Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok,

Azokon a gépeken, amiken a BIOS/UEFI -ben ki van kapcsolva a TPM, fel sem ajánlja a Windows Update a 11 -re való frissítést, jól gondolom?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14002) wjbhbdux válasza nubreed (#14001) üzenetére


wjbhbdux
veterán

igen, csak néha hiba csúszik a gépezetbe és azokra is nyomatják [link]

/s

(#14003) nubreed válasza wjbhbdux (#14002) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, ez csodálatos. :D Bár én nem futottam bele.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14004) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Letöltöttem a legújabb KB5026446 frissítést, remélve, hogy az órán megjelennek a másodpercek is.
Sehol semmi.
Mit csináltam rosszul?

(#14005) Geth válasza balazs1956 (#14004) üzenetére


Geth
addikt

Nem kapcsoltad be.
Settings | Personalization | Taskbar | Taskbar behaviors alatt ott a kapcsoló:
Show seconds in system tray clock (uses more power)
(vélhetőleg a zárójeles megjegyzés miatt sem kapcsolódik be automatikusan)

[ Szerkesztve ]

(#14007) nubreed


nubreed
veterán

Még az jutott eszembe, hogy egyébként ha Windows Update -en keresztül szeretném frissíteni a Win 10 -et 11-re, de a Win 10 Microsoft fiók használata nélkül volt telepítve és van használva, upgrade után bele kényszerít -e Microsoft fiókba?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14008) balazs1956 válasza Geth (#14005) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek, sikerült (King Unique)
:R

(#14009) GoodSpeed válasza Geth (#14005) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nekem speciel nincs ott, és a #14006King Unique által linkel regedit után sem:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14010) King Unique válasza nubreed (#14007) üzenetére


King Unique
titán

Helyi fiókkal is használható a Windows 11, a helyi fiókkal telepített Windows 10-nél a Windows 11-re frissítés után is megmarad a helyi fiók. Max. olyan fordulhat elő, hogy megjelenhet a Microsoft-fiók használatának ajánlása, de az eleve kikapcsolható, lásd az alábbi útmutatót.

Enable or Disable Let's finish setting up your device in Windows 11

(#14011) Geth válasza GoodSpeed (#14009) üzenetére


Geth
addikt

Ez a változtatás úgy néz ki innen jön.
Nekem ez fent van az Update History | Other Updates alatt.
Itt be van kapcsolva a WU alatt a Get the latest updates... kapcsoló, elolvasva a cikket Optional update-ként telepíthető.

[ Szerkesztve ]

(#14012) Angel2014 válasza wjbhbdux (#13999) üzenetére


Angel2014
addikt

Ez a felület van a win 11 alatt ha el akarsz távolítani egy programot?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#14013) pendre54 válasza Angel2014 (#14012) üzenetére


pendre54
addikt

Van, és nálam legfrissebb Win 11 van fent. Viszont, én évek óta, programok eltávolítására, csak a Revo Uninstallert használom, mert ezzel tökéletesen, és biztonságosan ki lehet pucolni, a programok maradékait is.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#14014) Geth válasza Angel2014 (#14012) üzenetére


Geth
addikt

Igen.
(Btw, nem kell külső segédprogram, így biztosan nem törölsz olyat, amit nem kéne.)

(#14015) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!
Jelenleg W10 felhasználó vagyok, igazából nem nagyon gondoltam még a W11-re váltani. Viszont néhány napja már nemcsak az jelenik meg a Gépházban, hogy alkalmas a gépem a W11-re, hanem kifejezetten noszogat, hogy ugyan váltsak már.

Szeretnék kérni - akármennyire szubjektívakat is- véleményeket olyanoktól, akik a közelmúltban váltottak, hogy miért is lenne jobb áttérnem a W11-re, vagy miért is nem. Azt tudom, hogy nekem a 22H2 után már nem jön újabb funkciófrissítés, csak a biztonságiak, még kb. két évig.

