Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) spuros válasza spuros (#13000) üzenetére


spuros
őstag

Megoldva. HP wifi driverrel működik hibamentesen. :K

(#13002) Csupingo válasza spuros (#13001) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak összejött. Szuper!

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#13003) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. 2 problémám lenne. Az egyik, hogy olyasmit produkál a gépem amióta megvettem a Samsung 980 pro 1 TB-ssdt, hogy ha sokáig hagyom magára a gépet és elkezdeném használni akkor olyat csinál mint régen mikor a win kikapcsolta a hddt és nem fogadott parancsot míg az el nem indult na de én ezt mindig kikapcsolom, hogy se a hdd-t se az ssdt ne altassa el de mégis találkozok ezzel a jelenséggel. A másik gondom, hogy vírusnak vélt a gyári irtó 1 exet pedig nem az és hiába adtam ki a parancsot, hogy nem az vagy törölje állíndóan csak hisztizik és utána letöröltem de még mindig jelzi, hogy fent van a gépen és nem tudom eltüntetni.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#13004) CorsairS


CorsairS
csendes tag

Sziasztok,

Az mitől lehet, hogy a gépben lévő 64gb RAM-ból a programok csak 51 gigát látnak? Több program is ennyit jelez, holott a windows és az uefi is látja mind a 64gb-t.
A rendszervinyón 300gb szabad hely van, a hiberfil.sysnek tehát van hely bőven.

(#13005) sz.j


sz.j
nagyúr

Azt szeretném megkérdezni, hogy a rendszerkövetelményeknek nem megfelelő gépen lévő 21H2 win11 frissül 22H2-re vagy sem?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13006) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
WHEA hibát hogy lehet javítani ?
Egyáltalán mit lehet tenni hogy megszűnjön? [kép]

(#13007) martonl válasza sz.j (#13005) üzenetére


martonl
senior tag

Nem. Van okosság rá, már korábban szerintem King is írta, de úgy alapból nem.

(#13008) sz.j válasza martonl (#13007) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezek szerint minden verzióváltásnál az okosságokhoz kell nyúlni?
Amúgy ez az "okosság" hol található?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13009) rdmftw válasza Flash82 (#13006) üzenetére


rdmftw
tag

a) kikapcsolod az overclockot
b) rászánsz még 30-50 órát hogy teljesen stabil legyen

(#13010) Flash82 válasza rdmftw (#13009) üzenetére


Flash82
tag

Milyen overlockra gondolsz?

(#13011) martonl válasza sz.j (#13008) üzenetére


martonl
senior tag

Nem tudható, hogy a későbbiekben mi lesz, eddig ez így történt.
Gugli.
Itt van egy eredmény
Ha kommentelhető leírást találsz, azért nézz bele a kommentekbe is.

(#13012) King Unique válasza sz.j (#13005) üzenetére


King Unique
titán

Elkezdi automatikusan frissíteni a gépeket a legújabb Windows 11-re a Microsoft
How to Update to Windows 11 22H2 on Unsupported Hardware
Windows 10 frissítése Windows 11-re inkompatibilis hardveren

Már fel kellett volna ajánlani 21H2 verziónál a 22H2 funkciófrissítést a Windows Update-nek.
Ha nem történt meg, akkor nem támogatott hardverkonfigurációnál is adott a lehetőség manuálisan upgrade-elni, lásd a linkelt útmutatókat.

(#13013) sz.j válasza martonl (#13011) üzenetére


sz.j
nagyúr

és King Unique

Köszönöm az infókat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13014) rdmftw válasza Flash82 (#13010) üzenetére


rdmftw
tag

memória/cpu

(#13015) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy teljesen ide valo a kerdes. Vettem egy hasznalt laptopot, ami mint kiderult egy ceges gep volt. Ujonnan telepitett win10 volt rajta, de en szerettem volna win11-et rarakni. USB-rol szepen fel is telepitettem, majd amikor a telepites utan be kellene jelentkeznem a microsoft fiokommal, ott kiira, hogy ilyen fiokkal nem tudok belepni, csak az XYZ ceges fiokkal tudok belepni. Gondolom annak a cegnek a tulajdonaban volt. A win10 gond nelkul felmegy, azzal nincs ilyen gondom. Hogyan tudnam ezt megoldani, hogy a win11-et tudjam telepiteni? Gondolom a product key vagy valamilyen adatok el vannak mentve valahova.
Illetve remelem ebbol nem lehet bajom, ebayen vettem a gepet, johiszemuen azt gondolom, hogy legalis forrasbol jutottak hozza. De remelem egy napon nem fog valaki nalam kopogtatni, hogy az XYZ ceg gepe megis milyen uton kerult hozzam....

