Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) PuMbA válasza wetsom (#2798) üzenetére


PuMbA
titán

Jövő évtől indul a nagy számú Windows 10-ről való frissítési hullám.

[ Szerkesztve ]

(#2802) Tomko78 válasza pete_21 (#2797) üzenetére


Tomko78
őstag

csak ezek vannak

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#2803) shapphire


shapphire
tag

Érdemes lenne egy összefoglalót írni a topik elejére. Redukálná a visszatérő kérdéseket. Most már vannak hivatalos linkek is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#2804) szabonagyur válasza wetsom (#2798) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akinek támogatott a gépe bizony feldobja úgyis a WU, hogy frissítse, sokan lesznek akik mire hazamennek már Win11 lesz.

Akinek nem támogatott a gépe és otthoni alap user meg megy Win10en tovább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2805) niof válasza Tomko78 (#2802) üzenetére


niof
addikt

Már leírták, hogy mi a gond. Csinálj GPT-t az MBR-ből, és jó lesz.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2806) st3v3np3t3r válasza Kupszi (#2767) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Milyen hibát ír ki?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2807) Tomko78 válasza niof (#2805) üzenetére


Tomko78
őstag

Neten sikerült találni egy oldalt ahol , lépésről lépésre leírta hogy kell és sikerült is :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#2808) BiP válasza szabonagyur (#2804) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem, nem fogja feldobni. Update-ként majd csak jövőre jön. Legalábbis eddig ez volt az álláspont.
Aki meg Insideren van (Beta, RP), annak meg úgyis már a .194 van, nincs mit frissíteni.
Aki meg dev-en van, előrébb jár, szintén nincs mit frissíteni.

(#2809) gduck válasza GoodSpeed (#2768) üzenetére


gduck
addikt

Nálam is megvan minden, kivéve a proci nem ( i3-7020U ) :D

Ha valaki tud frissítésre megoldást (most tuti nem fogok clean installt csinálni ), ne tartsa magában (insider beta channel nem jött be)

[ Szerkesztve ]

(#2810) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Gyors kérdés: Ha frissítek Windows 11 -re kötelező MS fiókot csinálnom?

(Mindig próbálja rámerőlteti, de semmi szükségem rá. Remélem ez után se kell majd. )

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#2811) Drachoo válasza adamssss (#2784) üzenetére


Drachoo
senior tag

Az egy I7-es gép amit linkeltél, a tied I5.

I5-ös gépért szerintem is nagyon drága...

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#2812) GoodSpeed válasza gduck (#2809) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Meglátjuk, mert 2%-on áll :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2813) gduck válasza GoodSpeed (#2812) üzenetére


gduck
addikt

Na most már nekem is megjelent a frissítéseknél :)

(#2814) szabonagyur válasza BiP (#2808) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teljesen mindegy mikor dobja fel szerintem, akit érdekel elé megy úgyis, akit nem annak majd fent lesz :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2815) pete_21 válasza Tomko78 (#2802) üzenetére


pete_21
addikt

Launch CSM opciot tiltsd le.

#2813 gduck es #2812 GoodSpeed: Megjelent magatol a nem kompatibilis CPU ellenere?

[ Szerkesztve ]

(#2816) KunEmber


KunEmber
senior tag

Na, adatvesztés, kék fekete halál, összeomolgatások? Már viszket a tenyerem, de nem merem feltenni az elsődleges, munka-gépre. Kellene várni 2-3 napot legalább, hogy kiderüljön, aminek ki kell. De hát, ki tudja azt megvárni? :B

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#2817) King Unique válasza wetsom (#2798) üzenetére


King Unique
titán

Az átlagos felhasználókat mondjuk pont nem érdekli a W11 (sem) és majd akkor upgrade-elnek, ha a W10-re a Windows Update jövőre felajánlja nekik. :)) Ahol akinél felajánlja, ott menni fog a frissítés, sőt a Microsoft weboldalán is leírják elég világosan az alábbit, azaz nem feltétlen kell erővel egyből upgrade-elni pláne ha az eszköz még nem áll készen rá. :))

"Ha a Windows 10-ről frissítesz, azt javasoljuk, hogy várd meg a Windows Update szolgáltatáson keresztül érkező értesítést arról, hogy a frissítés készen áll a számítógépedhez. "

