Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) #11493888 válasza Doky586 (#1399) üzenetére


#11493888
törölt tag

generáltam 20 perc volt azt tettem fel. Aki lusta erre azoknak ott a link segítség, ráadásul nem a neten fellelhető ismeretlen forrású kitudja milyen kéretlen ajándék kódokkal tűzdelt cucc hanem hófehér eredeti kód ahogy az gyárilag van.

(#1402) RaZroX válasza #11493888 (#1397) üzenetére


RaZroX
addikt

A megás linkedről amit leszedtem, nem tudtam telepíteni Parallels Dekstopból. Nem ismerte fel a rendszert. Gyorsan regisztráltam insiderre, onnan letöltöttem (persze nem a legújabbat), azt fel tudtam tenni.

This is the way

(#1403) #11493888 válasza RaZroX (#1402) üzenetére


#11493888
törölt tag

Nem tudom mi az a parallels desktop. De poweriso val bootolható usb kulcsra kiírva arról bootolva nekem működik

(#1404) Geth válasza #11493888 (#1403) üzenetére


Geth
addikt

Mire kell a poweriso?

(#1405) jeni válasza westlake (#1394) üzenetére


jeni
félisten

mi kell ahhoz,hogy nekem is frissüljön a Win 10-ről a Win 11-re?
vagy ezt direkt ISO-ban le kell szedni ami nem hivatalos lesz?
nálam sehogy se megy fel az újabb rendszer a frissítésnél a 21H1-ről a H2-re sem és így tovább.

(#1406) Doky586 válasza #11493888 (#1401) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ezt már egyszer mondtuk neked. Ez van a linkeden:
aminek letöltéskor ez a következménye: és várhat egy napig bekapcsolt géppel futó böngészővel aki le akarja tölteni.

Viszont ha TE itt bepipáltad volna a (2)-est vagy (4)-est akkor 5GB-nél kisebb iso-t kaptál volna ami egy menetben letölthető a Mega-ról.

[ Szerkesztve ]

(#1407) King Unique válasza Doky586 (#1406) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan az is le lett írva itt nemrég már egyszer, hogy használható a Mega Desktop App is a letöltéshez amivel később folytatható a letöltés akár a PC ki- és újbóli bekapcsolása esetén is, nem muszáj böngészővel szerencsétlenkedni, meg akár az ingyenes fióknál lévő napi 5 GB-os limit is kijátszható, stb. + A hozzászólásában megadott másik opcióként egy alternatív letöltési linket is, aminél nincsen az előbbi limit és így azok is le tudják tölteni az ISO-t, akiknek nem pálya a Mega. Aztán ugye még azt szokták mondani, hogy nemcsak kritizálni kell, hanem ha valaki annyival jobban tudja, akkor adott a lehetőség különb módon megoldani, lehet kisebb méretű ESD ISO-kat kreálni és itt rendre megosztani egy-egy új verzió megjelenésénél, hajra. ;) :))

[ Szerkesztve ]

(#1408) Doky586 válasza King Unique (#1407) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én már réges rég leírtam hogy kell letölteni és telepíteni a win11-et, nics szándékomban iso fileokkal játszadozni. Felesleges.
A figyelmeztetés inkább a többieknek szólt (aki azt le akarja tölteni), mert stewen1967 ezekről hallgatott amit elmondtál.

(#1409) King Unique válasza jeni (#1405) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz nem ártana tudni, hogy megfelel-e egyáltalán a hardverkonfigurációd a Windows 11 rendszerkövetelményeinek, amit pl. a WhyNotWin11 segédprogram is megmutat világosan. Példa: igen | nem.

A W10 —► W11 uograde-hez egyébként adott W10-hez hasonlóan az in-place upgade ISO-val + Insider Preview programba belépve pl. a Dev Channel, valamint akár a nem támogatott hardverkonfigurációkon is megoldható, amiről íródott egy fórumtag jóvoltából itteni blogbejegyzés is, lásd az alábbiakat.

