Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Boonen007 válasza Zoz (#2550) üzenetére


Boonen007
őstag

Köszönöm szépen! Fura is kicsit, hogy azért nem mondom, hogy egy mai vas, de pár éve nem volt ez egy lassú gép és most is elég gyors nem akad itt semmi, és fura lenne ha ezt kilőnék így.

(#2552) Doky586 válasza Boonen007 (#2548) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már a win10-et sem tudtad helyesen feltelepíteni. Azért mutat ennyi pirosat. A blogomban levő registry trükkel simán felmenne tiszta telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#2553) ricsi99 válasza Boonen007 (#2551) üzenetére


ricsi99
addikt

Én 1ghz-s 2 magos amd "bobcat" gépre is felraktam ,s hidd el az még a win7 alatt is lassú alapesetben :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2554) GoodSpeed válasza Boonen007 (#2551) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Pár év picipuháéknál most nagyon sokat jelent:

Persze ha csak a sebességet vesszük akkor a minimum 1 GHz-et és a 2 magot megugorná egy 2005-ös Athlon 64 X2 4200+ is...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2555) satee76


satee76
aktív tag

Pár nap után én nagyon megszerettem. Pörgős, szép és jó volt levéltani a 10-et (7 után mindig is utáltam mert csúnya a mai napig)
Egyetlen észrevétel, hogy ugyanazokkal a szokásokkal és rutinnal használva nekem úgy 1,5 GB rammal többet "fogyaszt" mint a 10 alapjáraton.

(#2556) Heffi


Heffi
őstag

Jó reggelt!
Ötletet kérnék: a ...468-as frissítés próbál feltelepülni a gépemre már 2-3 hete, de 48% körül dob egy "zöld" halált a telepítés, majd visszavonja a változásokat. Viszont ez nem sikerült neki tökéletesen, mert azóta nem tudok nyomtatni a gépről se hálózaton, se USB-n. (csak a beolvasás funkció működik a HP Photosmart 7510-ről) Nyomtató hiba kizárt, mert másik gépről minden ok. A frissítési próbálkozás előtt nem volt nyomtatási gondom a win11-el.
Nem hiszem, hogy hardver probléma lenne a telepítés megakadása, hisz a gépem minden kritériumnak megfelel és tökéletes állapotban van. (Asrock Steel Legend Z590 Bios 1:80, i7 11700, 16 GB ram, VGA nincs, csak a prociba integrált.
Lehet valamit ezzel a problémával kezdeni?

(#2557) pzstm válasza Heffi (#2556) üzenetére


pzstm
titán

22468 szerdan jott ki, nem 2-3 hete es Dev csatorna.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2558) Kupszi válasza pzstm (#2557) üzenetére


Kupszi
aktív tag

A Dev vajon mennyi hónappal tarthat előrébb fejlesztésbe mint a beta? Így látván a beta-ba rengeteg windows buggal, viszont a dev-be ezekkel nem találkoztam

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#2559) mika55555


mika55555
csendes újonc

Sziasztok,

jól értelmezem az eddigieket, miszerint az "új" Win11 frissítés végleges verzióját fel lehet majd tenni saját felelősségre pl. TMP nélküli vasakra is, csak nem fog kapni frissítéseket a Microsofttól?

(#2560) pzstm válasza Kupszi (#2558) üzenetére


pzstm
titán

Teljesen mas fejlesztesi agon van…mas branch

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2561) Kupszi válasza pzstm (#2560) üzenetére


Kupszi
aktív tag

az oké, de mégis csemegézik az egyik a másikból nem?

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#2562) ricsi99 válasza mika55555 (#2559) üzenetére


ricsi99
addikt

Ms mostani álláspontja szerint igen, hogy holnap mi lessz?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2563) varmi2


varmi2
nagyúr

Hogy tudom azt beállítani, hogy automatikusan bejelentkezzen?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2564) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok
5. generációs i3-as laptopom van. TPM 2.0-át megtaláltam a BIOS-ban, be is kapcsoltam. Most már csak a CPU nem kompatibilis a pchealthcheck szerint. Ilyen esetben simán felmegy a Win 11, vagy marad a tweak?

