Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47251) TaaT válasza planbmokus (#47250) üzenetére


TaaT
veterán

a radiban néha meg reked egy kis bubi, szal nem véletlenül írták itt többen hogy érdemes szumózni a géppel, és akkor fog igazán minden rendben menni :K

Give them hell Ukraine!

(#47252) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok a dual radim függőlegesen lesz a belülre a hátlapra rögzítve .. A csatik felfele vagy lefele nézzenek ? Jah és a ventik szívjanak vagy fújjanak?

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#47253) becsitibi válasza 5000watt (#47252) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ezek a dolgok engem is érdekelnek,várjuk a szakik válaszait!

(#47254) TaaT válasza 5000watt (#47252) üzenetére


TaaT
veterán

légtelenítés szempontjából jobb ha felfele néznek, a ventik meg tökmindegy hogy vannak felrakva, 5% körüli az eltérés a 2 állás között :)

Give them hell Ukraine!

(#47255) 5000watt válasza TaaT (#47254) üzenetére


5000watt
aktív tag

:R :R :R Köszi!

Ma teszem össze a rendszer! még kezdő vagyok :))

Nzxt m59 es házba lesz belőve csak szar hogy nem fér ez a Duálus radi + 2 venti felülre ...

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#47256) TaaT válasza 5000watt (#47255) üzenetére


TaaT
veterán

Én egy tripla radival fogom összerakni a rendszerem, de mivel a P180Mini-be sehogy sem férne be így gépen kívül lesz megoldva :)

Give them hell Ukraine!

(#47257) becsitibi


becsitibi
senior tag

szevasztok!

Már csak a cső van hátra,melyik a jobb megoldás?

1: Piros cső,átlátszó legjobb minőségű folyadék

2:Átlátszó TYGON cső,piros EK folyadék /ez állitólag nem rakódik le/

:R

[ Szerkesztve ]

(#47258) HUfantom válasza becsitibi (#47257) üzenetére


HUfantom
őstag

Ez egy fogós flameindító kérdés :)
Mind a cső mind a folyadékról sok vita van.
Én piros csövet használok és egy középkategóriás előrekevert folyadékot.
/ Aquatuning "szintelen" mert 100HUFal olcsóbb mint a piros. A képen bal oldalt Piros jobb oldalt "színtelen" /. Eddig 3 hónap alatt nem tapasztaltam lerakodást...

Csőben megint sok eltérés van de azért azt mindenki elhiszi, hogy lehet 3500 forint/méter alatt is nagyon jó csövet venni. A különbözet meg vagy 10-15 sör lehet :C
/Ott a képen egy 1000HUFos cső ami akciósan 800 forint volt.../

EK folyadékáról még nem olvastam semmit, lehet te leszel az első aki kipróbálja majd mindenképp írd meg a tapasztalatokat :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#47259) zetorg válasza becsitibi (#47257) üzenetére


zetorg
aktív tag

színes cső, színtelen folyadék.

nekem fekete csövem van, EK pure water-rel. kb 2 hónapja megy és még jól néz ki :)

láttam már befeketedett EK vörös nedüt 1 hónap használat után...

(#47260) becsitibi válasza HUfantom (#47258) üzenetére


becsitibi
senior tag

Na ezekre a dolgokra vagyok kiváncs,ezért járok én ide!!Akkor valószinű hogy maradhat a TYGON cső,és az EK RED.

Természetesen beszámolok a tapasztalataimról,bár nincs nagy,de azért lehet hasznos lesz. :U

Zetorg:Én is azt látom a legmegbizhatóbb dolognak hogy inkább szines cső,és tiszta folyadék,de kipróbálom milyen lesz igy,annyit tudok hogy a PHOBYA meg a THERMOCHILL lerakódik,ezt OC mondta,meg azt is hogy az EK nem rakódik le.A fekete cső nem lenne rossz,mert piros fekete kombó van a gépem belsejébe ezért,ezért fontos a külalak is. :R

[ Szerkesztve ]

(#47261) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#47254) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az attól függ, milyen radija van. A jobb radikon van légtelenítő nyílás a túloldalon. :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47262) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#47258) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs itt semmi vita. A cső színe gyakorlatilag mindegy, a lötyit meg úgy választja az ember, hogy mennyire szeretne cumizni vele, mikor egyenként átsikálja fogkefével a blokkokat...

Itt csak az esztétikum a mérvadó. Mit szeretne a tulaj. Víztiszta csőben színes folyadékot, vagy fordítva.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47263) becsitibi válasza TESCO-Zsömle (#47262) üzenetére


becsitibi
senior tag

Zsömi Te milyet ajánlasz/használsz? :R

(#47264) TomiLi


TomiLi
addikt

Ha már így szóba került a víz és a cső, akkor én azt szeretném mekérdezni, hogy mennyi idő elteltével jelenthet problémát a színezett víz? Egy-két hónap után ronthat már hatásfokon egy esetleges lerakódás, vagy azért hosszabb ideig "probléma" mentes a rendszer?

