Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Csupingo válasza D-LAN|FuRioN (#19000) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem tudom, ebből lett e a vdm, de ha látsz ilyet, ezt is ki lehet kapcsolni: Intel Optane.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#19002) Csorbi válasza D-LAN|FuRioN (#19000) üzenetére


Csorbi
addikt

A lemezképet mivel írtad ki?
Jobb lenne, ha inkább a telepítési adathordozó létrehozását választanád ugyanerről az oldalról.

(#19003) D-LAN|FuRioN válasza Csupingo (#19001) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Ilyen sem volt, de amiket írtatok kinyomtam. :/

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#19004) D-LAN|FuRioN válasza Csorbi (#19002) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Mac OS Sonoma alól terminalban. Viszont ez egy nagyon jó kérdés volt, mert egyszer mintha már megszívtam volna ilyennel évekkel ezelőtt. Mediacreation tool-al szoktam win alól kiírni, de mióta nincs win-es gép itthon kicsit nehéz helyzetben vagyok. Lehet erőt veszek magamon és átgurulok az ősökhöz, náluk még van win és kiírom újra. Most így beugrott, hogy pont ilyen nem látja a lemezt téma volt az is, de jópár éve, csak elfelejtettem. :((( :W

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#19005) kazsmerlaca válasza D-LAN|FuRioN (#19004) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

mac alól, windows telepítőt a legegyszerűbb készíteni, nem kell hozzá terminál.
Csak kinyitod az iso-t és felmásolod a pendrive-ra. :D Tökéletesen működik.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#19006) D-LAN|FuRioN válasza kazsmerlaca (#19005) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Na az az ami nekem soha az életbe nem működött. :D Úgy sose bootolt be, mindig kidobta, hogy nem talál bootolható meghajtót. Pedig találtam erre számtalan leírás, hogy ennyi. Soha egy pen-el sem volt jó így. Aztán találtam bővebb leírást azzal kiírta és bootolni is tudott, volt amikor működött a telepítés és volt már, hogy így jártam mint most, hogy nem lát meghajtót, de uefi és tökéletesen bootol az installer. Csak nem jutott ma eszembe ez.

Köszönöm mindenkinek! Mac alól kiírt telepítő volt a probléma, wines gépen mediacreationtool-al kiírt tökéletesen működik. Már másodszor csesztem ki magammal. Mindig megfogadom mióta nincs win-es gépem itthon, hogy tartok egy direkt win11 installert egy pendrive-on, de mindig valamire pont kell a pen. :DDD Nem értem mac-en ezt, simán felmásolva egy fat32-es penre sose volt jó, terminalból kiírva, egy debian vagy mac os installer tökéletesen működik. Windows mindig kicseszik velem. :(

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#19007) King Unique válasza D-LAN|FuRioN (#19006) üzenetére


King Unique
titán

Windows telepítő pen készítése Linux alatt
Create Windows 11 Bootable USB Installation Media
#16708

Pedig alapesetben tényleg csak ennyi, a felcsatolt Windows 11 ISO-fájl tartalmát kell 1:1-ben rámásolni egy FAT32 / NTFS fájlrendszerű pendrive-ra, ami utána eleve bootolható lesz UEFI módban, illetve NTFS fájlrendszerű pendrive-ról csak akkor, ha támogatja arról UEFI módban a bootolást az adott PC-nél az UEFI firmware. Ez pedig nyilván Linux és macOS rendszereknél is megoldható pl. egy sima grafikus fájlkezelőben.
Ha legacy (CSM) módban kell bootolni a telepítőt, akkor szükség lehet még a pendrive-on lévő partíció aktívvá tételére, de ugye a Windows 11-nél eleve az UEFI szerinti telepítés a hivatalos rendszerkövetelmény.
A Linux és macOS terminál dd parancsa a dd képfájl módban írható ISO-fájlokhoz jó, mint amilyenek pl. a Linux ISO-fájlok, ellenben a Windows ISO-fájlokhoz már nem feltétlen. Az utóbbiak ilyen módszerrel kiírva vagy be sem bootolnak, vagy ha bebootolnak akkor különféle hibákat produkálnak a telepítésnél, mint azt a mostani eset is jól szemlélteti.

[ Szerkesztve ]

(#19008) Doky586 válasza D-LAN|FuRioN (#19006) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nekem soha az életbe nem működött. Úgy sose bootolt be, mindig kidobta, hogy nem talál bootolható"
Egyértelmű nálad a hiba
- pl nem tudod mit kell nyomni [kép] a képen az F11-et és nem biosban turkálni.
- fat32 vagy ntfs pendriveot használni. Nyilván a win nem fog bebootolni APFS-ről.
[link] [link] [link]

(#19009) MT90


MT90
csendes tag

Jó reggelt!

