Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) tlac válasza Gabesz87 (#9000) üzenetére


tlac
nagyúr

egyesével kihúzgálod, szerintem másképp nem lehet

(#9002) Gabesz87 válasza tlac (#9001) üzenetére


Gabesz87
addikt

:Y Na de faxa :W
Köszi

(#9003) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Még egy kis help! Van egy .nfo file-om, amiben fontos dolgok vannak. Lementettem a HDD-re telepítés előtt, most, hogy felment a Win11, valamiért nem tudom megnyitni Total COmmander-ben, azt írja, hogy a hozzáférés le van tiltva :F Hiába kattintok rá, hogy rendszergazdaként, semmi.

(#9004) ETOM válasza Szellem. (#8999) üzenetére


ETOM
addikt

Ez nálam is van. Azt a megoldást találtam, hogy át kell állítani világos témára és akkor nem csinálja. (Még nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#9005) Ablakos válasza Gabesz87 (#9000) üzenetére


Ablakos
őstag

Túlcsordulás... mint kulcsszó

(#9006) Szellem. válasza ETOM (#9004) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Fura nagyon. Sosem csinálta. Nem tudom mi közel lehet a téma átálításhoz, de kipróbáltam, de semmi változás.
Pedig 3rd party antivirus sincs fent, csak a Defender.

(#9007) gyulank


gyulank
addikt

Vettem egy új billentyűzetet, Trust GXT 290 amin nincsenek power és sleep gombok. De nekem kellenek ilyenek olyan helyen, amit vakon is könnyen meg tudok nyomni. Mivel tudom ezt megoldani?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#9008) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Most ez is mi már? Tálcán látom, hogy a Win. biztonság mellett van egy kis felkiáltójel. Mondom megnézem, mi az. Hiába kattintok arra, hogy ÉRtesítési beállítások megtekintése, vagy Biztonsági irányítópult megtekintése, ezt az üzit kapom:

Persze az Alk. keresésére hiába kattintok, megnyitva a Store-t, azt írja, nincs találat. WTF is that???

Illetve ha van ötletetek a lentebbi problémámra, Total COmmander-es .nfo fájl megnyitására, azt is megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#9009) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#9008) üzenetére


Gabesz87
addikt

A win.defenderes probléma megoldódott. Ezt használva.

(#9010) Cyberfaust válasza gyulank (#9007) üzenetére


Cyberfaust
csendes tag

Én kiraktam a win tálcára 1-1 gyorsinditót ezekhez. Ha hazaérek leírom a parancsokat

A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#9011) gyulank válasza Cyberfaust (#9010) üzenetére


gyulank
addikt

De én a gombokat akarom használni. Mondjuk a sajátgép vagy mi gomb legyen egyben az alvás, és az ébresztő.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#9012) Csorbi válasza gyulank (#9011) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha a Trust nem engedi ezeket átkonfigurálni, akkor sehogy.

(#9013) Geth válasza Csorbi (#9012) üzenetére


Geth
addikt

Vakon gépelek, de eszembe nem jutna vakon billentyűzetet vásárolni.

(#9014) vlevi válasza gyulank (#9011) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a taskbaron van rá 1-1 gyorsindító ikon, akkor azok elindíthatóak gombbal.
Az első ikon Win+1, utána Win+2 ... gombokkal.
Nekem sincs a billencsemen alvás gomb, én így tudtam megoldani, hogy az első ikon az altatás.
pl. nálam az első az Edge, második a file manager (vagy intéző, vagy alispán, ahogy mostanában hínni szokás :D )

De én is preferrálnám, hogy legyen fizikai gomb ezekhez a dolgokhoz.
Előző billentyűzetem (egy ótvar régi chicony, valamint egy fujitsu lapos, meg még előtte is) voltak ilyen gombok, de a mostanin sajnoncs nincsen, sőt a többi extra funkció is csak az FN+funkciógombokkal érhető el. mint pl. hansgzóró némítása

[ Szerkesztve ]

