) üzenetére


PuMbA
titán

Olvasd el a hivatalos honlapon a Windows 11 által támogatott CPU-k listáját. Ryzen 5 1xxx nincs benne, csak 2xxx. A nem támogatott hardvereken a Windows frissítések nem fognak menni a Microsoft eddigi álláspontja szerint.

[ Szerkesztve ]

(#2312) Tsebacsi válasza PuMbA (#2311) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez így eléggé hogy is mondjam... :W

Köszi Mindenkinek a gyors választ! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2313) ricsi99 válasza Tsebacsi (#2312) üzenetére


ricsi99
addikt

"A nem támogatott hardvereken a Windows frissítések nem fognak menni a Microsoft eddigi álláspontja szerint."

Van isten! :C :C :C
Akkor át is nemvezem az iso file-t Ltsc- nek :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2314) Doky586 válasza Tsebacsi (#2307) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#2315) King Unique válasza Tsebacsi (#2307) üzenetére


King Unique
titán

Igen, eddig / eddig is volt és a végleges verzió október 5-ei (kb. 1,5 hét, amit már igazán ki lehet várni...) hivatalos megjelenésekor is lesz lehetőség telepíteni nem támogatott PC-kre a Windows 11-et, illetve az utóbbi esetben is csakis saját felelősségre és immáron a Microsoft figyelmeztetésének elfogadása után, aminek hátulütője a támogatás illetve Windows-frissítések nélkül állapot lehet. Annak pedig ugye nem sok értelme lesz és lehet észszerűbb lesz inkább Windows 10-en maradni az eleve nem támogatott PC-ken, ami 2025-ig a Home és Pro kiadásoknál amúgy is támogatott. Azaz nem feltétlen kötelező egyből ugrani és kényszeresen váltani mintha egyáltalán nem lenne más lehetőség, + ugye addigra vsz úgyis hardvert fejleszt vagy eleve új, W11 kompatibilis PC-t vesz aki eddig nem tette vagy új belépő lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#2316) Laccoss válasza King Unique (#2315) üzenetére


Laccoss
addikt

..Home és Pro kiadásoknál amúgy is támogatott..

Ezzel nekem az a bajom, hogy rendben, nem hagyja magára az MS a win10et, de lesznek újítások? Updatek? Mert ugye míg csak a win10 volt, arra sem tudott eléggé koncentrálni. Majd jönnek az újdonságok CSAK win11re, játékok, stb... 4 év nagy idő....

Amíg alapjaiban egyeznek, nem biztos, hogy lesz gond, de várható inkompatibilitásokat látok az üveggömbben.

[ Szerkesztve ]

(#2317) st3v3np3t3r válasza Laccoss (#2316) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Biztos, hogy lesznek problémák a későbbiekben a nem támogatott konfigurációkon. De még most nem biztos, hogy ki fog derülni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2318) szabonagyur válasza Laccoss (#2316) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha Win11 only a játék akkor a hardver ami kell hozzá esélyesen szintén Win11 képes lesz már.

Update miért ne jönne? 2025-ig támogatott a Win10. Újítás a Win11 lesz, így természetesen ott fog megjelenni a dolgok esélyesen 99%-a.

Inkompatibilitás? MIért lenne... Persze a Win11 only program nem fog menni, de Win10 only sincs még annyira sok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2319) BiP válasza Laccoss (#2316) üzenetére


BiP
nagyúr

CSAK win11re
Na, ilyen nem lesz egyhamar, emiatt nem izgulnék.
Pl. a Direct Storage, ami az egyik Win11-es feature, elérhető lesz Win10-re is, szóval nem lesz exkluzív. Plusz ha valamelyik játék használja is, általában az újdonságok extraként jönnek, nem kötelezőként.

(#2320) qqcqqc válasza PuMbA (#2311) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mondjuk nekem a MS ellenőrző programja azt írta, hogy a processzorom (R5 1600AF) megfelelő, de lehet, hogy amiatt, mert technikailag ZEN+ processzor.

(#2321) Laccoss válasza qqcqqc (#2320) üzenetére


Laccoss
addikt

(#2322) BiP válasza Laccoss (#2321) üzenetére


BiP
nagyúr

Ők is ugyanezt írják le, hogy ugyanezt tapasztalták, de semmi hivatalos infó vagy megerősítés.
Jelenleg nincs rajta a kompatibilitási listán, a Health Check mégis "átengedi". De hogy ez bug-e (megzavarja a 2600-zal való egyezőség) vagy tudatos, nem tudjuk.

