Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47951) Keksz03 válasza blasko92 (#47950) üzenetére


Keksz03
senior tag

egyértelmű, plusz gondolom nem árt lecserélni néhanapján a folyadékot, netán vmiféle folyadékkal átjáratni/kitisztítani, csak h ne heti szinten kelljen birkóznom a géppel... :DDD

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#47952) blasko92 válasza Keksz03 (#47951) üzenetére


blasko92
őstag

Ha normálisan légteleníted, akkor a következő leeresztés/feltöltésig nem kell többet.

A folyadékcsere pedig attól függ, hogy milyet használsz, van-e anyagkiválás a rendszerben, stb.

Nekem alkohol+desztvíz van már december óta, és most a szereléskor átnéztem mindent, tökéletesen tiszták voltak, a víz sem zavarosodott be.

Szóval a cserélgetés attól függ mit használsz :R

(#47953) TESCO-Zsömle válasza blasko92 (#47952) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:C :)) :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47954) Keksz03 válasza blasko92 (#47952) üzenetére


Keksz03
senior tag

milyen időközönként ajánlott leereszteni/feltölteni a rendszert? 2-3 hónap?

alkohol+desztvíz? jobb mint a színes hűtőfolyadékok amiket a boltban kapni??

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#47955) blasko92 válasza Keksz03 (#47954) üzenetére


blasko92
őstag

Ha nem koszolódik be a hűtés, akkor nem kell leereszteni, kipucolni. Én építkezés miatt szedtem csak szét :)

Előrekevert színes folyadékoknál sokszor megesik, hogy a színezék kiválik a folyadékból, és eltömíti a blokkokat, pumpát stb.

Ez a natur folyadék nem bántja a rendszert, az elektromosságot sem vezeti, és rosszat még nem hallottam róla. (Igen, a rózsaszín a natur)

Az alkohol+desztvíz annyiból jobb, hogy nincsen benne semmiféle adalékanyag, így nem tud semmi kicsapódni, az alkoholtartalom miatt ne indul meg élet a vízben, és picit olcsóbban kijön, mint a speckó lötyik.

Nekem kb. 1 deci 70%-os gyógyszertári alkohol (kb. 600 ft volt) van bekeverve 1,3 liter desztvízzel.

Jobbfajta fagyálló+desztvíz is tökéletesen megteszi, 1:10, 1:20 arányban bekeverve.

[ Szerkesztve ]

(#47956) HUfantom válasza blasko92 (#47955) üzenetére


HUfantom
őstag

+1 az aquas "vízhez"

Nekem is olyanom van december óta használom eddig semmi gond. Annyi hátránya van, hogy ha nem tetszik az eleve kb pink színe akkor eleve színezett csövet veszel hozzá...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#47957) Gus-T. válasza Atke (#47919) üzenetére


Gus-T.
tag

Szia. Ha kérdezhetném, csak viszonyításhoz, hogy hol jár összegben ez a szetted???

(#47958) becsitibi válasza HUfantom (#47937) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szia!

Upgraddeltem a dolgot,remélem így már jobb lesz.

de lenne egy kérdésem,ha már igy kialakitottam a házat akkor már nem lett volna érdemesebb egy 5,25-os tartály :F

[ Módosította: bwoay ]

(#47959) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.

Most, hogy a vízhűtésből néhány apróság kivételével (csövek, csatik) minden megvan (Laing D5 réztető, Mo-Ra 4x18, HD 7970 Ek blokk), már csak egy tartály kellene.

Ahogy visszaolvasgatok sok embernek "csobog", szivacsot tesznek bele, ill. sok pénzért veszik a szerintem gáncsos plexi és egyéb tartályokat.

Én vsz. a ház tetejére fogok szerkeszteni egy 5, 10 v. 20 l-es műanyag marmonkannát.
Nem pont ilyenre, de valami hasonlóra gondoltam.

Kinek mi a véleménye erről?

(És nem arról, hogy ez mekkora baromság, meg hülye vagyok, ezeket tudom :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#47960) blasko92 válasza Weareus (#47959) üzenetére


blasko92
őstag

Ha elbírja a ház, és nem zavarna egy nagy tartály a gép tetején, akkor nincs semmi probléma.

