Hirdetés

2020. február 17., hétfő

Gyorskeresés

(#47851) Weareus

Weareus
(őstag)

No és persze kérdés, ha az adott helyen meg lesz ragasztva, mikor és hol fogja újra elengedni magát, hiszen gondolom a többi részen sem "minőségibb", szóval, ez a kuka-kategória, vagy esetleg teljes szétbontás, csiszimiszi és újraragasztás.
Persze lehet, hogy csak az adott helyre került kevesebb ragasztó gyárilag, ami hamarabb megadta magát, de ki tudhatja?

[ Szerkesztve ]

(#47852) TESCO-Zsömle válasza Weareus (#47851) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ha sikerülne levenni az alját, akkor az összes élet kinyomnám ragasztóval...

de ki tudhatja?

A Jóisten! :P

[ Szerkesztve ]

(#47853) viperabácsi válasza TESCO-Zsömle (#47852) üzenetére

viperabácsi
(őstag)

Hali

Mi a neve a ragasztónak amivel plexit ragasztasz?

[ Szerkesztve ]

" AZ ŰR VESZÉLYES HELY . FŐLEG ,HA A KÉT FÜLED KÖZÖTT VAN ."

(#47854) TESCO-Zsömle válasza viperabácsi (#47853) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Nemmondommeg...

(#47855) viperabácsi válasza TESCO-Zsömle (#47854) üzenetére

viperabácsi
(őstag)

magadnakvaló vagy!!! :DDD megkaptam :C :R

[ Szerkesztve ]

(#47856) blasko92 válasza TESCO-Zsömle (#47854) üzenetére

blasko92
(őstag)

Problem?

Engem is érdekelne :U

(#47857) TESCO-Zsömle válasza blasko92 (#47856) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Tessék, te nagyobbat kapsz.

(#47858) blasko92 válasza TESCO-Zsömle (#47857) üzenetére

blasko92
(őstag)

Köszi :R

(#47859) Gus-T. válasza viperabácsi (#47853) üzenetére

Gus-T.
(tag)

Hi.

kloroform... az gyönyörűen összeolvasztja a plexit... Legalábbis a plexisem általában azt használja.. (csak ne szipuzz bele túl sokat.. :) zzzzzzzz...

i7-2600K + ASUS SABERTOOTH P67 REV 3.0 + KINGSTON 8GB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz + EVGA GTX580 3GB + Corsair TX850 táp

(#47860) TESCO-Zsömle válasza Gus-T. (#47859) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Hát, a mostani se gyenge. A kisgép összerakása után egy hétig bűzlött a lakás. Kaptam is a fejemre rendesen érte...

(#47861) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#47860) üzenetére

HUfantom
(senior tag)

csak a fejét hogy meg ne sántuljon !! :))

Yesterday is History, Tomorow is Mystery, but Today is a Gift, that's why they called it: "Present" --- Grand Master Oogway

(#47862) Weareus

Weareus
(őstag)

No, én nem akarok titkokat leleplezni, de plexit (vagy másképp akrilüveget, ill. poli-metil-metakrilátot, PMMA, v. "szintetikus gyanta", safety glass, laminated glass, stb, egyéb neveiért: Google) többféleképpen is ragaszthatsz.
1. Olvasztással, majd a megfelelő részek összenyomásával.
2. Van egy úgynevezett Super Glue nevű ragasztócsalád, amely igen jól fogja a plexit, ennek több fajtája létezik, ezek ált. cianoakrilát-származékok.
3. A Plexi legjobb oldószerei a di- és triklór-metán (=kloroform), továbbá a szén-tetraklorid, bár ez elég nehezen beszerezhető. (Ahol bekened, meglágyul, majd megfelelő illesztés és nyomás után mintegy láthatatlan hegesztés jön létre). Számos egyéb szerves oldószer oldja (nitrometán, dimetil-szulfoxid, aceton), mivel észterkötéseket tartalmaz, amelyek viszonylag könnyen reakcióba vihetőek.
4. Aztán ott van még a csavarozás, mikor megfurkálod egy gumicsíkkal körbefuttatod, de hát ez ugye általános, ilyen van az acetál blokkomon is. (Csak az nem plexi).
Remélem, nem lepleztem le titkokat.

