Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#9056) JJános válasza Horka1 (#9045) üzenetére


JJános
addikt

Megpróbálok néhány szóban erre is.
"Az apokalipszis kifejezés annyit jelent, hogy: Kinyilatkoztatás!" Azt írtam, hogy Isten ki fogja magát nyilatkoztatni. Nagynak, és szentnek mutatja magát. Ez stimmel. Sztem.

"És kinek van ilyenje? Kinek nincs? Minden embert Isten teremtett? Engem anyám szült például, szerintem téged is a te anyád. Hogy ne lenne mindenkinek Isten ismerete. csak éppen nem megmondó emberekre van szükség, hanem nyugalomra a másik békén hagyására, és nem a kommunista stílusú hitgyülekezetes agitációra."

Tévedsz, mert ha nyugalomba hagylak, és nem fogsz gondolkodni, ráhagyod magad másokra, és abból baj lesz. Beletespedsz a látszólagos nyugalomba. Aki Istené, az harcol, és figyel. Isten ellenségei, a mi ellenségeink is. A próféták is megmondó emberek voltak, és megölték őket, ahelyett, hogy figyeltek volna.
És még te ítélkezel, tele vagy előítélettel, és másokat vádolsz ugyanevvel. "kommunista stílusú hitgyülekezetes" Ez nagyon kemény! Milyen alapon teszed ezt?

"Teljes káosz az írásod, összefüggéstelen" Számodra lehet. Mert nincs ismereted.
És honnan ítéled ezt meg te? Milyen ismereteid vannak erről? Nem féled Istent?
Előbb a gerendát!

2007-05-06 óta itt!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.