Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!

Van 1 USB1 es 128 Megás pendrive amit a win11 nem akar felismerni
másik laptopon win10 alatt gond nélkül megy, driver frissítés win update megvolt.

Valakinek valami ötlet?

(#15002) King Unique válasza Jarod1 (#15001) üzenetére


King Unique
titán

A Windows rendszer Eszközkezelő segédprogramja által generált hibakódok magyarázata

A 43-as hibakódnál ismertetett megoldást már próbáltad?
A Windows 11 újraindítása és a pendrive újracsatlakoztatása (asztali PC-nél hátlapi USB-portba) után is fennáll a probléma?

Nincsen 3rd party antivírus szoftver telepítve?
Csak mert azoknak a szokása, hogy blokkolják az USB-s meghajtók működését. Példák: [link], [link] + [link], [link], [link].

"USB1 es 128 Megás pendrive"

Nem USB 3.1 és 128 GB akart lenni inkább?
Ha USB 1.X és 128 MB, akkor az nagyon muzeális példány és annál az eszközhiba pláne nem lenne meglepő...

[ Szerkesztve ]

(#15003) Jarod1 válasza King Unique (#15002) üzenetére


Jarod1
addikt

Kaspersky van , leállítottam ideiglenesen de úgy se megy, ez 1 Laptop Asus, másik laptopon win10 alatt gond nélkül megy.

Jól írtam usb1-es 128 Megás,,,

úgy tűnik megvan a megoldás
hmm ez bexarás..... eddig usb hubokba dugdostam, és most direktbe bedugtam a laptopba és működik!!!

Kösz az ihletet:)

(#15004) Francia91 válasza martonl (#14999) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam is van néha ilyen. Pedig egy vadonatúj WD Blue SN570 1TB M.2 NVMe SSD-re van rakva friss telepítés. Procit nem terheli semmi, a vadonatúj SSD-nél meg szektorhiba kizárva

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#15005) King Unique válasza Jarod1 (#15003) üzenetére


King Unique
titán

A KAV/KIS eleve hibaforrás lehet, ahol nem feltétlen elég ilyenkor a védelmet átmenetileg kikapcsolni, hanem magát az antivírus programot kell teljesen eltávolítani, mint a linkelt példák is szemléltetik.
Ahogyan az USB-elosztó is, ezért javasolt közvetlenül az USB-porthoz csatlakoztatni a pendrive-ot. Ami ha megoldotta a problémát, akkor oké.

(#15006) martonl válasza Francia91 (#15004) üzenetére


martonl
senior tag

Annyiban pontosítanék, hogy nem muszáj a HDD-nek rendszer HDD-nek lennie. Lehet az másodlagos is, mert pl. indexelés céljából akkor is hozzányúl, ha éppen nem is kell onnan neki semmi.
Driver is lehet gondolom ludas, nem könnyű kinyomozni, legalábbis nekem. Legutóbb gépben második HDD okozott ugyanilyet. A rendszer SSD-n volt, de az Outlooknak pár archiv fájlja ezen a HDD-n csücsült.

(#15007) hhgygy


hhgygy
senior tag

KB5029263 manuálisan feltelepítettem és most már mutatja a másodpercet a taskbaron, forradalmi 😎

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#15008) Francia91 válasza martonl (#15006) üzenetére


Francia91
veterán

Van egy 6Tb-os HDD az M.2 SSD mellett adatttárolásra, de 3 éves, alig futott és 100%-os állapotú. Akkor lehet, hogy ahhoz nyúlkál hozzá, mert hallom a hangját időnként

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#15009) martonl válasza Francia91 (#15008) üzenetére


martonl
senior tag

Az lehet, biza'. Ideiglenesen kösd ki, ha van rá módod és teszteld a rendszert. Talán még energiagazdálkozás is lehet, amíg alvásból felpörög, addig is foghatja a rendszert. Inkább először ezt nézd meg, mielőtt kötögetsz.

