Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Csengődi


Csengődi
csendes tag

Most tényleg képes lesz a MS a Rizen 1-eket kihagyni a W11-re alkalmas listából?
Hát tegyék az anyukájukba amit én gondolok ha erre képesek.
Az alaplapi videokártyák jók lesznek nekik?

(#1152) MasterMark válasza Csengődi (#1151) üzenetére


MasterMark
titán

Már nagyon régóta nincsenek alaplapi videokártyák.

Switch Tax

(#1153) Johnny001 válasza Csengődi (#1151) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Most nézem csak, hogy a gépem még a Win10 futtatására se alkalmas, most is azt használom, úgyhogy csigavér!
11 is fent van :))
Persze tervbe van véve új konfig, de most egyrészt nem érdekel, másrészt némi pénz is kellene :)
Másrészt semmi szükségem rá.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#1154) GoodSpeed válasza Csengődi (#1151) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Intel vonalon is kihagyják a 7. generációs CPU-kat is :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#1155) mefistofeles

Ez a proci mizéria azért tényleg érdekes lesz ha megjelenik a végleges változat.....
Az én Ryzen5 2400G-m 2018-as modern proci, nehogy már kevés legyen a hivatalos rendszerhez. Nehéz elképzelnem, hogy pl. a ryzenek ne essenek bele a támogatási körbe.
Egyrészt rengetegen építettek ilyen proci köré rendszert, másrészt eddig a 11, problémamentesen fut is vele.

Intel vonalon nem vagyok most képben, de ahogy olvasom, ott is vannak érdekességek.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1156) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Kezdetek óta használom Win10-en a Spybot Anti-Beacon nevű programot. Nagygépen és laptopon is friss Win11 fut már, azonban laptopon valamiért nem tudom bekapcsolni a programban, hogy elinduljon a feladat a Windows indulásakor. Mindez működik a nagygépen, így csak arra lehet következtetni, hogy valamilyen Windows beállítás nincs, vagy ki van kapcsolva. Hogyan tudnám kideríteni, hogy mi hiányzik?

PSN ID: marquuard

(#1157) Cs1csó válasza EnterR (#1156) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Spybot" -----> kuka

Helyette: naprakész oprendszer és programok, az adataidról - főleg a pótolhatatlanokról - rendszeres mentés egy külső adathordozóra legalább egy helyre.
Beépített Defender vagy egyéb védelem használata pl. Kaspersky, ESET, Norton, Avast, F-Secure
Böngészőben valamilyen tartalomblokkoló használata pl. Ublock Origin

Ha vannak szenzitív képeid adataid azokat esetleg saját magad által pl. TrueCrypt programmal titkosítani, hogy ha el is lopják nem tudják azonnal zsarolásra használni.

Hébe-hóba pár külső jellemzően telepítést sem igénylő keresőt lefuttatni pl.: AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIT, esetleg MBAM Free.

Kritikus oldalakon kétlépcsős azonosítás használata.

(#1158) EnterR válasza Cs1csó (#1157) üzenetére


EnterR
veterán

Világos, viszont ez nem az Anti-Malware (licenszelt Kaspersky-t használok), hanem az Anti-Beacon. Ha ragaszkodnánk a kérdés -> válasz logikához, akkor mi lenne a megoldás? Exportáltam a task-ot laptopra, de látszólag valami nem stimmel a fióknévvel, egyelőre nem látom a hibát.