[ Szerkesztve ]

(#47863) Razermazer válasza Weareus (#47862) üzenetére

Razermazer
(őstag)

Nem szerintem teljesen jó dolgokat írtál le, nekem legalábbis élvezet olvasni. Bírom az ilyeneket :C

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#47864) TXT

TXT
(őstag)

Használ valaki innen Asus Crosshair V Formula alaplapot, amit vízhűtéssel hűt?
:R

(#47865) 5000watt

5000watt
(aktív tag)

Üdv! :)

Újra nálatok :)))

Dual radimat lecseréltem és én is űrhajó effektusba nyomom :D

most az a helyzet hogy megnőtt a nyomás és őrvény és csobogás lép fel ha a cső benne is van vagy nincs :) ha nincs akkor őrvény ha benne van akkor csobogás vagy őrvény :)

mit kéne tennem ahoz hogy megint szép tiszta legyen a tartályomban a víz ?

Csővel kéne valamit variálni vagy szivacs ? :R

Képek :
[link]

[link]

[ Módosította: jones965 ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#47866) blasko92 válasza 5000watt (#47865) üzenetére

blasko92
(őstag)

Vedd ki a csövet, és valahogy szerelj be egy anti-cyclone-t.

(#47867) nemethati

nemethati
(senior tag)

Elkészült a nagy mű, ez most tuti így marad egy pár hónapig :DDD
képek
Majd dobok mellé hőfokokat is, ha lesz időm átfogóbban kitesztelni a rendszert.

(#47868) imibogyo válasza nemethati (#47867) üzenetére

imibogyo
(veterán)

Nagyon tetszik, de lehet egy buta kérdésem?

Minek annyi venti? Nekem a 2600k-t elvitte passzívan egy quad igaz tuning nélkül de akkor is, szerintem egy venti elég lett volna a tuninghoz is. Na ha ehhez hozzáveszem, hogy neked van VGA-d is akkor tiszta sor, hogy jobban melegszik, de annyival nagyobb is a radiátorod nem? :U

Vagy itt nem számít ennyit a méret?

Működő CNC váz MDF fő darabjai eladóak - 30k (https://tinyurl.com/vrytesc)

(#47869) blasko92 válasza nemethati (#47867) üzenetére

blasko92
(őstag)

Szép lett nagyon. Nekem is tetszik ez a picike LianLi házikó, lehet majd egyszer lecserélem ezt a böszme gépházat :DDD

Bár én a 9db 120-as venti helyett inkább 4db 180-as ventit tettem volna rá

imibogyó mivel ennek a radiátornak eléggé ritkás a lamellázása, ezért azok a ventik alacsony fordulatszámon is könnyen elviszik. Jó az, ha át van szellőztetve.

(#47870) 5000watt

5000watt
(aktív tag)

a tartályban lévő őrvény illetve csobogásra nincs valami Obis szivacs megoldás? :D

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#47871) viperabácsi válasza 5000watt (#47870) üzenetére

viperabácsi
(őstag)

Szerintem egy prociblokkhoz nagyon erős a ddc

(#47872) ---Lasali--- válasza 5000watt (#47865) üzenetére

---Lasali---
(Közösségépítő)

Én is azt tanácsolom, amit blasko92, hogy vedd ki a csövet, nekem az megoldotta anno a mini tartálynál.

(#47873) imibogyo válasza blasko92 (#47869) üzenetére

imibogyo
(veterán)

Nekem passzívan a quad-dal 38 fokos volt a vizem játékok és renderelés alatt, pedig akkor 3,8 GHz-en megy a TC miatt a 2600k.

(#47874) 5000watt válasza viperabácsi (#47871) üzenetére

5000watt
(aktív tag)

2 hónap és jön bele a asus 6950+ valami kemény táp es táp szal kell majd ide :))

[ Szerkesztve ]

(#47875) 5000watt válasza ---Lasali--- (#47872) üzenetére

5000watt
(aktív tag)

Ha kiveszem a csövet akkor őrvény lép fel ...

(#47876) blasko92 válasza 5000watt (#47870) üzenetére

blasko92
(őstag)

Rakhatsz bele valami durva szivacsot is, kisállat kereskedésben, ahol árulnak akvárium kiegészítőket is, ott biztos tudsz venni jó árban, akár méretre is. Csak ne legyen olyan sűrű a szivacs, mint a mosogatószivacs, mert azon nehezen fog átmenni a víz.