(#13016) King Unique válasza dreizwanzig (#13015) üzenetére


King Unique
titán

See which Edition of Windows 11 is Installed
Find Windows 11 Build Number

Download Official Windows 11 ISO file from Microsoft
Create Windows 11 Bootable USB Installation Media
Clean Install Windows 11

Nem derült ki a leírtakból, hogy milyen kiadású és buildszámú Windows 11 lett telepítve, honnan lett letöltve a telepítő (ISO-fájl), stb.

Switch to Microsoft Account from Local Account in Windows 11
Add Microsoft Account in Windows 11

Eleve adott a lehetőség helyi fiókról Microsoft-fiókra váltani, új Microsoft-fiókot létrehozni, stb., ahol alapesetben nem kell "XYZ ceges fiok", meg ha a telepítésnél eleve a személyes használat lett kiválasztva és nem a munkahelyi / iskolai.

"A win10 gond nelkul felmegy, azzal nincs ilyen gondom"

Upgrade to Windows 11
Upgrade to Windows 11 from Windows 10 with Windows 11 Installation Assistant

Windows 10 frissítése Windows 11-re inkompatibilis hardveren
How to Update to Windows 11 22H2 on Unsupported Hardware

Eleve adott a lehetőség Windows 10-ről közvetlenül Windows 11-re frissíteni (in-place upgrade), nem feltétlen kell külön a Windows 11-et pendrive-ról bootolva telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#13017) dreizwanzig válasza King Unique (#13016) üzenetére


dreizwanzig
tag

koszi

A microsoft oldalarol toltottem le a win11 telepitot a mai napon. A telepito ilyet fel sem kinal, hogy ceges vagy magan hasznalatra akarom-e beallitani.
Nem tudok semmilyen fiokot valtani, mert ahhoz be kene tudnom lepni. De nem tudok. Feltelepitettem a win11-et es kesz, nem tudok tovabblepni, mert nem tudok bejelentkezni, mert ahhoz a ceges adatokkal kene belepni, de olyan nincs ugye. Innentol kezdve meg vagyok love.

Igen, ha WIN10-rol upgradelek WIN11-re, akkor nincs ilyen problema, de mivel hosszu tavra tervezek a geppel, mi van ha mondjuk par ev mulva ujra kell telepitenem es akkor mar valamiert nem fog mukodni az a dolog, hogy win10 telepites es utana win11 upgrade? (mondjuk megy csak tul regi win10-et tudok felrakni, vagy tudom is en :D)

(#13018) King Unique válasza dreizwanzig (#13017) üzenetére


King Unique
titán

Ebből a milyen kiadás lett telepítve a Home / Pro / Education / egyéb közül továbbra sem derült ki.
Pedig normál esetben fel kell kínálnia olyan opciót a Microsoft weboldaláról letöltött telepítőnek, amit a linkelt telepítési útmutató világosan szemléltet.
Normál esetben nem kell speciális, céges fiók és email a telepítésnél, elég egy standard Microsoft-fiók illetve ahhoz tartózó email-cím és jelszó, sőt akár helyi (offline) fiókkal is lehet telepíteni és nem kötelező Microsoft-fiókot megadni, létrehozni.
A "Feltelepitettem a win11-et es kesz" és a "nem tudok bejelentkezni, mert ahhoz a ceges adatokkal kene belepni" kijelentések kissé ellentmondásosak, mivel a telepítésnél kell létrehozni a felhasználói fiókot és megadni a bejelentkezési adatokat, ami ha megtörtént, akkor utána normál esetben be kellene tudni jelentkezni a létrehozott felhasználónévvel és jelszóval / PIN-kóddal.
Nyilván pár év múlva is működni fog a Windows 10 —► Windows 11 in-place upgrade, ez nem is lehet kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#13019) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali!
van egy lenovo laptopom, aminek windows oem kulcsa van. Kerdesem az volna ha kozeljovoben szeretnek még egy ssd berakni, illetve ram-ot akkor azt gond nelkul lehet nem ?
Nem kell semmit ujra aktivalni.

