Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) zorzy4 válasza Doky586 (#1891) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm mindenkinek, holnap lefotózom mi a baj, mert nem egészen ez.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1902) szabonagyur válasza ricsi99 (#1898) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy asszem 10 éves alaplapom van és mindig UEFI-ben ment rajta minden rendszer, gond nélkül, legacyt sem látott.

És már ez sem támogatott teljesen jogosan, ettől még régebbire minek rakni Win11-et? Win10 megy gond nélkül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1903) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Fogtam egy GSOD(GreenScreenOnDeath)-t :DDD

Virtuális Gép(VMware 15 Trial) SCSI merevlemez emulálás miatt

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1904) JimPike


JimPike
csendes tag

Sziasztok.
Gondom akadt a Win 11 beta-val. Horizon Zero Down Gog. Jaték nem tud mentést létrehozni a dokumentumok mappába. Hiába indítom el alapban vagy rendszergazdaként, az eredmény ugyan az.
Indításnál nincs felugró ablak amin lehetne ezt engedélyezni.
A kérdésem az hogy hol találom azt a beállítást win11-en ahol engedélyezni tudom a mentést ?

(#1905) makoj30 válasza JimPike (#1904) üzenetére


makoj30
aktív tag

Jobb gomb,tulajdonságok és ott próbáltad a program futtatása rendszergazdaként pipát bekapcsolni?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1906) JimPike válasza makoj30 (#1905) üzenetére


JimPike
csendes tag

Igen azt is próbáltam. Maga az exe file-t is és a parancs ikont is. :U

(#1907) st3v3np3t3r válasza JimPike (#1904) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nézd meg, hogy a dokumentumok mappához van-e írási/módosítási jog hozzàrendelve a felhasználók csoporthoz... sajnos időnként egy-egy frissítés bele szokott kavarni nálam is a jogosultságokba....

Pl. a D meghajtóm felhasználók csoport írási jogosultsága időnként visszaáll csak olvashatóra :((( és csak rendszergazdai joggal hajlandó írni rà vagy módosítani a tartalmàt akármilyen program...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1908) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#1903) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Megint jött egy GSOD... csak most Windows 10 ISO képfájl kiírás közben... Ugyan ezzel a hibakóddal
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1909) zorzy4 válasza zorzy4 (#1901) üzenetére


zorzy4
őstag

Megoldottam pendriveról ment. Még a közel 10 éves lenovo x220 laptop is simán viszi.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1910) ricsi99 válasza st3v3np3t3r (#1908) üzenetére


ricsi99
addikt

1.) Memória teszt
2. Ha valamit túlhúztál biosban tedd alapra

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1911) st3v3np3t3r válasza ricsi99 (#1910) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ezen a laptopon túlhúzni biosba valamit is lehetetlen! :DDD
Memória?! Nem hiszem, mert azóta játszottam is és játék alatt nincs zöldhalál... Mivel fizikailag soldered 8GB ram van gépben, ez 7GB+1GB a IGP-nek... játék alatt megeszi a 7GB-ot... ha memória hiba lenne, akkor játék alatt is produkálnia kéne

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1912) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni,hogy hogyan lehet megnézni a gépem alkalmas-e majd a win11-re?
Rátaláltam erre a PC HEALTH CHECK -re a microsoft oldalán,de ott semmi alkalmazás letöltési lehetőség nincs
Alaplapom: Gigabyte B365M DS3H
CPU:OctalCore Intel Core i7-9700, 4500 MHz (45 x 100)

"Kompatibilitás ellenőrzése
A PC Health Check alkalmazás használatával ellenőrizze, hogy jelenlegi számítógépe alkalmas-e a Windows 11 futtatására. Ha igen, a rendszer megjelenésekor ingyenes verziófrissítést kap.
HAMAROSAN ÉRKEZIK"

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#1913) King Unique válasza petya2012 (#1912) üzenetére


King Unique
titán

(#1914) petya2012 válasza King Unique (#1913) üzenetére


petya2012
őstag

köszi a segítséget,megnéztem ezzel a whynotwin11-el és csak az a tpm vagy mi a piros-letiltva vagy hiányzik
sajnos nem vagyok nagy guru ilyen bios szinten,inkább majd elviszem szakihoz kapcsolja be nekem ha be lehet a biosban

(#1915) BiP válasza petya2012 (#1912) üzenetére


BiP
nagyúr

Hogyhogy megint "hamarosan érkezik"?
Pár napja kirakták már az új verziót. [weboldal]
PC Health Check [64-bites direkt link]

Ebben már rá lehet nyomni a részletekre, mi hibádzik.