Újra egy telepítős kérdésem lenne:
Munkahelyi gépen Win 10 Home van. Usb-s telepítővel erre egyből rá tudom frissíteni a 11 Pro-t (úgy, hogy minden adat megmaradjon) vagy újra kell telepíteni, előbb rá a 10 Pro-t és arra a 11 Pro-t?

Köszönöm!

(#19010) Zoz válasza MT90 (#19009) üzenetére


Zoz
őstag

Kell egy Pro termékkulcs, amit Másik termékkulcs megadásánál megadsz, és átvált Pro-ra. Az már teljesen mindegy, hogy még a 10-en adod meg, vagy már 11-en.

(#19011) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az új frissítés óta mi ez a sok "üres hely" a Task Bar-on?:

Így még annyi app ikonja se fér ki alulra, mint eddig... Vissza lehet ezt kapcsolni úgy, ahogy előtte volt?

(#19012) D-LAN|FuRioN válasza Doky586 (#19008) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Ja nem, nem ez a hiba, ezeken túlvagyok/voltam anno is. Ha csak ennyi lett volna arra rájövök azért elég hamar, win telepítőnek sose próbálkoztam apfs-el.

King Unique adta meg a helyes választ a dd-vel. Ezért működött nekem a linuxos iso így kiírva és nem a windows 11. Köszi a tippeket mindenkinek. :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#19013) Geth válasza D-LAN|FuRioN (#19012) üzenetére


Geth
addikt

Azért annak a számtalan, dd-vel csinálj bootolható win telepítőt leírások szerzőinek járna a tockos! Mondjuk én egy ilyen leírást sem láttam, de akkor is.

(#19014) atika88


atika88
senior tag

Erre valaki esetleg :F

(#19015) Doky586 válasza D-LAN|FuRioN (#19012) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Leellenőrizted jól telepítetted-e? [kép]

(#19016) Geth válasza atika88 (#19014) üzenetére


Geth
addikt

Bár van ilyen billem (csak fehérben), a hírek vagymi nincs fent, a widgetek pedig tiltva vannak, így ezzel a problémával sem találkoztam.

(#19017) Csorbi válasza Doky586 (#19015) üzenetére


Csorbi
addikt

MCT-vel készített érintetlen telepítővel lehet másképp telepíteni?

(#19018) D-LAN|FuRioN válasza Doky586 (#19015) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Igen, bios-mód UEFI biztonságos rendszerindítás állapota "be". Persze ezzel a media creation tool-al csinált telepítővel tényleg semmi bajom nem volt már, végig kattintgattam szokásosan és kész működik.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#19019) D-LAN|FuRioN válasza Geth (#19013) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Találtam jópárat, miután a copy-paste nem működött csak ilyenekbe botlottam. amit persze használtam is linux esetén ugye ott a fentiek miatt nem volt gondom. Más kérdés, hogy nem is ástam bele magam anno, mert annyira adhoc jellegű dolog ez nálam. ha jön 1-2 évente egy ilyen buli akkor mindig sos-be kapkodok valami telepítő után. pedig tényleg már egy párszor megfogadtam, hogy az ilyen esetekre felkészülök egy pen-el előre. lassan tényleg rászánom magam :DDD

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#19020) Doky586 válasza Csorbi (#19017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

MCT-vel készített érintetlen telepítővel kétféleképp lehet telepíteni: UEFI módban és Legacy módban. Te döntöd el a POST boot menüben (nem a biosban) melyik legyen. [kép]
Ha biosban kikapcsolod a CSM-et az a legjobb, mert nem téveszted el.

[ Szerkesztve ]

(#19021) Csorbi válasza Doky586 (#19020) üzenetére


Csorbi
addikt

Windows 11-nél, hivatalosan legacy módú BIOS-ra telepíteni? Meglepne.

(#19022) Doky586 válasza Csorbi (#19021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van, én csak a bootolásra gondoltam és csak később közli hogy nem alkalmas. Vagy ha beírod a reg kulcsot / kinullázod a dll-t akkor lehet..
Win10-nél ezek nélkül is végigmegy w11 esetén nem.

