Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Atlantis válasza fatal` (#8399) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem percre pontosan ráírták...mosolyogtam is rajta, hogy az egészségügy még képes percekben gondolkodni, azt hinné az ember, a nap a legkisebb mértékegységük az időpontokat tekintve. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8402) Parci válasza fatal` (#8399) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is ráírták, háziorvossal már nem lesz interakció a témában

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8403) t72killer válasza Parci (#8391) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyár folyamán lazultak az emberek, júliusban elmentek Balcsin tömörülni? Ettől még az mindenképp pozitív marad, ha a családi események pl kikerülnek a nappaliból a kertbe.

A mutánsokkal kapcsolatban rohadtul remélem, h nem lesz igazam. Eddig sajnos az 1.-2. hullámos és longcovidos rémisztgetéseim is "bejöttek":(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8404) szabi__memo válasza Tigerclaw (#8400) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nyunyó szakértelmében való bizodalmam tavaly ott elszállt amikor a maszk ellen beszélt

(#8405) Parci válasza t72killer (#8403) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

segít a nyár, de nem old meg semmit

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8406) Atlantis válasza Parci (#8402) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem különösebben nem is volt, évek óta nem láttam/beszéltem vele. Az oltási szervezés egy kör email-ben kimerült nála, amire közel 80 embert becsatolt....nem tudom, adatvédelmileg ez mennyire van rendben. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8407) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Év eleje óta 45-ről 72 százalékra emelkedett az oltáspártiak aránya
De ők mire várnak? Orbán kézenfogva bekísérje őket az oltópontra?

(#8408) Soma01 válasza Parci (#8377) üzenetére


Soma01
veterán

Na de pont a gyerekeket küldik vissza a közösségb a brit mutáns járvány csúcsán, ami ráadásul rájuk is veszélyesebb, mint az alap vírus? A tanárok védettsége se 100-as még? Hová ez a siettség? Ne legyen igazam, de attól félek, hogy most a gyerekek is nagyobb számban fognak kórházba kerülni! Erre miért nem gondolnak előre?

(#8409) szabi__memo válasza Soma01 (#8408) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Portugália-Magyarország jún 15!

(#8410) Soma01 válasza t72killer (#8384) üzenetére


Soma01
veterán

Csak akkor még nem ez a (veszélyesebb) brit mutáns volt a domináns!

(#8411) Soma01 válasza szabi__memo (#8409) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor most nem nyitnak az óvodák és általános iskolák április 19-én? Az jó döntés lenne!

(#8412) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a tavalyi evbol semmire sem lehet josolni idenre, annyira megvaltozott minden aspektusa a jarvanynak. Tavaly tavasszal itt meg semmi sem volt, epp csak bekoszont az alapvirus, most meg pandemiarol beszelunk, oriasi a fertozodtseg, az egyeni fegyelem nulla, a korhazaink a hataron tancolnak es hetente talalnak egy uj mutans verziot, amik ellen talan nem ved sok vakcina.

A tenyleges elmeleti vedelem meg nalunk is csak kb. 10%-os lakossag aranyban es nagyreszt a passzivabb nem nyaralo, nem utazo idosebb korosztaly van vedve, nem csak nalunk de a legtobb orszagban is. Ha a fiatalok, kozepkoruak elindulnak nyaralni vedelem nelkul, nyar vegeig jonni fog egy ujabb, meg nagyobb hullam.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8413) fatal` válasza Parci (#8402) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, neki csak nap van és külön mondták, hogy majd hívják.

De akkor lehet, hogy nem a háziorvos, hanem az oltópont/kórház/neak/akármi?

Nektek az óra perc amúgy az megegyezik az első oltással?

(#8414) Soma01 válasza fatal` (#8413) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem még a napot sem mondták/írták oda.

(#8415) Tigerclaw válasza Soma01 (#8408) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy olvastam a gyerekeknek es a tanaroknak is tobb esze van annal, hogy visszaterjenek az iskolatermekbe. Az irasbeli erettsegi igy is nehez dio lesz, illetve a nyari szunet igy is osszehozza oket. Ilyen szintu fertozes eseten a belfoldi nyaralas is pont olyan kockazatos mint a kulfoldi, foleg ha nincs mod a szeleskoru tesztelesre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8416) daneel_hu válasza Tigerclaw (#8412) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A tenyleges elmeleti vedelem meg nalunk is csak kb. 10%-os lakossag aranyban es nagyreszt a passzivabb nem nyaralo, nem utazo idosebb korosztaly van vedve, nem csak nalunk de a legtobb orszagban is. Ha a fiatalok, kozepkoruak elindulnak nyaralni vedelem nelkul, nyar vegeig jonni fog egy ujabb, meg nagyobb hullam."