Azt majd alakítsad ki henger alakúra, és úgy tedd bele. Bár lehet, hogy a vízsugár majd felnyomja a tartály tetejébe....

[ Szerkesztve ]

(#47877) 5000watt

5000watt
(aktív tag)

NAh végre egy jó ötlet :)) :C :R

(#47878) imibogyo válasza 5000watt (#47877) üzenetére

imibogyo
(veterán)

3 HSZ, 2 perc alatt, ne szemeteld már teli a topikot.... :(( :(
Ráadásul nem először szólunk érte.

Amúgy meg bármilyen ritka szövésű szivacs tökéletes erre a célra. Én drót-dörzsit (alumínium súroló szivacsot) használtam, és tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

(#47879) 5000watt válasza imibogyo (#47878) üzenetére

5000watt
(aktív tag)

"(alumínium súroló szivacsot)" volt ilyen kerek itthon pont :)) amúgy te levágtad méretre vagy csak naturba tetted bele ?

Köszi a tanácsot :) :C

A smiley-k nem sormintának vannak. Bőven elég egyet használni típusonként.

(#47880) imibogyo válasza 5000watt (#47879) üzenetére

imibogyo
(veterán)

Csak beletömtem a plexi tartályba. :D

(#47881) HUfantom válasza blasko92 (#47876) üzenetére

HUfantom
(senior tag)

emlékszünk a kollégára aki megpróbálta mosogatószivaccsal :)
Azt a cső elkezdte beszippantani azt a sűrű szivacsot. Így csak tényleg a legritkábbat szabad belerakni lehetőleg műanyagot. Mert azzal semmi sem fog kölcsönhatásba lépni odabent

Yesterday is History, Tomorow is Mystery, but Today is a Gift, that's why they called it: "Present" --- Grand Master Oogway

(#47882) blasko92 válasza HUfantom (#47881) üzenetére

blasko92
(őstag)

Emlékszünk bezony :)
Azért javasoltam neki az akváriumban is használatos szivacsot, mert az nem szennyez be semmit se.

(#47883) nemethati válasza imibogyo (#47868) üzenetére

nemethati
(senior tag)

Több szempont alapján döntöttem a 9x120mm mellett.

1. halkabb mint a 140-es, annak ellenére is hogy több van belőle
2. "batwing" design :DDD
3. a 120mm-es méretet kicsit kompaktabbnak érzem még mindig
4. már volt belőle 6db

Hőfokokat tekintve pedig:

Age of Conan, maximum, dx10, 1920x1080 felbontás. Jelenleg ez izzasztja meg legjobban a rendszert, jobban mint bármilyen szintetikus progi. Hihetetlen, tudom :))

1. passzív, DDC 2300rpm
CPU magok 67-69°C
GPU 62
Alaplap 48
A radiátor forró...

2. 500rpm ventik, DDC 2300rpm
CPU magok 47-49°C
GPU 42
Alaplap 40
A radiátor mégcsak nem is langyos...

3. 900rpm ventik, DDC 4500rpm
*így nincs az az isten hogy használjam, de holnap letesztelem, de a kb várható értékek
CPU magok 36-39
GPU 35
Alaplap 36
A radi tök hideg...

Azt tudom, hogy a procin nyerhetnék még pár fokot, mert elég érdes az alja. Ennyire azonban nem vagyok elvetemült. Jelenleg elég az, hogfy tök csendben megy minden, full terhelésen is. És nem főnek meg a komponensek.

[ Szerkesztve ]

(#47884) imibogyo válasza nemethati (#47883) üzenetére

imibogyo
(veterán)

Értem a logikát.

Én biztos, hogy csak egy "sor" 12-eset használnék, tehát hármat, ezzel elérem, hogy minden hőfok normális, viszont még csendesebb lenne a gép, mint 9-el. Természetesen azt az egyet ami az alaplapra megy, azt megtartanám én is. :K

De nagyon igényes a konfigod. :R

Mondjuk én most befogom a számat mert mindenem léghűtéses ráadásul a zajos fajtából, mert eladtam a nagy fehér gépemet. :B De ez remélem hamarosan meg fog változni. Mondjuk már a mostanit is árulom. :D

[ Szerkesztve ]

(#47885) Nippon válasza nemethati (#47883) üzenetére

Nippon
(őstag)

Nekem a 2500K 4.2Ghz-en + a 6950/70 925/1450-en egy EK 360XT radiátorral és 3db kb 500-at forgó Sflex ventivel: CPU max 48 a gpu pedig 43-45 volt. (Linx, Kombustor) játékok alatt kevesebb.
Tudom, hogy az 580 kicsivel jobban fűt de a hőleadó felületed háromszorosa az enyémnek.
Valami ott nem jó szerintem.