(#2818) syIex válasza KunEmber (#2816) üzenetére


syIex
veterán

Másfél hete fent van kb a "main" gépen, semmi hiba nincsen azon kívül, hogy a Lan portom 100/100-ra van lockolva, de a Wifi az megy tökéletesen.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2819) KunEmber válasza syIex (#2818) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ez a 100/100 hiba szoftveres?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#2820) syIex válasza KunEmber (#2819) üzenetére


syIex
veterán

Igen, de ritka és csak kábeles csatlakozás esetén van.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2821) King Unique válasza KunEmber (#2816) üzenetére


King Unique
titán

Miért, megfelel egyáltalán a PC a követelményeknek, a Windows Update már felajánlotta a W11-et funkciófrissítésként, elsődleges munkagép lévén van a jelenlegi W10 rendszerről mentés, miért is ennyire sürgős az upgrade amikor akár 2025-ig is ráérhet + ha ekkora kérdés hogy esetlegesen nem-e lesz valamilyen gikszer az upgrade után? :))

(#2822) gduck válasza pete_21 (#2815) üzenetére


gduck
addikt

Insider Beta channel belépés után.

(#2823) st3v3np3t3r válasza syIex (#2818) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Másik kábelt is próbáltál? A Lan portot le kéne tesztelni egy egyszerü kábel teszterrel, hogy a hurok záródik-e.Lehet az is, hogy az RJ45 aljzat rossz...
Ugye Gigabitnél kell mind a 4 érpár, és ha pont a Kék vagy Barna érpárad nem érintkezik rendesen, akkor az 1G-s link nem épül fel, ezért csak 100/100-on képes üzemelni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2824) syIex válasza st3v3np3t3r (#2823) üzenetére


syIex
veterán

Másik gépbe átdugva tökéletesen megy a kábel és azelőtt Win 10-en szintén ment. :O

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2825) KunEmber válasza King Unique (#2821) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ja, mondta az IT-s, hogy 4 perc alatt újrahúzza ezt a gépet. Amúgy az upgrade csak azért, hogy legyen mit szidni, ha rossz :) Amúgy meg, mondtam, viszket a tenyerem.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#2826) szabonagyur válasza Drachoo (#2811) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig egy üzleti gép ennyibe kerül, enyém is i5 és ~600e körüli volt 2 éve.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2827) shapphire válasza King Unique (#2817) üzenetére


shapphire
tag

BiP már adott némi magyarázatot a korábbi hasonló költői kérdéseimre, de akkor sem értem mi értelme van ennek a kettősségnek?
MS javasolja fejlécben, hogy várjuk meg WU frissítést, görgetsz 1-2 alatta meg win 11 telepítési segéd...
Ez nonszensz, kár vitatni. :U

#2821
Persze, elsődleges, melós gépnél ez kockázatosabb, de fentebb írtam. Mondjuk ilyen esetben biztos várnék egy-két hónapot.

(#2828) st3v3np3t3r válasza syIex (#2824) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Akkor a kábelhiba kihúzható, maradt jó eséllyel a hardverhiba

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2829) JanR


JanR
addikt

Valakinek van esetleg Audigy hangkártyája? Működik a w11 alatt rendesen? Hétvégén frissítenék, de nem tudom mi lesz az audigy 2 se-mmel.

(#2830) Pyttawrx válasza JanR (#2829) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

annak elvileg win7 driver volt a legutolsó, ami letölthetőa gyártói oldalról. Ha mnet 10 alatt az jó. Vélhetően a w11 is le fogja szedni

(#2831) King Unique válasza KunEmber (#2825) üzenetére


King Unique
titán

Ha munkahelyi gép és van külön IT stb., akkor majd ők eldöntik, hogy lesz-e az előzetes tesztelés eredménye függvényében upgrade és ha igen mikor, nem feltétlen a dolgozó kompetenciája, az utóbbi inkább a saját otthoni PC-jén, ennyi. ;)

(#2832) #72755712 válasza King Unique (#2759) üzenetére


#72755712
törölt tag

Én is a rufussal írattam meg az esd-isot, mert az MCT nem volt hajlandó felismerni a pendrájvomat. :)
Viszont működik, bootol, települ.