Én akkor már inkább plexiből, vagy üvegből csináltatnék a tetejére méretre egy akváriumot, és pakolnék bele valami cuccokat (persze csak is olyanokat, amelyek nem lépnek reakcióba semmivel, és nem károsítják a rendszert)

(#47961) nemethati válasza becsitibi (#47958) üzenetére


nemethati
senior tag

Esetedben jobb lenne. Könnyebben tudnád feltölteni és elvezetni a csöveket is.
Ha meg marad így, akkor fúrj egy lyukat a tetejére, rakj bele egy G1/4 menetes feltöltőportot és világítsd meg egy LED-el.
Gondolom nem akarod szem előtt hagyni a tartályt.

Weareus:

Az alábbiak közül melyik a kakukktojás?
1. Laing D5
2. Watercool MO-RA radiátor
3. EK 7970 FC blokk
4. műanyag marmonkanna

Érted mire gondolok :)

[ Szerkesztve ]

(#47962) HUfantom válasza Weareus (#47959) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát én úgy látom, hogy nem kicsit ellenszenvel viseltetsz a plexiből készült cuccok iránt :)

Ahha a kannának ugye csak 1 lyukja van a tartályhoz jó dolog ha van neki 3...

De ha működik akkor semmi gond...

Láttunk már itt a forumon éthordóból készült tartályt.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#47963) blasko92 válasza nemethati (#47961) üzenetére


blasko92
őstag

Van a tetején felöltő port

(#47964) becsitibi


becsitibi
senior tag

Igen van feltöltő,csak ha már kialakitottam egy akkora helyet akkor már lehetett volna egy 5,25-ös tartály mondjuk ez:EK 5,25,erről mi a véleményetek?

(#47965) blasko92 válasza becsitibi (#47964) üzenetére


blasko92
őstag

Ha az jobban tetszik....

Milyen pumpád lesz? DDC? Mert akkor kevés lesz az a tartály. Fel fogja kavarni a rendszert, mint SymbianOS kollégánál is tette a nagy teljesítmény miatt.

(#47966) nemethati válasza blasko92 (#47963) üzenetére


nemethati
senior tag

A ház tetejére gondoltam. Tartályon egyértelmű, nekem is van egy: [link]

Én most ilyet vennék, akciós is [link]

[ Szerkesztve ]

(#47967) becsitibi válasza blasko92 (#47965) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ez lesz a pumpa:[link],vajon ez is felkavarná?

nemethati,ha ez a tartály marad,akkor lesz egy kupak a ház tetején,de ha az 5,25-ös lesz,akkor is lesz kupak :K

(#47968) Weareus válasza nemethati (#47961) üzenetére


Weareus
addikt

Értem hát, de fontos a méret. Nagy tartály kell. Kb. 10 L lenne a minimum. Azt meg ne felejtsük el, hogy ezek a benzines marmonkannák polietilénből készülnek, ami a műanyagfajták között drágának, jónak, strapabírónak és időtállónak számít. A Polietilén tehát jóféle cucc.

Hufantom: Vannak több lyukú kannák is, szerintem nem mellékesen olcsó, praktikus, időtálló és biztonságos lenne, ráadásul mérete miatt sok víz menne bele, ami a hőkapacitás miatt jól jöhet (főleg, hogy a MORA-ra nincs radiátor tervezve).

Persze lehetne egy fémkeretet a házra szerelni és abba tenni, hogy ne látszódjon, de hát ez már dizájn és első ugye a funkcionalitás.

Olyan 10 literes tartályt meg nem tudom, találnék-e, ami elfér a tervezett házban.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#47969) becsitibi válasza Weareus (#47968) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ebben elférne a MORA,meg 2-3 tartály ami már megfelelő kiegyenlitést biztositana. :DDD

(#47970) SkyS1gn válasza becsitibi (#47964) üzenetére


SkyS1gn
félisten

neken nagyon gyerebe, ha meglesz a lovetta vizezéshez megpróbálom többnyire EK cuccokból összerakni :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47971) czalan


czalan
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek... Olvasgattam sokat a vízhűtésről, és úgy gondoltam, hogy belevágok. Készítettem magamnak egy egyszerűcske rendszert, ami nem tökéletes, de 10eFt-ból kijött, és hozza a gyári léghűtés paramétereit szinte hangtalanul. Igazából a zajcsökkentés volt a cél, persze most már a teljesítmény is érdekel. A radiátorom egy autó fűtőradiátora, ami nagyon sűrű lamellákkal rendelkezik. A 12cm-es venti éppen, hogy átfújdogálja rajta a levegőt, sőt inkább a venti propellerei mellett az ellenkező irányba keveri a levegőt. Azt olvastam, hogy aktív hűtésnél minél sűrűbb legyen a lamellázás, de lehet, hogy a ventinek ez sok...? Ha nagy fordulatra állítom a ventilátort, akkor átfúj, de hangos...Érdemes lenne pár lamellát kiszedni a radiátorból?
Köszi a segítségetek!