Magyarországról van szó?
(csak mert németről is szó van rendszerint a topikban). :D

Itthon még 1 hónap és minden regelt be lesz oltva.
Aki meg nem regisztrált annak két opció van: VÍRUS vagy a VAKCINA.
A többit részemről le*****m. :O ;]
Nem biztos, hogy a regisztráltak oltása után itt bármiféle szigor lesz...

(#8417) Fire/SOUL/CD válasza fatal` (#8413) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Nektek az óra perc amúgy az megegyezik az első oltással?"
Én (meg még többen a faluból/környező településekről) 8-10 óra közötti intervallumban voltam berendelve az első oltásra, amit ténylegesen 9 óra körül (+-5 perc) kaptam meg(+20-25 perc várakozás az oltás után, így kb. 9:30-kor kaptam meg az igazolást és hagytam el a kórházat) és a 2. shot napja mellett 8:23 van feltüntetve...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8418) Ringman válasza daneel_hu (#8416) üzenetére


Ringman
nagyúr

most kevés oltottal (és még kevesebb védettel) sincs szigor most sem.

(#8419) FіkuszKukіsz válasza Ringman (#8418) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hát azért a bolti korlátozások sokkal szigorúbbak mint a korábbi 0 rendelkezések. Gyakorlatilag a szigorítás egy része el lett adva úgy, mintha nyitottak volna. A kijárási tilalom kezdetének kitolása nem oszt nem szoroz, mert szvsz eddig is hülyeségnek tartottam. Ha kijárási tilalom van, akkor legyen olyan mint tavasszal, hogy csak boltba és munkába mehetsz.

Romanes eunt domus

(#8420) Tigerclaw válasza daneel_hu (#8416) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 1 217 258 (az előző naphoz képest: + 19 573)"

Ebbol lejonnek azok akiknek a masodik oltast is epp csak beadtak, tehat nem telt le a szukseges 2-3 het, aztan azok, akik kinait kaptak es a ketto sem adott eleg vedelmet, es azok akik masfajtat kaptak es megse lettek vedettek.

Ezert irtam, hogy kb. 1 millio, vagyis 10%-nyi vedettnel tartunk az eredeti virust tekintve. A mutansokkal egyutt meg meg alacsonyabb szinten. Europaban pedig meg ezekkel a szamokkal is valahol az elen vagyunk.

Ebbol lesz mondjuk a nyaralasi szezonra EU szinten 15-20%. Ha mindenki nyit nyarra, ez a vedelem nem lesz eleg, hogy megakadalyozzon egy ujabb hullamot. Mondjuk azt nem szamoltam, hogy akik tuleltek a virust szinten szereztek valamilyen vedettseget.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8422) t72killer válasza t72killer (#8403) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mint ügyeletes mutánsos rémhírkeltő: a D-Afrikai fejlődik tovább, asztalon a Nigériai utód.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8424) Gothmog


Gothmog
aktív tag

Izraelben a dél-afrikai variáns vígan terjed az oltottak között, sőt kifejezetten közöttük (Ez utóbbiban persze nincs semmi meglepő...)
[link]

Endure. In enduring, grow strong.

(#8425) einstein válasza Gothmog (#8424) üzenetére


einstein
senior tag

"Vígan terjed" = Tegnap 139 esetet jelentettek összesen, előtte 122-t. És rájuk nem lehet azt mondani, hogy nem tesztelnek.
Nem mondom, hogy nem futhat ez még fel, de ennyire ne aggódjunk már raktárra. Minél több ilyen mutánsos hír jön elő, annál többen fogják mondani, hogy "most már tényleg leszarom".

