Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) johnny82 válasza Ablakos (#7999) üzenetére


johnny82
őstag

Rendben, köszi!

(#8002) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Tud valaki választ adni, hogy a Windows 10 Pro Education fog frissülni Win11-re?

(#8003) Zoz válasza zsoltzsolt (#8002) üzenetére


Zoz
őstag

Miért ne frissülne? 11-ből is van Education.

(#8004) King Unique válasza zsoltzsolt (#8002) üzenetére


King Unique
titán

Miért ne frissülne, meg szükség esetén - ha a gépházban a Windows Update még nem ajánlotta fel - talán manuálisan - lásd az alábbi útmutatókat - nem tudod megoldani a W10 —► W11 in-place upgrade-et*, vagy mi? :F

Upgrade to Windows 11
Upgrade to Windows 11 from Windows 10 with Windows 11 Installation Assistant

* Pro Education kiadáshoz a standard konzumer ISO kell, mivel az MCT-vel letöltött ESD ISO-ban csak Education kiadás van a Home és Pro mellett.

Egyébként ha már Pro Education / Education kiadás, akkor kérdezze iskoláját, hiszen "Iskolája kezeli ezt a PC-t". :))

[ Szerkesztve ]

(#8005) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Köszi!
A Telepítési segéd állandóan hibára fut, pedig az elvárásoknak megfelel.
Hibakód: 0xa0000400

(#8006) King Unique válasza zsoltzsolt (#8005) üzenetére


King Unique
titán

How to Fix ‘Error Code: 0xa0000400’ When Upgrading to Windows 11

+ Az előző válaszban le lett írva és linkelve, hogy Pro Education kiadáshoz a standard konzumer ISO kell, az MCT és a telepítési segéd nem feltétlen lesz jó, mivel az utóbbiakkal letöltött ESD ISO alapesetben csak Home + Pro + Education kiadásokat (és azok N-es változatait) tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#8007) zsoltzsolt válasza King Unique (#8006) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a segítséget, hamarosan nekifutok.
Amúgy ezek automatikusan nem is fognak frissülni?

(#8008) King Unique válasza zsoltzsolt (#8007) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt mint az előbb linkelt egyik screenshot világosan szemlélteti, a gépházban megjelenő upgrade is eleve csak opcionális, a felhasználónak kell külön engedélyezni a "Letöltés és telepítés" lehetőségre kattintva, azaz nyilván nem teljesen automatikus, mindenféle felhasználói megerősítést mellőző az upgrade. Meg ugye miért is lenne, amikor még 2025-ig támogatott a Windows 10 az általános kiadásoknál és nem minden user akar most váltani Windows 11-re.
Másrészt a másik screeshoton lévő üzenet is önmagáért beszél, a speciális kiadások - mint amilyen a Pro Education is - használatánál értelemszerűen tessék azt rendelkezésre bocsátó szervezetnél (oktatási intézmény) érdeklődni a használat, frissítés, stb. részletei és pontos menete felől.

[ Szerkesztve ]

(#8009) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Mi lehet a gond: Nem indul el a Windows Biztonság. Egy tizedmásodpercre megjelenik, aztán eltűnik.

(#8010) n@p@lm válasza King Unique (#7997) üzenetére


n@p@lm
őstag

Szuper, köszönöm!

(#8011) Fire/SOUL/CD válasza [CS]Blade2 (#8009) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W10-ről W11 frissítésnél ebbe elég gyakran bele lehet futni, fél óra meg jó pár restart után helyre szokott jönni, de nem mindig.
Ha nem frissítésről van szó, akkor passz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8012) xrvman


xrvman
őstag

Kérlek nézzétek meg, hogy mi itt az alaphelyzet?
Gépház, rendszer, tárterület, tárterület segéd.
Ideiglenes fájlok eltávolítása alatt
"Gondoskodjon a Windows zavartalan futásáról, az ideiglenes rendszer - és az alkalmazásfájlok automatikus eltávolítása révén"
Alapértelmezetten van pipa?
Illetve,
Automatikus felhasználói tartalom karbantartása be vagy ki van kapcsolva?

