Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Cs1csó válasza DellFan (#2050) üzenetére


Cs1csó
félisten

A szokásos "patch kedd"-re gondoltam, amikor jön a kumulatív frissítés. Persze félévente egy új build-nél nem gond egy újrahúzás, a két build közötti kisebb frissítések a kérdésesek.

A világ persze nem omlik össze, amúgy sem igen profitáltam volna túl sokat egy ilyen régebbi géppel úgyhogy a Windows 10 is jó nekem ha az legalább még marad pár évig.

(#2052) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok ez a problémám fifa21 [link] laptop tud valaki segiteni? a legujabb driver van fent.

[ Szerkesztve ]

(#2053) King Unique válasza szucsinka (#2052) üzenetére


King Unique
titán

Oda van írva mi nem stimmel, a driver, telepítene kellene másikat, a legújabbat, ahol ha az utóbbi sem oldja meg, akkor meg kellene várni a végleges W11-et ami október 5-én jelenik meg, + hogy a driveres támogatás is kiforrjon rá. Meg egyébként sem világos mégis miért csodálkoznak itt egyesek, hogy egy jelenleg dev/beta állapotú rendszernél gondok, bugok vannak ami még hivatalosan meg sem jelent, sőt az ilyen hivatalosan csak tesztelésre való és nem feltétlen általános, mindennapi használatra, mégis úgy használják többen mintha már rég ki lenne adva a nagyközönségnek szánt legelső végleges, stabil build, holott még nem...

[ Szerkesztve ]

(#2054) ricsi99 válasza szucsinka (#2052) üzenetére


ricsi99
addikt

Dxsetup?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2055) Geth válasza Cs1csó (#2051) üzenetére


Geth
addikt

msu letölt, felrak.
Déjà vu :) Ez Nálad rendszeresen felmerül?

[ Szerkesztve ]

(#2056) Wolverine válasza King Unique (#2053) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem a 21.9.1 a legfrissebb Radeon driver, inkább az lehet a gond, hogy ez "túl" friss és nem ismeri fel a Win11 :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#2057) GoodSpeed válasza Geth (#2055) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ha jól értem a végleges verzió.

7700K-s rendszerre, és 7100U-ra is:

Felmegy manuálisan, természetesen teljesen legyalulva a Windows 10-es rendszer beállításait (akár TPM 1.2- vel is?!)

Beaktiválja magát. Majd minden hónap második keddjén a Microsoft Update Catalogból kézzel kell feltenni a havi frissítést, és akkor nem kell havonta újrahúzni a rendszert?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2058) Cs1csó válasza Geth (#2055) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Tudom ezt már ajánlottad, de ez akkor sem olyan mint ha mag a rendszer pittyeg és magától csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#2059) Geth válasza GoodSpeed (#2057) üzenetére


Geth
addikt

Hát én biztos ezt csinálnám újratelepítgetés helyett. Esetleg whd-vel tölteném le catalog helyett (msu linkek böngészgetése helyett lenne jobb dolgom).

De azt mondom, várjuk ki a végét. Nem lepődnék meg, ha mégis csak frissülgetne minden rendszer amire felmászott :) Többek között azért is, hogy xp botnet helyett ne win11 botnet legyen pár hónap múlva...

Egyelőre még csak arra lehet tippeket tenni, hogy addig hányszor jön valaki ide beragadt caps lockkal azzal, hogy havonta/félévente/évente újra kell rakni a rendszert :DDD

(#2060) Cs1csó válasza Geth (#2059) üzenetére


Cs1csó
félisten

mégis csak frissülgetne minden rendszer amire felmászott

:DDD :K

(#2061) Laccoss válasza Geth (#2059) üzenetére


Laccoss
addikt

Főleg, hogy egy win11 botnet annyira nem jó hír az MSnek sem.

(#2062) Cs1csó válasza Laccoss (#2061) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sőt, sokan teszik fel kérdésben azt, hogy lehet a Windows 10 frissítéseit lelőni VÉGLEG. Számukra akkor ez az új oprendszer maga a csoda. Hiszen vagy felmegy simán vagy egy kis mókolással és utána az a rendszer lesz az idők végezetéig frissítés nélkül.

