Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) King Unique válasza joey04 (#2999) üzenetére


King Unique
titán

Ha UEFI-s PC akkor a Secure Boot utólag bekapcsolható és a telepítés UEFI-s konvertálható + az UEFI szerinti clean install is opció, TPM 2.0 támogatása akár BIOS/UEFI szinten is megoldható lásd fTPM és PTT bekapcsolása, W11 saját felelősségre ilyen-olyan trükközéssel / anélkül akár nem támogatott hardverkonfigurációra is feltelepíthető, 2025-ig használható a W10 is a nem támogatott hardverkonfigurációkon, stb., számos alkalommal ki lettek már vesézve ezek a témák itt a topikban (példa). ;)

(#3002) joey04 válasza King Unique (#3001) üzenetére


joey04
titán

akkor az uefi szerinti clean install lesz szerintem a megoldás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3003) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jól értettem, hogy ha régebbi, nem támogatott a procim és csak tpm 1.2 van, akkor is minden hókuszpók nelkül clean installal telepíthető a rendszer?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3004) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Tegnap feltettem a Win11-et, azóta nincs Bluetooth és az eszközkezelőben sem jelenik meg. Mit lehet erre a megoldás?

(#3005) ricsi99 válasza ssgt1981 (#3004) üzenetére


ricsi99
addikt

Gyártói driverek helyes feltelepítése?
Update/Speciális beállitások/Választható frissitések/Driverek ?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3006) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Aki esetleg csinál egy UEFI váltást + MBR-ről is átteszi a hard drive-ot majd TPM 2.0 és Secure Boot előfordulhat, hogy nem jön be a BIOS utána. Nvidia kártyákhoz van DisplayPort firmware update program. Utána jó lesz.
Röpke 2 órát szívtam mire minden jó lett. Sajnos a W11 nem támogatja az én i7 6700 procim egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3007) st3v3np3t3r válasza s4hu|SyD^ (#3006) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia.
Sajnos a W11 nem támogatja az én i7 6700 procim egyelőre.
Nem is fogja támogatni nagy valószínűséggel és mivel nem támogatott hardveren fut, így okozhat problémákat a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3008) V.Stryker válasza s4hu|SyD^ (#3006) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miben nyilvánul meg, hogy nem támogatja a procit? Amúgy tudni való volt, hogy nem fogja, mert 6.-ik generációs.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3009) mefistofeles

Én már nem insiderkedek és vissza is tértem a win10-hez.
Nem mondom, tetszik a 11, de ugye, nem támogatott a 2018-as! Rysen 2400G-m.
Mondjuk nem pontosan értem azokat az elméleteket miszerint hardver magújítás, meg egyéb a cél, hisz ha valaki akarja akkor hivatalos oldalról letöltve is felteheti szinte bármire.
Nekem az insider verziók, minden probléma nélkül futottak a "nem megfelelő" procimon de nem fogok kókányolni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3010) gduck válasza GoodSpeed (#2847) üzenetére


gduck
addikt

Nekem is felment ;) Nem igazán tudom mit nem tud ez a proci, ami miatt nem támogatott. Nézegettem [link] , de nem én láttam semmi különöset ami indokolná :F Ugyan milyen problémát okozhatna ez a jövőben? SEMMILYET! :W

Proci: Intel(R) Core(TM) i3-7020U CPU @ 2.30GHz

[ Szerkesztve ]

(#3011) Poplacsek válasza Heffi (#2983) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Nálam ugyanez a hibaüzenet, miután ISO-ból már majdnem kész volt a telepítés, talált valami hibát és visszavont mindent, maradt a Win10.. :(((