Ui: az összefoglalóban lévő linken lévő cikkeket elolvastam, az összehasonlításban nem találtam olyan opciókat, amire szükségem lenne, de a W10-ben nincs meg.
Köszönöm

42LM660S

(#14016) King Unique válasza OldMike (#14015) üzenetére


King Unique
titán

"az összehasonlításban nem találtam olyan opciókat, amire szükségem lenne, de a W10-ben nincs meg"

Akkor lényegében saját magadnak megválaszoltad a kérdést és ráérsz majd a Windows 10 támogatásának megszűnése után Windows 11/12-re váltani. Ennyi!

Egyébként meg:

A Windows verzióinak összehasonlítása.

A Windows 11-re frissítés ajánlása meg amúgy kikapcsolható Windows 10-nél.

How to Cancel Windows 11 Update and Stay on Windows 10?
How to Specify Target Feature Update Version in Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#14017) wjbhbdux válasza King Unique (#14016) üzenetére


wjbhbdux
veterán

> ráérsz majd a Windows 10 támogatásának megszűnése után

ez pedig 2025 októberben lesz

/s

(#14018) OldMike válasza King Unique (#14016) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm.

42LM660S

(#14019) Doky586 válasza wjbhbdux (#14017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kötelező már októberben váltani. Ráérsz dec 24. délutánján is. :)

(#14020) Jarod1 válasza OldMike (#14015) üzenetére


Jarod1
addikt

Nem baj ha ha elhúzod a frissítést, később talán már 1 kiforrott win11 -re upgradelsz.
én is húztam aztán amikor win11 felugrott , kidedrült hogy az Atomic Alarm clockot
nem tudom feltenni az óratáca helyére csak mókolással

(#14021) Geth válasza Jarod1 (#14020) üzenetére


Geth
addikt

Atomic Alarm Clock oldaláról:
What's new in 6.3:
- Compatible with Windows® 10

Én így szoktam:
1. utánanézek, hogy mi nem fog menni
(1b. haladók VM-ben is megnézegetik)
2. upgrade (ha nincs blokkoló komponens)
3. meglepetés nincs, profit! :)

(#14022) King Unique válasza wjbhbdux (#14017) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a Windows 10-nél modern életciklus esetén 2025. október 14. a támogatás vége a Home és Pro, valamint az Enterprise és Education kiadásoknál.

A rögzített életciklusnál az Enterprise LTSC 2019 kiadás esetében viszont 2029. január 9., az Enterprise LTSC 2021 kiadásnál pedig 2027. január 12. a befejezés dátuma, a támogatás vége. Bár ezek az otthoni felhasználókat normál esetben ugye nem érintik, mivel szervezeti szinten reális és legális a használatuk, meg az LTSC kiadás a hiányosságai miatt amúgy sem feltétlen általános használatra való.

[ Szerkesztve ]

(#14023) Tamás88 válasza King Unique (#14022) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Majd átírják a regeditben az adatokat, és utána még jó pár évig kapnak frissítést (mint Windows XP-nél).

(#14024) King Unique válasza Tamás88 (#14023) üzenetére


King Unique
titán

Azzal a regedit módszerrel + az ISO-fájlos rátelepítéssel a közvetlen in-place upgrade oldható meg jó esetben pl. Pro kiadásról Enterprise LTSC-re, úgy kaphat akkor az utóbbi további frissítéseket, de akkor ennyi erővel Enterprise LTSC-t is lehetne telepíteni. A licencelés viszont ugye megint más dolog, ha aktivált volt a Pro, attól az Enterprise LTSC nem lesz automatikusan az, meg az utóbbit alapesetben ugye nem is használhatja legálisan egy otthoni felhasználó, + az LTSC-ből egy rakás funkció, szolgáltatás is hiányzik...
Az viszont tudtommal nem működik Windows 10/11-nél, hogy regeditben átírogatunk ezt-azt és marad a Home / Pro kiadás, majd a támogatás végeztével is úgy frissül tovább mintha egy másik, tovább támogatott kiadás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14025) CirrMee válasza Jarod1 (#14020) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem baj ha ha elhúzod a frissítést, később talán már 1 kiforrott win11 -re upgradelsz.