(#9015) Geth válasza vlevi (#9014) üzenetére


Geth
addikt

Ha valaki használja is a Win+<szám> kombókat, kifejezetten horrornak tűnik egy félregépelés esetén.
Én az alvást a gép power gombjára tettem, ennyi mozgástól se törik le az ember karja. Shut down meg minek :)

(#9016) gyulank válasza vlevi (#9014) üzenetére


gyulank
addikt

De az nem olyan jó, amit utánad írnak pláne. Olyan megoldás kell, amit ájulás közben is meg tudok tenni vakon könnyen gyorsan. A bal oldali 2 médiagomb, meg a jobb szélen lévő pause ilyen gombok. Kombinálva már nem ilyen egyszerű a dolog. És szempont, hogy ébredjen is, lehetőleg ugyanazzal. Meg tervezek olyat is, hogy máshova teszem a gépet, hogy ne zúgjon, akkor is jobb lenne ha billentyűzettel lehetne mindent.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#9017) Geth válasza gyulank (#9016) üzenetére


Geth
addikt

Egyre inkább úgy érzem, hogy vásárlás előtt kellett volna utánanézni...
Nem tudod visszaküldeni?
Bármelyik gombra felkel, nem tudom, hogy ezt hány billentyűzetnél lehet egyáltalán állítani (talán PS/2-nél lehetett 1 gombra a BIOSban).

[ Szerkesztve ]

(#9018) gyulank válasza Geth (#9017) üzenetére


gyulank
addikt

Nem lehetett volna vásárlás előtt utánanézni mert már vagy 10 éve akartam világító gombos billentyűzetet és már akkor is az volt az első problémám, hogy nincsenek ezek a gombok. Szerintem a 10 év elég várás volt arra, hogy majd tudok olyat venni amin van. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#9019) Geth válasza gyulank (#9018) üzenetére


Geth
addikt

Biztos vagyok benne hogy lehet kapni világító gombos billentyűzetet, amin vannak makrózható gombok.
Nem várni kell, hanem venni :)

[ Szerkesztve ]

(#9020) gyulank válasza Geth (#9019) üzenetére


gyulank
addikt

Jó, vannak más szempontjaim is, pl. én csak a karaktereket akarom, h világítsanak, és azt akarom, h halk legyen, és olcsó, ez 1500 volt, és operációs rendszertől függetlenül működjön az a gombja, és ne kéken, és ne fix szivárványosan világítson, és magyar legyen, nagy enterrel. És lehetőleg billentyűzet alakú, ne ilyen egybeépített kéztámaszos.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#9021) Geth válasza gyulank (#9020) üzenetére


Geth
addikt

Mindig utólag bővül a specifikáció :DDD
Talán mintha lenne billentyűzetes topik. Max. ott is mosolyognak egyet.

[ Szerkesztve ]

(#9022) gyulank válasza Geth (#9021) üzenetére


gyulank
addikt

Nekem ez volt a specifikációm 10 éve is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#9023) Geth válasza gyulank (#9022) üzenetére


Geth
addikt

Most ez lehet megrázó lesz, de
- a szálban utólag derültek ki a különleges kívánalmaid, nem előre
- rossz ajtón kopogtatsz, próbáltam utalni arra, hogy van bill-es topik

(#9024) GébrieL


GébrieL
csendes újonc

Heló,

az lenne a kérdésem,hogy hol, hogyan lehet valahol kikapcsolni az extrém gyors rendszerindítást? Mert ha kapcsolom be a gépet akkor nem jön be az asus logo és vele együtt a ki írás, hogy mivel, hova jutsz ha megnyomod az f11 , f12 vagy a del-t . DP-n vagyok, de ha a hdmi-t kötöm be, akkor avval látom, és nincs sötét képernyő a windows üdvözléséig. vagy akkor monitorral kapcsolatos valamit kéne állítanom, esetleg a biosba?
Várom a segítő válaszokat. :R

nem írni neki senki, nem kíváncsi senkire és FOGLALT !!! ENYÉM <3

(#9025) Geth válasza GébrieL (#9024) üzenetére


Geth
addikt

Van olyan BIOS, amiben lehet állítani, hogy több kimenet esetén melyik kimenetre menjen a POST.
Egyébként nem tudod állítani, a sorrend kötött.