(#8013) Fire/SOUL/CD válasza xrvman (#8012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Van pipa
2. Nincs bekapcsolva

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8014) MasterDeeJay

Win11-nél volt egy nem támogatott hardver vízjel a képem jobb szélén. Biost frissítettem és TPM továbbra sem működik (TPM.msc-ben nincs modul) annak ellenére hogy proci tudja és támogatott nincs benne a biosban viszont a vízjel meg eltűnt. Vagy majd bizonyos időközönként meg fog jelenni?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8015) Csorbi válasza MasterDeeJay (#8014) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem nagyon úgy tűnik, a lapod nem támogatja: [link]
Van ugyan még egy javaslat a lap alján a TPM 2.0 bekapcsoláshoz, de úgy tűnik abban sincs a lapod. Marad a dedikált TPM chip, header van a lapon.

(#8016) MasterDeeJay válasza Csorbi (#8015) üzenetére

Írtam korábban a supportnak hogy írják meg a biost hozzá, és írták hogy lesz ilyen mert a proci is tudja. Aztán most mintha friss bios után javult volna meg, azaz a vízjel már nincs ott.
Tpm modul meg drága (12eft ebay).

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8017) xrvman válasza Fire/SOUL/CD (#8013) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi.

(#8018) Csorbi válasza MasterDeeJay (#8016) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha eszközkezelőben/BIOS-ban nincs TPM/PTT, akkor még mindig nincs benne, a BIOS changelogjában sem írnak róla semmit.

(#8019) [CS]Blade2 válasza Fire/SOUL/CD (#8011) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Tiszta telepítés volt, és már régi is. Egyszer csak felhozta oldalt, hogy a legutóbbi mit tudom én mi óta stb.stb. értesítését, hogy nem volt semmi gáz, és már oda kattintva sem hozta fel.

(#8020) MasterDeeJay válasza Csorbi (#8018) üzenetére

Kár érte, akkor várok tovább. Ahogy lesz rá nagyobb igény szerintem belerakják tekintve hogy cascade lake is megy a lapban ami azért annyira nem régi. (2019-2020) Bár minden bios frissítésnél (3.x feletti ver) kézzel bele kell raknom a régi skylake mikrokódot mert valamiért kivették. De furcsa azért hogy most nem írja hogy nem támogatott.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8021) Fire/SOUL/CD válasza [CS]Blade2 (#8019) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gondolom uptodate a rendszer, esetleg valami előnézeti(preview) bisz-basz frissítést nem telepítettél fel? (Ezeket nem telepíti automatikusan a Windows, a user-nek kell manuálisan telepíteni)
Esetleg az itt leírtak 3.-4. pontját megpróbálhatod, mindkét esetben a végén gép restart.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8022) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyen járok-e, ha nem szívesen veszem más topik ajánlását is.
Win11 Pro, 21H2
Van integrált (UHD750 11600K) és diszkrét (RTX3060Ti) kártya is a gépben, sőt most ideiglenesen egy régebbi GTX1070Ti is van benne.
Egy monitor és egy TV van a gépre kötve.
A diszkrét kártyákra kötve HDMI-n a tévét van hang, de az Intelen nem látszik a TV mint hangeszköz. Már frissítettem iGPU drivert is, már DDU-val is. :W
Mi lehet a gond?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8023) [CS]Blade2 válasza Fire/SOUL/CD (#8021) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Semmi nem lett telepítve. Megcsináltam a 3. és 4.-et, meg máshonnan mást is, amit írtak még... regedit-be egy kulcs, meg az alkalmazásoknál javítani, újraindítani, de semmi.
Nyomtam rá egy gép alaphelyzetbe állítását, mondom az biztos megoldja.... meg is oldotta, csak cserébe az asztalon egy fehér icon-os Edge fogadott, és most meg az Edge csinálja ugyanazt. Már ott fura volt, hogy írta, hogy mik lesznek eltávolítva, és, hogy erről ad majd egy listát az asztal-ra, és ezen valamiért szerepelt is az edge 2x is a programjaim mellett.
Persze most nem vagyok uptodate,
de, ha magától nem jön helyre, akkor, hogy tudnám az edge-et újra tenni 11-re?