(#47972) InHell válasza nemethati (#47966) üzenetére


InHell
senior tag

Nekem pont ilyen tartályom van, szerintem az EK jobb, mert a 3db 1/4-es furat mind alul van, a általad linkelt Alfacoolnál viszont nem.
Ha megnézitek az egyik furat, (én bejövőnek használom) a tetejétől nem sokkal lejjebb van, ami nem jó mert nagyon fel kell tölteni folyadékkal, hogy ne szörcsögjön, a levegő miatt.
Szóval picit macerás feltöltéskor. Előre kell nagyon billenteni a gépet, és csak úgy tudod olyan szintig feltölteni folyadékkal a tartályt, hogy ne levegősödjön.
Szóval szerintem hülyén oldották meg a hátulján a furatokat, mert alig lepi el a folyadék a beömlő lyukat.
A képen látszik, hogy nincs tele a tartály, de csak így simán nem is tudsz már tölteni több "vizet", csak ha jól előredöntöd. Már ezen a vízszinten is, ha a tetején lévő feltöltőcsavart kicsavarod a csavar alját már éri a víz, és nem tudsz rátölteni.
Ha előre tudtam volna, nem ilyet veszek.

< béna duma helye >

(#47973) Weareus válasza becsitibi (#47969) üzenetére


Weareus
addikt

Ebben?
Miben?

A házra gondolsz?

A MORA-t nem akarom beletenni fűtésnek.

A tartály kis moddingolás után a tetején lesz, (ha nem találok olyat, ami belefér), de nyilván a szellőzőket nem akarom eltömeszelni.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#47974) blasko92 válasza becsitibi (#47967) üzenetére


blasko92
őstag

Az a pumpa már nem kavarná fel a tartály életét, nincs akkora teljesítménye, mint a DDC-nek.

Weareus tudsz még csatlakozókat eszkábálni ezekbe a kannákba. Lehet, hogy egy üveg akváriummal jobban járnál, akár még árban is, és még szép is lenne.
De minek Neked 10 littyós tartály? :Y Az nem fog leadni annyi hőt.....

czalan igen, a pc ventiknek már nagyon sűrű ez a lamellázás, főleg a fűtőradiátoroké. Anno én is ilyesmit akartam, de letettem róla, mert ár/teljesítmény/zajszintben nem jártam volna jobban. Lada és egyes opel autók hűtőradiátora nagyon jó lamellázású, hasonló a pc radiátorokéhoz

[ Szerkesztve ]

(#47975) InHell válasza Weareus (#47959) üzenetére


InHell
senior tag

Hát te tudod, de D5-mora-7970-FC blokk után, egy normális tartály már nem fér bele a keretbe? :)
Én azért ha ránézek a gépre az jóleső érzéssel tölt el, de ha látnék a tetején valami bazinagy marmonkannát hát... :D ..de ez a te dolgod. :R

< béna duma helye >

(#47976) becsitibi válasza blasko92 (#47974) üzenetére


becsitibi
senior tag

Akkor valószinű lesz egy használva még nem volt swiftech mcres-micro rev2-es tartályom,szerintetek mennyit érhet igy hogy nem volt még használva :F

(#47977) blasko92 válasza InHell (#47975) üzenetére


blasko92
őstag

Mondjuk egy passzív xspc :DDD

becsitibi sajnos ha megveszel egy új cuccot, hiába nem volt még kibontva, hiába garis, akkor sem tudod eladni új áron.... :(

[ Szerkesztve ]

(#47978) czalan válasza blasko92 (#47974) üzenetére


czalan
csendes tag

Nagyon köszi az infót!!

(#47979) nemethati válasza InHell (#47972) üzenetére


nemethati
senior tag

Értem, köszi az infót. Elgondolkodtató, attól függetlenül nekem tetszik.
Mondj rá egy jó árat :DDD

(#47980) blasko92 válasza czalan (#47978) üzenetére


blasko92
őstag

Ha mindenképpen olcsón "mókolt" cuccal akarod megcsinálni, akkor bontüban keresgélj lada radiátor után. Igaz akkora mint egy gépház, de hűt is rendesen, és nem olyan sűrű a lamellázása.