[ Szerkesztve ]

(#1916) petya2012 válasza BiP (#1915) üzenetére


petya2012
őstag

(#1917) BiP válasza petya2012 (#1914) üzenetére


BiP
nagyúr

elvileg lehet, a 9.gen intelekben van már szoftveres TPM, PTT-nek hívják.
Tuti van a neten leírás vagy videó, hogy a Te alaplapodban hogyan lehet bekapcsolni. Nem egy rocket science.
De ha a szakiban jobban bízol, mint magadban, nem foglak lebeszélni.

[ Szerkesztve ]

(#1918) attilav2 válasza BiP (#1915) üzenetére


attilav2
őstag

Nekem ezt mutatja:

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1919) ricsi99


ricsi99
addikt

Hogy a bánatba lehet kikapcsolni ezt az idióta defendert?
Hiába tiltom le ,egy idő után visszakapcsol.
Ezzel nem lenne gond ha be tudnám állitani hogy ne véletlen szerüen tegye ...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1920) Pyttawrx válasza ricsi99 (#1919) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szolgáltatásokban?

(#1921) niof válasza ricsi99 (#1919) üzenetére


niof
addikt

Használj valami 3rd party víruskeresőt, és akkor kikapcsol. ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#1922) Pyttawrx válasza niof (#1921) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gondolom nem szeretne viruskergetőt használni. :)

(#1923) ricsi99


ricsi99
addikt

Nekem megfelel egyenlőre a gyári...
Csak kellene valami olyasmi trükk amivel mondjuk "kikapcsolásig felfüggesztve"...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1924) Pyttawrx válasza ricsi99 (#1923) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez a két lehetőséged van, vagy szolgáltatás szinten kapcsolod ki, majd ha kell, akkor be, vagy felteszel egy víruskergetőt, és ott kikapcsolod azt pl a következő újraindításig, így mind a 2 inaktív lesz

(#1925) Cs1csó válasza ricsi99 (#1923) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a "trükk" hogy több helyen is ki kell kapcsolni, és akkor talán 1-2 óráig vagy a gép újraindításáig úgy is marad.
Tehát belépsz a biztonsági központba - ugye tálcaikonja - és ott a vírus és veszélyforrások elleni védelemnél a Vírusok és veszélyforrások elleni védelem beállításánál minden csúszkát kikapcsolt állapotba raksz utána vissza a főmenübe és ott az ALKALMAZÁS ÉS BÖNGÉSZŐVEZÉRLÉSNÉL is MEGBÍZHATÓSÁGI ALAPÚ védelemnél is ki kell kapcsolni mindent. Utána már nem fog zaklatni.

(#1926) zolee001 válasza ricsi99 (#1919) üzenetére


zolee001
őstag

sc stop WinDefend
sc config WinDefend start= disabled

Powershell
Set-MpPreference -DisableRealtimeMonitoring $true

Uninstall-WindowsFeature -Name Windows-Defender

Aztán majd jön a sirás ha kapsz egy crypto virust

(#1927) ricsi99 válasza zolee001 (#1926) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem letörölni, hanem ideigleinesen kikapcsolni akarom.
Crypto vírust max irok magamnak ha kell _ :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1928) zolee001 válasza ricsi99 (#1927) üzenetére


zolee001
őstag

3 különbözö parancsot kaptál,az uccso unstalálja a többi csak kikapcsolja
Nem ez a szived vágya?