(#3012) s4hu|SyD^ válasza V.Stryker (#3008) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Kb. semmiben szerintem. Annyi hogy a hivatalos Microsoft Win Health Check meg az Update kiírja, hogy nem támogatott ennyi. Kétlem nagy baj lenne vele amúgy. 1-2 évig még nem váltanám. Főleg most. Ha váltok akkor lesz komplett gép csere szerintem, de egyelőre vígan elvagyok. Nem értem miért nincs benne a6. generáció ha van TPM 2.0 pl. meg Secure Boot.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3013) gduck válasza Pyttawrx (#2844) üzenetére


gduck
addikt

Ez nem is annyira lehetetlen esemény. Nekem beléptető rendszeres XP-s gépet kellett frissítenem. Volt rajta sql szerver is és egyéb nyalánkságok. Frissítés után azóta is tökéletesen működik a gép. :K

A frissítés menete: XP Pro-->Vista Business-->Windows7-->Windows10 :DDD

(#3014) Zoz válasza gduck (#3013) üzenetére


Zoz
őstag

Ilyet én is csináltam már számtalanszor. Viszont mivel így marad 32 bites a rendszer, 11-re már nem mehet tovább.

(#3015) GoodSpeed válasza gduck (#3010) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Szerintem sem fog. Inkább a gond majd az lesz, ha beválik ez az üzleti modell (mert az), akkor rá fognak kapni... aztán 2-3 évente jön a tervezett elavulás, mindig lehet találni dolgokat, főleg a CPU utasításkészletekben, amelyek pl egy 2022-es CPU-ban már benne lesznek, de a maiakban még nem. Aztán máris lehet kritériummá tenni.

Idézet a korábbi cikkemből:

"Már a Windows 8-ra is jellemző volt egyfajta kettősség: ha a számítási teljesítményt és a memóriaigényt vesszük alapul, kevesebbel is beérte, mint elődje, a Windows 7 (sőt, ez a tendencia már a 7-essel elkezdődött), azonban mégis korszerűbb processzorokat követelt meg, mert a CPU-nak a PAE/NX/SSE2 utasításkészleteket is támogatnia kellett. A 8.1-es rendszer tovább szűkíti a kört, mert 64 bites változat esetében újabb kritériumoknak kell megfelelnie a központi feldolgozó egységeknek: a CMPXCHG16b, PrefetchW (AMD esetében ezt a 3DNowPrefetch helyettesíti) és LAHF/SAHF CPU utasításkészletek ismerete is alapkövetelmény lett, bár a Microsoft által hivatalosan listázott rendszerkövetelmények között ez nem szerepel. Az érintett processzorokról részletesen itt írtunk."

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#3016) mika55555 válasza xkoti (#2993) üzenetére


mika55555
csendes újonc

Szia,

pontosan melyik metodikával telepítetted a nem támogatott processzoroddal a win11 rendszert.
Én is szeretném kipróbálni, de az eddigi próbálkozásaim kudarcba fulladtak :(((

(#3017) Pyttawrx válasza gduck (#3013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem is azért írtam, mert lehetetlen.... :D

[ Szerkesztve ]

(#3018) s4hu|SyD^ válasza GoodSpeed (#3015) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Hát ez nyilván olyan, hogy akkor nem fognak megfelelően működni a dolgok. Nem lesz maximálisan kihasználva a rendszer. Igazából csak nem akartak foglalkozni a régebbi dolgokkal. Ami hát érthető, de mégiscsak egy top OS-ről beszélünk. Igazán lehetne támogatni régebbi rendszereket is. Max kimarad valami feature. Inkább csak be akarják magukat biztosítani. Sajnos ugrás meg nem volt akkora pl. proci téren, hogy indokolt lenne.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3019) sh4d0w válasza gduck (#3010) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

https://prohardver.hu/hir/elerhetove_valt_windows_11.html

Le van írva, miért kell TPM 2.0.

https://www.coreinfinity.tech

(#3020) gduck válasza GoodSpeed (#3015) üzenetére


gduck
addikt

Könnyen elképzelhető, hogy ez lesz a jövő. Ennek mondjuk olyan cégek fognak nagyon örülni, akik (pl. audit miatt) nem használhatnak nem támogatott oprendszert.