Sztem less fel apróba, van nagyon nagyon nagyon jó áron egy quad raidátor, egy pici * "szépséghibával"

A fűtőradiknál azért olyan sűrű, mert kis helyre kell bepasszírozni egy nagy hőleadó felülettel ellátott radiátort, és a ventilátora pedig nyomja is rendesen át rajta a levegőt... persze jó hangosan.

*az elkövető nehogy sértésnek vegye! :R

[ Szerkesztve ]

(#47981) becsitibi válasza InHell (#47972) üzenetére


becsitibi
senior tag

Most akkor feltöltés szempontjából jobb az EK?Amiket leirtál abból az derül ki.

(#47982) Weareus válasza InHell (#47975) üzenetére


Weareus
addikt

Nem a keretről van szó (lesz itt még cf is), de ha mutat valaki egy 5 v. 10 literes tartályt, ami ilyen célra van szánva v. erre alkalmas, akkor ok.

De én úgy látom, hogy itt a tartályt a legtöbben egy (na jó max kettő) funkció miatt használják:

1. Feltöltéshez, légtelenítéshez ildomos (ok, ez már két funkció, de vegyük egynek).
2. Hőtáguláshoz sem rossz, ha van valahol levegős hely a rendszerben (és nyilván nem a csőben vagy a pumpában :DDD .)
Mondjuk, hogy ezek az obligát, v. kötelező funkciók, amiért egy tartály kell.

Nekem a 3. funkciója sok (<5 köb-dm) víz tárolása lenne és eleddig nem sikerült interneten olyat találnom ami legalább ekkora v. nagyobb és konkrétan PC-vízhűtés tartálynak készítették gyárilag. :R, tehát design-es, stb.
Ettől persze még lehet, hogy kapni valahol. :F

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#47983) becsitibi válasza Weareus (#47982) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ha már ennyire nagy tartályt akarsz,akkor csinálj 5 vagy 8mm-es plexiből magadnak,esetleg külső segitséggel.

(#47984) blasko92 válasza Weareus (#47982) üzenetére


blasko92
őstag

De miért akarsz ennyi vizet a rendszerbe?
Az a műanyag kanna nem fog neked olyan sok hőt leadni, mint amennyivel több folyadék van benne....

(#47985) Weareus válasza becsitibi (#47983) üzenetére


Weareus
addikt

Plexi nem játszik, egyébként levágatnám, furatnám, neten, küldenék, fizetném, összeraknám, sz'al nem kunszt.
Egyszerűen nem szeretem és pont.

Blasko92:
De minek Neked 10 littyós tartály? :Y Az nem fog leadni annyi hőt.....

Leadni nem is kell, elég ha tárolja, meg elég, ha arra gondolok, hogy a viz (bármilyen hihetetlen is) felmelegítéséhez kell a legtöbb energia az összes ismert anyag, vegyület közül. (Talán van egy-két kivétel, de most ez ne erről szóljon...).

Azért lesz teház 5-10 köbdeciméteres tartály, mert a víznek nagyon nagy a hőkapacitása és a fajhője, és nekem szükségem lesz arra, hogy minél később melegedjen át az egész, (mert venti nuku), továbbá okés, meg jó érzés egy D5-öst PC-hűtésre használni, de sem örvényt, sem bubit, sem szivacsot nem akarok, így, ha a szivattyú egy nagyobb víztömegbe tolja vissza a vizet, ott kisebb eséllyel lépnek fel ilyen jelenségek, hiszen a nagy víztömeg mintegy "kisimítja" ezeket a dolgokat.

Talán kissé furán fogalmaztam, de remélem, azért érthető. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#47986) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

szerintetek ez a lötyi is olyan lerakódós fajta lehet? nagyon bejön a színe.. átlátszó csövekkel :P

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47987) HUfantom válasza Weareus (#47985) üzenetére


HUfantom
őstag

Hogy ne legyen örvény ahhoz elég a D5-t nem 5 ösön járatni.

Hogy ne legyen bubis ahhoz meg elég magas tartály kell.

Megfelelő kiképzéssel pedig elkerülhető az örvény...

Ezen bekötéssel / értsd nem a tartályba hanem a tetőbe jön vissza víz / még egy kis tartályba sem kell se szivacs és nem lesz buborékos a rendszer.
A nagy magas tartályokban a visszajövő ág magasabb így nem szív buborékot a rendszer és örvény sem keletkezik.