(#8426) Asbee válasza Gothmog (#8424) üzenetére


Asbee
veterán

Az a baj ezekkel a bulvár cikkekkel, hogy azokról sosincs szó, hogy hány súlyos eset volt, hány kórház volt hány halott volt. Legyen most szó bármilyen vakcináról. Még mindig meglepő hangvételű cikkek születnek arról, hogy valaki oltással elkapja, ne adj isten fertőz. Mennek a %-ok a hasonló cikkekben a vakcinákról, de az sosincs tisztázva, mit nézünk. Tünetes, súlyos tünetek, kórház, halál? Ez az egész arra jó, még inkább vegyük el az oltástól a kedvet.
Nem mindegy hogy vígan terjedve tarol a dél afrikai, vagy vígan terjedve 3 köhögéssel "elvan".

[ Szerkesztve ]

(#8427) Gothmog válasza Asbee (#8426) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Az általam linkelt verziótól kettő kattintás az eredeti, angol nyelvű forrás. (Már bánom, hogy lusta voltam, és nem azt linkeltem, de gondoltam, hogy akit érdekel, az úgyis eljut addig.)

Egyébként az egésznek az a lényege, hogy a Pfizer láthatóan megállította az alap és a brit verzió terjedését, azonban a dél-afrikai ellen már jóval gyengébb (ezt eddig is tudtuk). Tehát az történik, hogy az oltottak alpopulációjában a dél-afrikai indult terjedésnek. Ez a vírusverzió jelenleg kb. 1%-át teszi ki a fertőzéseknek, de ezen belül az oltás birtokában megfertőződöttek aránya sokszorosa azokénak, akiket még nem oltottak be.

Az egészet érdekességnek szántam, egyúttal megerősítése annak, amit már többen is felvetettek itt a topikban. (Adott, pl. az aktuálisan legvirulensebb variánsra jól ható védőoltás segítheti/felfuttathatja egy ahhoz képest kevésbé virulens, de más szempontból akár veszélyesebb változat terjedését.)

A súlyos eset/halálozások témakörben szerintem egyébként sokáig nem fogsz adatokat találni sehol. Ez az oltásellenesek kezében lenne fegyver. Nem fogják hirdetni, hogy mondjuk a duplán oltottak között is vannak COVID halottak. Sajnos nincs 100%-os védelem (a papíron hirdetett hatásosság ellenére sem), sok függ azon, hogy miként reagált (vagy nem reagált) az immunrendszer az oltásra, milyen egyéb betegségei vannak esetleg stb.

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#8428) Kékes525


Kékes525
félisten

[Study refutes theory that blood type affects COVID risk]

"A or B, AB or O, it doesn't matter—your blood type has nothing to do with your risk of contracting severe COVID-19, a new study concludes."

A vagy B, AB vagy O vércsoport nem számít - a vércsoportnak semmi köze a súlyos COVID-19 megbetegedések kockázatához.

Ez nekem jó hír, AB vagyok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8429) Rive válasza Gothmog (#8427) üzenetére


Rive
veterán

Az izrael/DA varzió kapcsán max. néhány héten belül én elvárnék egy előzetes becslést a súlyos lefolyás esélyeire. Ehhez már van elég esetük.
Tipp: az angol/DA variáns közötti difi még bőven a szimpla a drift határain belül van, szóval én szignifikánsan enyhébb lefolyást várnék.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#8430) Gothmog válasza Rive (#8429) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ja, én is azt várom, hogy javarészt enyhébb lefolyással megússzák az érintettek. Csak tényleg jó példa arra, hogy miképpen tudják befolyásolni egyes vírusverziók helyi terjedését (ami persze térben kitolódhat adott esetben) az oltások.

Endure. In enduring, grow strong.

(#8431) daneel_hu válasza Tigerclaw (#8420) üzenetére


daneel_hu
addikt

Rossz végén közelíted a dolgokat.
Akik elmentek legalább az egyik dózisra, neadjisten a másodikra azok AKARNAK oltást.
Csak idő kérdése, hogy a kb 4-5 millió akik nyárig regelnek, azok előbb-utóbb megkapják.

Szerintem akik súlyosan betegek voltak vagy megszenvedték azok oltatnak.

Vannak a tünetmentesek (észre sem vették a fertőzést) és az antivaxerek. Illetve ez a két halmaz nyilván most közös.
Az a kérdés, hogy ez az utóbbi két csoport mekkora idehaza.
Lehet, hogy meglesz 3 millió fő is.