De speciel én itt a határvonalat nem értem, miért esett ki a támogatásból (néhány proci kivételével) a teljes 7th generáció.

(#3021) gduck válasza sh4d0w (#3019) üzenetére


gduck
addikt

Prociról volt szó, nem TPM 2.0-ről ;)

Szerk: Úgy látom ezt kell átolvasnom [link] :R

[ Szerkesztve ]

(#3022) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Berakom ide is:
A Win 11 visszafogja a játék teljesítményt a VBS és HVCI opcióknak hála.
Benchmarked: Do Windows 11’s Security Features Really Hobble Gaming Performance?

Még nem találtam meg hogy lehetne a VBS-t kikapcsolni, a beállításoknál ahol lennie kellene, ott "lap nem található" üzenetet dob a gépház.

(#3023) Peat;) válasza dannyl (#2986) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem is ezt írja, de a secure boot nálam nincs bekapcsolva a BIOS-ban. 99% hogy az a baja.

Utánaolvasva ezt csak akkor lehet bekapcsolni ha user mode-ban vagy a BIOSban és nem setup módban mert akkor kérne felsetupolást a boot key-re amit szerintem senki nem akar:
[link] Nos én setup módban vagyok nem tudom hogy, őszintén bevallva mert nem állítgattam ilyet szerintem.

Így ha a secure bootnál van valami visszaállítás vagy factory reset (csak erre) akkor azt kell megcsinálni és előkapajra a gyári key beállításokat és utána már lehet engedélyezni simán.

Én most nem annál a gépnél vagyok, meg ráér mert ráfrissíteni úgyis később lehet jóval. De szerintem ez lesz a gond. Bár kehet később elengedik ha ennyi embernek gondot okoz, lehet a gyári alaplap bios beállítások néha félrecsúsznak..

[ Szerkesztve ]

(#3024) Fire/SOUL/CD válasza mika55555 (#3016) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Már korábban is felpakoltam (akkor még nem véglegest, értelem szerűen) egy ezer éves laposra, és most is felment rá a végleges W11 (persze kell a registry-s "trükk" telepítéskor, másképp nem).
Kompatibilitásról ennyit (szóval jelenleg szinte "bármilyen" masinára fel lehet telepíteni):

Persze, hogy ez a jövőben változni fog avagy sem (pl. egy későbbi frissítés meg blokkolja a W11-t, ha nem kompatibilis eszközökön fut) azt a fene sem tudja.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3025) Zoz válasza mika55555 (#3016) üzenetére


Zoz
őstag

Fogsz egy 10-es telepítő pendrive-ot, a SOURCES könyvtárból kitörlöd az INSTALL.ESD vagy INSTALL.WIM fájlt, és a 11-es telepítőből bemásolod.

Így már minden pampogás felmegy.

Létező 10-es rendszer frissítésénél az elején a "Telepítő frissítési beállításainál" ki kell kapcsolni a frissítések letöltését. (Belezavarodik, hogy ő most 10-es vagy 11-es ).

(#3026) sh4d0w válasza gduck (#3021) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Oké, azt gondoltam, van összefüggés a kettő között, de úgy tűnik, nincs. Valószínűleg nem tesztelték ezt a generációt néhány kivételtől eltekintve.

https://www.coreinfinity.tech

(#3027) Doky586 válasza mika55555 (#3016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az utóbbi 8 év gépeire így felmegy: [link]

(#3028) Fire/SOUL/CD válasza Doky586 (#3027) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A REG fájl tartalmát módosítsd erre a leírásodban, akkor még több(régebbi) gépre is felmegy. :DDD

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassRAMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3029) mefistofeles

Engem pont a nyilvánvaló kettőssége zavar ennek a dolognak.