Ami ellen harcolt az MS (kikapcsolhatatlan update stb.) most direkt belegyalogol.

[ Szerkesztve ]

(#2064) ricsi99 válasza Cs1csó (#2062) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbáld ki... :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2065) seger válasza BiP (#2008) üzenetére


seger
addikt

Melyiket érdemes felrakni?

(#2066) Geth válasza Cs1csó (#2062) üzenetére


Geth
addikt

Jól leírtad, hogy szerintem miért nem így lesz, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2067) Cs1csó válasza Geth (#2066) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szívesen csepegtetek a tudásomból másnak is.

(#2068) DellFan válasza seger (#2065) üzenetére


DellFan
csendes tag

Ha MS megtartja eddigi szokását, akkor az utolsó béta build lesz az RTM, tehát 22000.xxx számú kiadás.
Tehát én onnan venném az ISO-t.

(#2069) Geth válasza Cs1csó (#2067) üzenetére


Geth
addikt

Mondjuk Te az ellentétét írtad, így negálni kellett, de ja.

(#2070) ElektrikusDE válasza DellFan (#2068) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én is így gondolom, már 2x frissült a telepitésem óta, remélhetőleg október 5. után is megtartja ezt a szokását! (én általában szeretem a frissítéseket)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#2071) ricsi99 válasza Cs1csó (#2067) üzenetére


ricsi99
addikt

Miatyánk Microsoft, aki a merevlemezen vagy, szenteltessék meg a te Windowsod, jöjjön el a te frissítésed, legyen meg a javítókészleted, miképpen a Windowson, azonképpen az Officeban is. Mindennapi MSNünket add meg nekünk ma, és bocsásd meg a mi kalózmásolatainkat, miképpen mi is megbocsátunk a Matávnak. És ne vígy minket az IBMhez, de szabadíts meg az OS/2-től, mert tiéd a Dos, a Windows, és az NT, Mindörökkön örökké,
Enter.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2072) Cs1csó válasza ricsi99 (#2071) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :R

Ammen.

(#2073) ricsi99 válasza Cs1csó (#2072) üzenetére


ricsi99
addikt

Én elmentem a vásárba fél pénzzel,
Windowst vettem másolt CD-n fél pénzzel,
Windows mondja Kék Halál,
Kárikittyom büdös windows, mégis van egy fél pénzem.
Visszamentem a vásárba fél pénzzel,
Megkerestem a zugárust fél pénzzel,
Árus mondja: "Kell ápdét!"
Kárikittyom édes ápdét, mégis van egy fél pénzem
Hazamentem a vásárból ápdéttel,
Telepítek, installálok két kézzel,
Windows mondja 0E,
Kárikittyom a jó anyád, de még van egy fél pénzem.
En elmentem szám. tech. boltba fél pénzzel,
Hardvert vettem szám. tech. boltban fél pénzzel,
Hardver mondja krr-krr-bumm,
Kárikittyom drága hardver, nem bírom ezt ép ésszel.
Lecseréltem az egészet, részletre,
Gatyám ráment, már nem eszek 2 éve,
A gépem már elavult,
Kárikittyom sörre költöm, ha lesz megint fél pénzem.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2074) Cs1csó válasza ricsi99 (#2073) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mára bezárom a Zinternetet! :C

(#2075) BiP válasza seger (#2065) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha ez kérdésként felmerül, akkor egyértelműen a béta vagy a release preview.

(#2076) Kupszi válasza DellFan (#2068) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Már egy ideje minden beta kiadás 22000.xxx-el van.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#2077) Pirosász válasza Cs1csó (#2062) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Sőt! Azt is olvastam, hogy le lesz tiltva a Store, Onedrive, stb.
Az összes MS cucc, ami most idegesít sokakat.
Tényleg a legjobb Windows lesz, csak kikapcsolva kell hagyni a TPM-et. :D

(#2078) FattyDove


FattyDove
őstag

Letiltanám az internetről majd átnevelő táborba küldeném azokat, akik nem frissítik az oprendszerüket.