(#2565) classic B válasza classic B (#2564) üzenetére


classic B
aktív tag

Lejárt a szerk. idő. Most vettem csak észre, hogy nemrég volt ilyen kérdés... Mindegy, megvárom a keddet. :)

(#2566) pilipi válasza GoodSpeed (#2554) üzenetére


pilipi
aktív tag

"picipuha" ez a kifejezés már nagyon régen is gáz volt :Y

(#2567) DellFan válasza Kupszi (#2561) üzenetére


DellFan
csendes tag

Igen, lehetséges az átjárás a Dev-ről, pont a build 22468 kiadási megjegyzései között szerepel:
"These builds are also not matched to a specific release. New features and OS improvements from these builds could show up in future Windows releases when they’re ready, and we may deliver them as full OS updates or servicing releases." [link]

A Windows 11 egyébként hamarosan fontos hibajavításokat és fejlesztéseket kap: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2568) Heffi válasza pzstm (#2557) üzenetére


Heffi
őstag

Pontosítok: ez sem települ fel (most próbáltam) meg ami előtte volt valamilyen általam elfeledett számon, már az sem. Egy biztos legalább 3 hete nem megy a nyomtatás.

(#2569) ForRedGlory válasza varmi2 (#2563) üzenetére


ForRedGlory
félisten

(#2570) Kupszi válasza varmi2 (#2563) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Belépsz a gépházba, megkeresed a fiók beállításokat , majd a bejelentkezési beállítások ,és ott kikapcsolod a Hello bejelentkezést... majd futtatás start menü és netplwiz , a pipát kiszeded és megadod pontosan a felhasználód és jelszavad.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#2571) mrwind02


mrwind02
újonc

Hogy lehetséges kilépni az Insiderből (illetve a letöltött, telepítésre várt frissítés letörlése) ? Letöltötte már a 11-nek a release preview verizóját, de nem telepítettem. A gépház Insider menüjében már próbáltam leválasztani a microsoft fiókot is, de a frissítések menüben továbbra is azt írja (angolul) hogy az eszköz be van állítva buildek fogadására

[ Szerkesztve ]

(#2572) niof válasza pilipi (#2566) üzenetére


niof
addikt

Aztán miért? Mesélj már!
Így jobb? M$ Talán találóbb is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2573) BiP válasza niof (#2572) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert már nem vagyunk óvodások. :) ;]

(#2574) pilipi válasza niof (#2572) üzenetére


pilipi
aktív tag

Miért kellene ezt nekem elmagyaráznom.
Vannak dolgok amik csak úgy vannak.
Pl. hogy értsd :
nappal van - miért?
szombat van - miért?
Ezek a dolgok nem szorulnak magyarázatra.
Már 20 éve is noob duma volt, most meg boomer talk :R

(#2575) szabonagyur válasza mrwind02 (#2571) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az Insider elhagyására az egyik opció a képen látható, neked magyarul írja ki:

Ami letöltődött nem tudom, hogy tudod e még törölni :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2576) szabonagyur válasza niof (#2572) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól, hogy valaki "okos" módon "lefordította" az MS nevét még egyáltalán nem vicces, bármennyire is használják sokan előszeretettel.

Ahogyan az alma, stb. fordítás is inkább csak szánalmas, mint menő.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2577) niof válasza pilipi (#2574) üzenetére


niof
addikt

Hát én nem botránkozom meg rajta. Mindenki úgy hívja, ahogy szeretné, a lényegen nem változtat. Mi az hogy boomer? Mostanában felkapott divatszó lett, de még értelmesen sehol nem láttam leírva, hogy ez pontosan mit is jelent... Csak hogy tudjam, milyen módon sértegetsz éppen.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2578) mrwind02 válasza szabonagyur (#2575) üzenetére


mrwind02
újonc

Sajnos nincs ilyen menüpontom. Leválasztást próbáltam, módosításnál nincs semmi hasznos opció

(#2579) BiP válasza mrwind02 (#2578) üzenetére


BiP
nagyúr

Ott alul a kapcsoló.

(#2580) pilipi válasza niof (#2577) üzenetére


pilipi
aktív tag

Valamit alaposan félreértettél.
Nem sértegettelek és nem is te használtad azt a kifejezést.
Ahogy írtam is a szóhasználat az ami megkapta a boomer jelzőt. :K
Tehát beláthatod, hogy semmilyen sértegetés nem valósult meg.