Na... miattuk nem biztos, hogy lesz szeptemberben szigorítás.
A lehetőség adott, ott a vakcina, lehet oltatni.
Ha lesz 3 millió antivaxa, majd azok miatt itt csináljunk megint zárást? :)

(#8432) Soma01 válasza Tigerclaw (#8415) üzenetére


Soma01
veterán

Hát nem tudom. Ha menniük kell, menni fognak az általános iskolások. De az ovisoknak könnyebb lenne otthon maradni. Csak hát, gondolom a szülő már menne dolgozni. Meg hát lehet vinni a gyereket, akkor biztosan nincs gond.
Tesztelni meg már semmi értelme. Max. oltás előtt megnézetem magam. De a lakosságot felesleges tesztelni. Mit kezdesz az eredménnyel? Van egy csomó akiben még csak lappang... Ide oltás kell, sajnos már a gyerekeknek is.
Ma volt egy riport Boldogkői Zsolttal az ATV-n (YouTube-on megnézhető). Teljesen jól elmondta, hogy mi a gond az iskolák nyitásával. Ezek szerint csak megvárják, hogy pár gyerek súlyos állapotba kerüljön vagy meg is halljon, vagy hosszú távú, maradandó károsodást szenvedjen. Miért nem divat előre gondolkodni??

(#8433) Soma01 válasza szabi__memo (#8421) üzenetére


Soma01
veterán

Az meg, hogy van hogy a Szputnyik V-ben van Ad26 és Ad5 is, de 2 adag kell a védettséghez?
"Az amerikai Johnson & Johnsonhoz tartozó, belga, Janssen vakcinájából egy adag is elég, abba (csak) Ad26 került. A kínai CanSino vakcinája szintén egyadagos, de (csak) Ad5-öt használ." Azokból miért elég csak egy adag? Szerintem nem lesz az elég, csak elégséges!

(#8434) Amur válasza FіkuszKukіsz (#8419) üzenetére


Amur
addikt

"Hát azért a bolti korlátozások sokkal szigorúbbak mint a korábbi 0 rendelkezések. Gyakorlatilag a szigorítás egy része el lett adva úgy, mintha nyitottak volna."
Hát innen a kereskedelemből ez teljesen másképpen néz ki!
Én konkrétan húsvét után, akció első napján a Lidl-ben azt láttam hogy ugyan számolgatja valaki hányan vannak benn, de mindenkit beengedtek, merthogy ez a négyzetméter alapú korlátozás nagyon alul lett kalkulálva. Példa: egy Interspar itt 4000 m2, azaz 400 ember lehet benn egyszerre..Én egy 600m2-es boltban dolgozom. soha nem volt egyszerre benn még 60 ember, ki lett adva hogy figyeljük még március végén, nem-e lesz gond ha esetleg nem számolunk(nincs kapacítás létszámban rá), hát én is meglepődtem hogy annak ellenére hogy a napi vevőszámunk alapján 6 percenként blokkolunk, egyszer sem volt 27embernél több benn egyszerre! Vagyis ez a szigorítás TÉNYLEG lazítás! Vagy legalábbis hogy jól eladható látszatintézkedés.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#8435) sipi700 válasza Soma01 (#8432) üzenetére


sipi700
tag

Nincs itt semmi gond, visszatérés előtt tesztelik a tanárokat (helyi akció, senki ne keresse a hírt). Azokat a tanárokat, akiknek 90%-a átesett a fertőzésen 2 hónapja. A gyerekeket nem tesztelik, maszk továbbra sem lesz kötelező. Nem engedem őket iskolába.
Miközben városilag finanszírozzák az antigén teszteket, a fertőzésen átesettek fizethetik a magánlabort és kardiológust, mert finanszírozottra soha nem lehet bejutni, illetve jó pár vizsgálatot háziorvos nem is kérhet.

(#8436) Narxis


Narxis
nagyúr

Ha immunis a vakcinában használt vektorvírusra, inkább nézzen másik oltás után [link]

Thanos was right.

(#8437) bigdady


bigdady
nagyúr

Na megjött a pozitív teszt másnapjára a vedettsegi kártya is egy hét után :DDD Lehet feloldja a karantént :D

Favipiravir: azért nem semmi hogy a betegnek ki kell tudni nyomtatni és elfogadni a beleegyező nyilatkozatot majd eljuttatni a háziorvoshoz karanténban hogy felírja neki :U

[ Szerkesztve ]

(#8438) Lauda válasza bigdady (#8437) üzenetére


Lauda
félisten

Jelenleg hivatalosan semmi jelentősége a kártyának, nincs rendelet róla.