(#2323) zseko válasza Pyttawrx (#2310) üzenetére


zseko
veterán

Jaja, nem teljesítményileg értettem én sem a cpu-ra hogy 'kevés', hanem hogy nem támogatja.
Értem. Én frissítésként raknám fel, ezért konvertáltam át, mert addig nekem sem jelezte Win11 kompatibilisnek.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#2324) King Unique válasza Laccoss (#2316) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván lesznek a havi kumulatív frissítések mellett újítások W10-re is, hamarosan érkezik pl. a 21H2, meg mivel ott 18 / 30 hónap egy-egy verzió életciklusa, ezért várhatók majd további funkciófrissítések, új verziók új funkciókkal is. Viszont olyan hatalmas újítások már nem valószínű, meg ugye amit eredetileg a W10-be akartak beletenni - lásd pl. W10X funkciók - azt most kiadták, kiadják W11-re átnevezve és inkább az utóbbit fogják funkcionálisan intenzívebben fejleszteni. :))

[ Szerkesztve ]

(#2325) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Fel lehet már rakni a Win11 -et valahogy?

(#2326) Doky586 válasza Garsza (#2325) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már rég.. [link]

(#2327) Hawk1979 válasza Garsza (#2325) üzenetére


Hawk1979
őstag

Az egész topic szinte csak erről szól :DDD

(#2328) ricsi99 válasza Garsza (#2325) üzenetére


ricsi99
addikt

Fel.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2329) Garsza


Garsza
veterán

És ha van legális 10 -em legális lesz ez is? Vagy csak akkor ha hivatalosan lehet majd frissíteni Win 10 -rő?

(#2330) ricsi99 válasza Garsza (#2329) üzenetére


ricsi99
addikt

Miért nem regisztálsz a béta tesztelő csapatba? Akkor nyugodtan letöltheted ,telepítheted stb....
Nem nehezebb mint visszaolvasgatni a topic-ban....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2331) King Unique válasza Garsza (#2325) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég lett itt n + 1-edig alkalommal újra leírva hogy fel lehet telepíteni, sőt az sem újdonság hogy a hardverkövetelményeknek megfelelő és jelenleg W10-et futtató PC-ken Windows Update-en keresztül is lehet majd közvetlenül upgrade-elni + egyéb módon, sőt a követelményeknek nem megfelelő PC-ken is elvileg megoldható lesz a közvetlen in-place upgrade, aztán hogy ingyen lehet upgrade-elni W10-ről (+ akár W7, W8.1 rendszerekről is) W11-re, stb. :) + Az is köztudott, hogy október 5-én lesz elérhető a végleges Windows 11, vagyis aki eddig nem telepítette az Insider Preview programba belépve, az azt mellőzve akár már ki is várhatja azt a kb. 1,5 hetet. ;)

(#2332) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Akad akinek MSI Z490-es alaplapja van ,nálam pontosabban Z490 A Pro.
Mit és hol kell beállitanom a biosban ,hogy felmenjen a Windows 11?

Köszöntem előre is,
:R

(#2333) Garsza válasza ricsi99 (#2330) üzenetére


Garsza
veterán

Tárgytalan.

Köszönöm a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#2334) ScomComputer válasza TechN7ne (#2332) üzenetére


ScomComputer
veterán

Drága Barátom !
Ahogy látom TE nem nagyon értesz a számítógépekhez ,igaz..... [link] :P :K :DDD
Most azt kérdezd meg,hogyan lehet feltelepíteni... ;]

(#2335) Beaumont válasza TechN7ne (#2332) üzenetére


Beaumont
aktív tag

[link] Ezt beallitod es engedi is felrakni, vagy frissiteni win 10-rol.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#2336) TechN7ne válasza ScomComputer (#2334) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:D

Köszönöm szépen skacok :)
:R

(#2337) ScomComputer válasza TechN7ne (#2336) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nincs mit... :)
#2335Beaumont: te meg ne utánozz... ;]

(#2338) Beaumont válasza ScomComputer (#2337) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Bocsi. :DD

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#2339) 123sylaar


123sylaar
aktív tag

Sziasztok!

Kellene kis segítség!
Frissíteni szeretnék Win11-re. Beállítottam a biosban a tpm-et, de ennek ellenére azt írja az update-nél, hogy nem alkalmask,pedig az ellenőrző alkalmazás szerint már minden rendben.