(#2080) GoodSpeed válasza Cs1csó (#2062) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen, fura. Addig az volt az elv, hogy minél több gépen fusson ugyanolyan verziójú Windows... bár ez leginkább a 10-esnél volt, mert korábban Windows XP (de előtte is), nem volt ingyen frissíthető Windows Vistára, a Vista meg 7-re... A Windows 7 óta van egy beragadt HW minimum az 1 Ghz-es CPU, RAM stb... de most mégis megléptek egy példátlan dolgot, mintha vagy az lenne a cél, hogy fusson minél kevesebb, de legalább friss hardveren, vagy tudnak valami brutális sérülékenységről, mely szoftveresen teljesen kivédhetetlen. De az utóbbinak ellent mond, hogy az AMD-s felhasználókat is szívatják.

Anno az Apple nagyon helyesen, 0-ról indult, és nem egy már létező tőle független hardverre alapozott (oké voltak inteles Apple termékek, meg vannak is).

De miért nem vásárolja fel a Microsoft az AMD-t? Az Intel nem tehette meg, sőt az Intelnek a versenyhivatal miatt még rosszul is jött volna, ha az AMD csődbe megy, mert akkor őket darabolják...

Viszont az MS felvásárolhatná az AMD-t. Jobb most a biztonsági szintjük is, kellő tapasztalatuk is van, tehát nem 0-ról fejlesztenének. Az AMD-s aparátus pedig az MS tőkéjével felerősödhetne az Intel fölé is. Akár készíthetnének olyan megoldásokat is, amelyek már nem kompatilibilisek az Intellel, és arra új OS-t....

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2081) zolee001 válasza GoodSpeed (#2080) üzenetére


zolee001
őstag

A Nokia is milyen jól járt,hogy felvásárolta az MS
Jelenleg elképzelhetetlen a nem IBM-PC kompatibilis OS ,PC vonalon,söt lásd 25 éve jön el a Linux desktop éve (aztán ,hogy melyik garázsproject lesz a befutó a 400 ból ugye)

(#2082) ricsi99 válasza FattyDove (#2078) üzenetére


ricsi99
addikt

Így is lehet élni... vak bizodalmat adni egy cégnek amelyik a haszonért létezik csak...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2083) szabonagyur válasza ricsi99 (#2082) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért használod akkor?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2084) FattyDove válasza ricsi99 (#2082) üzenetére


FattyDove
őstag

Akkor ne használd a termékeit, szolgáltatásait, csókolom.. Amúgy meg minden cég a haszonért létezik. Ami nem a haszonért létezik, azt úgy hívják, hogy nonprofit szervezet. Lehet használni azok megoldásait is, aztán rádöbbenni, hogy használhatatlanok többnyire.

Ezenfelül, nem a biztonsági frissítések után gyűjtenek anonim adatokat a felhasználókról. Szóval visszatértünk.. Gulágba azokkal, akik nem frissítenek egy oprendszert.

[ Szerkesztve ]

(#2085) ricsi99 válasza szabonagyur (#2083) üzenetére


ricsi99
addikt

szabonagyur:
arra reagáltam ,hogy csak a napi frissitésü win-t lehetne a kolléga szerint használni... én azért vakon nem töltök le mindent mert az ms-től jön...
FattyDove:
"Ezenfelül, nem a biztonsági frissítések után gyűjtenek anonim adatokat a felhasználókról."
Ezt te honnét tudod? Mert mondták? és minden nap új orkok támadnak?

Nem azt mondtam ,hogy nem kell frissiteni a rendszert ,csak azt ,hogy nem kell napi szinten... Vagy ha igen akkor az orkok a kerítés alatt ásnak éjjel nappal ,vagy annyira lyukas a rendszer ,hogy nap mint nap meg kell tőle védeni magam :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2086) FattyDove válasza ricsi99 (#2085) üzenetére


FattyDove
őstag

Ok, szia.