(#2581) GoodSpeed válasza niof (#2577) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Érdemben nem tudott a srác hozzászólni, aztán nyomja a divat Englisht :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2582) pilipi válasza GoodSpeed (#2581) üzenetére


pilipi
aktív tag

+1 :R

(#2583) szabonagyur válasza mrwind02 (#2578) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google beírod akkor a pontot amit bekarikáztam, ugyanaz az oldal fog bejönni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2584) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Van arra lehetőség, hogy anélkül lépjek ki az insider csatornából, hogy egy tiszta win10/11-et kellene telepítsek? :)

(#2585) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Érdemes feltenni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2586) GoodSpeed válasza cellpeti (#2585) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Önmagában azért (is), mert kitolja a támogatás időpontját évekkel.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#2587) cellpeti válasza GoodSpeed (#2586) üzenetére


cellpeti
veterán

még mindig csak insider program részeként lehet felrakni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2588) Beaumont válasza cellpeti (#2587) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Meg 3 napig igen

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#2589) cellpeti válasza Beaumont (#2588) üzenetére


cellpeti
veterán

utána "szabadon" pakolható? :DDD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2590) Heroes fan válasza makoj30 (#2526) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ilyen ezer éves gépre a teljes verzió úgy sem fog rámenni, ez még ddr2-es korszak. Már vagy 16 éve halott.

(#2591) Beaumont válasza cellpeti (#2589) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Biztos vagyok benne. :DD

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#2592) makoj30 válasza Heroes fan (#2590) üzenetére


makoj30
aktív tag

Linux Mint került a laptopra,az a lényeg hogy a W11 az aláírásomban lévő gépen fusson jól

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#2593) BiP válasza Zsolty20 (#2584) üzenetére


BiP
nagyúr

Kilépni ki lehet. Bár ha most a 22468 van fent, akkor jó ideig nem fogsz új buildet kapni.
Ha viszont szeretnéd visszarakni a 10-et vagy a pár nap múlva megjelenő 11-et feltenni, akkor viszont nem úszod meg a friss telepítést.

(#2594) King Unique válasza Zsolty20 (#2584) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat, erről is volt már szó itt mostanában. Viszont az október 5-én megjelenő W11-re váltáshoz a Beta vagy Release Preview csatornán kellett volna maradni, mivel az a 22000.xxx és nem pedig a ≥ 22468 Dev Cnannel build lesz, ahol az utóbbi esetben a végleges W11-re váltáshoz marad a clean install...

[ Szerkesztve ]

(#2595) King Unique válasza pilipi (#2566) üzenetére


King Unique
titán

+1 Nyilván az, meg a "winfos", "M$" és társai buta, egybites megnevezések szintén, MS haterek szoktak ilyeneket írogatni, vagy még ők sem feltétlen mindig és mindenhol, ezért is ultragáz egy Windows szaktopikban... :B :K

[ Szerkesztve ]

(#2596) ricsi99 válasza King Unique (#2595) üzenetére


ricsi99
addikt

Pedig én is szoktam ilyen szlengeket használni
ms...
zintel....
informatikus...
szerintem simán elférnek bárhol
sima "lekicsinyítő" jelzők számomra
Motoros topicban sem akad ki senki ha olasz f@stalicskának becézem a Malaguti-mat

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2597) King Unique válasza ricsi99 (#2596) üzenetére


King Unique
titán

Nem az MS rövidítés (az oké) volt említve, hanem más, ha sikerült elolvasni.
Egyszerűen nem szaktopikba valók az említett buta, hater jelzők és megnyilvánulások, az egyes hírek kapcsán létrejött "melléktopiokban" lehet elmegy, meg ott úgyis gyakran annyi a szint (+ hozzáértés terén is) bele-bele olvasgatva néha a hsz-ekre... :DDD

(#2598) ricsi99 válasza King Unique (#2597) üzenetére


ricsi99
addikt

Emelkedj ezeken a dolgokon felül....
Múltkor én is betévedtem egy cpu topicba és majd széttéptek a fanok a "zintel" kifejezés miatt... előszőr nem értettem ,aztán elért a megvilágosdás ,hogy van ahol a sötétség tombol :C :C :C :C

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2599) King Unique válasza ricsi99 (#2598) üzenetére


King Unique
titán

Nem, inkább neked kellene + mellőzni a témától eltérő további fejtegetést, pláne hogy senki nem kérdezett (most sem) és az a válasz sem neked ment, meg pláne hogy jogosan lett megemlítve, ahol ha nem világos pontosan miről van szó és mi miért nem oké, akkor az már egyéni probléma... :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#2600) ricsi99 válasza King Unique (#2599) üzenetére


ricsi99
addikt

Kérek engedélyt meghunyászkodni :B

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.