(#19023) regler19


regler19
csendes tag

Sziasztok! Nem vagyok jártas a témában ezért segítségre van szükségem. Vásároltam a neten valami apró pénzért win 11 kulcsot(20 év után először :) ) aktiváltam működött is szépen ameddig nem lett teljes PC csere. Feldobtam egy új windowst majd amikor netet kapott azt mondta nem sikerült az aktiválás mert egy másik PC már használja ezt a kulcsot. Hozzáteszem a másik PC még megvan, de be se volt kapcsolva mióta az új használatban van. Van valami hibajavító lehetőség, de mikor ott kiválasztom, hogy erre az uj PC re aktiválja újra nem tudja és közli velem hogy menjek fel az MS storera és vegyek újat. Hát a K... anyád MS.
Akkor ezt a kulcsot buktam? Vagy ezek ilyen egyszer használható kulcsok vagy mi van most?

(#19024) Geth válasza regler19 (#19023) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudjuk milyen kulcsot vettél. ShowKeyPlus mit mond rá? Az MS nem tudom mit tehet erről, nekem az jött le, hogy nem tőlük vetted.

[ Szerkesztve ]

(#19025) Doky586 válasza regler19 (#19023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen egyértelmű hogy 1 licensz 1 gépre érvényes egyidőben. Teljesen mindegy be van-e kapcsolva vagy nem.
De MS fiókkal átrakható. Csak mindkét gép legyen belépve (nem egyszerre).

(#19026) roseA580 válasza Doky586 (#19025) üzenetére


roseA580
kezdő

"Csak mindkét gép legyen belépve (nem egyszerre)."

Ez a feltétel NEM szükséges! (én már kétszer váltottam gépfejlesztés miatt és nem kellett belépnem emiatt a "régi" gépemmel!)

A lényeg az hogy látnod kell a fiokodban a "régi" gépedet, mert csak akkor lehetséges a váltás az újra!

[ Szerkesztve ]

(#19027) Doky586 válasza roseA580 (#19026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor mondd meg neki Te hogy hogy csinálja hogy átkerüljön. :)

(#19028) roseA580 válasza Doky586 (#19027) üzenetére


roseA580
kezdő

Kiegészítettem, lehet hogy félreértem az hittem hogy úgy érted hogy lépjen be a régi gépével a cseréhez...

(#19029) regler19 válasza Geth (#19024) üzenetére


regler19
csendes tag

Hát win 11 kulcsot, nem értem a kérdést :F

(#19030) regler19


regler19
csendes tag

Nem voltam bejelentkezve a régi gépen MS fiókkal, local user volt. Próbáljak meg a régin regelni egy új fiókot majd ugyan evvel a fiókkal lépjek be az új gépen és akkor ez a hibaelhárítés rész?

(#19031) King Unique válasza regler19 (#19023) üzenetére


King Unique
titán

Megoldható többféleképpen is jelentős hardvermódosítás után az újraaktiválás, ahol az egyik opció a Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc, az abba bejelentkezve végzett újraaktiválás. De ahhoz akkor a régi PC-n értelemszerűen Microsoft-fiókkal kellene bejelentkezni és ahhoz társítani a digitali licencet, majd az új PC-n szintén Microsoft-fiókkal kellene bejelentkezni és követni a linkelt útmutatóban lévő instrukciókat.

Úgy értette ahogyan le lett írva, a ShowKeyPlus programmal, annak "Enter a product key to check its edition" opciójával megnézni, hogy miféle termékkulcs. Ha nem Windows 10/11 Retail, hanem OEM, MAK, vagy pláne ha Windows 7/8/8.1 termékkulcs, akkor nincs min csodálkozni (példa).

[ Szerkesztve ]

(#19032) Geth válasza regler19 (#19029) üzenetére


Geth
addikt

Az volt a hirdetésbe írva. De vajon tényleg azt adtak-e, ezért kérdeztem.

(#19033)



addikt

Sziasztok!

Túl hangos a fejhallgatóm windowsban, még ha minumumra veszem a hangerőt is. Telefonnal nincs gond ugyanezzel a fülessel.

Külön SW telepítése nélkül van lehetőség ezen módosítani? A hang és eszköz beállításoknál már mindent kipróbáltam, nem tudom ezen felül esetleg lehet registryben vagy valami config fileokban mókolni?

A legideálisabb az lenne ha meg tudnám tartani a jelenlegi max hangerőt (néha jól jön), de a leghalkabb beállítás lejjebb menne. Szóval az 1-100-as skálán a 100 ugyanott lenne, de mondjuk nagyobb lépésekben csökkenne és 1-en halkabb lenne, mint most?