(hálozaton másik gépről tettem fel chrome-ot)

[ Szerkesztve ]

(#8024) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#8023) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Közben megtaláltam a letölthető .exe-t ami Win11-es. Azt hittem, hogy ilyen nem is létezik belőle, és majd valami powershell-es vagy a tök..m tudja min keresztül tudom majd csak helyreállítani.
Így most elvileg minden jó. Nem tudom, hogy mi csinálta. Még valami kis apróságot sem tudok mondani, hogy esetleg az. Egy power gombos kikapcsolás, egy áramszünet, egy új program, egy új frissítés... még egy tetves beállítási lehetőséget sem kapcsoltam át vagy 2 hónapja. Az a pár program amit használok nem igazán frissül, a legtöbbnél ki van kapcsolva, hogy ne keressen új verziót.

(#8025) ajapi


ajapi
tag

Sziasztok.
Az alábbi a 2 éves HP Probook gépem.

Intel(R) Core(TM) i7-8550U CPU @ 1.80GHz 1.99 GHz, Win 11 pro, 21H2

Win 11 simán települt februárban, mostanáig hibátlanul futott. Néhány napja zavaróan lassan töltődnek be a weblapok, de a frissítésük már a megszokottan gyors.
Semmilyen új appot nem töltöttem le, rendszerfrissítés jó hete volt. Chrome-ot használok, ez is frissítve.
Internet wifi speedtest szintén a megszokott. (5 ghz, 100/10, ping 3-8 között)

Mi lehet az ok?

[ Szerkesztve ]

(#8026) Csorbi válasza ajapi (#8025) üzenetére


Csorbi
addikt

Konkrétan, bármi.
Ez alapos vizsgálat (logok, eseménynapló, feladatkezelő és erőforrásfigyelő, stb) nélkül megállapíthatatlan. Ha csak böngészővel van baj, akkor azt kell megnézni (másik böngésző, telepített kiegészítők, stb).
Miből gondolod, hogy maga az OS a ludas?

[ Szerkesztve ]

(#8027) ajapi válasza Csorbi (#8026) üzenetére


ajapi
tag

Az biztos, hogy az edge ugyanígy viselkedik.

(#8028) cigam


cigam
félisten

Az mitől lehet hogy a WSL2 nem akarja felcsatolni a pendrive-ot?
PS C:\Windows\system32> GET-CimInstance -query "SELECT * from Win32_DiskDrive"
DeviceID Caption Partitions Size Model
-------- ------- ---------- ---- -----
\\.\PHYSICALDRIVE1 WD My Book 1140 USB Device 1 1000169372160 WD My Book 1140 USB Device
\\.\PHYSICALDRIVE2 Kingston DataTraveler 410 USB Device 2 7789340160 Kingston DataTraveler 410 USB Device
\\.\PHYSICALDRIVE0 SAMSUNG MZVLQ256HAJD-000H1 3 256052966400 SAMSUNG MZVLQ256HAJD-000H1
PS C:\Windows\system32> wsl -l -v
NAME STATE VERSION
* Ubuntu Stopped 2
PS C:\Windows\system32> wsl --mount \\.\PHYSICALDRIVE2
A rendszer nem találja a megadott meghajtót.
PS C:\Windows\system32>

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8029) SunMount3r válasza cigam (#8028) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van valami Vírusirtó/egyéb Security program a gépen?