[ Szerkesztve ]

(#15010) Doky586 válasza Jarod1 (#15003) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért túl sok filmet ne másolj arra a 0,12 GB-os penre mert nem győzöd megnézni őket.. :)

(#15011) boborján2 válasza Francia91 (#15004) üzenetére


boborján2
tag

Attól hogy valami új az nem azt jelenti hogy nem lehet rossz vagy hibás.

Jártam már úgy hogy a zsír új gépem összeraktam 1. Win install = kék halál :)

Később kiderült négy ramból egy kuka.

A win egyébként a jó ég sem tudja mit csinál a háttérben , de szinte örökké villog a hdd led a házon.

Mindig meglepődöm ,hogy linux alatt nem dolgozik a cpu és a hdd ha nem nyúlok a géphez. Ezek szerint lehet ezt így is csinálni, de a win ezt a megoldást nem szereti.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#15012) Armagedown válasza Jarod1 (#15001) üzenetére


Armagedown
őstag

Mire lehet manapság használni ezt az apró pendriveot?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15013) PHM válasza Armagedown (#15012) üzenetére


PHM
addikt

Kisebb dokumentumok hurcolására.
Ezek még SLC cellákat használnak, sokkal strapabíróbbak a mai típusoknál.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#15014) Geth válasza Armagedown (#15012) üzenetére


Geth
addikt

Nekem egy 1 GiB-os van a fiókban, iPXE van rajta, hogyha egy gép USB-ről tud bootolni, de közvetlenül hálózatról nem, akkor ezzel "rúgjam be". Elég lenne egy pár megás is, de kisebbet nem találtam. Cserébe elég a telepítőket a szerveren frissen tartani.

[ Szerkesztve ]

(#15015) Doky586 válasza Armagedown (#15012) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A friss MemTest86 bőven elfér rajta [kép] [kép] [kép] ... még sok is.

[ Szerkesztve ]

(#15016) Geth válasza Doky586 (#15015) üzenetére


Geth
addikt

+1 memtest természetesen alap.

MemTest86 helyett érdemes a Memtest86+-ra rápróbálni, mert ingyenes és nem limitálja a pass-ok számát (a másikból az ingyenes talán 4-et enged egyhuzamban, és hát persze hogy találtam már 6-7. pass-nál hibás modult - egész estére szoktam benthagyni).

Ha pedig elépakolsz pl. egy rEFInd-ot (EFI\Boot\bootx64.efi néven, az mindenhol megy by default), akkor egy szép menüből lehet kiválasztani a különböző dolgokat (memtest, shell, ipxe, stb.). Ez azért is jó, mert nem minden firmware-ben van ilyen shell menüpont.

(#15017) Doky586 válasza Geth (#15016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"érdemes a Memtest86+-ra rápróbálni"
Szívesen kipróbálnám, de több módszerrel próbálva sem indul el nálam.
Ezen fileok vannak benne: [kép]
Melyiket hova másoljam v nevezzem át?

Amire nem vagyok hajlandó: SecureBootot kikapcsolni, pendriveról bármit törölni (formázgatni), bármilyen exe-t futtatni.

(#15018) Geth válasza Doky586 (#15017) üzenetére


Geth
addikt

A memtest64.efi kell Neked.
Én rEFInd-ot használok, abban oda teszem és olyan néven ahová szeretném, a rEFInd configban kell megadnom.
Egyébként amit korábban írtam útvonal, oda bármit tehetsz, az fog bootolni. Vagy bebootolod shellből.

A honlapról:
The Memtest86+ binary is not signed by Microsoft, so you need to temporarily disable Secure Boot in your BIOS options. We're working on a better solution.
Ha semmiképpen nem akarod kikapcsolni, amíg futtatod (pl. félsz, hogy valaki bemászik az ablakon és bebootol egy másik EFI binárist), a hashét enrollolhatod az adott gép trust store-jába, onnantól hitetelesnek tekinti. Ennek pontos lépései firmware függőek.