PSN ID: marquuard

(#1159) EnterR válasza EnterR (#1158) üzenetére


EnterR
veterán

Sikerült, rossz volt a formátum:

COMPUTERNAME\USERNAME

PSN ID: marquuard

(#1160) Cs1csó válasza EnterR (#1158) üzenetére


Cs1csó
félisten

Látom már ez ilyen telemetria blokkoló. Van ez ingyenesben is pl. O&O ShutUp10

(#1161) EnterR válasza Cs1csó (#1160) üzenetére


EnterR
veterán

Azaz, pont O&O-t váltotta. Alig bírtam belépni az Insider-be, mindenféle blokkolás-aktiválás kombinációt elkezdtem próbálgatni, aztán feladtam. Nem sok supportot sikerült kapnom. Anti-Beacon viszont (kopp-kopp) rendben van, legalábbis nem "tett tönkre" nekem kellő funkciókat. Persze mindkét program pont azt csinálja, amiről híres.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#1162) Cs1csó válasza EnterR (#1161) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáltam az Shutup-ot de belefáradtam valami anomália mindig volt, rájöttem, hogy pont lexarom.

(#1163) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok,

írják a beta-ra is kijött a 22000.100, ha átváltom a channelt, akkor újra kell telepíteni az egészet?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1164) BiP válasza Floyd80 (#1163) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem.

(#1165) email6


email6
tag

Valószínűleg nagyon kis réteget érint, de hátha: egy Dell Venue 8 Pro [link] tabletre telepítettem fel kb. 3 hete. Sokkal jobb, mint a Win 10 valaha volt, persze nem hozza a 8.1 tabletes kényelmét, de közel van hozzá. Ráadásul fürgébb is.
Így, hogy egy Atomon is szépen fut, vicces a rengeteg kizárt erősebb, modernebb CPU.

(#1166) nosiapu


nosiapu
csendes tag

Acer ES1-132-es gépem van. Telepítettem rá a Windows 11 betáját. Újraindítás után nem jelenik meg a dokkolós tálca(marad a régi), nem jön elő a Start menü, sem a Windows gombra, sem a bal sarokban lévő tálca :U ikonra kattintva, a Keresés ikon sem működik. Van valakinek ötlete, mi az oka? (kénytelen voltam a Visszaállításhoz fordulni). Köszönöm a tippeket!

(#1167) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Miután megvette a legújabb gépét mindenki, mindenen fog menni!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#1168) Cs1csó válasza Johnny001 (#1167) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#1169) Beaumont válasza Johnny001 (#1167) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Videókártya nélkül természetesen. :D

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#1170) Csengődi válasza Johnny001 (#1167) üzenetére


Csengődi
csendes tag

Remélem lesz olyan hekkelés amivel minden gépre fel lehet tenni, mint ahogy a W7-hez volt a Ryzenekhez. Nagyon várom. Kíváncsi leszek lesz-e verseny, hogy ki tudja régebbi gépre feltenni. Én drukkolnék neki, hogy Core2Duo gépekre még sikerüljön. Nagyon sok ismerősöm még ilyen gépekkel asztaliakkal és laptopokkal nyomul és nem igen van pénzük megvenni az újabb gépeket ( van olyan család ahol három gépet kellene cserélni és az már horror összeg a mostani fizetések mellett ).

(#1171) westlake válasza Csengődi (#1170) üzenetére


westlake
félisten

Amióta van Windows 11-es telepítő, azóta van módszer a követlemények megkerülésére.
Miért kellene új gépet venni? A Windows 10 már snassz egy majd 15 éves gépen? Hogy a Windows 7-ről már ne is beszéljünk, ami megfelelő odafigyeléssel még mindig biztonságosan használható. Imádom, amikor a "kell" szót használjátok az élethez nem szükséges dolgokkal kapcsolatban. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1172) King Unique válasza Csengődi (#1170) üzenetére


King Unique
titán

Hát azért minden, akármilyen régi és szutyok PC-re nyilván nem feltétlen kellene, meg nem véletlenül vannak azok a rendszerkövetelmények... Új PC-t, laptopot nem is feltétlen kell azonnal a megjelenésnél venni, 2025-ig használható még a W10 is, meg amire annak támogatása véget ér, addigra már amúgy is esedékes lenne a hardverfejlesztés, vagy új PC vásárlása. :) De amúgy igen, ha igaz a hír és a W11 végleges változatánál nem fog engedni a Microsoft a rendszerkövetelményekből, akkor a nem támogatott hardverkonfigurációknál lehet hackelni, tákolni. :D :))

(#1173) pajorgergo válasza Csengődi (#1170) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

dev csatorna és tudod is telepíteni.

