Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3096) R.Zoli válasza Reset Elek (#3083) üzenetére


R.Zoli
őstag

Te most komolyan ennyire nem tudod felfogni amiket leírok???? Hihetetlen...

OC-t alapvetően egy rendes, ügyes, szorgalmas gyereknek tartom, akinek ki kéne emelni az érdemeit, amikor a munkájáról beszélsz. És ne így utólag derüljön ki, hogy jé, hát ezt is ő tervezte!

Le volt írva... Ezt is ő tervezte? Még mit? :D LOL vazze...A végén kiderül ,hogy én csk a pénzt adtam a géphez és még azt is más mondta meg a csöveket hova kössem :D

De az is lehet, hogy összeraktam már egy akkora rendszert, ami 5 kW-ot hűt, belement vagy 30 méter cső, és a legkönyebb alkatrésze is vagy 1 kiló.

Ez már megint egy nesze semmi fogd meg jól...EZ MOST KIT A FRANCOT ÉRDEKEL??? Ettől még semmit sem tettél le az asztalra ,csak megint monstál valamit...

Nem is valamelyik segytőkész barátod megcsinálja, te meg villogsz vele.

Persze igen megcsinálja, nekem meg közöm sincs hozzá azt sem tudom mi az és nem is én rajzolom meg meg tervezem hanem ő csinál mindent és nem is az én elképzelésem ,hogy fog az rendszer szinten működni...Az ,hogy valakivel legyártatsz valamit a saját ötleted alapján,megrajzolom stb.. ahhoz igazad van semmi közöm...De amilyenre eltervezem a rendszert ahhoz sincsen...Pfff....

Értem én, hogy jobb, meg átgondoltabb, de miért?
Miért jobb?
És miért átgondoltabb?
Műszakilag indokold meg légyszíves. Komolyan

Majd akkor válaszolok ha nem elpoénkodod a szakmai kérdéseket mint tegnap is tette a csőhajlítással kapcsolatban inkább rettenetesen jó poénokkal nyomtad tele a válaszodat amin még röhögni sem tudtam...De tudod mit ezek után ,nem érdekel mit gondolsz erről a talpról sem a csőhajlításról...

Az előre gyártott aluprofilokkal meg nemtudom, mi bajod. Oké, neked van igazad, nem 80 pénz, csak 45 az anyag. Plusz a marás. Akkor már lehet, hogy másfélszeresére ugrott az ára. Azt meg nehezen hiszem el, hogy pont extrudált aluprofilt nem tudtál szerezni. Másoknak sikerült, neked nem. De nem azért, mert nincs a boltban, vagy ez a Balkán. Ezen tényleg nem kell vitatkozni.
Ha más nem, ezt is berendeled Németországból.
És itt megint előadtál egy logikai hátrabukfencet. Egy eleve passzív üzemhez gyártott aluborda, ami több éve megfele mindenkinek, neked miért nem jo? Úgy érzed, jobbat tudsz tervezni, mint akinek ez a szakmája? Mi alapján tervezel meg egy passzív üzemű hűtőbordát? Mégcsak a bordahatásfok fogalmával sem vagy tisztában, hogy a többiről ne is beszéljek..

Na ezt a részt amikor elolvastam tudtam ,hogy ez lesz az utolsó hozzászólásom amit hozzád intéztem...Ha valaki ennyire nem képes megérteni dolgokat akkor felesleges kommunikálnom vele...

1. Eleve leírtam eddig mindent ismerős mart nagyon kevés összegért, így egy bolti cuccnál olcsóbban jön ki
2. Nem is láttad a terveimet milyen radi kell nekem...Így tök ,jó ,hogy azzal vagdalózol ,hogy szart terveztem ez eléggé LOL...Mellékesen OC-nak mutattam a terveimet és nagyon tetszett neki... Ha szar lenne nyílván szólna és pont ez a lényege ,hogy barátokkal megbeszéli az ember az elképzeléseit és nem attól lesz egyedi ha minden mozzanatát én alkottam hanem az ötletből nincs több a világon és nincs még egy olyan megoldás... Ez a gép egy csapatmunka amit én találtam ki nagy vonalakban és mindenki hozzátette a tudását akit megkértem...De tudom ez nem egyedi... Mutass még egy hasonló gépet...
3. Fogd fel ,hogy előre gyártott sablon profilok közül nem feltétlen tud olyat találni az ember ami neki kell egy egyedi rendszerhez ,egyedi méret, forma stb...Ha ezt nem tudod megérteni akkor őszintén sajnállak...És pont ez az egyedi cucc lényege...Ami gyárilag nincs meg és kell neked azt megoldod magad és nem lesz több olyan a világon...

Mégcsak a bordahatásfok fogalmával sem vagy tisztában, hogy a többiről ne is beszéljek...

LOL! Mert Te ezt állítod azért??? :D :D Vicces vagy! :)

Visszakanyarodva a kiinduló gondolathoz, a te gépednek az a baja, hogy ennyi pénzből sokkal jobban is meglehetett volna csinálni, csak te ezt valamiért nem akarod elfogadni, és ha valaki kritizálja, akkor vered a segged a földhöz, és úgy csinálsz, mintha minden direkt így lett volna tervezve.

Persze ,hogy nem fogadom el mert hülyeségeket beszélsz :) Ha ennél jobb cuccokat akarsz összehozni, mondjuk a Cape Cora-nál hatékonyabb radit amiért én jóval kevesebbet fizetek mint a bolti ár akkor megnézem mikor gyártatsz EGYEDI nem bolti cuccot ami jobb ennél kevesebb összegből! Az egyedi éppenhogy mindig többszörös ár valamennyi pluszért... Miután ez a radi a rendszerben a legnagyobb összeg így azt hiszem látható is ,hogy össze-vissza beszélsz... De tudom Te egy olyan radival lehűtöd mindezt ami kompakt , elfér a gépen ,szép és EGYEDI és a Cape Cora- a földbe döngöli...Csak mindig ez sok felesleges beszéd ami mögött kész terméket még sosem láttunk...

Szerintem most van az a pont ,hogy jobb ha elfelejtjük egymást... Nekem nincs erre időm ,hogy Veled ilyen értelmetlen vitát folytassak amit teleraksz személyeskedésekkel, másik hülyének nézésével (ki mit tud mint nem stb...) és a nagy elméleteiddel amit a gyakorlatban sosem bizonyítasz semmivel ami a kezed munkáját/elképzeléseidet dícsérné... Lassan oda jutunk ,hogy OC fogta a kezembe a turbinát mikor a blokkot alakítottam ,mert én annyira b@lfasz vagyok ,hogy még szülői felügyelet kell ahhoz is ,hogy egy power gombot megnyomjak a gépen... Köszi ,ehhez nekem most nincs kedvem ,van jobb dolgom...

Sok sikert az egyedi rendszered tervezéséhez, remélem még ebben a században látunk terveket amiből talán a következő században lesz valami...

Felesleges válaszolnod ,mert én úgysem folytatom ezt a "vitát" mert mindenkit untat (köztük engem is) és értelme sincsen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.