(#1929) Pyttawrx válasza ricsi99 (#1927) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jön az magától nem kell hogy fáradozz. :D

(#1930) zolee001 válasza ricsi99 (#1927) üzenetére


zolee001
őstag

"Crypto vírust max irok magamnak ha kell _ "
Ha egy sc parancsot nem tudsz értelmezni akkor kétlem illetve egy defendert nem tudsz kikapcsolni

(#1931) Pyttawrx válasza zolee001 (#1930) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De azt tanulta. :D

(#1932) pusihusi válasza attilav2 (#1918) üzenetére


pusihusi
addikt

Intel i-5 6400 2,70 GHz
Micsoda disznóság ezt sem támogatja!
Minden más megfelel neki!

Üdv. Feri!!

(#1933) zorzy4


zorzy4
őstag

Jól gondolom, hogy 32 bites verzió nincs?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#1934) pzstm


pzstm
titán

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22454 | Windows Insider Blog

Announcing Windows 11 Insider Preview Build 22000.184 | Windows Insider Blog

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1935) King Unique válasza zorzy4 (#1933) üzenetére


King Unique
titán

"A Microsoft a Windows 11-ből 32 bites verziót nem ad ki, de a 32 bites programok nyilván futni fognak." (forrás)

(#1936) makoj30 válasza pzstm (#1934) üzenetére


makoj30
aktív tag

Melyiket érdemes felrakni?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#1937) BiP válasza makoj30 (#1936) üzenetére


BiP
nagyúr

Az 22454 a dev csatornán jött, ezek kevésbé stabilaknak mondottak, a 22000.184 meg a beta csatornán.
Azt tedd fel, amin épp vagy, vagy amelyik az igényeidnek megfelel. Utóbbit javaslom, annak több köze van az októberben kiadandó Win11-hez.

(#1938) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Release Preview channel eddig is választható volt? Eddig mintha ki lett volna szürkítve.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1939) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

A 22454-es builden másnak sincs pont középen a start menü? Nekem picit elmozdult jobbra az óra felé.

(#1940) pzstm válasza Zsolty20 (#1939) üzenetére


pzstm
titán

igen.

azt írták known issue ez multimonitor esetében de én minden eszközön reprodukáltam külső monitor nélkül is :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1941) Zsolty20 válasza pzstm (#1940) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Akkor megnyugodtam, hogy ez egy hivatalos hiba :D

(#1943) ricsi99


ricsi99
addikt

Szóval a Tp-m modullal fogják azonosítani a gépeket.
Meg gondolom a windows ,is meg a jó isten is ,ha épp arra van szüksége....
Eddig gondolkodtam egy ilyen modul beszerzésén ,de most meggyőztek ,hogy a laposomba is tiltsam le.
Nem ezért mert csalok ,hanem mert ezután bármely oldal a tudtom nélkül azonosíthatja a gépem.... mondjuk lölö ellen írok egy pár sort net kávézóban ,és holnap rámrugják az ajtót a haverjai mert a gépem azonosítva lett a tpm chip szerint.
Sokkal egyszerübb lesz célzott támadásokat indítani majd gépek ellen, ha lessz egy megváltozthatastlan azonosító minden gépen...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1944) st3v3np3t3r válasza ricsi99 (#1943) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ezt nem lehet csak úgy beszerezni. Ez nem olyan eszköz amit bármilyen számítógép alaplapja vagy processzora támogat. Ha nincs előlészítve az alaplap a TPM támogatásra Bios és alaplapi csatlakozó szinten vagy ha a Processzor nem támogatja a hasonló hardvert, pl. az Intel PTT(Intel® Platform Trust Technology (Intel® PTT) vagy az AMD fTPM(Firmware Trusted Platform Module)-et, akkor bukta.
Például laptopoknál ennek a köre szűkebb az asztali gépekhez képest.