How To Upgrade Windows 10 To Windows 11 Beta (Insider Preview Dev Channel)
Windows 11 telepítési gyors segédlet

Ja, az meg gondolom megvan, hogy ez a jelenlegi Windows 11 még csak dev/béta állapotú és a végleges majd csak október felé/később várható leghamarabb, sőt Windows Update-en csak jövő évtől, szóval ennek tudatában tessék élesben telepíteni, meg a jelenlegi kész és stabil W10-et a béta W11-re upgrade-elni, amely utóbbi előtt akár egy rendszermentés sem árthat.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1410) #11493888 válasza Doky586 (#1406) üzenetére


#11493888
törölt tag

én meg erről a limites szarakodásról nem is tudtam,, régen mikor az ets2 höz irtam a brutál environment addont ide tettem fel mindig a kutya se szólt hogy nem jó de 10.000 ek töltögették le a mai napig ott vannak a modok

[ Szerkesztve ]

(#1411) #11493888 válasza Geth (#1404) üzenetére


#11493888
törölt tag

én azzal írom ki az isot bootolható telepítő pendrive-ra

(#1412) jeni válasza King Unique (#1409) üzenetére


jeni
félisten

nem is szeretném a mostani helyett direktbe feltenni.
ezt csakis külön meghajtóra tesztelésre.
majd ha hivatalos akkor ráeresztem a frissítés gyanánt a 10-ra a 11-t.
a 11 ISO -t sd kártyára kiírva csináltam egy bootolható verziót ami egy gyengus gépen i3-3420,2x8gb már ily módon megoldottam.
tetszetős a Win 11
azt tudtam,hogy még nincs hivatalosan kiadva a 11-s.
viszont ezt nem tudom értelmezni,hogy hardverileg miért nem felelne meg?

ezzel WhyNotWin11 tesztelve a TPM nélkül rendben is lenne a gépem.

X570 lap,32Gb ram,1650 super,3900X proci.

[ Szerkesztve ]

(#1413) King Unique válasza Doky586 (#1408) üzenetére


King Unique
titán

Ez oké, de ha eleve megad alternatív letöltési linket is aminél nincsen limit, akkor pont mellékes hogy mi van a Mega esetében, ahol nyilván az utóbbinál is megoldható a letöltés, lásd az előbb leírtakat, ami szintén nem újdonság. Az ESD ISO valóban kedvezőbb, de azt majd eldönti a fórumtag, hogy pepecsel-e azzal vagy sem, meg elvégre ő tesz szívességet, hogy feltölti és megosztja. :)

(#1414) King Unique válasza jeni (#1412) üzenetére


King Unique
titán

Lásd ez előző válaszban nem véletlenül leírt, linkelt információkat, azaz először megnézed megfelel-e a PC-d vagy sem a követelményeknek, hogyan kell az Insider Preview programot használni a W11-re váltáshoz, stb. Ha nem felel meg, akkor nincs min csodálkozni (bár az Insider Preview keretében elvileg a nem kompatibilis PC-ken is kipróbálható a W11), meg akkor a hírek szerint a végleges verziónál is majd gondok lehetnek...

[ Szerkesztve ]

(#1415) Doky586 válasza King Unique (#1413) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez oké, de ha nem tud róla és órákat áldozott az iso letöltésre és megakad itt, akkor legfeljebb káromkodni tud a letöltő, próbálkozhat a másik módszerrel amit írtál, de kárba veszett pár órája. Nem mindenkinek van gigás netje, sokaknak 10Mbps se jut. :(((
(vagy limites mobilnetjük keretére töltögetnek)

[ Szerkesztve ]

(#1416) Pyttawrx válasza Doky586 (#1415) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ritka azért már a 10Mbps net.

(#1417) Doky586 válasza Pyttawrx (#1416) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Másfél éve még nekem is csak az volt (14/2). Budapesti nagy lakópark. Vidéki kisvárosokban még rosszabb.
Speedtest.net -en egy éve még kiírta hogy gyorsabb/lassabb vagy-e a magyar átlagnál. Az átlag 25Mbps volt! (azóta sajnos kivették belőle ezen funkciót)

[ Szerkesztve ]

(#1418) Pyttawrx válasza Doky586 (#1417) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Attól még most már ritka, már a mikrohullámú net, és a műholdas internet is átlag 30 és 50 közt van.