Leadni nem is kell, elég ha tárolja, meg elég, ha arra gondolok, hogy a viz (bármilyen hihetetlen is) felmelegítéséhez kell a legtöbb energia az összes ismert anyag, vegyület közül. (Talán van egy-két kivétel, de most ez ne erről szóljon...).
Ezzel csak az időt fogod elcsúsztatni amíg a víz felmelegszik...

Én pont az 5.25ös tartályoktól tartok, mert túl alacsonyak. Nehézkes feltölteni mert nehezen jön ki a rendszerből a levegő ha mindkét csövön meg befelé a víz. Ha ereszt akkor meg tiszta sor hogy hova folyik a víz :P

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#47988) Weareus válasza SkyS1gn (#47986) üzenetére


Weareus
addikt

Nem ismerem, de ha ismert az összetevők százalékos aránya, akkor talán célszerű megnézni azok oldékonysági adatait.

Persze több komponensű rendszer esetén bonyolódik a helyzet, meg ugye itt van az anyagi minőségen kívül az oldhatóságban a hőmérsékletfüggés is...(hány fokon fog menni a rendszered, hőingadozás, <polimerizáció, stb., sz'al nyilván minél több komponens, annál több lehetséges reakció, bomlás, stb.>)

Mindenesetre Tesco Zsemle kollégával volt itt a topikban egy beszélgetésünk, ahol arra jutottunk, hogy a víz-etanol keveréknél jobbat nehéz lenne találni mikrobiológiai tartósítottság meg kiválás-kiküszöbölés szempontjából.

Persze ha Neked a szín szempont, lebeszélni nem akarlak. :N

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#47989) blasko92 válasza Weareus (#47985) üzenetére


blasko92
őstag

Persze, később fog átmelegedni (bár ez nagyon függ az áramlás irányától, szóval, hogy hogyan helyezed el a csatlakozókat, hogyan keveredik a melegebb víz a hidegebbel), de egy idő után az is.

60 liter/órás áramlási sebességnél a 10 liter vized 10 perc alatt már mindenhol teljesen ugyan olyan meleg lesz.... :U

Nem akarok belekotyogni, de ennek nem sok értelme nincs, a hűtésnek úgysem rövid távon kell jól teljesítenie.
A jobb teljesítmény érdekében inkább támogatnád meg a radiátort 4db ~400rpm-es 180-as ventivel

(#47990) Weareus válasza HUfantom (#47987) üzenetére


Weareus
addikt

D5-öt 1-en járatni. Egyetértek, így is lesz. :K

Bubifree-hez magas tartály kell: ok, persze, de Vtéglatest =a*b*c, és ha már pl. a nagy, akkor nálam b és c is nagy lesz :K

A kiképzés, persze. Igazad van, meg van bubitörő lemez, stb, de ha úgy veszem, nekem a megfelelően nagy méret is jelentheti a "kiképzést", vagyis a probléma megoldását.

A bekötés: adott réztetős D5-öm van, nem fogom variálni, kap két csonkot, rá a csövek, bilincsek és pont, bár a megoldásod kétségtelenül jó lenne, ha vásárlás előtt állnék.

"Ezzel csak az időt..."
Nos, ebben (is) tökéletesen igazad van, de részben ez is a cél. ('öreg" vagyok, nem játszom már fél napokat, ha érted...). :R

Nem vitatkozni akarok, látom, hogy értesz hozzá ( :R ), meg már van is tapasztalatod, nekem meg első rendszerem lenne, de inkább az ötlet mellett szóló segítséget szeretnék, mert úgy döntöttem, hogy most nagy tartály lesz.
Viszont gondolj bele: mekkora nyereség lenne már vörösrézből forrasztani egy 10 literes tartályt és azzal megoldani.
Arra még csak azt sem mondhatná senki, hogy nem segít a hőleadásban...

Blasko92: igen, neked is igazad van, de én nem akarok ventit. Sőt nem hogy nem akarok: nem lesz! A tápból is kiszedem és annyi. A HDD-ket is lassan kidobálom, fél-egy év és SSD kapacitás terában, elérhető áron.
Miért?
Amikor leszedtem az i7ről a gyári légkavarót, majd rákötöttem a D14-et, HDD helyett az SSD-t és CD-rom helyett pendrive-ről feltoltam a WIN7-et (az új Corsair táppal ami azért elég halk), olyan öröm fogott el a tartós csendtől, hogy azt leírni sem tudom...
Azóta persze itt a ref 7970, ami jó, meg minden, de...a hang :(

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#47991) DigitXT válasza Weareus (#47990) üzenetére


DigitXT
félisten

A tápból is kiszedem és annyi.
Annyi bizony. Mármint a tápnak.