(#47886) Weareus

Weareus
(őstag)

Tudom, ez a vízhűtés topik, de nem tudna valaki egy brutál nagy fekvő házat ajánlani vízhűtéshez?
Konfigom az adatlapomon, + ami a vízhűtésből megvan: MORA 4x180, Laing D5 réztető + 7970 blokk.
Azért kellene fekvő ház, mert biztonságosabb, jobban szerelhető és talán a D14 is ott működik optimálisan, mint vízhűtés...
Ezért nem lesz Corsair Obsidian D 800, sz'al valami hasonló kategória kellene, bár nem baj, ha olcsóbb, csak hasonlóképpen legyen felkészítve vízhűtésre...

[ Szerkesztve ]

(#47887) ---Lasali--- válasza HUfantom (#47881) üzenetére

---Lasali---
(Közösségépítő)

Tavaly én is megpróbáltam mosogató szivaccsal, még a kis tartállyal, cső kivétel előtt. :D
Nekem nem akarta beszívni, más történt.. alatta összegyűlt a levegő, és még jobban levegőssé vált a rendszer, aztán a levegő keresztbe fordította, stb.. :U

[ Szerkesztve ]

(#47888) nemethati válasza Nippon (#47885) üzenetére

nemethati
(senior tag)

Ne felejtsük el, hogy az áramlás 100l/óra alatt van. A ventik inkább 300rpm-en pörögnek mint 500.
A MagiCool triplám úgy tudta csak hozni a stabil 50°C alatti hőfokokat, ha 900-on pörögtek a ventik. Szintén leszabályzott DDC-vel, alaplap nem volt a körben.
Szerintem nincs ezzel gond, alapon a GPU 28, minden más 30°C körül van. Üresjárat/netezés/filmnézés közben.
Terhelésnél meg szépen melegszik a radi, ergó a hőátszállítás oké. Szóval ahol lehetne még nyerni az a pasztázás és az említett blokk polírozása.
Az 580 pedig nem kicsit fűt jobban, hanem nagyon :DDD

(#47889) AndrewTdi

AndrewTdi
(addikt)

Sziasztok!

Konfigot cserélnék, és igencsak kacsintgatok vízhűtés felé, de számomra nagyon idegen ez a téma.
Egy ASUS Maximus IV Gene-Z Gen.3 (mATX) lap, i7 2600K-val és 6950- el. procit és a vga-t szeretném vizezni.
de itt jön a lényeges dolog, amiért tanácsokat kérnék. mindenféleképpen kis házat szeretnék. Most 800D-m van, de Xigmatek gigas, vagy esetleg kisebb házban gondolkodom.
Van-e esetleg valami ajánlásotok minél kis matx házra, de azért legyen akkora, hogy elférjen benne minden (radi, pumpa, stb).
Nem nagyon szeretném cibálni a procit vagy a vga-t, valszeg minden maradna alapon, ahogy eddig is.

Minenféle tanácsot elfogadok, elolvasok, meghallgatok, mert tényleg idegen a dolog.

thx

[ Szerkesztve ]

(#47890) Nippon válasza AndrewTdi (#47889) üzenetére

Nippon
(őstag)

A Silverstone TJ08-E a legkisebb ház ami alkalmas a célra. Esetleg Fractal Design Arc mini, elfér benne 2db 240mm-es radiátor ha kiveszed az összes 3,5"-os keretet.

(#47891) AndrewTdi válasza Nippon (#47890) üzenetére

AndrewTdi
(addikt)

kezdünk helyben lenni. Bár én nem aTJ08-E-et néztem ki, hanem a PS07-et.
Ebben a házban hova lehetne lehelyezni a dolgokat? illetve mekkora / milyen radi és pumpa kellene adott esetben?

(#47892) Weareus válasza Nippon (#47890) üzenetére

Weareus
(őstag)

47886-ra valaki?
Hasonló a kérdésem, mint Andrew Tdi-nek, csak nekem nagy ház kellene és fekvő (a vizezéshez.)
Próbálok guglizni, de elég esélytelen...