Egyrészről vigyorogva írja ki egy modernnek mondható gépre, hogy nem alkalmas a windows 11 futtatására, másrészt sok, ebbe a kategóriába tartozó PC-re, mindenféle mókolás nélkül is feltehető a hivatalos oldalról letöltött ISO.
Ha az lenne a valós céljuk akkor nyilvánvalóan meg tudnák oldani, hogy azokra a hardverekre amiket "nem alkalmas" jelzővel illetnek, nem, vagy csak igen komoly buherálások után lehessen felkínozni a rendszert. De nem ez a helyzet.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3030) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#3028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem módosítom, mert így sokkal több ember (akiknek 8 évesnél fiatalabb gépe van) elrontaná a telepítést..

(#3031) #86564352


#86564352
törölt tag

Windows 11 review: an overhaul in progress - YouTube

Ezek miatt nem sietek felrakni. Ahogy a 10-et, ezt is félkészen adták ki.

(#3032) attilam


attilam
őstag

Érdekes, de az én gépem hivatalosan nem támogatott 6th Gen Intel Skylake processzor miatt (csak a 8-tól lenne támogatott).
Tegnap kiléptem az insider programból és felraktam a végleges rendszert. Vártam a nyilatkozatot, hogy el kell fogadnom, hogy nem kapok majd update-ket, meg ilyesmi, de semmi. Simán felment a kész rendszer, sőt már frissített is, és sehol sem találok semmit arra, hogy ne lenne támogatott.
Változhatott valami? Mindenesetre egyelőre örülök neki.

(#3033) s4hu|SyD^ válasza attilam (#3032) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

6700 Skylake-re nem engedte még tegnap. Gyanítom majd a felhasználók letesztelik régebbi gépeken aztán kivesznek pár korlátozást.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#3034) st3v3np3t3r válasza Doky586 (#3030) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én most tesztelek egy Virtuális gépen, egy 21h1 módosított telepítőt, ugye írták, hogy install.win(install.esd) cserével Reg mókolás nélkül feltehető.
A VM-et Legacy(BIOS) módban állítottam be(így ugye se UEFI,se SecureBoot,se TPM).
2mag/4szál,4GB memória
Sajnos a CPU-t nem lehet módosítani

Szerintem ez a legegyszerűbb és kevésbé bonyolultabb megoldás.

Lekopogom, eddig én nem tapasztaltam problémát... egy darabig tesztelgetem, kíváncsi leszek, hogy lesznek-e majd gondok :))

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3035) BiP válasza attilam (#3032) üzenetére


BiP
nagyúr

és felraktam a végleges rendszert.
Ami megegyezett az utolsó beta insider builddel. Szóval lehet, hogy ezért ment fel gond nélkül.

(#3036) attilam válasza BiP (#3035) üzenetére


attilam
őstag

Előtte kiléptem az insider programból, és az SSD-t is formáztam, tehát clean install ment fel. De mondom semmi figyelmeztetés, semmi banner utána a windows update-ben. Szépen működik minden.

[ Szerkesztve ]

(#3037) _Balee_ válasza -FreaK- (#3022) üzenetére


_Balee_
aktív tag

Magelkülönítésre keress rá és kapcsold ki a memóriaintegritást.

[ Szerkesztve ]

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, Asus RTX 4080 ROG Strix OC, LG 34GN850-B, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch Oled, LG OLED 77C21LA, Steam Deck Oled 512 Gb, PS Portal

(#3038) BiP válasza attilam (#3036) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, értem. (nem írtad, hogy clean install volt).

Amúgy érdekes, még nem jöttem rá, min múlik, hogy valakinek szó nélkül felmegy nem támogatott procira, valakinek meg megakad a telepítés,és workaroundozni kell.

(#3039) embe válasza attilam (#3032) üzenetére


embe
nagyúr

Ez a szitu nálam is. Dell laptop, TPM: 1.2, Intel i5-600U proci.
Nyáron, mivel developer csoportban vagyok, engedte frissíteni 11-re.
Most az update fül alatt jelzi, hogy a lapos nem alkalmas a 11 futtatására.
Én is fel akarom tenni tiszta telepítéssel. Csak tartok attól, hogy a belakott gépet feleslegesen fogom letörölni, mert utána nem engedi normálisan telepíteni.
Bár valahol azt írták, hogy dob egy figyelmeztetést, és utána engedi a telepítést.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3040) BiP válasza embe (#3039) üzenetére


BiP
nagyúr

Bár valahol azt írták, hogy dob egy figyelmeztetést, és utána engedi a telepítést.
Igen, ezt kommunikálták, hogy ilyen lesz. De élőben még senki nem látott ilyet.