(#1174) westlake válasza King Unique (#1172) üzenetére


westlake
félisten

Bizonyos Windows 10-es buildekre 2025-ig van támogatottság, de utána is lehet használni.

#1173: A Windows alatti frissítést (ISO, Windows Update) bármikor meg tudja szigorítani a Microsoft úgy, hogy valóban csak olyan hardverekkel működjön a Windows 11, amilyennel ők akarják. Egyedül a friss telepítésre (ISO -> boot) nincs ráhatásuk. Ezt is meg tudnák oldani, de emiatt nyilván nem fogják átalakítani a telepítő felépítését, ami már hosszú évek óta jól működik.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1175) King Unique válasza westlake (#1174) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetően Windows 10-nél is kiadástól függő az életviklus, támogatási idő hossza, lásd egy másik válaszban. A támogatás megszűnése után ez az "utána is lehet használni" technikai értelemben igaz, működni fog utána is, ellenben egy EOL/EOS Windows éles, online használata mellett nem nagyon maradnak észérvek és nyilván nem javasolt, a tekintetben nincs miről beszélni, váltani kell támogatott verzióra és azt használni, ennyi. :B :))

(#1176) niof


niof
addikt

Olyat tapasztalt valaki, hogy filmeknél, zenéknél fura 3d hangzása van az audio-nak? Elvileg nincs semmi effekt bekapcsolva... Felraktam a beta-t a játékra használt PC-mre, és ott is jelentkezik a dolog. Elég zavaró...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1177) pajorgergo válasza niof (#1176) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Én még azt nem találtam meg, hogy egy 5.1-es soundbarra hogx tudom átállítani hogy 5.1-es hangot küldjön . Régen külön elnyíló menü volt, hogy a kimeneti forrás 2.0/5.1/7.1
Szóval én pont azt keresem hol lehet a térhangzást bekapcsolni 😁

[ Szerkesztve ]

(#1178) BiP válasza Csengődi (#1170) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom akkor a Windowst sincs pénzük megvenni, és linuxszal nyomulnak. Akkor miért szempont a Win11? :) ;]

(#1179) seger válasza Csengődi (#1170) üzenetére


seger
addikt

2 ilyen módszer is van...

(#1180) niof válasza pajorgergo (#1177) üzenetére


niof
addikt

Igazából semmi beállítást nem találtam hozzá. A jelenség az, hogy pl. nézek egy sorozatot (Project blue book), ami DD 2.0, sima sztereó rendszeren szól (HTPC - Dev channel build), és ha valami hang az egyik oldalról jön csak, akkor az kap egy térhangzás jellegű zengést. Néhány zenénél is felfigyeltem rá, hogy jobban szét van húzva a hang, mint kellene, vagy mint W10-en volt. De a legdurvábban játékban jön ki (PUBG) a dolog. Ha jön egy jármű, vagy lövéseket hallok, akkor ha közben forgok, akkor bizonyos szögben teljesen normális a hang, viszont ha elkezdek irányt váltani, akkor van olyan, hogy pl. a repülő hangja szinte nullára redukálódik, miközben ott van a fejem felett, és ezért hangos kellene legyen.
És ez biztos, hogy W11 jelenség, mert úgy tettem fel, hogy a gaming gépre, hogy insider beta csomagként jött, majd csináltam egy alaphelyzetbe állítást, és mindent újratelepítettem, a Steam-et is, meg a játékot is, meg minden drivert is. Egy nappal előtte meg W10-en teljesen rendben volt a hang...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1181) Johnny001 válasza Csengődi (#1170) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Úgy legyen! :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#1182) westlake


westlake
félisten

ThisIsWin11 0.60.0

Hasznos kis programnak tűnik.