Nálam eddig mindegyik rendszer vette a gombokat Ultra Fast Boot mellett is.

(#9026) GébrieL válasza Geth (#9025) üzenetére


GébrieL
csendes újonc

nem mutat semmi logót, így gombokat sem veszi, indítástól csak sötét képernyő van a win bejelentkezéséig

nem írni neki senki, nem kíváncsi senkire és FOGLALT !!! ENYÉM <3

(#9027) Geth válasza GébrieL (#9026) üzenetére


Geth
addikt

Bocsánat, de tisztázzuk: ezt minden kijelzővel produkálja DP-n és HDMI-n is?

(#9028) GébrieL válasza Geth (#9027) üzenetére


GébrieL
csendes újonc

hdmi-n nem

nem írni neki senki, nem kíváncsi senkire és FOGLALT !!! ENYÉM <3

(#9029) Geth válasza GébrieL (#9028) üzenetére


Geth
addikt

És több kijelző is be van dugva ilyenkor? Mert akkor sanszos, hogy másikra rakja ki a POST-ot.
Btw, ez alapján nem win probléma, azt kipipálhatod.

(#9030) GébrieL válasza Geth (#9029) üzenetére


GébrieL
csendes újonc

nincs más bedugva csak a dp

nem írni neki senki, nem kíváncsi senkire és FOGLALT !!! ENYÉM <3

(#9031) Geth válasza GébrieL (#9030) üzenetére


Geth
addikt

Ha desktop gép, van integrált és diszkrét gpu is, akkor ellenőrizd azoknak a sorrendjét (még jobb, ha letiltod az integráltat).
Ha a kimenetek sorrendjét nem tudod állítani, akkor ez Nálad sajnos ilyen. Furi, mert jó ideje csak olyan kártyával találkoztam ahol a DP volt az elsődleges.

(#9032) GébrieL válasza Geth (#9031) üzenetére


GébrieL
csendes újonc

mintha biosba lenne olyan, opció hogy gpu és az auton van a másik amit választani lehet az ignore. ezt kéne valahogy állítani arra hogy ignore?

nem írni neki senki, nem kíváncsi senkire és FOGLALT !!! ENYÉM <3

(#9033) Geth válasza GébrieL (#9032) üzenetére


Geth
addikt

Lehet, de konkrétumok nélkül ez marad barkochba.

[ Szerkesztve ]

(#9034) krealon válasza GébrieL (#9024) üzenetére


krealon
veterán

Windows 10-nél ez a gyorsindítás opció kikapcsolását jelentette az energia gazdálkodás beállítások között.

(#9035) Geth válasza krealon (#9034) üzenetére


Geth
addikt

Itt a Fast Startup is be van kapcsolva, az a POST részbe nem szól bele. Ha jól értem neki a komplett POST nem látszik, tehát a Windows előtti rész. Illetve nem írta, hogy HDMI-nél ezt kapcsolgatta volna, ott mégis jó.

[ Szerkesztve ]

(#9036) ETOM válasza GébrieL (#9024) üzenetére


ETOM
addikt

Videókártya típusa?

(#9037) svgyula válasza GébrieL (#9024) üzenetére


svgyula
addikt

Csak egy nagyon egyszerű kérdés: miért nem teszed a monitort a HDMI csatlakozóra? Akkor elsődlegesnek ismerné fel a rendszer és látnál képet is! Így csak akkor látsz képet amikor a win betöltődés elkezdődik! Nálam is csak egyik monitoron van BIOS. Mondjuk ha az alapértelmezett kijelző(BIOS) áramtalanítva van akkor van a másikon is teljes kijelzés. De ha az alapértelmezett be van kapcsolva akkor csak azon látszik a gép indulástól a másikon csak amikor bekapcsol a win megjelenítő.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#9038) krealon válasza Geth (#9035) üzenetére


krealon
veterán

A tapasztalatom szerint, az UEFI-s rendszerek Fast Startup esetén nem adnak lehetőséget a rendszer indító környezet változatására, ami logikus is, tekintve hogy a rendszer hibernált állapotban van.
Ha a rendszer újraindításra kerül, akkor megjelennek az UEFI elérésére utaló feliratok.