[ Szerkesztve ]

(#8439) kw3v865 válasza Lauda (#8438) üzenetére


kw3v865
senior tag

(#8440) eisento


eisento
addikt

Ha nem maradhat kerem a topikgazdat torolje. Ez megis mi? :Y

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#8441) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Mai Cilishow:

Sinopharm
A kínai Sinopharm oltási protokollján akkor változtatunk, ha a gyártó vagy hivatalos egészségügyi hatóság deklarálja, hogy érdemes, mondta Müller. A kérdés arra vonatkozott, hogy tegnap derült ki, hogy a kínai oltások hatékonysága alacsonyabb lehet.

Jön a Janssen
Holnap 28 800 darab Janssen vakcina érkezik, amely 26-os típusú adenovírus-vakcina - mondta Müller. Ez egy egyadagos vakcina. A honvédségi oltóbuszokon használják fel ezeket.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#8442) Ra3 válasza eisento (#8440) üzenetére


Ra3
őstag

Alváshoz használt szemmaszk áll alatt hordva? :F
Aztán csodálkozunk hogy nem hisznek az emberek a "szakértők"-nek.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8443) Dr.NX válasza Kékes525 (#5811) üzenetére


Dr.NX
addikt

"- rendellenes magatartás - például hirtelen futásnak eredés, illetve fel-alá járkálás - amely elesést okozhat" :DDD

Elfogadom a sütiket.

(#8444) iguana válasza eisento (#8440) üzenetére


iguana
őstag

debazmeg ezt hogy? orvos. covid témában nyilatkozik. a tévében. senki nem volt ott, hogy baszki, itt egy eldobható maszk te hülye, ezt meg vidd haza? (ami rádásul csak a fülére van téve, teljesen felesleges. és még röhögtünk azokon a vicces képeken, aki melltartót meg bugyit tett fel. édes istenem. [link] )

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#8445) bigdady válasza kw3v865 (#8439) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én már hallottam ilyet ettől függetlenül

(#8446) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, van a jobb hasáb tetején egy "kit mivel oltottak?" link, légyszi mindenki töltse ki! igen, tegnap is ment már egy kört ez, de rossz volt a kérdőív, most javítva lett. köszi :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8447) FіkuszKukіsz válasza Parci (#8446) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ö izé, nekem nem gond, de szerintem sok az azonos szín. Sötétzöld, világoszöld, kék, világosabb kék, piros. Lehet aki színtévesztő, nem biztos, h megtudja különböztetni őket. Ha lehet rajta változtatni javasolnám ezeket lecserélni valamilyen más színre.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#8448) Tigerclaw válasza daneel_hu (#8431) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

En csak azt irtam, hogy a kormany altal turbozott szamok alapjan alatamasztott nyitas visszaut majd egy ujabb hullammal, valoszinuleg meg nagyobbal.

Eleve semmi relevans szakmai logika nincs a 2 majd 2 es fel millios oltottsagi hatar mogott sem, de direkt rosszul is szamoljak, hogy 1 millio helyett mar 3 milliot mondhassanak. Az a 3 millio egy lenyegtelen statisztikai adat, mert nincs mogotte kialakult vedettseg. Ezt OV is tudja pontosan, igy a nyitas egyertelmuen szandekos felelotlenseg.

Azt en is latom, hogy a pandemia folymatosan arra kenyszerit minket, hogy a kozvetlen eletveszely es a gazdasagi csod kozott lavirozzunk, de ezen csak ront, ha nem szakmai az iranyitas, es hogy rozsaszin szemuvegen keresztul talalnak mindent.

Azon kellene dolgozniuk, hogy ugy lehessen minel jobban nyitva a gazdasag, hogy kozben a vedekezest is fenntartsuk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8449) rednifegnar válasza Parci (#8446) üzenetére


rednifegnar
senior tag

"oltakoztam", bocs de en itt zartam be...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#8450) Rive válasza Tigerclaw (#8448) üzenetére


Rive
veterán

Azon kellene dolgozniuk, hogy ugy lehessen minel jobban nyitva a gazdasag, hogy kozben a vedekezest is fenntartsuk.

Ez az angol variáns előtt - megfelelő felkészülés mellett - még lehetőség lett volna akkor is, ha végül totál elb@lfaszkodták. De mostanra ez már nem megy, felkészüléssel se, sehogy. Az aktuális sz@r ehhez már túl jól terjed.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.