(#1419) jeni válasza King Unique (#1414) üzenetére


jeni
félisten

ezek szerint ha az alaplapom nem tartalmazza fizikailag ezt a chipet akkor ilyet kell beszereznem?
TPM 2.0 (MS-4462)

[ Szerkesztve ]

(#1420) King Unique válasza Doky586 (#1415) üzenetére


King Unique
titán

Az már egyéni probléma, meg pláne ha a letöltési forrás megosztási helyét nézzük, ahol itt a topikban már előtte és most utólag is le lettek írva többször a szükséges információk. + Ugye nem muszáj egyből a Mega linket használni ha ott van mellette a másik is ami ráadásul eleve direkt link, sőt nem muszáj a fórumtag által feltöltött ISO-t senkinek letölteni, ha a nemrég ugyancsak említett UUP dump lévén mindenki elkészítheti az ISO-t saját magának, + a hírek szerint már közvetlenül a Microsofttól is letöltheti a szokásos módon . :))

[ Szerkesztve ]

(#1421) vlevi válasza King Unique (#1420) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, le lehet tölteni. Közvetlenül az ISO-t. Media Creation Tool-t, ami W10 bootolható pendrive-t csinálna, nem láttam. Igaz, nem is kerestem.
Le is töltöttem, és gyorsan ki akartam másolni egy 16GB-os, Fat32 pendrive-ra, de problémába ütköztem.
Az install.wim 4.6Giga, amit Fat32-re nem lehet rámásolni.
NTFS-ről pedig nem tudom, hogy fog-e bootolni az alaplapom UEFI-ben.
Na, majd valamikor kipróbálom.
Vagy, kipróbálom ezt a módszert, amivel áthidalható a probléma.
[Create Bootable USB For Windows 10 Install.wim Larger Than 4GB]

[ Szerkesztve ]

(#1422) King Unique válasza jeni (#1419) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen kell külön vásárolt fizikai TPM chip, elég ha CPU illetve BIOS/UEFI firmware szinten támogatott, lásd fTPM/PTT (példa), sőt a hírek szerint pl. az egyes ASUS alaplapokhoz külön BIOS-frissítést is kiadnak, ami automatikusan aktiválja ezen funkciót.

(#1423) King Unique válasza vlevi (#1421) üzenetére


King Unique
titán

Ha 4+ GB az install.wim fájl, akkor a telepítési adathordozón FAT32 fájlrendszer használatához lehet darabolni kisebb méretű install.swm fájlokra. Másik lehetőség külön egy FAT32 és külön egy NTFS fájlrendszerű partíciót létrehozni a pendrive-on, előbbire a bootoláshoz a boot.wim, míg utóbbira a telepítéshez szükséges install.wim fájl és egyéb fájlok másolása stb., lásd az USB install media with WIM file larger than 4GB című leírásban.
Ha támogatja az alaplap, annál az UEFI firmware NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozóról a bootolást, akkor viszont mehet direktben NTFS fájlrendszerű pendrive-ról az UEFI-s telepítés és nincsen szükség az előbbi módszerekre.

[ Szerkesztve ]

(#1424) King Unique válasza #11493888 (#1411) üzenetére


King Unique
titán

Azért volt kérdés, mert ahogyan pl. a W8.1, W10, úgy a W11 ISO UEFI-s bootolásához is elég az a módszer, hogy felcsatolni a fájlkezelőben, majd a tartalmát 1:1-ben rámásolni a FAT32 / NTFS - attól függően mit támogat adott gépnél az UEFI firmware - fájlrendszerű pendrive-ra és ennyi, nem feltétlen szükséges ehhez külön program.

(#1425) jeni válasza King Unique (#1422) üzenetére


jeni
félisten

köszi :R

BIOS-ban kutakodtam, és ott van TPM kapcsoló. Igazán félrevezető a gyártói oldal,hogy az X570 lapokkal kompatibilis.

Most már az Insider is AKTÍV.

[ Szerkesztve ]

(#1426) #11493888 válasza King Unique (#1424) üzenetére


#11493888
törölt tag

Tökéletes meglátás. A powerISO mint megoldás is egyszerűbb mert automatán hagyva mit kreáljon? Fat 32 őt vagy ntfs-t szépen megcsinálja kérdés nélkül is az usb kulcsot nem kell foglalkozni vele és hibaüzenet sem lesz a partíció miatt. Másolással még soha nem is csináltam bootolható pendriveot :R

[ Szerkesztve ]

(#1427) Doky586 válasza King Unique (#1420) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak én hívtam fel erre a figyelmet, utánam meg te. Nem értem miért kéne a letölteni szándékozók elől ezt a fontos dolgot eltitkolni...