(#2087) szabonagyur válasza ricsi99 (#2085) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mindig elsőként frissítettem eddig is minden rendszert, nem csak Windows mégsem volt gondom vele.

Nem is tudom kinek a visszajelzése alapján rakod fel? Mikor számít "jónak"?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2088) Cs1csó válasza FattyDove (#2084) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy sok "nonprofit" cég is kamu mert még az unokája is oda van bejelentve jó nagy béren és persze a bér az ugye KÖLTSÉG tehát nem a nyereségből kell fizetni ami ugye nincs mert nonprofit.

[ Szerkesztve ]

(#2090) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !

Már csak a secure boot bekapcsolás hiányozna, hogy felmenjen majdan a win 11. Sajnos ha bekapcsolom, akkor az újraindítás után mindig a az UEFI-be lép be. Örökölt a win 10, mentésből ment fel a jelenlegi rendszerre (nagyon be van már lakva pár éve) egy C2Q -s rendszerről. Van erre valami megoldás a tiszta telepítés nélkül?

(#2091) King Unique válasza satee76 (#2090) üzenetére


King Unique
titán

How to enable Secure Boot on PC to install Windows 11
How to Enable or Disable Secure Boot on Windows 10 PC

Az "örökölt" gondolom a mentésre értendő és nem az msinfo32 szerint a BIOS-módra, valamint UEFI szerinti telepítésről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#2092) niof válasza BiP (#2079) üzenetére


niof
addikt

Hát igen, elég nagy hülyeség volt azt kiherélni. Csomószor kell...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2093) satee76 válasza King Unique (#2091) üzenetére


satee76
aktív tag

De sajna mindkettő örökölt, és LGA 775-ön még nem volt UEFI szerinti telepítés...

(#2094) BiP válasza GoodSpeed (#2080) üzenetére


BiP
nagyúr

De miért venné meg? Az MS egy szoftvercég, az AMD meg egy hardvercég. Teljesen máshogy működnek. És nekünk nem lenne jó, ha ezt is tönkretenné.

Az említett Nokia mobil-üzletágat is kicsinálta, mert nem értettek hozzá. (hagyjuk, szóval az MS-nek ez nem megy).
(megj: #2081 zolee001 : nem a nokiát vásárolta fel, csak a mobil üzletágat.)

Az MS nem tudna egy nem-x86-os, teljesen új ökoszisztémát felépíteni. Látjuk, hogy ARM-ra nem tud egy épkézláb Windowst összerakni.

(#2095) King Unique válasza satee76 (#2093) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha ezt úgy kell érteni, hogy most egy új, UEFI-s alaplap van, akkor adott a legacy (CSM) mód szerint telepített W10 (és W11) UEFI-sre konvertálásának lehetősége adatvesztés nélkül, azaz nem kell újratelepíteni a 0-ról, de előtte azért egy rendszermentés nem árthat.

[ Szerkesztve ]

(#2096) satee76 válasza King Unique (#2095) üzenetére


satee76
aktív tag

:R

(#2097) zolee001 válasza BiP (#2094) üzenetére


zolee001
őstag

Az átlag user számára a nokia egyenlö a mobillal,nyilván a gumicsizma ill a budipapir (ilyeneket is gyártott egykoron) részlegét nem de pár hónapja volt pletyka,hogy a maradékát (network részleg) is megveszi az MS

(#2098) BiP válasza zolee001 (#2097) üzenetére


BiP
nagyúr

Na az b@$£na be! :(((
Szerintem csak azért pletykálnak ilyeneket, mert unatkoznak az újságírók, meg az MS-nem annyi pénze van, hogy kb bárkit megvehetnének, szóval sok esetben szóba jöhetne, mint potenciális vásárló.

(#2099) zolee001 válasza BiP (#2098) üzenetére


zolee001
őstag

https://mspoweruser.com/its-2020-so-microsoft-may-buy-nokia-again/

(#2100) zolee001 válasza ricsi99 (#2085) üzenetére


zolee001
őstag

Hát nézd meg mit küld az eszközöd az MS felé (már ha kűld)
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/privacy/diagnostic-data-viewer-overview

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.