[ Szerkesztve ]

(#15019) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#14970) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ismét ott a HUN felirat :((( Ezen már csak a piócás ember segít :) vagy a win újrahúzása, ezúttal magyar nyelven....szerintem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#15020) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem Geekbuying-ról egy mini PC-t, amin van win11.
Első kérdésem, érdemes mindenképpen formázni az SSD-t és új win-t telepíteni?
Második kérdés, ha igen, akkor valahogy kinyerhető egyszerűen a termékszám, amit telepítéskor meg kell adni? (vagy esetleg menti a gép magának valahova, és automatikus lesz a regisztráció?)
Harmadik, telepítettem a magyar nyelvi csomagot, de mintha azért más lenne mintha egy direkt magyar win-t telepítettem volna. Jól gondolom?
Köszi előre is!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#15021) xy.zsolt válasza StLui (#15020) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, én is geekbuyingról vettem a mini pc-t....és a lent leírt win-es gondomon kívül még annyi van, hogy ha a sata-ra dugom az ssd-t akkor interferencia lép fel a wifi-vel (nincs wifi). Most levelezek velük némi visszatérítés érdekében mert ez bizony termékhiba. Bmax B3 a termék.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#15022) Doky586 válasza StLui (#15020) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ki mondta hogy "érdemes ... új win-t telepíteni?" :Y

(#15023) nggabi válasza Doky586 (#15022) üzenetére


nggabi
nagyúr

ki tudja a kis kínai mit injektált bele :D én is újrahúznám.

xy.zsolt: sztem be fog aktiválódni magától az új win, de ha biztosra akarsz menni csinálsz egy lemezkép mentést mielőtt legyalulold.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#15024) StLui válasza Doky586 (#15022) üzenetére


StLui
veterán

Előfordulhat e, hogy mellé csomagoltak valami nem oda valót?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#15025) StLui válasza nggabi (#15023) üzenetére


StLui
veterán

Jobb a békesség, akor újrahúzom.

Magyar win, és utólag magyar nyelv hozzáadása között van különbség?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#15026) Zoz válasza StLui (#15025) üzenetére


Zoz
őstag

Nyelvi csomagos verzió esetén itt-ott előbukkanhatnak nem lefordított szövegek.

(#15027) xy.zsolt válasza StLui (#15025) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nálam egyelőre csak az a fránya eltünthetetlen HUN felirat a tálcán....

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#15028) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok. Újra raktam a rendszert, nem engedett nem beállítani pinkódot. Hogy tudom kikapcsolni? A beállításokban el van szürkítve a kikapcsolás lehetősége... :W

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#15029) Peace


Peace
nagyúr

Tálca ikonok szétdobására a legegyszerűbb módszer? Olvasom, hogy állítólag belekerült valami developer verzióban és beta-kra feliratkozóknak el is érhető már újra ez a beállítás, de mezei halandóknak még nem érkezett meg. :(

(#15031) ::Trunks:: válasza King Unique (#15030) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Köszönöm , igen ,először ki kellett kapcsolni a hello bejelentkezést. :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#15032) xy.zsolt válasza King Unique (#15030) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nálam már a Windows Hello megkövetelését a bejelentkezéshez is szürke, módosíthatatlan, jelenleg bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#15033) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Sziasztok. Valaki találkozott már olyannal hogy ha a laptop töltőre van dugva és a start menüben rá megyek hogy le állítás akkor a laptop folyamatosan újra indul, nem kapcsol ki. De ha kihuzom töltöről és rá megyek start menü leállítás akkor kikapcsol.

(#15034) Pyttawrx válasza nincsnév007 (#15033) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Másik táppal is?

(#15035) nincsnév007 válasza Pyttawrx (#15034) üzenetére


nincsnév007
őstag

Azt nem tudom, mert nincsen másik táp.