(#3041) attilam válasza embe (#3039) üzenetére


attilam
őstag

Esetleg próbáld ki egy külön partíción, aztán max. ha nem megy akkor még mindig ott a régi rendszer, ha meg működik akkor te tudod hogy bevállalod-e hogy újra be kell lakni. Az enyém nagyon puritán volt volt emiatt, de majd most elkezdem belakni én is.

(#3042) mefistofeles válasza attilam (#3032) üzenetére

Nálam insider koromban minden tip-top működött és nálam is a proci volt a "gyenge láncszem".
Megkérdezhetem, honnan töltötted le a telepítőt?
Ja és az aktiválás is úgy ment mint 10-es ként? nekem eredeti win10-em van, csak belépek a fiókomba és már aktivált is a rendszerem. Ez tiszta telepítésnél is működik. de 11 esetén is? :F

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3043) -FreaK- válasza _Balee_ (#3037) üzenetére


-FreaK-
veterán

Mint azt már írtam, a keresés után "lap nem található" üzenet fogad, nincs ott ez az opció. Pedig a cpu nem olyan régi, 5600x.

(#3044) attilam válasza mefistofeles (#3042) üzenetére


attilam
őstag

Igen persze:
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11

Itt a MediaCreatorToolW11-el készítettem egy telepítőt egy pendrive-ra.

Aktiválás is simán ment: A Win10 is aktiválva volt, ez is alapból aktiválta magát.

[ Szerkesztve ]

(#3045) cyber86 válasza _Balee_ (#3037) üzenetére


cyber86
őstag

Nálam is ez a gond de csak ezt találom.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3046) ughhh


ughhh
senior tag

HOME verzióhoz ha nem akarsz online fiókot telepítés közben legyen kihúzva a LAN kábel, ahol kéri a netet ott SHIFT+F10, parancssorba taskmgr és lődd le a hálózati folyamatot, máris írhatod be a felhasználóneved.

[ Szerkesztve ]

(#3047) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#3034) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Sikerült másik VM kezelőben megoldanom a CPU típus cserét

Ez így jobb lesz tesztre

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3048) embe válasza attilam (#3041) üzenetére


embe
nagyúr

Lehet dobok be egy másik ssd-t egy próbatelepítésre.

BiP: Dolgoznak rajta hogy legyen biztos. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3049) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Olvasgatom a forumot , és nem tudom szó nélkül hagyni , hogy hányan feszegelik nem támogatott gépekre. Nincs is ezzel gond , legtöbben próbából / kihívásból teszik ezt. A dond ott kezdődik , mikor elkezdik fikázni , hogy ilye sz... + ilyen F.. s , csak az nem veszik figyelembe , hogy nem alkalmnas valami miatt a gépük a win 11 futtatására :W

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#3050) ldave


ldave
félisten

Lenne két kérdésem így két nap használat után:
- Hangerő változtatása: Win10-ben ha rákattintottam a tálcán a hangerő ikonra, akkor az egér görgőjével tudtam hangosítani vagy halkítani, ezt most nem csinálja egyből, hanem csak ha odamozgatom az egeret még pluszban a csúszkára.
- Start menü: a felét elfoglalja ez az Ajánlott rész, ki lehet azt valahogy kapcsolni? A beállításokban hiába állítom át, továbbra is ott marad. Ugyanitt Win10-szerű kategóriákat nem lehet már az ikonokkal, pl Office együtt?

Ja, meg egy extra: a tálcán jobb klikkre már nem lehet előhozni a Task Managert?

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.