(#8030) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#8028) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jelenleg a WSL2 nem támogatja USB Flash eszközök felcsatolását, természetesen USB-s SSD/HDD eszközökét igen. Az alábbi képen láthatod, hogy a Kingston Pendrve-t nem lehet felcsatolni, de a Samsung 840 SSD-t (ilyen kütyün van csatlakoztatva USB portra) meg simán fel lehet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8031) Geth válasza Fire/SOUL/CD (#8030) üzenetére


Geth
addikt

Esetleg így?

(#8032) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#8030) üzenetére


cigam
félisten

SunMount3r
Semmi plusz biztonsági program, csak amit magának feltesz.

Fire/SOUL/CD
Oh... Ezt az apróbetüs részt nem láttam :( Köszi!

Geth
Ez az amikor IP-n megosztom az eszközt és "hálózaton" keresztül csatolja fel?

Csak kipróbáltam volna, hogyan írja/olvassa az ex4-re formázott eszközöket. De akkor még várok vele, vagy keresek egy merevlemeznek tűnő valamit.

Köszi a tippeket, válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8033) King Unique válasza cigam (#8028) üzenetére


King Unique
titán

(#8034) cigam válasza King Unique (#8033) üzenetére


cigam
félisten

Természetesen neked is köszönöm a segítséget!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8035) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#8032) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megnéztem Geth és King Unique által is javasolt módszert (ezúton is köszönet érte) és "olybá tűnik", hogy működik.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8036) AXisBOLD válasza svgyula (#7955) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem lehet, hiába kattintok a vírusvédelem beállításokra, ezt dobja fel:

#7956 PuMbA: ja ez lett a megoldás, feltettem egy Avira-t, azt meg ki tudtam kapcsolni ideiglenesen.

#7957 King Unique: ide is a fenti kép, "Vírus- és veszélyforrás-kezelés"-be már nem tudok belépni.

de nem akartam állíndóra kikapcsolni, csak egy app volt, amire panaszkodott. Most fut az Avira, jó lesz így, csak azt nem értem, miért nem tudom módosítani a biztonsági beállításokat? Kellene egy Microsoft profil? Csak azért mert a fenti kép alapján a Store-ban akar valamit elérni.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#8037) Werkly


Werkly
őstag

Kérdezném tőletek, hogy az órát a sarokban ki lehet bővíteni, hogy másodperceket is mutasson + a napokat esetleg hónapot kiírja? Nem külső progira gondolok hanem simán beállításra! Kösz!

(#8038) cigam válasza Werkly (#8037) üzenetére


cigam
félisten

A formátum testreszabásánál módosíthatod a rövid dátum formátumot, és az így beállított módon mutatja majd a tálca is a dátumot.

Sajna a másodpercet nem lehet így előhívni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8039) Ablakos válasza Werkly (#8037) üzenetére


Ablakos
őstag

FileExplorer ezt is elég jól csinálja.

(#8040) Werkly


Werkly
őstag

Kösz mindkettőtöknek! Egy másik kérdés! Miért mászik el minden bekapcsolásnál 2 parancsikon az asztalról más helyre? 14 darab van a bal oldalon egymás alatt. Bekapcsoláskor kettő mindig a képzeletbeli második sor tetejére kerül föl? Ötlet? Köszönöm!

(#8041) Ablakos válasza Werkly (#8040) üzenetére


Ablakos
őstag

DesktopRestore nevezetű util tudja az aktuális felbontáshoz elmenteni az asztal elrendezést. Ha mégis a legközelebbi indításnál elmásznak az ikonok (nem tudom miért :( ) egy kattintással az elmentett asztal rend visszahozható.