(#13020) King Unique válasza Mbenyo97 (#13019) üzenetére


King Unique
titán

Csak jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere, teljes PC csere) után lehet szükség a Windows 11 újraaktiválására, ahol az SSD és RAM cseréje / bővítése nyilván nem számít jelentős hardvermódosításnak, meg ha a telepített Windows-kiadás (Home / Pro / egyéb) is marad ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#13021) Mbenyo97 válasza King Unique (#13020) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Ahh… ertem mar, tok jo.
koszonom.

(#13022) martonl válasza King Unique (#13018) üzenetére


martonl
senior tag

Az nem lehetséges, hogy a Win11 + a gép valamilyen vállalati MS/Azure fiókhoz van kötve? Ez esetben tényleg előfordulhat, hogy csak az adott fiókkal lehet bejelntkezni. Ez hasonló lehet az okostelefonoknál is ismert megoldásokhoz, csak én még nem hallottam erről Windows esetében.

(#13023) King Unique válasza martonl (#13022) üzenetére


King Unique
titán

Aztán pontosan hogyan, meg ha eleve újratelepítés történt a 0-ról, valamint a Windows 10 tiszta telepítése után a leírtak alapján állítólag nincs ilyen gond (ha jól értem), + ha vélhetően otthoni internethálózathoz történő kapcsolódásról van szó?
Na meg eleve érdekes, ha a leírtak alapján a telepítésnél elfogadja a személyes Microsoft-fiókot - ha valamiért eleve szervezeti használat lenne alapértelmezetten beállítva, akkor már ott a személyes helyett céges / iskolai fiókot kérne a telepítő - , ellenben utána bejelentkezni már nem enged azzal.

[ Szerkesztve ]

(#13024) dreizwanzig válasza King Unique (#13023) üzenetére


dreizwanzig
tag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. A telepites vegen be kene jelentkeznem valami fiokkal, de csak ahhoz a bizonyos ceghez tartozo fiokot fogadna el. Innen nincs hova tovabb, nem tudom elinditani a windowst. Itt van a kep a problemarol.

(#13025) King Unique válasza dreizwanzig (#13024) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen akkor van, ha személyes helyett szervezeti használat lett beállítva, lásd az előző válaszokban leírtakat.
Lehet helyi fiókkal is telepíteni és nem feltétlen kötelező Microsoft-fiókkal, erről is volt szó az egyik előző válaszban.

[ Szerkesztve ]

(#13026) dreizwanzig válasza King Unique (#13025) üzenetére


dreizwanzig
tag

Semmi ilyesmit nem tudok kivalasztani telepiteskor.

(#13027) #54597376 válasza dreizwanzig (#13026) üzenetére


#54597376
törölt tag

Szerintem alapból enterprise vagy edu 11 megy fel. Esetleg próbálj létrehozni a telepítő USBn egy ei.cfg fájlt https://www.makeuseof.com/windows-11-select-edition-during-install/

(#13028) King Unique válasza #54597376 (#13027) üzenetére


King Unique
titán

Alapból akkor szokott települni egy adott Windows-kiadás és nem jelenik meg a telepítésnél az aktiválás és kiadásválasztó ablak, ha gyárilag Windows 8/8.1/10/11-gyel előtelepített PC-nél a BIOS-ban illetve UEFI-ben van tárolva az OEM termékkulcs (UEFI OEM Key), egyéb esetben nem jellemző.
A Microsoft konzumer szoftverletöltő oldalától letöltött Windows 11 ISO-fájlban eleve nincsen Enterprise kiadás, max. Education a standard és MCT-s ESD ISO-nál egyaránt. Az Enterprise a VLSC-nél reális.
Ja, jó lenne tudni hogy pontosan milyen kiadás lett telepítve és mi hogyan volt, a "microsoft oldalarol toltottem le a win11 telepitot" is pontosan mit jelent, ahol a kiadás már eddig is kérdés volt, de válasz nem érkezett rá...