Folytatás: ...és célszerű közvetlenül a megszüntetés előtt a régire váltani, mert akkor a legkiforrottabb. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#14026) MaxxDamage válasza King Unique (#10660) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ismét megcsináltam, 1TB helyére (előtte Macriummal klónoztam USB-C-n. külső eszközben) betettem egy 2TB SSD-t és kiterjesztés is megtörtént, de nem indul a rendszer gép bekapcsolás esetén.
Biost néztem és Windows Boot Manager az első és indulnia kellene.
Mit tehetek ilyen esetben?
Biosba Intel RST Premium With Intel Optane-n van a Sata mode. (nem bántottam)
AHCI mode is van, de gondolom ez lenyegtelen.

Segítséget előre köszönöm! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14027) King Unique válasza MaxxDamage (#14026) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki a leírtakból, hogy ez a "nem indul a rendszer gép bekapcsolás esetén" pontosan mit jelent, mármint van-e a bootolásnál valamilyen hibaüzenet, vagy csak simán a BIOS/UEFI boot menü jön be, stb.
Ha az 1 TB-os SSD-n működött a Windows 10 & Windows 11 dual boot, akkor normál esetben a 2 TB-os SSD-re klónozás után is kellene, meg ha a BIOS/UEFI boot menüben nem lettek elpiszkálva a beállítások, mindkét rendszer kikapcsolt Fast Startup funkció mellett vagy Shift + leállítás módszerrel lett leállítva, stb.
Igen, UEFI/GPT séma szerint telepített Windows 10/11 esetén a Windows Boot Manager bejegyzésnek kell a boot menü 1. opciójának lenni, de az is lényeges, hogy az adott meghajtóra vonatkozóan, mint a linkelt példában is.
A Macrium Reflect pendrive-ról / Windows boot menüből indítható WinRE / WinPE változatában van "Fix Windows boot problems" opció a rendszerindítási problémák javításához.
A Macrium Reflect 8-as verziója eleve megoldja automatikusan a partíciók átméretezését, felesleges volt ahhoz egy külső particionáló program (MiniTool) használata.

[ Szerkesztve ]

(#14028) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Sziasztok!

Arra keresek választ, hogy az Eszközkezelő -ben lévő Alapvető rendszereszköz hiba megoldásához (valami driver nincs, 28as hibakód), hol találom meg, hogy mihez kell(ene) driver?

Kösz-kösz...

És még a Rejtett eszközök bekapcsolása után adott még egy Alapvető -t és egy-egy PS2 egér-billentyű hibát, ez utóbbiakat 24es hibakóddal. Ha kihúzom a bill-egeret, akkor is marad a hiba, vmi driver lehet itt is.
Egyébként mindkettő tökéletes, műxenek.

[ Szerkesztve ]

(#14029) MaxxDamage válasza King Unique (#14027) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, valamit ki írt, de nem hiba konkrétan.
Hétfőn leszek a gép közelébe legközelebb és majd csinálok képet és megosztom. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14030) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ide fordulnék segítségért.

A DTS X Ultra az Isten szerelméért nem akar működni a TUF gépemen.

Mellékelem a képet.
Már tucatnyi külföldi fórumot meglestem, meg videót, kipróbáltam trükköket. Tiszta Windows install is megvolt. De egyik esetben sem akar működni. leszedtem a driver packot is akkor sem.

Meglesné nekem valaki, mi a kínja?

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14031) Tamás88 válasza Lalikiraly (#14030) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Csak egy kérdés, hogy min akarod kitolni a dts-t? Ha analógon, akkor nem fog menni. Nálam a Dolby is csak hdmi-n keresztül megy, jack dugón nem.