Play nice!

(#1183) mefistofeles válasza westlake (#1182) üzenetére

Mi is ez?
Lehet, hogy nem egy direkt letöltő linket kéne betenned.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1184) BiP válasza mefistofeles (#1183) üzenetére


BiP
nagyúr

(#1185) szabeska


szabeska
addikt

Win11-re frissítés után érdemes átnézni minden beállítást egyesével (tudom, ez sokak számára nem újdonság :DDD ), a meghajtók optimalizálása pl átállt "naponta"-ra, ami felesleges :U Drága windows több dolgot is alapértelmezettre/másra állított, pedig ugye nem tiszta telepítést csináltam. Én pl a hw gpu ütemezést is kilőttem, jelenleg még nem kísérleteznék vele, sem a vrr-el :B

[ Szerkesztve ]

F1

(#1186) pzstm válasza szabeska (#1185) üzenetére


pzstm
titán

nálam maradt hetin mindkét gépen...most megnéztem

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1187) zolee001


zolee001
őstag

Microsoft offers fix for missing Windows 11 Beta channel option
[link]
Ezeket törvényileg kellene már eltiltani a software gyártástól

(#1188) Geth válasza zolee001 (#1187) üzenetére


Geth
addikt

Juj, hiba van az insiderben/betaban!
Hogy eltűnne a szektor 99%-a :D

(#1189) szabonagyur válasza zolee001 (#1187) üzenetére


szabonagyur
félisten

Minek használod ha nem tetszik? Csinálni kell sajátot és nincs gond. :K

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1190) zolee001 válasza szabonagyur (#1189) üzenetére


zolee001
őstag

Remélem ha az autod hónapról hónapra meghibásodik a gyártó hibájából akkor is ezt a nézeted vallod

(#1191) szabonagyur válasza zolee001 (#1190) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen akkor eladom és veszek másikat, elkerülve a gyártót. Ha valamit úgy látom nem megy, nem erőltetem.

Vagy Te kitartasz a gyártó mellett? :F

Itt meg szoftverről beszélünk, nem összehasonlítható egy autóval, főleg egy insider funkcióról beszélünk, ami a standard használatot nem befolyásolja. Valahol vanna benne van az insiderré való válás folyamatában, hogy saját felelősségre.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1192) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De vágod hogy ez insider/béta verzió. Ez fog is hibákat tartalmazni.
Nyilván a végleges is, de mégis ezt használjuk. Annyi olyat olvasok itt, hogy a windows így rossz úgy rossz... stb. Ennek több mint a fele user hiba, vagy nem megfelelő beállítás. És igen lesznek hibák windowsba. Lehet linux-ot használni ingyen, és nagyon sokan nem veszik a fáradságot, hogy megtanulják azt használni.

(#1193) zolee001


zolee001
őstag

Arra utaltam volna ,hogy ez az uj csodás "serviceing model" bevezetése óta nem mulik el hónap,hogy vmit ne csesszenek el,lásd printing nightmare 3dik felvonásnál tartunk
Több 100 gépet üzemeltetek idestova 20 éve és nem buildszám harácsoló vagyok mint itt sokan igy munkámból kifolyólag kell használnom
Alap amatör hibák napi szinten,a 2000,XP,Longhorn,Vista,7 bétáiba,n valami oknál fogva anno nem fordultak elö ennyi és ilyen hibák (Nem a publikus bétákra gondolok)
Nem teljesen értek egyet akik ész nélkül védik a "mundér becsületét" mert a szent kedvenc cége terméke.
A beharangozott Céoud PC startja is milyen jól sikerült,hivatalos formula szeint a hu de nagy érdeklödés miatt cancelelték a trialt,biztosan elfogyott a proci idö vagy a ram az azureban...hogyne

(#1194) ricsi99 válasza szabonagyur (#1191) üzenetére


ricsi99
addikt

Minden kocsiban is van már "computer" :D... valamiért nem win fut rajta :D

Ha a tesztelésre kiadott verzió, alapvető hibákkal küzd ,az azt jelent a kiadott végleges verzió is tele lessz "meglepik"-kel...,aztán csak a soha el nem fogyó hibajavító patch hegyek...