(#2833) King Unique válasza shapphire (#2827) üzenetére


King Unique
titán

A telepítési segédnél van egy "Mielőtt belekezdenél" megjegyzés is és pont az a lényege, hogy bizonyos feltételek teljesülése esetén javasolják csak opcionálisan annak használatát meg aki mindenáron upgrade-elni akar - ilyen lehetőséget is biztosítani kell ha már a W10-nél is adott - , nem arról van ott szó hogy kötelező jelleggel azonnal upgrade-elni kell W11-re minden usernek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2834) arcitec válasza szabonagyur (#2826) üzenetére


arcitec
addikt

És mi az ami üzleti benne ennyiért? Jó üzlet(i) volt annak aki eladta. ;] Élelmesnek áll a világ.

[ Szerkesztve ]

(#2835) pigatt


pigatt
őstag

Hali!

Felraktam én is. Néhány dolog nem tetszik a design-ban és nem is találtam rá beállítási lehetőséget.

1. Vastag a tálca. Lehet valahogy vékonyabbak és két sorosra állítani?
2. Start menübe kitűzött ikonokat tényleg nem lehet kategorizalni, csak ömlesztve bedobálni?
3. Rendszerikonokat az óra mellől hogy lehet eltüntetni?

Illetve nálam változó háttér van, 10 percenként cserelődik a kép és nagyon csúnya artifact-ok vannak háttér váltásnál, gondolom ezt majd a clean install megoldja. Szimpla vga driver telepítés nem oldotta meg sajnos.

i9 / 4080 / 32"

(#2836) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Van-e valami probléma a játékok esetén Windows 11-nél?
Futnak-e rendesen, mert nem szeretném, ha egyik-másik játszhatatlanná válna...

(#2837) JanR válasza Pyttawrx (#2830) üzenetére


JanR
addikt

Na igen, és a hozzászólásod miatt jöttem rá, hogy hibáztam, mert audigy Z se-m van, ami év elején jelent meg, de a honlapjuk szerint a szoftver csak w10-ig "szupportál". Na mindegy, ettől függetlenül teszek egy próbát.

(#2838) Pyttawrx válasza arcitec (#2834) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha nem ismered az üzleti szériákat, akkor ne írj be olyat, hogy ez nem az. főleg, hogy nem is ebbe a topikba tartozik. :) :R
Pont van is egy a kezem alatt, hát össze sem lehet hasonlítani a mai új vackokkal anyagminőségben pl.

(#2839) Pyttawrx válasza JanR (#2837) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jah az más, szerintem menni fog az vagy kiadnak drivert hozzá, ehhez még simán . :)

[ Szerkesztve ]

(#2840) JanR válasza Pyttawrx (#2839) üzenetére


JanR
addikt

Majd szombaton beszámolok róla :)

(#2841) King Unique válasza #72755712 (#2832) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, nem újdonság hogy néha előfordulhatnak anomáliák az MCT használatánál és hogy a Rufus használatának is vannak bizonyos előnyei, korábban a W10 topikban már volt erről szó. Viszont attól még általánosan továbbra is érvényes az, hogy alapesetben adja magát az MCT használata, meg pláne az olyan usereknek lehet hasznos, akik nincsenek tisztában azzal hogyan lehet manuálisan vagy egyéb programmal bootolható telepítési adathordozót készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2842) slein


slein
tag

Van valakinek ötlete hogy a két alábbi funkció miért nem működik?
Teams:

widgetek:
rányomok, s semmit sem csinál, se hibaüzenet, se bú vagy bá... semmi

(#2843) McW1


McW1
tag

Gyerekek, hogy ezt mi kínlódás volt winxp-ről frissíteni hát az valami borzalom :W

Ráadásul nem jön be a kezelőfelület, mehetek vissza downgrade-elni :O

Javaslom inkább a clean install-t...

Azt hiszed, hogy mit gondolsz?

(#2844) Pyttawrx válasza McW1 (#2843) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

XP-ről?? ok

(#2845) st3v3np3t3r válasza McW1 (#2843) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:Y

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#2846) FattyDove válasza Pyttawrx (#2844) üzenetére


FattyDove
őstag

Van aki szereti ha faj

(#2847) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#2812) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

:DDD

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2848) Pyttawrx válasza FattyDove (#2846) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D

(#2849) Pyttawrx válasza GoodSpeed (#2847) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ez nem újdonság Core2Duo-ra is felmegy. :) Nálad csak a procit írja, de azért mert nincs még a támogatási listában. Vélhetően be fog kerülni

(#2850) makoj30 válasza GoodSpeed (#2847) üzenetére


makoj30
aktív tag

Nálam is ez van,nem támogatott azt mégis szalad. XD

Hamarosan Custom Editionok várhatóak...(Sajnos)

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.