(#14032) Lalikiraly válasza Tamás88 (#14031) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem nem. Ez a beépített hangszórókat állítaná. Asus és Acer gépekre van. természetesen analóg és HDMI kimenetre is hatást gyakorol.
Sokan írják ezt a hibát, de nem nagyon akar megoldódni. Alapból putri hangja van a gépnek, de ha ezt bekapcsolja az ember, ég és föld a különbség. Tapasztaltam már TUF DASH en. De most itt nem tudom miért nem akar működni.
Nagyon sokan írják ezt a hibát.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14033) szotadi válasza Lalikiraly (#14032) üzenetére


szotadi
tag

Szia!

Nekem ezek alapján sikerült:
[link] [link] [link]
kezdésnek érdemes a feladat kezelőben "DtsApo4Service.exe" folyamatot leállítani, majd elindítani. Ha nincs ilyen folyamat akkor a videó alapján elindítod.

(#14034) Lalikiraly válasza szotadi (#14033) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hali!

Mindjárt frissít a gép, utána megnézem őket!
Köszi, hátha.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14035) Lalikiraly válasza szotadi (#14033) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Még ezeken kívül 3 fajta módszert is végigpróbáltam, de nem megy.

Friss tiszta legfrissebb Win11
DTS Ultra X legfrissebb
DTS apo driver pack telepítve.
Legfrissebb Realtek driver telepítve.

Egyik sem oldja meg ez a három és még azon kívül másik sem. Valami tipp?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14036) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#14035) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hahh, megoldódott.
Tök véletlen egy Youtube videó alatt találtam egy google drive linket és az a driver működött vége. El is mentem :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14037) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#14029) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma voltam/értem a gép közelébe, bekapcsolásnál minden normálisan indult is, szóval akkor elvileg minden rendben. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14038) Chase


Chase
csendes tag

Sziasztok!
Tudja-e valaki, hogyan lehet kikapcsolni Windows 11-ben a checkbox-ok kékítését és a szövegmező kékkel aláhúzását? Nagyon zavaró ez a kékítés, véleményem szerint feláldozták a (felesleges) design oltárán a használhatóságot.

Biztos, hogy nem volt normális a Stalker-bárban a jávai táncosnő!

(#14039) D@niel


D@niel
addikt

Üdvözlet,
buildem: 22000.2003
Kb. 1 hónapja kaptam egy frissítést, ami felment, majd bootnál fekete maradt a kijelző. Majd power hosszan nyom, ezután betöltött a rendszer. Megijedtem, mert gépről dolgozok.

Ma reggel boot után kissé lassúnak tűnt a rendszer, kerestem frissítést, kidobta ezt:

Felraktam, majd reboot után megint fekete a kijelző, nem történik semmi.
Power hosszan, most betöltött a rendszer, de a frissítés megint ott van.

Mi a gond ezzel a frissítéssel? Ignoráljam, vagy manuálisan fel tudok tenni egy frissebbet?

Köszönöm.

Szerk.
Ma reggel ez a kettő felment:

Release Date:
5/9/2023
Version:
OS Build 22000.1936

Release Date:
5/23/2023
Version:
OS Build 22000.2003

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#14040) Doky586 válasza D@niel (#14039) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak azt nem értem minek töltöd le az elözetes (teszt) verziókat..? Nem kötelezők. Majd a végleges verzióban javítják.. :)

(#14041) D@niel válasza Doky586 (#14040) üzenetére


D@niel
addikt

Ok, nem tudtam, hogy ezek előzetesek, nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#14042) D@niel válasza Doky586 (#14040) üzenetére


D@niel
addikt

Ha már van v22H2, miért nem jött még ki frissítéssel?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#14043) King Unique válasza D@niel (#14039) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes, nálam 22H2 verziónál a KB5026515 számú .NET kumulatív előzetes (preview) frissítés csak a speciális beállítások —► választható frissítések menüben jelent meg és kizárólag csak akkor települt, ha manuálisan be lett jelölve és utána indítva a telepítése a "letöltés és telepítés" opcióval. Ami rendben lezajlott és nem volt utána sehol fekete képernyő, sőt még újraindítás sem kellett, mint általában a havi kumulatív frissítések telepítése után.