(#1428) Pyttawrx válasza Doky586 (#1427) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem tedd túl magad rajta, engedd el. Unalmas. :K ;)

(#1429) Doky586 válasza Pyttawrx (#1428) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyetértek, nem tudom miért erőlteti..

(#1430) Pyttawrx válasza Doky586 (#1429) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Te forgatsz ki mindent, az unalmas. Elmondtad ki mire vigyázzon, bár felesleges volt ez esetben. Lapozzunk. Mindenki tudja már mit kell tenni. Szép estét.

(#1431) King Unique válasza Doky586 (#1427) üzenetére


King Unique
titán

Itt pont az a lényeg, hogy akik ebben a topikban látják, megtalálják a fórumtag linkjeit az ISO-k letöltéséhez, ők egyúttal azokat a hozzászólásokat, ott lévő képeket is láthatják, amikben az ingyenes fióknál az 5 GB-os napi letöltési limit meg van említve, + eleve ismert információ és a neten is rá tudnak keresni. Vagyis innentől nincs olyan, hogy el van titkolva, úgy meg hogy eleve meg van adva alternatív letöltési link is aminél nincsen limit, pláne nincs miről beszélni. Az pedig továbbra is áll, hogy lehet kisebb méretű ESD ISO-t kreálni és azt feltölteni majd megosztani itt, ha valakinek annyira nem felel meg amit a fórumtag eddig kreált, meg annyival jobban tudja nála. ;) Bár most hogy ennyire meg lett pörgetve itt ez a téma, lehet a legközelebbi feltöltése már 5 GB-nál kisebb méretű ESD ISO lesz és akkor végre te is megnyugodhatsz. :))

[ Szerkesztve ]

(#1432) makoj30


makoj30
aktív tag

Mi a véleményetek a "buhera" Windowsokról?

Mennyire veszélyes/legális használni? (Revision OS pl)

Már most van "Lite" meg egyéb verziók a W11-ből pedig még meg se jelent hivatalosan....

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1433) niof válasza makoj30 (#1432) üzenetére


niof
addikt

Tartsd magad távol tőlük! Ki tudja, hogy a készítője mibe piszkált bele és milyen szándékkal. Maradj a M$ lemezképeknél. Az a biztos.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1434) makoj30 válasza niof (#1433) üzenetére


makoj30
aktív tag

De csábit a kevesebb RAM használat,gyorsabb müködés,stb

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1435) Krisztianby válasza makoj30 (#1434) üzenetére


Krisztianby
tag

no offense de 32gb ram mellé hova kell neked kevesebb ram használat :DD
Egyébként úgy gondolom Windows fejlesztő jobban tudják mi a jobb mint a "buheránsok".

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1436) makoj30 válasza Krisztianby (#1435) üzenetére


makoj30
aktív tag

Hidd el van az a használat ahova kell a kevesebb ram használat. Így is szegény i7 izzad.

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1437) Krisztianby válasza makoj30 (#1436) üzenetére


Krisztianby
tag

Alap esetben használ a gép 2,5 giga ramot. Ha már picit jobban belakod van az 3-4 is. Viszont pont azért gyors a Windows mert ki használja a ram által nyújtott lehetőséget. Ha te ezt lekorlátozod előbb látja az OS-a kárját.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1438) niof válasza makoj30 (#1436) üzenetére


niof
addikt

Jó, használj nyugodtan hackelt iso-t/rendszert. Én ettől nem alszom rosszabbul, de előfordulhat, hogy te fogsz.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1439) Srob válasza Doky586 (#1406) üzenetére


Srob
tag

Üdv!

Mi a különbség a 2-es és a 4-es lehetőség között?
Van e tartalombeli eltérés, (amit a windows a telepítés után fog majd letölteni) vagy csak a tömörítés más?
Illetve melyik a legjobb választás, ha kisebb iso-t akarunk mint 4GB, és csak egy windows van kipipálva?

"curiosity killed the cat"

(#1440) szabonagyur válasza makoj30 (#1434) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kevesebb RAM használat szerinted mennyi lenne? Itt pár száz megáról beszélünk max ami kb a 4 GB memóriával rendelkezőknél jól jöhet, neked tök felesleges.

Meg sosem tudhatod mit vettek ki és helyére mi került be, ilyenre támogatást nem nagyon várhatsz.