Amúgy én teljes mértékben támogatom a játékgyártók által ezen funkció bevezetését. A csaló játékosok elveszik a játékélményt a tisztességes játékosoktól.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1945) ricsi99 válasza st3v3np3t3r (#1944) üzenetére


ricsi99
addikt

Ja ,nem lehet beszerezni...
Nem olvastad végig amit írtam
"Meg gondolom a windows ,is meg a jó isten is ,ha épp arra van szüksége...."
ja becsszó ,hogy másra nem fogjuk használni az adataid...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1946) zolee001 válasza ricsi99 (#1945) üzenetére


zolee001
őstag

Mert mitha ma nem lehetne beazonositani bármelyik gépet,eszközt

(#1947) st3v3np3t3r válasza ricsi99 (#1945) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Te sem amit én írtam. Lehet kicsit rosszul fogalmaztam. Bocs. Ezeket a modulak csak bizonyos alaplapokhoz lehet használni/beépíteni, és csak akkor, ha az alaplapon van csatlakozó hozzá és a bios is támogatja!
Ha nincs előlészítve az alaplap a TPM támogatásra Bios és alaplapi csatlakozó szinten vagy ha a Processzor nem támogatja a hasonló hardvert, pl. az Intel PTT(Intel® Platform Trust Technology (Intel® PTT) vagy az AMD fTPM(Firmware Trusted Platform Module)-et, akkor bukta.

Az oprendszer mindenképpen kell, hogy fusson egy program :)) . Az eddigi infóim szerint a hardverkonfiguráció alapján készül egy digitális hardverkulcs is(nem tudom hogyan és milyen kritériumokat vesznek figyelembe), meg eleve ott van a hálózati kártya vagy a router MAC címe(amit nem lehet minden féle routerben módosítani)...
Ha pl. valaki gamer laptopról és csak szolgáltatói routeren keresztül játszik online, akkor nekik alapból szívás, mivel a laptopban nem lehet a főbb alkatrészeket csak úgy "fillérekből" cserélni(pl.alaplap,mert majdnem annyiba kerül mint az egész gép árának harmada vagy fele, és sorozatos csalások miatt nem lesz nagyon kifizetődő), akkor a hardverkulcs alapján bannolják a laptopot, a hálózati hozzáférést meg tiltják szolgáltatói router mac cím alapján, meg plusz a fiókot.
Állítólag a PubG Mobile a mobilos felhasználók telefonjaik IMEI és SN, plusz a fiókhoz regisztrált telefonszámot is bannolják, plusz ott is figyelembe veszik a netes kapcsolat adatait.
Eddig gondolkodtam egy ilyen modul beszerzésén ,de most meggyőztek ,hogy a laposomba is tiltsam le.
Nem ezért mert csalok ,hanem mert ezután bármely oldal a tudtom nélkül azonosíthatja a gépem

Nem tudom, hogy ezt a "mert ezután bármely oldal a tudtom nélkül azonosíthatja a gépem" sületlenséget hol olvastad. Utána kéne olvasni, hogy mi is az TPM és hogy mi a szerepe/mire való!
TPM alapján nem lehet azonosítani gépet. Ahogy az Anticheat rendszerről írták, a TPM modul fixen beégett RSA kulcsa alapján lesz a tiltás, ez nem egy azonosítószám, hanem egy titkosítási algoritmushoz használt számsor,amit a titkosító kulcs generálásánál vesz figyelmbe a modul. A weboldalak ezt nem használják, azoknak ott vannak a Sütik, meg a SzuperSütik :DDD , meg a weboldalba épített javascriptek(mint amiket a webes kriptobányászathoz használnak sok kétes oldalak.)
Ez a dolog sokkal összetettebb dolog, mint ahogy a cikk foglalkozik vele. Önmagában annak aki nem játszik, nem titkosítja a gépét, azoknak a TPM nagyon felesleges funkció, de már egyre több gépbe alapfelszereltség már
a TPM.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1948) Kupszi válasza MegalodonS (#1942) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Én támogatom az ötletet, minden multi játéknál.

Sajnos brutális sok a csaló, és ha Ban van akkor is visszajönnek új accal. Aki moslék cheater az ne tegye tönkre mások játékát. Támogatom ezt a rendszert. +1

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#1949) st3v3np3t3r válasza Kupszi (#1948) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1 Dettó

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1950) szabonagyur válasza ricsi99 (#1943) üzenetére


szabonagyur
félisten

Túl sok filmet nézel.

Bármikor be lehet azonosítani hol vagy, kapcsold ki az a tuti ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.