Bogyóka

(#47265) Razermazer válasza TomiLi (#47264) üzenetére


Razermazer
őstag

Tapasztalatból 2 év után illik lecserélni a készrekevertet szépen romlik a hatásfoka.
A színezettel fogalmam sincsen, nem használok olyat. Annyira gáz az sem lehet ha jó minőségű.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#47266) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#47261) üzenetére


TaaT
veterán

Abból indultam ki hogy volt 4féle radim eddig és egyiken sem volt a túloldalt légtelenítő nyílás :)
Csak az extreme nován van 4db, de azok is ugyanazon az oldalon :B

Give them hell Ukraine!

(#47267) TESCO-Zsömle válasza becsitibi (#47263) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én nem használok egyelőre semmilyet. A desztvíz+etil-alkohol kombót szeretném kipróbálni.

Régen használták, de aztán valamiért (talán mert meg lehet inni) a fagyálló maradt meg. Emlékszem, anno volt aki vodkát öntött a rendszerbe. Hogy hígítva vagy töményen, az már nem rémlik, ahogy az sem, hogy milyen hosszútávú hatásai voltak a szomjúságon kívül. :DDD

sz: Úgy emlékszem, valaki itt már használ desztvíz+alkohol kombót, de nem tudom ki az.

TaaT: Phobya radikon szokott lenni, de láttam már más gyártótól is. Amúgy szinte teljesen mindegy... Ha lefelé állnak a csatik, akkor a beömlő oldal légtelenedik könnyen, és a kiömlő oldalon kell "lenyomni" a levegőt, ha pedig felfele állnak a csatik, akkor fordítva. Ugyanannyi nehézséget okoz a légtelenítés mindkét esetben.

Szerintem a legjobb megoldás, ha felfele állnak a csatik, és a két ág egymásba nyitható, közvetlen a radi után. Vagy a másik lehetőség, ha 4-furatos radija van, hogy az (állítva) vízszintes csatlakozókban folyik a víz, a függőlegeseken keresztül pedig töltődik a rendszer. Gondolkodtam is egy tartály nélküli rendszeren, ahol a hőtágulásra egy külön csőszakasz lenne fenntartva, a radiátoron keresztül pedig a sima légtelenítés menne.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47268) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok!

megy a rendszerem de levegős+habos vagyok ... desztvíz+fagyálló 5:3 arányban mit ronthattam el ? :W :W :W

jah és van össze vissza cikázó őrvényem is :)

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#47269) becsitibi válasza TaaT (#47266) üzenetére


becsitibi
senior tag

Amit most vettem EK XTX240 azon is van légtelenitő,ám egy nagyon bosszantó dologgal találkoztam vele kapcsolatban,a mi nap beraktam ahol majd lesz a helye,és egy kicsit hozzákoppintottam az egyik lemezhez,aztán ott le is pattant a festéke,mindenkinél igy van,hogy a legkisebb koppintára karcolódik,meg lepattan a festék?? :F,még nem is használtam,de már ütött kopott... :(((

(#47270) MontyCrew válasza 5000watt (#47268) üzenetére


MontyCrew
senior tag

szorítsd el a csövet, a bubik azok majd majd eltűnnek, az örvény addig nem baj, míg nem szív be levegőt, mellesleg nem néz ki rosszul..:)

Szerk.: 1 tartály 2 rendszer az hogy nézne ki? Valaki csinált már olyant? lenne egy 25ös cső tartály, erre rá lenne kötve egy corsair h80 és egy vga külön körrel.

becsitibi: én úgy vettem észre, hogy a legtöbb ilyen, Alphacool volt az és, és sajna a mostani Phobya is érzékeny erre...

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#47271) TESCO-Zsömle válasza 5000watt (#47268) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

desztvíz+fagyálló 5:3 arányban

Te aztán szerethetsz bütykölni... Ezzel lesz mit takarítanod a redszerből...

Itt általában 10:1-es arányt szokták ajánlani, de még annál is előfordul. Javallottab a 20:1-es arány. Emlékeim szerint azzal még nem volt itt senkinek gondja.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47272) TaaT válasza becsitibi (#47269) üzenetére


TaaT
veterán

A DD Black ice Extreme radijaim fényes feketék voltak, a karcok meglátszottak, de nem igen ugrott le a festék :N
A Magicool-ok matt feketék, viszont szerették ledobni a dukkózást, de csak egy kicsit :B

Give them hell Ukraine!