"Ha már van v22H2, miért nem jött még ki frissítéssel? "

Ha a rendszerkövetelményeknek nem megfelelő nem támogatott hardverkonfigurációra lett telepítve a Windows 11, akkor azért. De akár ilyenkor is megoldható a verziófrissítés, az in-place upgrade, lásd az alábbi útmutatókat.

Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
Windows 10 frissítése Windows 11-re inkompatibilis hardveren (Windows 11 21H2 —► Windows 11 22H2 upgrade esetén is)
How to Update to Windows 11 22H2 on Unsupported Hardware

Ha nem az előbbi a gond, akkor simán pl. a telepítési segéddel / letöltött ISO-fájllal / USB-s telepítési adathordozóval megoldható a 21H2 —► 22H2 in-place upgrade, lásd az alábbi útmutatókat.

Upgrade to Windows 11 from Windows 10 with Windows 11 Installation Assistant (Windows 11 21H2 —► Windows 11 22H2 upgrade esetén is)
Upgrade to Windows 11

Egyébként lassan kellene is újabb verzióra váltani, mivel a Windows 11 Home és Pro kiadásoknál 2023. október 10. a 21H2 verzió támogatásának befejezési dátuma, max. az Enterprise és Education kiadásoknál van + 1 év (2024. október 8.).

[ Szerkesztve ]

(#14044) Doky586 válasza D@niel (#14042) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Írtad: "buildem: 22000.2003" ... "miért nem jött még ki frissítéssel?"
Nem igazán értelek. Ez a legfrissebb. A jövőhavi lottószámok nem kellenének..? :DDD

(#14045) King Unique válasza King Unique (#14043) üzenetére


King Unique
titán

"Ma reggel ez a kettő felment:"

Mármint 21H2 verziónál automatikusan max. a KB5026368 (22000.1936) számú "B" kumulatív frissítés települt most májusban. Ellenben az eleve opcionális és ezért automatikusan nem települő KB5026436 (22000.2003) számú "D" kumulatív frissítés telepítését viszont te magad kezdeményezted a "letöltés és telepítés" opcióra kattintva... :))

[ Szerkesztve ]

(#14046) LuiT


LuiT
tag

Nálam is megjött a 22H2 frissítés már a múlt héten, bár nagyon ódzkodtam tőle az itteni sok panasz miatt, de lekopogom nálam semmi anomália és bug eddig nem jött elő. :)

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#14047) zsoltzsolt válasza Doky586 (#14044) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nálam az operációs rendszer buildszáma: 22621.1778
Ez most korábbi akkor?

(#14048) King Unique válasza zsoltzsolt (#14047) üzenetére


King Unique
titán

Nálad az aktuális 22H2 verzió fut jelenleg, nála meg a 21H2, azért az eltérés (22621.1778 vs. 22000.2003) a buildszámnál.

Ezek szerint a csak választható (opcionális) "C" / "D" kumulatív frissítéseket többen is telepítik itt, ami végül is nem feltétlen gond, ha nem okoz problémát, meg ha a + 1 hónap múlva esedékes "B" kumulatív frissítés megjelenésénél korábban kellenek az új javítások és fejlesztések. :))

[ Szerkesztve ]

(#14049) King Unique válasza King Unique (#14048) üzenetére


King Unique
titán

21H2 akart lenni.

(#14050) zsoltzsolt válasza King Unique (#14048) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, ez elkerülte a figyelmem!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.