[ Szerkesztve ]

(#13029) dreizwanzig válasza King Unique (#13028) üzenetére


dreizwanzig
tag

Igy van, ilyen kiadas valaszto ablak nem jelent meg. Ahogy irtam valoszinuleg ceges gep volt, szoval igen, gyanitom arrol van szo, hogy el van tarolva az OEM termekkulcs. Hogyan tudnam torolni?
[link] innen toltottem le a win11 telepitot. Jelenlegi kiadás: Windows 11 2022 frissítés l 22H2 verzió

(#13030) martonl válasza dreizwanzig (#13029) üzenetére


martonl
senior tag

Bios kulcsot nem tudsz törölni, de ennek szerintem nincs köze a problémához. Ellenben írhatsz egy üzenetet az eladónak, hogy vegye ki az eszközt a céges fiókból. Ez csak az én tippem.
Vagy kénytelen leszel net nélkül, helyi fiókkal telepíteni ahogy King is írta.

[ Szerkesztve ]

(#13031) martonl válasza King Unique (#13023) üzenetére


martonl
senior tag

Úgy, hogy felmegy a netre és a gépadatokat leegyezteti a MS szervereivel. Mint ahogy az aktiválás is megy. Elképzelhető, hogy ezt a dolgot a 11-gyel vezették be és 10 alatt még nincs (mármint nem az aktiválást, az eddig is volt, hanem ezt a fiókos dolgot).
Androidos telefon is pontosan ezt csinálja. Ha recovery módból reseteled, akkor csak azzal a fiókkal enged bejelentkezni, ami előtte használva volt rajta. Ez egyfajta lopás gátlás. Amennyiben neten van és rendesen a menüből csinálsz gyári resetet, akkor kijelentkezik a fiókból és utána szabadon bejelentkezhetsz másikkal. Az Iphone is hasonló, de az még szigorúbb, eladásnál külön ki is kell venni az eszközt a fiókból, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#13032) dreizwanzig válasza martonl (#13030) üzenetére


dreizwanzig
tag

Az eladó is csak szerezte valahonnan.
Nem tudom net nélkül telepíteni. A telepítés végén csatlakoznom kell a netre, nincs más lehetőség. Utána meg jön a céges bejelentkezéses ablak. Szóval nem tudom sehogy sem elkerülni, hogy ne oda jussak.

(#13033) martonl válasza dreizwanzig (#13032) üzenetére


martonl
senior tag

De tudod by Gugli, de itt is volt róla szó szerintem.
Csak egy kis trükkel.

Más kérdés, hogy ha először netre mész később, akkor mi fog történni.
Amúgy dobhatsz arra a céges fiókra egy e-mailt is, legalább tisztázod a gép eredetét.

[ Szerkesztve ]

(#13034) dreizwanzig válasza martonl (#13033) üzenetére


dreizwanzig
tag

köszi, de ilyen lehetőségeket nem kínál fel.
Nálam ennyi a telepítés:
nyelvi beállítások
megkérdezi, hogy telepíteni akarom-e vagy javítani
telepítés
csatlakozás a netre
bejelentkezés csakis céges fiókkal

nincs ilyen, hogy aktiválás, meg írjam be a product key-t stb stb :D

De szerintem akkor ez ennyi. OEM kulcs van benne, amit nem tudok eltávolítani. WIN10 install + WIN11 upgrade a megoldás.

Vagy bios chip csere gondolom?