(#47992) TaaT válasza Weareus (#47959) üzenetére


TaaT
veterán

"Ahogy visszaolvasgatok sok embernek "csobog", szivacsot tesznek bele"

Ezek az 1slotos 5.25-ös (és némelyik henger alakú) tartályok eléggé érzékenyek gyors áramlásra, ez van...

"ill. sok pénzért veszik a szerintem gáncsos plexi és egyéb tartályokat."

Ez ízlés kérdése, de pl a kis Swiftech micro res tartályom simán bírja örvény és minden bubizás nélkül a direktbe rákötött egy szál 10 vagy 18W-os DDC-t "tunying tetővel"... ;]

Give them hell Ukraine!

(#47993) TESCO-Zsömle válasza Weareus (#47990) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

inkább az ötlet mellett szóló segítséget szeretnék

Milyen jellegű segítségre gondolsz? Menjünk oda és forraszuk meg a sárgaréz tartályt? Önigazolást szeretnél? Mert ha csak pár bólogatásért jöttél ide, akkor ez nem az a hely. Itt mindenki arra bólogat, amit Ő szeret, nem arra, amit a más.

A nagyobb tartálytól jobb lesz-e neked?
Egyértelműen igen.

Helyettesítheti ez a megfelelő hőleadót?
Akár egy böszme akkumulátor a benzint.

kibírja a tápod, ha kiveszed a ventit?
Egyértelműen nem.

Ha passzív gépet akarsz, passzív tápot kell venni. Itt nincs se kecmec, se kompromisszum.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47994) InHell válasza becsitibi (#47981) üzenetére


InHell
senior tag

(#47981) becsitibi szerintem igen, feltöltésnél jobb a helyzet, valamint nehezebben levegősödik, viszont drágább,
Nem azt mondom, hogy ezzel mennyit kell szenvedni, csak megcsinálhatták volna jobban is.

(#47979) nemethati a helyzet az, hogy nekem is nagyon tetszik, eladni nem tervezem egyelőre :)
(#47977) blasko92 az még nem is néz ki olyan rosszul :)

(#47982) Weareus akkor egy ilyet a tetejére, de majd csinálj képeket! ;]

< béna duma helye >

(#47995) blasko92 válasza Weareus (#47990) üzenetére


blasko92
őstag

Eléggé határozott vagy ezzel a tartályos témával kapcsolatban.

"Ezzel csak az időt..."
Nos, ebben (is) tökéletesen igazad van, de részben ez is a cél. ('öreg" vagyok, nem játszom már fél napokat, ha érted...).

Ha nem játszol, akkor miért fontos az, hogy kb. 10 percig pár fokkal hűvösebbek legyenek a cuccok? Azzal a pár perccel nem fogod +pár évvel megohsszabbítani az élettartamukat.

Ha pedig a tápodból kioperálod a ventit, azzal nem sokat segítesz.

(#47988) Weareus<-erre pedig: teljesen tökéletes megoldás. Olcsó; könnyen beszerezhető; nem okoz gondokat; nincs elhasználódás; vízhűtés kidobása után hasznosítható :DD

[ Szerkesztve ]

(#47996) HUfantom válasza Weareus (#47990) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem vitatkozni akarok, látom, hogy értesz hozzá ( :R )

Egyáltalán nem az észt szeretném osztani, messze nincs annyi tapasztalatom mint szeretném...
Párat teszteltem meg van egy elég nagy rendszerem, ennyi a tudomány...

A linkben amit mutattam a nagy tartályhoz, ilyen tároló és hűtő kiképzése van, belefér fél liter. Persze ha rézből csinálnál egy full tartályt azt is jó csak ugye ott kéne valami redőzés hogy magasabb legyen a hatásfok a nullánál. Persze ha 4*18cm alacsonyra feszelt 300-at forgó ventivel megtámogatsz egy MORA3ast nincs olyan rendszer amit nem hűt ki.
Esetleg vannak aprón Cape Cora csövek amiknek nagyon jó a kiképzésük és azt meg lehet szerkeszteni tartálynak.