(#15036) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Haverom vett egy Acer nitro 5 laptopot és hozta nekem ,hogy telepítsem rá a winn 11 pro-t . Telepíteném de nem látja a telepítő a benne lévő ssdt-t ! M2 nvme ssd van benne . Mit tegyek hogy lássa a telepítő az ssd-t ? Kösz előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#15037) King Unique válasza Imi1981 (#15036) üzenetére


King Unique
titán

(#15038) Imi1981 válasza King Unique (#15037) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon köszi! Közben megtaláltam acer oldalán amit le kellett tölteni de Chrome alatt nem töltötte le. Végül Microsoft edge-vel sikerült letölteni de az is tiltakozott kicsit de legalább megkérdezett megtartom e vagy nem. A lényeg hogy sikerült és már telepítem.
Köszönöm :R

(#15039) d@minator válasza martonl (#14999) üzenetére


d@minator
addikt

Téma: asztali ikonok tétlenség után 5-10 másodpercig nem reagálnak
Proci 1-2% a feladatkezelőben, utána működik a desktop. Ha sokat kattintok egy ikonra is működik. Állítottam a képfrissítésen 60 és 144, egyéni méretezésen, egér az eszközkezelőben ébresztheti a gépet, widgetek kikapcsolva, energiaséma: kiegyensúlyozott, Win11 friss.

(#15040) martonl válasza d@minator (#15039) üzenetére


martonl
senior tag

Még akkor is csinált nekem ilyet rendszer, amikor telepítés után hirtelen valamilyen driverpackkel húztam rá a drivereket. Nem odavaló driver is felkerülhetett. Újra kellett telepítenem, és a géphez/alaplaphoz adott utilityre bíztam a dolgot, a Win Update-n keresztüli driver frissítést is kikapcsoltam. A gép támogatott hardveres? Nem néztem, korábban írtad-e.

[ Szerkesztve ]

(#15041) Ablakos


Ablakos
őstag

A snap elrendezést lehet valahol szerkeszteni? Más arányban osztott ablakokat szeretnék.

(#15042) hhgygy válasza Ablakos (#15041) üzenetére


hhgygy
senior tag

Pontosan milyen arányban? Mert például az egymás alá vízszintesen 1/2-1/2 nincs benne alapból, de két kattintás, ha először negyedeled, szóval lehet kombinálni az elrendezéseket

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#15043) Ablakos válasza hhgygy (#15042) üzenetére


Ablakos
őstag

A horizontálisan 1/2-1/2 ablakot csak úgy tudom előállítani, hogy 1. ablak bal felső negyed és azt kihúzom egérrel jobbra. A másodikat a lenti félben hasonlóan. A kombinációt nem sikerült megfejtenem. :(

(#15044) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Van itt valaki aki 10700k-val használja a win11-et,(vagy aki nem annak a véleményére is kiváncsi vagyok)
mennyire stabil a rendszer és játékok alatt hogy teljesít? Most már kipróbálnám... :D

(#15045) hhgygy válasza Ablakos (#15043) üzenetére


hhgygy
senior tag

Rosszul csinálod, rossz a sorrend: előbb mindkettőt el kell helyezni mondjuk balra, utána a kettőt egyszerre lehet jobbra húzni 😎

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#15046) Geth válasza Selynelar (#15044) üzenetére


Geth
addikt

9700, minden szuper, problémával nem találkoztam.

(#15047) Selynelar válasza Geth (#15046) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Akkor gondolom játékok alatt is minden okés...

(#15048) Geth válasza Selynelar (#15047) üzenetére


Geth
addikt

Így van.

(#15049) Selynelar válasza Geth (#15048) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Szuper!
Köszönöm a válaszod, akkor azt hiszem, hogy megérett a telepítésre :R

(#15050) Ablakos válasza hhgygy (#15045) üzenetére


Ablakos
őstag

Ja, így már értem a technikáját. Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.