(#13035) #54597376 válasza dreizwanzig (#13034) üzenetére


#54597376
törölt tag

ei.cfg a telepítőre ahogy már írtam, és utána kérdezni fogja hogy milyen verziót akarsz telepíteni https://www.makeuseof.com/windows-11-select-edition-during-install/

(#13036) Zoz válasza dreizwanzig (#13032) üzenetére


Zoz
őstag

"A telepítés végén csatlakoznom kell a netre, nincs más lehetőség."
Ennél a pontnál nyomj SHIFT+F10-et. Bejön a parancssor, írd be, hogy TASKMGR. Bejön a feladatkezelő, keresd meg a Hálózati csatlakozási folyamatot, és lődd ki.Megy tovább a telepítés Helyi fiókra.

(#13037) martonl válasza dreizwanzig (#13034) üzenetére


martonl
senior tag

Olvasd el a linket + amit a többiek is írtak.
Igen, OEM kulcsot csak a BIOS chip cseréjével/újraprogramozásával lehet módosítani.
De itt több dologról van szó, mert a sorozatszám is játszik szerintem.
Ha írsz arra az e-mail címre, akkor az ottani rendszergazda is fog segíteni. Feltéve hogy legális úton jutott ki tőlük a gép.

[ Szerkesztve ]

(#13038) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam egy hivatalos helyről gyári új laptopot, ahol lehetett választani, hogy Win 10 pro-val, vagy Win 11 pro-val kérem.
Én a Windows 11 pro-t választottam.
A laptopon tényleg a Win i11 volt telepítve, de a csomagban egy Win 10 recovery DVD-t találtam.
Kérdésem az lenne, hogy keressek valahol termékkulcsot, akár a win 10-hez, akár a win 11-hez?
A csomagolásban semmi ilyen nem volt.
Mi van ha vissza akarom telepíteni a win10-et?
Az MS fiókom is FUJITSUfiók néven fut.

Kuka vagyok ehhez az egészhez ezért segítségeteket előre is köszönöm szépen,
A kérdést másik topikban is felteszem, hátha a végén előbbre leszek

(#13039) martonl válasza balazs1956 (#13038) üzenetére


martonl
senior tag

Nem, simán telepítheted a 10-est is. A kulcs a BIOS-ban van. Ha szeretnéd megnézni, akkor pl. ezzel megteheted.

[ Szerkesztve ]

(#13040) dreizwanzig válasza martonl (#13037) üzenetére


dreizwanzig
tag

Ok, köszi mindenkinek!

(#13041) balazs1956 válasza martonl (#13039) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen! :R :R

(#13042) King Unique válasza dreizwanzig (#13029) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem jelent meg a kiadásválasztó a telepítésnél és alapértelmezetten pl. Home / Pro kiadás települt, akkor az ugye UEFI OEM Key esetén reális. Viszont az önmagában még nem feltétlen indokolja, hogy miért kér a telepítő szervezeti (cég / iskola) bejelentkezési adatokat a Microsoft-fióknál, az utóbbi akkor reális, ha ugye a személyes helyett szervezeti használat lett kiválasztva a telepítésnél, mint már említve volt.
Az OEM termékkulcsot nyilván nem lehet csak törölni a BIOS/UEFI-ből és normál esetben nem is kell ahhoz, hogy személyes Microsoft-fiókkal lehessen Windows 11-et telepíteni, meg hogy másik Windows-kiadást lehessen kiválasztani a telepítésnél.
Akkor esetleg a már említett helyi fiókkal történő telepítést meg lehetne próbálni, valamint az EI.cfg and PID.txt módszert, hogy tetszőlegesen ki lehessen választani a rendelkezésre álló Windows-kiadások közül a megfelelőt a telepítésnél.

[ Szerkesztve ]

(#13043) King Unique válasza balazs1956 (#13038) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyárilag Windows 10/11-gyel előtelepített laptop, akkor annál a BIOS-ban illetve az UEFI-ben van tárolva az OEM termékkulcs (UEFI OEM Key), ahol egy újratelepítésnél eleve automatikusan aktiválódni fog az ahhoz társított Windows-kiadás (Pro). Vagyis ez esetben nincs teendő, nem kell "keressek valahol termékkulcsot" a Pro kiadás aktiválásához.