(#47273) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok,

Teljesen kezdő vagyok vízhűtés terén. Most rakok össze egy konfigot i3-as procival. Nekem semmi más célom nem lenne csak egy nagyon halk gép összeállítása.
[Ezt] néztem ki.
Minden ezzel kapcsolatos infót szívesen fogadok.
Ha a zajt nézem valóban halkabb mint egy léghűtés ?

[ Szerkesztve ]

BütyiBá

(#47274) Kolondrum válasza butyiba (#47273) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt megmondják mennyire hangos. ;)

(#47275) butyiba válasza Kolondrum (#47274) üzenetére


butyiba
csendes tag

Köszi, nem figyeltem, hogy van ilyen topik.

BütyiBá

(#47276) blasko92 válasza butyiba (#47273) üzenetére


blasko92
őstag

H60 egy kompakt vízhűtés, nagyon kis hőleadóval. Nekem H50-hez volt szerencsém, de soha többet olyat, mert ár/teljesítmény arányban nagyon gyengusz.....

Szerintem ehhez hasonló árban komolyabb léghűtőt kaphatsz, amit egy nagyon halk, alacsony RPM-es ventivel megtámogathatsz, és jobb eredményt érhetsz el vele, mint a H60-nal :)

H60-nál nem hiszem, hogy halkabb lenne, mint egy léghűtő, azonos teljesítményen.
Ha valóban halk gépet szeretnél, akkor a passzív hűtés ajánlott, illetve, ha van a radiátoron ventilátor, akkor olyan 4-500rpm-en menjenek.

Milyen VGA-t akarsz a konfigba? Azt nem szeretnéd vizezni? Úgy lenne csak igazán halk a rendszered.

(#47277) butyiba válasza blasko92 (#47276) üzenetére


butyiba
csendes tag

Szia,

Köszi a választ.
Nekem semmi tuning nem kell, egy ASUS P8Z68-V LE alaplapot vettem, ezen rajta van a VGA is. Játék nem lesz rajta mert van Xbox360 erre a célra. Igazándiból csak érdekelt valami különlegesség és gondolkoztam egy egyszerű vízhűtőn.
Szerintem így maradok a léghűtésnél.

BütyiBá

(#47278) 5000watt


5000watt
aktív tag

Most ilyen :S ...
Levegő folyamatosan jut be a szivattyúba....

ötletek ?

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#47279) Kolondrum válasza 5000watt (#47278) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mint nekem volt. [link]
Kimosod kuka! Nekem ez a színtelen spéci lötyi volt amit mostanába linkeltek. Céges disztvíz óta jó, tiszta. Azt kell mondanom sajnos kiadtam a lötyiért 3-kt. Többet nem fogok. Jó a desztvíz.

[ Szerkesztve ]

(#47280) MontyCrew válasza 5000watt (#47278) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Az kemény, ajánlom ezt a hozzászólást: 47271

Próbáld meg sztem szépen leereszteni a vizet és sima desztvízzel járatni és úgy utána max fentről csepegtetsz be egy keveset a fagyállóból.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#47281) 5000watt válasza MontyCrew (#47280) üzenetére


5000watt
aktív tag

Arányom már 1liter desztvíz + 0.5 dl fagyálló

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#47282) blasko92 válasza butyiba (#47277) üzenetére


blasko92
őstag

Nem lebeszélni akarlak róla, csak elmondtam, hogy ezeket a kis kompakt vízhűtőket teljesítményben a jobb léghűtők simán verik. Ha használtan olcsón tudsz szerezni, akkor nincs gond. :)

Gondolom netezésre, filmezésre akarod majd használni a gépet. Azzal még elbírna "hang nélkül" a H60 is, bár nem tudom, hogy ennek milyen hangos lehet a pumpája (a H50-esnek volt egy kis búgó motorhangja). De az tény, hogy használtan jó árban lehet venni Shythe Mugen, és Ninja hűtőket, amik nagyon csendben tudják tenni a dolgukat.

5000watt aaaz igen, az szépen felhabosodott....

[ Szerkesztve ]

(#47283) TaaT válasza 5000watt (#47278) üzenetére


TaaT
veterán

kéne a tartályba egy szivacs :) [link]
vagy bilincsel el szorítod kicsit vmelyik csövet...

Give them hell Ukraine!

(#47284) Kolondrum válasza TaaT (#47283) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az a víz akkor is kuka hidd el.