Amit kivettek ezen rendszerekből egy részét vissza is telepíted ha használod a gépet, hiszen sok komponensnek kell játékokra stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1441) #11493888 válasza makoj30 (#1432) üzenetére


#11493888
törölt tag

Kettő tapasztalatom van mind a kettőről be tudok számolni. ReviOS w10 és w11. Mindkettőt próbáltam.
eleve gyanús volt hogy hogy a youtubertől megkérdezve hogy telepítés után mi ez a folyamatos hálózati forgalom a win10 es verziónál, a kérdésemet törölte és hozzá se szólhattam többet. Cinebencben hozta azokat a pontokat akiket a win10 is de a letiltott vírus figyelés és az alig pár szolgáltatás meghagyása a memóriában instabil futás jeleit mutatta folyamatosan lefagyások futás közbeni anomáliák. A win11 reviOS meg csak egy buherált w10 átalakítás volt még az ablakok sarkain se voltak lekerekítve mint az igazi w11 ben ráadásul a cine eredményei még a w10 ét sem érték el hiába volt az is kiherélt de legalább a hálózati forgalma nem volt folyamatos mint a másiknál. Az eredeti w11 béta felrakása alapon 2 gb memóriát használt és minden tesztemben agyon verte a a buzerált raviOs eket. Én fel nem tenném mégegyszer, de nem mondom azt hogy egy nagyon gyenge gépnek nem lehet egy használhatósági alternatíva ha a tulajnak semmi fontos adata nincs és nem fél az esetlegesen bele fűzött adathalász kém vagy vírusprogramoktól amik meglétére bennük elég nagy az esély.

[ Szerkesztve ]

(#1442) szabonagyur válasza #11493888 (#1441) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gyenge gépre meg minek Win11 vagy bármi új? Pont az újdonságokat nem fogja látni sosem. Azt kell rá felrakni meg használni vele amivel jól megy, de amúgy sem nagy költség már egy alap Win10 gép megvétele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1443) seger válasza szabonagyur (#1440) üzenetére


seger
addikt

Minek akartok 4gb-nél kisebb iso-t?
Mi a cél?

(#1444) #11493888 válasza szabonagyur (#1442) üzenetére


#11493888
törölt tag

Hogyhogy minek régi vagy gyenge gépre bármi új? Hát ismerkedni vele tanulmányozni tapasztalatokat gyűjteni. Nem mindenki láma es eszi meg amit elé raknak, kóstólgat ismerkedik tanul probálkozik. Gondolok itt a jövő rendszergazdáira pl. születőben. Nincs ezzel semmi baj.

(#1445) szabonagyur válasza seger (#1443) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rossz embernek írtál :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1446) szabonagyur válasza #11493888 (#1444) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt gondold át újra. Ha van egy gyenge géped amire a Win11 fel sem megy vagy ha felmegy azt ki kell herélni akkor mégis mit ismer meg? Semmi rendszer specifikusat, semmi olyat amit az új rendszer hozna neki.

És most nem arról van szó, hogy TPM miatt nem megy fel de amúgy erős a gép. Itt a klasszikus 2-3 GB RAM meg régi 2 magosra fel erőltetett rendszerekről van szó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1447) -Skylake- válasza #11493888 (#1444) üzenetére


-Skylake-
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1448) zolee001 válasza #11493888 (#1444) üzenetére


zolee001
őstag

A kontároktól tanulni? Hááááát
Parancsolj, [ITT] megtanitanak és ha leteszed a vizsgát kapsz egy szakmát az MS-tol amit a világon bárhol elismernek

(#1449) totron válasza szabonagyur (#1446) üzenetére


totron
addikt

Saját tapasztalat híjján mások elmondásai alapján "tudja", hogy mennyire megy vagy éppen nem, mi merre hány méter. Ha félórára tette fel, akkor annyira, de sajátja a benyomás. Eszelős eltérések tudnak alakulni elvileg egyazon valóság ügyében 2 userrel is már. Határozottan kell a saját tapasztalat, emiatt is, a többi részét stewen jól összefoglalta.

(#1450) Doky586 válasza Srob (#1439) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam az UUP [ezeket] 1+2+4 beállítással mindössze [3.5GB] méretre generálta a generálója az egész iso-t. Nem 5++ GB-ra. Felesleges ide több szó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.