Előre is köszönöm.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#2340) King Unique válasza 123sylaar (#2339) üzenetére


King Unique
titán

Mi lenne ha megvárnád az október 5-ét amikor hivatalosan is megjelenik, meg amikor a Windows Update is felajánlja majd a W10-re, meg amikor lesz pl. ilyen lehetőség is? :B

Ha annyira nem tudod kivárni azt a másfél hetet (vagy többet WU in-place upgrde esetén) és jobb lenne inkább Insider Preview verzióval játszadozni, akkor lásd az alábbi útmutatót. :))

Upgrade to Windows 11

[ Szerkesztve ]

(#2341) ScomComputer válasza King Unique (#2340) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ajaj mi lesz itt ,nem képesek visszaolvasni 7-8 hsz.-t, ezt még sokat le kell írnod, okt. 5-ig... :D

[ Szerkesztve ]

(#2342) szabeska válasza King Unique (#2340) üzenetére


szabeska
addikt

"ezekhez a frissítéseket sem fogja biztosítani"

Whaaat? Tegyük még sebezhetőbbé a "nem kompatibilis" pc-ket :C Ez többet árt, mint a nyamvadt TPM hiánya... MS logic.

ScomComputer: :DDD

[ Szerkesztve ]

F1

(#2343) 123sylaar válasza King Unique (#2340) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Nem lenne semmi... :N
Pusztán kíváncsi voltam, hogyha az állapotellenőrző szerint rendben, akkor a windows update szerint miért nem. (Mondjuk erre nem kaptam választ/ötletet.)
+ Amit linkeltél abban is le van írva, hogy csak korlátozottan lesz használható és csak a nagyon minimális , nagyon fontos frissítéseket kapja meg.

Azért köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#2344) King Unique válasza szabeska (#2342) üzenetére


King Unique
titán

Miért, kényszerít bárkit is a Microsoft hogy erővel W11-re váltson, meg ha jó előre megadták mik a hardverkövetelmények és pl. egy manuális in-place upgrade-nél még külön fel is hívják a user figyelmét arra, hogy nem javasolják a követelményeknek nem megfelelő hardverkonfiguráción és ennek tudatában max. csak saját felelősségre lépjen tovább? :)) Nem! :N

[ Szerkesztve ]

(#2345) King Unique válasza 123sylaar (#2343) üzenetére


King Unique
titán

Lehet valami bug, de amúgy mindegy is, mivel amíg nincsen hivatalos megjelenés (október 5.) és hogy felajánlja a Windows Update a végleges verziót, addig szvsz felesleges ezzel foglalkozni, + szükség esetén megoldható máshogyan is a közvetlen in-place upgrade.
Nem támogatott PC-ken a Windows Update frissítések kérdése eleve nem tisztázott, van ahol azt írják hogy biztonsági frissítéseket esetleg kaphat, máshol meg azt hogy még azt sem, ezért is lesz érdemes megvárni az október 5-ét, akkor remélhetőleg tisztázva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2346) King Unique válasza ScomComputer (#2341) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, jellemző. :D Egyébként elég 1x leírni és utána már csak linkelni kell, mint ahogyan most is. :))

(#2347) DellFan


DellFan
csendes tag

Szerintem most már lassan lefelé kéne jönni az insider Bétaról és a Release Preview-ről, vagy aki most nevez be, az ne felejtse magát ott október 5-e után, mert ott a következő verzió tesztelése folytatódik majd [link] (felkerül a Dev-ről a 22463 vagy valamelyik újabb verzió). De addig még úgyis lesz figyelmeztetés MS-tól is.

[ Szerkesztve ]

(#2348) lck válasza DellFan (#2347) üzenetére


lck
senior tag

Csütörtökig lehet hogy még bedobnak valamit, úgyhogy addig várok, de akkor mindenképpen kilépek az Insiderből.

(#2349) BiP


BiP
nagyúr

Volt valami hír a blikkben vagy az m1-en a Win11-ről, hogy ennyi új arc találta meg a topikot? :) ;]

(#2350) DellFan válasza BiP (#2349) üzenetére


DellFan
csendes tag

Kiderült: Soros György áll a májkroszoft legújabb fejlesztésű operációs rendszere mögött is, ezért nem lehet feltenni olyan sok számítógépre... :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.