Ha ez nem megoldható, akkor beáldoznék a max hangerőből, szóval gondolom akkor a skálán ugyanakkorák maradnának a lépcsők, csak egységesen adnék mondjuk -20db-t a hangerőre?

Meg lehet ezt piszkálni valahogy windowsban?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#19034) Jarod1 válasza (#19033) üzenetére


Jarod1
addikt

a különböző hangkimenetek hangerejét tudod külön állítani,
Kattints jobb klikkel a hangerő ikonra a tálcán. A füles legyen bedugva.

(#19035) válasza Jarod1 (#19034) üzenetére



addikt

Köszönöm, de amint írtam, az elérhető beállítások mindegyikén végigmentem, drivereket frissítgettem, visszaállítottam. Szóval "normális keretek között" már mindent kimerítettem, ami windows interface-n keresztül egy usernek(adminnak) elérhető.

Ezért kérdem, hogy ezeken túl van-e még valami eszköz erre, átírni valami mélyebb konfig beállításokat, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#19036) neo81 válasza SunMount3r (#19011) üzenetére


neo81
senior tag

A tálcádra hogyan tudtad elővarázsolni a napot?
Mert eddig nekem ez nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#19037) SunMount3r válasza neo81 (#19036) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az "Administrative Language Settings"-ben van:

(#19038) neo81 válasza SunMount3r (#19037) üzenetére


neo81
senior tag

Ez azért elég durva, hogy alapból ezt nem lehet kiválasztani, csak pluszban beírni lehet, hogy működjön a dolog.

Végül így sikerült összehoznom:

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19039) Geth válasza neo81 (#19038) üzenetére


Geth
addikt

Mi a durva benne? Legtöbben nem komálják, hogy a változó hosszúság miatt másznak a dolgok jobbra-balra.

(#19040) neo81 válasza Geth (#19039) üzenetére


neo81
senior tag

Attól még a Windowsban kiválasztható lehetőség lehetne..

(#19041) Geth válasza neo81 (#19040) üzenetére


Geth
addikt

Sok minden lehetne, szerencsére a felületen meg tudtad adni, túlélted.

(#19042) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Eszembe jutott, hogy az itthoni merevlemezek egy rakat személyes adatot tartalmaznak, ami nem lenne jó, ha mondjuk egy betörés alkalmával illetéktelenek kezébe jutna.

Erre való gondolom a bitlocker titkosítás, be is kapcsoltam a gépen lévő merevlemezek esetében.
Az lenne a kérdés., hogy hálózati meghajtó esetén (routerba van bedugva a winyó) ezt hogyan lehet megoldani? Azon vannak biztonsági mentések, legalább azokat a mappákat titkosítanám.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#19043) neo81 válasza Geth (#19041) üzenetére


neo81
senior tag

Ja, de a túlélés messze nem erről szól, csak szerinted...
Ez legyen a legkevesebb, nem is értem, hogy miért szóltál közbe, maximum, hogy kötözködj olyannal, akinek valami nem tetszik. :(

Körbecsókolhatod a Windows fejlesztőket, hogy van olyan dolog, ami neked bejön a Windows-ban...

[ Szerkesztve ]

(#19044) Geth válasza neo81 (#19043) üzenetére


Geth
addikt

Ha meg az előre definiált értékek között minden lehetséges kombináció ott lenne és emiatt használhatatlan lenne a felület, akkor meg az lenne a baj. Nem gondoltad ezt át.

(#19045) Geth válasza stellaz (#19042) üzenetére


Geth
addikt

Ha a routeren Openwrt fut, ahhoz van leírás az oldalukon full disk encryption témában.

(#19046) stellaz válasza Geth (#19045) üzenetére


stellaz
addikt

köszi, utánanézek, asus router egyébként

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#19047) jojoando


jojoando
senior tag

Egy Dell BIOS frissítést hogy lehet kikapcsolni?
2x vágta galllyra a windózt, a mostanit túlélte de az intel frissitések miatt is megtette úgy hogy kikapcsoltam a frissitést 3 hétre kb.

(#19048) Csorbi válasza jojoando (#19047) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez biztos hogy Windows 11-es kérdés? :U

(#19049) Cs1csó válasza jojoando (#19047) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom a BIOS nem szokta magát csak úgy ukmukfukk frissíteni. (én még soha nem frissítettem a BIOS-omat,.

(#19050) Geth válasza Cs1csó (#19049) üzenetére


Geth
addikt

Van gyártó, aki WU-n is teríti az UEFI capsule updatejeit.
Melóba laptopok, workstation-ök is így tolják, eddig soha nem volt gond velük, kényelmes.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.