Userek 99% meg pont tesz magasról ,az "új fejlesztésekre"... különösen akkor ,ha reggel indítanád a géped és lutri ,hogy indul e rendben ,frissitések sikerültek e?

Kocsiból persze ,sose használnál olyat ami reggel ugyan ezt játszaná el. :))

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1195) Geth válasza ricsi99 (#1194) üzenetére


Geth
addikt

Ez komoly? Valakinél ez ilyen rendszeres rettegés? Durva...

(#1196) Sweet Lou 6 válasza zolee001 (#1193) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a 10-es verzió óta azért ez a csökkent stabilitása a publikus tesztverzióknak nem olyan meglepő, mivel ugye leépítésre került a belsős tesztelési csapat, tulajdonképpen kiszervezték a pórnépnek.

sweetlou6.wordpress.com

(#1197) zolee001 válasza Sweet Lou 6 (#1196) üzenetére


zolee001
őstag

Tisztában vagyok vele,de a fiuk a bányában dolgoznak:
Microsoft is working on a new Snipping Tool for Windows 11
Windows 11 redesigns Microsoft Paint and Photos app
Microsoft Store on Windows 11 gets UI and performance improvements
Some Microsoft apps are getting a new design for Windows 11
Microsoft Store to get new animations on Windows 11
Some Windows 11 SKUs will ship in dark mode by default
Microsoft is modernizing system alerts design in Windows 11
Windows 11: Control Panel is here to stay, but it’s being slowly replaced----10 év alatt nem sikerült
Check out the official intro video of the new Azure product family icon-----Aludni nem tudtam mert már annyira vártam

Mindeközben:
Windows 10 KB5004237 fails to patch performance issues, but a fix is coming
Microsoft is rolling out emergency fix for Windows 10 printing issues
Microsoft fixes a new print nightmare as July Cumulative Update breaks Zebra and Dymo receipt printers
Windows 10 KB5004945 is causing major issues for some users
Microsoft’s Out-of-Band fix for PrintNightmare already by-passed by hackers
Microsoft admits to signing Chinese rootkit kernel driver---Erre +10 pont
Windows Hello authentication bypassed with fake camera

Csak unalmamban az elmult 1-2 hónap hirei pro(?) és kontra,az exchange botrány,solarwinds,domain admin rights bárkinek ha pki van telepitve. Bravó
Mint üzemeltetö azt mondom,hogy nem a virusoktól vagy a hackerektök kell tartani hanem a WU-tól mert a nyomorék "design" az baromi fontos

Nem,nem vagyok MS hater a cég termékeivel foglalkozom de a tények azok tények

(#1198) Geth válasza zolee001 (#1197) üzenetére


Geth
addikt

Szép lista, reméltem hogy lesz rajta olyan tétel ami érint, de ma is jó napom van :B

(#1199) Sweet Lou 6 válasza zolee001 (#1197) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

én is üzemeltetési területen dolgozom és sajnos az utóbbi pár évben tagadhatatlan a minőség csökkenése.
nem mintha a consumer vonal sokkal jobb lenne: én aztán tényleg szerettem a Vista-t meg a 8-ast is, a WP - Metro korszak volt a kedvencem. de a win11 abszolút nem hoz lázba, a tényleges újítások közül csak az androidos appok futtatása az egyedüli feature ami talán hasznos lenne.

sweetlou6.wordpress.com

(#1200) zolee001 válasza Geth (#1198) üzenetére


zolee001
őstag

Tudjuk ,neked mindig minden happy,de emlékeim szerint developer vagy és nem üzemeltetö

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.