(#8042) Sanyi52


Sanyi52
tag

Lehet triviális dolog a megoldás, de csak megkérdezem:
Win 11, aktuálisan frissítve, egy SSD és egy HDD lemezzel, mindkettő GPT típus. Ha a SATA portra rádugok egy harmadik és MBR típusú SSD-t, azt rendben felismeri. Ha ezt az SSD-t egy USB-csatlakozású külső HDD-tokba teszem, akkor a meghajtóknál nem jelenik meg, a lemezkezelés inicializálást kér, de arra MBR-t választva sem ismeri fel. (Ha ebbe a külső tokba HDD-t teszek –szintén MBR particionálással- azt viszont felismeri.) Az SSD-t azért hagynám meg MBR-nek, mert más gépen is használni szeretném.

(#8043) King Unique válasza Sanyi52 (#8042) üzenetére


King Unique
titán

"Az SSD-t azért hagynám meg MBR-nek, mert más gépen is használni szeretném."

Mármint amelyiken pl. 32 bites XP vagy még régebbi Windows van? :)) Mert amúgy Server 2003 és Vista óta mind a 32 bites, mind a 64 bites Windowsok eleve natívan támogatják a GPT-t, szóval ezeknél felesleges kompatibilitás okán az MBR-t erőltetni.

"Ha ezt az SSD-t egy USB-csatlakozású külső HDD-tokba teszem, akkor a meghajtóknál nem jelenik meg, a lemezkezelés inicializálást kér, de arra MBR-t választva sem ismeri fel"

Ami ugye normál esetben nem így működik, normál esetben utána USB-n csatlakoztatva is inicializált és particionált marad az SSD, max. esetleg meghajtóbetűjelet kell hozzárendelni ha nem kapna automatikusan. Ahol nem így működik, ott szoftveres oldalról felmerülhet pl. az eltérő logikai-fizikai szektorméret (pl. 512e vs. 4Kn) és a tárolóhelyként történő beállítás (példa) mint lehetséges hibaok, hardveres oldalról nézve pedig az USB-s adapter / külső ház + a kábel / port és / vagy a HDD / SSD hibája

[ Szerkesztve ]

(#8044) Werkly


Werkly
őstag

Van valami hátránya ha eseménynaplóban elég sűrűen DCOM 10016 sárga ! jeles hiba van? Problémát nem veszek észre a gépnél. Anno W10 is teleszórta anno a naplót. Vagy létezik erre gyógyír? Jogtiszta az OS.

(#8045) jonnyjoker01 válasza AXisBOLD (#8036) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szia!

Ugyanez volt a hibám Win 10-ről 11-re frissítés után. Nekem rendszergazdai jogosultsággal indított powershellben a következő parancs oldotta meg a problémát:

Get-AppxPackage Microsoft.SecHealthUI -AllUsers | Reset-AppxPackage

Szerintem nem kell hozzá microsoft fiók sem, de valamilyen T&S-t feldobott hogy fogadjam el, amikor futtattam a parancsot.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#8046) svgyula válasza Werkly (#8044) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A hibaforrás leírása és javítása.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#8047) Werkly


Werkly
őstag

Audio hangerő "önálló életre" kelhet?
A jelenség:
Adott két meghajtón egy-egy W11 oprendszer, clean installal. Az egyiken jóval erősebb a hang ugyanazon beállítások mellett. Mitől lehet? Találkozott valaki ilyennel? Nem egy nagy probléma nyilván csak gondoltam rákérdezek! Köszönöm!

(#8048) Werkly válasza svgyula (#8046) üzenetére


Werkly
őstag

Kösz! Ránézek ma este.

(#8049) Geth válasza Werkly (#8044) üzenetére


Geth
addikt

Ha nem akarsz teljesen feleslegesen (a naplóbejegyzésen kívül mást nem okoz) időt és energiát áldozni rá, akkor az MS által is javasolt módszer: ne nézz oda.

(#8050) Werkly válasza Geth (#8049) üzenetére


Werkly
őstag

Végül is úgy emlékszem, hogy már anno W7-nél is volt ez a DCOM. Problémát sosem okozott. Kösz a hozzászólást!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.