De ugye érzed, hogy a MORA mellé tényleg semmi szükség plusz hűtésre. Úgy meg a tartály csak levegőtlenítésre és tágulási helynek van.
Ahogy TaaT is írja nem egy ember láttunk szopni hogy erős a DDCje és nagyon lapos az 1X5.25-ös tartálya.
Bár szegény digitXT-nek eresztette a gépbe a vizet a 2*5.25-ös kivitel

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#47997) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#47993) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem pont erre válaszolnék csak erre a fonalra szeretném felfűzni ezt a tapasztalatot.

Egy dologra rávilágítanék...
A passzív gép egy elérhetetlen álom és már régen / mikor csináltak 300.000 passziv házat / sem bírta ki levegő nélkül. Szóval a marketing nyomult, hogy héééé meg hóóóó passzi ház és működik.... Aztán a manualban benne van, hogy nehogy a sarokba rakd meg leég a géped a pic**ba. Hanem lehetőleg valami szoba-venti elég. Na paff mekkora LOL...

Viszont ha fogsz egy 80+ vagy 85+ tápot, egy jó márkától az már megteszi, hogy nem pörgeti a ventit, ha nem érzi úgy. Egy 300-al pörgő 18cm-es ventilátor meg ég és föld hatásfokban a passzívhoz képest, viszont 20cm távolságból már nem hallható.

Érzésre ugyanaz a passzív és a halk ventikkel minőségi cuccokból épített gép hangban. Persze ha terheled /játszol/ akkor növekszik a hang. De nem hinném, hogy játék közben az lenne a legnagyobb gond, hogy halk morajt hallasz a gépből. Hogy viszonyítani tudj nekem a D5 beszerelése után a 4 DB 1.5Terras Seagate winyo lesz leghangosabb.
Ventilátorok: 4*18cm / 400 rpm / 4*12cm / 500 rpm / 2*8cm /800 rpm / , mert a kondiknak, alaplapnak, winyónak kell a hűtés. Hiszen már nincs ott a CPU venti, sem a videokártya ventije ,de a táp venti, hogy egy kis légmozgást produkáljon...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#47998) Weareus válasza TESCO-Zsömle (#47993) üzenetére


Weareus
addikt

Nem, nem erről van szó.
Az önigazolást - vagy az ötlet kudarcát - majd az hozza meg, ha megvalósítóm és működik - vagy nem.

Alapelvekből egyszerű gondolkodással kiindulva jutottam arra a következtetésre, hogy egy nagyobb tartály több szempontból szerencsésebb dolog lehet, viszont ezért nem volt logikus, hogy a legtöbben mégsem több literes tartályokat használnak.

Nyilván azért, hogy beférjen a házba (kompaktság), és vsz. ezért árulnak ált. kisebb tartályokat, de ez még nem jelenti azt, hogy ettől a "nagy tartály"-ötlet rossz v. meddő.
Végül is erről folyt itt eszmecsere pro és kontra szerintem korrekt formában :K.

Azt nem állítottam, hogy helyettesítené egy (egyébként nem sárga, hanem vörösréz) tartály a hőleadót, (ha így gondolnám, nyilván nem adtam volna 50+-t egy MO-RA-ért...), de esetleg rásegíthetne, hűvösebb lenne a rendszer = kis plusz tuning. (Talán). Ennyi és nem több.
De máris segítséget kaptam, mert a műanyag tartálytól eljutottunk a vörösrézig.
Ezúton is köszönöm mindenkinek. :R

A tápventi igazán halk, elismerem, talán csak bárgyúságból írtam, hogy kivenném, vsz. nem bírná ki, és a néma alkatrészeket leszámítva ez a leghalkabb része a gépnek.

De ha egy 1200 v 1500 Enermax lenne ezzel a rendszerrel terhelve, lehet hogy túlélné venti nélkül is, bár ez már nem a vizes topik témája. (D 14-em is vitte passzívban az i7-et simán, venti nélküli nyitott házban).

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#47999) asuspc96


asuspc96
senior tag

Kellemeset!

Mi a véleményetek ha a "langyos/hideg" falhoz a csöveket odarögzítenénk mint pl a padlófűtésnél ?

asuspc96

(#48000) jones965 válasza asuspc96 (#47999) üzenetére


jones965
Modder

Lenne a falon egy csőkígyó.
Semmi több, hacsak nem betonozod, vakolod be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.