[ Szerkesztve ]

(#47893) HUfantom válasza Weareus (#47892) üzenetére

HUfantom
(senior tag)

Hát ez a felkészítés vízhűtésre dolog elég sokat takar. Valahol ott kezdődik hogy van két lyuk a házon amibe bele van rakva egy gumi tömítés. És valahol ott ér véget hogy ki van alakítva egy tripla radinak hely valahol ügyeseb izlésesen. A morat gondolom nem akarod belül tartani. Esetleg 4 lyukkal fel tudod fogatni a ház oldalára. Nem egy nagy súly nem fog eldölni miatta. Persze a nem a mostani biliacél minőségű házakra gondolok.

Gondoltál már arra hogy csináltatsz egyet magadnak ? PM. mert az nem reklám :)

(#47894) Weareus válasza HUfantom (#47893) üzenetére

Weareus
(őstag)

Sem csinálni, sem csináltatni nem akarok. Minden szerszám, kézügyesség adott, de idő nuku.

Lehet, hogy mégiscsak Obsidian 800 D lesz az, csak fogom, azt elfektetem és annyi.

Most nyilván néhányan hülyének néznek, de egyszerűen igy jön ki nálam a hely... :K

Amúgy jelenleg is álló házat használok fekve, a hátsó fele van elől ("plug and play"), szóval szerintem sokkal praktikusabb, igaz a CD-romnál, meg Obsidian esetében a hot-swap rackeknél kicsit moddingolni kellene, de akkor már úgy szerelek, hogy van hozzá egy jó alap.
No meg abba fér is cucc...

[ Szerkesztve ]

(#47895) TaaT válasza Weareus (#47894) üzenetére

TaaT
(veterán)

kevés a jó fekvő ház... az alsóval mondjuk érdemes egy próbát tenni :)

[ Szerkesztve ]

(#47896) Weareus válasza TaaT (#47895) üzenetére

Weareus
(őstag)

Igen, árgépen találtam kb ilyesmiket én is, de ezek túl kompaktak, picik és nincsenek is felkészítve úgy a vízre (bár az alsó határozottan jól néz ki).
Asszem marad a 800 D, oszt megdöntöm-mooddingolom. :DDD
Majd küldök képet, ha összejött.
Köszi a segítséget. :R

(#47897) Nippon válasza AndrewTdi (#47891) üzenetére

Nippon
(őstag)

A TJ08-E talán azért jobb, mert az elejébe mehet egy Phobya Extreme 200 radiátor, szerintem már önmagában elég a 2600K+6950 pároshoz de még mindig elfér egy 120-as radiátor a hátsó helyre. Ezzel szemben a PS07-elejébe nem tudom, mit lehet ácsolni, de a dupla biztos nem fér el. Talán 2db 120-as elférne, egy előre, egy hátra de az határeset, még akkor is ha a legjobbat veszed. Inkább a TJ08-E, azzal biztosan meg lehet oldani a vízhűtést.

Weareus: Olyat nem tudok... Muszáj feküdnie?

(#47898) TaaT válasza Weareus (#47896) üzenetére

TaaT
(veterán)

az alsó már nem annyira kompakt, de bőven túl vannak árazva a komolyabb fekvő házak... :)

(#47899) Weareus válasza TaaT (#47898) üzenetére

Weareus
(őstag)

Igen, az áraikat is néztem, az alsó áráért már jön egy Obsidian 800D és akkor már inkább az, ha ügyes vagyok, több radi is belefér tartályostól, szivattyústól, a MORA meg szépen távtartókkal megy alá v. fölé, akár még nyitható oldallapnak is rárakhatom, ha figyelek arra, hogy engedjen annyit a "slag".
Ötlet, fantázia az van bőven, de hogy ebből mi valósul meg, az még a jövő zenéje.

(#47900) cipofuzo87

cipofuzo87
(tag)

Sziasztok!

Milyen gyári passzív vízhűtést (ventillátor nélküli, és nagyon halk pumpával) ajánlanátok nekem a jó ár/érték kategóriából (25-40k), ami jövő biztos, tehát későbbi procifoglaltokra is lesz megoldás?
i5 2500K-m van, jelenleg a gyári hűtővel 4Ghz-en járatom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.