(#13044) svgyula


svgyula
addikt

Üdv! Tegnap megtaláltam a laptop anomáliára a választ! Ugyanis a tálcán ha rákattintottam akár a wifi, akár a hang, akár a dátum részre csak egy keskeny kék csík jelent meg üresen! A beállításokban bekapcsoltam a "hálózati ikont" (ami nyilván ott volt csak nem működött :((( ) egyből előjött az összetett ablak amiben ugye hálózat, hang, kijelző is található! Nem tudom ki volt az a kis ügyes aki ezt így intézte, hogy ha 4-ből egy nincs bepipálva akkor egyet sem mutatok.....
Persze ez teljesen másképpen néz ki az asztali gépen ahol nincs wifi.
Ott van "hálózat" jelző ikon de a hálózatot csak jobb egérgombbal lehet megnyitni. Na hurrá!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#13045) King Unique válasza martonl (#13031) üzenetére


King Unique
titán

Amiről írsz, az a digitális licenc a hardverazonosító alapján, aminek alapesetben csak az ahhoz tartozó Windows-kiadás automatikus aktiválásához van köze, ellenben a felhasználói fiók fix és automatikus beállításához nem feltétlen. Meg ugye 1 eszköznél akár több kiadáshoz is tartozhat digitális licenc és ilyenkor meg szokott jelenni a kiadásválasztó ablak hogy ki lehessen választani a telepíteni kívánt kiadást, ellentétben az UEFI OEM Key megoldással.
Az előbbiek tudtommal Windows 10/11 esetén egyaránt érvényesek, ha esetleg a Windows 11-nél változtattak (?) is ezen, mármint hogy a digitális licenchez kapcsolt kiadás telepítésénél nemcsak az automatikus aktiválás hanem az automatikus fiókbeállítás is megtörténik és egyáltalán nem lehet az utóbbinál attól eltérőt választani a telepítésnél, akkor az valószínűleg nemrég kerülhetett bevezetésre, mert eddig nem feltétlen így működött.

[ Szerkesztve ]

(#13046) martonl válasza King Unique (#13045) üzenetére


martonl
senior tag

Jól írod. Én csak azt fejtegetem, hogy az eszköz felhasználói fiókhoz ilyen módon kötése bár lehet, hogy Windowsnál újdonság, de egyáltalán nem ismeretlen dolog.
Nem ismerjük a probléma minden részletét, ezért is nehéz állást foglalni.

(#13047) balazs1956 válasza King Unique (#13043) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen a választ.
Engem az bizonytalanít el, meghirdetve Windows 10 pro-val volt.
Volt cég, ahol plusz 2990 Ft-ért frissítettek Win 11-re, de ahol én vettem ott lehetett választani, hogy win 10-el, vagy 11-el kérem.
Gondolom itt is csak a 10-et frissítették 11-re.
Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy ha a jövőben, újra akarom rakni a 11-est, vagy akár visszatérni a 10-re, akkor nem két kulcsot kell keressek?
Mindkettőt tárolja a BIOS, vagy ez egy kulcs, és nincs vele gondom?

(#13048) martonl válasza balazs1956 (#13047) üzenetére


martonl
senior tag

Egy kulcs van a BIOS-ban mindkettőhöz.

(#13049) balazs1956 válasza martonl (#13048) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen!

(#13050) King Unique válasza balazs1956 (#13047) üzenetére


King Unique
titán

Bár nem derült ki a leírtakból, de ha ismert a laptop a pontos típusa, akkor a gyártó weboldalán meg lehet nézni, hogy milyen Windowszal előtelepítve árulják, milyen GML-matrica van rajta, stb.
A BIOS-ban illetve UEFI-ben nyilván csak 1 db Pro kiadáshoz való OEM termékkulcs van tárolva, ahol pl. a Windows 10 Pro termékkulcs használható Windows 10 Pro és Windows 11 Pro aktiválásához is, meg elvileg akár még fordítva is működhet.
Ha egyszer már aktiválva lett digitális licenccel a Windows 10/11, annak jelen esetben Pro kiadása, akkor egy újratelepítésnél amúgy sem kell újra megadni a termékkulcsot, mert eleve automatikusan aktiválódni fog az ahhoz tartozó kiadás (Pro), amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.