(#47285) HUfantom válasza Kolondrum (#47284) üzenetére


HUfantom
őstag

elhisszük hogy ki kell dobni mert összerakás előtt nem volt tiszta...
Viszont az a pumpa piszok erős ahhoz a rendszerhez és az örvény ellen kelleni fog egy szivacs

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#47286) Kolondrum válasza HUfantom (#47285) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez is igaz, aztán nehogy elinduljon a csőben a szivacs. :DDD

(#47287) 5000watt


5000watt
aktív tag

Nah tartályból kivettem a csovet és most olyan csendes lett.4 magosan 41 fok a cpu az kicsit sok ... lehet levegős még valahol ?

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#47288) planbmokus válasza Kolondrum (#47286) üzenetére


planbmokus
senior tag

Eladtad már a tartályt? Nekem amióta csurig van töltve, azóta no problem...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#47289) Kolondrum válasza planbmokus (#47288) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem.
még eladó

most meg ez van - több vízzel kevesebb bubival, ez is eléggé tele van.

(#47290) Oxi


Oxi
aktív tag

Valaki írt itt az etil-alkoholról, mint adalékról... Úgy tudom hogy nem ajánlott, mert egyrészt illékony, másrészt a PVC, gumi, stb. csövek a hatására rigiddé, törékennyé válnak, ezáltal nő a megfolyás veszélye. Azért használnak ilyen célra etilén-glikolt, mert az nem teszi tönkre ezeket a műanyagokat.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#47291) 5000watt


5000watt
aktív tag

Járatás közben.
Nem is veszem észre hogy megy :) olyan halk :)
2 venti az cserés az fix :D
Gondolom valahol kell lennie még buboréknak vagy valami..

CSak nem értem hogy miért 41-44 fok közötti értéket kapom a cpura....

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#47292) 5000watt


5000watt
aktív tag

2 Magosan látszódnak az értékek is !
[link]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#47293) HUfantom válasza 5000watt (#47291) üzenetére


HUfantom
őstag

2 venti az cserés az fix :DD

Csak nem a jó öreg revoltech ? :)
Azokat én is kidobtam...
Swif2 est tudom ajánlani nagyon halk és erős ventilátor. Mondjuk a Forint gyengélkedése óta már átlépte a 2000 Forintot

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#47294) TaaT válasza 5000watt (#47291) üzenetére


TaaT
veterán

milyen csövet használsz? (méret és márka érdekelne) :)

Give them hell Ukraine!

(#47295) DigitXT válasza TaaT (#47294) üzenetére


DigitXT
félisten

(#47296) TaaT válasza DigitXT (#47295) üzenetére


TaaT
veterán

ezek szerint ez volt a te csöved :D
Tody-nál láttam 16/11-es masterkleer-t, lehet megpróbálkozok vele :B

más: Ezt a héten vettem, gurulós szgépház tartó, amire egy triplaradi is fel lesz szerelve alulról kisebb moddingolás után ;]

Give them hell Ukraine!

(#47297) AtHoS válasza TaaT (#47296) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hasonlóban gondolkodom én is [link], igaz picivel másabb kialakítással

Viszont a rendszer légtelenítésére még nincs épkézláb ötletem. elég szar lesz az állványrendszert döntögetni, forgatni, szóval megfelelő hosszúságú cső kell majd mindenképpen, de nálam be fog kavarni, hogy kuplungot is tervbe vettem a gép állványról való leszedéséhez.

read-only mode on the forum

(#47298) imibogyo válasza AtHoS (#47297) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor miért nem tervezed meg úgy, hogy a gép is erre az állványra legyen felépitve? Szerintem hosszú távon sokkal jobb úgy, mint külön-külön és állandóan kuplungolni ha át kell helyezned valamiért. Persze ez az egybegép dolog lehet csak az én marhaságom, de én biztos nem örülnék neki ha szoba négy pontján lenne a gépem, kivéve ha lenne padlásom és oda vinném fel a zajos cuccokat. :D

(#47299) TaaT válasza AtHoS (#47297) üzenetére


TaaT
veterán

én szeretném vhogy rögzíteni a gépet hozzá, bár még nem tudom hogyan :B

Give them hell Ukraine!

(#47300) AtHoS válasza imibogyo (#47298) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az állványra rá fog kerülni a gépház, de nem lesz semmi rögzítés.
kb. úgy képzeld el, hogy nem a szőnyegre lesz letéve, hanem az állványra. Egyben tudom majd mozgatni az állvánnyal, ezért is kell majd alá valami normálisabb görgő.
Viszont mivel lényegében különálló lesz az állványtól (tehát a kuplungoknál szétszedve le tudom venni majd a házat) lesz picit problémás a buborékmentesítés. Legalábbis ez a rész még elég homályos számomra.

Mondjuk nem tudom, hogy a kuplung pontosan milyen módszerrel oldható, de nem örülnék neki, ha a gépház vagy az állvány forgatásakor szétjönne

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.