(#9039) Geth válasza krealon (#9038) üzenetére


Geth
addikt

Bekapcsolt Fast Startup mellett kikapcsolás után (nem restart, nem teljes leállítás, csak sima Shut down, ami ilyenkor ugye olyan amilyen) induláskor is van POST, be tudok lépni az UEFI BIOS-ba (megjelenik a felirat, a megfelelő gombot tapicskolva).
A firmware nem tudja/-t nem érdekli, hogy én Fast Startuppal indítanám az os-t.
(Most próbáltam ki :))

[ Szerkesztve ]

(#9040) jonnyjoker01 válasza Szellem. (#8999) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ezt a fáljt mindig létrehozzák a chromium alapú böngészők letöltéskor. Ha végzett a letöltés, akkor automatikusan kéne törölnie. Ha megmarad ez a fájl akkor normális esetben azért történik, mert megállítottál egy letöltést vagy valamilyen okból megszakadt. Azért hozza létre a böngésző, hogy folytatni tudd a letöltést és ne kelljen újra elkezdeni előről.

Így ez kicsit furcsa, ha velem történne ilyen akkor először is ellenőrizném nem ragadt-e be valami a böngészőn belül a letöltések menüben, ha nem akkor böngészőadatokat törölnék és ha így sem jó akkor komplett újratelepíteném az egészet.

Ahh nem a friss nézetben voltam, ez így kicsit régi nem tudom megoldódott e már :W:B

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#9041) Ablakos


Ablakos
őstag

Aki használja az ExplorerPatcher alkalmazást...
A problémám, hogy nem akarja a start gombon a jobb egérgomb kattintás felhozni a menüt.
Másnál is így van ez vagy valami beállítás hiba lehet? (ExplorerPatcher nélkül működik a menü)

[ Szerkesztve ]

(#9042) ETOM válasza jonnyjoker01 (#9040) üzenetére


ETOM
addikt

Egyik frissítés óta van ez. Neten másokat is láttam panaszkodni. Szerintem simán edge bug.

(#9044) tibike8 válasza Ablakos (#9041) üzenetére


tibike8
őstag

Vedd le az utolsó összesített frissítést és jó lesz. Gyakorlatilag pár hónapja az összesített frissítés mindig elbarmolja az ExplorerPatchert. Nem kell telepíteni. Amúgy is csak választható. Idővel el is tűnik a frissítés lehetősége.

(#9045) Szellem. válasza jonnyjoker01 (#9040) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt mind tudom, de ez a probléma, ahol a kolléga is írt, több embernél előfordul egy frissítés óta. Nem csak nálam van ez sajnos. De köszi azért a válaszod. :R

(#9046) Szellem. válasza ETOM (#9042) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem is van konkrétan olyan ismerősöm nem is egy akinek ugyan ez a gondja. Így megnyugodtam és nem kaptam idegösszeroppanást. :)

[ Szerkesztve ]

(#9047) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!
Arra van lehetöség, hogy egy fájlra, jobb klikkelve az összes lehetöség megjelenjen?
Valami beállítás, hogy úgy működjön mint eddig a száz év alatt? Ne kelljen a "további lehetőségekre" kattintani ha csak átnevezni szeretnék egy akármit?
Köszönöm

(#9048) King Unique válasza hfrankee (#9047) üzenetére


King Unique
titán

(#9049) hfrankee válasza King Unique (#9048) üzenetére


hfrankee
senior tag

Kösz a gyors választ!
De én úgy képzeltem, hogy valahol a control panelben véglegesíteni lehet egy kocka kipipálásával...
Shift+F10 nekem képernyő opciokat dob fel, mint a win+P régen..

(#9050) King Unique válasza hfrankee (#9049) üzenetére


King Unique
titán

Világosan le van írva a linkelt útmutatóban hogyan kell alkalmazni a Shift + F10-et, meg hogy adott a registry módszer a "véglegesítéshez", mert azt jelenleg az utóbbi módon és az ExplorerPatcher programmal lehet csak beállítani.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.